جوابیه ای از دکتر منوچهر یزدی پیرامون سخنان بنی طرف و ابراهیم یزدی

تیر ۲۴, ۱۳۸۶

نوشتار زیر جوابیه ای است از دکتر منوچهر یزدی، پیرامون گفتگوی دوستانه ی بنی طرف و ابراهیم یزدی که در همین تارنگار درج شد. دوستان گرامی برای آگاهی از آنچه در این گپ دوستانه گذشت می توانند پُست(نوشتار) پیشین را بخوانند. با سپاس فراوان از سرور دکتر منوچهر یزدی که نکات بسیار مهمی را در اینجا یادآور شدند 

منوچهر یزی، به سال ۱۳۱۸ در شهرستان قوچان به دنیا آمد، دیپلم را در مشهد گرفت و برای ادامه ی تحصیل رهسپار تهران شد تا در «دانشسرای عالی تهران» تاریخ بخواند. پس از پایان دانشسرای عالی به سال ۱۳۴۲ به خدمت آموزش و پرورش یزد در می آید و در کنار کارهای فرهنگی و آموزشِ فرزندان ایران در دبیرستان ها، به کارهای اجتماعی و سیاسی نیز روی می آورد و به اموری چون؛ سردبیری روزنامه ی طوفان، سرپرستی و مربی پیش آهنگی، معاونت انجمن حمایت از زندانیان، ریاست فدراسیون دو میدانی، ریاست انجمن دبیران علوم اجتماعی، ریاست اداره تربیت معلم یزد و دبیر مسئول حزب پان ایرانیست در استان یزد و نگارش کتاب هایی چون «نام های مروارید کویر»، «این جا یزد است»، «آب وسازمان آب در یزد» و … می پردازد. استاد منوچهر یزدی در انتخابات دوره ی بیست و چهارم مجلس شورای ملی به نمایندگی مردم اردکان یزد به مجلس راه می یابد و در کمیسیون برنامه و بودجه به همراه سایر پان ایرانیست ها، فراکسیون اقلیت را در مجلس شورای ملی ایجاد می کنند.
پس از انقلاب ۵۷، کمیسیون پاک سازی در وزارت آموزش و پرورش برخلاف تصمیم شورای انقلاب، منوچهر یزدی را به خاطر خدمات ارزنده ی اجتماعی و سیاسی ایشان به کشور، مشمول ادامه خدمت می داند و با ارائه حکم، ایشان را بازنشسته می کند.از آن زمان تاکنون منوچهر یزدی با آموزش، پژوهش و نوشتن در امور اجتماعی و تاریخی روزگار سپری می کند. ایشان در حال حاضر از اعضای شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست می باشد.**
*******************************************
عقده های نظری

* رویاهای دست نیافتنی درباره خوزستان و خلیج فارس
* توطئه هایی که هزینه اش را بیگانگان میپردازند
* نگاه گزینشی به تاریخ از سوی جدایی خواهان

به لطف سرور مزدک ایران پرست عزیز مصاحبه یوسف عزیزی بنی طرف و ابراهیم یزدی را خواندم و از مطالب آن دچار شگفتی نشدم زیرا از سالهای دور بیگانگان برای به مسلخ بردن وحدت ملی و فروپاشی اقتدار ملت ایران دست بکار بوده اند اما در دوران قبل از انقلاب این نطفه ها در رحم خفه میشدند همچنانکه شیخ خزعل فرزند نامشروع و تحمیلی بریتانیا در زمان رضاشاه بزرگ و پیشه وری در دوران محمد رضا شاه از دامان ملت ایران زدوده شدند و هر دو پادشاه به همین گناه مورد خشم و بی مهری دولتهای استعمارگر قرار گرفتند .
اینک می توان پس از فروپاشی اقتدار ایران دکتر یزدی بانی و مسبب آن آشفتگی و عزیزی بنی طرف میوه ان رویداد را کنار یکدیگر مشاهده کرد و به نجواهایشان گوش فراداد … !!
عزیزی بنی طرف در آغاز گفتگو میگوید : ( … یکی از مشکلات کنونی جامعه ایران که هم مشگل تاریخی و هم مشگل امروز ماست – معضل قومیت های غیر فارس در ایران است )
بیان مشکل تاریخی قومیتها و معضل غیر فارس اشاره به حذف نوکران خارجی در زمان رضاشاه و محمدرضا شاه است عقده هایی که اینک میتواند در کنار ابراهیم یزدی ها سربازکند واز قوم غیرفارس آنهم به عنوان یک معضل یاد شود و بر زبانها جاری گردد …! !
اما واقعیت تاریخی اینست که این معضل تاریخی از زمانی برای ملت ایران پدید آمد که انگلیسها بسال ۱۶۱۶ میلادی برابر ۱۰۲۵ هجری موفق شدند فرمانی از شاه عباس مبنی بر افتتاح تجارت بین ایران و کمپانی هند شرقی بگیرندو به موجب این فرمان در شهرهای جاسک و اصفهان و شیراز تجارتخانه دایر کنند و کشتی حامل کالاهای خود را بنام جیمز وارد آبهای خلیج فارس نمایند .
استقرار انگلیسها در بصره آغاز فتنه گریها و اعمال دیپلماسی خون و آتش در این منطقه از جهان بود و طرح تئوری ستم بر قومیتها از آن زمان مطرح گردید .
بنابر این اشاره غمگنانه عزیزی بنی طرف به معضل تاریخی و دغدغه خاطر روشنفکران ملت ستیز ریشه در آن حضور دارد وادامه این پریشان احوالی از آن روی است که انگلیسها در دوران پهلویها موفق نشدند در کنار شیخ نشینهای قطر و کویت شیخ نشین دیگری بنام شیخ محمره بر پا سازند و عده ای دیگر از دزدان دریایی رابه حکومت و سلطنت و قدرت برسانند …!!
اشاره آقای بنی طرف به مشکل تاریخی کردها در کردستان و ترکها در آذر بایجان نیز بر میگردد به گناه محمدرضا شاه که توطئه جدایی کردستان و آذر بایجان را خنثی کرد ولی اینک با فروپاشی آن اقتدار فرصت مناسب برای دشمنان وحدت ایران فراهم آمده است تا عقده دل بگشایند و بلند گوی سیاستهای استعماری غرب باشند.
بنی طرف در این مصاحبه بر روی حقوق قومیتها قبل از حقوق عمومی تکیه میکند و آقای یزدی برای رد این ادعا بر حقوق انسانها تاکید میورزد … اما در این مباحثه آنچه که به حساب نمی آید حقوق ملت ایران است و بس .
در ادامه آقای یزدی میگوید..: … انقلاب بهمن ۵۷ که ادامه انقلاب مشروطیت بود برای بدست آوردن آزادی های اساسی ملت بود یعنی حاکمیت مردم ، آزادی مطبوعات، آزادی احزاب ، آزادی اجتماعات و دیگر آزادیها …”
باید از آقای یزدی سوال شود شما که پس از فروپاشی نظام قبلی بر کرسی های قدرت و حکومت نشستید چه برنامه ای برای تامین این آزادی ها داشتید؟ آیا پافشاری شما برای اعدام وحذف فرماندهان ارتش و متلاشی کردن نظامات اداری و سیاسی و اقتصادی کشور برای رسیدن به آزادیهای انسانی مورد ادعا بود…؟ آیا پاکسازی های اداری غیر انسانی و برپا ساختن دادگاههای تفتیش عقاید و کشتن آدمهای بیگناه و محاکمه مردان وزنانی که فرصت دفاع از خود نداشتند در جهت تامین آز
ادیهای انسانی بود؟
درست است که نسل دوم وسوم انقلاب خاطره ای از روز های شوم دولت موقت بازرگان ندارند ولی نسل اولی ها هنوز زنده اند و می فهمند حرفهای شما تا چه اندازه لاف وگزاف است. شما دم از ادامه انقلاب مشروطیت می زنید درحالیکه قانون اساسی ابداعی شما که هم اینک بدان پای بند هستید ،گامی استوار ومحکم به دوران قبل از مشروطیت است . فریب کاری های روشنفکران ملی و مذهبی در قسمت دیگری از حرفهای بنی طرف آشکار میگردد آنجا که میگوید : …” در قضیه تجاوز اسرائیل به لبنان ، ما در جهان عرب و جهان اسلام و حتی در بسیاری از مناطق عالم از آرژانتین تا اندونزی شاهد تحرک وسیعی در محکومیت این تجاوز و حمایت از ملت های فلسطین و لبنان بودیم ولی در ایران بنوعی شاهد کم تحرکی توده ها بودیم …
آقای یزدی برای دلداری به این ایرانی شیفته جهان عرب و کاستن از اندوه ایشان میگوید : … علایق بسیار عمیق عاطفی، مذهبی و انسانی میان مردم ایران با مساله ظلم وستمی که به مردم فلسطین میشود وجود دارد و در ذهنیت بسیاری از مردم ایران ، اسرائیل یک دولت متجاوز است که حاضر نیست هیچیک از قطعنامه های سازمان ملل را به اجرا بگذارد ….
آقای یزدی که در جوانی میان عرب های قاهره و لبنان و فلسطین و عراق در رفت و آمد بوده و به فراگیری فنون آدمکشی و تخریب و اعمال تروریستی مشغول بوده دلبستگی عاطفی و عقیدتی ویژه به یاسرعرفات و عبدالناصر داشت، خوب می فهمد که بنی طرف چه میگوید و هر دو درد مشترک دارند، هر دو درد جامعه عربی و اسلامی دارند، هر دو از دردهای درون جامعه ایران فاصله دارند اما شاید لازم باشد برای اصلاح آگاهی شان یاد آوری کنم ، ملت ایران از آن روی به این جنگهای حیدری و نعمتی بی اعتنا است که می داند مصالح و منافع ایران در هیچ جای این جنگ های تاریخی و سنتی و قبیله ای قرار ندارد .
ملت ایران ماهیت این جنگها را می شناسدو دست قدرت های جهان را در براه اندازی این تراژدیِ نژادیِ خونین می بیند و خوب میداند که حکومتها و دولتهای موجود درخاورمیانه حق ندارند لحظه ای از بحرانی تر کردن منطقه و به خون کشیدن انسانها و تخریب آرمانهای ملی و خنثی سازی جنبش های آزادیخواهانه ملت ها دست بر دارند و یا عقب نشینی کنند وگرنه لحظه ای دوام نخواهند داشت …!!
وانگهی ملت ایران چگونه میتواند حضور جدی فلسطینیها و سایر دولت های عربی رادر تجاوز صدام به ایران فراموش کند ؟
ملت ایران پیام های مرگ ونیستی که از سوی کشورهای عربی و کانون های تربیت تروریست و بلند گوهای رسانه ای در قبل و بعد از انقلاب به کشور ما سرازیر بود از یاد نمی برد .
ملت ایران صداهای اخلال گرانه تلویزیون الجزیره را در قطر میشنود و می داند که گروهک تجزیه طلب “جبهه آزادی خلق عرب “در لندن استقرار دارد و روشنفکرانی از نوع بنی طرف آ ن را محکوم نکرده اند.
روشنفکران ملی و مذهبی حتما اطلاع دارند که در امارات متحده عربی با چاپ نقشه ای در دفاتر دانش آموزان ، استان های خوزستان و هرمزگان و بو شهر و حتی استان فارس و دریای عمان رابا عنوان عربستان از ایران جدا کردند و نه تنها شما اعتراضی نکردید بلکه دولت جمهوری اسلامی نیز با ذلت و خواری از کنار آن عبور کرد و همچنان سیل دلارها وحمایت هایش را به سوی سرزمینهای عربی در جنگ علیه صهیونیسم گسیل می دارد ..!
روشنفکرانی که در دامان جریانهای عربی و ضد ایرانی آموزش دیده اند قادر به درک و فهم این تراژدی تاریخی نیستند و گمان می کنند بقول ابراهیم یزدی علایق عمیق عاطفی و مذهبی و انسانی بین ایران و جنگهای نژادی برقرار است… زهی خیا ل باطل …
ملت ایران هنوز زمزمه های خلیج عربی یا بقول بنی طرف خلیج ایران و عرب !! را از آن سوی آبهای خلیج فارس می شنود و هیچیک از دولتهای عربی تا بحا ل به پوشالی بودن این توطئه اذعان و اعتراف نداشته اند و بنظر میرسد این دولت های آبکی را هرگونه که قدرتهای استعماری بخواهند میتوانند به بازی بگیرند و جیب شان را از دلارهای نفتی پرکنند ، و درراه تربیت روشنفکران چپ وراست و ایدئولوگ های عربی و اسلامی و براه اندازی جنگهای فرقه ای و دینی و بر انگیختن احساسات عربی … هزینه کنند .
بنابر این مصالح و منافع ملی ما در کف زدن برای جنگهای از پیش طراحی شده قرار ندارد زیرا کشته ها مالِ منطقه ی ما و پولها از آن جنگ افروزان خواهد بود پس بر شماست که ازشعور این ملت بیاموزید واگر قادرنیستید با این خیمه شب بازیهای هولناک مبارزه کنید لا اقل دم فروبندید و از ملت ایران انتظار نداشته باشید به کاروان رنج و درد ملت ها بپیوندد .
عزیزی بنی طرف درادامه بحث میگوید : …به بهانه نام خلیج فارس ما شاهد موج اهانتها به عربها بودیم …”
موج اهانتهایی که این روشنفکر عرب زبان از آن یاد میکند و آن را به مجموعه عربها تسری میدهد اعتراضاتی است که بنام حفظ ارزشهای عربی و یا پاسداری از حقوق عربها ، ارزش های تاریخی و حقوق ملت ایران را زیر سوآل برده و آتش نفاق و پراکندگی قومی را دامن میزنند و نا جوانمردانه ناسیونالیسم ایران را هدف قرار میدهند و با طرح مفاهیم اختراعی از قبیل ” ملیت ها ” و ” ستم مضاعف قوم ها ” و ” حکومت فدرال ” به همه اقوام و تیره های ایرانی که در یک سرزمین مقدس قرنها کنار یکدیگر زیسته اند و فرهنگ و تمدن درخشانی راپدید آورده اند ظلم میکنند و حرکت ملت ایران را بسوی ” حاکمیت ملت ” به چالش می کشند .
بنی طرف همچون کسیکه تاریخ و جغرافیای ایران را نخوانده و نمیشناسد برای جا انداختن باورهای نادرست خود قرنها حیات ملت ایران را ره

Entry Filed under: Uncategorized. .۲۲ Comments Add your own

 • 1.    مسعود لقمان  |  تیر ۲۴ام, ۱۳۸۶ at ۸:۰۰ ق.ظ

  مزدک جان درود بر تو دست و دلت سبز بادذخیره نمودم تا در فرصت مناسب بخوانم.

 • 2.    خالد  |  تیر ۲۴ام, ۱۳۸۶ at ۸:۱۶ ق.ظ

  گه خوری ایرانیان و سفر متکی برای پاک کردن اثرات آن در منامه

 • 3.    روزبه  |  تیر ۲۴ام, ۱۳۸۶ at ۸:۳۸ ق.ظ

  یکی گیتی یکی یزدان پرستدیکی پیدا یکی پنهان پرستدیکی بودا و ان دیگر برهمندگر زان موسی چوپان پرستدیکی از روی دستور اوستافروغ و خاور و رخشان پرستدیکی ذات مسیح ناصری رابسان حضرت صبحان پرستدگروهی پیرو وخشور تازیحدیث و سنت و قران پرستدفقیه ازمند از روی شهوتگهی حور و گهی غلمان پرستدچه نیرنگ است یاران مفتی شرعمرید ابله و نادان پرستداگر پرسی ز کیش پور داوودجوان پارسی ایران پرستد

 • 4.    مهران  |  تیر ۲۴ام, ۱۳۸۶ at ۸:۴۲ ق.ظ

  سوشیانس آخرین موعود مزدیسنا کیست؟ به روزم دوست عزیز.

 • 5.    ایرانی  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۲:۳۷ ق.ظ

  پاینده ایرانمزدک جان حنای نهضت آزادی خائن دیگر رنگی ندارد.ابراهیم یزدی قاتل ارتشیان در اوایل انقلاب حالا با یک پان عرب تجزیه طلب در خانه خود خوش و بش می کند.این نشان دارد که آقایان حکومتی خود چه دیدگاهی در باره وضعیت قوم گرایی دارند.البته خوانندگان ناآگاه شاید گمان کنند که ای بابا عجب خوب حرفایی زده و ابراهیم یزدی در جناح اپوزیسیون جمهوری اسلامی قرار دارد ولی آنچه مشخص است خود همکاسه ی دیگرآقایان در نابودی این سرزمین بوده است.سرور منوچهر یزدی پان ایرانیست آزاده، خوب مشت شان را در سلسله مقالات روشنفکری در نشریه حاکمیت ملت باز کرده اما این ها شرم وحیا ندارند. مقاله خوبی بود منتظر مصالب این گونه هستم.

 • 6.    حسین وطن دوست  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۳:۱۵ ق.ظ

  ####درووووووووووود بر سرور یزدی###قلم سرور منوچهر یزدی مانند همیشه تیز و برنده بود. البته این پرسش های گستاخانه از بنی طرف تجزیه طلب و پاسخ های اینچنین از جناب ابراهیم یزدی عجیب نبود. مردک به گونه ای پاسخ داده است که انگار از طرف مقابل خود ترس دارد و نگران است دوست عربش دلخور شود. البته وقتی کسی به قول معروف آتویی از کسی دارد همیشه هوایش را دارد و بنی طرف خوب می داند که همصحبتش چه گذشته ای دارد!!!ای دلقکان بساط شما چندی دیگر برچیده خواهد شد.تا آن روز به انتظار نشسته ایم. پاینده ایران

 • 7.    شاهین فراز دوست  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۵:۳۴ ق.ظ

  پاینده ایرانسرور به یکباره با ۳ مطلب به روز شدید ما را غافلگیر کردید. نخست آنکه عربستان به یاوه گویی پرداخته همچون گذشته و امیدوارم با جواب در خور از حکومت ایران مواجه شود.سخنان بنی طرف و یزدی هم اگر با دقت بخوانید در ادامه خیانت های قبلی ایشان است. از سرور یزدی کمال تشکر را دارم.

 • 8.    مسعود  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۹:۳۶ ق.ظ

  سلام. گفته بودید که می توانید از یک فیلتر شکن قوی که در فهرست پیوند های ما قرا دارد استفاده کنید تا به سایت رسمی حزب پان ایرانیست بروم در صورتی که من یک کد دارم که هیچوقت نمیتوانند اونو فیلتر کنند و یا بسته شود. به هر حال یه آدم سیاسی باید یه همچین چیزهایی داشته باشه دیگه. ساین رسمی تون رو هم دیدم . واقعا عالی بود.

 • 9.    از هم پیمانان  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۱۱:۱۴ ق.ظ

  درود سرور ،نکته ی مهمی که شاید سرور یزدی به آن اشاره نکرد آن قسمت از سخنان ابراهیم یزدی بود که برای بازپس گیری بحرین نه تنها کاری نکرد بلکه به آنجا سفیر فرستادند که بله ما نمی خواهی مترکیب منطقه بهم بخورد!!!در صورتیکه اگر کمی حس میهن پرستی داشت آنزمان بهترین موقع برای این ادعا بود که ما دوباره بحرین را برگردانیم اما دریغا از بی غیرتی و عدم حس ایران پرستی.ایشان حالا که از منصب های حکومتی بی نصیب شده با یک چرخش در زمره ی ناقدین حکومت جمهوری اسلامی در آمد در صورتیکه اگر در این سفره ی گسترده ای که به قیمت گرسنگی ملت ایران بر پاست،نصیبی داشت هچ گاه لب از سخن باز نمی کرد. بنی طرف هم به لطف ۸ سال اصطاحات خوب پر و بال گرفته و از جدای طلبان حمایت می کند.خلیج ایران و عرب ؟؟!!! مردک تو به فکر بد بخت هایی باش که اعدام شدند و همه به خاطر روشنفکرینی مانند شما بودند. یاد خاطرات سرور عابدینی افتادم که در بند ۲۰۹ اوین با خالد حردانی هم بند بودند و اینکه آن بی چاره ها چگونه فریب این ها را خورده بودند. رفیق ابوهیام در لندن و رفیق ابوشریف در کانادا حال می کنند و این بددبخت ها خودشان را به کشتن می دهند برای جبهه مردمی خلق عرب… بگذریم..این سخنان گاهی خونمان را به جوش می آورد.

 • 10.    دادخواه  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۲:۰۸ ب.ظ

  پاینده ایرانسپاس از بازدید شماجای بسی تاسف است که نظام آموزشی آخوندی به هیچ وجه نمیتواند افرادی را تربیت کند که حس ناسیونالیسم و ملی گرایی را داشته باشند و این درد تاریخ و تاریخ ایران است چرا که روحیه ی قومیت گرایی یعنی شروع فئودالیسم و مرگ یک وحدت همه جانبهپیوند دادم

 • 11.    کیان زاد  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۳:۰۷ ب.ظ

  درود بی کران بر فرزندان پاک ایران زمینسپاس از روشنگری سرور مزدکآری کوس رسوایی حضرات مدتی است که به صدا در آمده است.سپاس از سرور منوچهر یزدی سخنگوی حزب پان ایرانیستپیش بسوی اتحاد اقوام ایرانیپاینده ایران

 • 12.    کشورهای پارسی زبان (سه گانه پارسی )  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۳:۰۹ ب.ظ

 • 13.    بابک ایرانمنش  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۳:۵۶ ب.ظ

  پاینده ایرانبا درود بر سرور مزدک گرامیمصاحبه فوق را در یکی از وبلاگهای پان ترک مشاهده کرده و خوانده بودم، که هر کدام از گروهکهای قومیت گرا به نوعی که به نفع خود باشد از این سخنان استفاده نموده بودند و جوابیه سرور منوچهر یزدی به این مصاحبه که دو طرف ( هم مصاحبه کننده و هم مصاحبه شونده در رویاهای خود غرق شده اند) بسیار زیبا و به جا بود.سرور مزدک، همچنین از بازی کودکانه هواداران عمله ناصر پورپیرار مطلع هستم، و خداوند متعال را شاکرم که دشمنان ما را احمق آفریدهدر مورد پست معرفی چهره های ایرانی در پی نقطه نظر شما سرور گرانقدر در مورد این که چرا این پست به صورت انگلیسی به روی وب رفته باید عرض کنم که، مخاطبین این پست ، بازدید کنندگان خارجی در نظر گرفته شده بودند ، که در آینده این نزدیک پست مورد نظر به زبان فارسی نیز به روی وب خواهد رفتبا تشکر از شما سرور گرانقدر و هموطن آزاده امخاک پای تمام ایرانیان وطن پرست/بابک ایرانمنش(تیم پان ایرانیست کرمان)

 • 14.    کیان مهر  |  تیر ۲۵ام, ۱۳۸۶ at ۱۰:۱۴ ب.ظ

  درود بر شمابا سپاس از سرور منوچهر یزدی که به مانند همیشه با قلم پرتوانشان جواب یاوه گویی های دشمنان ملت ایران را دادند.خیانتهای ابراهیم یزدی جاسوس امریکا وحقوق بگیر حاکمیت بر هیچ کس پوشیده نیست.”ایران بزرگ آرمان بزرگ می خواهد”پیروز باشیدپاینده ایران

 • 15.    مهران  |  تیر ۲۶ام, ۱۳۸۶ at ۹:۵۲ ق.ظ

  اطلاعاتتون در مورد پیشینه خوزستان عالی بود دوست عزیز.با یک پست جدید به روزم. اطلاعاتی در مورد انطباق داستانهای ایرانی و روایات اسلامی در مورد دجال و ظهور سوشیانس یا موعودمزدیسنا .

 • 16.    رامین  |  تیر ۲۶ام, ۱۳۸۶ at ۱:۵۷ ب.ظ

  درود بر مزدک عزیز…با سپاس از شما به خاطر این پست و مخصوصا منوچهر یزدی که خیلی عالی پته ی این احمقا رو ریخت رو آبپاینده ایران

 • 17.    مریم  |  تیر ۲۶ام, ۱۳۸۶ at ۷:۵۹ ب.ظ

  بادرودبه شماوب زیبایی دارین من آپ هستم اگه خواستین سری بزنین.شادزی مهرافزون.

 • 18.    مسعود  |  تیر ۲۷ام, ۱۳۸۶ at ۱۲:۵۴ ق.ظ

  سلام. تو نظری که براتون گذاشته بودم گفته بودم سایت رسمی حزب پان ایرانیست رو دیدم که برام گذاشتید. ولی وقت نکرده بودم که بهش سر بزنم. و بعدش هم نوشته بودم که عالی بود. منظورم فایل pdf بود که سرور گرامی بابک ایرانمنش برام گذاشته بود. خواستم این مطلب رو اصلاح کنم و همچنین بگم که سایتی که گفتید با فیلتر شکن هم وقتی باز میشه یک سایت Domain می آید. میخواستم ببینم که چه مشکلی هست؟ من تارنمای رسمی حزب پان ایرانیست رو از قسمت پیوندهای روزانه ی شما انتخاب کردم. حتی با اینکه خودم فیلتر شکن داشتم از فیلتر شکنی که گذاشته بودید هم استفاده کردم. ولی باز هم همون سایت برام باز شد. حالا یا شما اسم سایت رو اشتباه گذاشتید, یا من دارم اشتباه میکنم. ممنون میشم من رو راهنمایی کنید. با تشکر از شما ایران دوستان.

 • 19.    ايرانيان متحد-اينده ما  |  تیر ۲۷ام, ۱۳۸۶ at ۱:۳۹ ق.ظ

  هرچه مستحکمتر باد همبستگی ایرانیاناندیشه جدائی طلبی در خوزستان عملا وجود ندارد.این اندیشه ضد ایرانی در برهه کوتاهی از زمان و از خارج مرزها و دقیقا کشور بیمار به بعث عراق وارد کشور شده وبرخی از اغفال شدگان قربانی آن شدند.لذا عملا دشمنی بنام خلق عرب وجود ندارد.لذا بعقیده من نباید این دشمن را بوجود آورد یا با موضع گیری به برخی سخن براکنی ها در این سمت و آن سمت آن را بزرگ کرد و جایگاه بزرگ بان ایرانیسم را خدای ناکرده به سطوح نازلی هدایت کرد.زنده باد ایران

 • 20.    علیرضا  |  تیر ۲۷ام, ۱۳۸۶ at ۲:۵۸ ق.ظ

  زنده باد ایران.ذخیره اش کردم تا بعد بخونمش.حقیقتش هروقت به وبلاگهای مانند وب شما می ایم.حسابی نگران میشوم.چون این طور که شما میگید اوضاع ایران در کردستان-اذربایجان و خورستان خوب نیست از طرف دیگه کشورهای عرب(نوکران امریکا) همسایه ی ایران هم برای ایران خط ونشان می کشند.نمی دونم اون دنیا ما جواب کوروش و داریوش را می خواهیم چه طوری بدهیم.

 • 21.    Cengiz Han  |  تیر ۲۷ام, ۱۳۸۶ at ۱۱:۲۷ ق.ظ

 • 22.    محمدرضابالغی  |  فروردین ۲۲ام, ۱۳۹۱ at ۷:۲۲ ق.ظ

  زنده باد ایران ودرود فراوان به دایی خوب و عزیزم منوچهر یزدی که افتخارایران و ایران دوستان است. دایی جان امیدوارم که روزی برسد که ایران همچون گذشته با اقتدار به هیچ کشوری اجازه ندهد که به زور تصمیمی رو به مردمان سرزمین پارس تحمیل کند.پاینده ایران

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی