بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست + موضع روسیه در مورد جزایر سه گانه

خرداد ۵, ۱۳۸۷

وارد شدن روسیه در طرفداری از امارات و موضع گیری در مورد جزایر تهدید جدی را متوجه منافع ملی ایرانیان می کند.

در همین راستا سازمان جوانان حزب پان ایرانیست با صدور بیانیه ای موضع گیری صریح و

 شفاف خود را بیان داشت

به نام خداوند جان و خرد

پاینده ایران

۱سازمان جوانان حزب پان ایرانیست اظهارات اخیر مقامات روسی در قبال جزایر همیشه ایرانی را مصداق بارز دخالت آشکار در امور داخلی ایران و برخلاف حسن همجواری ,روح قوانین بین الملل و صلح   و امنیت جهانی قلمداد کرده و این نوع اظهارات مداخله جویانه را به شدت محکوم می کند.

جدای از نیت مقامات روسی در این نوع از اظهار نظرها که می بایست به دقت مورد بررسی قرار گیرد به نظر می رسد تعبیر “ادعاهای واهی امارات”در قبال جزایر همیشه ایرانی ,از سوی دولتمردان روس به “مساله ی مورد اختلاف میان ایران و امارات “و موضع گیری یکجانبه در این زمینه بیانگر آگاهی این مقامات از واقعیت امر می باشد.مساله ای که میان ایران و امارات وجود دارد,ادعاهای واهی امارات در قبال تمامیت ارضی ایران هست نه مساله ای بنام “مساله جزایر“.

سازمان جوانان حزب پان ایرانیست امیدوار است ,توجه روسها به حل “مسائل منطقه ای “و حفظ صلح و امنیت جهانی جدی بوده و گامی بسوی حل مناقشات و بحرانهای منطقه ای وجهانی و ازجمله مساله ی چچن و پایان بخشیدن به کشتار و ارعاب سیستماتیک مسلمانان بی گناه چچن و داغستان ,از سوی روسها برداشته شود.

۲-جدای از دلایلی که می توان برای این نوع از اظهارنظرها مورد شناخت قرار داد,بی هیچ تردیدی سیاستهای فرو دستانه ی دستگاه دیپلماسی نسبت به روسها عاملی مهم در بروز رفتارهای غیر مسولانه ی مقامات روسی در قبال ایران بوده است.با وجود آنکه روسها با تکیه بر مسائل ایران در صحنه بین الملل ,توانسته اند منزلت بین المللی خود را افزایش دهند و ازمواهب اقتصادی ایران و یا طرفهای درگیر با ایران بهره مند شوند اما بشدت رفتارهای غیر مسولانه در قبال ایران داشته و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی نیز مرعوب آنان بوده است.روسها در زمینه نیروگاه بوشهر بویژه در مورد “سوخت مصرف شده”نیروگاه شرایطی برخلاف مفاد پیمان نامه به ایران تحمیل کردند و از تعهدات خود به کرات تخطی داشته و تکمیل نیروگاه بوشهر را به تحمیل هزینه های سنگین به ایران ,به تاخیر انداختند و علیرغم مناسبات اقتصادی یکجانبه گسترده با ایران بر تمامی تحریمها علیه ایران صحه گذارده و درنهایت آنکه ولادیمیر پوتین در آخرین روزهای ریاست جمهوری خود,بر دور جدید تحریمها علیه ایران دستینه نهاد و آقای احمدی نژاد بعنوان رئیس جمهور جمهوری اسلامی در پاسخ به خبرنگاری که این مساله را مورد پرسش قرار داده بود,عنوان کرد که این مساله تاثیری در روابط ایران و روسیه نخواهد داشت.روشن است که این نوع اظهار نظرها که با عدم واکنش مجلس نیز همراه است خود مشوقی برای روسها جهت این نوع رفتارها قلمداد می شود.بدیهی است عدم واکنش مقامات مسول در قبال این نوع ادعاهای مداخله جویانه مصداق اقدام علیه امنیت ملی و بطور حتم قابل پیگیری بوده و کوتاهی در این زمینه ها قابل گذشت نمی باشد.

                                                              پاینده ایران

                                             سازمان جوانان حزب پان ایرانیست

                                                      ۴/۳/۱۳۸۷ خورشیدی

                         ****************************************

روزنامه آفتاب یزد مورخ چهارم خرداد ۱۳۸۷

گـروه سـیـاسـت خـارجـی: روسـیـه بـه درخواست امارات در خصوص متقاعد کردن ایران به پذیرش پیشنهاد امـارات در خـصوص حل مساله جزایر سه گانه از طریق مذاکرات مستقیم و یا ارجاع به دادگاه بین المللی ، واکنش مـثـبـتـی داده اسـت.بـه گـزارش خـبـرگـزاری امارات (وام) ، مسکو موافقت خود را در این خصوص در جریان دیدار عـبـدالـعـزیـز الـغـریـر رئـیـس شـورای مـلـی فـدرال امـارات با آندری دینیسوف معاون وزیر خارجه روسیه اعلا‌م کرده اســت.دیـنـیـســوف اظـهــار داشــت: ایــران روابــط خـوبـی بـا همسایگان خود و به ویژه امارات که متعهد به حل مسالمت آمیز مساله جزایر سه گانه است دارد.وی افزود: روسیه به سختی کار خواهد کرد تا ایران را به پذیرفتن درخواست امـارات در خـصـوص حـل مـسـالـه جزایر سه گانه متقاعد کـنـد.دیـنـیـسـوف در ایـن دیـدار بـا اشـاره بـه تـوافـقـنـامه‌های متعددی که انتظار می رود میان روسیه و امارات امضاء شود از روابط دو کشور ابراز خرسندی کرد.همچنین شورای فدرال روسیه نیز از حق امارات متحده عربی برای آنچه( که بازگرداندن ۳ جزیره اشغالی از سوی ایران خوانده شده)! حمایت کرد. شورای فدرال روسیه در عین حال از ایده تشکیل یک کـمـیـتـه پـارلـمـانـی امـاراتـی، روسـی و ایـرانـی بـرای بررسی مـوضـوع جـزایـر سـه گـانه ایرانی حمایت کرده است. این ادعـاهـا از سـوی سـرگـئـی مـیـرنـوف رئیس شورای فدرال‌روسیه در نشستی با هیات شورای ملی فدرال امارات به ریـاسـت عـبدالعزیزالغریر رئیس این شورا و هیات شورای فدرال روسیه ایراد شد. میرنوف منطقه خلیج فارس را یک منطقه حساس خواند که اوضاع سیاسی آن به صلح و امنیت در سراسر جهان تاثیر می گذارد. وی ادعا کرد که حل صلح آمـیـز مـسـاله جزایر سه گانه به حفظ صلح و امنیت منطقه کمک می کند و روسیه آماده است از تمام تلا‌ش خود برای راه حل صلح آمیزی در خصوص این جزایر استفاده کند. الغریر نیز با تاکید بر روابط امارات و روسیه گفت: روسیه می تواند نقش قابل توجهی در میانجی گری میان امارات و ایران در خصوص جزایر سه گانه ایفا کند.

به امید ایرانی آباد و آزاددر سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی