سوگندهای حزبی

سرآغاز

پاینده ایران
ای آفریدگار پاک، تورا پرستش می کنم و از تو یاری می جویم برای پایداری و سرافرازی میهن پر افتخار خود، برای پایداری سرزمینی که نخستین جایگاه شناسایی تو و گهواره زندگی مردمان برگزیده توست، برای سرافرازی و پیروزی ملت بزرگوارم که همیشه وفادار به تو و راه راستی بوده است.
نیایش می کنم تورا، تورا ای نگهدار مرز و بوم ایران کهن، پایدار ساز سرزمین نیاکان مرا، سرزمینی که نور دانش و بینش بر دنیای تاریک و سیاه پاشید، سرزمینی که خانه نیاکان، خویشان و دوستان من است، آنها که راه راستی و سروری برگزیدند، راهی که راه تو و سروری یی که از آن پویندگان راه توست.
تا دنیا بپاست، تا زمین می گردد، تا خورشید می فروزد، تا ستاره ها بر سینه آسمان می درخشند، میهن بزرگ مرا پیروز و کامیاب کن، مرزهای میهن مرا از گزند نیروهای اهریمنی دور بدار، از بلندی کوههای مرز و بوم قفقاز، تا دورافتاده ترین کرانه های بحرین، از دامان آمودریا تا کناره های دجله خروشان و کف آلود،
پروردگارا، پاینده دار این سرزمین پاک نیاکان را .
سوگند به تو خدای بزرگ ایران، من راه دوستان وفادار تورا، تا خون در بدن دارم، تا قلب در سینه می تپد، برای پایداری و سرافرازی مرز و بوم تو و پیروزی راه راست تو ای آفریننده بزرگ می کوشم، میهن پر افتخار من گهواره فرهنگ ابدی توست. برای بزرگی و استواری این سرزمین می کوشم تا جهان تیره و خاموش نگردد.
یکتا کردگار توانا، می دانم فرمان تو خواست جاوید ملت من است، می دانم اگر ایران نباشد، نامی از تو و آیین پیروزمند تو نخواهد بود، پس من که یکی از مردمان این سرزمین می باشم، من که پرورده این خاک با فر و شکوه هستم از راه تو که راه بزرگی و پایداری ملت من است هیچگاه روی نمی تابم.

پروردگارا، این است همیشه خواست من:

ایران سرافراز در جهان
جهان به ایران سرفراز
پاینده ایران

هفت پیمان

پاینده ایران

کیست ؟ کیست که پیمان بسته است با خدای خود، با خون خود، که مام میهن را تا واپسین دم پاس دارد؟ مرزها را از گزند اهریمنان در امان، همه جا – آنجا که کوه های قفقاز سر بر آسمان کشیده اند و آنجا که کف های خروشان کرانه ها بر هم می لغزند، آنجا که کوهساران هِندوکُش بر دورنمای دره سِند می نگرند و آنجا که کُردان گُرد، تیسفون تاریخی را در بر گرفته اند.کیست؟ کیست که میهن زیبا و بزرگ خود را، همه و یکجا، از دشمنان خواهان است؟“مــا …”کیست؟ کیست که بر آیین آزادگی به تاریخ خویش، برترین فرهنگ ها را آفریده و بر آیین انتقام، دشمنان ملت را، خوار و ناچیز ساخته؟کیست امروز، از میان دشمنان، اهریمنان، با بانگ انتقام، با قلبی پر امید، پیش می رود به سوی زندگی سرافراز، به سوی عظمت و سروری؟کیست که در انبوه بیگانگان، خائنان، خواب رفتگان، فریاد بر می دارد: انتقام، انتقام، انتقام؟

“… مــا”

کیست که پاس می دارد خانواده را و آیین خانواده را؟ آنجا که مهر، ورجاوند پایه استوار بنای ملت را، شالوده ریخته، آنجا که مهر، آدمیان را مردمی و مردانگی آموخته، آنجا که مهد پاکدامنی و پرورشگاه میهن پرستان است.کیست که آیین خدایی خانواده را می ستاید؟

“… مــا”

ایران! ایران! ایران! ای کشور آریان! نامت بجاست و مهرت در دل ما، بدبخت تر از خائن تو، اهریمنی نیست، خوشبخت تر از سرباز تو، شهید تو، کیست؟شادباد، شادباد، شاد باشید ای شهیدان راه ایران که به قرن ها در دل دشت ها، کوه ها و دریاهای میهن، به خون خود کفن پوشیده و خفته اید، نام شما و یاد شما، افتخار ماست و درس زندگی ما.کیست که برترین آرزوی خود را شهادت در راه ایران می داند؟

“… مــا”

دشمن! ما به تو آبادانی آموختیم، تو میهن ما را ویران کردی، زیرا، ویران کردن، خصلت تو و آباد ساختن سرشت ما ایرانیان است، اینک آماده گشته ایم به جنگ تو، به راه آزادگی خویش، تا برآوریم برترین آبادانی ها و فرهنگ ها را.کیست به راه ما؟ به رزم؟ به راه آزادگی؟ به راه آبادانی؟ به راه فرهنگ؟

“… مــا”

ما، جنگ را پذیره ایم تا هستی هست، زیرا که، به جنگ هستی هست.کیست که ایمان دارد: نه خانواده، نه زندگی و نه آزادگی به پاست آنجا که نیست آمادگی برای جنگ؟!“… مــا”خدایا! فرهنگ ما با نام تو پدید آمد، خانواده های ما ترا ستایش کردند وتو میهن ما را از گزند اهریمنان نگه داشتی،کیست که پیمان بسته با خدای خود تا بستاید خانواده را؟

“… مــا”

جان بازد برای ایران؟

“… مــا”

پاس دارد فرهنگ ایران را؟

“… مــا”

 

پاینده ایران7 Comments Add your own

 • 1.    اهوازی  |  آگوست 5th, 2013 at 12:38 ب.ظ

  خفه خون بابا، با همین حرفهای مفتتون دارید فرهنگ و زبان لورستان و دیگر نواحی رو از بین می برید.
  مرگ بر پان فارس
  وه ژیان لورستان
  به ژی کوردستان
  یاشاسین آزربایجان

 • 2.    ایرانی  |  سپتامبر 4th, 2013 at 2:54 ب.ظ

  به به چه ادبیاتی! خدا رحم اگه یه عده جدایی طلب بخوان به قدرت برسن
  پاینده ایران

 • 3.    کاک مه ترزا  |  آوریل 13th, 2014 at 2:36 ب.ظ

  بژی لورستانه که م . من لوری عی اقن شاناز اکم وه لوریتی خوم
  بژی لورستان .

 • 4.    کاک مه ترزا  |  آوریل 13th, 2014 at 2:37 ب.ظ

  ایران تجزیه ایبو
  خوا قه زی لوریل روج هلات

 • 5.    هادی  |  نوامبر 11th, 2014 at 9:02 ق.ظ

  زنده باد حزب قهرمان پان ایرانیست

 • 6.    عبدالله الاحوازی  |  دسامبر 1st, 2014 at 2:01 ق.ظ

  همه نوع نژادپرستی دیده بودیم جز لر نژادپرست¡؟
  خاک تو سرتون

 • 7.    پان ایرانیست خوزستان  |  دسامبر 6th, 2014 at 2:19 ب.ظ

  خاک بر سر همه نژادپرست ها!! 🙂 “سرآغاز” را زنده یاد محسن پزشکپور و “هفت پیمان” را زنده یاد محمدرضا عاملی تهرانی بیش از 60 سال پیش نوشته اند!! چه ربطی به لرها دارد؟ لُر نژادپرست کجا بود؟؟ جدا از اینها لطف کن بخش های نژادپرستانه یا یا کلمه هایی که دال بر این صفت هستند را در این متن مشخص کنید.

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed