سرنوشت نامعلوم بهرام آبتین پس از احضار به وزارت اطلاعات

فروردین ۲۹, ۱۳۸۷

پاینده ایران

بهرام آبتین روبروی سفارت اماراتطی روزهای گذشته اداره اطلاعات استان  خوزستان چندین بار بهرام آبتین  مسئول کانون فرهنگی لر بختیاری ایرانیان را احضار کرد، که طبق گفته ایشان ، وی خواستار احضار به صورت کتبی و قانونی  شد.به همین دلیل  ساعت ۱۷، روز چهار شنبه ۲۸فروردین باردیگر  با اوتماس گرفته و با لحنی خشونت آمیز وی را تهدید کردند که در صورت عدم مراجعه به ستاد خبری با او شدیدا برخورد می شود . پس از این تماس تلفنی بهرام آبتین خود را به ستاد خبری معرفی می کند و تا اکنون هیچ خبری از وضعیت ایشان در دست نیست . بهرام آبتین از جمله فعالان فرهنگی در خوزستان است که همیشه نسبت به تخریب میراث فرهنگی خصوصا در مورد آبگیری سد سیوند و عبور قطار شهری اهواز از مسیر شهر باستانی هرمز اردشیرفعالیت های اعتراضی داشت . 
لازم به ذکر است در تاریخ پنج شنبه ۲۲اردیبهشت کانون فرهنگی لر بختیاری که آبتین مسئول آن است به همراه اعضای حزب پان ایرانیست در اعتراض به ادعای واهی مالکیت امارات نسبت به سه جزیره ایرانی در مقابل سفارت این کشور تجمع کردند که منجر به بازداشت ۴۸ساعته آبتین در زندان اوین شد.

سرور ابوالفضل عابدینی

بازتاب این گزارش : مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی