«خلیج مجعول» در کتاب سازمان میراث فرهنگی!

اردیبهشت ۲۸, ۱۳۸۷

پاینده ایران

ملت ایران سالهاست راه خود را از حاکمان جدا کرده اند چه روزگار ننگ آوری است که مردم ایران برای برداشتن نام جعلی خلیج عربی چه ها که نمی کنند و هیات حاکمه ابله و نادان( و شاید دانا! )در جهتی خلاف این در حرکتند.خبر تاسف بار زیر را از سایت حکومتی تابناک بخوانید …..

 

در کتاب مجموعه مقالات همایش باستان‌شناسی حوزه هلیل، جیرفت در برخی از نقشه‌ها و مطالب از عنوان جعلی «خلیج عربی» به جای «خلیج فارس» به کار رفته است.

مهندس صمیمی، فعال حوزه میراث فرهنگی، با بیان این مطلب به خبرنگار «تابناک» گفت: در حالی که دستگاه دیپلماسی کشور و نخبگان، در حال اعتراض به تحریفات تاریخی و جعل نام خلیج فارس هستند، سازمان میراث فرهنگی، اقدام به چاپ مجموعه مقالات همایش باستان‌شناسی حوزه هلیل، جیرفت کرده که در چندین نقشه چاپ شده در آن، عبارت مجعول خلیج عربی (Arabian Gulf) به جای خلیج فارس (Persian Gulf) و از نام «Arabian Sea» به جای نام تاریخی «Oman Sea» به کار برده شده است.

وی مدعی شد: یکی از این نقشه‌ها، توسط «کوهل» آمریکایی تهیه شده و با وقاحت از عنوان خلیج عربی و دریای عرب به جای نام واقعی آنها استفاده شده است. جالب آن که دبیر همایش مذکور در مقدمه کتاب با تمجید از نقش وی اشاره کرده که وی و «کارلووسکی» به دلایل سیاسی میان دولت ایران و آمریکا از فرودگاه مهرآباد بازگردانده شده‌اند. این تجلیل یا اشاره در مقدمه کتاب چه توجیهی دارد؟
صمیمی در ادامه افزود: در صفحه ۳۰۸ این کتاب در مقاله «ماسیمو و یداله» در تصویر نقشه ایران از نام جعلی خلیج عربی استفاده شده و در صفحه ۳۹۵ در ادامه مقاله «میاشیی کازانووا» به جای « Persian Gulf» تنها نوشته شده است: Gulf و به جای Oman Sea نوشته شده است: «Arabian Sea». همچنین در نقشه صفحه ۴۱۶ این کتاب، «فیلیپ کوهل» ‌از نام‌های مخدوش «Arabian Gulf » و «Arabian Sea» بهره برده است.

این کارشناس میراث فرهنگی با انتقاد از عملکرد وزارت ارشاد گفت: کتاب مذکور با قیمت ده هزار تومان، چاپ و در بین مدعوین توزیع شد؛ هرچند پس از این‌که به اشتباه پی برده شد، درصدد جمع‌آوری سریع این کتاب برآمدند، ولی این خبر به گونه‌ای در خارج از کشور پخش شده است که هم‌اکنون یکی از کشورهای عربی منطقه، حاضر است میلیون‌ها دلار برای به دست آوردن آن هزینه کند.

صمیمی ادامه داد: اینک این پرسش به واقع برای قشر گسترده‌ای از فعالان فرهنگی، اساتید و دانشمندان باستان‌شناسی کشور و همچنین تحلیلگران و صاحبنظران مسائل فرهنگی و اجتماعی مطرح است که آیا در میان کابینه هفتاد میلیونی، یک نفر متخصص و متعهد وجود ندارد که در میان مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی و یا وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی قرار گیرد تا در کمترین انتظار مردم، دست‌کم یک بار کتابی را که با مقدمه معاون سازمان و تحت مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ می‌شود، پیش از چاپ بخوانند؟

صمیمی با تأکید بر غیرسیاسی بودن مطالب خود اشاره کرد: لبّ انتظار مسئولان عالی‌رتبه نظام عدالت‌طلبی است. به همین دلیل از رسانه‌ها می‌خواهیم در برابر این‌گونه اقدامات که در تقابل مستقیم با منافع ملی و هویت ملی سرزمینمان ایران است، سکوت نکنند و مسئله را برای ادای دین ملی و شرعی خود جدای از جبهه‌بندی‌های سیاسی با جدیت دنبال کنند.

وی ابراز داشت: به نظر من کمترین انتظار کنونی، عذرخواهی رسمی و کتبی مسئولان میراث فرهنگی به ویژه آقای طه هاشمی و مسئولان ذیربط در وزارت ارشاد در پیشگاه ملت و رسانه‌ها، معرفی خاطی و تنبیه آنان و معلوم شدن افراد مسئول در بازگرداندن هزینه‌های انجام شده به بیت‌المال است.از تابناک

 

 دانلود کتابچه ای در باره نام خلیج فارس در اسناد قدیمی

 

 به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

  • 1.    روزبه اهورا - یاران ایران جوان  |  آبان ۲۲ام, ۱۳۸۷ at ۱:۲۳ ب.ظ

    درود بر مزدک نازنین همیار و هم اندیش گرامیبالاخره کوشش های همه ما با پاسخ + مواجه شد بسیار خوشحال و خرسندمدست همه بچه های حزب پان ایرانیست بخصوص بچه های اهواز،گروه یاران ایران جوان و جنبش ما هستیم و سایر عزیزان درد نکنه همگی گل کاشتیم.پاینده ایران – پایدار ایرانی – ما هستیمدرود روزبه گرامی جای سپاس از همه دوستانی که در آگاهی رسانی همگانی در این باره کوشیدند.اتحاد و یگانگی رمز پیروزی است.پاینده ایران

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی