Archive for سپتامبر, 2009

بیانیه حزب پان ایرانیست پیرامون بازداشت سرور حسین شهریاری

پاینده ایران

       به کدام مسلک است این به کدام مذهب است این 

                                                                      کـه کُشـند عاشـقـی را کـه تو عاشـقم چرایی

هم وطن

 سرور حسین شهریاری از پیشکسوتان حزب پان ایرانیست و کوشندگان دیرگام این حزب به حکم دادگاه انقلاب توسط کلانتری مهرویلا در کرج بازداشت و به زندان رجایی شهر کرج منتقل گردید.

حزب پان ایرانیست ضمن رد کلیه اتهامات ایشان، جز جرم ایران پرستی و حق طلبی آنهم از دیدگاه حاکمیت فرقه ای، اعتراض خویش نسبت این بیداد عظیم را به آگاهی ملت ایران و همه آزادگان جهان می رساند و به هیچ وجه آنرا قابل تحمل نمی داند.

 

پاینده ایران

شامگاه ۶ مهرماه ۱۳۸۸

حزب پان ایرانیست

خبر دستگیری سرور شهریاری در خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

بایگانی جستاری:بیانیه هاي حزب پان ايرانيست و اخبار روز

Add comment سپتامبر 28th, 2009

دستگیری سرور حسین شهریاری از پیشکسوتان حزب پان ایرانیست

دستگیری حسین شهریاری؛ فعال سیاسی سالخورده

 
سرور حسین شهریاریخبرگزاری هرانا : به گزاش واحد اندیشه و بیان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران حسن شهریاری، از فعالان سیاسی حزب پان ایرانیست ظهر روزگذشته پنجم مهرماه توسط دو مامور مسلح اجرای احکام دادگاه انقلاب کرج در منزل مسکونی خود بازداشت و به کلانتری مهرویلای این شهر منتقل شد و صبح امروز نیز به زندان رجایی شهر کرج انتقال داده شد.

لازم به توضیح است ایشان در سال ۱۳۷۸ در جریان کوی دانشگاه جزو افراد بازداشت شده بود و پس از آن به دفعات به دادگاه انقلاب احضار و چندین بار نیز بازداشت شد که آخرین بار آن درسال ۱۳۸۶ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب کرج به اتهام عضویت در مجلس “مخالفین جمهوری اسلامی” و “عضویت در حزب پان ایرانیست” به یکسال و نیم زندان محکوم شد و به علت مشکلات جسمی پانزده روز در زندان به سر برد؛ از آن تاریخ تا کنون برای بازداشت ایشان اقدامی به عمل نیامده بود. این فعال سیاسی قدیمی با ۷۱ سال سن به ناراحتی قلبی دچار است.

هرانا؛ خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

بایگانی جستاری:اخبار روز

Add comment سپتامبر 28th, 2009

به پاس 5 دهه کوشش میهن پرستانه: آیین بزرگداشت سرور دکتر میرانی در اهواز

 

گزارش و عکس : مزدک

10 بامداد آدینه سوم مهرماه ۱۳۸۸ خانواده دکتر میرانی هموند شورای عالی رهبری حزب و مسوول تشکیلات خوزستان،پذیرای هموندان و هواداران حزب پان ایرانیست بود.

در این روز دبیر کل حزب پان ایرانیست بانو صفارپور، تنی چند از اعضای شورای عالی رهبری و مسوولین شهرستان ها، اعضای سازمان جوانان و هواداران نهضت با حضور در منزل دکتر میرانی به پاسداشت سالها مبارزه و جانفشانی این سرور بزرگوار در راه سربلندی ایران زمین، نام و یاد ایشان را گرامی داشته و به زانوی ادب و احترام از این الگوی شجاعت و متانت قدردانی نمودند.

از راست:سرور جعفری-بانو صفارپور-سرور قیاسیان

در این مراسم ابتدا سرورعلیپور با خواندن سروده ی خود محفل را بار معنوی بخشید و سپس سرور آصف به ایراد سخن پرداخته و از حضور میهمانان بالاخص دبیر کل حزب و سروران شورای عالی رهبری قدر دانی نموده و در وصف فعالیتهای دکتر میرانی در این سالهای سخت و پر رنج سخن گفت.

بعد از آن دبیر کل حزب بانوصفار پور با اشاره به زحمات دکتر میرانی در راه سربلندی ایران زمین و حزب پان ایرانیست با اهدای لوحی یادبود به دکتر میرانی و تقدیم آن به بانو رکسانا خسروی همسر ایشان از فداکاری ایشان تقدیر بعمل آوردند.

بوسه بر دست دکتر میرانی توسط ایشان نشان تواضع ایشان و قدر شناسی اعضا از پیش کسوتان نهضت بوده که این می تواند الگویی برای همگان باشد.

اهدای لوح یادبود از سوی دبیرکل حزب به دکتر میرانی

پس از آن سروران جعفری و قیاسی به بیان اندیشه های حزب پرداخته و به تحلیل مسائل روز پرداختند.

سپس لوحی یادبود از ایران بزرگ از سوی جوانان حزب به سرور دکتر میرانی تقدیم شد .

حضور پر شکوه اندامان جوان و آرمان خواه در این مراسم نشان فعالیت منسجم سازمان جوانان در این سالها بوده که اشک شوق دکتر میرانی گواه این مدعاست .

 دکترمیرانی در کنار پسر، برادر و همسر گرامی اش

بعد از آن از مسوولین شهرستانهای رامهرمز، شوش و شوشتر و آبادان بدلیل کوشش های بی وقفه آنان در جذب جوانان میهن پرست به حزب پان ایرانیست تقدیر و تشکر بعمل آمد.

مراسم با سرود ملی ای ایران ای مرز پرگوهر به پایان رسید.

پاینده ایران 

Add comment سپتامبر 27th, 2009

بیانیه حزب پان ایرانیست – بدون ایران هرگز

بدون ایران هرگز!

روسیه و سایر کشورهای نوپای حاشیه ی دریای مازندران پاورچین پاورچین در مسیر سلب حق 50 درصدی ملت ایران بر این دریای ایرانی به تلاش های غاصبانه ی خود ادامه می دهند و اخیرا بدون دعوت از نمایندگان ایران اجلاسی مشترک برپای کرده اند که مورد اعتراض وزیر خارجه ی جمهوری اسلامی هم قرار گرفتند، آنان تصور می کنند که گرفتاری های اخیر داخلی کشور ما بهترین فرصت برای سوء استفاده ی آنها و بلعیدن حقوق تاریخی ملت ماست، ولی زهی خیال باطل که هرگز و هرگز ملت بزرگ ما حقوق تاریخی و جغرافیایی مسلم خود را فراموش نکرده و درس تلخی به متجاوزان خواهد داد.

حزب پان ایرانیست ضمن اعتراض شدید به روسیه و دولت های نوپای حاشیه ی دریای مازندارن برای عدم دعوت از نمایندگان ایران در اجلاس اخیرشان تحرک شدید جمهوری اسلامی بر ضد این اقدام نابکارانه را در تمام مراجع بین المللی خواستار می باشد و باید اعلام نمایند که هیچ گونه تصمیمی در مورد دریای مازندران بدون حضور و موافقت ایران هرگز رسمیت نخواهد یافت.

 پاینده ایران

حزب پان ایرانیست

۱۳۸۸/۶/۲۱

بایگانی: اسناد حزب پان ایرانیست

Add comment سپتامبر 24th, 2009

اسناد حزب پان ایرانیست و موضع گیری درباره آغاز دفاع مقدس

 ۳۱شهریور روز یورش تازیان به سرزمین خوزستان؛ آغاز دفاع مقدس ِدلاور مردان و زنان ایران زمین در برابر دشمن تازی و یاد همه رزمندگان،جانبازان و شهدای این ایستادگی هشت ساله را گرامی می داریم.در این باره به مرور اسنادی از پدافند ملی حزب پان ایرانیست می پرازیم که نشانی دیگر از روح ناسیونالیستی جنبش نجات بخش پان ایرانیسم و دلیلی دیگر بر حقانیت اندیشه ماست.

 ***************

بیانیه محسن پزشکپور رهبر حزب پان ایرانیست در سال ۵۹ به مناسبت آغاز دفاع مقدس

 پاینده ایران

مردم آزاده جهان

اکنون  ملت ایران در یکی از سخت ترین شرایط تاریخ زندگی خود بسر میبرد. ستم و خیانتهای گروهی ظالم و قاتل بنام هیات حاکمه جمهوری اسلامی بر میلیونها مردم ایران و توطئه های همآهنگ سیاستهای چپ و راست بیگانه در حمایت از این رژیم ضد ایرانی و تجاوز به حاکمیت و تمامیت ارضی میهن ایرانیان نموداری از این شرایط سخت و دهشتناک میباشد. مسلط ساختن رژیم استبداد سیاه …. بعنوان دستآوردهای مبارزات حق طلبانه ملت ایــران بر مردم میهن ما و حمایت بیدریغ از حکومت غاصبانه این گروه خودکامه و ظالم جلوه ای دیگر از اقدامات سیاستهای استعماری دشمنان ملت ایران در دویست سال اخیر است. رژیم استبداد سیاه …. بر اساس برنامه تنظیم شده به درهم کوبیدن تمامی نهادهای ملی و مواضع دفاع از حقوق ملت ایران مبادرت کرد .

از جمله این برنامه های ضد ایرانی میتوان از قتل عام و به زنجیر کشیدن میهن پرستان و آزادیخواهان در هم کوبیدن تمامی پایه های هویت ملی ایران و کشتارهای دسته جمعی افسران و درجه داران و سپاهیان میهن پرست برای متلاشی کردن ارتش ایران نام برد اجرای این برنامه ها از طرف رژیم استبداد سیاه نهادهای دفاع از موجودیت ملت ایران را بنابودی کشید و راه را برای تجاوز به میهن ما هموار ساخت. اکنون با استفاده از جنایات هیات سیاه حاکم بر ایران دولت متجاوز و خودکامه عراق که موجودیت آن ساخته و پرداخته دست استعمار است آشکارا به تجاوز همه جانبه نظامی بر سرزمین ما مبادرت کرده است. حکومت متجاوز عراق تصور میکند که با وجود عصیان و عدم رضایت از نظام حاکم در ایران میتواند تجاوزات خود را در ایران توجیه کند. حکومت خودکامه عراق و رژیم غاصب استبداد سیاه باید بدانند که در برابر ملت ایران بدلیل ایجاد این حوادث که نتیجه آن تجاوز بر سرزمین و حاکمیت ملت ایران است مسئولیت مشترک دارن . آنها باید بدانند که ملت ایران هرگونه تجاوز بر هر وجب از خاک میهن خود و هرگونه تعدی بر حقوق و حاکمیت ملی خود را بشدت محکوم میکند. اکنون نظر همه مردم جهان را به این جنایت هولناک که بر ضد حاکمیت ملت ایران و تمامیت ارضی ایران انجام میشود معطوف میکنیم. در این شرایط تمام میهن پرستان و نیروهای ضد استعمار و خواستاران استقلال و آزادی ایران را برای دفاع از حقوق ملت ایران و در هم شکستن هرگونه سیاست تجاوز بر ملت ایران فرا میخوانیم. هم چنین بموجب این پیام همه ی رزمندگان پان ایرانیست چون چهاردهه ی گذشته برابر هرگونه تجاوز به میهن ایرانیان ایستادگی خواهند کرد. مبارزان پان ایرانیست دوشادوش دیگر نیروهای میهن پرست ایران هسته های مقاومت ملی را برای درهم شکستن تجاوزات بیگانگان و در هم کوبیدن حاکمیت غاصبانه رژیم استبداد سیاه که دشمنی با موجودیت ملت ایران خصیصه بارز آن می باشد گسترش خواهند داد . نبرد ملت ایران برای وصول به آزادگی و سرافرازی ملی برای در هم شکستن تجاوز هر بیگانه نبردی قاطع و آشتی ناپذیر است این نبرد ادامه دارد ، ادامه دارد تا روز پیروزی ملت ایران .

 پاریس ۳۱/۶/۱۳۵۹ برابر با ۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰

متن اصلی بیانیه اسکن شده با کیفیت خوب از اینجا دریافت کنید.(همراه با تلگرام سرور پندار به ستاد مشترک ارتش ایران)

 ***************************************************************************

 برای سرکوبی دشمنان ایران متحد شویم

هم میهنان :

گستاخیهای حکومت مبعوث استعمار عراق بجائی رسیده است که علاوه بر ستمگریهای مستمر نسبت به شیعیان مقیم آن کشور و کردهای شمال عراق ، دامنه تجاوزات خود را بخاک مقدس میهن ما گسترده است . هنگام آن رسیده است که مردم میهن ما صرفنظر از اختلافات عقیدتی و ایدئولوژیک بطور یکپارچه از تمامیت ارضی ایرانزمین دفاع نمایند و به مزدوران عراقی آن درس تاریخی را که ملت ما بارها به متجاوزان داده است بیآموزند . حکومت عراق و حامیان بین المللی آن باید بدانند که ملت ایران از معدود ملتهای جهان است که از هزاره های دور تا کنون با ایستادگی دلاورانه در برابر متجاوزان متعدد ، از شرف و حیثیت ملی خود دفاع کرده و چون کوه ، استوار بر جا مانده است این بار نیز ملت بزرگ ما برای دفاع از شرف ملی خود یکپارچه به پا میخیزد و خواب و خیال توطئه گران ، بویژه آنها که فکر باطل تجزیه این سرزمین ایزدی را در سر دارند ، آشفته میسازد .

پان ایرانیستهای سراسر ایران که شهادت در راه ایران را برترین آرزوی خود میدانند اکنون در صفوف دیگر هم میهنان خود برای شرکت در این جنگ میهنی بسیج شده اند . همه اعضاء حزب دستور یافته اند که بی نام و نشان حزبی در فعالیتهای رزمی و امدادی شرکت جویند .

از طرف دیگر هیات حاکمه در این شرایط باید با تمام توان مواظب توطئه ها باشد و اساس برنامه های خود را حفظ تمامیت ارضی کشور بداند .

سرنوشت حتی یک وجب از خاک ایران را نمیتوان بر سر میز مورد مذاکره قرار داد. ملت ما با متجاوز سرسازش ندارد ، ملت ما راه نبرد را انتخاب کرده است و این نبرد را تا پیروزی قطعی بر دشمن و هزیمت مزدوران ادامه خواهد داد .

ــ  شاد باد روان شهدای بخون خفته در راه دفاع از مرز و بوم ایرانزمین .

ــ  در اهتزاز باد درفش ملی ایران بر پهنه ایرانزمین .

ــ  پیروز باد مبارزات جنگاوران ارتش دلاور ایران .

                                                                                             پاینده ایران

                                      حزب پان ایرانیست  ۸/۷/۱۳۵۹

متن اصلی بیانیه به صورت اسکن شده را از اینجا دریافت کنید.

***************************************************************************

 متن تلگرام رهبر حزب پان ایرانیست به ستاد مشترک ارتش ایران

 تهران ــ ایران    ستاد مشترک ارتش ایران

هرچند رژیم استبداد سیاه که مدتهاست با ایجاد انحراف در انقلاب عظیم ملت ایران تلاش وسیعی را برای در هم کوبیدن همه ی نهادهای ملی و تکیه گاههای هویت تاریخی ، فرهنگی و سیاسی ملت ایران بکار برده است و زیر پوشش نوعی اندیشه جهان وطنی ارتش ایران را مورد خصمانه ترین کشتارها قرار داده است با این وجود اکنون که حکومت خود کامه عراق و حامیان خارجی و داخلی آن به میهن ایرانیان یورش آورده اند ارتش داغدار ولی میهن پرست ایران و نیز همه ی مردم میهن ما یکدل و همآهنگ به مقابله با متجاوزین برخاسته اند از اینرو همانگونه که در اعلامیه 31/6/1359 یادآور شدم بار دیگر از سوی همه پان ایرانیستها پیام همــدلی خود را پیشکش همه افــسران درجه داران و سربازان دلــیر و میهن پرست ارتش ایران نموده و اعلام میدارم که خود وهمه پان ایرانیستها آماده ایم دوشادوش ارتش دلیر ایران در این نبرد بزرگ میهنی شرکت کنیم بدیهی است این نبرد هرگز برای دفاع از رژیم استبداد سیاه بلکه دفاع از تمامیت ارضی و حاکمیت مردم میهن ما است .

 پاینده ایران – پاریس ۱۲/۷/۱۳۵۹

رهبر حزب پان ایرانیست  محسن پزشکپور ***************************************************************************

بیانیه حزب پان ایرانیست به مناسبت تجاوزات اخیر حکومت عراق –دوم مهرماه ۱۳۵۹

ترجمه اطلاعیه مطبوعاتی حزب پان ایرانیست درباره محکومیت استفاده عراق از بمب شیمیایی

***************************************************************************

پی نویس: بایسته است یادآوری کنیم سرور پزشکپور چند هفته بعد به تاریخ پنجم آبان 59 در نامه ای برای مردم خرمشهر که در دوره 24 به نمایندگی از آنان به مجلس شورای ملی راه یافته بود، نوشت که دلش همراه با مردم آن دیار است و مایل است در کنار آنان با دشمن بعثی بجنگد اما تا کنون از ستاد مشترک ارتش پاسخی دریافت نکرده است و البته هیچگاه دریافت نکرد.درباره هشت سال دفاع مقدس و کوشش های پان ایرانیست ها اسناد دیگری در آینده در اختیار یاران قرار خواهد گرفت.

بایگانی جستاری:اسناد حزب پان ایرانیست و بیانیه هاي حزب پان ايرانيست

Add comment سپتامبر 23rd, 2009

گزارشات تصویری از اعتراضات مردمی در روز قدس

چند روز پیش در تظاهرات روز قدس ۲۷ شهریور پلاکاردهایی از سرور ابوالفضل عابدینی یار دربند ما که مسئول وابط عمومی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران است و نیز برخی شعارهای پان ایرانیستی در میان جمعیت به چشم می خورد که گزارش تصویری آن در تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر درج شد. برخی از فیلم و عکس ها را در اینجا بازتاب می دهیم.

     

 عکس و فیم در ادامه نوشتار…

(بیشتر…)

1 comment سپتامبر 22nd, 2009

گزارش و تصاویر شصت و دومین سالگرد روز بنیاد پان ایرانیسم – تهران 1388

پاینده ایران

۱۵ شهریور ماه شست و دومین سالروز بنیاد مکتب پان ایرانیسم در دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست پایگاه سیاوش تهران برگزار گردید.

 

*امسال حضور هموندان و هواداران حزب که از دیگر استانهای کشور خود را به تهران رسانده بودندچشمگیر بود.

*آقای عیسی خان حاتمی از شورای رهبری جبهه ملی ایران و پروفسور امین شاعر و اندیشمند میهن پرست ایرانی نیز در میان میهمانان حضور داشتند.

*کیک جشن شصت و دو سالگی مکتب پان ایرانیسم به زیبایی با نشان مخالف حزب پان ایرانیست آذین داده شده بود.

***

برگزاری جشن روز بنیاد پان ایرانیسم آیین بیش از 6 دهه پان ایرانیست هاست در این روز فرخنده سروران شورای عالی رهبری و اندامان و هواداران حزب در تهران حضور داشته و افزون بر آن دفتر حزب میزبان هموندان و هواداران حزب از استان های خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان و اراک و شهرهای دیگر کشور بود.

 

 • جشن امسال در بزرگداشت و سپاسگزاری از56 سال تلاش و کوشش های میهن پرستانه سرور دکتر ابراهیم میرانی هموند شورای عالی رهبری حزب و مسئول کنونی تشکیلات در خوزستان برگزار گردید که شوربختانه به دلیل بیماری در بستر بیماری بود و نتوانست در برنامه بزرگداشت خویش در میان ما باشد.

بانو شهریاری در زمان خواندن سرآغاز

 • سرور بیژن جانفشان از جوانان برومند حزب و مجری برنامه ضمن خوشامدگویی به باشندگان، بنیاد مکتب پان ایرانیسم را به همه میهن پرستان شادباش گفت و همچون همیشه خواندن سرآغاز حزب پان ایرانیست که از سوی سرور بانو شهریاری خوانده شد در ساعت 18 پس از نیمروز آغازگر رسمی نشست بود.

                         دبیرکل حزب پان ایرانیست سرور بانو صفار پور (غلامی پور)

 • نخستین سخنران برنامه دبیرکل گرانقدر حزب سرور بانو صفار پور (غلامی پور) در پشت تریبون جای گرفته و با خوشامد گویی به باشندگان به ارائه برنامه های انجام شده و آینده حزب پان ایرانیست پرداختند از جمله:

۱- برگزاری نشست های شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست به گونه ای منظم و هفتگی و بررسی مسائل و راهکارهای آن

۲- ترسیم چارت سازمانی و بروز نمودن سازمان بندی حزب و برطرف نمودن ایرادات و مشکلات

۳- نشریه داخلی حزب پان ایرانیست- حاکمیت ملت- که تا کنون 116 شماره از آن انتشار یافته است.

۴- تشکیل نیروهای حزبی

۵- برگزاری نشست های ستاد مسئولین حزبی که هر ماه انجام می پزیرد.

۶- تشکیل کمیته های دیدار با خانواده های آسیب دیده در حوادث اخیر جنبش مردم ایران

۷- ایجاد کتابخانه در دفتر مرکزی به کوشش نیروهای جوان حزب

۸- بازنگری دوباره روی اسناد حزب و موراد آموزشی

سرور بانو صفارپور در ادامه به این نکته اشاره داشت که تا آخرین توان و قطره خون در راه آرمان های سربلندی ملت ایران در حزب پان ایرانیست استوار گام برخواهد داشت. وی در پایان یادی از یار دیرگام حزب پان ایرانیست زنده یاد سرور “گله داری” نمودکه سال گذشته درگذشت و همچنین سرور دکتر زنگنه دبیرکل پیشین حزب که به دلیل بیماری در نشست باشنده نبودند.

بانو آرمیتا طبیب

 • سرور بانو آرمیتا طبیب جوان چکامه سرای پان ایرانیست با یادی از سرور محسن پزشکپور پندار سروده ای زیبا را برای ایشان خواندند که با تشویق باشندگان همراه بود.

سرور منوچهر یزدی هموند شورای عالی رهبری حزب

 • پس از آن سرور ارجمند منوچهر یزدی از شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست سخن آغاز نمود و از فردی فنا در آرمان سخن گفت (سرور محسن پزشکپور) که در راه ازادی و سربلندی ایران و ملت ایران همچو شمعی فروزان قطره قطره آب گشتند؛ایشان همچنین یادی از دیگرسربازان آرمان خواه حزب پان ایرانیست ،سرور دکتر میرانی،سرور دکتر زنگنه نمودند که به دلیل بیماری در برنامه حضور نداشتند. سرور یزدی با یادآوری بیش از 65 سال نهضت پان ایرانیسم اشاره به یورش بیگانگان در جریان جنگ جهانی دوم به ایران در سوم شهریور 1320 و اوضاع نابسامان ایران داشتند و بیان نمودند که در آن زمان گروه های سیاسی دیگر دل در گرو بیگانه داشتند؛ گروهی دل به مسکو بسته بودند گروهی دل به انگلیس و گروهی دل به فراماسون داخلی و در این هنگام مردان بزرگ و میهن پرستی برای آزادی ایران برخواستند و بدین گونه نهضت بزرگ و همه ایرانی پان ایرانیسم از دل تاریخ به پهنه مبارزات ملت ایران وارد شد و در برابر گروهها اندیشه ها و توطئه های ضد ایرانی ایستاد.

  سرور جانفشان

سرور ابوالفضل عابدینی در تماسی که از زندان سپیدار اهواز باسرور صفارپور دبیرکل حزب و دیگر سروران خوزستان داشتند سالروز بنیاد پان ایرانیسم را به همگان شادباش گفته و به یاران خویش درود فراوان فرستاده اند که بیان این سخن از سوی سرور جانفشان مجری برنامه با تشویق چند دقیقه ای باشندگان و ابراز احساسات برای سرور ابوالفضل عابدینی همراه بود.

عابدینی پس از رخدادهای انتخاباتی و بیش از دو ماه است در بند جمهوری اسلامی می باشد؛ بی شک روح و روان سرور عابدینی در این روز از پشت میله های زندان پرکشیده و همراه با دیگر یاران خود در دفتر مرکزی حزب در میان ما بود و تماس های ایشان با یاران خویش بیانگر این نکته بوده است.

ادامه سخنرانی پرشور و احساس سرور جانفشان درباره اندیشه ی میهن پرستانه و یگانگی خواه پان ایرانیسم با تشویق های پیاپی باشندگان همراه بود.

 •  

 

سرور بانو جاوید

 • سرور بانو جاوید از بانوان ارجمند اصفهانی ابتدا قطعه شعری از سرور دکتر عاملی تهرانی به نام “جنبندگان” را خواندند و سپس چکامه ای به یاد دریادار بایَندُر شهید راه ایران برای باشندگان فروخواند.
 • در ادامه برنامه پیام های شادباش دیگر یاران پان ایرانیست از جای جای ایران و جهان به یاران رسید از جمله: سروران کوشنده در خوزستان،اصفهان،اراک،کهگیلویه و بویراحمد و یاران حزب دربرون مرز: سرور دکتر آرش خرسند از هلند – سرور دکتر کیانزاد از آلمان – سرور دکتر پل از امریکا – سرور بانو مهین ارجمند از امریکا و دیگران.

 سرور آرش کیخسروی

 • سرور آرش کیخسروی وکیل دادگستری سخنان خود را در دو بخش ارائه داد که در بخش نخست تحلیل خود را از شرایط کنونی در ایران ارائه داد و بخش دوم سخنان خود را به دیدگاه ها و تحلیل های شرایط کنونی حزب و انتقادهای خود از برخی موارد پیش آمده پرداخت.

 

 • دیگر سخنران برنامه سرور جاوید از اصفهان بود که پیام یاران اصفهان را به دوستان رساند و گوشه ای از کوشش های خود و دیگر خوزستانی های مقیم اصفهان و همچنین میهن پرستان اصفهانی را برای بیاشندگان بازگو نمود و افزون بر یاد شهیاد دریادار بایندر و نیروی دریایی ایران در ایستادگی جانانه خود در سوم شهریور1320 در برابر یورش نیروهای انگلیس به خوزستان، یادی نیز از سروران شهید پان ایرانیست خوزستان در دفاع مقدس از آبادان و خرمشهر نمود و یاد آنان را گرامی داشت.

سرور باغبانی

 • سرور باغبانی از میهن پرستان جوان خوزستانی به هنگام ایراد سخنان خود با اشاره به عملکرد حزب پان ایرانیست درباره رخدادهای اخیر در ایران انتظار خود و دیگر جوانان را پیرامون تحلیل های های بیشتر حزب درباره خیزش کنونی ملت ایران و شکافتن آن بیان کردند. اینکه حزب پان ایرانیست و اندیشه ملی چه جایگاهی در مسائل امروز دارد.وی با انتقاد از اینکه در زمانه کنونی پتانسیل های فراوانی در جوانان میهن برای گرایش به اندیشه ناسیونالیست وجود دارد لزوم داشتن برنامه های مدون و اجرای آن را یادآور شدند.

سرور ابوالقاسم پورهاشمی

 • سرور ابوالقاسم پورهاشمی از یاران نخستین و دیرگام نهضت و مکتب پان ایرانیسم و از همکلاسی های دوران دبستان سرور پندار و یار همیشگی ایشان از آغاز حزب پان ایرانیست با یادآوری کوشش های بیش از پنج دهه سرور ابراهیم میرانی لوح یادبود شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست را همراه با سرور صفارپور به سرور دهقان به نمایندگی از خوزستان اهدا نمود.

سرور آصف از تشکیلات خوزستان

 • سرور آصف از تشکیلات خوزستان به عنوان واپسین سخنور برنامه در جایگاه قرار گرفت و به خواندن پیام سرور دکتر میرانی از سوی ایشان برای باشندگان و یاران خویش پرداخت و همچنین پیام سرور عابدینی را که از زندان به ایشان رسیده بود برای دوستان بازخواند :

من فشارهای زندان و تازیانه های حکومتگران را با جان و دل می پذیرم چرا که همه سلولهای من فریاد از ناسیونالیسم میزند و در این راه همه چیز را به جان می خرم.

سرور آصف با بیان اینکه :مگر دکتر عاملی تهرانی مرده است؟مگر ملامصطفا بارزانی میهن پرست کرد و احمدشاه مسعود مرده اند،خیر هر پان ایرانیستی برای جاودان زنده است،سخنان خود را به پایان رساند.

سرور کیوان زارع

 • در ادامه سرور کیوان زارع از دیگر جوانان حزب به ایراد سخنانی کوتاه پرداخته و از حضور دیگر گروه ها و سازمان ها و تشکل ها و افراد سپاسگزاری نمود و پایان نشست را به اگاهی رساند که در این هنگام همه باشندگان به پا خواسته و یک نوا به سردادن سرود جاودانه ی ملی ای ایران پرداختند.

 

 •  کیک زیبا و ساده ای که به مناسبت جشن شصت و دو سالگی مکتب پان ایرانیسم آماده شده و با نشان مخالف حزب پان ایرانیست آذین داده شده بود به دست سرور ابوالقاسم پورهاشمی برش داده و میان افراد پخش گردید.

 

 • آقای عیسی خان حاتمی از شورای رهبری جبهه ملی ایران و پروفسور امین شاعر و اندیشمند میهن پرست ایرانی نیز در میان میهمانان حضور داشتند.

 

 • نشریه جدید حاکمیت ملت ،جزوه ها ،کتب و سی دی های حزب پان ایرانیست و ویژه نامه روز بنیاد مکتب پان ایرانیسم در پایان بین یاران میهن پرست پخش شد.

 تصاویر بیشتر

سرور پور هاشمی و برش کیک62 سالگی پان ایرانیسم

سپاس نامه یادبود برای سرور دکتر میرانی

 

پایان نشست وسر دادن سرود ای ایران

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment سپتامبر 8th, 2009


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها