Archive for مارس, 2012

اعتصاب غذای پیمان عارف ، ادامه فشارها بر احسان هوشمند

پیمان عارف، فعال سابق دانشجویی و عضو سازمان دانش آموختگان جبهه ملی از سه روز پیش دست به اعتصاب غذا زده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این فعال دانشجویی در اعتراض به نگهداری غیر قانونی خود علی رغم صدور و تودیع کفالت اعلام اعتصاب غذا کرده است.

دستگاه قضایی برای این فعال دانشجویی کفالت ۵ میلیونی صادر کرده بود که علی رغم تودیع آن از سوی خانواده اش نامبرده در بازداشت بسر می برد.

گفتنی است از علت بازداشت سوم این فعال سابق دانشجویی اطلاعی در دست نیست.

وضعیت جسمی احسان هوشمند زندانی سیاسی محبوس در بند ۲۰۹ زندان اوین، بر اثر برخورد فیزیکی در دورانِ بازجویی، کماکان نامساعد گزارش شده است.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، گوشِ چپ احسان هوشمند به دلیل ضربه‌های فراوان ماموران وزارت اطلاعات در حین بازجویی دچار درد شدیدی است و وی دائماً صداهایی غیر طبیعی در گوشش احساس می‌کند.

مسئولان زندان علی‌رغم وضعیت نامساعد نامبرده و با اینکه پزشک زندان نیز یکبار وی را معاینه کرده است، از رسیدگی پزشکی به وی سرباز می‌زنند.

هم‌چنین خانواده‌ی آقای هوشمند پس از بیش از دو ماه، سرانجام موفق به ملاقات با وی شدند. ایشان پس از اینکه از صبح روز پنج شنبه، بیست و پنجم اسفندماه در مقابل درب زندان اوین، حضور یافتند، ساعت ۱ بعد از ظهر و در نهایت توانستند ملاقاتِ کوتاهی کابینی داشته باشند.

بر این اساس، وضعیت روحی این روزنامه‌نگار خوب توصیف شده هرچند که وی از لحاظ جسمی بسیار لاغر و تکیده به نظر می‌رسیده است.

شواهد نشان می‌دهد که این زندانی به علت ارتباط با دوستانش در خارج از کشور از جمله مصاحبه‌ها در کردستان عراق تحت فشار قرار دارد.

احسان هوشمند، روزنامه نگار و پژوهشگر مطالعات قومی ست که ۱۷ دی ماه سال جاری پس از مراجعه‎ی تعدادی از ماموران امنیتی به منزل شخصی‌اش در تهران دستگیر شد. آقای هوشمند علی‌رغم گذشت این مدت از زمان بازداشت هم‌چنان در سلول‎‌های انفرادی بند ۲۰۹ زندان اوین و در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

لازم به یادآوری ست که نامبرده، پیش‌تر و در دی ماه سال ۱۳۸۸ نیز به همراه همسر خود، خانم ناهید کوه‌شکاف بازداشت شده بود.

Add comment مارس 25th, 2012

اطلاعیه مدیریت جدید تارنمای “پان ایرانیست خوزستان”

به نام خداوند جان و خرد

پاینده ایران

در روزهایی که نوروزی دیگر ایرانزمین را به شادی و سرور خوانده است و در شرایطی خطیر که نیاز به مبارزه برای استقرار و گسترش استقلال ، آزادی و حاکمیت ملی در کشورمان بیش از پیش احساس می شود ،  خوشنودیم که بار دیگر تارنمای “پان ایرانیست خوزستان” را با ساختاری جدید به هم میهنانمان پیشکش کنیم.

تارنما با تیم مدیریتی جدید و با ساختاری منسجم تر و کامل تر ادامه کار خواهد داد. مطالب تارنما شامل اخبار مهم کشور و تحلیل آن ها از نظر نیروهای ملی گرا و پان ایرانیست خواهد بود ، همچنین اخبار پیرامون حزب پان ایرانیست ، مکتب پان ایرانیسم و نیروهای ملی گرای ایران را پوشش خواهیم داد. امیدواریم در کنار خبر رسانی از مقالات و یادداشت های هم اندیشان پان ایرانیست و میهن پرست نیز بهره مند شویم.

می توانید جهت انتشار مقالات خود با ما از طریق ایمیل حزب پان ایرانیست – تشکیلات خوزستان مکاتبه کنید : [email protected]

امیدواریم کوشش های ما گامی باشد در راه حرکتی ملی به سوی دموکراسی و آرمان های مشترک مردم سرزمینمان تا رسیدن به زندگی سرفرازانه ی ملت بزرگ ایران در سایه ی حاکمیت ملی.

مدیریت تارنمای “پان ایرانیست خوزستان”

سوم فروردین 1391 خورشیدی

Add comment مارس 23rd, 2012

بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست همزمان با نوروز

پان ایرانیست خوزستان :  همزمان با ورود به سال نو خورشیدی و عید باستانی نوروز سازمان جوانان حزب پان ایرانیست در بیانیه ای نوروز را به  “همه ی هموطنان و دوستداران فرهنگ رخشای ایرانی” شادباش گفته و برای ملت ایران آرزوی سعادت و بهروزی کرده است. در ادامه بیانیه “خواست عدالت و آزادی” بزرگترین خواسته جمعی ایرانیان دانسته شده است. متن کامل بیانیه در ادامه می آید :

به نام خداوند جان و خرد

پاینده ایران

نوروز باستانی بر همه ی ایرانیان خجسته باد

سازمان جوانان حزب پان ایرانیست به همه ی هموطنان و دوستداران فرهنگ رخشای ایرانی آمدن نوروز را شاد باش گفته و برای ملت و کشور عزیزمان آرزوی بهروزی و سعادت دارد.امیدواریم همواره کانون خانواده ها گرم و مهر و عطوفت در میانمان جاری و برقرار، شادی، سلامتی و دانایی میهمان خانه هایمان باشد. سرزندگی به این سرزمین باز آید و سرود و ترانه و آهنگ و فرهنگ از در و دیوار شهر و روستاها بتراود. بازوهایمان پرتوان و سفره هایمان با برکت، کشتزارهایمان آباد، رودهایمان جاری و روانِ نیاکانمان از ما شاد و سایه ی همایونِ همای بختِ خوش، برسرمان مداوم برقرار باد!

هموطنان عزیز سال ۱۳۹۱ خورشیدی شروع  آخرین دهه ی قرن ۱۴، سده ای که ایرانیان به دنبال آزادی و عدالت و حاکمیت بر سرنوشت خود بوده اند،در حالی آغاز می شود که خواست عدالت و آزادی هنوز اولویت زندگی جمعی ما را تشکیل می دهد و بسیاری از هموطنانمان با شهامتی قابل تحسین و پایداری ستایش انگیز در این راه و بخاطر ایستادگی بر سر حقوق ملت در زندانها به دور از خانواده ،جشن نوروز را گرامی می دارند و با امیدی سرشار و با همت والای خود به آینده ای درخشان چشم امید دوخته اند و خواسته های شرافتمندانه ی خود را پیگیری می کنند. علی رغم همه ی تنگناها و شدت برخوردها در یکسال گذشته مبارزات ادامه داشته وجامعه مقاومتی در خور توجه از خود نشان داده است.

در سال جدید تحریم ها و انزوای سیاسی،فشار اقتصادی را برای خانواده های ایرانی قابل لمس تر و سنگین تر خواهند ساخت. شیرازه ی سست امور در مسیر تند بادهای سهمگین قرار گرفته است، نارضایتی ها با دقت سرکوب و بوسیله ی قوای امنیتی در دل جامعه پنهان شده اند و اکنون نارضایتی ها در نبود مسیرهای صحیح برای ابراز نظر و مخالفت به سمت هویدایی عریان پیش می رود. همه ی این مقدمات تلخ در سایه ی خردمندی و دانایی می تواند به نتایجی شیرین و خجسته منتهی و بهار ۱۳۹۱ به نوبهار ایرانی مزین شود.

سازمان جوانان حزب پان ایرانیست با عنایت به تجربیات منطقه ای و تاریخی و در جهت نوبهار ایرانی مواردی را ضروری می داند که عبارتند از:

۱-     حکومت ،حاکمیت ملت را به رسمیت بشناسد، آزادی های قانونی با ملزومات آن به ملت اعطا و انتخاباتی آزاد برگزار و متجاوزین به حقوق ملت مجازات شوند.

۲-     قوه ی قضاییه مستقلی تشکیل شود تا به شکایات ملت رسیدگی کرده و برای خشکاندن ریشه های فساد قوای خود را بسیج کند و پناهگاه و دادستان ملت باشد.

۳-     خانه ی ملت به مردم بازگردانده شود و اراده ی ملت از طریق مجلس شورای ملی شنیده شده و حکومت قانون برقرار گردد.

۴-     زندانیان سیاسی آزاد و از آنها و خانواده هایشان دلجویی شود.

امیدواریم مردم عزیزمان علی رغم همه ی فشارها و تنش ها با دانایی و خردورزی ،خیزش و جوشش خود را با کار و ساز هوشیاری ملی هماهنگ کرده و با تاسیس حکومت قانون به هرج و مرج و بی سامانی امور پایان دهند و جلوی خشونت  و زبانه کشیدن عصبانیتهای فشرده را بسته و اداره ی امور را به دست افراد توانا و خردمند بسپارند.

به امید نوبهار ایرانی

پاینده ایران

سازمان جوانان حزب پان ایرانیست

۲۹/۱۲/۱۳۹۰

Add comment مارس 20th, 2012

فشار به اعضای حزب پان ایرانیست در گزارش عفو بین الملل – فوریه ۲۰۱۲(ترجمه پارسی)

بیست و هشتم فوریه ۲۰۱۲- ۹ اسفندماه۱۳۹۰، گزارش سازمان عفو بین الملل با عنوان «به ما دستور داده شده تا شما را خردکنیم» درباره گسترش سرکوب مخالفان در ایران منتشر گردید. صفحه۲۷و۲۸و ۴۱ این گزارش درباره فشار به حزب پان ایرانیست از جمله بازداشت میلاد دهقان، حجت کلاشی، ابوالفضل عابدینی و مهندس رضا کرمانی می باشد که برگردان این بخش از زبان انگلیسی به پارسی را در زیر می خوانید.

*****

چند عضو حزب غیرقانونی اعلام شده ی پان ایرانیست در سال ۲۰۱۱ بازداشت شدند. حجت کلاشی مسوول شاخه جوانان و میلاد دهقان از اعضای این حزب در ژانویه ۲۰۱۱ [بهمن۱۳۸۹] در استان خوزستان بازداشت شده، اما بعداً [با وثیقه] آزاد شدند. بنابه گزارش ها، این دو همچنین در بین ۱۰ تن اعضای این حزب بودند که در ژوئن ۲۰۱۱ [تیرماه ۱۳۹۰] در خوزستان بازداشت شدند.

عضو همکار [هم حزبی] آنان رضا کرمانی، ۷۷ ساله در فوریه ۲۰۱۱ [بهمن۱۳۸۹] پس از اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» یکسال حکم دریافت کرد. رضا کرمانی، دارای مشکلات خطرناکی در سلامتی است که او را  نیازمند به معالجه و درمان پزشکی کرده است. دوران محکومیت وی از ماه اگوست سال ۲۰۱۱ [شهریور۱۳۹۰] آغاز شده است.

 

متن انگلیسی

Page no 41:

Several members of the banned Pan-Iranist Party were arrested in 2011. Hojjat Kalashi, the Head of the Party’s Youth wing and Milad Dehghan, a member, were arrested in Khuzestan province in January 2011, but released later. They were also among 10 party members reportedly arrested in Khuzestan in June 2011.

 Fellow member, Reza Kermani, aged 77,received a one-year sentence in February 2011 after being convicted of “acting against national security”. Reza Kermani, who has serious health problems for which he requires medical treatment, began serving his sentence in August 2011.


*****************

 بخش دیگری از گزارش عفو بین الملل درباره دستگیری اعضای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران می باشد که صفحه ۲۷ و ۲۸ منحصراً درباره ابوالفضل عابدینی می باشد. ترجمه این بخش از گزارش به شرح زیر است.

حداقل ۳۰ نفر، از جمله برخی از فعالان مستقل حقوق بشر و تعدادی از اعضای مجموعه فعالان حقوق بشر، در اوایل ماه مارس ۲۰۱۰ دستگیر شدند. بیست وب سایت متعلق به مجموعه فعالان حقوق بشر توسط مسوولین امر فیلترشد. بسیاری از بازداشت شدگان به فاصله کوتاهی آزاد شدند.

یکی از بازداشت شدگان رئیس سابق روابط عمومی مجموعه فعالان حقوق بشر، روزنامه نگار مستقل وفعال حقوق بشر، ابوالفضل عابدینی نصر است؛در حال حاضر ۲۹ ساله است که در زمان هر دو بازداشت خود و یکبار در بدو ورود خود به زندان اوین مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود. ابوالفضل عابدینی نصر قبلا در مدت کوتاهی پس از انتخابات ریاست جمهوری در سال ۲۰۰۹ دستگیر شده و قبل از اینکه با قرار وثیقه آزاد شود، چهار ماه در زندان به سر برد.

وکیل ابوالفضل عابدینی نصر پس از دستگیری مجدد او در ماه مارس۲۰۱۰ مطلع شد که او در شعبه ۱ دادگاه انقلاب در اهواز محکوم شده است که این حکم مرتباط با بازداشت اش در ژوئن ۲۰۰۹ است. او برای «عضویت در یک سازمان غیر قانونی [مجموعه فعالان حقوق بشر و حزب پان ایرانیست]»،«گسترش تبلیغ علیه نظام بوسیله صحبت کردن با رسانه های خارجی» و «ارتباط با کشورهای دشمن» به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

اتهام “ارتباط با کشورهای دشمن” ممکن است به ادعاهای ساختگی مقامات ایران در ماه مارس ۲۰۱۰  مربوط باشد که می گویند مجموعه فعالان حقوق بشر توسط سازمان سیا ساخته شده و به عنوان بخشی از تلاش های هماهنگی است که  به دنبال انقلاب نرم در ایران است. حکم عابدینی در دادگاه تجدید نظر در ماه مه تایید شد.

او از مشکل قلبی رنج میبرد و نیازمند به دارو و معاینات منظم و مستمر پزشکی است. برای سازمان عفو بین الملل واضح نیست که آیا او دارای مراقبت پزشکی کافی در زندان هست یا نه؟

در تاریخ ۱ مه ۲۰۱۱، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران ابوالفضل عابدینی نصر را به اتهام «تبلیغ علیه نظام » به یک سال حبس دیگر محکوم کرد. این اتهام در رابطه با مصاحبه هایی بود که او در مقام خود به عنوان رییس روابط عمومی مجموعه فعالان حقوق بشر با رسانهها داشت. در ماه نوامبر ۲۰۱۱ این حکم در دادگاه تجدید نظر تایید شد.

ابوالفضل عابدینی نصر همچنین عضو حزب پان ایرانیست میباشد که یک سازمان سیاسی مخالف حکومت است و هوادار همبستگی و اتحاد مجدد ایرانیان ساکن فلات ایران است.

 

برگردان به پارسی از میلاد دهقان

 

page:27-28

At least 30 people, including some independent human rights activists and a number of HRA members, were arrested in early March 2010. Twenty websites belonging to the HRA were filtered by the authorities70. Most of those arrested were released shortly afterwards.of “We are ordered to crush you”

Expanding repression of dissent in Iran Amnesty International February 2012 Index: MDE 13/002/2012

those detained was the HRA’s former Head of Public Relations, freelance journalist and human rights activist Abolfazl Abedini Nasr, now aged 29, who was reportedly beaten both during his arrest and on his arrival at Evin Prison

Abolfazl Abedini Nasr had previously been arrested shortly after the June2009

presidential election and held for four months before being released on bail. After his re-arrest in March 2010, his lawyer was informed that Abolfazl Abedini Nasr had been convicted by Branch 1 of the Revolutionary Court in Ahvaz in connection with his June 2009 arrest. He was sentenced to 11 years’ imprisonment for “membership of an illegal organization [HRA]”, “spreading propaganda against the system” for talking to foreign media and “contacts with enemy states. The charge of “contact with enemy states” may be related to claims that the authorities made in March 2010 that HRA was set up by the CIA as part of alleged attempts to orchestrate a “soft revolution” in Iran. His sentence was confirmed on appeal in May2010. He suffers from a heart problem for which he requires regular medication and checkups.It is not clear to Amnesty International whether he is receiving adequate medical care in prison.

 On 1 May 2011, Branch 28 of the Revolutionary Court in Tehran sentenced Abolfazl Abedini Nasr to an additional year’s imprisonment after he was convicted of “spreading propaganda against the system” in connection with interviews he gave to media outlets in his capacity as Head of Public Relations for the HRA. This sentence was upheld on appeal in November 2011.

Abolfazl Abedini Nasr is also a member of the Pan-Iranist party, a banned political opposition party which advocates for the solidarity and reunification of the Iranian peoples inhabiting the Iranian plateau.

Add comment مارس 6th, 2012


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها