Archive for شهریور, ۱۳۸۹

فروشگاه امارات!

چند سال است هر زمان که از خیابان طالقانی می گذرم دیدن تابلوی این فروشگاه و تابلوهای مشابه من را آزار میدهد. چرا یک جوان ایرانی باید نام فروشگاهش را نام کشوری عربی با عمر ۳۷ ساله بگزارد که هم اکنون که چشم طمع بر آب و خاک ایران دوخته و مرتب ادعای سرزمینی به سه جزیره تنب کوچک و برزگ و گپ سبزو (بوموسا) ایران دارد. این مسئله مهم از ضعف های بیشمار دستگاه فرهنگی کشور است چرا که یک فرد با این همه نام های زیبای ایرانی باید یک نام عربی که چندان هم زیبا نیست بر روی فروشگاه شیک خود بگذارد. قصد ندارم این دیدگاه بدبینانه را لحاظ کنم که ممکن است قصدی در این رابطه وجود داشته باشد!؟

همانگونه که هیچ فرد عرب ساکن کشورهای عربی نام “ایران” را بر فروشگاه خود نمی گزارد یا یک آمریکایی نام ویتنام یا یک مصری نام اسراییل بر محل کسب و کار خود نخواهد گذاشت، شایسته است که یک ایرانی هم نام ایرانی بر فروشگاه خود بگزارد. البته از سالیان پیش گذاشتن نامهای خارجی در بین مردم سرگشته میهن ما باب شده بود و نشان با فرهنگ بودن و بروز بودن آن فرد بود اما استفاده از چنین نام هایی مانند امارات، دوبی، برزیل و… که نام کشور دیگری هستند به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست؛ همانگونه که هیچ کس جرات گذاشتن نام آمریکا و اسراییل و را حتا بر روی دکه سیگار فروشی خود هم ندارد شایسته است به عدم استفاده چنین نام هایی هم توجه شود هرچند اداره محترم اماکن همیشه آماده برخود خشن با چنین افرادی است که البته راه درستی نیست .

چند تن از دوستان با دیدن نام “می سی سی پی” بر روی یک ساندیچ فروشی! به آنجا رفته پس از گفتگو با مغازه دار به ایشان گفته اند که رود کارون ما چه کمتر از رود می سی سی پی در قاره آمریکا دارد که این نام را بر آنجا گذاشته و اصولا برای مردم عادی بیان این واژه کمی سنگین است.با گفتگو و قبول هزینه شبرنگ و دستمزد تغییرات از سوی دوستان نام ساندیچی به کارون تغییر پیدا کرد.

همه ما میتوانیم با فرهنگ سازی وگفتگو بسیاری را از گذاشتن چنین نامهایی بر فرزندان و فروشگاه ها و مکان ها بر حضر داریم که البته وظیفه دولت ها در این زمینه بسیار سنگین تر است هر چند که اغلب از به دوش کشیدن آن غافل بوده اند!

خوشبختانه امروز گرایش به سوی نام های ایرانی و بویژه باستانی بیشتر شده است چرا که عرب زدگی همان اندازه ناپسند است که غربزدگی.

در پایان یاد آور میشوم که مقصود این نوشته کوتاه به معنی برخورد با چنین افرادی نیست بلکه راهنمایی و تشویق آنان با نام گذاری شایسته می باشد.

پاینده ایران

Add comment شهریور ۷ام, ۱۳۸۹

ده سالی است که می شناسمش…بخش سوم

قهرمانی کوچک با کارهایی بزرگاز:ناکام

همیشه به دنبالش دویدم نه این که به او برسم یا مثل بعضی نارفیقان سابق پشت پایش بزنم و از افتادنش روده بُر شوم. بلکه بیشتر برای اینکه بگیرمش تا مگر از شدت سرعت عمل و تصادف کردنش کمی بکاهم. شتاب و عجله کردن برای او عملی ستوده است چون اعتقاد دارد دیگر زمانی باقی نمانده باید هر طوری که شده برای این میهن خسته و سرزمین از نفس افتاده باید کاری کرد منطقی که به هرحال پیرویش بود.علاوه بر کار مطبوعاتی وارد کار بازار شد و شرکتی را به همراه تعدادی از بستگان به صورت شراکتی راه انداخت. در آمدی کسب می کرد و می خواست زندگی تازه ای آغاز کند و علاقه ای تازه درسر می پرورانید که بازهم توفان حوادث به سراغش آمد.

(بیشتر…)

Add comment شهریور ۴ام, ۱۳۸۹

سرور ابوالفضل عابدینی ممنوع التردد شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته مورخ بیست و ششم مردادماه، ابوالفضل عابدینی نصر خبرنگار و از مسئولان پیشین مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، از تردد در زندان کارون و خارج از بندش تا اطلاع ثانوی منع شد .

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، این دستور که از سوی رئیس زندان کارون اهواز به تمامی پرسنل اعلام شده است مشکلات حادی را برای ابوالفضل عابدینی ایجاد کرده است .

این در حالیست که این زندانی سیاسی هر سه روز یک بار برای دریافت داروهای خود می بایست به بهداری زندان مراجعه کند .

آقای عابدینی از بدو ورود به زندان کارون اهواز با سخت گیری ها و اعمال فشار های متفاوتی روبه رو بوده است؛ ممنوع الملاقات و ممنوع التردد کردن و جلوگیری از تماس تلفنی با خانواده، از جمله این فشارها می باشد.

شایان ذکر است که این فعال حقوق بشر که از یازدهم اسفندماه سال جاری تاکنون در زندان محبوس است بر اساس رای دادگاه به تحمل یازده سال حبس تعزیری محکوم شده است.

Add comment شهریور ۱ام, ۱۳۸۹

دانلود شاهنامه فردوسی نسخه کامل شنیداری با صدای اسماعیل قادرپناه

Shahnameh Ferdowsi Download Mp3 – full Book

Mosque version

relate by : esmaeil ghader panah

آنچه که در پی می‌آید روایت کامل بیت‌های شاهنامه فردوسی بر پایه نسخه (چاپ مسکو) با صدای گوینده معاصر آقای اسماعیل قادر پناه است.  با سپاس بسیار از « یاسین مدیا » برای بارگزاری پوشه های شنیداری.

(بیشتر…)

۳ comments شهریور ۱ام, ۱۳۸۹

ده سالی می شود که می شناسمش(بخش دوم)

البته با او اختلاف نظرهایی داشتم، راه هر دوی ما یکی بود و روش ها متفاوت. من محافظه کارم،حزم اندیش و محتاط ولی این جوان پر شور گاهی چنان انرژی در خودش می دید که به هر طریق می خواست لااقل کاری کند، در یک روز مثلا می توانست به ۵ شهر استان همزمان سفر کند، کاری که هرگز در توان من نبود. بگذریم… با نهضت پان ایرانیسم آشنا شد و بعد از مدتی به این نهضت ریشه در تاریخ ایران پیوست. کم کم پا به فضای مطبوعاتی استان نهاد و به عنوان خبرنگاری موجه و پرتوان درسطح استان خود را مطرح کرد. از نشریات تخصصی گرفته تا هفته نامه،چه در بخش آگهی ها، گزارش، عکاسی، صفحه آرایی و مقاله نویسی مهارت عجیبی داشت. به قول یکی از سردبیرهایش گویی این پسر دو قلب دارد، آچار فرانسه موسسه و بسیاری از نشریات بود هراز چند گاهی گاز انبرش می شدم و نیشی آن هم از روی همان روحیه روشنفکر مآبی نصیبش می کردم. گفتم که در بسیاری از روش های اجرایی با هم درگیر بودیم. (بیشتر…)

Add comment مرداد ۲۵ام, ۱۳۸۹

پان ایرانیست بودن، مسئله این است!

پان ایرانیست بودن، مسئله این است!

با درود به شما

تعجب میکنم چرا زمان احضار، بازداشت و زندان، اکثر رسانه های خبری در اینترنت و یا ماهواره از ذکر نام افراد حزب پان ایرانیست و هوادران شان برحذر هستند و اگر یکی از افراد بازداشت شده وابسته به پان ایرانیست بود و در عین حال فعالیت های حقوق بشری و مطبوعاتی و اجتماعی هم داشت اغلب اوقات از پان ایرانیست نام نمی برند یا در صورت سرشناس بودن آن فرد پان ایرانیست، با اکراه اشاره به گرایش سیاسی آن دارند.

برای نمونه مواردی که در این مدت دیده ام را ذکر می کنم:

(بیشتر…)

Add comment مرداد ۲۴ام, ۱۳۸۹

ممانعت از ورود سرور ابوالفضل عابدینی به بهداری زندان کارون

خبرگزاری هرانا –مسئولین زندان کارون اهواز صبح روز گذشته از ورود ابوالفضل عابدینی نصر به بهداری زندان ممانعت به عمل آوردند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا؛ اقای ابوالفضل عابدینی صبح امروز نیز که قصد داشت داروهای قلبی خود را از بهداری زندان دریافت کند تقاضایی داده بود که نه تنها با این درخواست موافقت نشد بلکه با خروج وی از بند جلوگیری شد .

ابوالفضل عابدینی که از بیماری قلبی رنج می برد زمانی که قصد رفتن به بهداری زندان برای دریافت داروهای خود را داشت، پاسداران بند ۶ زندان کارون اهواز از خروج وی جلوگیری کردند.ممانعت از ورود ابوالفضل عابدینی به بهداری زندان کارون این فعال حقوق بشر به شدت از نارحتی قلبی (افتادگی دریچه میترال) رنج میبرد و می بایست داروهای خود را در اختیار داشته باشد . مسئولین زندان کارون اهواز از بدو ورود این روزنامه نگار و فعال حقوق بشر به این زندان با اعمال فشار روز افزون تحمل حبس را برای این زندانی دشوار ساخته اند.

گم شدن درخواست انتقال به زندان اوین ، ممنوع الملاقات شدن با خانواده ، جلوگیری از تماس تلفنی و ندادن داروهای قلبی به وی در ادامه این فشار بر این زندانی محسوب میشود.

Add comment مرداد ۲۱ام, ۱۳۸۹

پاسخ سرور حجت کلاشی(مسئول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست) به "قصه تلخ جدایی"

Add comment مرداد ۱۷ام, ۱۳۸۹

احضار جهانگیر محمودی وکیل جدید سرور ابوالفضل عابدینی به اداره اطلاعات اصفهان

هرانا؛ جهانگیر محمودی به اداره اطلاعات احضار شد

شنبه ۱۶ مرداد۱۳۸۹

خبرگزاری هرانا – جهانگیر محمود نژاد چرمهینی وکیل دادگستری به اداره اطلاعات اصفهان احضار شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، جهانگیر محمود نژاد چرمهینی ( مشهور به جهانگیر محمودی) از وکلای دادگستری چند روز پس از احضار به اداره اطلاعات، ماموران امنیتی به خانه وی مراجعه کرده و دستگاه کامپیوتر، کتابها و دست نوشته های ایشان را به همراه خود بردند.

پس از بازداشت محمد اولیایی فر وکیل پیشین ابوالفضل عابدینی آقای جهانگیر محمودی وکالت ابوالفضل عابدینی را بر عهده گرفته است.

این وکیل دادگستری از روحانیون منتقد حکومت است که سابقه چندین بار احضار و بازداشت را در پرونده خود دارد و یکبار از سوی دادگاه ویژه روحانیت خلع لباس گردید. آقای محمودی آخرین بار ماه گذشته به دادگاه ویژه روحانیت احضار شده بود.

Add comment مرداد ۱۷ام, ۱۳۸۹

سرور رامین پشتکوهی بازداشت شد

رامین پشتکوهی فرزند سرور پشتکوهی از پیشکسوتان پان ایرانیست ۳ روز پیش(۹مرداد) در منزل مسکونی اش بازداشت شد.
ایشان که در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۸۹ بازداشت شده و وسایل شخصی ،کتب و رایانه شان مورد تفتیش و مصادره قرار گرفته بود چندی بعد با قرار وٍثیقه آزاد شدند. اما در تاریخ ۹ مرداد علیرغم تعیین قرار وثیقه و تحویل وسایل شخصی و رایانه مجددا بازداشت شده و مسولین مربوطه هیچ توضیحی پیرامون دلیل بازداشت وی ارائه ندادند.ایشان اکنون  در بند وزارت اطلاعات زندان اصفهان می باشند.
سرور پشتکوهی از پیشکسوتان حزب پان ایرانیست می باشد که از جایگاه خاصی در میان فعالین حزبی برخوردار است.

برگرفته از : تارنمای سازمان جوانان پان ایرانیست

________________________________________

هرانا؛ یک فعال سیاسی در شاهین شهر بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – رامین پشتکوهی از فعالان سیاسی در شاهین شهر اصفهان توسط نیروهای امنیتی در نهم مرداد ماه بازداشت شده است. بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، دادگاه انقلاب پس از بازداشت نامبرده توسط وزارت اطلاعات قرار وثیقه تعیین کرده است که تا کنون با کارشکنی ماموران وزارت اطلاعات آزاد نشده است. ماموران وزارت اطلاعات دو ماه پیش در بازداشت پدر وی که از فعالان حزب پان ایرانیست است پس از تفتیش منزل برخی وسایل شخصی رامین پشتکوهی را نیز با خود بردند که گفته می شود به دلیل وجود تصاویر توهین آمیز نسبت به مقامات جمهوری اسلامی وی نیز بازداشت شده است.

Add comment مرداد ۱۷ام, ۱۳۸۹

دانلود متن کامل قانون اساسی مشروطه

چهاردهم مرداد سالگرد انقلاب مشروطه بر همه میهن پرستان خجسته باد. به مناسبت این روز فرخنده متن کامل قانون اساسی مشروطه ایران که شامل متن اولیه به همراه تغییرات و متمم آن را برای دانلود در اختیار هم میهنان گرامی قرار می دهیم. پاینده ایران

۱۷۶ کیلوبایت- PDF

Ghanoon Asasi Mashrooteh Iran

Add comment مرداد ۱۳ام, ۱۳۸۹

به یاد استاد محمد نوری + دانلود آهنگ های خاطره انگیز

ما برای آنکه ایران گوهری تابان شود خون دلها خورده ایم

ما برای آنکه ایران، خانه خوبان شود رنج دوران برده ایم*

سال۱۳۸۹ سال از دست دادن هنرمندان ارزنده ی این مرز و بوم است که یکی یکی بار سفر می بندند و از میان ما می روند. این بارنیز نازنین صدای محمد نوری خاموش شد و غم به دل عاشقان ایران آورد. یکی از ماندگارترین ترانه هایی که محمد نوری خواند ایران،ایران است که شعر آنرا نیز ترانه سرای میهن پرست زنده یاد تورج نگهبان سروده بود.نازنین مریم نیز یکی دیگر از ترانه های ماندگار و بسیار معروف اوست.

از دیگر ترانه هایی که زنده یاد نوری برای ایران خواند می توان به سفر برای وطن با شعر زیبایی از زنده یاد نادر ابراهیمی ، ای وطن ، سرزمین خورشید و سرزمین محبوب من اشاره کرد.

یاد و خاطره این خواننده میهن دوست گرامی باد.

گفتم که تا ترانه هایم از باغ و گل سخن بگوید     اما به باغ ما دریغا جز گل کاغذی نروید…**

دریافت آهنگ

ای وطن  ۴٫۳۷ مگابایت

جان مریم   ۹٫۳۹ مگابایت

ایران، ایران ۶٫۷۳ مگابایت

سفر برای وطن   ۱٫۳۱ مگابایت

سرزمین خورشید   ۵٫۱۳ مگابایت

سرزمین محبوب من   ۵٫۳۶ مگابایت

* گوشه ای از متن ترانه سفری برای وطن

** بخشی از  یکی از ترانه های استاد

زندگی نامه استاد محمد نوری برگرفته از ویکی پدیا

در هفتمین روز سوگ شاعر میهن پرست ایران، استاد تورج نگهبان

۲ comments مرداد ۱۱ام, ۱۳۸۹

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی