ضرب و شتم و بازداشت خبرنگار پان ایرانیست سرور ابوالفضل عابدینی و150 کارگر در اهواز

سپتامبر 27, 2007

       

             سرور ابوالفضل عابدینی          نمایی از تجمع اعتراض آمیز کارگران در اهواز

 

 

تجمع مسالمت آميز ۱۵۰ کارگر کارخانه کاغذسازی کارون شوشتر که روز سه شنبه در اهواز برگزار شده بود، از سوی نيروی انتظامی با باتوم و گاز اشک آور مورد حمله قرار گرفت و کارگران مورد ضرب و جرح قرار گرفتند.

 

ابوالفضل عابدينی، روزنامه نگار خوزستانی در مورد اعتراض کارگران و تجمع این روز به راديو فردا گفت:«از حدود يک سال و نيم پيش تاکنون، کارگران کارخانه کاغذسازی کارون شوشتر به طور مکرر به استاندار خوزستان در خصوص راه اندازی مجدد کارخانه و پرداخت حقوق معوقه شان مراجعه کردند، اما متاسفانه به جز پرداخت يکی دو ماه حقوق و وعده رسيدگی به ابن مشکل و حل آن، پاسخ مناسبی دريافت نکردند.»

او اشاره کرد که «کارگران سه بار، از نوروز تا ارديبهشت ماه سال جاری، نيز در مقابل دفتر رياست جمهوری تجمع کردند، اما به جز برخورد شديد نيروی انتظامی، پاسخ ديگری دريافت نکردند.»


به گفته سرور عابدينی، «کارگران در پی بی پاسخ ماندن درخواست هايشان و تشديد مشکلات زندگی شان، روز سه شنبه، چهارم مهر، دست به تجمع در مقابل استانداری خوزستان در شهر اهواز زدند و خواستار گفت و گو با استاندار و بيان خواسته هايشان شدند.»

وی درباره خواسته های کارگران گفت:«پرداخت حقوق هفت ماه معوقه، ارسال حق بيمه کارگران در همين مدت و راه اندازی کارخانه که صاحب آن به دليل بدهی های فراوان در خارج از ايران به سر می برد، از خواسته های آنان است.»

 اين روزنامه نگار در پاسخ به اين پرسش که وضعيت زندگی کارگران کارخانه کاغذسازی کارون شوشتر چگونه است، گفت: «باتوجه به پرداخت نشدن حقوق کارگران اين کارخانه در هفت ماه گذشته، مشکلات فراوانی برای آنان که اکثرا مستاجر هستند، به وجود آمده است. از جمله اينکه بر اساس آماری که در اختيار دارم، حتی ۱۱ نفر از آنان دچار بيماری های روحی شده و در آسايشگاه روانی بستری شده اند. در عين حال، برخی از آنان مشکلات خانوادگی پيدا کرده اند که منجر به طلاق شده است.»

 او اضافه کرد:«مشکلات اقتصادی به شکلی است که بسياری از ۲۳۰ کارگراين کارخانه قادر به فرستادن فرزندان خود به مدرسه و دانشگاه  نيستند.»

 ابوالفضل عابدينی همچنين اشاره کرد که «مشکلات کارگران کارخانه کاغذسازی کارون شوشتر مانند مشکلاتی است که ديگر کارگران در بسياری از کارخانه های استان خوزستان و حتی ايران دارند» و افزود:«آقای احمدی نژاد که روز سه شنبه گفتند ملت ايران نگرانی ای از تحريم ندارند، بايد ابتدا، نگاهی به مشکلات کارگران بيندازند و بعد اين صحبت را بکنند، زيرا اين حرف مغاير واقعيت زندگی کارگران است.»

وی افزود:«کارگران ايران در شرايط بسيار بدی به سر می برند و از داشتن ابتدايی ترين حقوق اوليه خود محرومند.»

 

آقای عابدينی در پاسخ به اين پرسش که برخورد با کارگران در مقابل استانداری خوزستان چگونه بود، گفت: «کارگران تا ساعت ۱۱ در مقابل درب ورودی استانداری تجمع کردند و پس از آنکه ديدند حتی کسی از استانداری به نزد آنان نيامد تا به درد دل شان گوش کند، به سمت استانداری حرکت کردند که با برخورد شديدی مواجه شدند و با گاز اشک آور و باتوم مورد حمله قرار گرفتند.»

اين روزنامه نگار افزود:«در اين حمله، پنج تن از کارگران به شدت مضروب و به بيمارستان منتقل شدند و خود ایشان با اسپری فلفل و باتوم مورد همله قرار گرفت.»

او با اشاره به حضور نيروهای امنيتی و لباس شخصی درمحل تجمع کارگران گفت که اين نيروها مانع حضور خبرنگاران در محل شدند.

 

گفتگوی سرور عابدینی با رادیو فردا را از اینجا بشنوید(چهارشنبه ۴مهرماه ۱386)

 

                                           پاینده ایران

                                       مزدک

 

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

 • 1.    یه ایرانی  |  سپتامبر 27th, 2007 at 1:44 ب.ظ

  سلامموضوع ناراحت کننده ای است مشکلات اقتصادی و مشکلات بازار کار بهتر روی حرف های رئیس جمهور حساب باز نکنیم.مشکلی هست که نمی شود در موردش بیشتر گفت و فقط ناراحت کننده استموفق باشیدر پناه حق

 • 2.    کورش محسنی  |  سپتامبر 27th, 2007 at 2:22 ب.ظ

  با درود. در برابر جدای خواهی هادر کردسان و اذربایجان به ناچار گذرانه باید در کنار دولت متمرکز و توانمند جای گرفت.

 • 3.    هیربد  |  سپتامبر 27th, 2007 at 4:37 ب.ظ

  جالبه.به من هم سر بزنید.پیروز باشید.

 • 4.    آسمان  |  سپتامبر 27th, 2007 at 5:20 ب.ظ

  پاینده ایران و ایرانی با موضوع زیر آپیم منتظر حضور سبزتان هستیم.خیلی دردناکه آدم توی یه شهر زندگی کنه ولی از کوچکترین اخبارش بی خبرحاتم بخشی دفتر ریاست جمهوری به رئیس جمهور مهرورز

 • 5.    رامین ناصح  |  سپتامبر 27th, 2007 at 7:14 ب.ظ

  پوشش خبری و حمایت از حقوق کارگران و هزینه دادن شما در این فعالیت قابل تقدیر است.

 • 6.    ایرانی  |  سپتامبر 27th, 2007 at 7:48 ب.ظ

  پاینده ایرانبله سرور این است حکومت مهرورزی…ولی در آمریکا خوب چهره این تحفه را به عالم نشانددادند.از سرور عابدینی هم سپاسگذاریم که این اندازه بی پروا است. یک پان ایرانیست نترس .درود بر ایشان وننگ بر حکومت فرقه ایپاینده ایران

 • 7.    اسپنتمان  |  سپتامبر 27th, 2007 at 9:04 ب.ظ

  درودمن نمیدانم این مفلوک احمقی نژاد با چه رویی در آمریکا حرف از آزادی در ایران میزند..تا حل نشدن مشکلات اقتصادی, حرف زدن از آزادی یاوه ای بیش نیست…….به امید فروپاشی نیروهای اهرمنی الله و هم دستانش در ایران……..جاوید ایران

 • 8.    فرید شولیزاده  |  سپتامبر 27th, 2007 at 9:59 ب.ظ

  مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..

 • 9.    ایرانی  |  سپتامبر 27th, 2007 at 11:14 ب.ظ

  فريب اين فرد فريبكار و مزدور روانپريش را نخوريد !!سلام ، فردي چند چهره وبي هويت بنام ناصر پورپيرار( = بناكننده ) در قالب 3 شخصيت جداگانه و متفاوت به تخريب افكار عمومي و جعل اسناد پرداخته است و در 3 وبلك زير :http://kakala.persianblog.ir/http://nejadarya.persianblog.ir/http://www.naria.blogfa.com/مطلب مي نويسد . در يكي به طريق طنز به نعل و به ميخ ميزند . در ديگري نام پژوهشگر و در سومي بنام هوادار و پيرو ناصر پورپيرار . و تاكنون با بيش از 25 نام مختلف در بخش نظرات همين 3 وبلك به ديگران فحش و ناسزا ميگويد . نامهاي او تا كنون : گلسرخي – ساسان – ماونداري – رضا – علي – محمد – جينگول – طرفداري – محمدرضا – محمودي – عليرضا – مرتضي – عاموسعيد – مينا – مجتبي غفوري – حيدر – دانا – رهگذر – ميرزايي – ساناز – حديثه – ليلا – بابك – بابك ايرانمنش – صداقت – آراز …..است. كه در آينده يقينا بيشتر خواهد شد اینها همه متعلق به ناصر پورپیرار ( بناکننده ) توده اي اخراجي ( البته به دليل دزدي) میباشند .

 • 10.    بهمن  |  سپتامبر 28th, 2007 at 1:35 ق.ظ

  الحق که جمهوری جعل و جور و فساد کاری جز سرکوب بلد نیست.تف به این نظام که ایران عزیز مارو به این روز انداخته.با امید ازادی وطن از چنگال اهریمنانعلی یارتانبدرور.

 • 11.    پیام آذربایجانی  |  سپتامبر 28th, 2007 at 2:14 ق.ظ

  با درود و خسته نباشیدبا نقد و بررسی دومین مصاحبه ی حسن ارک به روزیمپاینده ایران

 • 12.    علیرضا  |  سپتامبر 28th, 2007 at 2:54 ق.ظ

  درود بر شما.مگر نمی دانید باتوم و گاز اشک اور در ایران نماد دموکراسی هست.صد رحمت به خاتمی اون حداقلش به اندازه این سگ دروغ نمی گفت و اگه کاری هم نمی کرد حداقل به شکل و ظاهرش می رسید.به امید ازادی ایرانپاینده ایران.

 • 13.    انوش  |  سپتامبر 28th, 2007 at 7:31 ق.ظ

  متاسفم تا وقتی دروغ در تاریخ ما باشد تا ابد و زمان همینه واقعا متاسفم حمله اسکندر به ایران بزرگترین دروغ تاریخ از ابتدای تمدنهای بشری حکام بوجود آمدند . تمدن اولیه یعنی شهر نشینی و ایجاد طبقات اجتماعی و نوشتن، به روایات مختلف حدود 7 یا 8 یا 10 هزار سال پیش از بین النهرین و ایران آغاز گردید . کسی بدرستی نمیداند اول حاکمان بودند یا اول مردم درست مانند مثل تخم و مرغ . در هر صورت حاکمان برای به تبعیت کشیدن مردم ، دست به ترفند های مختلف زدند ، از فرقه ها و دین های عجیب و غریب ، تا خرافات و دروغ گفتن و نوشتن ( در کتیبه معروف داریوش ذکر است ) . بسیاری از نوشته ها و کتیبه ها و داستانها از، این ترفند هاست که هنوز تا همین لحظه ادامه دارد . یکی از مهمترین آنها ، دروغ حمله اسکندر به ایران است . پردازندگان داستان الکساندر مقدونی ، که حدود ششصد سال پس از مرگ او داستانش را بدین صورت پرداخته اند توجه نکردند ، نخستین عامل پیروزی در جنگها ، فزونی شمار جنگ جویان و برتری سلاح و سازو برگ و سابقه و تجربه فرمانده هان در لشکر آراییها و نبرد ها ست ، همراه با آ گاهی دقیق از سرزمین های دشمن و اقتصاد آن . دروغگوها درتاریخ ما جولان میدهند مانند، چنگیز و مارکوپلو و دهها مسئله مهم تاریخی و جغرافیایی و سیاسی دیگر و افشا گری های متعدد و راه کارهای نوجهت شناسائی دروغها وحذف آنها از تاریخ ایران عزیز در وبلاگ انوش راوید. ما که نمی توانیم به جهان بگوییم چه بنویسید ، چه ننویسید چه بسازید یا چه نسازید ، باید اول پیروزی دروغی الکساندر ، و بسیاری دروغهای دیگر از کتابهای درسی ایران حذف شود ، ده پانزده سال پیش ، بارها به کتابهای درسی نوشتم عکسها ونوشتهای اسکندر مقدونی وبقیه دروغها را بر دارید ، و جواب ندادند یا سر بالا دادند . بخود رحم نمیکنیم بعد برویم یخه 300 ها را بگیریم . اسکندر مقدونی جوان بیست ساله تهیدست و بی تجربه از سرزمین کم جمعیت ، و با اقتصاد نا چیز نمی توانسته بدین آسانی به پا خیزد و امپراطوری بزرگی را متلاشی کند . مشروح درravid.blogfa.com

 • 14.    میرزای ایرانی  |  سپتامبر 28th, 2007 at 5:02 ب.ظ

  به شما تبریک می گویم که اینچنین در برابر ظم قد علم می کنید

 • 15.    برگزیده  |  سپتامبر 28th, 2007 at 11:55 ب.ظ

  نماينده سياسي و حقوقي جامعه

 • 16.    شاپور  |  سپتامبر 30th, 2007 at 10:51 ب.ظ

  با درود و سپاس از سرور عابدینی به دلیل شجاعت و صداقتی که در رسانه ها داردپاینده ایران

 • 17.    Tonyukuk  |  اکتبر 6th, 2007 at 2:13 ب.ظ

  فـیلم شهیدسینا طارق قهــرمان ملی آذربایجان و تمام تورکهای دنیا http://www.youtube.com/watch?v=tOrNnloVNRcو اینهمفیلم گیهای تهران در یو توپGAYS İN iran, Tehran:کلوپ و گیهای تهران مشهور دنیا شدنبه زودی پسرهای تهران برای خود فروشی کاسبی دخترای تهران در دوبی و کشورهای عربی را می گیرندخترهای تهران بپا خیزید پسر های تهران دارن بازار شما را کسادمی کنند.http://youtube.com/watch?v=HnzL4nQ3CDUhttp://www.youtube.com/watch?v=UFiKS9dKc0shttp://www.youtube.com/watch?v=-NxmUp1fYTM

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها