یاد هم اندیش مبارزمان ابوالفضل عابدینی هستیم

جولای 13, 2009

پاینده ایران

با درود به همه یاران و  هم اندیشان گرامی اشکالات چندین هفته ای در خدمات اینترنتی و خصوصاً مشکلات بلاگفا در چند روز گذشته باعث گردید مدتی در بروز رسانی تارنما وقفه افتد و از درج برخی نوشتارها به دلیل گذشت زمان منصرف گشتیم.

***

همانگونه که در خبرهای پیشین خواندید و در خبرگزاری هرانا هم آمد، سرور ابوالفضل عابدینی یار مبارز و هم اندیش ما روز سه شنبه 9 تیرماه در منزل مسکونی خود در اهواز به دست مامورین امنیتی استان خوزستان بازداشت گردید؛وی در روز 14 تیرماه به اقدام علیه امنیت ملی متهم گردید و با قرار وثیقه 40 میلیون تومانی به زندان کارون اهواز منتقل شد؛ «متن کامل خبردستگیری را در اینجا و اتهام را در اینجا بخوانید»

 نکته مهم این است که ابوالفضل عابدینی از هنگام بازداشت تا امروز هیچ تماسی با خانواده خود نداشته و از مکان نگهداری او هم خبری در دست نیست. خانواده ایشان دیروز شنبه 20 تیرماه برای یافتن مکان بازداشت او دوباره به زندان کارون اهواز مراجعه کرده که با پاسخ عجیب مامور زندان روبرو شدند چرا که برخلاف مراجعه نخستین که به آنها گفته شده بود او را به زندان سپیدار انتقال داده اند این بار منکر آوردن وی به آن زندان شده و اظهار داشتند که ابوالفضل عابدینی در سال 86 در اینجا زندانی بوده است و از آن سال تا به امروز او را به اینجا نیاورده اند!!!

به هر روی مسئولین دادگاه انقلاب شعبه کیانپارس به خانواده ایشان گفته اند او را به زندان کارون انتقال داده اند و حتا شماره پرونده او را به خانواده اش اعلام کرده اند،اما مسئولین زندان کارون از تحویل گرفتن عابدینی اظهار بی اطلاعی می کنند!!! کما اینکه در مراجعه نخست به خانواده ایشان گفته اند که به زندان سپیدار منتقل شده است. (زندان سپیدار هم از نقل مکان وی به آنجا اظهار نا آگاهی نمود!)

 هم راستا با نگرانی از مکان نگهداری و چگونگی رفتار با ایشان و دیگر بازداشت شده های روزهای اخیر ذکر چند نکته ضرورت دارد:

در چند سال اخیر دستگاه اطلاعاتی برای فرزندان عاشق و میهن پرست ایران مشکلات بسیار آفریده است و از جمله ابوالفضل عابدینی که چندین سال را پشت میله های زندان و در سلول های انفرادی زندان اوین ،زندان رجایی شهر و بازداشتگاههای اداره اطلاعات گزارنده و پس از بررسی پرونده از بسیاری از اتهامات تبرئه شد.

ابوالفضل عابدینی از جمله جوانان پان ایرانیست خوزستانی است که دلبسته این آب و خاک است و علیرغم فشارهای روحی بسیار، میهن خود را ترک نکرد و همچنان در درون میهن به فعالیت های سیاسی و حقوق بشری خود به گونه ای علنی و شفاف پرداخت و البته هزینه های گزاف آن را نیز پرداخت.او هم اینک به ناراحتی قلبی دچار گشته است و پرسش من از مسئولین قضایی و اطلاعاتی کشور این است که چرا اینگونه با جوانانی که دلبسته کشور و ملت خود هستند برخود کرده پرونده های آنانرا امنیتی می کند در صورتی که پرونده ی یک فعال سیاسی و یا حقوق بشری و خبرنگار یک پرونده قضایی است و اگر جرمی مرتکب شده اند باید بر اساس قانون با او رفتار شود. آیا عدم اطلاع رسانی درباره محل نگهداری عابدینی و چگونگی وضع جسمانی وی و صدها بازداشت شده ی روزهای اخیر که باعث دلنگرانی خانواده های آنان شده قانونی است؛ آیا این افراد اجازه داشتن وکیل را دارند؛ آیا بر اساس آنچه در قانون اساسی برای متهمان در نظر گرفته شده رفتار می گردد و هزار پرسش دیگر…

نکته مهم دیگر اینکه حزب پان ایرانیست از هفته های پیش از 22 خرداد ضمن بیان دلایل خود، عدم شرکت خود را در انتخابات طی بیانیه ای  اعلام کرد و ابوالفضل عابدینی همانند دیگر پان ایرانیست ها نه در انتخابات شرکت داشت و نه در مسائل پیش آمده پس از اعلام نتایج انتخابات و اگر هم در این زمینه اطلاع رسانی ای نموده است در راستای حرفه ی خبرنگاری و حقوق بشری آن هم به شکل کاملا علنی و نه مخفیانه بوده است. دستگاه امنیت باید از این بابت خرسند باشد که ایشان برخلاف دیگران کارهای خود را شفاف انجام می دهند و اصولا موجب ایجاد شبهه  در انجام برخی حرکتهای ضد ملی نمی شوند.

 من به عنوان یک ایرانپرست که همه اندیشه ام سربلندی ایران و ایرانی است نمیدانم این امنیت ملی چیست که همه ایرانیان میهن پرست و ملی علیه آن اقدام می کنند؟ آقایان ما را راهنمایی بفرمایید که چگونه یک فرد پان ایرانیست که میهن پرستی در همه وجودش است اقدام علیه امنیت ملی می کند و اصولا نخستین جرم ایرانیان اقدام علیه امنیت ملی است؟!

یا برخی از افراد دستگاه حاکمه در فهم مقوله بسیار مهم امنیت ملی و دیگر مسائل ملی دچار اشکال هستند یا ما راه را به اشتباه می رویم.اگر ما دچار فهم نادرست در این باره هستیم ما را راهنمایی نمایید تا خدای نکرده دامان ما به این جرم که بر خلاف اندیشه های پاک ایرانپرستانه مان می باشد آلوده نگردد.

به ایران سوگند باید برخی از مسئولین را به عنوان متعرضین به امنیت ملی محاکمه کرد چرا که سخنان و رفتار آنان بیش از یک شهروند عادی امنیت ملی را به خطر می اندازد.

(روشن ترین و خطرناک ترین نمونه های اقدامات علیه امنیت ملی: سخنان منوچهر متکی وزیر امورخارجه دولت نهم مبنی بر سهم 11.3 درصدی ایران در دریای مازندران بر خلاف سهم 50 درصدی آن – نامیدن خلیج فارس به نام خلیج دوستی از سوی سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی – شرکت رییس جمهوری آقای احمدی نژاد در اجلاس سران خلیج[فارس] که در پایان قطعنامه ی صادر شده همه کشورهای عربی بر مالکیت امارات بر سه جزیره ایرانی مهر تایید می گزارند و…)

پاینده ایران بامداد 21 تیرماه 1388


برای دیدن گفتگوهای رسانه ای و اخبار قدیمی مربوط به ابوالفضل عابدینی می توانیددر بایگانی جستاری به
 بخش سرور عابدینی بروید.

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها