بیانه سازمان های برون مرزی پان ایرانیست در دفاع از حق دسترسی حسین رونقی ملکی به امکانات درمانی

می 30, 2012

سازمان های برونمرزی حزب پان ایرانیست با صدور بیانیه ای بر حق دسترسی حسین رونقی ملکی به امکانات پزشکی تاکید کرده است. متن کامل بیانیه به صورت زیر است:

پاینده ایران

هم‌ میهنان گرامی

اخیرا آگاه شدیم که حسین رونقی ملکی، فعال حقوق مدنی و وبلاگنویس ملی گرای آذری که دوران اسارت خود را در زندانهای جمهوری اسلامی می گذراند، در شرایط وخیم جسمانی به سر برده و بنا بر توصیه پزشکان، نیاز قطعی به مرخصی استعلاجی و دسترسی به امکانات درمانی خارج از زندان دارد؛ بطوریکه عدم دسترسی ایشان به چنین امکاناتی ممکن است به قیمت جان وی تمام شود. با اینحال تا کنون درخواست نامبرده برای مرخصی استعلاجی مورد تایید مسئولین زندان قرار نگرفته است.

مطابق با کنوانسیون های جهانی حقوق زندانیان – که جمهوری اسلامی هم ملزم به رعایت آنها است – همه زندانیان فارغ از نوع جرم یا اتهامی که به ایشان وارد شده باشد، حق دسترسی به امکانات پزشکی مورد نیاز خود را دارند. بدیهی است مسئولیت و عواقب هرگونه سهل انگاری در ارایه چنین خدماتی – اعم از داخل یا خارج از زندان – که منجر به ضرر جانی زندانی گردد، بر عهده نظام حاکم خواهد بود.

بدینوسیله حزب پان‌ایرانیست هم حمایت خود را از خواست مشروع این فعال سیاسی اعلام کرده و خواستار دسترسی بدون قید و شرط وی و دیگر زندانیان سیاسی به امکانات پزشکی است.

پاینده ایران

سازمانهای برون مرزی حزب پان ایرانیست

Entry Filed under: اخبار. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها