اَربیل ، تهران ، کلن __ اخلال در ثبات

مهر ۱, ۱۳۸۶

پژاک،ایران،اربیل،کوههای قندیل،کردستان،ترکیه

 

اخلال در ثبات

تجزیه طلبان مسلح فعال در غرب ایران برای عملیات خویش از داخل آلمان مورد حمایت قرار می گیرند. علی رغم اعتراضات ایران سرکرده این گروه تجزیه طلبان کرد میتواند تحت نظارت دستگاههای امنیتی آلمان نفراتی را برای اینکار در خاک این کشور بسیج نماید. تجزیه طلبان مزبور مسئول قتل صدها تن از نیروهای مسلح ایران بشمار میروند. یک استاد دانشکده افسری آلمان در شهر مونیخ از فعالیت آنها حمایت می کند: به نظر او ایران را باید تضعیف نموده و در صورت امکان به انحلال رساند. حمایت آلمان از تجزیه طلبان کرد در ایران مکمل روابط آلمان با دولت مستقل کردان عراق بوده و نقش این کشور را در راستای تغییر مناسبات منطقه ای خاورمیانه بر اساس قومی تقویت می کند. طرح های مشابهی از جانب دوایر نظامی آمریکا مدتهاست دست بدست می گردند. شدیدترین جانبدار تجزیه کردستان در حال حاضر رئیس جمهور کردستان مستقل عراق، مسعود بارزانی است که از چندین سال پیش با وزارت خارجه آلمان در ارتباط بوده، بارها با آنگلا مرکل ملاقات داشته است.

 

بارزانی تجزیه منطقه تحت حاکمیت خویش در کردستان عراق را اعلان کرده و قصد دارد آنرا با افزودن سه بخش نفت خیز کرکوک، نینیوه و دیاله گسترش دهد. آنجا قرار است در سال جاری در باره استقلان منطقه تجزیه شده کردستان همه پرسی صورت گیرد. در کرکوک این برنامه های تجزیه طلبانه موجب تنش ها و درگیری های شدید قومی و عملیات تروریستی میگردند. مسعود بارزانی تهدید کرده است در صورتیکه پس از آن همه پرسی از حاکمیت او بر کرکوک جلوگیری شود، به زور اسلحه آنرا محقق خواهد ساخت.

اربیــــــل

بارزانی رهبر حزب دموکرات کردستان KDP که قومش قسمت شمالی بخش تجزیه شده را تحت کنترل خویش دارد، بعنوان رئیس جمهور کردستان مستقل سایر بخش های کردستان عراق را تحت حاکمیت خویش داشته و سالهاست با کشور آلمان در ارتباط نزدیک می باشد. وی در سالهای دهه ۸۰ با فرانس یوزف اشتراوس (رئیس دولت وقت ایالت باواریای آلمان) ارتباط نزدیکی داشته است و در سالهای دهه ۹۰ روابط خویش را با دولت ایالت NRW که از یک رشته پروژه های توسعه در شمال عراق حمایت مالی می کند، گسترش داد. این پروژه ها شامل بررسی هائی برای یک پروژه استژیک نیز موسوم به راه بارزانی می باشد. (۱)

روابط بارزانی با ایالت NRW از جمله از طریق یکی از نمایندگان پارلمان آنجا بنام زیگفرید مارچ که از وابستگان حزب سبزهاست صورت می گیرد. این ارتباط چنان تنگاتنک است که موجب پذیرش وی در قوم بارزانی گشته است بطوری که امروزه از او به زیگی بارزانی نام میبرند. مارچ ریاست شعبه آژانس سرمایه گذاری را در شمال عراق موسوم به همکاریهای عمرانی کردستان Kurdistan Development Corporation در دست داشته و تا کنون برای شرکت های آلمانی قراردادهای حجیمی را واسطه شده است. مارچ به هنگام افتتاح مرکز فرهنگی آلمان در سال ۲۰۰۶ در اربیل که پایتخت کردستان عراق بحساب میرود، نمایندگی آلمان را بعهده داشت. فعالیت های مربوط به تأسیس این مرکز را خانم سوزان اّستهوف که یکی از همکاران وزارت خارجه آلمان و احتمالا از همکاران سازمان جاسوسی این کشور موسوم به BND می باشد انجام می داد. (۲)

کوههای قنــــدیل

در محدوده نفوذ بارزانی کوههای قندیل واقع در تقاطع مرز ایران، عراق و ترکیه قرار دارند. از این محل دستجات شبه نظامی تجزیه طلب PKK عملیات خود را در ترکیه آغاز می کنند. همچنین در کوههای قندیل مقر اصلی گروهی موسوم به پژاک قرار دارد که با PKK روابط نزدیک داشته و در غرب ایران با ارتش این کشور درگیری دارد. هدف این گروه که از منطقه تحت نفوذ بارزانی عملیات خویش را آغاز می کند ایجاد کردستان یکدست می باشد. پژاک بنا به تخمین، قریب ۳۰۰ سرباز ایرانی را کشته است. بطوریکه برنامه تلویزیونی مونیتور گزارش کرد، رئیس این گروه عبدالرحم حاجی احمدی در شهر کلن آلمان نفراتی را برای اینکار بسیج می کند.(۳) بر اساس این گزارش وی مرتب بین کلن و عراق رفت و آمد دارد بدون اینکه مأمورین آلمان جلوی او را بگیرند. گفته میشود سازمان جاسوسی آلمان با پژاک روابط مشکوکی دارد.(۴) نقشه زیرین کوههای قندیل را در عراق نشان می دهد.

کوههای قندیل

کردستـــان

بطوری که گزارش شده است پژاک نه تنها از آلمان، بلکه از آمریکا نیز کمک می گیرد.(۵) کردستان یکدستی که مطلوب این گروه است همانگونه که مورد حمایت سیات خارجی قومیت گرای آلمان هست، با سیاست های استراتژیک آمریکا نیز همخوان است. دوایر نظامی آمریکا خواهان تغییر نظام خاورمیانه بر اساس قومیت می باشند. در ماه ژوتیه ۲۰۰۶ در مجله آرمد فورسیس ژورنال که یکی از نشریات ارتش آمریکاست بقلم یکی از نظامیان بازنشسته این کشور بنام رالف پیترز، نقشه ای منتشر شد که در آن مرزهای  جهان عربی- اسلامی بر اساس قومیت تغییر یافته اند.(۶) از جمله کشورهائی که حریم آنها در این نقشه مورد دست اندازی قرار گرفته است، ایران است که حاضر به پذیرش سیاست تسلط طلبانه آمریکا در خلیخ فارس نیست. تهران که متعاقب تحریم اقتصادی تضعیف گشته است (۷) و به لحاط نظامی از جانب آمریکا مورد تهدید قرار دارد، در سرحدات غربی خود با نیروهای تجزیه طلب مقابل است.

نیروهای حزب موسوم به پژاک              عبدالرحمن حاجی احمدی رهبر حزب پژاک

در استتار پلیس مخفی

منطق سیاست نظامی آمریکا و آلمان در حمایت از پژاک را در آغاز سال جاری یک استاد دانشکده نظامی شهر مونیخ توضیح داد. به گفته میشائیل ولفسٌن Michael Wolfsohn “ایران کشوری چند ملیتی است که ۴۹% آن را اقوامی تشکیل می دهند که از سیاست دولت مرکزی ناراضی اند.” به نظر ولفسن ایران از درون در معرض خطر می باشد. وی تجزیه طلبی کردستان را شاهد میآورد: بخش ایرانی کردستان اگر این انتخاب را میداشت تا کنون به بخش عراقی آن  ملحق شده و بود و همچنین بخش کردنشین ترکیه و سوریه نیز بدانها می پیوستند.(۸) بنظر این استاد دانشکده افسری آلمان تجزیه طلبی قومی بهترین اهرم برای ایجاد اختلال در ثبات رژیمهای ناخوش آیندی مانند تهران بوده و “این عدم ثبات داخلی میتواند و می باید اهرم سیاست غرب در در چارچوب تعرض نظامی به ایران باشد. (البته با کمک دستگاههای جاسوسی)

________________________________

برای مراجعه به پاورقی ها به متن اصلی مراجعه کنید.

در پاورقی ۶ از جمله چنین آمده است: چگونگی یارگیری و بسیج نفرات از جانب حزب کارگر کردستان PKK در آلمان تحت نظارت دستگاههای امنیتی این کشور است: بنا بر گزارش یادشده در برنامه مونیتور که در کانال اول تلویزیون آلمان بتاریخ ۲۱ ژوئن ۲۰۰۷ پخش شد، سازمان پژاک در سال ۲۰۰۵ تعداد ۱۲۰ تن از نفرات ارتش ایران را معدوم نمود. از آنزمان تا کنون نیز ۲۰۰تن دیگر قربانی این سازمان شده اند. پژاک که شقّی از PKK می باشد،  قسمت اعظم تسلیحاتش را از اروپا دریافت می کند- از جمله از آلمان. در مقام مقابله با این عملیات ایران در اواسط ماه اوت به عراق و مناطق عملیات آنجا نیرو فرستاد و دولت عراق این عملیات ارتش ایران را تحمل کرد، زیرا رئیس جمهور عراق که رئیس اتحادیه وطنپرستان کردستان PUK می باشد و در رقابت با بارزانی قرار دارد پژاک را قابل قبول نمی داند.

برگردان از آلمانی به فارسی از حمید بهشتی  19 سپتامبر ۲۰۰۷

متن آلمانی : سازمان مراقب سیاست خارجی آلمان  

 

پاینده ایران

مزدک

Entry Filed under: Uncategorized. .۱۴ Comments Add your own

 • 1.    سارینا  |  مهر ۱ام, ۱۳۸۶ at ۱۱:۴۰ ق.ظ

  درود سپاس از لطف و حضور سبز شمابا کمال میل به شما پیوند دادم

 • 2.    دادگان  |  مهر ۱ام, ۱۳۸۶ at ۱:۵۳ ب.ظ

  با درود فراوان و با سپاس از تشریف فرمایی قبلی شما،وبسایت دادگان،با ((بنیادهای تئوریک هانتینگتُن)) به روز شد.

 • 3.    ؟  |  مهر ۱ام, ۱۳۸۶ at ۳:۵۶ ب.ظ

  ای خائنین… ای مرتجعین… ای شوونیستها… ای پان فارسیستها… ای ماکیاولیستها…

 • 4.    بهنود  |  مهر ۲ام, ۱۳۸۶ at ۱:۲۹ ب.ظ

  درود بر یار گرامی مزدکبه هر سوی من به هر وبلاگ دیگری هم بروم فیلتر می شومدر ضمن ممنون از امدنت و در مورد این نظر بالا بسیار جالب است این احمق حتی معنی خیانتکار را هم نمی داند ما به چه چیزی خیانت کردیم؟بدرود گرامی

 • 5.    علیرضا  |  مهر ۲ام, ۱۳۸۶ at ۴:۱۴ ب.ظ

  درود بر شما…انها این ارزو را به گور خواهند برد.واقعا نگران اوضاع کردستان هستم یک مدت پیش در شهر مرزی مریوان بودم متاسفانه این گروههای تجزیه طلب هر شب سیدی و اعلامیه هایی را در انجا پخش می کنند و در این شهر مرزی هیچ خبری از نیروهای ارتش و سپاه ندیدم تا در مقابل این گروهگ ها بایستند.امیدوارم این جمهوری اسلامی از خواب بلند شود.پاینده باد ایران.

 • 6.    کیان زاد  |  مهر ۲ام, ۱۳۸۶ at ۴:۵۱ ب.ظ

  درود بر شماسپاس از سرور گرامیبا توجه به اظهار نگرانی دوست عزیز در مورد کردستان باید بگویم که فراموش نمی کنیم که همین حاکمیت فرقه ای بود که فضا و میدان را در اختیار این گروه های به اصطلاح تجزیه طلب قرار داد….بنابراین ما پان ایرانیست ها چشم و امید به این حاکمیت نداشته ایم و نخواهیم داشت.برای سرکوب حرکت های اینچنینی تنها راه مبارزه روشنگری و شناساندن هویت ملی به کردان دلاور و آذری های غیور و خوزی های خون گرم است.بنابراین تنها راه پان ایرانیست می باشد.ایرانیان را آگاه سازید.پاینده ایران

 • 7.    کیان مهر  |  مهر ۲ام, ۱۳۸۶ at ۱۰:۰۶ ب.ظ

  درود بر شماسپاس از مطلب خوبتانپیوند ناگسستنی تمامی اقوام ایرانی ریشه در تاریخ دارد ،ایرانی امروز به پیوند با هفده شهر قفقاز می اندیشد و نه به جدایی ،ما خواهان ارتباط عمیق با تمامی ایرانیان هستیم .اندک افردی که به قصه ی نافرجام بیگانگان گوش سپردند راهی جز بازگشت به هویت واقعی خویش ندارند.”شیر بیدارمان در نهاد هر ایرانی است” پیروز و پایدار باشیدپاینده ایران

 • 8.    م.زندگی  |  مهر ۳ام, ۱۳۸۶ at ۱۱:۱۶ ق.ظ

  درود دوست عزیز ایرانی باید همیشه بداند که ایران هیچگاه از هم جدا نخواهد شد و ایرانی هم هیچگاه با تروریسم همراه نخواهد بود با آرزوی ایرانی آزاد و آباد م.زندگی

 • 9.    جوانان پان ایرانیست  |  مهر ۴ام, ۱۳۸۶ at ۳:۵۹ ب.ظ

  درود .سربلند و همیشه سرفراز باشیدپاینده ایران

 • 10.    اسپنتمان  |  مهر ۴ام, ۱۳۸۶ at ۷:۰۳ ب.ظ

  دروددوست خوبممن هفته ی پیش مریوان بودم…. شهری با مردمانی مهمان نواز, ولی اندکی شکاک و بدبین نسبت به بیگانه ها…. پژاک همچنان به کشتار خود ادامه میدهد….سید ملایری نامی ۱۱ نفر از کلبار(قاچاقچی های خرده پای مرزی) را کشته و اکنون از ترس انتقام پژاک به مرخصی رفته است. به نظر من هر چه فرایند و روند فرهنگ سازی در این شهر بیشتر پیشرفت کند و برای مردم شهر تاسیسات کارخانه ای و رفاهی بیشتری تاسیس گردد از پیوستن آنها به گروههای تجزیه طلب کاسته میشود.عامه ی مردم با نگاهی مبهم به قضیه ی تجزیه طلبی نگاه میکنند.. عده ای با آن موافقند ولی تعداد زیادی هم آن را راهکاری احمقانه میدانند.مریوانی ها رابطه ی چندان خوبی با سنندجی ها ندارند زیرا سنندج روند فارسی سازی خود را طی کرده است و کم تر سنندجی را میتوان یافت که به اراجیف تجزیه طلبان وقعی بنهد…مشکل اصلی کردها ایران و ایرانی نیست, مشکل اصلی آنجاست که جمهوری کثیف اخوندی به فرزندان کردها امکان رشو و نمو برابر با سایر هموطنان نمیدهد و این خود عامل بروز بدبختی برای ایران است.به امید پیوستگی ابدی با تمام سرزمینهای جدا شده از ایرانجاوید ایرانبدرود

 • 11.    هژیر  |  مهر ۴ام, ۱۳۸۶ at ۹:۴۶ ب.ظ

  با سلام ودرود هویت ملی ما برآیندی متشکل از هویت همهی اقوام است تفکرات افراطی گری اینچنینی بجای کمک به حفظ سرزمین پاک ومقدس ایران می تواند خطرناک باشد فکر می کنم اتهام وارد کردن بر همه ی افراد یک قوم دور از خردورزی ایران منشانه است همهی مردمان این سرزمین قلبشان برای ایران می تپد پس به انصاف بنویسید وفراموش نکنید همیشه این سرزمین جاویدان دلاورمردانی را می زاید تا از این خاک مقدس دفاع کنند بجای این حرف ها به اقوام احترام بگذاریم

 • 12.    ؟  |  مهر ۷ام, ۱۳۸۶ at ۱۲:۵۹ ق.ظ

  ما عربیم و می خواهیم عرب بمانیم ای بی همه چیزان ایرانی تا به کی بر طبل نادانی بکوبید خوزستان سرزمین مردمی با فرهنگ به نام عیلامیان است چرا با اعراب دشمنی میکنید آیا تا بحال از خود پرسیده اید که چرا ۶ میلیون عرب خوزستان ۱ مدرسه عربی هم ندارند من پاسخ می دهم چون می خواهید اقلیت اعراب خوزستان با فراموش کردن زبان مادریشان در دریای فارس پرستیتان حل شود تا براحتی دست طمع به نفت و گازشان دراز کنید اما کور خوانده اید خوزستان امروز سرزمین عیلام فرزند سام فرزند نوح (ع) فرزند شیث فرزند آدم(ع) است موسس تمدنی بزرگ وفرهنگساز بنام عیلام . وشما کیستید شما اقوام آریایی اقوامی شمالی بودید که برای دست رسی به مراتع بهتر به فلات ایران کوچ کردید و به سه دسته تقسیم شدید پارتها پارسها ومادها و به تمدن دیرینه ای بنام عیلام حمله کردید و بعد از کشتار وغارت مردم بر خرابه های آن امپراطوری خونخوار ی بنیان گذاردید که تا مصر و روم گردنکشی می کرد چرا چشم و گوش بسته در مورد اعراب قضاوت می کنید از عداوت دست بردارید لباس مردم عرب دشداشه و چفیه و صندل است که مناسب هوای گرم خوزستان است و ما اعراب بومی منطقه ایم نه بختیاری ها که لباسشان چوقا و دویت و گیوه (گالش) و کلاه گرم است.به چهار محال وبختیاری برگردید. بگذار به شما بگویم شما در دو دوره در خوزستان حاکم بوده اید۱-بعد از شکست عیلامیان تا طلوع اسلام و شکست ساسانیان۲-از سال ۱۹۲۵ تابه حالدر ضمن ما را با دیگر اقوام ایران مقایسه نکنید ما عرب هستیم ولی کردها و لرها وترکهاو… همه آریاییوالسلام

 • 13.    Tonyukuk  |  مهر ۱۴ام, ۱۳۸۶ at ۲:۱۸ ب.ظ

  فـیلم شهیدسینا طارق قهــرمان ملی آذربایجان و تمام تورکهای دنیا http://www.youtube.com/watch?v=tOrNnloVNRcو اینهمفیلم گیهای تهران در یو توپGAYS İN iran, Tehran:کلوپ و گیهای تهران مشهور دنیا شدنبه زودی پسرهای تهران برای خود فروشی کاسبی دخترای تهران در دوبی و کشورهای عربی را می گیرندخترهای تهران بپا خیزید پسر های تهران دارن بازار شما را کسادمی کنند.http://youtube.com/watch?v=HnzL4nQ3CDUhttp://www.youtube.com/watch?v=UFiKS9dKc0shttp://www.youtube.com/watch?v=-NxmUp1fYTMاخی العرب کیف الاحوال! فارس بی هویت عکس التظاهرات الاتراک فی تبریز را به حساب خود گذاشته

 • 14.    دیاکو  |  دی ۲۲ام, ۱۳۸۷ at ۷:۱۱ ب.ظ

  لام خدمت اون دوست عزیز که میگه سنندجی ها زیاد به اون مثلا اراجیف گوش نمیدن اگه بیای اینجا شاهد این خواهی بود که در اینجا هر ماه اعتراضاتی از جانبه سنندجی ها علیه حکومت برگزار میشه در ضمن حزب پان ایرانیست ما نمیتونیم هم زبونای دیگمونو در حال استقلال هستن ول کنیم و به ایران بچسبیم

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی