اعتصاب غذای پیمان عارف ، ادامه فشارها بر احسان هوشمند

مارس 25, 2012

پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی و عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملی از سه روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این فعال دانشجویی در اعتراض به نگهداری غیر قانونی خود علی رغم صدور و تودیع کفالت اعلام اعتصاب غذا کرده است.

دستگاه قضایی برای این فعال دانشجویی کفالت ۵ میلیونی صادر کرده بود که علی رغم تودیع آن از سوی خانواده اش نامبرده در بازداشت بسر می برد.

گفتنی است از علت بازداشت سوم این فعال سابق دانشجویی اطلاعی در دست نیست.

وضعیت جسمی احسان هوشمند زندانی سیاسی محبوس در بند ۲۰۹ زندان اوین، بر اثر برخورد فیزیکی در دورانِ بازجویی، کماکان نامساعد گزارش شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گوشِ چپ احسان هوشمند به دلیل ضربه‌های فراوان ماموران وزارت اطلاعات در حین بازجویی دچار درد شدیدی است و وی دائماً صداهایی غیر طبیعی در گوشش احساس می‌کند.

مسئولان زندان علی‌رغم وضعیت نامساعد نامبرده و با اینکه پزشک زندان نیز یکبار وی را معاینه کرده است، از رسیدگی پزشکی به وی سرباز می‌زنند.

هم‌چنین خانواده‌ی آقای هوشمند پس از بیش از دو ماه، سرانجام موفق به ملاقات با وی شدند. ایشان پس از اینکه از صبح روز پنج شنبه، بیست و پنجم اسفندماه در مقابل درب زندان اوین، حضور یافتند، ساعت ۱ بعد از ظهر و در نهایت توانستند ملاقاتِ کوتاهی کابینی داشته باشند.

بر این اساس، وضعیت روحی این روزنامه‌نگار خوب توصیف شده هرچند که وی از لحاظ جسمی بسیار لاغر و تکیده به نظر می‌رسیده است.

شواهد نشان می‌دهد که این زندانی به علت ارتباط با دوستانش در خارج از کشور از جمله مصاحبه‌ها در کردستان عراق تحت فشار قرار دارد.

احسان هوشمند، روزنامه نگار و پژوهشگر مطالعات قومی ست که ۱۷ دی ماه سال جاری پس از مراجعه‎ی تعدادی از ماموران امنیتی به منزل شخصی‌اش در تهران دستگیر شد. آقای هوشمند علی‌رغم گذشت این مدت از زمان بازداشت هم‌چنان در سلول‎‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

لازم به یادآوری ست که نامبرده، پیش‌تر و در دی ماه سال ۱۳۸۸ نیز به همراه همسر خود، خانم ناهید کوه‌شکاف بازداشت شده بود.

Entry Filed under: اخبار. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها