ضرب و شتم و بازداشت خبرنگار پان ایرانیست سرور ابوالفضل عابدینی و۱۵۰ کارگر در اهواز

مهر ۵, ۱۳۸۶

       

             سرور ابوالفضل عابدینی          نمایی از تجمع اعتراض آمیز کارگران در اهواز

 

 

تجمع مسالمت آمیز ۱۵۰ کارگر کارخانه کاغذسازی کارون شوشتر که روز سه شنبه در اهواز برگزار شده بود، از سوی نیروی انتظامی با باتوم و گاز اشک آور مورد حمله قرار گرفت و کارگران مورد ضرب و جرح قرار گرفتند.

 

ابوالفضل عابدینی، روزنامه نگار خوزستانی در مورد اعتراض کارگران و تجمع این روز به رادیو فردا گفت:«از حدود یک سال و نیم پیش تاکنون، کارگران کارخانه کاغذسازی کارون شوشتر به طور مکرر به استاندار خوزستان در خصوص راه اندازی مجدد کارخانه و پرداخت حقوق معوقه شان مراجعه کردند، اما متاسفانه به جز پرداخت یکی دو ماه حقوق و وعده رسیدگی به ابن مشکل و حل آن، پاسخ مناسبی دریافت نکردند.»

او اشاره کرد که «کارگران سه بار، از نوروز تا اردیبهشت ماه سال جاری، نیز در مقابل دفتر ریاست جمهوری تجمع کردند، اما به جز برخورد شدید نیروی انتظامی، پاسخ دیگری دریافت نکردند.»


به گفته سرور عابدینی، «کارگران در پی بی پاسخ ماندن درخواست هایشان و تشدید مشکلات زندگی شان، روز سه شنبه، چهارم مهر، دست به تجمع در مقابل استانداری خوزستان در شهر اهواز زدند و خواستار گفت و گو با استاندار و بیان خواسته هایشان شدند.»

وی درباره خواسته های کارگران گفت:«پرداخت حقوق هفت ماه معوقه، ارسال حق بیمه کارگران در همین مدت و راه اندازی کارخانه که صاحب آن به دلیل بدهی های فراوان در خارج از ایران به سر می برد، از خواسته های آنان است.»

 این روزنامه نگار در پاسخ به این پرسش که وضعیت زندگی کارگران کارخانه کاغذسازی کارون شوشتر چگونه است، گفت: «باتوجه به پرداخت نشدن حقوق کارگران این کارخانه در هفت ماه گذشته، مشکلات فراوانی برای آنان که اکثرا مستاجر هستند، به وجود آمده است. از جمله اینکه بر اساس آماری که در اختیار دارم، حتی ۱۱ نفر از آنان دچار بیماری های روحی شده و در آسایشگاه روانی بستری شده اند. در عین حال، برخی از آنان مشکلات خانوادگی پیدا کرده اند که منجر به طلاق شده است.»

 او اضافه کرد:«مشکلات اقتصادی به شکلی است که بسیاری از ۲۳۰ کارگراین کارخانه قادر به فرستادن فرزندان خود به مدرسه و دانشگاه  نیستند.»

 ابوالفضل عابدینی همچنین اشاره کرد که «مشکلات کارگران کارخانه کاغذسازی کارون شوشتر مانند مشکلاتی است که دیگر کارگران در بسیاری از کارخانه های استان خوزستان و حتی ایران دارند» و افزود:«آقای احمدی نژاد که روز سه شنبه گفتند ملت ایران نگرانی ای از تحریم ندارند، باید ابتدا، نگاهی به مشکلات کارگران بیندازند و بعد این صحبت را بکنند، زیرا این حرف مغایر واقعیت زندگی کارگران است.»

وی افزود:«کارگران ایران در شرایط بسیار بدی به سر می برند و از داشتن ابتدایی ترین حقوق اولیه خود محرومند.»

 

آقای عابدینی در پاسخ به این پرسش که برخورد با کارگران در مقابل استانداری خوزستان چگونه بود، گفت: «کارگران تا ساعت ۱۱ در مقابل درب ورودی استانداری تجمع کردند و پس از آنکه دیدند حتی کسی از استانداری به نزد آنان نیامد تا به درد دل شان گوش کند، به سمت استانداری حرکت کردند که با برخورد شدیدی مواجه شدند و با گاز اشک آور و باتوم مورد حمله قرار گرفتند.»

این روزنامه نگار افزود:«در این حمله، پنج تن از کارگران به شدت مضروب و به بیمارستان منتقل شدند و خود ایشان با اسپری فلفل و باتوم مورد همله قرار گرفت.»

او با اشاره به حضور نیروهای امنیتی و لباس شخصی درمحل تجمع کارگران گفت که این نیروها مانع حضور خبرنگاران در محل شدند.

 

گفتگوی سرور عابدینی با رادیو فردا را از اینجا بشنوید(چهارشنبه ۴مهرماه ۱۳۸۶)

 

                                           پاینده ایران

                                       مزدک

 

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

 • 1.    یه ایرانی  |  مهر ۵ام, ۱۳۸۶ at ۱:۴۴ ب.ظ

  سلامموضوع ناراحت کننده ای است مشکلات اقتصادی و مشکلات بازار کار بهتر روی حرف های رئیس جمهور حساب باز نکنیم.مشکلی هست که نمی شود در موردش بیشتر گفت و فقط ناراحت کننده استموفق باشیدر پناه حق

 • 2.    کورش محسنی  |  مهر ۵ام, ۱۳۸۶ at ۲:۲۲ ب.ظ

  با درود. در برابر جدای خواهی هادر کردسان و اذربایجان به ناچار گذرانه باید در کنار دولت متمرکز و توانمند جای گرفت.

 • 3.    هیربد  |  مهر ۵ام, ۱۳۸۶ at ۴:۳۷ ب.ظ

  جالبه.به من هم سر بزنید.پیروز باشید.

 • 4.    آسمان  |  مهر ۵ام, ۱۳۸۶ at ۵:۲۰ ب.ظ

  پاینده ایران و ایرانی با موضوع زیر آپیم منتظر حضور سبزتان هستیم.خیلی دردناکه آدم توی یه شهر زندگی کنه ولی از کوچکترین اخبارش بی خبرحاتم بخشی دفتر ریاست جمهوری به رئیس جمهور مهرورز

 • 5.    رامین ناصح  |  مهر ۵ام, ۱۳۸۶ at ۷:۱۴ ب.ظ

  پوشش خبری و حمایت از حقوق کارگران و هزینه دادن شما در این فعالیت قابل تقدیر است.

 • 6.    ایرانی  |  مهر ۵ام, ۱۳۸۶ at ۷:۴۸ ب.ظ

  پاینده ایرانبله سرور این است حکومت مهرورزی…ولی در آمریکا خوب چهره این تحفه را به عالم نشانددادند.از سرور عابدینی هم سپاسگذاریم که این اندازه بی پروا است. یک پان ایرانیست نترس .درود بر ایشان وننگ بر حکومت فرقه ایپاینده ایران

 • 7.    اسپنتمان  |  مهر ۵ام, ۱۳۸۶ at ۹:۰۴ ب.ظ

  درودمن نمیدانم این مفلوک احمقی نژاد با چه رویی در آمریکا حرف از آزادی در ایران میزند..تا حل نشدن مشکلات اقتصادی, حرف زدن از آزادی یاوه ای بیش نیست…….به امید فروپاشی نیروهای اهرمنی الله و هم دستانش در ایران……..جاوید ایران

 • 8.    فرید شولیزاده  |  مهر ۵ام, ۱۳۸۶ at ۹:۵۹ ب.ظ

  مژده ای دل که مسیحا نفسی می آید..

 • 9.    ایرانی  |  مهر ۵ام, ۱۳۸۶ at ۱۱:۱۴ ب.ظ

  فریب این فرد فریبکار و مزدور روانپریش را نخورید !!سلام ، فردی چند چهره وبی هویت بنام ناصر پورپیرار( = بناکننده ) در قالب ۳ شخصیت جداگانه و متفاوت به تخریب افکار عمومی و جعل اسناد پرداخته است و در ۳ وبلک زیر :http://kakala.persianblog.ir/http://nejadarya.persianblog.ir/http://www.naria.blogfa.com/مطلب می نویسد . در یکی به طریق طنز به نعل و به میخ میزند . در دیگری نام پژوهشگر و در سومی بنام هوادار و پیرو ناصر پورپیرار . و تاکنون با بیش از ۲۵ نام مختلف در بخش نظرات همین ۳ وبلک به دیگران فحش و ناسزا میگوید . نامهای او تا کنون : گلسرخی – ساسان – ماونداری – رضا – علی – محمد – جینگول – طرفداری – محمدرضا – محمودی – علیرضا – مرتضی – عاموسعید – مینا – مجتبی غفوری – حیدر – دانا – رهگذر – میرزایی – ساناز – حدیثه – لیلا – بابک – بابک ایرانمنش – صداقت – آراز …..است. که در آینده یقینا بیشتر خواهد شد اینها همه متعلق به ناصر پورپیرار ( بناکننده ) توده ای اخراجی ( البته به دلیل دزدی) میباشند .

 • 10.    بهمن  |  مهر ۶ام, ۱۳۸۶ at ۱:۳۵ ق.ظ

  الحق که جمهوری جعل و جور و فساد کاری جز سرکوب بلد نیست.تف به این نظام که ایران عزیز مارو به این روز انداخته.با امید ازادی وطن از چنگال اهریمنانعلی یارتانبدرور.

 • 11.    پیام آذربایجانی  |  مهر ۶ام, ۱۳۸۶ at ۲:۱۴ ق.ظ

  با درود و خسته نباشیدبا نقد و بررسی دومین مصاحبه ی حسن ارک به روزیمپاینده ایران

 • 12.    علیرضا  |  مهر ۶ام, ۱۳۸۶ at ۲:۵۴ ق.ظ

  درود بر شما.مگر نمی دانید باتوم و گاز اشک اور در ایران نماد دموکراسی هست.صد رحمت به خاتمی اون حداقلش به اندازه این سگ دروغ نمی گفت و اگه کاری هم نمی کرد حداقل به شکل و ظاهرش می رسید.به امید ازادی ایرانپاینده ایران.

 • 13.    انوش  |  مهر ۶ام, ۱۳۸۶ at ۷:۳۱ ق.ظ

  متاسفم تا وقتی دروغ در تاریخ ما باشد تا ابد و زمان همینه واقعا متاسفم حمله اسکندر به ایران بزرگترین دروغ تاریخ از ابتدای تمدنهای بشری حکام بوجود آمدند . تمدن اولیه یعنی شهر نشینی و ایجاد طبقات اجتماعی و نوشتن، به روایات مختلف حدود ۷ یا ۸ یا ۱۰ هزار سال پیش از بین النهرین و ایران آغاز گردید . کسی بدرستی نمیداند اول حاکمان بودند یا اول مردم درست مانند مثل تخم و مرغ . در هر صورت حاکمان برای به تبعیت کشیدن مردم ، دست به ترفند های مختلف زدند ، از فرقه ها و دین های عجیب و غریب ، تا خرافات و دروغ گفتن و نوشتن ( در کتیبه معروف داریوش ذکر است ) . بسیاری از نوشته ها و کتیبه ها و داستانها از، این ترفند هاست که هنوز تا همین لحظه ادامه دارد . یکی از مهمترین آنها ، دروغ حمله اسکندر به ایران است . پردازندگان داستان الکساندر مقدونی ، که حدود ششصد سال پس از مرگ او داستانش را بدین صورت پرداخته اند توجه نکردند ، نخستین عامل پیروزی در جنگها ، فزونی شمار جنگ جویان و برتری سلاح و سازو برگ و سابقه و تجربه فرمانده هان در لشکر آراییها و نبرد ها ست ، همراه با آ گاهی دقیق از سرزمین های دشمن و اقتصاد آن . دروغگوها درتاریخ ما جولان میدهند مانند، چنگیز و مارکوپلو و دهها مسئله مهم تاریخی و جغرافیایی و سیاسی دیگر و افشا گری های متعدد و راه کارهای نوجهت شناسائی دروغها وحذف آنها از تاریخ ایران عزیز در وبلاگ انوش راوید. ما که نمی توانیم به جهان بگوییم چه بنویسید ، چه ننویسید چه بسازید یا چه نسازید ، باید اول پیروزی دروغی الکساندر ، و بسیاری دروغهای دیگر از کتابهای درسی ایران حذف شود ، ده پانزده سال پیش ، بارها به کتابهای درسی نوشتم عکسها ونوشتهای اسکندر مقدونی وبقیه دروغها را بر دارید ، و جواب ندادند یا سر بالا دادند . بخود رحم نمیکنیم بعد برویم یخه ۳۰۰ ها را بگیریم . اسکندر مقدونی جوان بیست ساله تهیدست و بی تجربه از سرزمین کم جمعیت ، و با اقتصاد نا چیز نمی توانسته بدین آسانی به پا خیزد و امپراطوری بزرگی را متلاشی کند . مشروح درravid.blogfa.com

 • 14.    میرزای ایرانی  |  مهر ۶ام, ۱۳۸۶ at ۵:۰۲ ب.ظ

  به شما تبریک می گویم که اینچنین در برابر ظم قد علم می کنید

 • 15.    برگزیده  |  مهر ۶ام, ۱۳۸۶ at ۱۱:۵۵ ب.ظ

  نماینده سیاسی و حقوقی جامعه

 • 16.    شاپور  |  مهر ۸ام, ۱۳۸۶ at ۱۰:۵۱ ب.ظ

  با درود و سپاس از سرور عابدینی به دلیل شجاعت و صداقتی که در رسانه ها داردپاینده ایران

 • 17.    Tonyukuk  |  مهر ۱۴ام, ۱۳۸۶ at ۲:۱۳ ب.ظ

  فـیلم شهیدسینا طارق قهــرمان ملی آذربایجان و تمام تورکهای دنیا http://www.youtube.com/watch?v=tOrNnloVNRcو اینهمفیلم گیهای تهران در یو توپGAYS İN iran, Tehran:کلوپ و گیهای تهران مشهور دنیا شدنبه زودی پسرهای تهران برای خود فروشی کاسبی دخترای تهران در دوبی و کشورهای عربی را می گیرندخترهای تهران بپا خیزید پسر های تهران دارن بازار شما را کسادمی کنند.http://youtube.com/watch?v=HnzL4nQ3CDUhttp://www.youtube.com/watch?v=UFiKS9dKc0shttp://www.youtube.com/watch?v=-NxmUp1fYTM

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی