بیانیه‌ی سازمان جوانان حزب پان‌ایرانیست پیرامون ربوده شدن سه تن از مسوولین حزب

سپتامبر 14, 2010

به نام خداوند جان و خرد

ظلم بر پان‌ایرانیست‌ها را پایانی نیست؛ در آخرین مورد ۳ تن از مسوولین حزب پان‌ایرانیست، سروران مهندس رضا کرمانی، حسین شهریاری و حجت کلاشی که در شامگاه عید فطر قصد دیدار با دوستان و پان‌ایرانیست‌های شهر اصفهان را داشتند، در جاده‌ی منتهی به این شهر توسط نیروهای امنیتی ربوده شده و به مکان نامعلومی منتقل گردیده‌اند. این در حالی است که سرور حسین شهریاری ۷۴ ساله تنها دو روز بود که از زندان به مرخصی آمده بودند؛ مهندس کرمانی ۷۶ ساله از بیماری قلبی رنج می‌بردند و حجت کلاشی تنها چند ماه بود که از دوران تبعید خود در شهرستان خاش به تهران باز گشته بودند. همان طور که هم‌میهنان ما آگاهند، فشار و تهدید و ارعاب و زندان برای پان‌ایرانیست‌ها امر شگفت و تازه‌ای نیست. اما در ماه‌های اخیر این تهاجمات به یاران پان‌ایرانیست ابعاد تازه‌تری به خود گرفته است. پرونده‌سازی، صدور احکام سنگین زندان (از جمله ابوالفضل عابدینی، شاهین زینعلی و حسین شهریاری)، تهدید خانواده‌های پان‌ایرانیست‌ها، مشابه‌سازی و تحریک عناصر ناآگاه برای ایجاد نفاق و اختلاف، مزاحمت در محیط کار برای پان‌ایرانیست‌ها و خانواده‌های آنان و … که در مورد آخر باید ربودن پان‌ایرانیست‌ها در جاده‌های برون شهری را هم به این فهرست اضافه نمود، از جمله‌ی این اقدامات می‌باشد. این اقدامات غیرقانونی و نابخردانه ما را با این تردید اساسی مواجه می‌سازد که شاید در نظر برخی دستگاه‌های امنیتی، دفاع از منافع ملی و عشق به ایران، آنچنان جرم خطرناکی تعریف گردیده که باید پان‌ایرانیست‌های کهنسال و بی‌دفاع را در جاده‌های بیرون از شهر ربوده و چندین روز خانواده‌های نگران آنها را در بی‌خبری از وضعیت آنان نگاه داشت (؟!). لذا با توجه به اتفاقات رخ داده و با عنایت به شرایط خاصی که در آن قرار داریم، موارد ذیل را به اطلاع می‌رسانیم:

۱-همه‌ی هم‌میهنان و آزادگان، به ویژه میهن‌پرستان و یاران پان‌ایرانیست را به دفاع از حقوق سیاسی، اجتماعی و شهروندی اندامان حزب پان‌ایرانیست فرا می‌خوانیم. بی‌شک در این میان، عملکرد مسوولین و اندامان حزب پان‌ایرانیست خارج از کشور و تلاش آنان در خبررسانی و آگاه‌سازی رسانه‌های بین‌المللی از ظلم و ستمی که بر پان‌ایرانیست‌های داخل کشور می‌رود، اهمیت به سزایی دارد.

۲- پان‌ایرانیست‌ها در سالهای گذشته همواره تلاش داشته‌اند تا فارغ از جریانات سیاسی روز، کوشش‌های خود را بر حفظ تمامیت ارضی، گسترش اندیشه‌های ناسیونالیسم ایرانی، دفاع از منافع ملی و تحلیل مسایل اساسی جامعه‌ی ایرانی متمرکز کنند؛ اما این‌گونه اقدامات افراطی و ناسنجیده‌ی برخی، به این خط مشی اصولی خدشه وارد کرده و ادامه‌ی این مسیر را ناممکن می‌سازد.

۳- پان‌ایرانیست‌ها و به ویژه جوانان حزب پان‌ایرانیست به نیات و اهداف پشت پرده‌ی این‌گونه برخوردهای افراطی و غیرمعقول آگاهند، لذا سازمان جوانان حزب پان‌ایرانیست با تاکید بر ادامه‌ی راه پیشکسوتان و مسوولین راستین حزب در گسترش آرمان‌های ناسیونالیسم و پان‌ایرانیسم، ضمن محکوم کردن این‌‌گونه اعمال زشت و خارج از عرف، اعلام می‌دارد که مسوولیت کامل سلامتی این سروران مستقیما به عهده‌ی دستگاه‌های امنیتی ذیربط بوده و خواهان آزادی فوری پان‌ایرانیست‌های در بند می‌باشد.

پاینده ایران
سازمان جوانان حزب پان‌ایرانیست
21 شهریور 1389

Entry Filed under: بیانیه های حزبی. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها