کاگران هفت تپه : این بچه گرسنه وعده سرش نمیشه

اردیبهشت ۲۶, ۱۳۸۷

بدلیل فیلتر شدن این تارنما در برخی شهرها همزمان تارنمای جدیدمان هم بروز می گردد. کلیک کنید

کارگران 7 تپه

یازدهمین روز اعتصاب کارگری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و ششمین روز تجمع آنان روبروی فرمانداری شهرستان شوش با دخالت نیروی انتظامی به خشونت و درگیری کشیده شد.
امروز بیش از ۲۰۰۰ نفر از کارگران و تعدادی از خانواده های آنان در این تجمع حضور داشتند که تا ساعت ۱۰ صبح روبروی فرمانداری ایستادند و سپس شروع به راهپیمایی به سمت مرکز شهر کردند . در مسیرحرکت همسران کارگران جلوی صف اعتراض کنندگان با نشان دادن فرزندان خود شعار می دادند (( این بچه ی گرسنه وعده سرش نمی شه )) که به دلیل فحاشی یکی از ماموران نیروی انتظامی باعث تحریک کارگران شده و ماموران برای جلوگیری از پیشروی کارگران و همراهی مردم شوش، با آنان درگیر و تعداد ۵ نفر از کارگران دچار آسیب و ضرب و شتم قرار گرفتند.
کارگران در حین حرکت شعارهایی مانند :((کارگر هفت تپه ایم گرسنه ایم گرسنه – مدیر پروازی نمی خواهیم – معیشت زندگی حق مسلم ماست –پرونده قضایی مختوم باید گردد-مدیر حراست اخراج باید گردد-زیو دار حیا کن شرکت را رها کن)) سر می دادند .
کارگران در پایان اعتصاب امروز اعلام کردند: روز شنبه با تعداد بیشتری از خانواده هایشان به سطح شهر می آیند و اعتراض می کنند و بیان داشتند: در دریافت مطالباتشان برای تغییر مدیران شرکت (شفیعی مدیر عامل – زیودار رییس حراست –ابوالعباسی عضو هیات مدیره –قاسمی رییس کشاورزی ) تلاش خواهند کرد.
همچنین کارگران تغییر سیاست های دولت و اعمال راهکارهای مناسب برای نجات صنایع شکر خوزستان را خواستار شدند .
فعالان حقوق بشر در ایران ضمن محکوم کردن سرکوب اعتراض های کارگران خواستار پرداخت مطالبات آنان و پایان دادن به این سرکوب ها می باشد .

۲۶ /۲/۸۷

 ابوالفضل عابدینی

 مسوول کمسیون کارگری فعالان حقوق بشر در ایران

سرچشمه خبر: فعالان حقوق بشر در ایران

بازتاب در تارنمای خبری ایران پرس نیوز

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی