ابوالفضل عابدینی بزرگ مرد پان ایرانیست ایستاده در برابر حاکمیت فرقه ای

اکتبر 30, 2007

وضعیت ابوالفضل عابدینی از نگاه یکی از خبر نگاران در ایران

  

وضعیت اسفبار مطبوعات در ایران را نمی توان با هیچ دوره ی حکومتی در گذشته مقایسه نمود. اگر در حکومت های گذشته چالشی به نام سانسور بر مطبوعات حاکم بود در این اوضاع گزینه ای به نام خود سانسوری حاکم شده است.

روزنامه نگار در ادوار گذشته بعد گفتن سخنانش شاید مورد سوال جواب قرار می گرفت اما در حال حاضر بر اثر رعب و فشار ناشی از فشارهای زیاد حکومت اسلامی ، روزنامه نگار سخن اش را در داخل خود به هفت آب می شوید و باز هم آن چکیده ی سانسور شده که بیرون آمده هزاران مشکل برای روزنامه نگار بوجود می آورد.

 اولین برخورد نظام اسلامی در برابر فعالین مدنی که بنوعی خبرنگاران را نیز شامل میشود؛ محرومیتی است که برای آزادگان و مبارزین برای حقوق فردی و شهروندی ایجاد می کنند. یعنی محرومیت از کلیه حقوق اجتماعی و نیز ممنوعیت خروج از کشور و اتهاماتی از قبیل اقدام علیه امنیت کشور!!؟.

این موارد به تنهایی کافی است که فعالین حقوق مدنی را در چاله ای از مشکلات عدیده فرو برد. برای مثال کافی است به سرگذشت یکی از این فعالین بنام ابوالفضل عابدینی نگاه کوتاهی بیندازیم.

عابدینی در سال 84 به جرم انعکاس اخبار صحیح  که همانا گفتن واقعیت در ایران بود دستگیر و به مدت 6 ماه در بازداشت و شکنجه توسط حکومت استبداد دینی بود. وی پس از آزادی مشروط توسط نیروهای امنیتی از کلیه ی کارهای دولتی و هر گونه فعالیت فرهنگی و خبرنگاری محروم شد.

حتی ادامه فعالیت وی در شرکتهای خصوصی به واسطه نفوذ مزدوران میسر نشد و وی در وضعیتی بسیار سخت از لحاظ مادی قرار گرفت. این یکی از چندین روش های مزدوران برای آزار و اذیت فعالین و مبارزین حقوق مدنی در ایران تحت سلطه جمهوری اسلامی است که از اولین روزهای شورش سیاه بهمن پنجاه و هفت به کار گرفته شد.

بسیار کسانی هستند که به همین خاطر از شغل خود اخراج شده و با هزاران بدبختی مجبور به گوشه گیری و حتی رفتن  به روستاها و کشاورزی شدند.

ابوالفضل عابدینی با نوشتن نامه ای کاملا وطن دوستانه از دولت بریتانیا خواست دست از حمایت جمهوری اسلامی بردارد و بیش از این به ملت ایران خیانت نکند. وی در ادامه همین نامه به دولت مردان   بریتانیا هشدار داد ،که ملت ایران روزی حاکمان فاسد خود و حامیان آنها که در راس آن دولت بریتانیا می باشد را در یک دادگاه ملی محاکمه خواهد کردو اشاره کرد که دولت فعلی ایران رسمیت نداشته و کلیه قراردادهای منعقده با بریتانیا مردود خواهد بود.

بعد از انتشار این نامه وزارت اطلاعات وی را دستگیر و به زندان انداخت و پس از آزار و اذیت های فراوان و درج این نامه در پرونده اش !!! بعنوان اتهامی دیگر !!آزاد شد.

مجددا عابدینی ساکت ننشست و طی نامه ای به آیت الله خامنه ای از وی دادخواست نمود که دست از ایران بزرگ برداشته و دیگر این همه زخم بر پیکر ایران نزند. این نامه عابدینی باعث عصبانیت رژیم اسلامی  شده تا آنجا که وی را مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند و به جرم اهانت به رهبری مجداد در تاریخ بیست و ششم اردیبهشت سالجاری به زندان انداختند و پس از شکنجه های فراوان جهت دادرسی و محاکمه با قید وثیقه آزاد نمودند.

بالاخره در چند روز گذشته نامه ای از دادگاه انقلاب به وی رسید که تاریخ هفتم همین ماه آّبان ماه را در آن قید نمودند و عابدینی  را ملزم دانستند که خود را به دادگاه انقلاب معرفی نماید. در حکم وی   اقدام علیه امنیت کشور قید شده است .این تهمت کاملا دروغین و نادرست لباسی است که بر قامت عابدینی نمی نشیند. وی تنها وصله ای که بر او نمی توان زد همین خیانت به وطن است. عابدینی یک وطن پرست واقعی است که آرزو دارد ایران اش سر افراز باشد. او آرزو دارد که گردی بر قامت ایران ننشیند. وی را نمی توان تهمت ایران فروشی زد. او خود را از سلاله پاک کورش هخامنشی می داند و افتخار می کند که یک ایران پرست است. آنچه ما در طول مدت ها شناخت از عابدینی داریم این است که وی حاضر است جان خود را برای وطن اش هدیه بدهد اما بیگانگان از این کشور بیرون روند.

 ما از کلیه ی افراد و سازمان های حقوق بشر و ایراندوست در سراسر جهان می خواهیم نگاهی مجدد به ایران بیندازند و ببینند که ایران و مردم آن در چه وضعیت اسفباری به سر می برند.

ما از جهانیان و مدافعین آزادی خواستاریم که دولت ایران را تحت سخت ترین فشارها بگذارند و به حمایت مستقیم از هم میهنان خویش در درون مرز بپا خیزند . ایرانیان که خود دین و آیین بزرگی دارند به استناد اولین منشور حقوق بشر دارای مدرنترین دموکراسی سکولار تاریخ بشر بوده اند و عقاید تعریف شده برای دیگر اقوام را محترم شمرده ولی دخالت آن را در حکومت نمی پذیرند. جهانیان بدانند که ملت ایران و بخصوص آزادگان در وضعیت بسیار سختی زندگی می کنند.

هیچ امنیتی برای ما وجود ندارد. هر آینه امکان دارد که در مسیر راه به وسیله مزدوران تروریست رژیم ترور شویم و اثبات این ادعا بسیار راحت است. برداشتن نیروهای سیاسی و مخالف رژیم برای آنها بسیار ساده است و اگر نیروهای مبارز در خارج از ایران پشتیبانی نکنند هر آینه نیروهای مبارز داخلی به ورطه ی نابودی کشیده می شوند.

م.مجیدی اهواز

 

                                                              ********

ابوالفضل عابدینی همچنان ایستاده است…..

من ابوالفضل عابديني فرزند همين آب و خاکم . نمي دانم چه خطري براي کشورم دارم که اينگونه در اين شرايط بسيار بد ي هستم مي گويند حرف نزن به صلاح تو نيست ، مي گويند به صلاح نيست ما با تو باشيم مي گويند توبه کن مي گويند به فکر مادرت باش مي گويند آدم باش مي گويند زندگي کن مي گويند نان بخور مي گويند زن بگير مي گويند خفه شو مي گويند دوستت داريم مي گويند متنفر هستيم مي گويند کارت را بکن و خدا رو شاکر باش مي گويند بمير و بتمرگ مي گويند .. مي گويند …. مي گويند … همه چيز مي گويند چون مي توانند اما من هم مي گويم من فرزند همين آب وخاکم .. چراغ من در اين خانه است و در اين خانه بايد بسوزد.

فردي که وکيل حداقل 5 پرونده ي امنيتي بمب گزاري در خوزستان بود و اوازه شجاعت وي در استان من پيچيده بود وکالت مرا بدون دريافت هزينه قبول مي کند و مي گويد وظيفه انساني من حکم مي کند تا از تو دفاع کنم ولي به فاصله 24 ساعت از قبول وکالت صرف نظر مي کند و مي گويد به صلاح نيست که من وکيل توباشم و مرا به کانون وکلا استان خوزستان معرفي کرد آنها نيز وکيلي در اختيار من نگذاشتند . و مي گويند به وکلاي استان که من ميليونها تومان از خارج از کشور پول دريافت کردم . من مي مانم و خود از خود دفاع مي کنم نيازي به هيچ وکيلي ندارم ولي براي جامعه وکلاي استانم متاسفم .

طرح ملی مقاومت و نافرمانی مدنی

بدینوسیله از تمامی مبارزین برون مرزی دعوت مینماید برای نجات  خبرنگاران و فعالین حقوق مدنی در داخل کشور برخاسته و با ارسال نامه و تلگراف به اعضای پارلمان اروپا و گروههای فعال حقوق بشر در مناطقی که زندگی میکنند خبر رسانی وسیع را بعهده بگیرند و همراه با نیروهای ملی درون مرز برای فرو ریزی دیوار استبداد جهل و ظلم حکومت بپا خیزند و برای دفاع از وی از روزهای پیش از حضور وی در دادگاه و به زندان رفتن وی همبستگی خویش را با او اعلام داریم برای امضا دادنامه به این لینک مراجعه فرمایید            http://www.uniran.blogspot.com

 

                                                            پاینده ایران

                                                               مزدک

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

  • 1.    pedi  |  اکتبر 31st, 2007 at 9:54 ق.ظ

    اطلاعیه شماره 7خطر تکرار دوباره ی اتهام توهین به مقدسات دانشجویان اهواز را تهدید می کند!امروز فریاد دانشجویان آزادی خواه دانشگاه علامه مرهمی بود بر درد ما .آزادی خواهان هیچگاه در این سرزمین تنها نبوده اند.تنها با همبستگی و مقاومت می توان یورش استبداد را عقب نشاند و این رمز پیروزی است.درود بر دانشجویان آزادی خواه و درود بر دانشجویان دانشگاه علامه.در اهواز اما همچنان شش دانشجوی دانشگاه چمران دربند هستند و احتمالا تعدادی دیگر هم دربند باشند که خبری از آن ها منتشر نشده است.ماموران امنیتی تمام تلاش خود را برای جلوگیری از پخش اخبار می کنند،وبلاگ ها را فیلتر می کنند و به دانشجویان احضار شده هم اجبار کرده اند که دستگیری و احضار خود را تکذیب کنند!! یکی از اتهاماتی که به دانشجویان دستگیر شده وارد کرده اند اقدام آنان به پخش یک کاریکاتور علیه پیغمبر مسلمین است!!نخ نما شدن چنین اتهاماتی و ناروا بودن آن کاملا برای هر عقل سلیمی روشن است ولی تجربه ی دانشگاه پلی تکنیک و سرنوشت سه دانشجوی دربند پلی تکنیک،ما را نسبت به خطر تکرار چنین پروژه ای علیه دانشجویان چمران اهواز به طور جدی نگران کرده است.از همه ی دوستان،رفقا و کلیه ی فعالین حقوق بشر تقاضا داریم این خطر را جدی بگیرند و به یاری دانشجویان اهواز بشتابند.طبق آخرین اخبار محمد رضا جعفری آزاد شده است و همچنان از محل نگهداری و وضعیت سلامت دیگر دانشجویان دستگیر شده کاملا بی خبریم.برای آزادی همه ی دانشجویان دربند ما را یاری کنید.جمعی از دانشجویان چمران اهواز8/8/86www.ahvazchamran.blogfa.com

  • 2.    هیچکس  |  دسامبر 7th, 2007 at 8:05 ب.ظ

    ان شاالله که این مملکت درپناه امام زمان ورهبرعزیزاست وشماخالی بندهاهم کاری نمیتونیدانجام بدید

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها