Archive for سپتامبر, 2010

آگاهی نامه درباره یک وبلاگ

هم ميهنان گرامي

از مردادماه امسال وبلاگي با نام «پان ايرانيست خوزستان (پايگاه پندار)» در اينترنت راه اندازي گرديده است.با رديابي آي پي اين وبلاگ متوجه شديم كه از خارج خوزستان هدايت مي شود و هيچ ارتباطي با ما ندارد و ما نيز با نويسندگان آن پيوندي نداريم. هيچ يك از وبلاگ ها و سايت هاي قديمي حزب پان ايرانيست نيز با نويسنده يا نويسندگان آن آشنايي ندارند. هر چند كه اين وبلاگ تازه تاسيس مي باشد اما در آينده ممكن است نوشته هايي در آن انتشار يابد كه ديگران آن را به پان ايرانيست هاي خوزستان منتسب كنند از اين جهت اين مورد مهم را به همه ياران و خوانندگان خود يادآورمي شويم كه نوشته هاي آن مورد تاييد اين وبسايت نبوده و نه تنها ديدگاه ما نيست بلكه بر خلاف ديدگاه ها ما نيز مي باشد.

پاينده ايران

پان ايرانيست خوزستان

پايگاه آريو برزن

هفتم مهرماه1389

Add comment سپتامبر 30th, 2010

بیانیه سازمان جوانان پیرامون بازگشت حسین شهریاری به زندان

به نام خداوند جان وخرد


پاینده ایران

مبارز آگاه و وطن پرست، حسین شهریاری، از پیشکسوتان حزب پان ایرانیست امروز مورخه ششم مهر ۱۳۸۹ به زندان رجایی شهر بازگشت.سرور حسین شهریاری در سال ۱۳۸۴ به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در حزب پان ایرانیست و مصاحبه با رادیو بی بی سی به ۱۸ ماه زندان محکوم شدند که از ۵ مهر ماه سال ۸۸ حکم شان به اجرا درآمده است.ایشان در مورخه ۱۶ شهریور ۸۹ به مدت پانزده روز به مرخصی آمده بودند که در روز دوم مرخصی در مسیر تهران – اصفهان بازداشت و تبلیغ علیه نظام برای ایشان تفهیم اتهام شد.بعد از ۱۸ روز بازداشت از زندان اصفهان آزاد و راهی کرج شده و خود را بدلیل اتمام مدت مرخصی به زندان رجایی شهر معرفی کردند. سازمان جوانان حزب پان ایرانیست با امید به گسترش عدالت در سایه کوششهای وطن پرستان و آرمانخواهان با تاکید بر آزادی سرور حسین شهریاری و دیگر مبارزان سیاسی،سلامتی برای این پیر مبارز و خانواده آرمانخواهشان آرزومند است.

پاینده ایران

سازمان جوانان حزب پان ایرانیست

۶ مهر ۱۳۸۹ خورشیدی

سايت رسمي سازمان جوانان حزب پان ايرانيست

از زندان تا زندان نوشته سرور كاوه شهرياري (فرزند سرور حسين شهرياري)

Add comment سپتامبر 29th, 2010

دو پیشکسوت پان ایرانیست ،رضا کرمانی و حسین شهریاری آزاد شدند

عصر روز یکشنبه مورخه ۴ مهر مهندس رضا کرمانی و حسین شهریاری با قرار وثیقه از زندان اصفهان آزاد شدند .


این دو پیشکسوت پان ایرانیست همراه با مسوول سازمان جوانا ن ،حجت کلاشی در تاریخ ۱۸ شهریور در اتوبان اصفهان به طرز غیر معمولی بازداشت شده بودند.

رضا کرمانی با ۷۷ سال سن و حسین شهریاری با ۷۳ سال سن از پیشکسوتان پان ایرانیست هستند که جدای از این پرونده بازداشتشان، هر دو محکومیت های نیز دارند که در حال گذرانش می باشند .

سرور حسین شهریاری  در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان رجایی شهر کرج بود که برای مرخصی پانزده روزه بیرون آمده بود و سرور رضا کرمانی نیز پرونده ای مفتوح در اهواز دارند که همچنان در دست بررسی است.

سازمان جوانان آزادی این دو پیشکسوت گرانمایه حزب پان ایرانیست را به همرزمان، خانواده و همه مبارزان راه آزادی شادباش می گوید و امیدوار است که شاهد آزادی تمامی زندانیان سیاسی باشیم.

ویلاگ رسمی سازمان جوانان پان ایرانیست

Add comment سپتامبر 27th, 2010

بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید 1389

به نام خداوند جان و خرد

پاینده ایران
سازمان جوانان حزب پان ایرانیست آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان و دانشجویان و آموزگاران گرامی و اهالی علم و ادب و جویندگان دانش شادباش می گوید.
امروز برای پیشرفت کشور عزیزمان ایران و جبران عقب ماندگیهای آن به نهضت علمی نیاز است تا بتواند با طرح مسائل درحوزه های مختلف و آموختن روشهای علمی، دریچه های شکوفایی و توسعه را به رویمان بگشاید. این عرصه، محل حقیقی جولان برای جویندگان دانش است و چنین کوششی وظیفه ی ذاتی این قشر. امیدواریم دانش آموزان و دانشجویان ایرانی با شناخت این نیاز ملی و با حس موثر و مقدس وطن پرستی سالی پر بار برای آموختن و حرکت به سوی افق های دانش داشته باشند. ایران ما سرزمینی است که در طول تاریخ دانشمندانی بزرگ و با ارج و ارزش به جامعه بشری تقدیم کرده که خدماتی گرانسنگ از ناحیه آنان نصیب سرزمینمان گشته و اسباب خیر و برکت و آبادانی شده است .فروغ دانش در ایران علیرغم همه ی مصائب خاموش نشده و درخشش داشته ولو به اندازه شمعی در دل شب تاریک. اکنون میبایست به مانند گذشتگانمان جایگاه حقیقی خود را در این وادی مقدس بازجسته و بیابیم.
مدرسه و دانشگاه جدا از شان دانش، واجد وجه تعلیم و تربیت جهت زندگی جدید است. فلسفه ی این وجه، آموختن شیوه های نوین زندگی در دوران جدید می باشد.ادب دوران نوین حیات ملی ما آداب جدید می طلبد و فرزندان میهن بر آن پایه می بایست پرورش یابند تا قوای حیاتیمان بجنبد و دوباره جوانه زده و بپاخیزیم و شکوفا شویم. مدرسه و دانشگاه مکانی است که در آن این فهم از زندگی حاصل می شود. درآنجا می بایست بیاموزیم که فرزندان میهن مقدسمان ایران هستیم که آبادی و خوشبختی آن به کوششهای فرزندانش بستگی دارد و از این حیث که مسوولیت در قبال آن داریم حقوقی را واجدیم و به این اعتبار شهروندیم و باید منش شهروندی را به نیکی بیاموزیم و مشی کنیم. مدرسه و دانشگاه محیطی مناسب برای آموختن و آزمودن این شان است. امیدورایم دانش آموزان و دانشجویان و معلمین گرامی میهنمان در فعالیتهای صنفی و تقویت جامعه مدنی سالی توام با موفقیت و خیر و سلامتی داشته باشند.

پاینده ایران
سازمان جوانان حزب پان ایرانیست
اول مهر ۱۳۸۹ خورشیدی

از: تارنماي رسمي سازمان جوانان حزب پان ايرانيست

Add comment سپتامبر 25th, 2010

بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست پیرامون حرکت تروریستی در مهاباد

بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست در محکومیت حرکت تروریستی اخیر

به نام خداوند جان و خرد


پاینده ایران

سازمان جوانان حزب پان ایرانیست حرکت تروریستی در شهرستان مهاباد را که منجر به شهادت تنی چند از هموطنان مهابادی در مراسم رژه به مناسبت هفته دفاع مقدس شد، به شدت محکوم کرده و ضمن عرض تسلیت به خانواده ی جان باختگان اعلام میدارد، اعمال تروریستی نه تنها فرجامی(نیک)ندارد بلکه کشور را می تواند با حوادثی ناگوار مواجه سازد.راهکار معقول هیچ مساله ای دردوران جدید دست یازیدن به اعمال تروریستی نمی باشد.این قبیل حرکات ضمن ضایع کردن عمل و فکر جوانانی چند، فضای لازم  جهت بالندگی و توسعه کشور و نواحی مختلف آنرا نیز مختل می کند. در پایان به مثابه سالهای پیشین ،هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره ی شهدا و رزمندگان،جانبازان و اسرای پر افتخار آنرا گرامی می داریم.

پاینده ایران

سازمان جوانان حزب پان ایرانیست

۳۱ شهریور ۱۳۸۹ خورشیدی

تارنماي رسمي سازمان جوانان حزب پان ايرانيست

Add comment سپتامبر 23rd, 2010

سرور ابوالفضل عابدینی به زندان اوین منتقل شد

هرانا؛ ابوالفضل عابدینی به زندان اوین منتقل شد

چهارشنبه 31 شهریور 1389

خبرگزاری هرانا – شب گذشته ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار و مسئول سابق روابط عمومی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از زندان کارون اهواز به زندان اوین منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری حقوق بشر ایران “هرانا” ابوالفضل عابدینی که در زندان کارون اهواز در شرایط سخت ممنوع الملاقات و ممنوع التردد با زندانیان خطرناک مبتلا به ایدز و هپاتیت و قاتلین محکوم به اعدام نگهداری می شد به زندان اوین منتقل شد.

لازم به ذکر است که چندی پیش وی به علت داشتن موچ بند سبز توسط ماموران زندان کارون به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

ابوالفضل عابدینی نیمه شب 11 اسفند ماه 1388 در منزل مسکونی خود در رامهرمز با محاصره منزل و ضرب و شتم شدید دستگیر گردید و طی حکمی از شعبه یک دادگاه اهواز به 11 سال زندان محکوم شد.

هرانا

تا ازادي روزنامه نگاران زنداني

Add comment سپتامبر 23rd, 2010

سرور حجت کلاشی آزاد شد

شب گذشته حجت کلاشی مسول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست با قرار وثیقه از زندان مرکزی اصفهان آزاد شد.


ایشان که حدود ۱۰ روز پیش به همراه دو تن از پیشکسوتان سروران مهندس رضا کرمانی و حسین شهریاری در اتوبان اصفهان ربوده شده بودند پس از چندین روز بی خبری شب گذشته آزاد شدند.

لازم به ذکر است که از دو عضوبازداشت شده ی دیگر تا لحظه تنظیم خبر اطلاع جدیدی به جز یک تماس بسیار کوتاه مبنی بر حضورشان در اصفهان در دست نیست و علیرغم نگرانی های جدی پیرامون وضعیت جسمی آنان، همچنان در بازداشت نیروهای امنیتی هستند.

خبرهای تکمیلی پیرامون علل این رفتار غیر مسولانه در فرصت های آتی منتشر خواهد شد.

تارنماي رسمي سازمان جوانان حزب پان ايرانيست

Add comment سپتامبر 23rd, 2010

لذت تجربه‌ی مبارزه

اگر چه عشق وطن میکشد مرا اما

خوشم به مرگ که این دوست خیرخواهم من است

فرهاد باغبانی

1- چند روزی است که سه تن از بهترین فرزندان ایران زمین و عناصر رزمنده نهضت پان‌ایرانیسم در بند و به اسارت گرفته شده‌اند. سروران و هم میهنان خبرهای مربوط به این بازداشت‌های پیاپی پان‌ایرانیست‌ها را خوانده و شنیده‌اید. پیشکسوتان و جوانانی که هر دو در کنار هم ایستاده‌اند تا درفش ایران خواهی را در سراسر فلات ایران بیفرازند. سخن از سروران مهندس کرمانی، حسین شهریاری و حجت کلاشی است که در مسیر اصفهان به طرز عجیبی ناپدید و مفقود شدند. تلفن‌های همراه آنان خاموش شده و خانواده‌های آنان حدود 72 ساعت از داشتن هر گونه اطلاعاتی در مورد وضعیت آن‌ها بی‌نصیب ماندند. بعد از چند روز بی‌خبری با تماس تلفنی این سروران با خانواده‌هایشان معلوم شد همانطور که انتظار می‌رفت این سه تن توسط دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی استان اصفهان بازداشت شده‌اند و هم اکنون در مکان نامعلومی بدون داشتن حق وکیل به سر می‌برند. لابد به رسم و سنتی که همچون رویه‌ای در این ایام  معمول است، در زندان انفرادی به سر برده و با چشمان بسته باید پاسخگوی پرسش‌های گوناگون و انواع بازجوهایی باشند چرا که می‌خواهند سه پان‌ایرانیست که سخنی جز بزرگی و شکوه میهن بر زبان و در دل ندارند به اتهاماتی مانند اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام –که همچو سنت ریشه در تاریخ سه دهه‌ای دارد – و از این دست متهم کنند و بعد هم قرار وثیقه و کفالت دادگاه انقلاب.

(بیشتر…)

Add comment سپتامبر 22nd, 2010

آغاز 8 سال دفاع مقدس ملت ایران گرامی باد

پاينده ايران

یاد و خاطره پايداري هم میهنان بختیاری و عرب و شوشتری و دزفولی و همه خوزستانی های دلیر که با ایستادگی جانانه خود در برابر دشمن تازی اجازه ندادند خواب خوش صدام بعثی که می خواست سه روزه در تهران باشد تعبیر شود. روان همه شهدای 8 سال دفاع مقدس شاد باد.

اسناد حزب پان ایرانیست و موضع گیری درباره آغاز دفاع مقدس

دانلود كتاب ارتش و امپرياليسم از انتشارات حزب پان ايرانيست

پاینده ایران

Add comment سپتامبر 21st, 2010

گفتگوی سایت جرس با همسر سرور مهندس رضا کرمانی

آخرین وضعیت سه پان ایرانیست زندانی در گفتگو با همسر رضا کرمانی

تاریخ انتشار: ۳۰ شهریور ۱۳۸۹

روشنک پارسا

جرس: پس از انتشار خبر ناپدید شدن مهندس رضا کرمانی ، حسین شهریاری و حجت کلاشی در تاریخ نوزدهم شهریور ماه در حوالی شهر اصفهان و پس از چهار روز سرگردانی خانواده های این سه تن، طی تماسی با مهری بانو کرمانی ، همسر رضا کرمانی جویای آخرین وضعیت این سه عضو حزب پان ایرانیست شدیم .


مهندس رضا کرمانی – هفتاد و شش ساله – دبیر مسوول حزب پان ایرانیست و همچنین از اعضای شورای رهبری این حزب می باشد. وی در حالی تحت بازداشت قرار گرفته است که با قرار وثیقه پنجاه میلیون تومانی در انتظار دادگاه خود به سر می برد . حسین شهریاری –هفتاد و چهار ساله – از دیگر فعالان پیش کسوت حزب پان ایرانیست می باشد که در حال گذراندن دوران محکومیت دو ساله خویش بوده و زمان بازداشت در دوران مرخصی به سر می برده . حجت کلاشی – سی و سه ساله -کارشناس ارشد علوم سیاسی و مسئول سازمان جوانان حزب مذکور بوده که طی ماههای گذشته بارها تحت فشار نیروهای امنیتی قرار داشته و چندی پیش از ادامه تحصیل در مقطع دکتری منع شده بود گفتگوی جرس با خانم کرمانی در ادامه می آید .

(بیشتر…)

Add comment سپتامبر 21st, 2010

سعی کن آزاد مرد باشی

سعی کن آزاد مرد باشی

آرش كیخسروی


ما بارها و بار ها از انسان‌های متدین نقل قولی از امام حسین (ع) را شنیده‌ایم که خطاب به لشکریان یزید فرموده‌اند: «اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید»، ولی من شخصا در عجبم که چرا بعضی از دین‌داران میانه‌ی خوبی با آزادگی ندارند و اگر چه شاید ساعت‌ها برای مظلومیت امام حسین گریه کنند اما در برخورد با مخالفین خود بیشتر از رفتار یزید تبعیت می‌کنند. ترجیح می‌دهم این قسمت را ادامه ندهم تا من نیز به مانند این عزیزان از مردان خدایی برای رسیدن به اهداف زمینی خود استفاده ابزاری ننمایم.

ماجرایی در این چند روز اتفاق افتاد که خلاصه آن بدین شرح است:

(بیشتر…)

Add comment سپتامبر 21st, 2010

هرانا؛ استفاده از مچ بند سبز، علت ضرب و شتم ابوالفضل عابدینی

هرانا؛ استفاده از مچ بند سبز، علت ضرب و شتم ابوالفضل عابدینی

سه شنبه 30 شهریور 1389

خبرگزاری هرانا – ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار و فعال حقوق بشر در زندان کارون اهواز به شدت از سوی دو تن از مسئولین زندان به دلیل استفاده از مچ بند سبز مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، روز جمعه 26 شهریور ماه دو تن از مسئولین زندان کارون اهواز به نامهای قلندری و ورمزیاری در پی مشاهده مچ بند سبز رنگ بر روی دست ابوالفضل عابدینی ضمن توهین اقدام به ضرب و شتم شدید وی در محوطه زندان کردند، به طوری که آثار ضرب و شتم در بدن این زندانی به راحتی قابل مشاهده است.

قلندری یکی از مسئولین در حین ضرب و شتم این روزنامه نگار در بند که از درج اخبار و گزارشات در خصوص اعمال فشار و محدودیت برای وی در رسانه ها خشمگین شده بود از ابوالفضل عابدینی خواست برای پایان ضرب و شتم، از وی طلب بخشش نماید.

لازم به یادآوریست پیشتر نیز این فعال حقوق بشر در حین بازداشت در 11 اسفند ماه سال گذشته به شدت از سوی ماموران امنیتی به دلیل مقاومت در برابر بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

اعمال فشار بر ابوالفضل عابدینی از بدو ورود این زندانی به زندان کارون اهواز روند صعودی طی کرده و نامبرده از حقوق یک زندانی نیز برخوردار نیست.

خبرگزاري هرانا

تصویر ابوالفضل عابدینی در نمایشگاه فتنه سبز

شكنجه سرور ابوالفضل عابديني در زندان كارون

Add comment سپتامبر 21st, 2010

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها