Archive for مارس, 2011

جشن باستانی نوروز 1390 بر ملت بزرگ ایران خجسته باد

نوروز ۱۳۹۰ خورشیدی بر ملت بزرگ ایران فرخنده باد

ای خدایی که از برترین برتریها به برترین برتری…به تو نماز آوریم .به تو نیاز آوریم ،تا هرآن کس که سالها بر او گذشته و در آستان سالی نو به پیشگاه پر شکوه تو برپاست،به بزرگی خود،به آن شگرف نیروی خود راهبر شوی تا رخ نپوشی تو ای برترین بزرگ . ای زورمندترین توانا، ای زیباترین هستی که چون تو رخ پوشی دیگر ما خود نبینیم . ای زهر چه برتر .تو خودمایی که خدایی تو خدایی که خود مایی
تو رخ پوشی چه باشیم.چو رخ پوشیم چه باشی . بی تو نه بزرگی هست که بزرگترین نیست ، نه زیبایی هست که زیباترین نیست ، نه راستی هست که راسترین نیست
خدا با ما باش . توهمه چیزی باش که چیزی باشیم.
***
تا ایران باشد تا ایران باشد تا ایران باشد
ایران که جایگاه شناسایی توست .ایران که جای فرهنگهاست . ایران که جای مردهاست . تو در ایرانی و ما در ایران ….گر ایران نباشد دیگر…دیگر تا زیبایی پرستیم ، تا نیکی آموزیم ،تا دوست بداریم ،تا مهر ورزیم .چون مهر به گلها، به سبزه ها، به گیاهان ،به جانداران، به زیبایان

تا مهر پرستیم . مهر زیبا و رخشان را . مهر پاسدار پیمانها را . مهر پاسبان دودمان ها را . مهر پیروزگر سپاهیان را .مهر هستی بخش ایران را. تا خوب باشیم :چون دریا ،به خروشیدن .جوشیدن و بودن،به کوشیدن و رفتن و نیاسودن
چون کوه ، به آرامی و سنگینی و شکوه ، به بلندی ، به سرکشی چون شیر که به نیروی بسیار غرش به نرمی کنیم . چون شاهین که فراز دوست باشیم و نیلگونی آسمان پرست . چون سرو راست و چون شراب خندان
***
دیگر تا بجنگیم .. که تو به ما هستی داده ای .باید که باشیم .که توخواسته ای .باید که بجنگیم تا باشیم
تا بسازیم . بیافرینیم . آفرینش از آفریدنی است همیشه و بی ایست . آن هستی که هست و به جنگ است . آفریدن است ، ای آفریدگار و ما که هستیم .آفریده ای هستیم و چون خواهیم باشیم . جنگند ه ای آفریدگار
بجنگ آفرین که به جنگ است جهان آفرین.به ما آفرین که بجنگیم همچنان
دیگر تا به راه نیاکان باشیم و بیاد نیاکان .تا چون بفرودگان بفراز آیند و بر ما نگرند .نگران نشوند بدانند که به خوی ایشانیم و به سوی ایشان .به نیکی یادشان کنیم و بکوشش یادشان در جهان بر جای داریم . دیگر تا شاد باشیم به هرکار پیروز باشیم به هر پیکار سرباز باشیم به جنگی مدام به راه ایران .

“نیایش نوروزی از زنده یاد دکتر محمدرضا عاملی تهرانی اندیشمند پان ایرانیست”

برگرفته از تارنمای سازمان جوانان پان ایرانیست

Add comment مارس 23rd, 2011

دادگاه رسیدگی به اتهامات سرور حجت کلاشی برگزار نگردید

پاینده ایران

بنابر خبر منتشر شده در تارنمای رسمی سازمان جوانان پان ایرانیست سرور حجت کلاشی مسوول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست برای برگزاری دادگاه خود به خوزستان مراجعت نموده بود که به دلیل عدم حضور قاضی پرونده این جلسه تشکیل نشد و به سال آینده موکول شد.

همچنین خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر هرانا روز جمعه20 اسفند 1389با ذکر این خبر نوشته است:

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، بر اساس احضاریه‌ای که پیش‌تر به حجت کلاشی ابلاغ شده بود، وی در روز پنجشنبه ۱۹ اسفندماه در شعبه ۱۲ دادگاه انقلاب اهواز، به ریاست قاضی احمدی مورد محاکمه قرار می گرفت.

اما با وجود اینکه وی از تهران برای حضور در این جلسه به خوزستان مراجعت نمود، به دلیل عدم حضور قاضی این جلسه تشکیل نگردید و به زمان دیگری موکول شد.

حجت کلاشی مسئول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست به همراه میلاد دهقان از اعضای این حزب به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “عضویت در حزب پان ایرانیست” یکم بهمن ماه جاری در مراسم یکمین سالگرد دکتر ابراهیم میرانی در بهشت آباد اهواز توسط ماموران اطلاعاتی دستگیر و پس از یک هفته حبس در بند امنیتی زندان کارون، با قرار وثیقه آزاد شده بود.

Add comment مارس 13th, 2011

تصاویر قدیمی آبادان

پاینده ایران

عکس های بیشتر در ادامه

(بیشتر…)

Add comment مارس 9th, 2011

یک سال از بازداشت ابوالفضل عابدینی نصر گذشت

پاینده ایران

ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر و از اعضای حزب پان ایرانیست سال گذشته و در تاریخ ۱۲ اسفند ماه ۱۳۸۸ همزمان با بسیاری دیگر از فعالین حقوق بشر توسط نیروهای امنیتی سپاه در منزل مادری خود در شهرستان رامهرمز با خشونت بازداشت شد.

به گزارش «رهانا» سامانه خبری «خانه حقوق بشر ایران» عابدینی بعد از چهار روز به زندان اوین و بند ۲ الف سپاه پاسداران که خارج از نظارت سازمان زندان‌ها منتقل شد. وی بعد از گذراندن بیش از سه ماه تحمل سول انفرادی در بند امنیتی سپاه در زندان اوین که همراه با فشارهای روحی و جسمی سنگین برای وی بود، به  زندان کارون اهواز منتقل و در شعبه اول دادگاه انقلاب اهواز محاکمه و  به یازده سال محکومیت تعزیری محکوم شد.

عابدینی در زندان کارون اهواز تحت فشارهای گوناگون قرار گرفت و تا آن‌جا که به دلیل استفاده از مچ بند سبز مورد ضرب و شتم ماموران این زندان قرار گرفت. وی بار دیگر در شهریور ماه سال جاری به زندان اوین و بند ۳۵۰ این زندان منتقل و اکنون نیز در این بند دوران محکومیت خود را سپری می‌کند. در طوی ماه گذشته وی بار دیگر به دادگاه فراخوانده شد و گزارش شد که ممکن است محکومیت سنگین ۱۱ سال زندان وی باز هم افزایش پیدا کند.

عابدینی  از شهریور ماه گذشته که به زندان اوین منتقل شده است تاکنون با خانواده‌ی خود ملاقات حضوری نداشته است. خانواده عابدینی هر بار که در خواستی مبنی بر ملاقات حضوری و یا اعطای مرخصی  به دادستان ارایه داده‌اند،هیچ‌گونه پاسخ مثبتی از دادستانی دریافت نکرده‌اند. وی همچنین مانند دیگر زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین از تماس تلفنی با خانواده خود که در شهرستان به سر می‌برند نیز محروم است.

عابدینی همچنین در تاریخ نهم تیر ماه سال ۱۳۸۸ نیز بازداشت شده بود که در تاریخ  ۴ آبان ماه همان سال  با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شده بود.

رهانا خانه حقوق بشر ایران

دستگیری دوباره ابوالفضل عابدینی همراه با ضرب و شتم شدید توسط اطلاعات سپاه

Add comment مارس 2nd, 2011


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها