ابوالفضل عابدینی به اقدام علیه امنیت ملی متهم شد

جولای 7, 2009

ابوالفضل عابدینی به اقدام علیه امنیت ملی متهم  و صبح امروز ایشان با قرار وثیقه‌ی چهل میلیون تومانی به زندان کارون اهواز منتقل شد.

صبح روز جاری 14 تیر ماه با مراجعه خانواده‌ی ابوالفضل عابدینی از اعضای مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران به شعبه 12 بازپرسی دادگاه انقلاب اهواز به آن‌ها اعلام شد اتهام وی اقدام علیه امنیت ملی است و وی با قرار وثیقه‌ی چهل میلیون تومانی به زندان کارون اهواز منتقل شده‌ است.

با مراجعه خانواده ایشان به زندان مسولین زندان از ارجاع ایشان به زندان سپیدار خبر دادند و اعلام کردند چند روز پیش این فعال حقوق‌بشر به زندان سپیدار منتقل شده است، در مراجعه خانواده‌ی عابدینی به زندان سپیدار مسولین زندان از وجود شخصی به نام ابوالفضل عابدینی نصر  در این زندان ابراز بی اطلاعی می‌کنند.

لازم  به یادآوری است که پرونده‌ی قبلی ابوالفضل عابدینی در خصوص اتهام معاونت در فعالیت تبلیغی علیه نظام مربوط به اعتصابات کارگران هفت تپه که یک بار در شعبه دو دادگاه انقلاب اهواز بررسی شده بود و منجر به حکم برائت شده بود، بار دیگر در دادگاه دزفول مورد بررسی و  مجددا حکم برائت ایشان صادر شد که با اعتراض دادستان به شعبه سیزدهم دادگاه تجدید نظر اهواز منتقل شده است. این فعال حقوق کارگران همچنین دارای شش ماه حکم تعلیغی مربوط به سال 86 به مدت دو سال است که در صورتی که حکم مجددی دایر بر محکومیت ایشان صادر شود این حکم نیز قابل اجرا است .
ابوالفضل عابدینی سه شنبه هفته گذشته ساعت 9 صبح در خانه شخصی خود بازداشت و به نقطه نا معلومی انتقال داده شد . از روز بازداشت تا کنون با خانواده خود تماسی نداشته و از داشتن وکیل نیز تاکنون محروم بوده است.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

خبرگزاری هرانا

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها