گستاخی جدید شیخ نشین کویت: ایرانی ها مشرک و بدتر از کفار غرب !

مهر ۲۳, ۱۳۸۷

حمله ای دیگر به تمامیت ارضی ایران و سکوت حاکمیت فرقه ای

روزنامه‌های «الوطن»، «القبس» و «السیاسه» کویت، که همه روزه میزبان یادداشت‌ها، مقالات و تحلیل‌های ضدایرانی است، با دستاویز قرار دادن مقاله «کیهان»، شریعتمدای به انتشار مقالات گوناگونی پرداختند، که حجم آن طی هفته گذشته به بیش از سی مقاله و گزارش می‌رسد.

در این مطالب، ضمن تخریب و زیر سؤال‌ بردن حاکمیت ارضی و منافع ملی کشورمان، اقدام «کیهان» را نشان‌دهنده سعی ایران برای سیطره بر منطقه دانستند و آشکارا ایران را به ایجاد فتنه در منطقه، عراق، یمن، لبنان، فلسطین، سوریه، مغرب و مصر متهم کردند.

«در همین حال، «عبدالعزیز العتیبی»، از علمای کویتی و دارنده دکترای شریعت اسلامی، در مقاله‌ای در روزنامه «الوطن» ـ چاپ کویت ـ با ذکر این مطلب که فارس‌ها (ایرانی‌ها) دشمنان اسلام و مسلمین بوده و بدتر از کفار غرب هستند، نوشته است: «یهود و نصارای کشورهای غربی از نزدیکان به دین اسلام هستند و فارس‌ها و مجوسی‌ها به دور از دین اسلام هستند زیرا آنها اهل کتاب بوده‌اند که این امر نشان می‌دهد فارس‌ها و مجوسی‌ها به دین اسلام هیچ نزدیکی ندارند. »

اصطلاح مجوسی‌ها که صدام حسین آن را علیه ایران در جنگ هشت ساله استفاده کرد، مورد استقبال مقاله‌ نویسان مطبوعات کویتی از جمله روزنامه‌های «الوطن» و «السیاسه» است دارای بالاترین حمایت مقامات دولتی کویت هستند.

العتیبی در ادامه مقاله خود که در روزنامه متعلق به یکی از شخصیت‌های خاندان حکومتی کویت است، می‌نویسد: «فارس‌ها قصد دارند امپراطوری از دست رفته کسری را که بر نیمی از جهان سیطره پیدا کرده بود، زنده کنند که این باعث نگرانی و گسترش فتنه و ناامنی است اما کسری هلاک شده است و گنج‌های آنها در راه خدا تقسیم شده  است».

این مفتی کویتی، اقدامات ایران را با هدف بازگشت به دوران پادشاهی کسری قلمداد کرده است و می‌افزاید: «فارس‌ها قومی هستند که همیشه در طمع‌های سیاسی و طایفی بوده‌اند و کسانی که مایلند با آنها روابط برقرار کنند، باید بدانند فارس‌ها دشمن خدا و پیامبر اسلام هستند و من نسبت به پیروان کسری و ارتباط با آنها هشدار می‌دهم و امیدوارم دشمنان خود را بشناسید تا خداوند پیروزی و سلامت را برای شما بیافریند»

این شخصیت سلفی ـ وهابی فراموش کرده است که ایرانیان تنها قومی بوده‌اند که از دیرباز به خداوند اعتقاد داشته‌اند و اعراب در عصر جاهلیت بوده‌اند.

در همین روز، «ابو ایاد اهوازی» یک عضو دفتر سیاسی حزب آزادیبخش عربی برای آزادی اهواز! (استان خوزستان) نیز در مقاله‌ای در روزنامه «السیاسه کویت( که آشکارا خود را پایگاه عرب‌های جدایی طلب خوزستان دانسته است)، خوزستان را «سرزمینی اشغال‌شده توسط ایران» دانسته و نقش ایران را در تحولات اعراب تخریبی و توسعه‌ طلبانه ذکر کرده و بدون در نظر گرفتن حمله اعراب توسط عراق علیه ایران نوشته است: «فارس‌ها در تعامل با اعراب همیشه مانع اصلی پیشرفت اعراب در طول تاریخ بوده‌اند».

در ادامه نیز، «طلال عبدالکریم» در روزنامه «القبس» که سرمایه‌گذار و صاحب‌امتیاز آن، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس این کشور است، در یادداشتی از اعراب خواسته است در مقابل ادعای ایران خواستار سرزمین‌های تاریخی خود!! از جمله ال احواز(خوزستان) و المحمره (خرمشهر) شوند.

 روزنامه القبس» که به تازگی به جرگه مطبوعات ضدایرانی در کویت پیوسته است، همچنین در مقاله‌ای دیگر، با نام بردن از سواحل جنوبی ایران به سواحل اعراب، سابقه استقلال بحرین را قرن‌ها پیش دانسته است! ».

این مطالب، تنها گوشه‌ای از مقالات این مطبوعات در یک روز است. این در حالی است که روزنامه «الوطن» به سرپرستی «شیخ علی خلیفه الصباح» عضو خاندان حکومتی، روزنامه «القبس» به سرمایه‌داری و صاحب‌امتیازی «محمد الصقر»، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کویت و روزنامه «السیاسه» نیز به سردبیری «احمد جارالله» اداره می‌شود که ولیعهد، نخست‌وزیر و شماری از مقامات عالی‌رتبه کویت چندی پیش این روزنامه را تریبون بیان مطالب صادقانه و آزاد قلمداد کرده بودند.

ز شیر شتر خوردن وسوسمار       عرب رابه جایی رسید است کار

که   تاج   کیانی   کند  آرزو           تفو بر تو ای چرخ  گردون تفو

با سپاس از :جنبش آزربایجان برای یکپارچگی و دمکراسی

بخش دسیسه های ضد ایرانی را ببینید.

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی