ابوالفضل عابدینی متهم به بمب گذاری گردید!!

دسامبر 2, 2007

پاینده ایران

خبر زیر به نقل از تارنمای ایرنا خبرگذاری رسمی جمهوری اسلامی در تاریخ ۶ آذر ماه ۱۳۸۶ (۴ رو پیش) آورده شده است. پانویس ما را هم بخوانید و خود قضاوت کنید….
***
يك مقام آگاه گفت: اتهام “ابوالفضل عابديني نصر” تلاش براي بمب‌گذاري و ضربه زدن به مراكز اقتصادي خوزستان بوده است.
وي كه خواست نامش در خبر ذكر نشود سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود:
عابديني به اين منظور مبالغي را از يك تشكل ضدانقلاب در خارج از كشور دريافت، و براي عملي شدن اهدافش با فريب چند نفر از دوستانش اقدام به يارگيري نموده است.
اين مقام آگاه گفت: عابديني چند سال پيش به يك تشكل ضدانقلاب مستقر در خارج از كشور كه داراي خط مشي مسلحانه مي‌باشد وصل شد. گفتني است برخي رسانه‌هاي بيگانه تلاش دارند عابديني را كه اخيرا به دليل اقدام عليه امنيت ملي بازداشت شد يك خبرنگار معرفي كنند.
رييس خانه مطبوعات خوزستان نيز در گفت وگو با ايرنا اظهارداشت: عابديني هيچ گونه پرونده‌اي به عنوان خبرنگار يا روزنامه نگار در خانه مطبوعات خوزستان ندارد. “ابراهيم افتخار” افزود: اين در حالي است كه خبرنگاران خوزستان در خانه مطبوعات داراي پرونده هستند.
سردبير هفته نامه ” بهارسبز” نيز گفت: در مدت چهار سالي كه بعنوان سردبير در اين نشريه مشغول بكار بوده‌ام، ابوالفضل عابديني هيچگونه همكاري خبري با نشريه نداشته است. ” محمد مالي ” افزود: عابديني امسال حدود پنج ماه در كارهاي اجرايي و جذب آگهي، با اين نشريه همكاري را داشته است.وي اظهارداشت: با توجه به تعريفي كه از خبرنگار وجود دارد، عابديني از خبرنگاران اين نشريه نبوده است.

                                                             *****
پانویس:

درباره دروغ بودن این خبر شکی نیست چرا که برای بیراه کردن افکار عمومی باید این چنین جو سازی هایی گردد تا افکار مردم از موضوع اصلی و واقعی دستگیری عابدینی  که همانا احقاق حقوق کارگران نیشکر هفت تپه بود منحرف شود. یکی نیست از این آقایان حکومتی بپرسد ،یک انسان میهن پرست چگونه می تواند همشهریان خود را به خاک و خون بکشد؟جبهه دمکراتیک خلق عرب  که مسئولیت انفجارهای دو سال پیش خوزستان را رسما به عهده گرفت جدایی خواه بوده و اندیشه ای کاملا مخالف با جریانات ناسیونالیستی مانند پان ایرانیست دارد. پس چگونه یک پان ایرانیست می تواند از نظر عملکرد در جهت جدایی خواهان گام بردارد؟؟؟اسناد گوناگونی از عملکرد مطبوعاتی سرور عابدینی در نشریات خوزستان در سالهای گذشته وجود دارد البته آقایان گفته اند به تعریف ما ایشان خبرنگار نیست.بله خبرنگار به تعریف شما کسی است که واقعیت ها را نگوید و چشم بر هم حق کشی ها و ظلم و جورها و جنایات بردارد و خود را به تکه نانی که حکومت به آنها می دهد راضی کند. و در مورد بعدی کدام تشکل مسلحانه به جز منافقین جود دارد که شما ادعا می کنید عابدینی به آنها وصل شده کدام پول را از گروه های خراج کشور گرفته است که برای خود خرج کندابوالفضل به جز یکی گوشی موبایل و یک دوربین چه چیز دیگری داشت که شما را به وحشت انداخته بود. بله احساس مسئولیت و  میهن پرستی و شجاعت او بود که شما را این چنین آشفته کرده است.

این هم سندی از دروغ گویی آقای محمد مالی؛ ایشان ادعا کرده که ابوالفضل ۵ ماه در نشریه کار می کرده است به تاریخ انتشار ویژه نامه بهار سبز که در زمستان سال گذشته آماده و دربهار عرضه شد توجه کنید.


نشریه بهار سبز

این یک نمونه از بیشمار دروغ هایی است که از سوی حاکمیت و عوامل آنها به آزادی خواهانی چون سرور عابدینی زده شده است.همچنین در روزهای آینده داده هایی دیگر درروی تارنما قرار خواهد گرفت.

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

مزدک

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

 • 1.    پیام آذربایجانی  |  دسامبر 2nd, 2007 at 8:18 ب.ظ

  با درودخواندن این خبر دل انسان را به درد می اورد ننگ باد بر حکومت فرقه ای و بیش از همه چیز اظهارات سردبیر نشریه مضحک و خنده دار بود حال آنکه نمک نشناسی کارگرانی که ابوالفضل عابدینی بخاطر احقاق حق آنان در بند است نیز مایه ی تاسف است این کارگران قبل از دستگیری سرور عابدینی چندین بار بخاطر مسائل دیگر دست به اعتصاب زدند ولی اکنون دریغ از کوچکترین حرکتشان در راه عابدینیپاینده ایران

 • 2.    رهگذر  |  دسامبر 4th, 2007 at 12:56 ب.ظ

  درودآقا مزذك اين محمد مالي اطلاعاتيه چرا اين دوستتون نميدونست عجيبه؟تمام فك و فاميلاش تو اطلاعات هستند…من كامل خبر دارم چه ادميه همين جوري اومدم تو وبلاگت خبر را ديدم تعجب كردم.اميدوارم زودتر آزاد بشه.

 • 3.    غروب  |  دسامبر 11th, 2007 at 2:51 ب.ظ

  وقتی موج فرومی نشیند تنها کفی می ماند که شاید از دریا تنها تصوری نچندان درست در ذهنش وجود داشته باشد.اما آفتاب روزگار مدیدی پشت ابر نمی ماند چرا که قصه قصه بی غصه ای است.تصور نمی کنم که هر سخنی را باید پاسخ داد.اما از آنجاییکه آنچه در مورد محمد مالی رفته است را بی انصافی محض در برابر شخصیتی می دانم که با دانستن عواقب احتمالی همکاری با انسانی که به هر حال درست یا نادرست در مضان اتهاماتی قرار داشته است در دوره ای که حتی دوستان هم حزبی اش از نزدیکی به او خود داری می کرده اند و شرایطی را فراهم آورد تا او بتواند روزهای خود را در شرایط بهتری بگذراند و از هیچ کمک و مساعدتی به او دریغ نکرد.ذکر نکاتی را که خود با پرسش از او دریافته ام و تنها می خواهم نقل پاسخ او را در برابر این همه بی انصافی نمایم لازم می دانم:نخست آنکه همکاری عابدینی با بهار سبز از زمستان 85 نبوده.بلکه سالنامه بهار سبز ویژه نوروز86 بوده که عابدینی به صورت پاره وقت و فقط به عنوان آگهی گیرنده در آن ویژه نامه فعالیت داشته است.به قول آقای مالی خوشبختانه پول هیچکدام از آگهی هایی که ایشان گرفتند هم وصول نشد.در ضمن عنوان دبیر سرویس اقتصادی هم به عنوان مسئول جذب آگهی ها و به همین دلیل عنوان شده است.دوم.ایشان باز هم تاکید کردند که همکاری عابدینی با نشریه تحت سرپرستی شان تنها در حوزه مسائل اقتصادی نشریه چون جذب آگهی و پیگیری امور اقتصادی نشریه بوده است.بنابر این اگر هم در این دوره 5 ماهه یک مقاله یا یک عکس از ایشان به چاپ رسیده چنانچه دوستان آگاه می دانند نمی تواند بر خبرنگار بودن وی در این نشریه تعبیر شود.و در پایان آقای مالی اظهار نظر کردند که هل جزا الحسان الا احسان.در مورد نظر این آقای رهگذر خطاب به مزدک خان هم تنها ایشان به این نکته اشاره کردند که امیدوارم همه ما به راه راست هدایت شویم .

 • 4.    شاهین فراز دوست  |  دسامبر 12th, 2007 at 1:49 ب.ظ

  جناب غروب با درود به شما از این که عنوان فرمودیدو بیان کردید که آقای مالی را در این تریبون مورد اتهاماتی قرار گرفته به گمان نگارنده چنین نیست تا آن جا که می دانم ما تنها نقل گفتگوهای ایشان رابیان کردیم که عنوان کرده بودند آقای عابدینی هیچ گونه کار خبرنگاری برای نشریه بهار سبز انجام نداده اند و ما اسناد و مدارکی را از نشریه بهار سبز در این تارنما نشان دادیم و آشکار کردیم که نشان از آن داشت که ایشان مدت بیش از ان چه آقای مالی عنوان کرده بود خبرنگار این نشریه بوده است حالا تعداد خبرهای که از ایشان چاپ شد کم یا زیاد بوده مهم نیست مساله این است که ایشان به جرم انعکاس اخبار کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شده اند و اگر هم جرمی را مرتکب شدند جرم مطیوعاتی محسوب می شود تازه جناب عابدینی تا آن جا که می دانم و همگان آگاه هستندحدود 7سالی است که در عرصه ی مطبوعات خوزستان مشغول به کار هستند و الیته از این محل نیز زندگی را به سختی همچون دیگر روزنامه نگاران از سر می گذرانندانتظاری که ما از همکاران ایشان بوِیژه آقای مالی داشتیم این بود که لاقل اگر خیری نمی رسانند لاقل به انکار فعالیت های مطبوعاتی ایشان نپردازند چرا که هر کس که موضوع بازداشت ایشان را مورد کنکاش قرار دهد متوجه خواهد شد که انکار خبرنگار بودن وی و اتهام تلاش برای بمب گذاری در مراکز اقتصادی استان مرتبط بوده است تا بدین وسیله راه برای دادگاه های به اصطلاح انقلاب و نیز بازجویان ایشان باز تر شود.

 • 5.    شاهین فراز دوست  |  دسامبر 12th, 2007 at 1:51 ب.ظ

  ادامه از گفتار پیشین ما این اسناد را همچنان استفاده خواهیم کرد تا افکار عمومی خود به قضاوت بنشیند.دیگر این که گفته ایدکه آقای مالی در زمانی که هیچکدام از دوستان حزبی با او ارتباط نمی گرفتند در واقع به ایشان پناه دادند که امری است غیر واقع و دروغ چرا که حضور ایشان در همه ی آیین های ویژه ی وطن پرستان ویا پان ایرانیست ها خلاف این گفته را می رساند تازه در همین مدت که ایشان بازداشت شده اند بیشترین پوشش خبری را پان ایرانیستها از خود نشان دادند و چند تن از اعضای شورای عالی رهبرب در این باره گفتگو هایی را با رسانه های بین المللی انجام دادند و نیز متن درخور تاملی به حمایست از ایشان و کسرا الاسوندبه نام ( هان با شمایم همرزمانم )چاپ و در سطح وسیع پخش گردید و البته همچنان تلاش ها ادامه دارد و در باره ی سند و وثیقه هم که برای ایشان بریده اند این موضوع نیز در حال پیگیری و انجام است.دیگر اینکه هر کس در این تارنما آزاد است که نظرات خود را بیان کنند آقا و یا خانم رهگذر هر که هستند نظر شخصی خود را بیان کرده اند هممانطور که جناب غروب گفتارهایی را بیان نمودند و این ها هیچکدام نظر پان ایرانیست ها نمی باشد نشان از اعتقاد به دوموکراسی در این تارنما است. ما هم هرگز در این تارنما آقای مالی را مامور امنیتی و یا مرتیط با این نهاد معرفی نکردیم هر چند به نظر من صرق مامور امنیتی بودن دلیل بر متهم یا گناه کار بودن نیست و چه بسا عناصر بسیار و طن پرستی نیز در این ارگان وجود داشته باشد که وظیفه پاسداری از نیاخاک را برعهده دارند تنها گله ی ما از جناب مالی این است که نمی بایست در این شرایط که از هز سو به آقای عابدینی اتهامات ناروا زده می شود ایشان و دیگر همکار شان همجون آقای افتخار به نمایندگی از خانه ی مطبوعات که خوب می دانیم مدتی حتی از برگزاری کنگره خود عاجز گشته اینچنان ایشان را به همراه دیگر رزونامه های استانی مورد بی مهری قرار دهند.در پایان امیدواریم این توضیحات اندک خود اندکی بر روشن تر شدن این گفتار ها که از سوی جناب غروب مطرح شده بود بیفزاید و خواننده خود به داوری بنشیند.

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها