Archive for آگوست, 2010

فروشگاه امارات!

چند سال است هر زمان كه از خیابان طالقانی می گذرم دیدن تابلوی این فروشگاه و تابلوهای مشابه من را آزار ميدهد. چرا یك جوان ایرانی باید نام فروشگاهش را نام كشوری عربي با عمر 37 ساله بگزارد كه هم اكنون كه چشم طمع بر آب و خاك ایران دوخته و مرتب ادعای سرزمینی به سه جزیره تنب كوچك و برزگ و گپ سبزو (بوموسا) ایران دارد. اين مسئله مهم از ضعف هاي بيشمار دستگاه فرهنگی كشور است چرا كه یك فرد با این همه نام های زیبای ایرانی باید یك نام عربی كه چندان هم زیبا نیست بر روی فروشگاه شیك خود بگذارد. قصد ندارم این دیدگاه بدبينانه را لحاظ كنم كه ممكن است قصدی در این رابطه وجود داشته باشد!؟

همانگونه كه هیچ فرد عرب ساكن كشورهاي عربی نام “ایران” را بر فروشگاه خود نمی گزارد یا یك آمریكایی نام ویتنام یا یك مصري نام اسراييل بر محل كسب و كار خود نخواهد گذاشت، شايسته است كه يك ايراني هم نام ايراني بر فروشگاه خود بگزارد. البته از ساليان پيش گذاشتن نامهاي خارجي در بين مردم سرگشته ميهن ما باب شده بود و نشان با فرهنگ بودن و بروز بودن آن فرد بود اما استفاده از چنين نام هايي مانند امارات، دوبي، برزيل و… كه نام كشور ديگري هستند به هيچ عنوان توجيه پذير نيست؛ همانگونه كه هيچ كس جرات گذاشتن نام آمريكا و اسراييل و را حتا بر روي دكه سيگار فروشي خود هم ندارد شايسته است به عدم استفاده چنين نام هايي هم توجه شود هرچند اداره محترم اماكن هميشه آماده برخود خشن با چنين افرادي است كه البته راه درستي نيست .

چند تن از دوستان با دیدن نام “می سی سی پی” بر روی یك ساندیچ فروشی! به آنجا رفته پس از گفتگو با مغازه دار به ايشان گفته اند كه رود كارون ما چه كمتر از رود مي سي سي پي در قاره آمريكا دارد كه اين نام را بر آنجا گذاشته و اصولا براي مردم عادي بيان اين واژه كمي سنگين است.با گفتگو و قبول هزينه شبرنگ و دستمزد تغييرات از سوي دوستان نام سانديچي به كارون تغيير پيدا كرد.

همه ما ميتوانيم با فرهنگ سازي وگفتگو بسياري را از گذاشتن چنين نامهايي بر فرزندان و فروشگاه ها و مكان ها بر حضر داريم كه البته وظيفه دولت ها در اين زمينه بسيار سنگين تر است هر چند كه اغلب از به دوش كشيدن آن غافل بوده اند!

خوشبختانه امروز گرايش به سوي نام هاي ايراني و بويژه باستاني بيشتر شده است چرا كه عرب زدگي همان اندازه ناپسند است كه غربزدگي.

در پايان ياد آور ميشوم كه مقصود اين نوشته كوتاه به معني برخورد با چنين افرادي نيست بلكه راهنمايي و تشويق آنان با نام گذاري شايسته مي باشد.

پاينده ايران

Add comment آگوست 29th, 2010

ده سالی است که می شناسمش…بخش سوم

قهرمانی کوچک با کارهایی بزرگاز:ناکام

همیشه به دنبالش دویدم نه این که به او برسم یا مثل بعضی نارفیقان سابق پشت پایش بزنم و از افتادنش روده بُر شوم. بلکه بیشتر برای اینکه بگیرمش تا مگر از شدت سرعت عمل و تصادف کردنش کمی بکاهم. شتاب و عجله کردن برای او عملی ستوده است چون اعتقاد دارد دیگر زمانی باقی نمانده باید هر طوری که شده برای این میهن خسته و سرزمین از نفس افتاده باید کاری کرد منطقی که به هرحال پیرویش بود.علاوه بر کار مطبوعاتی وارد کار بازار شد و شرکتی را به همراه تعدادی از بستگان به صورت شراکتی راه انداخت. در آمدی کسب می کرد و می خواست زندگی تازه ای آغاز کند و علاقه ای تازه درسر می پرورانید که بازهم توفان حوادث به سراغش آمد.

(بیشتر…)

Add comment آگوست 26th, 2010

سرور ابوالفضل عابدینی ممنوع التردد شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته مورخ بیست و ششم مردادماه، ابوالفضل عابدینی نصر خبرنگار و از مسئولان پیشین مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از تردد در زندان کارون و خارج از بندش تا اطلاع ثانوی منع شد .

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این دستور که از سوی رئیس زندان کارون اهواز به تمامی پرسنل اعلام شده است مشکلات حادی را برای ابوالفضل عابدینی ایجاد کرده است .

این در حالیست که این زندانی سیاسی هر سه روز یک بار برای دریافت داروهای خود می بایست به بهداری زندان مراجعه کند .

آقای عابدینی از بدو ورود به زندان کارون اهواز با سخت گیری ها و اعمال فشار های متفاوتی روبه رو بوده است؛ ممنوع الملاقات و ممنوع التردد کردن و جلوگیری از تماس تلفنی با خانواده، از جمله این فشارها می باشد.

شایان ذکر است که این فعال حقوق بشر که از یازدهم اسفندماه سال جاری تاکنون در زندان محبوس است بر اساس رای دادگاه به تحمل یازده سال حبس تعزیری محکوم شده است.

Add comment آگوست 23rd, 2010

دانلود شاهنامه فردوسی نسخه کامل شنیداری با صدای اسماعیل قادرپناه

Shahnameh Ferdowsi Download Mp3 – full Book

Mosque version

relate by : esmaeil ghader panah

آنچه که در پی می‌آید روایت کامل بیت‌های شاهنامه فردوسي بر پايه نسخه (چاپ مسکو) با صدای گوینده معاصر آقای اسماعیل قادر پناه است.  با سپاس بسيار از « ياسين مديا » براي بارگزاري پوشه هاي شنيداري.

(بیشتر…)

3 comments آگوست 23rd, 2010

ده سالی می شود که می شناسمش(بخش دوم)

البته با او اختلاف نظرهایی داشتم، راه هر دوی ما یکی بود و روش ها متفاوت. من محافظه کارم،حزم اندیش و محتاط ولی این جوان پر شور گاهی چنان انرژی در خودش می دید که به هر طریق می خواست لااقل کاری کند، در یک روز مثلا می توانست به 5 شهر استان همزمان سفر کند، کاری که هرگز در توان من نبود. بگذریم… با نهضت پان ایرانیسم آشنا شد و بعد از مدتی به این نهضت ریشه در تاریخ ایران پیوست. کم کم پا به فضای مطبوعاتی استان نهاد و به عنوان خبرنگاری موجه و پرتوان درسطح استان خود را مطرح کرد. از نشریات تخصصی گرفته تا هفته نامه،چه در بخش آگهی ها، گزارش، عکاسی، صفحه آرایی و مقاله نویسی مهارت عجیبی داشت. به قول یکی از سردبیرهایش گویی این پسر دو قلب دارد، آچار فرانسه موسسه و بسیاری از نشریات بود هراز چند گاهی گاز انبرش می شدم و نیشی آن هم از روی همان روحیه روشنفکر مآبی نصیبش می کردم. گفتم که در بسیاری از روش های اجرایی با هم درگیر بودیم. (بیشتر…)

Add comment آگوست 16th, 2010

پان ایرانیست بودن، مسئله این است!

پان ایرانیست بودن، مسئله این است!

با درود به شما

تعجب میكنم چرا زمان احضار، بازداشت و زندان، اكثر رسانه های خبری در اینترنت و یا ماهواره از ذکر نام افراد حزب پان ایرانیست و هوادران شان برحذر هستند و اگر یکی از افراد بازداشت شده وابسته به پان ایرانیست بود و در عین حال فعالیت های حقوق بشری و مطبوعاتی و اجتماعی هم داشت اغلب اوقات از پان ایرانیست نام نمی برند یا در صورت سرشناس بودن آن فرد پان ایرانیست، با اکراه اشاره به گرایش سیاسی آن دارند.

برای نمونه مواردی كه در این مدت دیده ام را ذكر می كنم:

(بیشتر…)

Add comment آگوست 15th, 2010

ممانعت از ورود سرور ابوالفضل عابدینی به بهداری زندان کارون

خبرگزاری هرانا –مسئولین زندان کارون اهواز صبح روز گذشته از ورود ابوالفضل عابدینی نصر به بهداری زندان ممانعت به عمل آوردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا؛ اقای ابوالفضل عابدینی صبح امروز نیز که قصد داشت داروهای قلبی خود را از بهداری زندان دریافت کند تقاضایی داده بود که نه تنها با این درخواست موافقت نشد بلکه با خروج وی از بند جلوگیری شد .

ابوالفضل عابدینی که از بیماری قلبی رنج می برد زمانی که قصد رفتن به بهداری زندان برای دریافت داروهای خود را داشت، پاسداران بند 6 زندان کارون اهواز از خروج وی جلوگیری کردند.ممانعت از ورود ابوالفضل عابدینی به بهداری زندان کارون این فعال حقوق بشر به شدت از نارحتی قلبی (افتادگی دریچه میترال) رنج میبرد و می بایست داروهای خود را در اختیار داشته باشد . مسئولین زندان کارون اهواز از بدو ورود این روزنامه نگار و فعال حقوق بشر به این زندان با اعمال فشار روز افزون تحمل حبس را برای این زندانی دشوار ساخته اند.

گم شدن درخواست انتقال به زندان اوین ، ممنوع الملاقات شدن با خانواده ، جلوگیری از تماس تلفنی و ندادن داروهای قلبی به وی در ادامه این فشار بر این زندانی محسوب میشود.

Add comment آگوست 12th, 2010

پاسخ سرور حجت کلاشی(مسئول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست) به "قصه تلخ جدایی"

Add comment آگوست 8th, 2010

احضار جهانگیر محمودی وکیل جدید سرور ابوالفضل عابدینی به اداره اطلاعات اصفهان

هرانا؛ جهانگیر محمودی به اداره اطلاعات احضار شد

شنبه 16 مرداد1389

خبرگزاری هرانا – جهانگیر محمود نژاد چرمهینی وکیل دادگستری به اداره اطلاعات اصفهان احضار شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، جهانگیر محمود نژاد چرمهینی ( مشهور به جهانگیر محمودی) از وکلای دادگستری چند روز پس از احضار به اداره اطلاعات، ماموران امنیتی به خانه وی مراجعه کرده و دستگاه کامپیوتر، کتابها و دست نوشته های ایشان را به همراه خود بردند.

پس از بازداشت محمد اولیایی فر وکیل پیشین ابوالفضل عابدینی آقای جهانگیر محمودی وکالت ابوالفضل عابدینی را بر عهده گرفته است.

این وکیل دادگستری از روحانیون منتقد حکومت است که سابقه چندین بار احضار و بازداشت را در پرونده خود دارد و یکبار از سوی دادگاه ویژه روحانیت خلع لباس گردید. آقای محمودی آخرین بار ماه گذشته به دادگاه ویژه روحانیت احضار شده بود.

Add comment آگوست 8th, 2010

سرور رامین پشتکوهی بازداشت شد

رامین پشتکوهی فرزند سرور پشتکوهی از پیشکسوتان پان ایرانیست ۳ روز پیش(9مرداد) در منزل مسکونی اش بازداشت شد.
ایشان که در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۸۹ بازداشت شده و وسایل شخصی ،کتب و رایانه شان مورد تفتیش و مصادره قرار گرفته بود چندی بعد با قرار وٍثیقه آزاد شدند. اما در تاریخ ۹ مرداد علیرغم تعیین قرار وثیقه و تحویل وسایل شخصی و رایانه مجددا بازداشت شده و مسولین مربوطه هیچ توضیحی پیرامون دلیل بازداشت وی ارائه ندادند.ایشان اکنون  در بند وزارت اطلاعات زندان اصفهان می باشند.
سرور پشتکوهی از پیشکسوتان حزب پان ایرانیست می باشد که از جایگاه خاصی در میان فعالین حزبی برخوردار است.

برگرفته از : تارنمای سازمان جوانان پان ایرانیست

________________________________________

هرانا؛ یک فعال سیاسی در شاهین شهر بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – رامین پشتکوهی از فعالان سیاسی در شاهین شهر اصفهان توسط نیروهای امنیتی در نهم مرداد ماه بازداشت شده است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، دادگاه انقلاب پس از بازداشت نامبرده توسط وزارت اطلاعات قرار وثیقه تعیین کرده است که تا کنون با کارشکنی ماموران وزارت اطلاعات آزاد نشده است. ماموران وزارت اطلاعات دو ماه پیش در بازداشت پدر وی که از فعالان حزب پان ایرانیست است پس از تفتیش منزل برخی وسایل شخصی رامین پشتکوهی را نیز با خود بردند که گفته می شود به دلیل وجود تصاویر توهین آمیز نسبت به مقامات جمهوری اسلامی وی نیز بازداشت شده است.

Add comment آگوست 8th, 2010

دانلود متن کامل قانون اساسی مشروطه

چهاردهم مرداد سالگرد انقلاب مشروطه بر همه میهن پرستان خجسته باد. به مناسبت این روز فرخنده متن کامل قانون اساسی مشروطه ایران که شامل متن اولیه به همراه تغییرات و متمم آن را برای دانلود در اختیار هم میهنان گرامی قرار می دهیم. پاینده ایران

176 کیلوبایت- PDF

Ghanoon Asasi Mashrooteh Iran

Add comment آگوست 4th, 2010

به یاد استاد محمد نوری + دانلود آهنگ های خاطره انگیز

ما برای آنکه ایران گوهری تابان شود خون دلها خورده ایم

ما برای آنکه ایران، خانه خوبان شود رنج دوران برده ایم*

سال1389 سال از دست دادن هنرمندان ارزنده ی این مرز و بوم است که یکی یکی بار سفر می بندند و از میان ما می روند. این بارنیز نازنین صدای محمد نوری خاموش شد و غم به دل عاشقان ایران آورد. یکی از ماندگارترین ترانه هایی که محمد نوری خواند ایران،ایران است که شعر آنرا نیز ترانه سرای میهن پرست زنده یاد تورج نگهبان سروده بود.نازنین مریم نیز یکی دیگر از ترانه های ماندگار و بسیار معروف اوست.

از دیگر ترانه هایی که زنده یاد نوری برای ایران خواند می توان به سفر برای وطن با شعر زیبایی از زنده یاد نادر ابراهیمی ، ای وطن ، سرزمین خورشید و سرزمین محبوب من اشاره کرد.

یاد و خاطره اين خواننده میهن دوست گرامی باد.

گفتم که تا ترانه هایم از باغ و گل سخن بگوید     اما به باغ ما دریغا جز گل کاغذی نروید…**

دریافت آهنگ

ای وطن  4.37 مگابایت

جان مریم   9.39 مگابایت

ایران، ایران 6.73 مگابایت

سفر براي وطن   1.31 مگابايت

سرزمین خورشید   5.13 مگابایت

سرزمین محبوب من   5.36 مگابایت

* گوشه ای از متن ترانه سفری برای وطن

** بخشی از  یکی از ترانه های استاد

زندگی نامه استاد محمد نوری برگرفته از ویکی پدیا

در هفتمین روز سوگ شاعر میهن پرست ایران، استاد تورج نگهبان

2 comments آگوست 2nd, 2010

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها