درباره ما

درباه وبسایت پان ایرانیست خوزستان

« آرمان ما در این تارنما آشنایی با حزب پان ایرانیست و اندیشه پان ایرانیسم، گسترش میهن پرستی و مبارزه با اندیشه های ضد ایرانی و جدایی خواهان می باشد. پان ایرانیسم یعنی یگانگی همه اقوام و تیره ها و سرزمین های ایرانی…»

وبسایتی که هم اکنون می بینید ادامه راه تارنمایی است در آخرین روزهای سال 1383 با نام کامل “تریبون آزاد پان ایرانیست در خوزستان” در سامانه بلاگفا آغاز به کار نمود و نخستین تارنمای پان ایرانیستی بود که از سوی یکی از جوانان پان ایرانیست در خوزستان راه اندازی گردید.

پیش از آن در سال 1379 سایت رسمی حزب پان ایرانیست به ثبت رسیده و آغاز به کار نموده بود و تنها یک تارنما در پرشین بلاگ با نام خاک و خون به نشر اندیشه پان ایرانیسم می پرداخت که آن نیز مدت زیادی دوام نیاورد، فیلتر و سپس مسدود گردید.

پس از یک سال و اندی کوشش، در بهار سال 1385 وبلاگ تریبون آزاد پان ایرانیست در خوزستان به دست گروهی به نام “تی ان تی”هک گردید و ناگزیر فعالیت ها در یک نشانی دیگر ادامه یافت. در سال 1386 وبلاگ هک شده به دلیل بروز نشدن از سوی بلاگفا حذف شد با ثبت شدن همان نشانی اولیه به دست یاران، تارنمای پان ایرانیست های خوزستان همزمان در هر دو نشانی بروز می شد.

در این مدت یاران بسیاری از شهرهای گوناگون به جمع وبلاگ نویسان پان ایرانیست پیوستند که شوربختانه از روز۳۱ فروردین۸۷، تقریباً همه ی تارنماهای وابسته به اندیشه ی پان ایرانیست گرفتار تیغ سانسور گردیده و فیلتر شدند و پس از مدتی مسدود گردیدند.

نشانی دوم (تریبون آزاد پان ایرانیست خوزستان2) هم درششم مهرماه ۱۳۸۸  فیلترشده و در بهار 1389 با مسدود شدن از روی بلاگفا حذف شد.

در مدت چند سال فعالیت این پایگاه افراد بسیاری از اندامان و هواداران حزب پان ایرانیست با تارنمای پان ایرانیست خوزستان همکاری داشته و بار هدایت آنرا بر دوش کشیدند که از یکایک آنان سپاسگذاریم؛ برای جلوگیری از رخدادهای اینچنین و از بین نرفتن بایگانی کارهای ارزشمند پیشین یاران خوزستانی مان با هزینه شخصی اقدام به راه اندازی این وبسایت نمودیم. البته در ظاهر و نام آن نیز تغییراتی دادیم برای نمونه و سادگی و کوتاه بودن نام تارنما، واژه “تریبون آزاد” حذف شد. در آینده نیز دگرگونی هایی برای هر چه بهتر شدن خواهیم داد که امیدواریم با یاری و کوشش های همه اندامان در کار خود پیروز باشیم و بتوانیم ادامه دهنده راه هم اندیشان خویش باشیم. اگر در نوشته های قدیمی بایگانی، پیوندهایی به وبلاگ تریبون آزاد پان ایرانیست در خوزستان (روی بلاگفا) داده شده به دلیل جابجایی نوشتارها و حذف وبلاگهای مذکور از سوی جمهوری اسلامی می باشد.

پاینده ایران

درباره پان ایرانیسم

مکتب پان ایرانیسم در سال ۱۳۲۶ به رهبری محسن پزشکپور بنیانگذاری گردید . افراد این مکتب در سال های ۱۳۲۰ به هنگام ورود نیروهای انگلیسی به ایران و در سال های ۱۳۲۴ و ۲۵ به هنگام اشغال آذربایجان بدست ارتش سرخ با تشکیل گروه های ضربت و زیر زمینی به مبارزه علیه بیگانگان پرداخته بودند . در سال ۱۳۳۰ خورشیدی مکتب پان ایرانیسم به مرحله نوینی گام گذاشت و حزب پان ایرانیست تشکیل گردید . اندامان حزب پان ایرانیست تا سال ۵۷ به گونه آشکـار و نهان در میدان سیاسـی و فرهنگـی ایرانزمین حضور داشتند و چه در مجلس شورای ملـی ( دوره های ۲۲ و ۲۵ ) و چه در کابینه های وقت پاسدار منافع ملی و خدمت به میهن بودند پزشکپور و شهید محمدرضا عاملی دو تن از اندیشمندان و سیاستمدارانی هستند که به پایداری پایه های تئوریک نهضت پرداختند .کادر مرکزی حزب پان ایرانیست پس از سال ۱۳۵۹ به برون مرز انتقال یافت . و لیکن سرور پزشکپور در سال ۱۳۷۰ به دنبال ۴ سال درخواست مکرر به ایران بازگشت و حزب کوششهای خود را از سرگرفت . در بهمن ۱۳۷۶ کنگره هفتم حزب تشکیل و اداره حزب به یک شورای عالی ۷ نفره واگذار گردید . از فروردین ۱۳۷۷ نشریه داخلـی حزب پان ایرانیست به نام « ضد استعمار منتشر و از شماره ۴۴ به « حاکمیت ملت » تغییر نام داد . علیرغم سخت گیری ها و بی مهری های حاکمیت اندامـان و هواداران حزب در بیشتر شهرهای بزرگ میهن به کوشندگی های خود ادامه می دهند.

ایرانی …..
باید برسد روزی که در دامان ایران بزرگ ملتی سعادتمند و بی نیاز زندگی کند در ایران فردا خانواده های پریش و بی چیز اطفال معصوم لخت و گرسنه زنان سرگردان و بی خانمان مردان بیکاره و مجرد سیه روزی و خیانت ضعف و ناتوانی نباید دیده شود .ملتی نیرومند ملتی واحد در سرزمین پر ثروت خود با شادی کار خواهد کرد .

خانواده های سعادتمند ایرانی ، در سرزمینی که مال آنهاست با افتخار زندگی میکنند سینه ستبر مردان نیرومند کانون پر ارزش ترین آرزوهای ملی آغوش گرم مادران جایگاه پرورش فرزندان دلیر و برومند خانواده های بی نیاز و آرمانخواه سنگرهای تسخیر ناپذیر سرافرازی ایران ………. اینها تظاهر زیست سرافراز فردای پر افتخار ما است .

اکنون …… این نیروهای بیدار و دلیر کوششهای به جا و انحراف ناپذیر نهضت ملت پرستانه ما به سمت آرمان مقدس خود به پیش میروند تمام شما مردم ایران زمین ……… همه شما زنان و مردان …….. دختران و پسران ایرانی را ندا می دهیم که در این راه هم آهنگ شوید راهی که به سوی آرمان ملت کشیده می شود آرمانی که بر پرچمهای بر افراشته صفوف جوانان ایران نقش بسته است آرمانی که ما می گوییم و شما می گویید راهی که ما می پوییم و شما می پویید این است آنچه که ما می گوییم و آنچه شما می خواهید :

فلات ایران به زیر یک پرچم

**************************

درباره تشکیلات خوزستان حزب پان ایرانیست :

این بخش که شامل تاریخچه ی تشکیل دفتر حزب پان ایرانیست در خوزستان از سال 1331 توسط زنده یاد سرور دکتر عبدالحسین طبیب (مهرداد) و اقدامات آن تا به امروز می باشد، بزودی در دسترس یاران قرا میگیرد.1 دیدگاه Add your own

  • 1.    دارا  |  می 24th, 2011 at 12:38 ق.ظ

    راستش من اطلاعاتی چندانی درمورد دیدکاه ها و فعالیت های پان ایرانیست ها ندارم و اگر در نظرم حرف اشتباهی زدم به دل نگیرید بذارید به حساب اطلاعات کم بنده. باید بگم که درمورد وطن پرستی کاملا با شما هم عقیدم اونم زمانی که وطن انسان ایران باشه. به نظرم برخلاف هجم تبلیغات گسترده ای که برای بد جلوه دادن ملی گرایی صورت گرفته واضحه که عاشق کشور و وطن بودن صفت شایسته ای برای هر انسان میتونه باشه البته به شرط اینکه از دایره انصاف خارج نشیم.
    جای خوشحالی داره که وطن پرستان خوزستان برای اعتلای نام ایران دست بکار شدن. من به عنوان یه خوزستانی( بچه دزفول) و در محدوده بزرگتر و ارجح تر یه ایرانی از شما صمیمانه تشکر میکنم و فقط یه خواهش مهم دارم: چونکه در ذهن عامه مردم کلمه پان چندان بار مثبتی نداره شما ضمن تلاش هایی که برای گسترش ایران دوستی انجام میدین از دایره انصاف و حقیقت خواهی خارج نشید و اشتباه پان ترک ها و پان عربیست ها رو انجام ندید تا این بار منفی متوجه ایران دوستان هم نشه. 1- من فکر میکنم هیچ فعالیتی به اندازه زنده کردن جشن های متعدد و مراسمات بسیار زیبای ایران باستان برای افزایش اقبال و رغبت مردم به این مسئله تاثیرگذار نیست. بیشتر ایرانیا مثل من عاشق جشن نوروز و یلدا و چهارشنبه سوری(بدون آتیش بازیای آن چنانی و ترقه زدن) هستن حتما جشن های فراموش شده باستانی مون هم میتونن با این استقبال مواجه بشن و فرهنگ غنی ایران زمین رو زنده تر کنن. 2- باید راهی پیدا کرد تا نقش اسلام رو تو جامعه کمرنگ تر کرد. معتقدم که اسلام با خلق و خوی ایرانی اصلا سازگاری نداره و ترکیب فرهنگ اسلامی با اندیشه های مردم این کشور هرگز ترکیب جالبی نخواهد بود. 3- باید از واژگان و ادبیات ایرانی بیشتر استفاده کنیم من که خودم تو این زمینه ضعف دارم ولی حتما تلاشم رو برای بهبود میکنم. بهر حال وقتی میگیم ما ایرانی هستیم از بارزترین نمادهای هر ملیت فرهنگ و زبان اون مردمه. برای شما و همه ایران دوستان آرزوی سربلندی و پیروزی میکنم

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed