بیانیه سازمان جوانان پیرامون حملات اخیر به حزب پان‌ایرانیست

مارس 1, 2010

به نام خداوند جان و خرد

بیانیه سازمان جوانان پیرامون حملات اخیر به حزب پان‌ایرانیست

 پاینده ایران

 در ماه‌ها و هفته‌های اخیر ایجاد محدودیت و فشارهای وارده بر اندامان حزب و فضاسازی کاذب رسانه‌ای علیه حزب پان‌ایرانیست شدت بیشتری به خود گرفته است.

همانطور که هموطنان شریف آگاهند، پان‌ایرانیست‌ها بیش از ۶۰ سال است که تلاش‌گرانی سرسخت و خستگی‌ناپذیر در راه گسترش اندیشه‌های ملی و آرمان‌های بزرگ ملت ایران بوده‌اند. در طول شش دهه‌ی گذشته دفاع از تمامیت ارضی سرزمین ایران، کوشش در مسیر ایجاد هماهنگی و همگامی میان تیره‌ها و اقوام جامعه‌ی بزرگ ایرانی، تلاش برای احقاق کلیه‌ی حقوق از دست رفته‌ی ملت ایران، تبیین منافع ملی، تحلیل شرایط منطقه‌ای و جهانی و همچنین شرایط سیاسی و اجتماعی داخل کشور و تلاش برای تدوین راهبردی که بتواند حداکثر منافع ملی را برای ملت ایران تامین نماید، همواره جزء وظایف و رسالت‌های پان‌ایرانیست‌ها بوده است. بدیهی است در این رهگذر، فعالیت‌های حزبی و سیاسی شفاف و همچنین نقد مسوولانه و شفاف از عملکرد و سیاست‌های هیات‌های حاکمه، ابزاری در راستای نیل به این اهداف مقدس بوده است.

اما متاسفانه در آن سوی قضیه، در ۶۰ سال گذشته، هیات‌های حاکمه یا حداقل بخشی از آنها، این نقدهای مسوولانه و منطبق با منافع ملی را تاب نیاورده‌اند و بدین‌سان پان‌ایرانیست‌ها هم در نظام گذشته و هم در سالهای اخیر، مورد ستم قرار گرفته‌اند و با فشارهای وارده از طرف این بخش از هیات حاکمه مانوس گشته‌اند.

زندان، تبعید، پرونده سازی، تهدید و ارعاب، محرومیت از حقوق اجتماعی و شهروندی (از جمله محرومیت از در اختیار داشتن پست‌های رده بالای مدیریتی برای کارمندان پان‌ایرانیست شاغل دولت، ایجاد محدودیت برای استخدام در دوایر دولتی، ممنوعیت خروج از کشور و …) و مواردی دیگر از این قبیل، گاه و بیگاه، دامن‌گیر پان‌ایرانیست‌ها به ویژه فعالین حزب گردیده است.

 در وقایع پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، این تضییقات و فشارها ابعاد گسترده‌تری به خود گرفت و بازداشت‌های پیاپی و قرارهای وثیقه سنگین برای فعالین پان‌ایرانیست، همچون دیگر فعالین سیاسی و اجتماعی کشورمان تشدید گردید. اما در هفته‌های اخیر، با توجه به شرایط حساسی که کشور ما در آن قرار گرفته است، این تضییقات وارد فاز جدید و قابل تاملی گردیده است. همزمان با فضاسازی کاذب در رسانه‌های وابسته به جریانات افراطی علیه حزب پان‌ایرانیست، اقداماتی مشکوک از قبیل حمله به یکی از دفاتر حزب در تهران، یورش به منزل مهندس کرمانی در کرج و انتقال اموال شخصی ایشان به مکانی نامعلوم، بازداشت چند ساعته تعدادی از جوانان پان‌ایرانیست در کرج، ایجاد محدویت برای برگزاری مراسم یادبود روانشاد دکتر ابراهیم میرانی، بازداشت سرور مهندس رضا کرمانی و تنی چند از جوانان پان‌ایرانیست در فرودگاه اهواز و مواردی دیگر صورت گرفته است؛ و البته همانطور که گفته شد عناصری افراطی، مشکوک و احتمالا خودسر، از قبل در رسانه‌ها و سایت‌های وابسته، این گونه تحرکات افراطی را تئوریزه می‌کنند. لذا با توجه به موارد ذکر شده و با توجه به شرایط خاصی که در آن قرار داریم، موارد ذیل را یادآوری می‌نماییم:

۱- با توجه به حساسیت خاص پان‌ایرانیست‌ها نسبت به کیان حزبی، به خصوص در مورد جسارت به سرور مهندس کرمانی و جایگاه ویژه‌ای که ایشان در میان قاطبه‌ی پان‌ایرانیست‌ها دارند و با عنایت به شرایط حساس کنونی که در آن قرار گرفته‌ایم، از همه‌ی یاران پان ایرانیست، خواستار حفظ کامل آرامش و هوشیاری، در ضمن پی‌گیری قانونی و منطقی حقوق خود، هستیم.

 ۲-  گویا علیرغم خواست مسوولان ارشد در حفظ آرامش جامعه در شرایط خاص کنونی، بخشی از بدنه افراطی برخی از دستگاهها با دروغ پردازی، پرونده‌سازی و اقدامات تحریک کننده غیرقانونی و خودسرانه تلاش دارند تا پان‌ایرانیست‌ها را در جبهه‌ی مخالفین مستقیم خود قرار دهند؛ لذا به دستگاههای امنیتی و انتظامی مسوول، نسبت به شناسایی و برخورد با این جریان‌های افراطی و مشکوک و این گونه اقدامات تحریک کننده و تامل برانگیز آگاهی و هشدار می‌دهیم.

 ۳- این گونه فشارها هیچ گونه تردیدی در عزم راسخ پان‌ایرانیست‌ها در راه تثبیت و شناساندن منافع ملی ایران ایجاد نخواهد کرد. پان‌ایرانیست‌ها همچون گذشته تسلیم این فشارها و تضییقات نشده و با مشی مشخص و شفاف سیاسی و با احساس مسوولیت و رسالت سنگینی که در مقابل آرمان‌های مقدس نهضت پان‌ایرانیسم، که همان آرمان‌های بزرگ ملت ایران است، دارند، استوار و ثابت قدم این طریق اهورایی را می‌پیمایند تا به منزل مقصود برسند .

 پاینده ایران

سازمان جوانان حزب پان‌ایرانیست

۱۳۸۸/۱۲/۰۷ خورشیدی

دسته بندی جستاری: بیانیه هاي حزب پان ايرانيست

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها