تکمیلی، بازداشت سه تن از اعضای سرشناس حزب پان ایرانیست

سپتامبر 12, 2010

خبرتکمیلی، بازداشت سه تن از اعضای سرشناس حزب پان ایرانیست

تاریخ خبر: شنبه 20 شهریور 1389 – کدخبر: 71074

گزارش دریافتی:مهندس رضا کرمانی، حسین شهریاری و حجت الله کلاشی به ترتیب از اعضای پیشین شورای رهبری حزب پان ایرانیست و مسئول سازمان جوانان این حزب، روز گذشته در نزدیکی اصفهان نا پدید و به احتمال زیاد بازداشت شدند.
این سه کنشگر سیاسی ِ ناسیونالیست که زیر شدید ترین فشارها به فعالیت خود ادامه می دادند، قبلا بارها بازداشت یا تهدید یا محدود شده بودند. مهندس رضا کرمانی – شهردار سابق خرمشهر- در یک سال گذشته چندین بار، بازداشت و آزاد شده است و حسین شهریاری تنها 24 ساعت پیش از بازداشت به مرخضی آمده بود. این دو فعال به اتهام انتشار یک کتاب به نام آهنگ های خون، که در آن اسرار آتش سوری سینما رکس آبادان منتشر شده بود،چند سال پیش نیز بازداشت و محاکمه شدند.
هم چنین حجت الله کلاشی ممنوع از تحصیل در مقطع دکتری مجبور شده بود دوران سربازی خود را در خاش بگذراند و در چند ماه گذشته تحت تعقیب فیزیکی بود و همه ی تلفن ها و روابط وی ، حتی مکالمات به وسیله تلفن های عمومی، با وسایل پیشرفته کنترل می شد. وی مسئول اجرایی برگزاری تظاهرات هزاران نفری در برابر سفارت امارات متحده بوددر سال 1387 و هم چنین مبتکر بر افراشتن پرچم های پان ایرانیسم در روز دانشجو (1387) در دانشگاه تهران می بود. کلاشی از نظریه پردازان جوان ناسیونالیست بود که علاوه بر تحصیل در علوم سیاسی تا مقطع کارشناسی ارشد دوره کارشناسی رشته حقوق را نیز آغاز کرده بود و در مسائل فلسفی و تاریخی صاحب نظر به شمار می رفت.وی اصالتا اردبیلی بوده و ماموران امنیتی بارها از طریق خانواده اش در اردبیل وی را تحت فشار گذاشته بودند.
پیش بینی می شود در روزهای آینده سایر فعالان ناسیونالیست در اصفهان،شهرهای آذربایجان و خوزستان و تهران مورد تعرض قرار بگیرند.سال گذشته دو بار دفاتر پان ایرانیست ها در کرج و تهران به محاصره نیروهای امنیتی در آمده و برخی ازا شرکت کنندگان در نشست ها بازداشت یا تهدید شده بوند.

برداشت از:   http://parsdailynews.com/71074.htm

http://donbaleh.com/link/310026

Entry Filed under: اخبار. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها