بیانیه گزارشگران بدون مرز درباره آزادی سرور ابوالفضل عابدینی

اسفند ۱۵, ۱۳۸۶

پاینده ایران

گزارشگران بدون مرز خرسندی خود را از آزادی موقت ابوالفضل عابدینی نصر روزنامه نگار هفته نامه بهار اهواز و سعید متین پور روزنامه نگار هفته نامه یارپاق، اعلام می دارد. با این حال نباید فراموش کرد که آزادی مطبوعات در ایران از وضعیت نامساعدی برخوردار است. صدور احکام زندان برای روزنامه نگاران و توقیف نشریات همچنان ادامه دارد.

” ما از آزادی این دو روزنامه نگار خوشحالیم، هر چند که آزادی روزنامه نگاران با چنین وثیقه های سنگینی تاسف بار است. معمولا خانواده و دوستان روزنامه نگاران مجبور به گرو نهادن خانه و املاک خود برای تامین وثیقه هستند و این فشاری مضاعف بر روزنامه نگاران برای سانسور و خودسانسوری است. دولت جمهوری اسلامی نشان داده است که ناتوان از پذیرش انتقاد است و حق اطلاع رسانی را “تهدیدی برای امنیت ملی” خود تلقی می کند. ما از مقامات مسئول خواهان صدور منع تعقیب قضایی برای روزنامه نگاران و باز انتشار ماهنامه عصر پنجشنبه و همه ی نشریات توقیف شده هستیم.”

ابوالفضل عابدینی نصر، روزنامه نگار هفته نامه بهار اهواز در تاریخ ٢٩ بهمن ماه از زندان آزاد شد. وی در تاریخ سه شنبه ٢٢ آبان در اهواز توسط ماموران وزارت اطلاعات در خیابان دستگیر شده بود. این روزنامه نگار که در آذر ماه سال ٨۴ نیز به مدت ۵ ماه بازداشت بسر برده بود، در تاریخ ١١ دی ماه از سوی دادگاه انقلاب اهواز با اتهامات چون “تبانی جهت اخلال در نظم عمومی کشور، تحریک به تظاهرات کارگران نیشکر هفت تپه، و مصاحبه با رادیوهای بیگانه” به یک سال زندان محکوم شد. ابوالفضل عابدینی نصر تنها گزارشگر اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بود و به هنگام پوشش خبری این اعتصابات نیز دو بار از سوی ماموران اطلاعاتی دستگیر شده بود.

سعید متین پور در تاریخ ٨ اسفند ماه با سپردن وثیقه ۵٠٠ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. روزنامه نگار هفته نامه یارپاق و همکار روزنامه های محلی استان آذربایجان در تاریخ ۵ خرداد ماه در زنجان دستگیر شده بود، به مدت دوماه در زندان اطلاعات این شهر تحت فشار و بازجویی قرار داشت و سپس به بند ٢٠۹ زندان اوین انتقال یافت، دو ماه بعد این روزنامه نگار به زندان شهر زنجان بازگرداننده شد و از تاریخ ١٣ آذر مجدا به زندان اوین منتقل شده بود. اتهامات این روزنامه نگار از سوی مقامات قضایی ” اقدام علیه امنیت ملی ” و ” همکاری با بیگانگان” اعلام شده بود.

برگرفته از تارنمای گزارشگران بدون مرز 

 برای دیدن بخش سرور عابدینی روی پاینده ایران کلیک کنید

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .۱ دیدگاه Add your own

  • 1.    تکتم  |  اسفند ۱۶ام, ۱۳۸۶ at ۱۲:۴۷ ب.ظ

    درود بر یار گرامی نیکو اندیش. برقرار باشید . پاینده ایران . جاوید ایران . با تبادل لینک موافقید دوست خوبم ؟ خبرم کنید

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی