Archive for بهمن, ۱۳۸۷

آنان که با امام از هواپیما پیاده شدند…!

 

امام آمد...

نفر سمت راست گوشه، ابوالحسن بنی صدر است. او که با ۱۱ میلیون رای نخستین رئیس جمهور ایران شده بود، با جمله تاریخی آیت الله خمینی در ۲۵ خرداد ۶۰:” ۳۵ میلیون نفر بگویند بله، من میگویم نه.” کنار زده شد. ۷ تن از مشاورانش اعدام شدند، هزاران تن از هوادارنش به زندان رفتند و خودش رهسپار تبعید شد.

درست بالای سر خمینی، مرد روحانی با عمامه سفید آیت الله لاهوتی است. او که از زندانیان با سابقه قبل از انقلاب به همراه منتظری و طالقانی بود، بعد از پیروزی انقلاب از سرسخت ترین هواداران رئیس جمهور بنی صدر، به شمار میرفت. به فاصله ۲ ماه پس از کنار زدن بنی صدر توسط لاجوردی به زندان اوین برده شد و اعدام شد. جمله معروف او خطاب به سران حزب جمهوری(بهشتی،خامنه ای و رفسنجانی) این بود: “مردم انقلاب نکردند تا من وشما بر آنها حکومت کنیم . اگر قرار بود با چماق و زورگویی بتوانند حکومت کنند قبل از شما آریامهر بود.حاکمیت تک حزبی است که صدای پای فاشیزم را به گوش میرساند. وای به حال آن انقلابی که ۸ درصد به ۸۰ درصد حکومت کنند. اگر زور میتوانست آدم را جای خودش بنشاند، پیش از شما زورمند تر از شما بودند. شما جز اینکه خفقان ایجاد کنید و برای مردم مشکل درست کنید کار دیگری نمیکنید.”( روزنامه انقلاب اسلامی، ۲۲ فروردین ۱۳۶۰- انقلاب اسلامی، ۸آذر ۱۳۵۹)

نفرایستاده میان آیت الله مطهری و لاهوتی، صادق قطب زاده است. او که به همراه ابراهیم یزدی و بنی صدر راه انقلاب را در پاریس هموار کرده بود، ۲۴ شهریور ۱۳۶۱، به اتهام توطئه انفجار جماران، زندانی و اعدام شد. آیت الله منتظری بعدها در خاطراتش نوشت:”بعدا شنیدم آقای حاج احمد آقا در زندان سراغ آقای قطب زاده رفته و به او گفته است شما مصلحتا این مطالب را بگویید و اقرار کنید و بعد امام شمارا عفو می‎کنند، ولی او را اعدام کردند. بعدها از طریق موثقی شنیدم که جریان ریختن مواد منفجره در چاه نزدیک محل سکونت مرحوم امام بکلی جعلی است و واقعیت نداشته است.”(خاطرات آیت الله منتظری،ج۱،ص۴۸۵)

 قطب زاده دردادگاه پرسیده بود:”روشنفکران و روحانیانی که بنیادگذار انقلاب بودند کجا هستند؟ آیا حتی یک تن از آنها در کاری هست؟ اینها که امروز بر کارند در جریان انقلاب چه می کردند؟”(ایستاده بر آرمان،ص ۲۷)

پی نوشت۱: آن که در کنار بنی صدر ایستاده، صادق طباطبایی است. سخنگوی دولت مهندس بازرگان بود. بعد به بازرگان پشت کرد و به صف حکومتی ها پیوست.در سال ۶۱ به دلیل قاچاق ۳٫۷۵ پوند تریاک توسط پلیس آلمان دستگیر و در دادگاه دوسلدورف به ۳ سال زندان محکوم شد.( پس از بحران،خاطرات هاشمی رفسنجانی،صص ۳۵۹،۴۱۱،۴۱۹) با پادرمیانی وزیرخارجه آلمان و مصونیت سیاسی به عنوان عنصر نامطلوب از آن کشور اخراج شد. او همچنان به حمایت از جمهوری اسلامی ادامه میدهد.

برگرفته از :ناگفته های انقلاب ۵۷


در باره شورش ۵۷ به نوشتارهای زیر نگاه کنید:

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۱۱ comments بهمن ۱۲ام, ۱۳۸۷

گفتگوی سرور منوچهر یزدی با صدای آمریکا – ۸بهمن ماه۱۳۸۷

 

برنامه تفسیر خبر صدای آمریکا سه شنبه شب ۸ بهمن ماه میزبان سرور منوچهر یزدی از شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست بود که در تهران از راه تلفن در برنامه شرکت جست. بخش سخنان سرور یزدی را جداگانه در زیر دریافت کنید.

بخش نخست پیرامون گفتگوی اوباما با شبکه جهانی العربیه: چنانچه ایران سیاست مشت های گره کرده را کنار بگزارد میتواند از دوستی آمریکا برخوردار شود.

 تصویری ۱۳ دقیقه  به گنجایش ۷٫۲۷ مگابایت   دریافت

بخش دوم: پیرامون لایحه بودجه سال ۱۳۸۷و سخنان محمود احمدی نژاد در مجلس شورای اسلامی

تصویری ۲ دقیقه به گنجایش ۲٫۸۳ مگابایت       دریافت

   ***

۱ساعت برنامه تفسیر خبر را یکجا دریافت کنید   کیفیت پایین ۱۸ مگابایت

 بایگانی جستاری :دریافت(دانلود) کتاب ، آوا ، نما

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۱ comment بهمن ۱۱ام, ۱۳۸۷

دانلود کتاب "انقلاب شاه و مردم" از انتشارات حزب پان ایرانیست

 انقلاب شاه و مردم

رستاخیز پیروز نژاد ایرانی و شاهنشاهی ایران

پان ایرانیست های گچساران در مراسم انقلاب شاه و مردم

   افتخار بر حزب پان ایرانیست تنها حزب شرکت کننده در تصویب ملی ششم بهمن

   افتخار بر نظم پرشکوه ” شاهنشاهی ایران “

پی دی اف ۴۱ رویه به گنجایش ۳۶۷ کیلوبایت

دانلود یکراست              دانلود از پیوند دوم 

این کتاب که از انتشارات حزب پان ایرانیست در سال  1347 می باشد دارای دو بخش و یک دیباچه است که دیدگاه های حزب پان ایرانیست درباره این انقلاب را بیان می دارد.

بخش۱ : فشرده سخنان سرور محسن پزشکور رهبر حزب پان ایرانیست در میتینگ رودسر و کنفرانس ساری: ششم بهمن ماه ۱۳۴۵

بخش ۲ : بررسی انقلاب ششم بهمن از زنده یاد دکتر محمدرضا عاملی تهرانی قائم مقام رهبر حزب که در سال ۱۳۴۵ در روزنامه خاک و خون به چاپ رسید.

*** 

رژه حزب پان ایرانیست در مراسم انقلاب سپید- تهران روبروی مجلس سنا

نظم آهنین، انضباط پولادین و ایمان لایزال خاکستری پوشان: تهران به سالروز انقلاب پیروز «شاه و مردم» شاهد رژه پر شکوه پاسداران راستین نظم شکوهمند شاهنشاهی ایران بود

پاسخ «آری» و خواست تکامل

چنانکه خوانندگان آگاهی دارند، هنگامیکه لوایح شش‌ گانه به تصویب ملی گذارده شد، موضوع از طرف حزب نیز مورد بررسی دقیق قرار گرفت و سرانجام در تاریخ بیست و هفتم دی ماه ۱۳۴۱ اعلامیه‌ای از سوی حزب پان ایرانیست انتشار یافت که ضمن آن اعلام شده بود که حزب در مورد تصویب ملی پاسخ «آری» خواهد داد.

در پی اعلامیه، رساله‌ای نیز از طرف حزب پان ایرانیست درباره‌ی لوایح شش ‌گانه انتشار داده شده در این رساله حزب پان ایرانیست، در آغاز، علل شرکت در امر تصویب ملی و دادن پاسخ مثبت را تشریح کرد و سپس لوایح شش‌ گانه را یکایک مورد ارزیابی قرارداد و مسیر تکامل آن را ترسیم نمود.

اعلامیه حزب پان ایرانیست در برگیرنده ی مشخصات زیر بود.

۱- خلع ید از مالکان بزرگ و القاء رژیم ارباب و رعیت را به عنوان یک ضرورت اجتماعی تلقی نمود و اقدام به آن را مورد ستایش قرار داده بود.

۲- شکل تقسیم اراضی را به صورتی که عنوان شده بود اقدامی لازم ولی غیر کافی دانسته بود زیرا؛

الف- تحولات کشاورزی را در مسیر رشد سریع اقتصادی تامین نمی‌کرد.

ب- جامعه روستایی ایران را، به صورت جامعه‌ای غیرقابل تحول و تغییر در نظر می‌گرفت که بدان صورت با سیر ناسیونالیسم ایران نمی‌توانست هماهنگی کامل داشته باشد.


۳- وصول به نظام شایسته‌ی ملت ایران را بدون خلع ید از عوامل فساد، منحرف و کهنه هیأت حاکمه نشدنی دانسته بود.

***

   بخش های از نوشتار بسیار ارزنده دکتر عاملی تهرانی” آژیر”:(خواندن کتابچه به همه هوادران و هموندان حزب پیشنهاد می گردد)

توده‌های دهقانی ایران زمین از استعداد بسیار که ویژه گوهر نژادی آنان است برخوردار هستند و این نسل برومند به خوبی می‌تواند پاسدار کوشا و راستین آیین پاس درفش شاهنشاهی باشد ولی برای اینکه این نیروی عظیم حتی یک لحظه عاطل و باطل نماند و در معرض انحراف و تباهی قرار نگیرد لازم است برنامه‌های مناسب بسیج روانی از هم اکنون آغاز کرد.

جای درنگ و تامل نیست. میلیون‌ها نفر که تا چهار سال پیش رعیت نامیده می‌شدند و خود را محکوم فقر و نادانی می‌دانستند امروز گام در راه جدیدی نهاده‌اند زندگی فردای آنان در شهرهای جدید، در کنار کارخانه‌ها و در مراکز آموزش و بهداشت و خدمات دیگر خواهد بود.

همیشه اینگونه تحولات اجتماعی که ناگهان عرصه زندگی انبوه کثیر جمعیت را دگرگون ساخته است با تب و تاب‌های فکری و روانی همراه بوده است و در آینده بسیار نزدیک زمینه هیجانات و بحران اجتماعی در جامعه نورسته روستایی پدید خواهد آمد. این حقیقتی است که باید بدان توجه داشت، اگر در برابر این واقعیت مقدر تصمیم لازم اتخاذ نکنیم با بزرگترین خطرات اجتماعی برابر خواهیم شد، بویژه که عصر ما، دوران استفاده از هیجان‌های روانی است و نیروهای جهانخواره‌ای همواره آماده و مصمم هستند که در هر محیط مساعدی از اینگونه هیجانات بهره‌برداری کنند. (آنچه که در ۲۲ بهمن ۵۷ رخ داد)

وظیفه ما آنست که هم‌اکنون اعلام خطر کنیم و با بانک بلند بگوییم جمعیت نورسته روستایی نمی‌تواند در یک خلاء فکری زندگی کند. این جمعیت همانگونه که احتیاج به همه وسایل و لوازم مادی دارد نیازمند آن است که در اندیشیدن و تظاهرات روانی نیز به او مدد و یاری شود، این جمعیت نیازمند فکر و ایدئولوژی است. (دریغا که هیات حاکمه فاسد این اعلام خطر را نشنید یا خود را به نشنیدن زد!)

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۷ comments بهمن ۷ام, ۱۳۸۷

دانلود وبدیو های مستند تاریخی به مناسبت ۶ بهمن سالروز انقلاب سپید شاه و مردم

 

 پادشاه ایران در مراسم واگزاری اسناد زمین ها به کشاورزان

روشنگری مهم:بازدیدکنندگان گرامی جز پوشه (فایل) های حزب پا ایرانیست آنچه از ویدوها و کتاب ها و فایل های شنیداری و دیداری دیگری که در این تارنما در اختیار دوستان قرار داده می شود لزوما به معنای تایید محتوای آنها نیست.(مزدک) 

آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر) 

سخنان محمد رضا شاه پهلوی در مراسم دادن حق رای به زنان ۱۳۴۱   (6 سال پیش از آنکه سویس حق رای به زنان بدهد…!)           شنیداری به گنجایش ۱٫۵۵ مگابایت    دانلود 

بخشی کوتاه از ویدیو سخنان شاه درباره ۶ بهمن و انقلاب شاه و مردم (دیداری ۳٫۳۳ دقیقه)

دانلود WMV برای مدیا پلیر ۴٫۷۷ مگابایت               دانلود۳GP برای موبایل ۲٫۳۷مگابایت  نماآهنگ زیبای سرزمین خورشید با صدای استاد محمد نوری با تصاویری از اقدامات انجام شده در انقلاب شاه و مردم.        زمان ۵٫۱۴ دقیقه   6.58 مگابایت        دانلود 

 انقلاب سفید ؛ بخش سوم کتاب پاسخ به تاریخ نوشته: محمدرضا شاه پهلوی 

 بایگانی جستاری :دریافت(دانلود) کتاب ، آوا ، نما

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۳ comments بهمن ۶ام, ۱۳۸۷

دانلود فیلم کوتاه : "در جستجوی کوروش بزرگ"

در جستجوی کوروش بزرگ

                 آرامگاه کوروش بزرگ در پاسارگاد

   تهیه کننده : اسپنتا پروداکشنز   spenta productions

 12.48 دقیقه – برگردان شده به زبان فارسی

دریافت با گنجایش پایین – ۹ مگابایت        دریافت با گنجایش بالا – ۱۸ مگابایت

 آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر) 

بایگانی جستاری:دریافت(دانلود) کتاب ، آوا ، نما


در روزهای آینده تا روز واقعه (۲۲ بهمن) با ویدیوهای بسیار دیدنی درباره شورش(انقلاب) ۵۷ بروز خواهیم شد. سرزدن به تارنما و دانلود این ویدیوها را فراموش نکنید.

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۷ comments بهمن ۲ام, ۱۳۸۷

پاسخ بهرام آبتین به نشریه اینترنتی لُر – پاسخ شماره ۲

در ادامه سخنان ضد ایرانی نشریه اینترنتی لور و پاسخ بهرام آبتین سرنشین کانون فرهنگی پارس های (لر) بختیاری ایرانبان که در آن نیز پرسش هایی از این نشریه داشت ُ آنان نیز در توجیه رفتار خود مواردی را برشمردند که به پاسخ دوباره بهرام آبتین انجامید.

بهرام آبتین – ۷ آبان۱۳۸۷روز جهانی کوروش بزرگ – تخت جمشید 

ز خون پاک قوم بختیاران                   چنین آوازه دارد نام ایران 
 

** وظیفه خود می دانم برای شناخت اندیشه ی کوروش بزرگ برگردان پارسی لوح حقوق بشر این ابر انسان را به شما  ارایه نمایم؛تا به درک عمیق اندیشه ایرانیان در خصوص حقوق بشر پی برده وامید وارم برای آگاهی ببیندگان این منشوررادر تارنمای خود قرار دهید. 

** ازسخنان شما این گونه استنباط می شود که نه تنها شما به نمایندگی تمام لورها”نه لرها سخن می گویید بل تمامی اشخاص مجهول والحال تورک “نه آذری –کورد “نه کرد-وخلق عرب الاحوازی “نه اعراب ایرانی نژاد خوزستانی را، بل گویی با یکدیگر بیعت کرده وشما به نمایندگی از آنان  به سخن پراکنی پرداخته اید. 

**امید بر آن دارم که آنانی که چو سهراب تحت تاثیر فرهنگ بیگانه قرار گرفته اند هر چه زود تر بر این کژ اندیشی خویش پی برده به پاسداری از مام وطن بی اندیشند. 

**هم میهن دیری نخواهد پایید که آیندگان تاریخ، برعمل کرد امروز ما به داوری خواهند نشست. 

 

(بیشتر…)

Add comment دی ۲۹ام, ۱۳۸۷

موضع آیت الله العظمی روحانی درباره مسلمانان چچن

پاینده ایران

  این تصویر را یکی از هم میهنان گرامی به رایانامه تارنما فرستاده است. با رفتن به تارنمای این روحانی در بین چند هزار استفتاء گوناگون یافتن این مورد بسیار سخت بود!

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دی ۲۷ام, ۱۳۸۷

در برابر برگزاری جام خلیج [مجعول]عربی ایران مسابقاتی به نام بحرین ایرانی برگزار کند.

هوشنگ نصیرزاده : در برابر برگزاری جام خلیج [مجعول]عربی!! از سوی کشورهای عربی، ایران مسابقاتی به نام بحرین ایرانی برگزار کند.

نصیرزاده : ایران باید از فدراسیون های عربی به فیفا شکایت کند.

هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی فیفا درباره برگزاری جام خلیج بدون به کار بردن نام فارس در ان گفت: برگزاری مسابقاتی به نام خلیج عربی و با اهداف کاملاً سیاسی برخلاف ماده ۳ اساسنامه فیفاست و فدراسیون فوتبال ایران باید به هیات رییسه فیفا در این زمینه شکایت کند.متاسفانه فدراسیون فوتبال تمام کشورهای عربی خلیج فارس از جمله قطر که “بن همام” رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم هست اساسنامه داخلی ندارند و به صورت سنتی اداره می شوند و دولت در اداره فوتبال آنها دخالت مستقیم دارد اما با این حال فیفا تا کنون این کشورها را با محرومیت روبرو نکرده است . برخی از شرکت های فعال در این کشورها از جمله هواپیمایی امارات با پرداختن مبالغ هنگفتی به عنوان حامی مالی فیفا فعالیت می کنند به همین دلیل با آنها برخورد نمی شود. فدراسیون فوتبال ایران در صورت ادامه یافتن چنین مسابقاتی در سالهای آینده می تواند تهدید کند مسابقاتی نظیر این بازیها که حاکمیت تمامی جزایر ایران را در خلیج فارس نشان می دهد برگزار کند، مثلا مسابقاتی با نام بحرین ایرانی برگزار کند.

برگرفته از : روزنامه خبر ورزشی  شماره ۳۳۸۶ – چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۸۷ – برگه ۹ 

***

پانوشت: آقای نصیرزاده کارمند شرکت نفت ، اصالتاً بهبهانی و هم اکنون ساکن اهواز است.(برای سپاسگزاری از سخنان ایشان می توانید به شماره ۲۵۵۴ ۱۱۳ ۰۹۱۶ پیامک بفرستید).

آنچه این میهن پرست آگاهِ خوزستانی بیان داشتند در واقع برخورد با اقدامات کشورهای عربی در برابر چشمداشت به تمامیت سرزمینی ایران است. این  کارشناس و داور فوتبال خطر اقدامات ضد ایرانی از سوی اعراب در مورد حاکمیت تاریخی ایران بر خلیج همیشه پارس و جزایر ایرانی تنب بزرگ و کوچک و گَپ سَبزو (بوموسا) و همچنین مجمع جزایر بحرین را بیش از مسئولان بی لیاقت حاکمیت فرقه ای دریافته است و در این باره واکنش و سخنان درست و بجایی بیان نموده است. پان ایرانیست ها به عنوان پرچمداران نگاهبان ایران زمین از هنگامه ی آغاز نهضت و مکتب پان ایرانیسم در دهه ۱۳۲۰و همچنین حزب پان ایرانیست از سال ۱۳۳۰ همواره بر حقوق تاریخی و بین المللی ایران بر خلیج پارس و جزایر همیشه ایرانی آن از جمله جزایر سه گانه و بحرین پای فشرده اند و در برابر سخنان جمال عبدالناصر در باره خلیج عربی و بعثی ها به عناون پرچمداران جریان ضد ایرانی پان عربیست به شدت موضع گرفته اند.( در این باره می توانید به بخش اسناد حزب پان ایرانیست  در این تارنما نگاه کنید) وهمچنین در این باره بارها به هیات های حاکمه در دوران پهلوی و حاکمیت فرقه ای کنونی هشدار داده اند و از جمله دولت امیرعباس هویدا را در جریان توطئه جدایی بحرین استیضاح کردند و تنها ۴ نفر نماینده پان ایرانیست به جدایی غیر قانونی بحرین نیز رای منفی دادند.

ای کاش این سخنان از سوی دولتمردان ایران در گستره ای بزرگتر و و اقداماتی در لایه های بالای دیپلماتیک ایران به گونه ای هماهنگ انجام می شد تا چند شیخک راهزن و شتر چران بادیه نشین که به واسطه پول نفت شکم هایشان برآمده شده است و گردن کلفت کرده اند با تحریک کشورهای استعمارگر غربی این گونه برای ما چنگ و دندان نشان ندهند. اگر امروز دولت ایران و همه ملت ایران جلوی این اقدامات به استواری نیاستند فردا دیر است. 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دی ۲۶ام, ۱۳۸۷

دانلود گفتگوی سرور منوچهر یزدی با صدای آمریکا

دیشب در برنامه تفسیر خبر از صدای آمریکا سرور منوچهر یزدی عضو شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست درباره حمله اسراییل به غزه و اینکه آیا منافع ملی برای ایران در این میان وجود دارد یا نه برای ببنندگان و شنوندگان سخنانی بیان داشتند که می توانید فایل شنیداری و دیداری آنرا از زیر دریافت کنید.

زمان ۹ دقیقه – تصویری – گنجایش ۵.۷ مگابایت

دانلود یکراست                  دانلود از پیوند دوم (مدیا فایر)

اگر اینترنت کم سرعت دارید فایل صوتی را به گنجایش ۵۰۰ کیلوبایت یکراست از اینجا دریافت کنید.

بایگانی جستاری :دریافت(دانلود) کتاب ، آوا ، نما

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دی ۲۵ام, ۱۳۸۷

آلبوم تصاویر پان ایرانیست – بخش نخست -کنفرانس مسئولان و رابطان حزبی

پاینده ایران

تا به امروز یاران حزبی تصاویری از میتینگ ها و همایش های حزب پان ایرانیست در تارنماها ی خود داشته اند و با توجه به اینکه بخشی جداگانه با این موضوع در این تارنما نداشتیم و چند تن از بینندگان و هواداران ما در این باره خواستار شده بودند، تصمیم برآن شد از این پس بخشی جداگانه به نام تصاویر پان ایرانیست هم داشته باشیم. نخستین بخش را به کنفرانس مسئولان و رابطان حزب پان ایرانیست در استان های کهگیلویه و بویر احمد ، لرستان و خوزستان اختصاص داده ایم.

 

سرور محسن پزشکپور پندار به هنگام سخنرانی در کنفرانس

 

سرور پندار رهبر حزب پان ایرانیست در میان رابطان و مسئولان حزبی

بایگانی جستاری :آلبوم تصاویر پان ایرانیست

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۴ comments دی ۲۴ام, ۱۳۸۷

پیرامون یاوه گویی های مهدی موید زاده از جبهه ملی

در پی نوشتار آقای مهدی موید زاده از سران شورای رهبری جبهه ملی و پاسخ شایسته پان ایرانیست های آذری به ایشان بایسته دیدم از سروران گرامی و دست اندرکاران تارنمای فرمان آریا سپاسگزاری نمایم. من نیز نکاتی را برای دوستان و هم اندیشان گرامی بیان کنم.

نخست بگویم پاسخی شایسته به این فرد وگروه چند نفره جبهه [خیانت] ملی داده اید. شوربختانه هر اندازه که ما در پی اتحاد هستیم همان اندازه بزرگان این گروه در پی تهمت زدن و ایجاد دودستگی در میان نیروهای ملی هستند که واپسین نمونه آنان سخنان آقای موید زاده است. از زمان راه اندازی ِنخستینِ ِتارنمای تریبون آزاد پان ایرانیست در خوزستان که هک گردید (اسفند ۱۳۸۳) تاکنون نه من و نه هیچ یک از دوستان هیچ گاه نوشته ای توهین آمیز نسبت به جبهه ملی و زنده یاد دکتر مصدق نداشته ایم و حتا چندین نوشتار ملی از آنان (پیروز مجتهد زاده) (کوروش زعیم) (زنده یاد پرویز ورجاوند) نیز به چاپ رساندیم کاری که هیچ یک از تارنماهای وابسته به جبهه ملی تا کنون انجام نداده ند. به گمان من جز چند تن فرد انگشت شمار هیچ یک از افراد کنونی جبهه ملی ، رهرو مصدق این مرد بزرگ نبوده و نیستند و تنها در پشت سر نام مصدق سینه می زنند و باعث بی آبرویی و بدنامی ایشان می گردند.آقایان دیگر بس است در این زمانه که نیروهای میهن پرست از هر سو مورد فشار هستند هر اندازه ما می خواهیم در مورد اختلاف های گذشته و ایجاد دودستگی چیزی نگویم نمیگزارید… این جبهه ملی کجاست که ما اثری از آن نمی بینیم! کدام نشست؟ کدام کارسیاسی تشکیلاتی اثر بخش در میدان سیاست در۳۰ سال گذشته [جز هر از گاهی دور هم گرد آمدن و خاطره تعریف کردن از دهه ۴۰ که هنوز در نوستالژی آن مانده اند] ؟ کدام نشریه ؟ کدام نیروهای سازمان یافته حزبی ؟ کار شما جز دست و پا زدن های بیهوده برای باقی ماندن یک نام چه چیز بوده است. این تشکیلات و شاخه ها و تارنماهای یک نفره در خارج از کشور و یا در استان ها چه کرده و می کنند؟

چند باراین با ظاهرملی ها تلاش داشتند برنامه گوناگون ما را به نام خود مصادره کنند.مگر گردهمایی روبروی سفارت امارات به فراخوان سازمان جوانان حزب پان ایرانیست در تاریخ ۱۰ اردی بهشت ۸۷ را فراموش کردیم که برای همسویی با دیگر ناسیونالیست ها، نه نشان حزب پان ایرانیست را در برگه ها زده شده بود و نه در بیانیه پایانی نام پان ایرانیست آمده بود به یکباره دیدیم همه چیز قرار است به نام جبهه ملی به پایان برسد و البته با هوشیاری دوستان ما وانجام گفتگوهای سرور یزدی و کلاشی و عابدینی با  صدای آمریکا و رادیو فردا اینگونه نشد!

مراسم ۱۶ آذر امسال و برافراشته شدن پرچم پان ایرانیست در دانشگاه تهران را به یاد داریم که همه تارنماهای تک نفره جبهه ملی به بازتاب گزارش تارنمای سلام دمکرات که دارای دیدگاه چپی و غیر ملی هستند اقدام کرده و گزارش ناسیونالیست ها را بازتاب نداد چرا که خبر برافراشتن پرچم پان ایرانیست در آن آمده بود! (البته اگر دوستان تارنمایی را سراغ دارند که اینگونه عمل نکرده است آگاهی دهند که من سخنان خود را درست کنم)بجای بازتاب گسترده این خبر که پس از ۳۰ سال پرچم یک گروه ملی در دانشگاه و در برابر چپ ها و جدایی خواهان به اهتزار درآمد و باید مایه سربلندی نیروهای ملی باشد خبر دروغین و مغرضانه سلام دمکرات بازتاب داده شد! خواننده گرامی ما همیشه دست یاریمان در مسایل میهنی به سوی نیروهای ملی از هر دسته و گروهی دراز بوده و در پی همدلی بوده ایم اما ایشان چه کرده اند جز دشمن تراشی؛ پس چنین واکنش هایی در بین برخی از پان ایرانیست ها را باید طبیعی دانست. شما که هنوز به اشتباه خود و بزرگان این جبهه به اصطلاح ملی مانند دکتر مهدی بازرگان، کریم سنجابی ، یدالله سحابی، حاج سید جوادی ، ابراهیم یزدی قاتل و مزدور آمریکا و… در شورش ۵۷ و سیه روزی ملت ایران اعتراف نکرده اید وهنوز بر مواضع اشتباه خود پا فشاری می کنید چگونه انتظار دارید جوانان میهن پرست روی خوش به شما نشان دهند؟

یکی نیست از این آقایان بپرسد تعریف جبهه چیست؟اگر نمی دانند بخوانند: که «جبهه مجموعه ای از چند تشکل یا حزب سیاسی است که بنا به ضرورت ِحرکت در یک مرحله با یکدیگر هماهنگ می شوند و بر خط مشی واحد و موضع گیری مقطعی اتفاق نظردارند، اگر چه در جهان بینی و اصول عقیدتی و برنامه های آینده با هم اختلاف داشته باشند».

هم اکنون در جبهه ملی چند حزب سیاسی وجود دارد؟ افراد شورای رهبری این احزاب چه کسانی هستند؟ جهان بینی و اصول عقیدتی و برنامه های آینده آنان چیست؟ اساس نامه و کنگره های حزبی و عملکرد آنان در گذشته و حال چه بوده است؟ (کافی است به یکی از این احزاب جبهه ضد ملی به نام نهضت آزادی به رهبری ابراهیم یزدی قاتل سرلشکر خسرو داد اشاره نمود) اصولا این جبهه راساً قادر به نیروگیری نیست ! پس مسئولان تشکیلات یکنفره این جبهه در برخی از استان ها که جوانان میهن پرست و ملی اما خام و بی تجربه هستند چگونه و از سوی چه کسی برگزیده شده اند؟

در پایان بد نیست به خاطره ای بپردازیم: زمانی که سرور محسن پزشکپور پندار بنیان گزار و رهبر حزب پان ایرانیست به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بود ، کوروش زعیم به عیادت این بزرگ مرد رفته بود هنگامی که بر بالین ایشان رسید خود را معرفی کرد: من کوروش زعیم هستم از شورای رهبری جبهه ملی! و سرور پندار چه زیبا گفت : مگر شما(جبهه ملی) هنوز وجود دارید؟ و آقای امیرانتظام (ازهمراهان قدیمی جبهه) با لبخند پاسخ داد جناب پزشکپور این ها تتمه(باقی مانده) شان هستند!!

دو پاسخ به دکتر موسی غنی‌نژاد  (روزنامک)

کژفهمی برخی از سران جبهه ملی از مفاهیم ملی! (آراسپ)

نقدی بر نوشتار دکتر مهدی مویدزاده از علیرضا افشاری

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment دی ۲۲ام, ۱۳۸۷

پاسخ بختیاری میهن پرست به نشریه فرهنگی اجتماعی مردم لُر [ لور]!

پاینده ایران

پاسخ یک بختیاری میهن پرست به  نشریه اینترنتی لُر [ لور]!

بهرام آبتین

        بهرام آبتین: چرا اسم کانون از “لر بختیاری” به

            “پارس های( لر)بختیاری” تغییر نام یافت؟ 

**تاریخ و گذشته هر ملت شناسنامه آن ملت است.

**شک سرآغاز اندیشه و اندیشیدن سرآغاز آزادی ملتهاست.

**من قبل از این که یک لر بختیاری باشم یک ایرانی هستم.

**عزیزانم چرا به این زودی بحرین را به فراموشی سپردیم؟

**ما فرزندان فردوسی بزرگ از وی پندهای بسیار آموخته ایم ایشان فرمودند که ما به ایران شهر بیاندیشیم، ایران بزرگی که تمامی اقوام، تیره ها، ادیان و مذاهب، فرهنگ ها و خرده فرهنگ های ایرانی بخش های تشکیل دهنده ی این پیکره ی مانایند.

**تازیان متجاوزی که هم  اکنون نیز برخی از آنان ابزار دست بریتانیای پلید و دیگر استعمارگران برای جدایی جنوب میهنمان می باشند  واژه (لر) رابرروی زبانها گسترش داده از این نام توسط ایادی خویش برای استفاده از مقاصد شومشان که همانا ایجاد تفرقه وجدایی میان مردم یکپارچه میهن عزیزمان بوده استفاده نموده اند.  

ادامه نوشتار را بخوانید

(بیشتر…)

۱۰ comments دی ۱۸ام, ۱۳۸۷

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی