Archive for دسامبر, 2008

10 دی ماه زاد روز آژیر خجسته باد

 

 

 ۱۰دي ماه زادروز دكتر محمدرضا عاملي تهراني آژير آموزگار بزرگ ناسيوناليسم ايراني و از بنيانگزاران مكتب پان ايرانيسم و حزب پان ايرانيست بر همه پويندگان راه آزادي و برقراري حاكميت ملت خجسته باد.براي آگاهي بيشتر به پويندهاي زير برويد.

بيوگرافي يك ميهن پرست واقعي (سرور شاپور)

10 دی سالروز زایش آژیر (حماسه چالدران)


 سالگرد اعدام اندیشمند پان ایرانیست دکتر محمدرضا عاملی تهرانی(آژیر)

 دکتر محمد رضا عاملی تهرانی پس از اعدام

دانلود سخنان دکتر نوریزاده در باره دلیل اعدام دکتر عاملی تهرانی(تصویری)

 کیفیت بالا 8.2 مگابایت          کیفیت پایین – 3.۲مگابایت 

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران 

Add comment دسامبر 31st, 2008

کشف محوطه‌ای باستانی در رامشیر: شاید اینجا شهر " رام اردشیر" باشد!؟

شاید اینجا شهر ” رام اردشیر” باشد!؟
 

بر اثر عبور یک خط لوله در یکی از محوطه های باستانی رامشیر یک محوطه عظیم باستانی کشف شد.
سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان با اعلام این مطلب گفت: به منظور عبورخط لوله برای پروژه یی صنعتی از یک محوطه باستانی  در رامشیر یک محوطه عظیم باستانی مشاهده شد.
مجتبی گهستونی با اعلام این مطلب گفت: پس از اینکه مجریان یک پروژه بزرگ صنعتی از سازمان میراث فرهنگی استعلام کردند تا در خصوص این محوطه اعلام نظر کنند یکی از کارشناسان این اداره با حضور در محوطه و بررسی سطحی آن اقدام به صدور مجوز ساخت این واحد صنعتی نمود.
وی افزود: اجرای پروژه از چندی پیش آغاز گشته است و بیل میکانیکی و لودرها  غافل از اینکه این محوطه باستانی نیست اقدام به تخریب محوطه نموده اند. این تخریب باعث گشته تا آثاری از دوره ایلامی تا ساسانی در آن مشاهده شود.
سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان اظهار داشت: بررسی های تاریخی از محل مورد نظر و نزدیکی با دیگر محوطه های باستانی احتمال وجود شهر رام اردشیر را در این محل می دهد. این محوطه که در مجاورت رودخانه جراحی قرار دارد بیش از 20 هکتار مساحت دارد.

گهستونی بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی اگرچه مجوز احداث این مجتمع صنعتی را صادر کرده اما در صدد است تا با اعلام شکایت به مراجع قضایی و تا زمان دست یافتن به یافته های جدید مانع از ساخت پروژه و جلوگیری از تخریب این محوطه باستانی شود.
وی تصریح کرد: منطقه شرق خوزستان به لحاظ تاریخی بسیار غنی است و عدم انجام کاوش های باستان شناسی گسترده در طول دهه های اخیر باعث گشته تا محوطه های باستانی مورد نظر ناشناخته باقی بماند. به همین دلیل است که هر بار با شروع یک پروژه عمرانی یک محوطه باستانی از دل زمین بیرون می آید.
گهستونی گفت: چندی پیش نیز در نتیجه گود برداری در یک محوطه باستانی دیگر بقایای یک محوطه اشکانی نمایان شد. در رامشیر محوطه های باستانی فراوانی همچون ابوالعمه،چم اسحاق، چم صبی، چی منیع، تل اسود، ام صخر،و… وجود دارد.
 سخنگوی انجمن دوستداران میراث فرهنگی تاریانا خوزستان اظهار داشت: در رامشیر علی رغم وجود محوطه های باستانی گسترده از اداره میراث فرهنگی خبری نیست و این موضوع باعث گشته تا حفاران و قاچاق چیان اقدام به تعرض و غارت این محوطه ها نمایند.
 
 
بايگاني جستاري:میراث فرهنگی
 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دسامبر 30th, 2008

وصیت نامه پتر کبیر

وصیت نامه پِتر کبیر

وصیت نامه تزار روس معروف به پتر کبیر که سند راهبردی چشم انداز روسیه در رسیدن به جایگاه تنها ابرقدرتی جهان و نشانگر میل بی اندازه این کشور برای سلطه گری و چنگ اندازی به دیگر کشورها بود ، برای ملت ایران نیز رهآورد شومی داشت که تجاوز روسیه به خاک ایران در اوایل قرن نوزدهم میلادی ( اشغال شهر گنجه در سال 1182 شمسی و ادامه تجاوزات و جنگهای روسیه با ایران ) از نتایج سیاستگذاری پتر و تلاش خاندان رومانُف ها برای عمل به این وصیت نامه می باشد که این تجاوزها و جنگها در نهایت به انعقاد عهدنامه های ننگین گلستان ( 1813 میلادی ) و ترکمانچای ( 1828 میلادی ) منتهی شد و با تحمیل این عهدنامه های فاجعه بار بر دولت  قاجار ، تمامیت ارضی ایران به شکل فاجعه باری تهدید و تخریب شد و بخش های وسیع و مهمی از خاک ایران یعنی همه ی سرزمینهای قفقازی ایران به اشغال روسیه در آمد و علاوه بر ولایات ارمنی نشین و گرجی نشین ایران ، ولایات مسلمان نشین یعنی ایران شمالی نیز از ایران جدا و تحت اشغال روسیه قرار گرفت . وصیت نامه پتر کبیر به عنوان بخشی از سیاست ملی روسیه بود که حتی در دوره استالین نیز فراموش نشد و تلاش استالین برای تجزیه آذربایجان ایران در دوره جنگ دوم جهانی در راستای رسیدن به آبهای گرم خلیج فارس بود. نیروهای استالین که از سال 1320 تا 1325 آذربایجان را اشغال کرده بودند از همان ابتدای حضور اشغالگرانه خود اقدامات گسترده ای برای تجزیه آذربایجان و الحاق ان به خاک شوروی آغاز کردند و عوامل مزدور خود را تحت عنوان تشکلی به نام ” فرقه دمکرات ” سازمان دادند و این فرقه از شهریور 1324 همراه با تروریستها ی حزب کمونیست باکو و ارتش شوروی اقدامات خود را برای خلع سلاح مراکز نظامی و انتظامی و ترور مخالفان فرقه و چهره های شاخص میهن پرست آغاز کردند و با کشتار جمعی از بهترین فرزندان آذربایجان در سایه ارتش جنایتکار شوروی  توانستند در 21 آذرماه 1324 بر آذربایجان چیرگی یابند که عمر چیرگی فرقه شوروی ساخته چندان به طول نیانجامید و در نهایت به علت عدم نفوذ فرقه بیگانگان در بین مردم آذربایجان ، فریب استالین توسط قوام ( نخست وزیر وقت ) ، تلاشهای گسترده آیه الله العضمی بروجردی برای آزادی اذربایجان ، شرایط خاص بین المللی و برخورد سیاسی میان شوروی و امریکا و مهم تر از همه قیام مردم تبریز در 21 آذرماه 1325 ، فرقه استالینی سقوط کرد و سران خود فروخته فرقه از جمله میرجعفر پیشه وری  که شعار ” اولمک وار ، دومدی یوخ ” ( مرگ هست و بازگشت نه ) میداد ، با وضعی ذلت بار به اغوش استالین پناه بردند و بدینگونه استالین در اجرای بخشی دیگر از وصیت نامه پتر ناکام ماند …. هرچند تزار ولاديمير پوتين هنوز در انديشه تحقق بخشيدن به رويا پتر كبير است و دولت مردان بي لياقت حكومت فرقه اي نيز در اين راه ياري  شان مي دهند اما نيروي ناسيوناليست ملت ايران در برابر همه اين توطئه ها ايستاده است.

بیگمان در آينده و با برپايي دولت پان ايرانيستي قدرت اول خاورمیانه خواهيم شد .اين دولت مقتدر ملي به دنبال کشورگشایی نیست اما تلاش برای بازپس گیری سرزمینهایی که دولت روسیه در هنگام ضعف دولت قاجار ان را اشغال کرده بود و اکنون از روسیه نیز جدا شده است ، حق طبیعی ملت ایران بويژه مردم آذربایجان است . از این روست که هم در ایران – بخصوص در میان آذربایجانی ها – و هم در بین مردم شیعه و مسلمان ایران شمالی حرکتهای امید بخشی برای پیوندی دوباره آغاز شده است که نوید بخش پيوستن دوباره ایران شمالی به مام ميهن است .پان ايرانيسم يعني وحدت و يگانگي همه سرزمين ها و تيره هاي ايراني …آنچه كه آرمان ماست.

چکیده ای از تاریخ روسیه ، پتر کبیر و تزار نیکلای دوم

****************

وصیت نامه پتر کبیر

“پس از ستایش فراوان بر آفریدگار جهان، همة فرزندان وجانشینان خود را از وصیتی که ازین پس خواهد آمد آگاه میکنم، زیرا می بینم در روزگاران خجستة آینده همة فرزندان من رفته رفته، یکی پس از دیگری، برهمة کشورهای اروپا دست خواهند یافت. چه همة فرمانروایان و سلطنت های اروپا فرسوده و پیر شده اند و پادشاهی روسیه که مانند سر در برابر پیکر آنهاست بسوی پیشرفت میرود و تربیت و سامان و سازمان آن بر همة ریاست ها و پادشاهی ها برتری دارد.

من نخست این پادشاهی را چون چشمه ای یافتم ومن با اندیشة خویشتن این کشتی را بساحل رساندم، یعنی این چشمه را بزرگتر کردم و دریایی از آن ساختم و میدانم که جانشینان من با رای بلند خود آن را گشاده تر خواهند کرد و اقیانوسی خواهد شد. بدین سبب این سخنان را برای راهنمایی و سفارش بایشان مینویسم که نصب العین خود قرار دهند.

نخست آنکه دولت روسیه باید همیشه وسایل جنگ را آماده داشته باشد و این وسیلة پیشرفت کارهای این کشور خواهد بود.

دوم آنکه تا می توانند هنگام جنگ باید افسران ورزیده از کشورهای دیگر اروپا بکار بگیرند و از آنها بهره مند شوند و هنگام صلح نیز باید از وجود دانشمندان وهنرمندان بهره برگیرند.

سوم آنکه هنگام جنگ درمیان کشورهای اروپا و کشورهای دیگر چنانکه موقع مناسب باشد باید با یکی از آن دو طرف همدست شد، مخصوصاً درجنگهایی که با آلمان در می گیرد، زیرا که این کشور پیوسته بر علیه کشور ماست.

چهارم آنکه باید در لهستان وسایل جنگی آماده کرد و اشراف و بزرگان آن سرزمین را رشوه داد و در عقایدشان رخنه کرد و از مسکو به هر گونه که ممکن باشد باید لشکریان به لهستان فرستاد و اگر دولت های دیگر در کار لهستان فسادی بکنند باید از خاک لهستان سهمی به آنها داد و کم کم باید با آن شریک هم وارد دشمنی شد و آن قسمت از لهستان را که باو داده اند پس گرفت و همة آن سرزمین را بدست آورد.

پنجم آنکه تا جایی که ممکنست باید از کشور سوئد را هم گرفت، اما باید کاری کرد که پادشاه آن کشور بر ما بتازد تا آنکه برای گرفتن آنجا بهانه ای بدست آید. برای این مقصود باید دانمارک را از سوئد جدا کرد یا آنکه در میان حکمرانان این دو کشور باید دشمنی فراهم ساخت.

ششم آنکه پادشاه زادگان روسیه باید همواره دختران حکمرانان و پادشاهان و بزرگان آلمان را که از خاندان محترم باشند بگیرند زیرا که درین کار سودهای فراوان هست.

هفتم آنکه باید با پادشاهان انگلستان اتحاد و اتفاق داشت و با ایشان در بازرگانی قرارهایی گذاشت، زیرا که ایشان برای ساختن کشتی های خود از ما چوب خواهند خرید و سود بسیار از این راه خواهیم برد و چون با انگلستان رابطه داشته باشیم در ساختن کشتی های جنگی با ما یاری خواهند کرد.

هشتم آنکه از سوی شمال تا دریای بالتیک را باید تصرف کرد و ازسوی جنوب باید کشور را تا دریای سیاه وسعت داد.

نهم آنکه دولت روسیه را وقتی می توان دولت واقعی گفت که پای تخت خود را باستانبول که کلید گنجهای آسیا و اروپاست ببرد. پس تا می توان باید کوشید که به شهر استانبول و اطراف آن دست بیندازیم و کسی که استانبول و اطراف آن را در دست داشته باشد خداوند همة جهان خواهد بود، پس برای رسیدن باین مقصود باید در میان ایران و دولت عثمانی نفاق افکند، تا همیشه در میانشان جنگ باشد اگر چه اختلاف مذهب وعقیده که مردم شیعه با مردم سنی دارند از هر لشکر و سلاحی بیشتر کارگر است و برای تأمین مقصود ما و تسلط روسیه بر آنها بهترین وسیله است.

با این همه بر شما واجبست همواره بهر وسیله که می توانید دوگانگی را در میانشان سخت تر کنید و نگذارید با هم هم آهنگ شوند. چیزی که بیش از همه مرا دلخوش می کند دو چیز است یکی اختلاف عقیده درمیان شیعه وسنی واستیلای روحانیان بر ملل مسلمان واینکه ایشان نمی گذارند که مسلمانان با ملل اروپا در آمیزند تا چشمشان باز شود و در کار خود چاره جویی کنند و همین بس خواهد بود که بزودی نام آنها از آسیا برافتد و تمدن و فرهنگ عیسوی بدست پادشاهان دولت جوان روسیه سیل وار آن کشورها را فراگیرد، چنانکه برتری واستیلای روحانیان ما بود که درین مدت روسیه را در پست ترین مرحله نگاه داشت و مانع از پیشرفت و برتری آن شد، تا من بهزاران رنج و دشواری این خار را از پیش پای ملت خود برداشتم و دست آنها را از کارهای دولت کوتاه کردم تا بعبادت اکتفا کنند.

دیگر اینکه باید چاره جویی های فراوان کرد که کشور ایران روز بروز تهی دست تر شود و بازرگانی آن تنزل کند. روی همرفته باید همیشه در پی آن بود که ایران رو به ویرانی رود و چنان باید آنرا در حال احتضار نگاهداشت که دولت روسیه هرگاه بخواهد بتواند بی درد سر آنرا از پا در آورد و به اندک فشاری کار خود را بپایان رساند. اما مصلحت نیست که پیش از مرگ حتمی دولت عثمانی ایران را یک باره بی جان کرد. کشور گرجستان و سرزمین قفقاز رگ حساس ایرانست، همینکه نوک نیشتر استیلای روسیه با آن رگ برسد، فوراً خون ضعف از دل ایران بیرون خواهد رفت و چنان ناتوان خواهد شد که هیچ پزشک حاذقی نتواند آنرا بهبود بخشد. آنگاه دولت عثمانی چون شتری رام ومهار کرده در دست پادشاهان روسیه خواهد بود و نفس آخر را برخواهد آورد، تا در هنگام لزوم بارکشی کند و پس از آنکه دیگر کاری از آن ساخته نشد باید سرش را از تن جدا کرد.

برشما لازمست که بی درنگ کشور گرجستان و سرزمین قفقاز را بگیرید و پادشاه ایران را دست نشاندة وفرمان بردار خود بکنید.

پس از آن باید آهنگ هندوستان کرد، زیرا که کشوری بسیار بزرگ و بهترین بازار تجارت است و هرگاه بدانجا دست یافتید هر قدر پول که بوسیلة انگلستان بدست می آید می توان مستقیماً از هندوستان فراهم کرد. کلید هندوستان هم سرزمین تر کستان است، تا می توانید باید بسوی بیابانهای قرقیزستان و خیوه و بخارا پیش بروید تا بمقصود نزدیکتر شوید و اما تأمل و تأنی را نباید از دست داد و باید از شتاب کاری خودداری کرد.

باید با دولت اتریش دوستی ظاهری داشت، اما باید چنان چاره چویی کرد که آلمان و اتریش رفته رفته در چنگ ما بیفتند. باید با اتریش همدست شد و دولت عثمانی را از اروپا بیرون کرد، اما نه چنانکه اتریش بهره مند شود و این دو راه دارد: نخست آنکه باید اتریش را جای دیگر سرگرم کرد، دیگر آنکه باید از خاک عثمانی آن نواحی را باتریش داد که پس از چندی بتوانید آنرا هم بگیرید.

دهم آنکه باید با کشور یونان در صلح بود تا هنگام جنگ بتوانید از آن یاری بخواهید.

یازدهم آنکه پس از گرفتن سوئد و کشور عثمانی و ایران و لهستان باید با اتریش و فرانسه اتحاد کرد و اگر هریک از این دو دولت دوستی و اتحاد ما را پذیرفت می توان کشور های دیگر را از پا در آورد و پس از آن باید بر اتریش هم مسلط شد،

دوازدهم آنکه اگر این دو دولت با هم اختلاف پیدا نکنند باید چاره ای جست که در میانشان دو گانگی بیفتد و بدین گونه رفته رفته یکی از پا درخواهد آمد و آنگاه می توان بر آن دست یافت و بی مانع بر همة اروپا حکمرانی کرد و بدین وسیله می توانید هم این نواحی را دست نشانده خود بکنید”.

بايگاني جستاري:دسیسه های ضد ايراني

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دسامبر 27th, 2008

دانلود کتاب مرز پرگهر استاد ابراهیم پورداوود

پاينده ايران

                                   

كتابي كوچك درباره ايران بزرگ از استاد ميهن پرست ابراهيم پورداوود

 ۶۴ رويه pdf به گنجايش ۳.۷۹ مگابايت

دانلود 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

1 comment دسامبر 25th, 2008

روزنامه جدایی طلب همسایه ها رفع توقیف شد

پاينده ايران

هر دم از اين باغ بري ميرسد. در آشفته بازار هجوم انديشه هاي ضد ايراني به سرزمين ما اين بار روزنامه  همسايه ها كه به دليل حمايت از جريان جدايي طلبي در اهواز توقيف شده بود انتشار خود را از سر مي گيرد. ببينيم آقايان چه خواب آشفته اي ديده اند….

****

ص‍‍اح‍ب‌ ‌ام‍ت‍ي‍‍از و م‍دي‍ر م‍س‍وول‌ روزن‍‍ام‍ه‌ م‍ح‍ل‍‍ي‌ ‌ه‍م‍س‍‍اي‍ه‌ ‌ه‍‍ا در خ‍وزس‍ت‍‍ان‌ ‌از رف‍‍ع‌ ت‍وق‍ي‍ف‌ ‌اي‍ن‌ روزن‍‍ام‍ه‌ خ‍ب‍ر د‌اد.

“م‍ح‍م‍د ح‍زب‍‍او‌ي‌ ” درگ‍ف‍ت‌ وگ‍و ب‍‍ا ‌اي‍رن‍‍ا ب‍‍ا ‌ا‌ع‍لام‌ ‌اي‍ن‌ خ‍ب‍راظهارداشت: ب‍ر‌اس‍‍اس‌ ر‌ا‌ي‌ ص‍‍ادره‌ ‌ازش‍‍ع‍ب‍ه‌ 16 د‌ادگ‍‍اه‌ ك‍ي‍ف‍ر‌ي‌ ‌اس‍ت‍‍ان‌ ‌اي‍ن‌ روزن‍‍ام‍ه‌ ‌از‌ه‍م‍ه‌ ‌ات‍‍ه‍‍ام‍‍ات‌ و‌ارده‌ ت‍ب‍ريه‌ ش‍ده‌ ‌اس‍ت‌ .

و‌ي‌ ‌اض‍‍اف‍ه‌ ك‍رد:‌اي‍ن‌ روزن‍‍ام‍ه‌ در24 ب‍‍ه‍م‍ن‌ 84 ب‍ه‌ دس‍ت‍ور ‌ه‍ي‍‍ات‌ ن‍ظ‍ارت‌ ب‍رم‍طب‍و‌ع‍‍ات‌ ب‍ه‌ ‌ات‍‍ه‍‍ام‌ ت‍ح‍ري‍ك‌ ‌ع‍ل‍ي‍ه‌ ‌ام‍ن‍ي‍ت‌ د‌اخ‍ل‍‍ي‌ و ن‍ش‍ر ‌اك‍‍اذي‍ب‌ ب‍ه‌ م‍ن‍ظور ت‍ش‍وي‍ش‌ ‌اذ‌ه‍‍ان‌ ‌ع‍م‍وم‍‍ي‌ ت‍وق‍ي‍ف‌ ش‍د.

و‌ي‌ ‌اد‌ام‍ه‌ د‌اد: پ‍رون‍ده‌ ‌ارس‍‍ال‍‍ي‌ ‌از س‍و‌ي‌ ‌ه‍ي‍‍ات‌ ن‍ظ‍ارت‌ در ش‍‍ع‍ب‍ه‌ 16 د‌ادگ‍‍اه‌ ك‍ي‍ف‍ر‌ي‌ ب‍‍ا ح‍ض‍ور ‌ا‌ع‍ض‍‍ا‌ي‌ ‌ه‍ي‍‍ات‌ م‍ن‍ص‍ف‍ه‌ در 11 ب‍‍ه‍م‍ن‌ س‍‍ال‌ گ‍ذش‍ت‍ه‌ م‍طرح‌ ش‍د و در ن‍‍ه‍‍اي‍ت پ‍س‌ ‌از ب‍ررس‍ي م‍ن‍ج‍ر ب‍ه‌ ص‍دور ر‌ا‌ي‌ بر‌اي‍ت‌ ب‍ر‌ا‌ي‌ ‌اي‍ن‌ نشريه ش‍د.

روزن‍‍ام‍ه‌ ‌ه‍م‍س‍‍اي‍ه‌ ‌ه‍‍ا ‌از خ‍رد‌ادم‍‍اه‌ س‍‍ال‌ 81 ب‍ه‌ م‍دت‌ س‍ه‌ س‍‍ال‌ م‍ن‍ت‍ش‍ر ش‍د و ط‍ي‌ دور‌ان‌ ف‍‍ع‍‍ال‍ي‍ت‌ خ‍ود 1049 ش‍م‍‍اره‌ ر‌ا ‌ان‍ت‍ش‍‍ار د‌اد.

برگرفته از:ايرنا خوزستان

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دسامبر 24th, 2008

این نیز بگذرد ، سیف فرغانی

دیدن طلایی رنگ ِخورشید پس از شب دراز چله، نوید به پایان رسیدن همه شب های دراز و تاریک را به آدمیان می دهد چرا که هیچ شبی را پایانی نبوده جز با روشنایی و  به فرخندگی تابش آفتاب پس از شب چله(یلدا) بر سراسر ایران زمین و آغاز زمستان این سروه ی زیبا و پند آموز پیشکش به همه آنان که پیروزی نور بر تاریکی را باور دارند…. سيف فرغانی این چکامه را قرن ها پیش به هنگام یورش وحشیانه مغولان ستمگر وخون ريز به ایران سرود ؛ که پيامي است جاودانه به همه ستمكاران تاريخ بشريت تا بدانند ستم و نامردمی هيچگاه پايدار نيست….بخوان با ما سرود فتح فردا ، که فردا می رسد با پرچم ما….

اين نيز بگذرد

سِيف فرغانی 

هم مرگ بر جهان شما نيز بگذرد                                 هم رونق زمان شما نيز بگذرد

وين بوم محنت از پی آن تا کند خراب                             بر دولت آشيان شما نيز بگذرد

باد خزان نکبت ايام ناگهان                                         بر باغ و بوستان شما نيز بگذرد

آب اجل که هست گلو گير خاص و عام                      بر حلق و بر دهان شما نيز بگذرد

ای تيغتان چو نيزه برای ستم دراز                                اين تيزی سنان شما نيز بگذرد

چون داد ِعادلان به جهان در، بقا نکرد                              بيداد ظالمان شما نيز بگذرد

در مملکت چو غرش شيران گذشت و رفت               اين عوعو ی سگان شما نيز بگذرد

آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست                   گرد سُم خران شما نيز بگذرد

بادی که در زمانه بسی شمع‌ها بکُشت                       هم بر چراغدان شما نيز بگذرد

زين کاروانسرای بسی کاروان گذشت                               ناچار کاروان شما نيز بگذرد

ای مفتخر به طالع مسعود خويشتن                                 تاثير اختران شما نيز بگذرد

اين نوبت ، از کسان به شما ناکسان رسيد                   نوبت ز ناکسان شما نيز بگذرد

پيش از دو روز ، بود از آنِ دگر کسان                           بعد از دو روز ازان شما نيز بگذرد

بر تير جورتان ز تحمل سپر کنيم                                 تا سختی کمان شما نيز بگذرد

در باغ دولت دگران بود مدتی                                    اين گل زگلستان شما نيز بگذرد

آبي‌ست ايستاده در اين خانه مال و جاه                       اين آب ناروان شما نيز بگذرد

ای تو رَمِه سپرده به چوپان ِگرگ طبع                          اين گرگی شبان شما نيز بگذرد

پيل ِفنا که شاه ِبقا مات ِحکم اوست                              هم بر پيادگان شما نيز بگذرد

ای دوستان خواهم که به نيکی دعای “سيف “              يک روز بر زبان شما نيز بگذرد 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دسامبر 22nd, 2008

بیانیه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی در حمایت کارگران هفت تپه

محاکمه کارگران نیشکر هفت تپه را محکوم میکنیم

 سندیکاشرکت واحد اتوبوس رانی تهران وحومه

طبق اظهارات وکیل مدافع جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه، دادگاه انقلاب دزفول طبق ابلاغیه ای آقایان علی نجاتی، فریدون نیکو فرد، محمد حیدری مهر، جلیل احمدی و قربان علیپور را در روز سی ام آذر ماه به دادگاه جهت محاکمه احضار کرده است. بر اساس این ابلاغیه آقای ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار نیز به جرم مشارکت در اتهام تبلیغ علیه نظام، در این روز به دادگاه فرا خوانده شده است.
بر اساس اظهار وکیل مدافع این کارگران اتهام آنان تبلیغ علیه نظام است. این اتهام در حالی به پنج نفر از کارگران نیشکر هفت تپه وارد میشود که آنان هیچ جرمی جز دفاع از حقوق انسانی شان مرتکب نشده اند.
قابل ذکر است کارفرمای نیشکر هفت تپه بطور مکرر دستمزدهای این کارگران را ماهها پرداخت نکرده بود و آنان در اعتراض به این وضعیت بناچار دست به اعتراض زده بودند.
محاکمه کارگران نیشکر هفت تپه به جرم تبلیغ علیه نظام، ابزاری برای وادار کردن کارگران به سکوت در برابر پایمال کردن ابتدائی ترین حقوقشان می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن محکوم کردن محاکمه کارگران نیشکر هفت تپه، بر این باور است که تشکل و اعتراض و تجمع حق مسلم کارگران است و این محاکمه چیزی جز محاکمه حق خواهی کارگران نیست و باید فورا ملغی شود.

سندیکای کارگران شرکت واحد
اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۵/۹/۱۳۸۷

Add comment دسامبر 20th, 2008

نشست هفتگی پرشور حزب پان ایرانیست،تشکیلات خوزستان

پاينده ايران

امروز 29 آذر ماه نشست هفتگي حزب پان ايرانيست همچون هفته هاي ديگر در اهواز در محل دفتر حزب برگزار گرديد. اين نشست كه شور و حال ديگري داشت با باشندگي سرور حجت كلاشي مسئول سازمان جوانان حزب و نيز همراهي سرور ارجمند مهندس هومن اسكندري نيز همراه بود. ميهمانان گرانقدر راه دراز را از تهران تا خوزستان پيمودند تا در ميان ديگر اندامان ميهن پرست خوزستان حضور داشته باشند.

سرور حجت کلاشی - پایگاه آریوبرزن خوزستان

 برنامه بر پايه زمان بندي هميشگي ساعت 10.30 بامداد با نواي هميشه جاودان سرود ملي اي ايران آغاز شد. خوشامدگويي سرور دكتر ابراهيم ميراني عضو شوراي عالي رهبري و مسئول تشكيلات حزب در خوزستان به مهمانان و ديگر باشندگان ايرانپرست آغاز گر نشست اين هفته بود. سپس سرور حجت كلاشي آغاز سخن داد و پس از ابزار خرسندي از حضوري دوباره درميان ميهن پرستان درباره تحركات انيرانيان در ايران و بويژه خوزستان سخناني ايراد كردند و بر لزوم آرمان شناسي و شناخت ايران پاي فشردند و تاكيد داشتند پس از شناخت آرمان و منافع ملي دشمنان و مخالفان منافع ملي آشكار خواهند شد و بر همين اساس و چارچوب رفتارها و كوشش هاي ملي و ضد ملي در ايران شناسايي خواهد شد.سرور كلاشي از فشارهاي نيروهاي اطلاعاتي بر جوانان ميهن پرست همچون سرور ابدالفضل عابديني و ديگر ميهن پرستان به شدت انتقاد كرد.سخنراني سرور كلاشي چندين بار با تشويق باشندگان همراه بود. پس از سرور حجت كلاشي سرور مهندس هومن اسكندري نيز به سخنراني پرداختند. در ميان برنامه يكي از بانوان ميهن پرست نيز سروده اي در باره مردم ايران براي باشندگان خواندند.

سرور كلاشي و سرور اسكندري


سپس، نشست با پرسش و پاسخ باشندگان ادامه يافت. بخش پرسش و پاسخ بسيار پربار بود و هواداران و هموندان حزب پرسش هاي خود را از سروران مهمان پرسيدند و آنان نيز پاسخ گفتند. نشست اين هفته حزب پان ايرانيست در ميان شور و عشق ميهن پرستان در ساعت 30/13 پايان يافت. در آينده فيلم اين نشست را روي تارنما قرار خواهيم داد.

 به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دسامبر 19th, 2008

بیگانگان ، تجزیه ایران را پشت پرده فدرالیسم پنهان کرده اند

  بیگانگان ، تجزیه ایران را پشت پرده فدرالیسم پنهان کرده اند

 در پی باز شدن در گفتگو در باره فدرالیسم از سوی رسانه های خارجی و همچنین گفتگوی شاهزاده رضاپهلوی با برنامه یاران علیرضا میبدی و حمایت ایشان از این موضوع ،سرور منوچهر یزدی نوشتار ارزشمندی را روی تارنمای خود قرار دادند که با پروانه از ایشان آنرا در اینجا چاپ می کنیم.

***

 از سال 1357که ترازدی غمباری بنام انقلاب رخ داد  ، بطور مداوم و بی وقفه در نشریات ضد استعمار و سپس حاکمیت ملت  و نیز در سخنرانیها و مجالس و محافل گوناگون نوشته و گفته ام که بر اساس دریافت ها و شواهد موجود  ،  سیاستمداران استعمار  جهانی برای میهن ما  خواب آشفته ای دیده و بر آن هستند که ایران را در دو مرحله یا دو گام از پای در آورده و به ایرانستان تبدیل نمایند و شوربختانه انجام   این استراتژی شوم را  به روشنفکران ایرانی سپرده و در آینده نیز خواهند سپرد .


گام اول  –  شورشی بود که  به رهبری روشنفکران چپ و راست آغاز و به فروپاشی نظام شاهنشاهی ایران انجامید  و  نابودی نظامات اداری و مدنی و اقتصادی و فرهنگی کشور و از هم گسیختگی بافت هویت ملی را در پی داشت.   در این راه احزاب و گروههای سیاسی لنینی و دینی دست آموز قدرتهای سرمایه داری پیشگام  و پرچمدار بودند و همچنانکه در سلسله مقالات کالبد شکافی روشنفکران  نوشته ام ، مسلحانه به میدان آمدند و درسهای فرا گرفته نزد بیگانگان را در میهن خود پس دادند و با ارائه همه گونه خوش خدمتی به اربابان غیر ایرانی و بد رفتاری با ملت ایران از هیچ جنایتی دریغ نورزیدند


گام دوم  – حرکت به سوی فدرالیسم و آ نارشیسم و سپس تکه تکه کردن ایران است.


در گام اول پس از پیاده شدن طرح توطئه بیگانگان و پیروزی انقلاب  ، جنگ داخلی خونینی بین اصحاب انقلاب بر سر تصرف کرسی های قدرت در گرفت …. این نبرد آن چنان بیرحم بود که از فرزندان دینی نیز نگذشت ، جمعی ترور و عده ای در آتش انفجار و گروهی زنده بگور شدند …  از همان روز های آغازین روشنفکران چپی زود تر از زمان موعود دست خود را رونمودند و ادعای جدایی کردستان و خوزستان وترکمن صحرا را نمودند ولی نائره جنگ ایران و عراق همه این نوچه های تازه به دوران رسیده را به آغوش کشید زیرا تداوم جنگ در اولویت قرار داشت و اربابان زر و زور جهانی به سرعت به آرام کردن فرزندان خلف خود پرداختند و هر آن کس را هم که نا آرامی میکرد میکونوسی اش کردند .. زیرا تداوم جنگ در اولویت قرار داشت…..!!

 جنگ هشت ساله و قتل عام فرماندهان دلیر ایرانی وراندن نیروهای انسانی ارزشمند از صحنه خدمت و نابودی همه زیر ساخت های اقتصادی ، سبب حضور فقر و نابسامانی و تبعیض  در جامعه شد ودر نتیجه ارزش های اخلاقی و فرهنگی و اقتصادی که ملت ایران در طول تاریخ به آن مباهی بود تحت فشار شعارهای شور انگیز جنگ،جنگ تا پیروزیبه قربانگاه برده شد … .


با فروپاشی ارزشهای اخلاقی و دینی ، فساد بر همه ارکان کشور  رخنه کرد و پایه های استوار خانه و خانواده بشدت آسیب دید حرمت های دینی شکسته شد  … مقامات روحانی را به سیاست و قدرت طلبی آلوده کردند بر کاخها نشستند و کوخ نشینان را به سخره گرفتند به حریم نوامیس مردم تجاوز کردند و دیوار بلند اعتماد عمومی را فرو پاشیدند دست در سفره مردم کردند و نان و قوت شان را به یغما بردند و سهم تلاش اورا بر سر بازار های غیر ایرانی به حراج گذاردند  و از بیت المال به جنگاورانی هبه دادند که آتش بپاکنند و خواب و آرامش مردم جهان را بزدایند تا ارباب زر و زور را خوش آید و بر سر چاههای نفت حلقه زند …. تا صاحبان این ثروت خدادادی به دریوزگی و گدایی روی آورند


در ایران زمین ، جایگاه و پایگاه تیره ها و قوم ها و طوایف و ایلات و عشایر که قرنها بر یک پهنه غنوده بودند و در یک سفره دست دراز میکردند و غمها و شادیهایشان را با هم تقسیم میکردندنفیر گوناگونی زبان و مذهب و آیین را ساز کردند آنهم با تزویر و ریا که شما از یک امت ایداین ساز ناکوک شیعه و سنی – زرتشتی و مسلمان یهودی  و مسیحی – ایرانی و عرب – ووو  بر روان  وحدت ملی زخمهای عمیقی وارد کردسی سال بر آیین فرقه گرایی پای فشردند و برادران کردو بلوچ و آذری و ترکمن ما را رنجانیدند تا آنجا که فاصله ها روز به روز بیشتر و بیشتر شدو در این آشفته بازار بیگانگان،باد بر آتش جدا سری دمیدند و ترویج گنندگان این نغمه شوم را به زر و زیور آراستند سفره هایشان را رنگین کردند بلندگوها برایشان تدارک دیدند تا آوای شوم شان به سراسر گیتی انعکاس یابدپای رهبران مزدورشان را در تریبون صدای آمریکا و تلویزیون های غربی باز کردند تا همچون گذشته با خواندن سرود آزادی و دموکراسی ،خلق محروم را به خانه پدری بدبین سازند و یک بار دیگر تیشه آزادی را بدست مردم فریب خورده دهند تا بر ریشه های عمیق وحدت و هویت یک ملت کهنسال فرود آوردتا ریشه از هم بگسلد و باغستان ایران به زاغستان انیرانی مبدل گردد  و آنگاه است که جهانخواران، ایران را راحت تر خواهند بلعید زیرا ایران یک پارچه لقمه گلوگیری است که در همه تاریخ از گلوی اسکندربا همه جهانگیری اش و عُمربا همه تدبیرش و چنگیزبا همه خشونتش وشیر پیر بریتانیا با همه اشتهایش پایین نرفت و امروز غول سرمایه داری با چنگال انگلیس و امریکا و روسیه به سراغ این سرزمین اهورایی آمده است تا دسترنج روشنفکران دینی و لنینی را تکه تکه ببلعد…  


بنابر این ملاحظه می فرمایید که بیگانگان به همه اهداف شان در گام اول رسیده  و اقتدار ملت ایران سر بریده شد …. حال باید گام دوم را برداشت چون زمینه های افتراق و جدایی و بیکاری و فقر و فساد و اعتیاد و نابرابری و بی اخلاقی و بد اخلاقی و دورویی و دروغ و ریا و آدم فروشی و خیانت کاملا فراهم است و باید تخم لق فرو پاشی جغرافیایی ایران وسیله شخص یا اشخاصی در دهان باز  فریب خوردگان شکسته شود که از جنس دیگری بوده و از محبوبیت نسبی بر خوردار باشند.


و شگفتا شگفتا .. که برخی از فرزندان سوگند خورده به حفظ میراث این کهن دیار طعمه این دام می شوند و  با  ابراز نظرات خام و نپخته و غیر مسئولانه و مسلماً ندانسته ، آب به آسیاب  طراحان ایرانستان  می ریزند و مذاکره بر سر اصول مسلم تاریخی ایران را ، به حساب دمکراسی برای ایران منظور میکنند و فدرالیسم را راه رفع ستم قومی معرفی می نمایند.!!!


و ما که در درون کشور ، سایه سیاه توطئه را بر بالای سرمان احساس میکنیم و زنگ خطر جدا سری را با پوست و گوشت  و جانمان لمس میکنیم ناچاریم یک بار دیگر تاریخ فدرالیسم را بگشاییم و سر فصل های آن را یاد آور شویم تا این نخوانده تاریخها به خود آیند و بفهمند که  ورود به افسانه فدرالیسم ، یعنی خروج از استقلال و تمامیت ارضی  و هویت ملی و بس… .

 بگذارید برای اتمام حجت تصویر کشور های فدرال را ترسیم کنم بدین باور که شاهزاده رضا پهلوی در عشق به ایران و تمامیت ارضی کشور و پاسداری از هویت ملی و زبان پارسی همچنان پیشگام خواهند بود .


تاریخ گواهی میدهد که در فدرالیسم  پیوستن چند کشور مستقل به یکدیگر و ایجاد یک کشور بزرگتر هدف است نه تقسیم یک کشور به واحدهای کوچک و خود مختار ..!!


سوئیس که یک کشور قدیمی فدرال است از قرن سیزده تا قرن شانزدهم به مدت سیصد سال از به هم پیوستن شهرهای مستقل قرون وسطایی به یکدیگر پدید آمد .


در آمریکا از سال 1757میلادی دوازده دولت علیه استعمار بریتانیا با یکدیگر متحد شدند و پس از پیروزی در جنگ های استقلال به صورت کنفدراسیون در آمد و پس از خرید مستعمرات فرانسه و تصرف مناطق مجاور در سال 1836 به بیست و پنج ایالت و در سال 1850 به 31 ایالت و در سال 1900 به 44 ایالت و در سال 1959 با افزایش آلاسکا و هاوایی به 50 ایالت افزایش یافت .


در آلمان تا پایان قرن هیجدهم یکصد و بیست شاهزاده نشین کوچک و بزرگ حکومت می کردند و در سال 1816 تمام ایالت های آلمانی زبان به غیر از اتریش و پروس کنفدراسیونی تشکیل دادند در سال 1815 کنگره وین کشور فدرال آلمان را با 39 عضو به وجود آورد و 35 شاهزاده نشین به این اتحادیه پیوستند و در سا ل 1871 اتحاد کامل آلمان صورت گرفت .

 در هندوستان تا قبل از سال 1947 بیش از 500 شاهزاده نشین وجود داشت که هر یک دارای استقلال نسبی بودند .


 لازم به توضیح است که بیش از 95 درصد کشورهایی که با سیستم فدرال اداره می شوند از پیوستن واحدهای کوچکتر به یکدیگر به وجود آمده اند .

 و اما در باب فدرال شدن کشور ها بمنظور نیل به دموکراسی ذکر چند مثال ضروری استسوئیس 500 سال پس از ایجاد آن کشور به تدریج دموکراسی در آنجا پی ریزی شد و در بسیاری از کشورهای فدرال هنوز دموکراسی وجود ندارد که نمونه های آن در آسیا و آفریقا فراوانند .


امارات متحده عربی که کوچکترین کشور منطقه و فدرال نیز هست هنوز رنگ دموکراسی را ندیده ! خطرناک ترین کار سیاسی در یک کشوری که دموکراسی را تجربه نکرده این است که نسخه فدرالیسم برایش پیچیده شود زیرا معمولا در این مناطق سیاستمداران جاه طلب و گاه وابسته ای وجود دارند که حاضرند رئیس جمهور یک دهکده باشند ولی فرماندار یک کشور نباشند ..!


اشتباه دیگر آن که عده ای گمان می کنند فدرالیسم سبب توسعه اقتصادی خواهد شد در حالی که جوامع عقب مانده فرهنگی هرگز یک شبه به توسعه اقتصادی دست نخواهند یافت .. اگر چنین بود کشورهای پاکستان و بنگلادش و آمریکای لاتین که سالهاست به استقلال سیاسی دست یافته اند امروز باید به شکوفایی اقتصادی رسیده باشند در حالی که برزیل در حال حاضر بیش ازدویست میلیارد دلار بدهی خارجی دارد آرژانتین حدود 150 میلیارد دلار مقروض است مکزیک با آنکه چاه نفت دارد  150 میلیارد دلار به دنیا بدهکار است پاکستان و بنگلادش که هنوز در باتلاق فقر دست و پا می زنند .


نکته قابل توجه آن که در کشورهای فدرال بیشترین در گیری های قومی و جنبش های جدایی طلب وجود داشته و دارد : مثلا در نیجریه از سا ل 1999 تا 2002 میلادی بیش از ده هزار نفر در در گیری های قومی کشته شده اند در هندوستان درگیری های قومی و مذهبی هر ماه هزاران نفر را به خاک و خون می کشد . حوادث اخیر بمبئی و جنگ این کشور با پاکستان از ثمرات تجزیه قاره هند است.


درگیری های قومی در هلند این کشور را به تجزیه کشانید  و بلژیک خلق شد تا قرن نوزدهم ما کشوری به نام بلژیک نداشتیم و هم اکنون این کشور از سه قوم فرانسه زبان، هلندی زبان و آلمانی زبان تشکیل شده که عدم سازش آنان با یکدیگر بلژیک را با  بحران های جدی مواجه ساخته است .


وا ما در ایران….!!


در ایران 16 میلیون آذری زندگی میکنند که دو میلیون نفر آنها فقط در تهران به سر می برند و بقیه در 4 استان آذربایجان غربی و شرقی و زنجان و اردبیل زندگی می کنند و در واقع سراسر ایران زمین سرای آن ها و خانه امن شان است و هرگز طالب حکومت فدرال نیستند . در خوزستان اقوام عرب و فارس کنار هم زندگی میکنند که هر گاه در این استان خود مختاری اعلام شود یک قوم به صورت اقلیت در خواهد آمد و ماجراها آفریده خواهد شد .


حال فرض كنيم ایران فدرال شود، در آن صورت  در خوزستان تكليف مردم بختياری و ترك تباران خوزستاني كه عرب نيستند و زبان، آداب و رسوم، پوشاك و خوراك شان با عرب ها، فرق دارد، چيست؟ آيا همچنان كه تاريخ گواهي مي دهد با ضربِ شمشير و تجاوز و قتل، آنها را به راه راست هدايت خواهند كرد؟ و يا بر اساس ادعاهايي كه عرب زبان هاي ايراني دارند، يك بار ديگر براي تصرف اراضي هرمزگان، سيستان و فارس، كه همه آنها غير عرب هستند به آن نواحي حمله خواهند برد تا حكومت خلق عرب تحقق يابد؟!

 و يا دولت فدرال كردستان با مردم اروميه، باكو، خوي، سلماس و …  چگونه كنار خواهد آمد و جواب پان توركيست ها كه نصف ايران را مطالبه مي كنند، چه خواهند داد؟ و يا بر عكس حكومت فدرال آذربايجان در مقابله با كردها كه آذربايجان غربي را  كردنشين مي دانند، چه پاسخي جز گلوله براي آنها دارد؟


 هنوز آقاي مايكل لِدين لب، تر نكرده، آقاي هِجريدبير كل سابق حزب دمكرات در سال گذشته اعلام كرد :

هيچگاه استقلال  كردستان را به عنوان يكي از اشكال حق تعيين سرنوشت نه تنها رد نكرده بلكه از آن بعنوان حق مسلم و مشروع ملت كرد در همه بخش هاي كردستان ياد كرده است


منظور آقاي هجري از  “همه بخش هاي كردستانهمان  “الكردستان الكبريمرحوم  بارزاني است كه در بر گيرنده بخش بزرگي از آذربايجان، لرستان، كرمانشاهان و ايلام است …”


مگر مصاحبه آقای شرفی دبیر کل حزب دموکرات را در پاریس نشنیدید که اظهار داشت  : چهار میلیون کردهای ایران که مرزهای شمال را با عراق در اختیار دارند ، هر آینه ایالات متحده گام هایی مهاجمانه تر در برابر ایران بردارد از آمریکا پشتیبانی خواهند کرد.


آیا این قبیل سخنان جز در اثر دلگرمی وحمایت های مایکل لدینو تیمرمَناز دهان این روشنفکران نوظهور شنیده  میشود ..؟

مراجعه به سايت هاي گروه هاي تجزيه طلب پرده از اين حقيقت بر مي دارد كه چه معضل بزرگي سر راه اينگونه خيال پردازي ها وجود دارد. نامه نظمي افشارروشنفكر تجزيه طلب ترك به  آقای هجري  يكي ديگر از آن نشانه هایی است که پشت پرده خود مختاری و یا فدرال طلبی چه اندیشه های ایران بر باد دهی قرار دارد . ايشان مي نويسد:

بهتر است كردها چشم به سرزمين آذربايجاني ها ندوزند و جلوي اين داوري هاي بيمار گونه و آرزوهاي توسعه طلبانه و دور از تحمل را بگيرد … !


آقاي حسن زادهدبير كل سابق حزب دمكرات كردستان كه انشعاب كرد، در گفت و گويي با پيك كردستانبه نظمي چنين پاسخ مي دهد:


”  هيچ كردي بخاطر هيچكس و هيچ ملتي دست از هيچ وجبي از خاك كردستان بر نخواهد داشت. مادامي كه در برابر دو امپراتوري ايران و عثماني مقاومت كرده و موجوديت ملي خود را پاس داشته، ممكن نيست از اين پس با تهديدهاي فردي چون  نظمي افشار ترس به دل ما راه دهد و دست از يك ذره از خاك كردستان برداريم از ديدگاه ما سرزمين كردستان شامل تمام شهرها مناطق روستاها دشت ها  و كوه هايي  كه در تقسيمات كشور، استان هاي كوردستان، كرمانشاه، ايلام و آذربايجان غربي ناميده شده است، را در بر مي گيرد  …”


از سوي ديگر، آقاي چهرگاني روشنفكر [پان ترک]بريده از ايران در تارنماي خود چنين فرياد مي زند:


عموميت مردم كرد از شعور جمعي جهت زندگي اجتماعي و مسالمت آميز برخوردار نبوده و دچار ناهنجاري هاي اجتماعي متعدد مي باشند …”


همين بيمار رواني به آذربايجاني ها توصيه مي كند كه از ازدواج و داد و ستد با كردها پرهيز كنند.


حزب استقلال آذربايجان جنوبي به كردها هشدار مي دهد كه اگر مي خواهيد در صلح و آرامش همسايه باشيم بايد از اين ادعاهاي ماليخوليايي دست برداريد در غير اينصورت به آذربايجان اعلان جنگ مي كنيد كه آن هم به نفع شما نخواهد بود.”


حال بفرمایید در یک چنین بافت بهم تنیده و در هم فرو غلطیده ای چگونه میتوان حکومت فدرالی بوجود آورد و به آرامش و صلح فردای آن امیدوار بود؟

در پایان نمیدانم نیازی به یاد آوری نغمه های شومی که در باره نام خلیج فارس و یا ادعاها پیرامون جزایر سه گانه و یا سخن پراکنی هایی که توسط جبهه آزادی خلق عرب مستقر در لندن می شود هست یا خیر ولی بدانید هم اکنون در امارات متحده عربی نقشه جغرافیایی که در مدارس تدریس میگردد از استان های خوزستان و هرمزگان و بوشهر و فارس و دریای عمان با نام و عنوان عربستان یاد می شود.


آقای میبدی ، شامه ما ایرانیانی که در درون آتش زندگی میکنیم بشدت نسبت به توطئه بیگانگان حساس است ، ما بدلیل حضور در فضای پر رمز و راز فعلی ، گاه صدای نفس کشیدن بیگانه را به گوش جان می شنویم و با چشمان باز سایه های پیاده نظام بیگانگان را در دل شب ایران می بینیم ، باور کنید بوی خیانت را از پشت همه آن الفاظ زیبا و مردم فریب استشمام می کنیم ، این کار از عهده شما هم میهنان دور از وطن ساخته نیست ، شما در آمریکا به فدرالیسم دل می بندید ولی ما از تکرار نام آن بر خود می لرزیم زیرا در آنجا پیشه وری ها نایابند ولی در ایران ستم دیده ما تا دلتان بخواهد پیشه وری و کیانوری و ریگی و رجوی و روزبه و شرفی و قطب زاده و بنی صدر و خلخالی و فردوست و مقدم و قره باغی و ووو   آن هم از نوع روشنفکر و تحصیلکرده اش از زمین و زمان می جوشند که یک دستشان در جیب ملت و دست دیگرشان نزد اجنبی دراز است ، در آمریکا این همه احزاب چپ وراست تجزیه طلب از نوع جبهه آزادی بخش بلوچستان و جبهه آزادی بخش عربستان و جبهه خلق آذربایجان جبهه خلق ایران  و جنبش اسلامی کردستان و حزب توده و حزب کومله و حزب دمکرات کردستان که سر در آخور بیگانه دارند وجود ندارند . ما می فهمیم همدردی شما با اقوام ایرانی به نیت دلجویی از کسانی است که از حاکمیت فرقه ای آسیب دیده اند ولی ارائه طریق  های بدون مطالعه شما حکم همان دلسوزی هایی را دارد که سی سال قبل دوستان روزنامه نگار و یاران روشنفکر و شاعر و نویسنده شما نسبت به آزادی های از دست رفته ملت ایران می کردند……دیدید چگونه شیفتگی ژورنالیست های هم میهن ما و شما نسبت به حرکت خروشان آزادیخواهان ، کشور را اسیر امیال و مطامع بیگانگان کرد؟ دیدید از قفای فریادهای آزادیخواهان چه هیبت های سهمناکی قد بر افراشتند؟


اکنون روزگار سی سال پیش است ، یکبار دیگر بازی با دموکراسی با شعار زنده باد حکومت فدرال به روی صحنه آمده ، آن هم با هنر نمایی هنر پیشگان قدیمی  ، همان هنرمندان و روشنفکرانی که کشور را برای گام دوم آماده کرده اند ، سعی کنید آن گونه عمل نمایید که مجبور نشوید سی  سال بعد اسناد و مدارک حضور و دخالت بیگانکان را در پروژه ایرانستان از پشت تریبون های آمریکایی فریاد بزنید…. دیگر فریب نخورید و بدانید بر اساس احکام بدون چون و چرای تاریخ ایران  ، این کشور باید دارای قدرت مرکزی مقتدر باشد تا بتواند با انبوهی از توطئه ها و تجاوزات و سلطه گریها مبارزه و رفع شر کند.

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دسامبر 18th, 2008

کارگران لوله سازی اهواز در اعتراض به رئیس جمهور تجمع کردند

از ساعت ۱۵ روز جاری(چهارشنبه ۲۷ آذرماه۱۳۸۷) بیش از ۱۰۰۰ نفر از کارگران شرکت لوله سازی اهوز در شرایطی که احمدی نژاد در این استان می‌باشد در اعتراض به سیاستهای غلط دولت روبروی استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

کارگران معترض مسیر ۵ کیلومتری کارخانه تا استانداری را با پاي پیاده به دلیل عدم حمایت مدیران شرکت در به اختیار گذاشتن وسائل نقلیه پیمودند. این کارگران در حین راهپیمایی شعار معیشت “زندگی‌  حق مسلم ماست  را  فریاد  میزدند”
به  گفته ی فعالین کارگری در این شرکت ، بخشنامه ی اخراج کلیه ی کارگران لوله سازی که حدود  ۴۰۰۰ کارگر می باشند از سوی هیات دولت صادر شده و در تاریخ ۵ دیماه ۵۰ در صد از کارگران اخراج می شوند. در این بخشنامه آماده است به دلیل عدم بازدهی اقتصادی لوله سازی اهواز مابقی  کارگران  میبایست  تا قبل از پایان  سال 1387 تسویه  حساب شوند.
به همین دلیل کارگران لوله سازی با توجه به سفر احمدی نژاد به استان خوزستان برای نشان دادن اعتراض خود به تصمیم دولت دست به این تجمع زدند که به دلیل تعداد زیاد کارگران ،ریاست جمهوری نماینده خود به نام دادخواه را برای مذاکره با سه تن از نمایندگان کارگری فرستاد که گفتگو‌های آنان نتیجه ای دربرنداشت.
لازم  به یادد آوریست سپاه پاسداران بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان از این شرکت خرید کرده است که هنوز هزینه ای را پرداخت نکرده است و فعالان کارگری معتقدند این موضوع یکی‌ از دلیل عمده ور شکستگی لوله سازی اهواز می‌باشد. این تجمع به دلیل افزایش نیروهای انتظامی و امنیتی در ساعت۱۷:۳۰ به پایان رسید.

گزارشگر : ابوالفضل عابدینی

گفتگوي راديوفردا با وحيد فخرالدين كيل عابديني و كارگان نيشكر هفت تپه –   دانلود ۱.۳ مگابايت

به اميد ايراني آباد و آزاد در سايه حاكميت ملي

پاينده ايران

Add comment دسامبر 17th, 2008

گفتگوی وحید فخرالدینی وکیل ابوالفضل عابدینی و کارگران نیشکر هفت تپه با رادیو فردا

پاينده ايران

در پي تشكيل سنديكاي نيشكر هفت تپه در ابتداي ماه گذشته(۱ آبان) اداره اطلاعات از اين حركت كه براي نخستين بار در ۳۰ سال گذشته روي داده بود به شدت عصباني شده و اقدام به احضار سرور ابوالفضل عابديني و پنج تن از كارگران نيشكر هفت تپه كه از اعضاي اصلي سنديكا هستند،نمود. راديو فردا با دكتر وحيد فخرالديني وكيل ابوالفضل عابديني و كارگران نيشكر هفت تپه در اين باره گفتگويي انجام داده است كه مي توانيد آنرا از  پيوند زير دانلود كنيد.

دانلود ۱.۳ مگابايت

بايگاني جستاري :بخش سرور ابوالفضل عابدینی

به اميد ايراني آباد و آزاد در سايه حاكميت ملي

پاينده ايران

Add comment دسامبر 16th, 2008

به مناسبت 21 آذر روز گریز اهریمن از آذرآبادگان: مشاهدات سید محمود طالقانی در زنجان

 خجسته باد روز رهایی آذرآبادگان از چنگال مزدوران شوروی

خاطرات آیت اله طالقانی از علماي تهران که راهي زنجان شد تا گزارشي از وضعيت شهر تهیه کرده تا در نشريه آيين اسلام (با مديريت نورياني ) به چاپ برسد. حاصل اين سفر چند روزه که در آذرماه سال 1325بوده (زمان اشغال ایران به دست نیروهای حزب دمکرات  پیشه وری با حمایت ارتش سرخ شوروی) متني است که در اينجامی بینید.

* * *

 1.اين نامه ديني که در راه حقايق بار سنگيني را به دوش گرفته و در اين روزگار تيره و تار مسووليت توان فرسايي را عهده­ دار شده است در اين موقع باريک و هنگام تاريک که همه روزه در اثر اصطکاک­هاي سياسي وقايع گوناگوني توليد مي­شود يک وظيفه ديني و تکليف وجداني دارد که انجام آن براي قضاوت تاريخ بسيار موثر است و آن وظيفه در موضوع پيش آمد زنجان بيان حقايق و نشر حقايق وقايع حق و حقيقت است.آيين اسلام در اين سه سال زندگاني خود با همه نشيب و فرازهاي سياسي راست و چپ توانسته است که خود را کاملا بي­طرف نگه داشته و به هيچ يک از سياست­هاي امروزي خود را آلوده نکند و در ميان اين همه افراط­ها و تفريط­ها يک راه اعتدال (راه دين) را گرفته و پيش مي­رود و از اين رو در تمام پيش­آمدهاي سياسي فقط از نظر جنبه ديني وارد بحث شده است و اخيرا پس از سقوط زنجان و ورود قواي دولت به آن شهر، پاره انتشاراتي که از لحاظ ديانت مورد اهميت بود افکار متدينين را مشوش نمود اين بود که هيأت تحريريه اين اداره، دانشمند محترم آقاي سيد محمود طالقاني را براي رسيدگي به اوضاع آن سامان انتخاب نمودند و ايشان نيز رنج اين مسافرت را بر خود هموار نموده و چهارم آذر ماه جاري به طرف مقصود عزيمت نمودند و پس از يک سلسله تحقيقات دقيقه حقايق را چنان که بوده و شنيده­اند و اينک در تحت عنوان «مشاهدات من در زنجان» ذيلا انتشار داده مي­شود و ما اميدواريم که هيچ يک از احزاب سياسي از ما نرنجند.

(بیشتر…)

3 comments دسامبر 14th, 2008

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها