Archive for دی, ۱۳۸۷

۱۰ دی ماه زاد روز آژیر خجسته باد

 

 

 ۱۰دی ماه زادروز دکتر محمدرضا عاملی تهرانی آژیر آموزگار بزرگ ناسیونالیسم ایرانی و از بنیانگزاران مکتب پان ایرانیسم و حزب پان ایرانیست بر همه پویندگان راه آزادی و برقراری حاکمیت ملت خجسته باد.برای آگاهی بیشتر به پویندهای زیر بروید.

بیوگرافی یک میهن پرست واقعی (سرور شاپور)

۱۰ دی سالروز زایش آژیر (حماسه چالدران)


 سالگرد اعدام اندیشمند پان ایرانیست دکتر محمدرضا عاملی تهرانی(آژیر)

 دکتر محمد رضا عاملی تهرانی پس از اعدام

دانلود سخنان دکتر نوریزاده در باره دلیل اعدام دکتر عاملی تهرانی(تصویری)

 کیفیت بالا ۸٫۲ مگابایت          کیفیت پایین – ۳٫۲مگابایت 

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران 

Add comment دی ۱۱ام, ۱۳۸۷

کشف محوطه‌ای باستانی در رامشیر: شاید اینجا شهر " رام اردشیر" باشد!؟

شاید اینجا شهر ” رام اردشیر” باشد!؟
 

بر اثر عبور یک خط لوله در یکی از محوطه های باستانی رامشیر یک محوطه عظیم باستانی کشف شد.
سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان با اعلام این مطلب گفت: به منظور عبورخط لوله برای پروژه یی صنعتی از یک محوطه باستانی  در رامشیر یک محوطه عظیم باستانی مشاهده شد.
مجتبی گهستونی با اعلام این مطلب گفت: پس از اینکه مجریان یک پروژه بزرگ صنعتی از سازمان میراث فرهنگی استعلام کردند تا در خصوص این محوطه اعلام نظر کنند یکی از کارشناسان این اداره با حضور در محوطه و بررسی سطحی آن اقدام به صدور مجوز ساخت این واحد صنعتی نمود.
وی افزود: اجرای پروژه از چندی پیش آغاز گشته است و بیل میکانیکی و لودرها  غافل از اینکه این محوطه باستانی نیست اقدام به تخریب محوطه نموده اند. این تخریب باعث گشته تا آثاری از دوره ایلامی تا ساسانی در آن مشاهده شود.
سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان اظهار داشت: بررسی های تاریخی از محل مورد نظر و نزدیکی با دیگر محوطه های باستانی احتمال وجود شهر رام اردشیر را در این محل می دهد. این محوطه که در مجاورت رودخانه جراحی قرار دارد بیش از ۲۰ هکتار مساحت دارد.

گهستونی بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی اگرچه مجوز احداث این مجتمع صنعتی را صادر کرده اما در صدد است تا با اعلام شکایت به مراجع قضایی و تا زمان دست یافتن به یافته های جدید مانع از ساخت پروژه و جلوگیری از تخریب این محوطه باستانی شود.
وی تصریح کرد: منطقه شرق خوزستان به لحاظ تاریخی بسیار غنی است و عدم انجام کاوش های باستان شناسی گسترده در طول دهه های اخیر باعث گشته تا محوطه های باستانی مورد نظر ناشناخته باقی بماند. به همین دلیل است که هر بار با شروع یک پروژه عمرانی یک محوطه باستانی از دل زمین بیرون می آید.
گهستونی گفت: چندی پیش نیز در نتیجه گود برداری در یک محوطه باستانی دیگر بقایای یک محوطه اشکانی نمایان شد. در رامشیر محوطه های باستانی فراوانی همچون ابوالعمه،چم اسحاق، چم صبی، چی منیع، تل اسود، ام صخر،و… وجود دارد.
 سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان اظهار داشت: در رامشیر علی رغم وجود محوطه های باستانی گسترده از اداره میراث فرهنگی خبری نیست و این موضوع باعث گشته تا حفاران و قاچاق چیان اقدام به تعرض و غارت این محوطه ها نمایند.
 
 
بایگانی جستاری:میراث فرهنگی
 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دی ۱۰ام, ۱۳۸۷

وصیت نامه پتر کبیر

وصیت نامه پِتر کبیر

وصیت نامه تزار روس معروف به پتر کبیر که سند راهبردی چشم انداز روسیه در رسیدن به جایگاه تنها ابرقدرتی جهان و نشانگر میل بی اندازه این کشور برای سلطه گری و چنگ اندازی به دیگر کشورها بود ، برای ملت ایران نیز رهآورد شومی داشت که تجاوز روسیه به خاک ایران در اوایل قرن نوزدهم میلادی ( اشغال شهر گنجه در سال ۱۱۸۲ شمسی و ادامه تجاوزات و جنگهای روسیه با ایران ) از نتایج سیاستگذاری پتر و تلاش خاندان رومانُف ها برای عمل به این وصیت نامه می باشد که این تجاوزها و جنگها در نهایت به انعقاد عهدنامه های ننگین گلستان ( ۱۸۱۳ میلادی ) و ترکمانچای ( ۱۸۲۸ میلادی ) منتهی شد و با تحمیل این عهدنامه های فاجعه بار بر دولت  قاجار ، تمامیت ارضی ایران به شکل فاجعه باری تهدید و تخریب شد و بخش های وسیع و مهمی از خاک ایران یعنی همه ی سرزمینهای قفقازی ایران به اشغال روسیه در آمد و علاوه بر ولایات ارمنی نشین و گرجی نشین ایران ، ولایات مسلمان نشین یعنی ایران شمالی نیز از ایران جدا و تحت اشغال روسیه قرار گرفت . وصیت نامه پتر کبیر به عنوان بخشی از سیاست ملی روسیه بود که حتی در دوره استالین نیز فراموش نشد و تلاش استالین برای تجزیه آذربایجان ایران در دوره جنگ دوم جهانی در راستای رسیدن به آبهای گرم خلیج فارس بود. نیروهای استالین که از سال ۱۳۲۰ تا ۱۳۲۵ آذربایجان را اشغال کرده بودند از همان ابتدای حضور اشغالگرانه خود اقدامات گسترده ای برای تجزیه آذربایجان و الحاق ان به خاک شوروی آغاز کردند و عوامل مزدور خود را تحت عنوان تشکلی به نام ” فرقه دمکرات ” سازمان دادند و این فرقه از شهریور ۱۳۲۴ همراه با تروریستها ی حزب کمونیست باکو و ارتش شوروی اقدامات خود را برای خلع سلاح مراکز نظامی و انتظامی و ترور مخالفان فرقه و چهره های شاخص میهن پرست آغاز کردند و با کشتار جمعی از بهترین فرزندان آذربایجان در سایه ارتش جنایتکار شوروی  توانستند در ۲۱ آذرماه ۱۳۲۴ بر آذربایجان چیرگی یابند که عمر چیرگی فرقه شوروی ساخته چندان به طول نیانجامید و در نهایت به علت عدم نفوذ فرقه بیگانگان در بین مردم آذربایجان ، فریب استالین توسط قوام ( نخست وزیر وقت ) ، تلاشهای گسترده آیه الله العضمی بروجردی برای آزادی اذربایجان ، شرایط خاص بین المللی و برخورد سیاسی میان شوروی و امریکا و مهم تر از همه قیام مردم تبریز در ۲۱ آذرماه ۱۳۲۵ ، فرقه استالینی سقوط کرد و سران خود فروخته فرقه از جمله میرجعفر پیشه وری  که شعار ” اولمک وار ، دومدی یوخ ” ( مرگ هست و بازگشت نه ) میداد ، با وضعی ذلت بار به اغوش استالین پناه بردند و بدینگونه استالین در اجرای بخشی دیگر از وصیت نامه پتر ناکام ماند …. هرچند تزار ولادیمیر پوتین هنوز در اندیشه تحقق بخشیدن به رویا پتر کبیر است و دولت مردان بی لیاقت حکومت فرقه ای نیز در این راه یاری  شان می دهند اما نیروی ناسیونالیست ملت ایران در برابر همه این توطئه ها ایستاده است.

بیگمان در آینده و با برپایی دولت پان ایرانیستی قدرت اول خاورمیانه خواهیم شد .این دولت مقتدر ملی به دنبال کشورگشایی نیست اما تلاش برای بازپس گیری سرزمینهایی که دولت روسیه در هنگام ضعف دولت قاجار ان را اشغال کرده بود و اکنون از روسیه نیز جدا شده است ، حق طبیعی ملت ایران بویژه مردم آذربایجان است . از این روست که هم در ایران – بخصوص در میان آذربایجانی ها – و هم در بین مردم شیعه و مسلمان ایران شمالی حرکتهای امید بخشی برای پیوندی دوباره آغاز شده است که نوید بخش پیوستن دوباره ایران شمالی به مام میهن است .پان ایرانیسم یعنی وحدت و یگانگی همه سرزمین ها و تیره های ایرانی …آنچه که آرمان ماست.

چکیده ای از تاریخ روسیه ، پتر کبیر و تزار نیکلای دوم

****************

وصیت نامه پتر کبیر

“پس از ستایش فراوان بر آفریدگار جهان، همه فرزندان وجانشینان خود را از وصیتی که ازین پس خواهد آمد آگاه میکنم، زیرا می بینم در روزگاران خجسته آینده همه فرزندان من رفته رفته، یکی پس از دیگری، برهمه کشورهای اروپا دست خواهند یافت. چه همه فرمانروایان و سلطنت های اروپا فرسوده و پیر شده اند و پادشاهی روسیه که مانند سر در برابر پیکر آنهاست بسوی پیشرفت میرود و تربیت و سامان و سازمان آن بر همه ریاست ها و پادشاهی ها برتری دارد.

من نخست این پادشاهی را چون چشمه ای یافتم ومن با اندیشه خویشتن این کشتی را بساحل رساندم، یعنی این چشمه را بزرگتر کردم و دریایی از آن ساختم و میدانم که جانشینان من با رای بلند خود آن را گشاده تر خواهند کرد و اقیانوسی خواهد شد. بدین سبب این سخنان را برای راهنمایی و سفارش بایشان مینویسم که نصب العین خود قرار دهند.

نخست آنکه دولت روسیه باید همیشه وسایل جنگ را آماده داشته باشد و این وسیله پیشرفت کارهای این کشور خواهد بود.

دوم آنکه تا می توانند هنگام جنگ باید افسران ورزیده از کشورهای دیگر اروپا بکار بگیرند و از آنها بهره مند شوند و هنگام صلح نیز باید از وجود دانشمندان وهنرمندان بهره برگیرند.

سوم آنکه هنگام جنگ درمیان کشورهای اروپا و کشورهای دیگر چنانکه موقع مناسب باشد باید با یکی از آن دو طرف همدست شد، مخصوصاً درجنگهایی که با آلمان در می گیرد، زیرا که این کشور پیوسته بر علیه کشور ماست.

چهارم آنکه باید در لهستان وسایل جنگی آماده کرد و اشراف و بزرگان آن سرزمین را رشوه داد و در عقایدشان رخنه کرد و از مسکو به هر گونه که ممکن باشد باید لشکریان به لهستان فرستاد و اگر دولت های دیگر در کار لهستان فسادی بکنند باید از خاک لهستان سهمی به آنها داد و کم کم باید با آن شریک هم وارد دشمنی شد و آن قسمت از لهستان را که باو داده اند پس گرفت و همه آن سرزمین را بدست آورد.

پنجم آنکه تا جایی که ممکنست باید از کشور سوئد را هم گرفت، اما باید کاری کرد که پادشاه آن کشور بر ما بتازد تا آنکه برای گرفتن آنجا بهانه ای بدست آید. برای این مقصود باید دانمارک را از سوئد جدا کرد یا آنکه در میان حکمرانان این دو کشور باید دشمنی فراهم ساخت.

ششم آنکه پادشاه زادگان روسیه باید همواره دختران حکمرانان و پادشاهان و بزرگان آلمان را که از خاندان محترم باشند بگیرند زیرا که درین کار سودهای فراوان هست.

هفتم آنکه باید با پادشاهان انگلستان اتحاد و اتفاق داشت و با ایشان در بازرگانی قرارهایی گذاشت، زیرا که ایشان برای ساختن کشتی های خود از ما چوب خواهند خرید و سود بسیار از این راه خواهیم برد و چون با انگلستان رابطه داشته باشیم در ساختن کشتی های جنگی با ما یاری خواهند کرد.

هشتم آنکه از سوی شمال تا دریای بالتیک را باید تصرف کرد و ازسوی جنوب باید کشور را تا دریای سیاه وسعت داد.

نهم آنکه دولت روسیه را وقتی می توان دولت واقعی گفت که پای تخت خود را باستانبول که کلید گنجهای آسیا و اروپاست ببرد. پس تا می توان باید کوشید که به شهر استانبول و اطراف آن دست بیندازیم و کسی که استانبول و اطراف آن را در دست داشته باشد خداوند همه جهان خواهد بود، پس برای رسیدن باین مقصود باید در میان ایران و دولت عثمانی نفاق افکند، تا همیشه در میانشان جنگ باشد اگر چه اختلاف مذهب وعقیده که مردم شیعه با مردم سنی دارند از هر لشکر و سلاحی بیشتر کارگر است و برای تأمین مقصود ما و تسلط روسیه بر آنها بهترین وسیله است.

با این همه بر شما واجبست همواره بهر وسیله که می توانید دوگانگی را در میانشان سخت تر کنید و نگذارید با هم هم آهنگ شوند. چیزی که بیش از همه مرا دلخوش می کند دو چیز است یکی اختلاف عقیده درمیان شیعه وسنی واستیلای روحانیان بر ملل مسلمان واینکه ایشان نمی گذارند که مسلمانان با ملل اروپا در آمیزند تا چشمشان باز شود و در کار خود چاره جویی کنند و همین بس خواهد بود که بزودی نام آنها از آسیا برافتد و تمدن و فرهنگ عیسوی بدست پادشاهان دولت جوان روسیه سیل وار آن کشورها را فراگیرد، چنانکه برتری واستیلای روحانیان ما بود که درین مدت روسیه را در پست ترین مرحله نگاه داشت و مانع از پیشرفت و برتری آن شد، تا من بهزاران رنج و دشواری این خار را از پیش پای ملت خود برداشتم و دست آنها را از کارهای دولت کوتاه کردم تا بعبادت اکتفا کنند.

دیگر اینکه باید چاره جویی های فراوان کرد که کشور ایران روز بروز تهی دست تر شود و بازرگانی آن تنزل کند. روی همرفته باید همیشه در پی آن بود که ایران رو به ویرانی رود و چنان باید آنرا در حال احتضار نگاهداشت که دولت روسیه هرگاه بخواهد بتواند بی درد سر آنرا از پا در آورد و به اندک فشاری کار خود را بپایان رساند. اما مصلحت نیست که پیش از مرگ حتمی دولت عثمانی ایران را یک باره بی جان کرد. کشور گرجستان و سرزمین قفقاز رگ حساس ایرانست، همینکه نوک نیشتر استیلای روسیه با آن رگ برسد، فوراً خون ضعف از دل ایران بیرون خواهد رفت و چنان ناتوان خواهد شد که هیچ پزشک حاذقی نتواند آنرا بهبود بخشد. آنگاه دولت عثمانی چون شتری رام ومهار کرده در دست پادشاهان روسیه خواهد بود و نفس آخر را برخواهد آورد، تا در هنگام لزوم بارکشی کند و پس از آنکه دیگر کاری از آن ساخته نشد باید سرش را از تن جدا کرد.

برشما لازمست که بی درنگ کشور گرجستان و سرزمین قفقاز را بگیرید و پادشاه ایران را دست نشانده وفرمان بردار خود بکنید.

پس از آن باید آهنگ هندوستان کرد، زیرا که کشوری بسیار بزرگ و بهترین بازار تجارت است و هرگاه بدانجا دست یافتید هر قدر پول که بوسیله انگلستان بدست می آید می توان مستقیماً از هندوستان فراهم کرد. کلید هندوستان هم سرزمین تر کستان است، تا می توانید باید بسوی بیابانهای قرقیزستان و خیوه و بخارا پیش بروید تا بمقصود نزدیکتر شوید و اما تأمل و تأنی را نباید از دست داد و باید از شتاب کاری خودداری کرد.

باید با دولت اتریش دوستی ظاهری داشت، اما باید چنان چاره چویی کرد که آلمان و اتریش رفته رفته در چنگ ما بیفتند. باید با اتریش همدست شد و دولت عثمانی را از اروپا بیرون کرد، اما نه چنانکه اتریش بهره مند شود و این دو راه دارد: نخست آنکه باید اتریش را جای دیگر سرگرم کرد، دیگر آنکه باید از خاک عثمانی آن نواحی را باتریش داد که پس از چندی بتوانید آنرا هم بگیرید.

دهم آنکه باید با کشور یونان در صلح بود تا هنگام جنگ بتوانید از آن یاری بخواهید.

یازدهم آنکه پس از گرفتن سوئد و کشور عثمانی و ایران و لهستان باید با اتریش و فرانسه اتحاد کرد و اگر هریک از این دو دولت دوستی و اتحاد ما را پذیرفت می توان کشور های دیگر را از پا در آورد و پس از آن باید بر اتریش هم مسلط شد،

دوازدهم آنکه اگر این دو دولت با هم اختلاف پیدا نکنند باید چاره ای جست که در میانشان دو گانگی بیفتد و بدین گونه رفته رفته یکی از پا درخواهد آمد و آنگاه می توان بر آن دست یافت و بی مانع بر همه اروپا حکمرانی کرد و بدین وسیله می توانید هم این نواحی را دست نشانده خود بکنید”.

بایگانی جستاری:دسیسه های ضد ایرانی

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دی ۷ام, ۱۳۸۷

دانلود کتاب مرز پرگهر استاد ابراهیم پورداوود

پاینده ایران

                                   

کتابی کوچک درباره ایران بزرگ از استاد میهن پرست ابراهیم پورداوود

 ۶۴ رویه pdf به گنجایش ۳.۷۹ مگابایت

دانلود 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۱ comment دی ۵ام, ۱۳۸۷

روزنامه جدایی طلب همسایه ها رفع توقیف شد

پاینده ایران

هر دم از این باغ بری میرسد. در آشفته بازار هجوم اندیشه های ضد ایرانی به سرزمین ما این بار روزنامه  همسایه ها که به دلیل حمایت از جریان جدایی طلبی در اهواز توقیف شده بود انتشار خود را از سر می گیرد. ببینیم آقایان چه خواب آشفته ای دیده اند….

****

ص‍‍اح‍ب‌ ‌ام‍ت‍ی‍‍از و م‍دی‍ر م‍س‍وول‌ روزن‍‍ام‍ه‌ م‍ح‍ل‍‍ی‌ ‌ه‍م‍س‍‍ای‍ه‌ ‌ه‍‍ا در خ‍وزس‍ت‍‍ان‌ ‌از رف‍‍ع‌ ت‍وق‍ی‍ف‌ ‌ای‍ن‌ روزن‍‍ام‍ه‌ خ‍ب‍ر د‌اد.

“م‍ح‍م‍د ح‍زب‍‍او‌ی‌ ” درگ‍ف‍ت‌ وگ‍و ب‍‍ا ‌ای‍رن‍‍ا ب‍‍ا ‌ا‌ع‍لام‌ ‌ای‍ن‌ خ‍ب‍راظهارداشت: ب‍ر‌اس‍‍اس‌ ر‌ا‌ی‌ ص‍‍ادره‌ ‌ازش‍‍ع‍ب‍ه‌ ۱۶ د‌ادگ‍‍اه‌ ک‍ی‍ف‍ر‌ی‌ ‌اس‍ت‍‍ان‌ ‌ای‍ن‌ روزن‍‍ام‍ه‌ ‌از‌ه‍م‍ه‌ ‌ات‍‍ه‍‍ام‍‍ات‌ و‌ارده‌ ت‍ب‍ریه‌ ش‍ده‌ ‌اس‍ت‌ .

و‌ی‌ ‌اض‍‍اف‍ه‌ ک‍رد:‌ای‍ن‌ روزن‍‍ام‍ه‌ در۲۴ ب‍‍ه‍م‍ن‌ ۸۴ ب‍ه‌ دس‍ت‍ور ‌ه‍ی‍‍ات‌ ن‍ظ‍ارت‌ ب‍رم‍طب‍و‌ع‍‍ات‌ ب‍ه‌ ‌ات‍‍ه‍‍ام‌ ت‍ح‍ری‍ک‌ ‌ع‍ل‍ی‍ه‌ ‌ام‍ن‍ی‍ت‌ د‌اخ‍ل‍‍ی‌ و ن‍ش‍ر ‌اک‍‍اذی‍ب‌ ب‍ه‌ م‍ن‍ظور ت‍ش‍وی‍ش‌ ‌اذ‌ه‍‍ان‌ ‌ع‍م‍وم‍‍ی‌ ت‍وق‍ی‍ف‌ ش‍د.

و‌ی‌ ‌اد‌ام‍ه‌ د‌اد: پ‍رون‍ده‌ ‌ارس‍‍ال‍‍ی‌ ‌از س‍و‌ی‌ ‌ه‍ی‍‍ات‌ ن‍ظ‍ارت‌ در ش‍‍ع‍ب‍ه‌ ۱۶ د‌ادگ‍‍اه‌ ک‍ی‍ف‍ر‌ی‌ ب‍‍ا ح‍ض‍ور ‌ا‌ع‍ض‍‍ا‌ی‌ ‌ه‍ی‍‍ات‌ م‍ن‍ص‍ف‍ه‌ در ۱۱ ب‍‍ه‍م‍ن‌ س‍‍ال‌ گ‍ذش‍ت‍ه‌ م‍طرح‌ ش‍د و در ن‍‍ه‍‍ای‍ت پ‍س‌ ‌از ب‍ررس‍ی م‍ن‍ج‍ر ب‍ه‌ ص‍دور ر‌ا‌ی‌ بر‌ای‍ت‌ ب‍ر‌ا‌ی‌ ‌ای‍ن‌ نشریه ش‍د.

روزن‍‍ام‍ه‌ ‌ه‍م‍س‍‍ای‍ه‌ ‌ه‍‍ا ‌از خ‍رد‌ادم‍‍اه‌ س‍‍ال‌ ۸۱ ب‍ه‌ م‍دت‌ س‍ه‌ س‍‍ال‌ م‍ن‍ت‍ش‍ر ش‍د و ط‍ی‌ دور‌ان‌ ف‍‍ع‍‍ال‍ی‍ت‌ خ‍ود ۱۰۴۹ ش‍م‍‍اره‌ ر‌ا ‌ان‍ت‍ش‍‍ار د‌اد.

برگرفته از:ایرنا خوزستان

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دی ۴ام, ۱۳۸۷

این نیز بگذرد ، سیف فرغانی

دیدن طلایی رنگ ِخورشید پس از شب دراز چله، نوید به پایان رسیدن همه شب های دراز و تاریک را به آدمیان می دهد چرا که هیچ شبی را پایانی نبوده جز با روشنایی و  به فرخندگی تابش آفتاب پس از شب چله(یلدا) بر سراسر ایران زمین و آغاز زمستان این سروه ی زیبا و پند آموز پیشکش به همه آنان که پیروزی نور بر تاریکی را باور دارند…. سیف فرغانی این چکامه را قرن ها پیش به هنگام یورش وحشیانه مغولان ستمگر وخون ریز به ایران سرود ؛ که پیامی است جاودانه به همه ستمکاران تاریخ بشریت تا بدانند ستم و نامردمی هیچگاه پایدار نیست….بخوان با ما سرود فتح فردا ، که فردا می رسد با پرچم ما….

این نیز بگذرد

سِیف فرغانی 

هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد                                 هم رونق زمان شما نیز بگذرد

وین بوم محنت از پی آن تا کند خراب                             بر دولت آشیان شما نیز بگذرد

باد خزان نکبت ایام ناگهان                                         بر باغ و بوستان شما نیز بگذرد

آب اجل که هست گلو گیر خاص و عام                      بر حلق و بر دهان شما نیز بگذرد

ای تیغتان چو نیزه برای ستم دراز                                این تیزی سنان شما نیز بگذرد

چون داد ِعادلان به جهان در، بقا نکرد                              بیداد ظالمان شما نیز بگذرد

در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت               این عوعو ی سگان شما نیز بگذرد

آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست                   گرد سُم خران شما نیز بگذرد

بادی که در زمانه بسی شمع‌ها بکُشت                       هم بر چراغدان شما نیز بگذرد

زین کاروانسرای بسی کاروان گذشت                               ناچار کاروان شما نیز بگذرد

ای مفتخر به طالع مسعود خویشتن                                 تاثیر اختران شما نیز بگذرد

این نوبت ، از کسان به شما ناکسان رسید                   نوبت ز ناکسان شما نیز بگذرد

پیش از دو روز ، بود از آنِ دگر کسان                           بعد از دو روز ازان شما نیز بگذرد

بر تیر جورتان ز تحمل سپر کنیم                                 تا سختی کمان شما نیز بگذرد

در باغ دولت دگران بود مدتی                                    این گل زگلستان شما نیز بگذرد

آبی‌ست ایستاده در این خانه مال و جاه                       این آب ناروان شما نیز بگذرد

ای تو رَمِه سپرده به چوپان ِگرگ طبع                          این گرگی شبان شما نیز بگذرد

پیل ِفنا که شاه ِبقا مات ِحکم اوست                              هم بر پیادگان شما نیز بگذرد

ای دوستان خواهم که به نیکی دعای “سیف “              یک روز بر زبان شما نیز بگذرد 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دی ۲ام, ۱۳۸۷

بیانیه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی در حمایت کارگران هفت تپه

محاکمه کارگران نیشکر هفت تپه را محکوم میکنیم

 سندیکاشرکت واحد اتوبوس رانی تهران وحومه

طبق اظهارات وکیل مدافع جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه، دادگاه انقلاب دزفول طبق ابلاغیه ای آقایان علی نجاتی، فریدون نیکو فرد، محمد حیدری مهر، جلیل احمدی و قربان علیپور را در روز سی ام آذر ماه به دادگاه جهت محاکمه احضار کرده است. بر اساس این ابلاغیه آقای ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار نیز به جرم مشارکت در اتهام تبلیغ علیه نظام، در این روز به دادگاه فرا خوانده شده است.
بر اساس اظهار وکیل مدافع این کارگران اتهام آنان تبلیغ علیه نظام است. این اتهام در حالی به پنج نفر از کارگران نیشکر هفت تپه وارد میشود که آنان هیچ جرمی جز دفاع از حقوق انسانی شان مرتکب نشده اند.
قابل ذکر است کارفرمای نیشکر هفت تپه بطور مکرر دستمزدهای این کارگران را ماهها پرداخت نکرده بود و آنان در اعتراض به این وضعیت بناچار دست به اعتراض زده بودند.
محاکمه کارگران نیشکر هفت تپه به جرم تبلیغ علیه نظام، ابزاری برای وادار کردن کارگران به سکوت در برابر پایمال کردن ابتدائی ترین حقوقشان می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن محکوم کردن محاکمه کارگران نیشکر هفت تپه، بر این باور است که تشکل و اعتراض و تجمع حق مسلم کارگران است و این محاکمه چیزی جز محاکمه حق خواهی کارگران نیست و باید فورا ملغی شود.

سندیکای کارگران شرکت واحد
اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۵/۹/۱۳۸۷

Add comment آذر ۳۰ام, ۱۳۸۷

نشست هفتگی پرشور حزب پان ایرانیست،تشکیلات خوزستان

پاینده ایران

امروز ۲۹ آذر ماه نشست هفتگی حزب پان ایرانیست همچون هفته های دیگر در اهواز در محل دفتر حزب برگزار گردید. این نشست که شور و حال دیگری داشت با باشندگی سرور حجت کلاشی مسئول سازمان جوانان حزب و نیز همراهی سرور ارجمند مهندس هومن اسکندری نیز همراه بود. میهمانان گرانقدر راه دراز را از تهران تا خوزستان پیمودند تا در میان دیگر اندامان میهن پرست خوزستان حضور داشته باشند.

سرور حجت کلاشی - پایگاه آریوبرزن خوزستان

 برنامه بر پایه زمان بندی همیشگی ساعت ۱۰٫۳۰ بامداد با نوای همیشه جاودان سرود ملی ای ایران آغاز شد. خوشامدگویی سرور دکتر ابراهیم میرانی عضو شورای عالی رهبری و مسئول تشکیلات حزب در خوزستان به مهمانان و دیگر باشندگان ایرانپرست آغاز گر نشست این هفته بود. سپس سرور حجت کلاشی آغاز سخن داد و پس از ابزار خرسندی از حضوری دوباره درمیان میهن پرستان درباره تحرکات انیرانیان در ایران و بویژه خوزستان سخنانی ایراد کردند و بر لزوم آرمان شناسی و شناخت ایران پای فشردند و تاکید داشتند پس از شناخت آرمان و منافع ملی دشمنان و مخالفان منافع ملی آشکار خواهند شد و بر همین اساس و چارچوب رفتارها و کوشش های ملی و ضد ملی در ایران شناسایی خواهد شد.سرور کلاشی از فشارهای نیروهای اطلاعاتی بر جوانان میهن پرست همچون سرور ابدالفضل عابدینی و دیگر میهن پرستان به شدت انتقاد کرد.سخنرانی سرور کلاشی چندین بار با تشویق باشندگان همراه بود. پس از سرور حجت کلاشی سرور مهندس هومن اسکندری نیز به سخنرانی پرداختند. در میان برنامه یکی از بانوان میهن پرست نیز سروده ای در باره مردم ایران برای باشندگان خواندند.

سرور کلاشی و سرور اسکندری


سپس، نشست با پرسش و پاسخ باشندگان ادامه یافت. بخش پرسش و پاسخ بسیار پربار بود و هواداران و هموندان حزب پرسش های خود را از سروران مهمان پرسیدند و آنان نیز پاسخ گفتند. نشست این هفته حزب پان ایرانیست در میان شور و عشق میهن پرستان در ساعت ۳۰/۱۳ پایان یافت. در آینده فیلم این نشست را روی تارنما قرار خواهیم داد.

 به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment آذر ۲۹ام, ۱۳۸۷

بیگانگان ، تجزیه ایران را پشت پرده فدرالیسم پنهان کرده اند

  بیگانگان ، تجزیه ایران را پشت پرده فدرالیسم پنهان کرده اند

 در پی باز شدن در گفتگو در باره فدرالیسم از سوی رسانه های خارجی و همچنین گفتگوی شاهزاده رضاپهلوی با برنامه یاران علیرضا میبدی و حمایت ایشان از این موضوع ،سرور منوچهر یزدی نوشتار ارزشمندی را روی تارنمای خود قرار دادند که با پروانه از ایشان آنرا در اینجا چاپ می کنیم.

***

 از سال ۱۳۵۷که ترازدی غمباری بنام انقلاب رخ داد  ، بطور مداوم و بی وقفه در نشریات ضد استعمار و سپس حاکمیت ملت  و نیز در سخنرانیها و مجالس و محافل گوناگون نوشته و گفته ام که بر اساس دریافت ها و شواهد موجود  ،  سیاستمداران استعمار  جهانی برای میهن ما  خواب آشفته ای دیده و بر آن هستند که ایران را در دو مرحله یا دو گام از پای در آورده و به ایرانستان تبدیل نمایند و شوربختانه انجام   این استراتژی شوم را  به روشنفکران ایرانی سپرده و در آینده نیز خواهند سپرد .


گام اول  –  شورشی بود که  به رهبری روشنفکران چپ و راست آغاز و به فروپاشی نظام شاهنشاهی ایران انجامید  و  نابودی نظامات اداری و مدنی و اقتصادی و فرهنگی کشور و از هم گسیختگی بافت هویت ملی را در پی داشت.   در این راه احزاب و گروههای سیاسی لنینی و دینی دست آموز قدرتهای سرمایه داری پیشگام  و پرچمدار بودند و همچنانکه در سلسله مقالات کالبد شکافی روشنفکران  نوشته ام ، مسلحانه به میدان آمدند و درسهای فرا گرفته نزد بیگانگان را در میهن خود پس دادند و با ارائه همه گونه خوش خدمتی به اربابان غیر ایرانی و بد رفتاری با ملت ایران از هیچ جنایتی دریغ نورزیدند


گام دوم  – حرکت به سوی فدرالیسم و آ نارشیسم و سپس تکه تکه کردن ایران است.


در گام اول پس از پیاده شدن طرح توطئه بیگانگان و پیروزی انقلاب  ، جنگ داخلی خونینی بین اصحاب انقلاب بر سر تصرف کرسی های قدرت در گرفت …. این نبرد آن چنان بیرحم بود که از فرزندان دینی نیز نگذشت ، جمعی ترور و عده ای در آتش انفجار و گروهی زنده بگور شدند …  از همان روز های آغازین روشنفکران چپی زود تر از زمان موعود دست خود را رونمودند و ادعای جدایی کردستان و خوزستان وترکمن صحرا را نمودند ولی نائره جنگ ایران و عراق همه این نوچه های تازه به دوران رسیده را به آغوش کشید زیرا تداوم جنگ در اولویت قرار داشت و اربابان زر و زور جهانی به سرعت به آرام کردن فرزندان خلف خود پرداختند و هر آن کس را هم که نا آرامی میکرد میکونوسی اش کردند .. زیرا تداوم جنگ در اولویت قرار داشت…..!!

 جنگ هشت ساله و قتل عام فرماندهان دلیر ایرانی وراندن نیروهای انسانی ارزشمند از صحنه خدمت و نابودی همه زیر ساخت های اقتصادی ، سبب حضور فقر و نابسامانی و تبعیض  در جامعه شد ودر نتیجه ارزش های اخلاقی و فرهنگی و اقتصادی که ملت ایران در طول تاریخ به آن مباهی بود تحت فشار شعارهای شور انگیز جنگ،جنگ تا پیروزیبه قربانگاه برده شد … .


با فروپاشی ارزشهای اخلاقی و دینی ، فساد بر همه ارکان کشور  رخنه کرد و پایه های استوار خانه و خانواده بشدت آسیب دید حرمت های دینی شکسته شد  … مقامات روحانی را به سیاست و قدرت طلبی آلوده کردند بر کاخها نشستند و کوخ نشینان را به سخره گرفتند به حریم نوامیس مردم تجاوز کردند و دیوار بلند اعتماد عمومی را فرو پاشیدند دست در سفره مردم کردند و نان و قوت شان را به یغما بردند و سهم تلاش اورا بر سر بازار های غیر ایرانی به حراج گذاردند  و از بیت المال به جنگاورانی هبه دادند که آتش بپاکنند و خواب و آرامش مردم جهان را بزدایند تا ارباب زر و زور را خوش آید و بر سر چاههای نفت حلقه زند …. تا صاحبان این ثروت خدادادی به دریوزگی و گدایی روی آورند


در ایران زمین ، جایگاه و پایگاه تیره ها و قوم ها و طوایف و ایلات و عشایر که قرنها بر یک پهنه غنوده بودند و در یک سفره دست دراز میکردند و غمها و شادیهایشان را با هم تقسیم میکردندنفیر گوناگونی زبان و مذهب و آیین را ساز کردند آنهم با تزویر و ریا که شما از یک امت ایداین ساز ناکوک شیعه و سنی – زرتشتی و مسلمان یهودی  و مسیحی – ایرانی و عرب – ووو  بر روان  وحدت ملی زخمهای عمیقی وارد کردسی سال بر آیین فرقه گرایی پای فشردند و برادران کردو بلوچ و آذری و ترکمن ما را رنجانیدند تا آنجا که فاصله ها روز به روز بیشتر و بیشتر شدو در این آشفته بازار بیگانگان،باد بر آتش جدا سری دمیدند و ترویج گنندگان این نغمه شوم را به زر و زیور آراستند سفره هایشان را رنگین کردند بلندگوها برایشان تدارک دیدند تا آوای شوم شان به سراسر گیتی انعکاس یابدپای رهبران مزدورشان را در تریبون صدای آمریکا و تلویزیون های غربی باز کردند تا همچون گذشته با خواندن سرود آزادی و دموکراسی ،خلق محروم را به خانه پدری بدبین سازند و یک بار دیگر تیشه آزادی را بدست مردم فریب خورده دهند تا بر ریشه های عمیق وحدت و هویت یک ملت کهنسال فرود آوردتا ریشه از هم بگسلد و باغستان ایران به زاغستان انیرانی مبدل گردد  و آنگاه است که جهانخواران، ایران را راحت تر خواهند بلعید زیرا ایران یک پارچه لقمه گلوگیری است که در همه تاریخ از گلوی اسکندربا همه جهانگیری اش و عُمربا همه تدبیرش و چنگیزبا همه خشونتش وشیر پیر بریتانیا با همه اشتهایش پایین نرفت و امروز غول سرمایه داری با چنگال انگلیس و امریکا و روسیه به سراغ این سرزمین اهورایی آمده است تا دسترنج روشنفکران دینی و لنینی را تکه تکه ببلعد…  


بنابر این ملاحظه می فرمایید که بیگانگان به همه اهداف شان در گام اول رسیده  و اقتدار ملت ایران سر بریده شد …. حال باید گام دوم را برداشت چون زمینه های افتراق و جدایی و بیکاری و فقر و فساد و اعتیاد و نابرابری و بی اخلاقی و بد اخلاقی و دورویی و دروغ و ریا و آدم فروشی و خیانت کاملا فراهم است و باید تخم لق فرو پاشی جغرافیایی ایران وسیله شخص یا اشخاصی در دهان باز  فریب خوردگان شکسته شود که از جنس دیگری بوده و از محبوبیت نسبی بر خوردار باشند.


و شگفتا شگفتا .. که برخی از فرزندان سوگند خورده به حفظ میراث این کهن دیار طعمه این دام می شوند و  با  ابراز نظرات خام و نپخته و غیر مسئولانه و مسلماً ندانسته ، آب به آسیاب  طراحان ایرانستان  می ریزند و مذاکره بر سر اصول مسلم تاریخی ایران را ، به حساب دمکراسی برای ایران منظور میکنند و فدرالیسم را راه رفع ستم قومی معرفی می نمایند.!!!


و ما که در درون کشور ، سایه سیاه توطئه را بر بالای سرمان احساس میکنیم و زنگ خطر جدا سری را با پوست و گوشت  و جانمان لمس میکنیم ناچاریم یک بار دیگر تاریخ فدرالیسم را بگشاییم و سر فصل های آن را یاد آور شویم تا این نخوانده تاریخها به خود آیند و بفهمند که  ورود به افسانه فدرالیسم ، یعنی خروج از استقلال و تمامیت ارضی  و هویت ملی و بس… .

 بگذارید برای اتمام حجت تصویر کشور های فدرال را ترسیم کنم بدین باور که شاهزاده رضا پهلوی در عشق به ایران و تمامیت ارضی کشور و پاسداری از هویت ملی و زبان پارسی همچنان پیشگام خواهند بود .


تاریخ گواهی میدهد که در فدرالیسم  پیوستن چند کشور مستقل به یکدیگر و ایجاد یک کشور بزرگتر هدف است نه تقسیم یک کشور به واحدهای کوچک و خود مختار ..!!


سوئیس که یک کشور قدیمی فدرال است از قرن سیزده تا قرن شانزدهم به مدت سیصد سال از به هم پیوستن شهرهای مستقل قرون وسطایی به یکدیگر پدید آمد .


در آمریکا از سال ۱۷۵۷میلادی دوازده دولت علیه استعمار بریتانیا با یکدیگر متحد شدند و پس از پیروزی در جنگ های استقلال به صورت کنفدراسیون در آمد و پس از خرید مستعمرات فرانسه و تصرف مناطق مجاور در سال ۱۸۳۶ به بیست و پنج ایالت و در سال ۱۸۵۰ به ۳۱ ایالت و در سال ۱۹۰۰ به ۴۴ ایالت و در سال ۱۹۵۹ با افزایش آلاسکا و هاوایی به ۵۰ ایالت افزایش یافت .


در آلمان تا پایان قرن هیجدهم یکصد و بیست شاهزاده نشین کوچک و بزرگ حکومت می کردند و در سال ۱۸۱۶ تمام ایالت های آلمانی زبان به غیر از اتریش و پروس کنفدراسیونی تشکیل دادند در سال ۱۸۱۵ کنگره وین کشور فدرال آلمان را با ۳۹ عضو به وجود آورد و ۳۵ شاهزاده نشین به این اتحادیه پیوستند و در سا ل ۱۸۷۱ اتحاد کامل آلمان صورت گرفت .

 در هندوستان تا قبل از سال ۱۹۴۷ بیش از ۵۰۰ شاهزاده نشین وجود داشت که هر یک دارای استقلال نسبی بودند .


 لازم به توضیح است که بیش از ۹۵ درصد کشورهایی که با سیستم فدرال اداره می شوند از پیوستن واحدهای کوچکتر به یکدیگر به وجود آمده اند .

 و اما در باب فدرال شدن کشور ها بمنظور نیل به دموکراسی ذکر چند مثال ضروری استسوئیس ۵۰۰ سال پس از ایجاد آن کشور به تدریج دموکراسی در آنجا پی ریزی شد و در بسیاری از کشورهای فدرال هنوز دموکراسی وجود ندارد که نمونه های آن در آسیا و آفریقا فراوانند .


امارات متحده عربی که کوچکترین کشور منطقه و فدرال نیز هست هنوز رنگ دموکراسی را ندیده ! خطرناک ترین کار سیاسی در یک کشوری که دموکراسی را تجربه نکرده این است که نسخه فدرالیسم برایش پیچیده شود زیرا معمولا در این مناطق سیاستمداران جاه طلب و گاه وابسته ای وجود دارند که حاضرند رئیس جمهور یک دهکده باشند ولی فرماندار یک کشور نباشند ..!


اشتباه دیگر آن که عده ای گمان می کنند فدرالیسم سبب توسعه اقتصادی خواهد شد در حالی که جوامع عقب مانده فرهنگی هرگز یک شبه به توسعه اقتصادی دست نخواهند یافت .. اگر چنین بود کشورهای پاکستان و بنگلادش و آمریکای لاتین که سالهاست به استقلال سیاسی دست یافته اند امروز باید به شکوفایی اقتصادی رسیده باشند در حالی که برزیل در حال حاضر بیش ازدویست میلیارد دلار بدهی خارجی دارد آرژانتین حدود ۱۵۰ میلیارد دلار مقروض است مکزیک با آنکه چاه نفت دارد  150 میلیارد دلار به دنیا بدهکار است پاکستان و بنگلادش که هنوز در باتلاق فقر دست و پا می زنند .


نکته قابل توجه آن که در کشورهای فدرال بیشترین در گیری های قومی و جنبش های جدایی طلب وجود داشته و دارد : مثلا در نیجریه از سا ل ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۲ میلادی بیش از ده هزار نفر در در گیری های قومی کشته شده اند در هندوستان درگیری های قومی و مذهبی هر ماه هزاران نفر را به خاک و خون می کشد . حوادث اخیر بمبئی و جنگ این کشور با پاکستان از ثمرات تجزیه قاره هند است.


درگیری های قومی در هلند این کشور را به تجزیه کشانید  و بلژیک خلق شد تا قرن نوزدهم ما کشوری به نام بلژیک نداشتیم و هم اکنون این کشور از سه قوم فرانسه زبان، هلندی زبان و آلمانی زبان تشکیل شده که عدم سازش آنان با یکدیگر بلژیک را با  بحران های جدی مواجه ساخته است .


وا ما در ایران….!!


در ایران ۱۶ میلیون آذری زندگی میکنند که دو میلیون نفر آنها فقط در تهران به سر می برند و بقیه در ۴ استان آذربایجان غربی و شرقی و زنجان و اردبیل زندگی می کنند و در واقع سراسر ایران زمین سرای آن ها و خانه امن شان است و هرگز طالب حکومت فدرال نیستند . در خوزستان اقوام عرب و فارس کنار هم زندگی میکنند که هر گاه در این استان خود مختاری اعلام شود یک قوم به صورت اقلیت در خواهد آمد و ماجراها آفریده خواهد شد .


حال فرض کنیم ایران فدرال شود، در آن صورت  در خوزستان تکلیف مردم بختیاری و ترک تباران خوزستانی که عرب نیستند و زبان، آداب و رسوم، پوشاک و خوراک شان با عرب ها، فرق دارد، چیست؟ آیا همچنان که تاریخ گواهی می دهد با ضربِ شمشیر و تجاوز و قتل، آنها را به راه راست هدایت خواهند کرد؟ و یا بر اساس ادعاهایی که عرب زبان های ایرانی دارند، یک بار دیگر برای تصرف اراضی هرمزگان، سیستان و فارس، که همه آنها غیر عرب هستند به آن نواحی حمله خواهند برد تا حکومت خلق عرب تحقق یابد؟!

 و یا دولت فدرال کردستان با مردم ارومیه، باکو، خوی، سلماس و …  چگونه کنار خواهد آمد و جواب پان تورکیست ها که نصف ایران را مطالبه می کنند، چه خواهند داد؟ و یا بر عکس حکومت فدرال آذربایجان در مقابله با کردها که آذربایجان غربی را  کردنشین می دانند، چه پاسخی جز گلوله برای آنها دارد؟


 هنوز آقای مایکل لِدین لب، تر نکرده، آقای هِجریدبیر کل سابق حزب دمکرات در سال گذشته اعلام کرد :

هیچگاه استقلال  کردستان را به عنوان یکی از اشکال حق تعیین سرنوشت نه تنها رد نکرده بلکه از آن بعنوان حق مسلم و مشروع ملت کرد در همه بخش های کردستان یاد کرده است


منظور آقای هجری از  “همه بخش های کردستانهمان  “الکردستان الکبریمرحوم  بارزانی است که در بر گیرنده بخش بزرگی از آذربایجان، لرستان، کرمانشاهان و ایلام است …”


مگر مصاحبه آقای شرفی دبیر کل حزب دموکرات را در پاریس نشنیدید که اظهار داشت  : چهار میلیون کردهای ایران که مرزهای شمال را با عراق در اختیار دارند ، هر آینه ایالات متحده گام هایی مهاجمانه تر در برابر ایران بردارد از آمریکا پشتیبانی خواهند کرد.


آیا این قبیل سخنان جز در اثر دلگرمی وحمایت های مایکل لدینو تیمرمَناز دهان این روشنفکران نوظهور شنیده  میشود ..؟

مراجعه به سایت های گروه های تجزیه طلب پرده از این حقیقت بر می دارد که چه معضل بزرگی سر راه اینگونه خیال پردازی ها وجود دارد. نامه نظمی افشارروشنفکر تجزیه طلب ترک به  آقای هجری  یکی دیگر از آن نشانه هایی است که پشت پرده خود مختاری و یا فدرال طلبی چه اندیشه های ایران بر باد دهی قرار دارد . ایشان می نویسد:

بهتر است کردها چشم به سرزمین آذربایجانی ها ندوزند و جلوی این داوری های بیمار گونه و آرزوهای توسعه طلبانه و دور از تحمل را بگیرد … !


آقای حسن زادهدبیر کل سابق حزب دمکرات کردستان که انشعاب کرد، در گفت و گویی با پیک کردستانبه نظمی چنین پاسخ می دهد:


”  هیچ کردی بخاطر هیچکس و هیچ ملتی دست از هیچ وجبی از خاک کردستان بر نخواهد داشت. مادامی که در برابر دو امپراتوری ایران و عثمانی مقاومت کرده و موجودیت ملی خود را پاس داشته، ممکن نیست از این پس با تهدیدهای فردی چون  نظمی افشار ترس به دل ما راه دهد و دست از یک ذره از خاک کردستان برداریم از دیدگاه ما سرزمین کردستان شامل تمام شهرها مناطق روستاها دشت ها  و کوه هایی  که در تقسیمات کشور، استان های کوردستان، کرمانشاه، ایلام و آذربایجان غربی نامیده شده است، را در بر می گیرد  …”


از سوی دیگر، آقای چهرگانی روشنفکر [پان ترک]بریده از ایران در تارنمای خود چنین فریاد می زند:


عمومیت مردم کرد از شعور جمعی جهت زندگی اجتماعی و مسالمت آمیز برخوردار نبوده و دچار ناهنجاری های اجتماعی متعدد می باشند …”


همین بیمار روانی به آذربایجانی ها توصیه می کند که از ازدواج و داد و ستد با کردها پرهیز کنند.


حزب استقلال آذربایجان جنوبی به کردها هشدار می دهد که اگر می خواهید در صلح و آرامش همسایه باشیم باید از این ادعاهای مالیخولیایی دست بردارید در غیر اینصورت به آذربایجان اعلان جنگ می کنید که آن هم به نفع شما نخواهد بود.”


حال بفرمایید در یک چنین بافت بهم تنیده و در هم فرو غلطیده ای چگونه میتوان حکومت فدرالی بوجود آورد و به آرامش و صلح فردای آن امیدوار بود؟

در پایان نمیدانم نیازی به یاد آوری نغمه های شومی که در باره نام خلیج فارس و یا ادعاها پیرامون جزایر سه گانه و یا سخن پراکنی هایی که توسط جبهه آزادی خلق عرب مستقر در لندن می شود هست یا خیر ولی بدانید هم اکنون در امارات متحده عربی نقشه جغرافیایی که در مدارس تدریس میگردد از استان های خوزستان و هرمزگان و بوشهر و فارس و دریای عمان با نام و عنوان عربستان یاد می شود.


آقای میبدی ، شامه ما ایرانیانی که در درون آتش زندگی میکنیم بشدت نسبت به توطئه بیگانگان حساس است ، ما بدلیل حضور در فضای پر رمز و راز فعلی ، گاه صدای نفس کشیدن بیگانه را به گوش جان می شنویم و با چشمان باز سایه های پیاده نظام بیگانگان را در دل شب ایران می بینیم ، باور کنید بوی خیانت را از پشت همه آن الفاظ زیبا و مردم فریب استشمام می کنیم ، این کار از عهده شما هم میهنان دور از وطن ساخته نیست ، شما در آمریکا به فدرالیسم دل می بندید ولی ما از تکرار نام آن بر خود می لرزیم زیرا در آنجا پیشه وری ها نایابند ولی در ایران ستم دیده ما تا دلتان بخواهد پیشه وری و کیانوری و ریگی و رجوی و روزبه و شرفی و قطب زاده و بنی صدر و خلخالی و فردوست و مقدم و قره باغی و ووو   آن هم از نوع روشنفکر و تحصیلکرده اش از زمین و زمان می جوشند که یک دستشان در جیب ملت و دست دیگرشان نزد اجنبی دراز است ، در آمریکا این همه احزاب چپ وراست تجزیه طلب از نوع جبهه آزادی بخش بلوچستان و جبهه آزادی بخش عربستان و جبهه خلق آذربایجان جبهه خلق ایران  و جنبش اسلامی کردستان و حزب توده و حزب کومله و حزب دمکرات کردستان که سر در آخور بیگانه دارند وجود ندارند . ما می فهمیم همدردی شما با اقوام ایرانی به نیت دلجویی از کسانی است که از حاکمیت فرقه ای آسیب دیده اند ولی ارائه طریق  های بدون مطالعه شما حکم همان دلسوزی هایی را دارد که سی سال قبل دوستان روزنامه نگار و یاران روشنفکر و شاعر و نویسنده شما نسبت به آزادی های از دست رفته ملت ایران می کردند……دیدید چگونه شیفتگی ژورنالیست های هم میهن ما و شما نسبت به حرکت خروشان آزادیخواهان ، کشور را اسیر امیال و مطامع بیگانگان کرد؟ دیدید از قفای فریادهای آزادیخواهان چه هیبت های سهمناکی قد بر افراشتند؟


اکنون روزگار سی سال پیش است ، یکبار دیگر بازی با دموکراسی با شعار زنده باد حکومت فدرال به روی صحنه آمده ، آن هم با هنر نمایی هنر پیشگان قدیمی  ، همان هنرمندان و روشنفکرانی که کشور را برای گام دوم آماده کرده اند ، سعی کنید آن گونه عمل نمایید که مجبور نشوید سی  سال بعد اسناد و مدارک حضور و دخالت بیگانکان را در پروژه ایرانستان از پشت تریبون های آمریکایی فریاد بزنید…. دیگر فریب نخورید و بدانید بر اساس احکام بدون چون و چرای تاریخ ایران  ، این کشور باید دارای قدرت مرکزی مقتدر باشد تا بتواند با انبوهی از توطئه ها و تجاوزات و سلطه گریها مبارزه و رفع شر کند.

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment آذر ۲۸ام, ۱۳۸۷

کارگران لوله سازی اهواز در اعتراض به رئیس جمهور تجمع کردند

از ساعت ۱۵ روز جاری(چهارشنبه ۲۷ آذرماه۱۳۸۷) بیش از ۱۰۰۰ نفر از کارگران شرکت لوله سازی اهوز در شرایطی که احمدی نژاد در این استان می‌باشد در اعتراض به سیاستهای غلط دولت روبروی استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

کارگران معترض مسیر ۵ کیلومتری کارخانه تا استانداری را با پای پیاده به دلیل عدم حمایت مدیران شرکت در به اختیار گذاشتن وسائل نقلیه پیمودند. این کارگران در حین راهپیمایی شعار معیشت “زندگی‌  حق مسلم ماست  را  فریاد  میزدند”
به  گفته ی فعالین کارگری در این شرکت ، بخشنامه ی اخراج کلیه ی کارگران لوله سازی که حدود  ۴۰۰۰ کارگر می باشند از سوی هیات دولت صادر شده و در تاریخ ۵ دیماه ۵۰ در صد از کارگران اخراج می شوند. در این بخشنامه آماده است به دلیل عدم بازدهی اقتصادی لوله سازی اهواز مابقی  کارگران  میبایست  تا قبل از پایان  سال ۱۳۸۷ تسویه  حساب شوند.
به همین دلیل کارگران لوله سازی با توجه به سفر احمدی نژاد به استان خوزستان برای نشان دادن اعتراض خود به تصمیم دولت دست به این تجمع زدند که به دلیل تعداد زیاد کارگران ،ریاست جمهوری نماینده خود به نام دادخواه را برای مذاکره با سه تن از نمایندگان کارگری فرستاد که گفتگو‌های آنان نتیجه ای دربرنداشت.
لازم  به یادد آوریست سپاه پاسداران بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان از این شرکت خرید کرده است که هنوز هزینه ای را پرداخت نکرده است و فعالان کارگری معتقدند این موضوع یکی‌ از دلیل عمده ور شکستگی لوله سازی اهواز می‌باشد. این تجمع به دلیل افزایش نیروهای انتظامی و امنیتی در ساعت۱۷:۳۰ به پایان رسید.

گزارشگر : ابوالفضل عابدینی

گفتگوی رادیوفردا با وحید فخرالدین کیل عابدینی و کارگان نیشکر هفت تپه –   دانلود ۱.۳ مگابایت

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment آذر ۲۷ام, ۱۳۸۷

گفتگوی وحید فخرالدینی وکیل ابوالفضل عابدینی و کارگران نیشکر هفت تپه با رادیو فردا

پاینده ایران

در پی تشکیل سندیکای نیشکر هفت تپه در ابتدای ماه گذشته(۱ آبان) اداره اطلاعات از این حرکت که برای نخستین بار در ۳۰ سال گذشته روی داده بود به شدت عصبانی شده و اقدام به احضار سرور ابوالفضل عابدینی و پنج تن از کارگران نیشکر هفت تپه که از اعضای اصلی سندیکا هستند،نمود. رادیو فردا با دکتر وحید فخرالدینی وکیل ابوالفضل عابدینی و کارگران نیشکر هفت تپه در این باره گفتگویی انجام داده است که می توانید آنرا از  پیوند زیر دانلود کنید.

دانلود ۱.۳ مگابایت

بایگانی جستاری :بخش سرور ابوالفضل عابدینی

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment آذر ۲۶ام, ۱۳۸۷

به مناسبت ۲۱ آذر روز گریز اهریمن از آذرآبادگان: مشاهدات سید محمود طالقانی در زنجان

 خجسته باد روز رهایی آذرآبادگان از چنگال مزدوران شوروی

خاطرات آیت اله طالقانی از علمای تهران که راهی زنجان شد تا گزارشی از وضعیت شهر تهیه کرده تا در نشریه آیین اسلام (با مدیریت نوریانی ) به چاپ برسد. حاصل این سفر چند روزه که در آذرماه سال ۱۳۲۵بوده (زمان اشغال ایران به دست نیروهای حزب دمکرات  پیشه وری با حمایت ارتش سرخ شوروی) متنی است که در اینجامی بینید.

* * *

 1.این نامه دینی که در راه حقایق بار سنگینی را به دوش گرفته و در این روزگار تیره و تار مسوولیت توان فرسایی را عهده­ دار شده است در این موقع باریک و هنگام تاریک که همه روزه در اثر اصطکاک­های سیاسی وقایع گوناگونی تولید می­شود یک وظیفه دینی و تکلیف وجدانی دارد که انجام آن برای قضاوت تاریخ بسیار موثر است و آن وظیفه در موضوع پیش آمد زنجان بیان حقایق و نشر حقایق وقایع حق و حقیقت است.آیین اسلام در این سه سال زندگانی خود با همه نشیب و فرازهای سیاسی راست و چپ توانسته است که خود را کاملا بی­طرف نگه داشته و به هیچ یک از سیاست­های امروزی خود را آلوده نکند و در میان این همه افراط­ها و تفریط­ها یک راه اعتدال (راه دین) را گرفته و پیش می­رود و از این رو در تمام پیش­آمدهای سیاسی فقط از نظر جنبه دینی وارد بحث شده است و اخیرا پس از سقوط زنجان و ورود قوای دولت به آن شهر، پاره انتشاراتی که از لحاظ دیانت مورد اهمیت بود افکار متدینین را مشوش نمود این بود که هیأت تحریریه این اداره، دانشمند محترم آقای سید محمود طالقانی را برای رسیدگی به اوضاع آن سامان انتخاب نمودند و ایشان نیز رنج این مسافرت را بر خود هموار نموده و چهارم آذر ماه جاری به طرف مقصود عزیمت نمودند و پس از یک سلسله تحقیقات دقیقه حقایق را چنان که بوده و شنیده­اند و اینک در تحت عنوان «مشاهدات من در زنجان» ذیلا انتشار داده می­شود و ما امیدواریم که هیچ یک از احزاب سیاسی از ما نرنجند.

(بیشتر…)

۳ comments آذر ۲۴ام, ۱۳۸۷

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی