توهم یک شیخ‌نشین حاشیه خلیج فارس

اکتبر 13, 2009

تهدید امارات به شکایت از ایران در صورت عدم تمکین به مذاکره!

مدتی است که این شیخ نشین، با طرح موضوعاتی مانند میانجیگری دیگر کشورها و یا شکایت در مراجع بین‌المللی درباره جزایر سه‌گانه کشورمان، تلاش دارد با سیاستی زیرکانه، موضوع را به گونه‌ای نشان دهد که از مرحله ادعا خارج بوده و به عنوان یک واقعیت و حق برای اماراتی‌ها مطرح نماید… جهان عرب باید برای حل اختلاف چهل ساله با ایران درباره جزایر سه‌گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی به امارات فکری کند!

سرویس بین‌الملل ـ «عبدالله عبدالعزیز الغریر»، رئیس مجلس مشورتی ملی امارات که در حال بازدید از تونس است، به خبرنگاران گفت: جهان عرب باید برای حل اختلاف چهل ساله با ایران، درباره جزایر سه‌گانه تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی به امارات چاره‌‌ای بیندیشد!

به گزارش خبرنگار «تابناک»، بر پایه گزارش‌های منتشره، او در دیدار با «زین العابدین بن علی»، رئیس جمهور تونس، بار دیگر این درخواست را مطرح کرد و اظهار داشت: میانجیگری مستقیم کشورهای عربی به ویژه تونس را برای حل این موضوع خواستاریم.

الغریر در ادامه اظهاراتش، پای را از این فراتر گذاشته و گفته است: اگر ایران بار دیگر به بهانه‌تراشی در این باره اقدام کند! علیه ایران به دادگاه بین‌المللی شکایت خواهیم کرد. 

 در همین حال، برخی رسانه‌‌های عربی به همراه انتشار با آب و تاب این خبر نوشتند: برای نخستین بار است که امارات با این شدت خواهان حل موضوع شده و این در حالی است که این کشور، بزرگترین شریک تجاری ایران در میان کشورهای حاشیه خلیج فارس است.

 بنا بر این گزارش، اماراتی‌ها پیش از این نیز موضوع میانجیگری روسیه را در این باره مطرح کرده بودند. در واقع، مدتی است که این شیخ نشین، با طرح موضوعاتی مانند میانجیگری دیگر کشورها و یا شکایت در مراجع بین‌المللی درباره جزایر سه‌گانه کشورمان، تلاش دارد با سیاستی زیرکانه موضوع را به گونه‌ای نشان دهد که از مرحله ادعا خارج بوده و به عنوان یک واقعیت و حق برای اماراتی‌ها مطرح کند.

  به نظر می‌رسد، موضعگیری شدیدتر کشورمان در قبال چنین اظهاراتی و تجدیدنظر در سیاست‌های تجاری ایران در امر تبادلات با این شیخ‌نشین، سبب خواهد شد که آنها چنین ادعاهای بی‌پایه‌ای را مستمر تکرار نکنند.

 بایگانی جستاری:دسیسه های ضد ايراني

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

  • 1.    رضا  |  اکتبر 13th, 2009 at 10:28 ب.ظ

    سلام .نام و چهره کودتا چیان را به خاطر بسپارید. آنها متهم به جنايت عيله بشريت هستند. شاخه هاي رسانه اي

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها