Archive for جولای, 2009

گروهک ضد انقلابی حقوق بشر جرم جدید ابوالفضل عابدینی !

اطلاعیه‌ی مطبوعاتی

ابوالفضل عابديني نصر، خبرنگار مستقل خوزستاني و مسئول روابط عمومي مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ايران از روز سه شنبه مورخ 9 تيرماه سال جاری توسط نیروهای وزارت اطلاعات بازداشت شد.

نام‌برده که به دلیل ابتلا به بیماری قلبی تحت‌نظر پزشک به درمان مشغول بود بدون ذکر دلیلی برای بازداشت، دست‌گیر و پس از طی مدت 21 روز انفرادی در بازداشت‌گاه اطلاعات این شهر، در نهایت در تاریخ 30 تیرماه به بند امنیتی زندان سپیدار اهواز منتقل شد.

مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران مطلع شده است مسئول روابط عمومی این تشکل در یکی از اتهام‌های مطرح شده از بازپرسی شعبه‌ی 12 دادگاه انقلاب اهواز متهم به عضویت در “گروهک ضد انقلابی حقوق بشر!” شده‌ است.

لازم به ذکر است پیش‌تر و در تاریخ سوم آذرماه سال گذشته نیز خانم سما بهمنی و آقای دکتر حبیب بهمنی به اتهام عضویت در مجموعه در دادگاه انقلاب سنندج مورد محاکمه قرار گرفتند و از این افراد تاکنون خانم بهمنی به سه سال حبس تعلیقی محکوم شده است و پرونده‌ی آقای بهمنی نیز کماکان مفتوح است. مجموعه در زمان مورد اشاره طی اطلاعیه‌یی این اتهام‌ها و اقدام‌ها را زمینه‌چینی برای آغاز برخوردهای بیش‌تر با این تشکل مدنی دانست و نسبت به آن هشدار داد.

پس از پرونده‌های خانم و آقای بهمنی اکنون اتهام بی‌پایه و اساس وارد شده به آقای عابدینی خود گواه از تحلیل صحیح مجموعه از اهداف دستگاه امنیتی در گسترش برخورد با این تشکل مردم نهاد است.

البته برخورد با مجموعه به‌عنوان عضوی از جامعه‌ی مدنی و کنش‌گران حقوق بشر در روند بسته‌تر شدن جامعه و جلوگیری از دیده‌بانی اجتماع صورت می‌گیرد و این برخورد می‌تواند هشداری دیگر در خصوص فقدان امنیت تمامی فعالان مستقل حقوق‌بشری در ایران باشد و همین موضوع واکنش مناسب مدافعان حقوق بشر را می‌طلبد.

در همین رابطه مجموعه توضیحات خود را در قالب نامه‌ی سرگشاده‌یی خطاب به آیت‌الله شاهرودی، ریاست محترم قوه‌ی قضائیه نگاشته است و امید دارد با ابطال این اتهام بی اساس دست‌گاه قضایی استقلال خود را نمایان کند. متن این نامه عیناً در پی می‌آید:

(بیشتر…)

Add comment جولای 31st, 2009

دو بیانیه حزب پان ایرانیست=بازداشت ها و فضای امنیتی اخیر- شکنجه سرور ابوالفضل عابدینی

به نام خداوند جان و خرد

 « زندانی سیاسی آزاد باید بگردد»

 هم میهنان ارجمند

موج فزاینده ی دستگیری ها و بازداشت ها و فضای امنیتی اخیر جامعه که در ابتدا اعتراض کنندگان در تجمعات خودجوش و مردمی را شامل می شد اینک به همه ی لایه های اجتماعی، از جوانان، دانشجویان، کارگران، استادان، فرهنگیان، روزنامه نگاران و دست اندرکاران رسانه ای گوناگون و آزادگان ایرانپرست و در هم کوبیدن همه ی عرصه های قانونی و حقوق اجتماعی و فردی شهروندان است که خانواده های داغدار قادر به برگزاری مراسم سوگواری برای عزیزانشان هم نیستند و گرفتاران در بند نیز مجبور به اعترافات وحشتناک به ناحق بر علیه خود و دیگران می شوند، حزب پان ایرانیست، ضمن محکوم کردن همه ی دستگیری ها، بازداشت ها و ایجاد فضای امنیتی و تجاوز به حقوق فردی و شهروندی مردم ایران ضمن تسلیت فراوان به خانواده های مصیبت زده وقایع اخیر اعلام می دارد که اعتراف گیری ها تا زمانی که فردی اسیر است ارزشی ندارد و محملی قانونی هم برای آن وجود ندارد و اینگونه اعترافات نمی توانند مستمسکی برای محکومیت اعتراف کنندگان در بند باشد.

پیروز باد جنبش خودجوش مردمی، قانون مدار، اخلاقی و رهایی بخش مردم ایران.

پاینده ایران

حزب پان ایرانیست

سوم امرداد ماه سال 1388


به نام خداوند جان و خرد

هم میهنان

حدود یکماه است سرور ابولفضل عابدینی جوان کوشنده ی پان ایرانیست، خبرنگار آزاده ی مدافع حقوق کارگران و فعال حقوق بشر در بند و زندان اهواز اسیر است و تحت ظالمانه ترین ستم ها و شکنجه ها قرار گرفته است؛ حزب پان ایرانیست ضمن محکوم کردن اسارت و هر گونه فشار غیر موجه و غیر قانونی که به سرور ابوالفضل عابدینی وارد می شود خواهان آزادی هر چه سریعتر ایشان و رفع هر گونه فشار و تضیع حقوق انسانی و شهروندی آن ازاده ایرانپرست است و همه فعالان حقوق بشر در سراسر جهان را به تلاشی گسترده برای رهایی او فرا می خواند.

 

پاینده ایران

حزب پان ایرانیست

5/5/1388

Add comment جولای 29th, 2009

اطلاعیه مطبوعاتی – نگرانی از تداوم بازداشت ابوالفضل عابدینی

اطلاعيه مطبوعاتي

ابوالفضل عابديني نصر خبرنگار مستقل خوزستاني و مسئول روابط عمومي مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران از روز سه شنبه مورخ 9 تيرماه هشتاد و هشت تحت بازداشت وزارت اطلاعات به سر مي برد.

آقاي عابديني در طی مدت بازداشت، تاکنون تنها موفق به برقراری يک تماس تلفني بسيار کوتاه با خانواده خود شده است، وی در این تماس کوتاه از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز، به فشارهای فزاینده دستگاه امنیتی بر خود اشاره داشته است.

پیگیریهای خانواده و وکیل آقای عابدینی تاکنون به کسب اطلاعات بیشتری از سرنوشت این فعال مدنی و یا اتهامات وارده و دلایل بازداشت منجر نشده است و ضد و نقیض گویی های مکرر دستگاه امنیتی تنها بر نگرانی های خانواده و نزدیکان وی افزوده است.

علاوه بر نگرانی از وضعیت حقوقی و روانی آقای عابدینی، نظر به اینکه نامبرده از چندی پیش به عارضه و نارسایی قلبی و افتادگی دریچه میترال  دچار شده است و پزشکان هرگونه تنش و فشار روحی و روانی را برای او مضر اعلام کرده بودند، بازداشت ایشان و عدم رسیدگی پزشکی مورد نیاز بر نگرانی ها از سلامت جسمی این روزنامه نگار خوزستانی می افزاید.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران ضمن غیرقانونی خواندن رویه بازداشت این فعال مدنی، نگرانی خود را از تداوم بازداشت ایشان اعلام می دارد و دستگاه قضایی را مسئول حفاظت و سلامت این فعال حقوق بشر می داند. این مجموعه همچنین بیم آن را می دهد که دستگاه امنیتی پس از تبرئه آقای عابدینی از آخرین پرونده خود در دادگاه دزفول از اتهامات منتسبه از سوی دستگاه امنیتی و تهدید مکرر این فعال مدنی مبنی بر انتقام گیری، برای اقرار غیرواقعی همچون بسیاری از معترضان بازداشت شده پس از انتخابات در ایران تحت شکنجه و بدرفتاری قرار گیرد.

لازم به یادآوری است آقای عابدینی پیش تر در تاریخ 22 آبان 86 در دفتر هفته نامه بهار سبز خوزستان به دلیل پوشش خبری اعتصابات کارگران هفت تپه بازداشت و در این رابطه از سوی دادگاه انقلاب اهواز به تحمل یکسال زندان که شش ماه آن به مدت دو سال و نیم تعلیق شده بود محکوم شد، با فاصله کمی از آزادی، مجدداً دادگاه انقلاب دزفول وی را بر اساس اتهام تبلیغ علیه نظام به همراه اعضای سندیکای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مورد محاکمه قرار داد که به علت پیش تر محاکمه شدن بر اساس این اتهام قرار منع تعقیب صادر شد، هر چند حکم برائت هیچوقت به وی ابلاغ نشد.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران آزادی بی قید و شرط این فعال مدنی را از دستگاه قضایی خواستار است و همچنین از آن قوه می خواهد رعایت حقوق این زندانی را تضمین کند و وضعیت بیماری قلبی ایشان را مد نظر قرار دهد.

دبيرخانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران

تهران – 2 مرداد 1388


درباره ابوالفضل عابديني:

تماس کوتاه ابوالفضل عابدینی با خانواده + تصاوير عابديني در راهپيمايي جمعه26تيرماه

گفتگوی دکتر سهراب اعظم زنگنه با صدای آمریکا درباره سرور ابوالفضل عابدینی

بيانيه دانشجويان آزاديخواه ملي * فعالان ملی را آزاد کنید! *

به یاد هم اندیش مبارزمان ابوالفضل عابدینی ، به امید آزادی اش

رنج نامه ای برای روزنامه نگار دربند ابوالفضل عابدینی

ابوالفضل عابدینی به اقدام علیه امنیت ملی متهم شد

بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست پیرامون بازداشت ابوالفضل عابدینی

سرور ابوالفضل عابديني بازداشت شد

بايگاني جستاري:بخش سرور ابوالفضل عابدینی

Add comment جولای 27th, 2009

درود بر منافع ملی

مرگ بر آمریکا ؛ مرگ بر انگلیس ؛ مرگ بر اسراییل

و امروز “مرگ بر” های جدید …. مرگ بر روسیه ؛ مرگ بر چین!

دیگر از مرگ نگوییم که مرگ گفتن های بی سبب ما را به مرده ای هذیان گو بدل کرده است. بس است از مرگ گفتن امروز باید از زندگی گفت و از منافع ملی یکبار برای همیشه باید مرگ را به زباله دان تاریخ سپرد و با همه ايرانیان با همه وجود فریاد برآورند: درود بر منافع ملی …

ما پنج برادران که از یک پشتیم     درعرصه ی روزگار پنج انگشتیم

گر فرد شویم در نظرها عَلَمیم         گرجمع شویم بر دهان ها مشتیم


به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment جولای 26th, 2009

تماس کوتاه ابوالفضل عابدینی با خانواده + تصاویر عابدینی در راهپیمایی جمعه26تیرماه

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران سه شنبه ، 30 تیر 1388

ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار آزاد و مسئول روابط عمومی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از 21 روز بازداشت تماس کوتاهی با خانواده خود انجام داد.

وی که از تاریخ 9 تیرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بازداشتگاه اطلاعات اهواز به سر می برد طی این تماس کوتاه از فشارها بر روی خود و غیر موجه بودن بازداشتش صحبت کرد.

خانواده این فعال حقوق بشر علیرغم پیگیریهای مستمر تاکنون هیچگونه اطلاعی از سرنوشت فرزند خود حاصل نکرده بودند و گفته های ناصحیح دستگاه امنیتی مبنی بر نگهداری ایشان در زندانهای کارون و سپیدار تنها باعث سرگردانی و نگرانی بیشتر خانواده ایشان شده بود. کماکان از دلایل بازداشت و اتهامات وارده به این فعال مدنی اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است ناراحتی قلبی آقای عابدینی (مشکل میترال) و لزوم تحت نظر پزشک بودن ایشان بر نگرانی ها از تداوم بازداشت وی افزوده است.


 تصاويري از ابوالفضل عابديني در دست راپيمايان پس از نماز جمعه ۲۶ تيرماه در تهران

درباره ابوالفضل عابديني:

گفتگوی دکتر سهراب اعظم زنگنه با صدای آمریکا درباره سرور ابوالفضل عابدینی

بيانيه دانشجويان آزاديخواه ملي * فعالان ملی را آزاد کنید! *

به یاد هم اندیش مبارزمان ابوالفضل عابدینی ، به امید آزادی اش

رنج نامه ای برای روزنامه نگار دربند ابوالفضل عابدینی

ابوالفضل عابدینی به اقدام علیه امنیت ملی متهم شد

بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست پیرامون بازداشت ابوالفضل عابدینی

سرور ابوالفضل عابديني بازداشت شد

Add comment جولای 22nd, 2009

رخداد 30 تیر 1331 چه بود؟

ماجرا از کجا آغاز شد؟

روز هفتم اردی‌بهشت ماه 1331 ، دوره‌ی هفدهم مجلس شورای ملی گشایش یافت و پس از تصویب اعتبارنامه‌ی بیش‌تر نمایندگان ، روز 14 تیر ماه اعلام آمادگی كرد . دكتر مصدق كه چند روز پیش از مسافرت به لاهه بازگشته بود ، برپایه‌ی قرارداد پارلمانی ، از كار كناره گرفت و در سخن‌رانی كه از رادیو پخش شد ، برای ادامه‌ی خدمت اعلام آمادگی كرد و افزود :

« چه این دولت سر كار باشد و چه نباشد ، محال است كه دیگر وضع سابق تجدید شود و آب رفته به جوی باز آید…» (1) 

فردای آن روز (15 تیرماه)، اكثریت نمایندگان مجلس شورای ملی در جلسه‌ی خصوصی، به نخست‌وزیری دكتر محمد مصدق، ابراز تمایل كردند. همان روز، مجلس سنا در عریضه‌ای به شاه، خواستار آن شد كه فرمان نخست‌وزیری به نام دكتر مصدق صادر شود تا این كه مجلس پس از تشكیل دولت و بررسی برنامه‌ی آن، نظر خود را نسبت به آن اعلام دارد. اما دكتر مصدق، همان روز گفت كه پیش از ابراز تمایل مجلس سنا، حاضر به پذیرش نخست‌وزیری نخواهد بود. دو روز بعد ، مجلس سنا با اكثریت ضعیف ، تمایل خود را نسبت به نخست‌وزیری دكتر مصدق اعلان كرد :

« نخست‌وزیر، ابتدا به كمی رای سنا معترض بود و آن را برای قبول زمامداری كافی نمی‌دانست، ولی پس از ملاقاتی كه با هیات رییسه سنا به عمل آورد ، حاضر به قبول مسئولیت گردید.» (2)

حزب‎ پان‎ایرانیست، با توجه به تحولات داخلی و نیز بررسی جریان‎های خارجی، به این نتیجه رسید كه روز‎های سختی در پیش خواهد بود. با توجه به این بررسی‎ها، در روز‎های میانی تیر ماه 1331، به افراد خود در سرتاسر كشور، دستور داد:

« در هر كجا كه هستید، با دشمنان مصدق مبارزه كنید، با زبان، با قلم، با مشت، با تظاهرات، با هر وسیله كه می‎توانید، حمایت قاطع حزب را از برنامه‎های دكتر مصدق اعلام دارید. بلشویك‎های مزدور، نوكران بی‎آزرم انگلیس، این دشمنان ایران و معاندین مصدق را منكوب كنید. »(3)

 

(بیشتر…)

Add comment جولای 20th, 2009

اسناد حزب پان ایرانیست درباره خیزش 30 تیر ماه1331

 

بیانیه یکم :                   زنده باد مصدق … مرگ بر دشمنان ایران

هم میهنان! زنان! مردان! کارگران! برزگران! اصناف! پیشه وران! اکنون میهن ما در آستانه انجام یک توطئه بزرگ و جنایت تاریخی قرار گرفته است. این جنایتی است که به دست عوامل بیگانه و نوکران نشاندار انگلیس برای شکست ملت ایران و در راه دشمنی با دکتر مصدق به کار میرود.

ما اکنون اعلام می داریم که جز دکتر مصدق هیچ کس را شایسته رهبری در این نبردهای رهایی بخش نمی شناسیم.هزاران هزار جوانان نیرومند حزب پان ایرانیست در سراسر ایران از رهبر انحراف ناپذیر مبارزه ملی “دکتر مصدق” حمایت خواهند کرد.ما نخواهیم گذارد یکبار دیگر تیرگی همه جا را فراگیرد و ظلمت ِ استعمار میهن ما را جولانگاه جنایتکاران قرار دهد.ما نبرد خونین خود را بر ضد همه دستگاه های بیگانه پرست ادامه می دهیم. ما همه مردم ایران را فرا میخوانیم که در راه به خاک سائیدن پوزه ی اجنبی پرستان همدوش مصدق دلیر همچنان به پیش روند.

ایرانی…خون و شرافت تاریخ ملت تو به تو حکم می کند که نگذاری مرز و بوم ایران باز اسیر پنجه های خون آشام استعمار گردد.

هم میهن … در صفوف مبارزه مجهز باش.

نبرد خونین ادامه خواهد یافت.

به پیش … با ما… در راه ایران …همدوش با مصدق.

دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست    شامگاه پنجشنبه 26 تیر 1331

روزنامه ندای پان ایرانیسم – شماره 27 – مرداد 1331

*****

 بیانیه دوم:      باید دادگاه ملی به ریاست دکتر مصدق و آیت الله کاشانی تشکیل گردد

هم میهنان استعمار با تمام قدرت و نیرنگبازی در برابر اراده آهنین شما به زانو درآمد.

قوام عامل جنایتکار و قاتل صدها نفر از مردان و زنان و کودکان هموطن بیگناه ما مجبور شد از کار برکنار شود.مشت دو رویان و مزدوران باز شد و حیله نابکارانه آنها علیه نهت مقدس ملت ایران بی اثر گشت.اینک وقت آن رسیده است که از نتایج ثمر بخش مبارزات هماهنگ خودآگاهانه تر استفاده کنید و در صفوف به هم فشرده ی زبده مردان پان ایرانیست که کوشش های اساسی و ریشه دار آنها عاملی موثر در بیداری و پیروزی ملت ایران بوده است فراگیرند تا به نیروی وحدت آرماخواهان، انتقام خون شهدای روز دوشنبه 30 تیر ماه را که به خاطر وطن قربانی شده اند ، از قاتلین و محرکین بازگیریم و پایه های ایران بزرگ،آزاد و آباد را بنا نهیم.

هم میهنان! شما که این همه شهید داده اید تا پیروز گردیده اید،با ما همصدا شوید و بخواهیم که دادگاه ملی به ریاست شرافتمندانه ترین فرد ملت ما دکتر مصدق و آیت الله کاشانی پیشوای مسلمانان جهان تشکیل گردد و جنایتکاران را به سزای فجایع وحشیانه خود برسانند.

ما قوام را قرین تیره روزی خواهیم کرد و تسلیم قانون خشک و بی عاطفه می کنیم.انتقام مظهر عدل الهی است.

پیروز باد نهضت نجات بخش نهضت ایران

نیرومند باد سنگر آرمان خواهان حزب پان ایرانیست

درود به قهرمانان ملی

افتخار بر شهدای 30 تیر

دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست    31 تیر 1331

روزنامه ندای پان ایرانیسم – شماره 29 – مرداد 1331 

 

*****

نامه تشکیلات حزب پان ایرانیست خوزستان به ماموران رسیدگی به واقعه ی ۳۰ تیر در اهواز

به دنبال تشكيل هيات بازرسي براي رسيدگي به رخداد روز 30 تير در شهر اهواز ، دکتر حسین طبیب در نامه‌ي سرگشاده‌اي اعلام داشت :

هيات محترم بازرسي مامور رسيدگي به واقعه‌ي سي‌ام تير ماه اهواز

محترما در تعقيب اعلاميه 12/5/1331 آن هيات ، مطالب زير را به اطلاع شما مي‌رساند :

1- واقعه‌ي وحشتناك و كشتار بدون حساب اهواز ، پس از بركناري قوام ، صورت گرفته است .

2- هجوم و مانور تانك در خيابان پهلوي ، خارق‌العاده و نه تنها كوچك‌ترين موردي نداشته ، بلكه به كلي برخلاف مقررات بوده است .

3- تانك‌ها ، مردمي را كه در پياده‌روها در كمال نظم و آرامش بوده‌اند ، زير گرفته‌اند .

4- افرادي كه براي برداشتن زخمي‌ها و كشته‌شدگان اقدام نموده‌انـد ، بلافاصله مورد تعرض خشونت‌آميز و تيراندازي نظاميان ، قرار گرفته‌اند .

5- تعداد حقيقي كشته‌شدگان اين واقعه، معلوم نيست. قدر مسلم وسيله‌ي اهالي ، اجساد زيادي در نقاط دوردست و مختلف كشف شده و مقامات مربوط، ارقام حقيقي را در دسترس هيچ كس نگذاشته‌اند .

6- گزارش رسمي بهداري و اعلاميه پزشك بيمارستان ، به طور رسمي تاييد مي‌كند كه عده‌اي وسيله اصابت گلوله ، مقتول شده‌اند .

7- در ساير خيابان‌هاي اهواز، فلكه باغ بلوار، باغ ملي و خيابان 24 متري ، روي پل و نقاط ديگر ،وقايع تأثرآور ديگر صورت گرفته كه مي‌بايست ، كيفيت حقيقي آن ، معلوم و روشن شود .

8- تيراندازي با مسلسل و گلوله‌هاي تفنگ ، تا بعد از نيمه شب ادامه داشت .

9- مخفي نمودن جنازه‌ها در نقاط دوردست ، بدون اجراي تشريفات مذهبي و قانوني و اصرار در تحويل ندادن آن‌ها به صاحبان‌شان ، صرف‌نظر از آن كه طبق ماده 178 و 204 و 205 قانون مجازات عمومي ، جرم مي‌باشد ، تلويحا وقوع جرم و جنايت را به ثبوت مي‌رساند .

با توجه به نكات فوق و مطالب ديگر كه از طرف اهالي محترم اهواز عنوان شده است ، حزب پان‌ايرانيست جدا خواستار است كه هيات محترم بازرسي ، اجازه ندهد خون مردم بي‌گناه و شرافتمند اهواز ، پايمال شود .

حزب پان‌ايرانيست مي‌خواهد كه هيات بازرسي با اتكا به نيروي ملت و افكار بيدار شده عمومي،بدون كوچك‌ترين محافظه‌كاري، مسئوليت بزرگ و تاريخي خود را اجرا نمايد .

ما مجازات خائنين و مسببين اين واقعه را خواهانيم .

سرپرست حزب پان‌ايرانيست در خوزستان

دكتر سيد حسين طبيب

نداي پان ايرانيسم ـ سال اول ـ شماره 31 ـ 18 امرداد 1331

 *****

اعلاميه حزب پان ايرانيست اهواز – نامه به دکتر مصدق

 تشكيلات حزب پان ايرانيست در خوزستان همچنان مصراً چون همه مردم دلير خوزستان خواستار تعقيب و مجازات قطعي مسئولين كشتار فجيع مردم ميهن پرست اهواز ميباشد در هفته گذشته از طرف دفتر سرپرستي حزب اعلاميه اي در اين مورد منتشر گرديد كه قسمتي از آن را درج ميكنم :

متن نامه شماره 361 بتاريخ 2/ 5/ 1331

 جناب آقاي دكتر مصدق نخست وزير سربلند ايران

اكنون با نهايت تاثر در حاليكه صدها خانواده اين شهرستان سوگوار و ماتم زده است باطلاع شما ميرسانم كه در شامگاه سه شنبه بعد از ظهر سي تيرماه در اهواز وقايع خونين و ناگواري بوقوع پيوست تانك عده زيادي را شهيد ساخته گلوله هاي پي در پي خانوادهاي بسياري را عزادار نموده باز هم عرض ميكنم در اهواز وقايع بسيار نامطلوبي پس از خبر بركناري قوام مزدور صورت گرفته كه بايد مسئولين حقيقي و مسببين آن در پيشگاه عدالت آشكار شده و به اشد مجازات بر ستد ناگزير به ذكر اين مسئله قابل توجه هستم كه صلاح نيست به مامورين محلي درين مورد دستور رسيدگي بفرماييد كشف صحيح حقايق ايجاب ميكند كه مامورين مخصوص با اختيارات فوق العاده با انتخاب شخص جنابعالي دور از حب و بغض هاي فردي و خصوصي ماموريت يابند كه به اين مسئله رسيدگي نموده و مسئولين را به كيفر اعمال خود برسانند .

با تقديم احترامات

سرپرست حزب پان ايرانيست در سراسر خوزستان

 دكتر سيد حسين طبيب

  نداي پان ايرانيسم شماره 32    25 امرداد 1331

 

بايگاني جستاري :اسناد حزب پان ایرانیست

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment جولای 19th, 2009

بیانیه دانشجویان آزادیخواه ملی * فعالان ملی را آزاد کنید! *

از فردای اعلام نتایج انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی، بسیاری از نخبگان و فعالان مدنی، به همراه میلیونها ایرانی دیگر، نتوانستند که صحت نتایج انتخاباتی را پذیرا باشند و از این روی به راههای گوناگون اعتراض خود را به این نتایج نشان دادند. به این ترتیب بود که حاكمانی که تلاش در نمایش فضایی دموکراتیک و آزاد از انتخابات ایران داشتند،  به دلیل سرمستی وصف ناپذیرشان از باده قدرت، نتوانستند چهره واقعي خويش را پنهان كنند و در واکنش هاي خشونت بار خويش چنان دژخويي از خود نشان دادند كه بايد درود فرستاد بر منش چنگيز و اسكندر! چرا كه اگر آنان در اعصار بسيار دور آن هم عليه مردماني بيگانه دست به اقدامات خشونت باري مي زدند؛ اينان در دوراني كه بايد بشردوستي و احترام به حقوق انسانها سرلوحه كار حكومت گران باشد با مردمان خويش چنان رفتار كردند كه گويي قومي غالبند بر دشمني ديرينه!

حاکمان از هيچ كوششي براي سركوب اعتراضات صورت گرفته نسبت به نتيجه انتخابات فروگذار نكردند و همچنان نيز به اقدامات سركوبگرانه خويش ادامه مي دهند و در اين راه تا آنجا پيش رفته اند كه خون بسياري از هم ميهنانمان در سركوب تظاهرات خياباني به زمين ريخته شده است. كساني كه تنها براي احقاق حقوقشان و جلوگيري از خيانت دولتمردان به رأي خويش به خيابان آمده بودند و براي بيان اعتراضات خويش مسالمت آميزترين روشها را به كار برده بودند.

    متأسفانه دولت كودتا تا كنون علاوه بر ضرب و شتم شديد و بازداشت بسياري از هم ميهنان معترض مان در خيابان ها و تظاهرات اعتراضي ؛ عده بسياري از فعالان سياسي و مدني  از طيف هاي گوناگون فكري و سياسي را نيز در خانه هايشان بازداشت كرده اند. فعالين ملي نيز از اين اقدامات سركوبگرانه بي نصيب نمانده اند. از جمله مي توان از مهندس كورش زعيم ،محمد علی دادخواه، ابوالفضل عابديني،پيمان عارف، مجتبی موسوی و حسام نصيري نام برد كه هم اكنون در بازداشت به سر مي برند. و نيز بايد اشاره كرد به مهندس هومن اسکندری ،جهانگير محمودي روحاني ميهن پرست و اميررضا اميربختيار ، كه در طي حوادث اخير مدتي را در بازداشت نيروهاي امنيتي گذرانده اند و یا احضار شده اند.

    ما دانشجويان آزاديخواه ملي از حق اعتراضات مدني و مسالمت آميز شهروندان بر طبق میثاقهای  بين المللي تضمين كننده حقوق بشر و نيز اصل 27 قانون اساسي حاكميت ، دفاع كرده و در عين حال سركوب اعتراضات مردمي و بازداشت هاي دل بخواهی و بی دلیل فعالين سياسي و مدني از جمله فعالين ملي را به شدت محكوم مي كنيم و خواستار آزادی هرچه سریعتر همه بازداشت شدگان وقایع اخیر هستیم. 

پاينده ايران

ائتلاف دانشجويان آزاديخواه ملي

22/4/1388

برگرفته از:تارنماي دانشجويان آزاديخواه ملي

Add comment جولای 18th, 2009

گفتگوی دکتر سهراب اعظم زنگنه با صدای آمریکا درباره سرور ابوالفضل عابدینی

دکتر زنگنه در تفسیر خبر دوشنبه22تیرماه1388 

دوشنبه شب گذشته سرور دکتر سهراب اعظم زنگنه مختصص قلب و دبیرکل پیشین حزب پان ایرانیست گفتگویی تلفنی با آقای جمشید چالنگی در تلویزیون صدای آمریکا برنامه تفسیر داشتند. دکتر زنگنه درباره بیماری قلبی سرور ابوالفضل عابدینی هم اندیش میهن پرست ما که دو هفته پیش توسط اداره اطلاعات خوزستان بازداشت گردید و عدم دسترسی او به داروهای قلب که ممکن است زندگی اش را به مخاطره بیاندازد سخنانی بیان داشتند و از وضعیت ایشان اظهار نگرانی شدید نمودند. لازم بذکر است سرور عابدینی از زمان بازداشت با خانواده خود تماسی نداشته و خانواده وی تاکنون از مکان نگهداری ایشان خبر ندارند.


دریافت فایل شنیداری (صوتی) 500 کیلو بایت   “یکراست”


دریافت فایل دیداری (تصویری) 5.67 مگابایت    “مدیافایر”

آموزش دریافت فایل از فضای مدیا فایر باگانی جستاری :دریافت(دانلود) کتاب ، آوا ، نما و بخش سرور ابوالفضل عابدینی

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

1 comment جولای 14th, 2009

یاد هم اندیش مبارزمان ابوالفضل عابدینی هستیم

پاینده ایران

با درود به همه یاران و  هم اندیشان گرامی اشکالات چندین هفته ای در خدمات اینترنتی و خصوصاً مشکلات بلاگفا در چند روز گذشته باعث گردید مدتی در بروز رسانی تارنما وقفه افتد و از درج برخی نوشتارها به دلیل گذشت زمان منصرف گشتیم.

***

همانگونه که در خبرهای پیشین خواندید و در خبرگزاری هرانا هم آمد، سرور ابوالفضل عابدینی یار مبارز و هم اندیش ما روز سه شنبه 9 تیرماه در منزل مسکونی خود در اهواز به دست مامورین امنیتی استان خوزستان بازداشت گردید؛وی در روز 14 تیرماه به اقدام علیه امنیت ملی متهم گردید و با قرار وثیقه 40 میلیون تومانی به زندان کارون اهواز منتقل شد؛ «متن کامل خبردستگیری را در اینجا و اتهام را در اینجا بخوانید»

 نکته مهم این است که ابوالفضل عابدینی از هنگام بازداشت تا امروز هیچ تماسی با خانواده خود نداشته و از مکان نگهداری او هم خبری در دست نیست. خانواده ایشان دیروز شنبه 20 تیرماه برای یافتن مکان بازداشت او دوباره به زندان کارون اهواز مراجعه کرده که با پاسخ عجیب مامور زندان روبرو شدند چرا که برخلاف مراجعه نخستین که به آنها گفته شده بود او را به زندان سپیدار انتقال داده اند این بار منکر آوردن وی به آن زندان شده و اظهار داشتند که ابوالفضل عابدینی در سال 86 در اینجا زندانی بوده است و از آن سال تا به امروز او را به اینجا نیاورده اند!!!

به هر روی مسئولین دادگاه انقلاب شعبه کیانپارس به خانواده ایشان گفته اند او را به زندان کارون انتقال داده اند و حتا شماره پرونده او را به خانواده اش اعلام کرده اند،اما مسئولین زندان کارون از تحویل گرفتن عابدینی اظهار بی اطلاعی می کنند!!! کما اینکه در مراجعه نخست به خانواده ایشان گفته اند که به زندان سپیدار منتقل شده است. (زندان سپیدار هم از نقل مکان وی به آنجا اظهار نا آگاهی نمود!)

 هم راستا با نگرانی از مکان نگهداری و چگونگی رفتار با ایشان و دیگر بازداشت شده های روزهای اخیر ذکر چند نکته ضرورت دارد:

در چند سال اخیر دستگاه اطلاعاتی برای فرزندان عاشق و میهن پرست ایران مشکلات بسیار آفریده است و از جمله ابوالفضل عابدینی که چندین سال را پشت میله های زندان و در سلول های انفرادی زندان اوین ،زندان رجایی شهر و بازداشتگاههای اداره اطلاعات گزارنده و پس از بررسی پرونده از بسیاری از اتهامات تبرئه شد.

ابوالفضل عابدینی از جمله جوانان پان ایرانیست خوزستانی است که دلبسته این آب و خاک است و علیرغم فشارهای روحی بسیار، میهن خود را ترک نکرد و همچنان در درون میهن به فعالیت های سیاسی و حقوق بشری خود به گونه ای علنی و شفاف پرداخت و البته هزینه های گزاف آن را نیز پرداخت.او هم اینک به ناراحتی قلبی دچار گشته است و پرسش من از مسئولین قضایی و اطلاعاتی کشور این است که چرا اینگونه با جوانانی که دلبسته کشور و ملت خود هستند برخود کرده پرونده های آنانرا امنیتی می کند در صورتی که پرونده ی یک فعال سیاسی و یا حقوق بشری و خبرنگار یک پرونده قضایی است و اگر جرمی مرتکب شده اند باید بر اساس قانون با او رفتار شود. آیا عدم اطلاع رسانی درباره محل نگهداری عابدینی و چگونگی وضع جسمانی وی و صدها بازداشت شده ی روزهای اخیر که باعث دلنگرانی خانواده های آنان شده قانونی است؛ آیا این افراد اجازه داشتن وکیل را دارند؛ آیا بر اساس آنچه در قانون اساسی برای متهمان در نظر گرفته شده رفتار می گردد و هزار پرسش دیگر…

نکته مهم دیگر اینکه حزب پان ایرانیست از هفته های پیش از 22 خرداد ضمن بیان دلایل خود، عدم شرکت خود را در انتخابات طی بیانیه ای  اعلام کرد و ابوالفضل عابدینی همانند دیگر پان ایرانیست ها نه در انتخابات شرکت داشت و نه در مسائل پیش آمده پس از اعلام نتایج انتخابات و اگر هم در این زمینه اطلاع رسانی ای نموده است در راستای حرفه ی خبرنگاری و حقوق بشری آن هم به شکل کاملا علنی و نه مخفیانه بوده است. دستگاه امنیت باید از این بابت خرسند باشد که ایشان برخلاف دیگران کارهای خود را شفاف انجام می دهند و اصولا موجب ایجاد شبهه  در انجام برخی حرکتهای ضد ملی نمی شوند.

 من به عنوان یک ایرانپرست که همه اندیشه ام سربلندی ایران و ایرانی است نمیدانم این امنیت ملی چیست که همه ایرانیان میهن پرست و ملی علیه آن اقدام می کنند؟ آقایان ما را راهنمایی بفرمایید که چگونه یک فرد پان ایرانیست که میهن پرستی در همه وجودش است اقدام علیه امنیت ملی می کند و اصولا نخستین جرم ایرانیان اقدام علیه امنیت ملی است؟!

یا برخی از افراد دستگاه حاکمه در فهم مقوله بسیار مهم امنیت ملی و دیگر مسائل ملی دچار اشکال هستند یا ما راه را به اشتباه می رویم.اگر ما دچار فهم نادرست در این باره هستیم ما را راهنمایی نمایید تا خدای نکرده دامان ما به این جرم که بر خلاف اندیشه های پاک ایرانپرستانه مان می باشد آلوده نگردد.

به ایران سوگند باید برخی از مسئولین را به عنوان متعرضین به امنیت ملی محاکمه کرد چرا که سخنان و رفتار آنان بیش از یک شهروند عادی امنیت ملی را به خطر می اندازد.

(روشن ترین و خطرناک ترین نمونه های اقدامات علیه امنیت ملی: سخنان منوچهر متکی وزیر امورخارجه دولت نهم مبنی بر سهم 11.3 درصدی ایران در دریای مازندران بر خلاف سهم 50 درصدی آن – نامیدن خلیج فارس به نام خلیج دوستی از سوی سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی جمهوری اسلامی – شرکت رییس جمهوری آقای احمدی نژاد در اجلاس سران خلیج[فارس] که در پایان قطعنامه ی صادر شده همه کشورهای عربی بر مالکیت امارات بر سه جزیره ایرانی مهر تایید می گزارند و…)

پاینده ایران بامداد 21 تیرماه 1388


برای دیدن گفتگوهای رسانه ای و اخبار قدیمی مربوط به ابوالفضل عابدینی می توانیددر بایگانی جستاری به
 بخش سرور عابدینی بروید.

Add comment جولای 13th, 2009

رنج نامه ای برای روزنامه نگار دربند ابوالفضل عابدینی

رنج نامه ای برای روزنامه نگار دربند ابوالفضل عابدینی
 
ابوالفضل عابدینی نصر خبرنگار مستقل خوزستانی و مسول روابط عمومی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از روز سه شنبه مورخ 9 تیرماه هشتاد و هشت بازداشت و در مکان نامعلومی زندانی است و از سلامت جسمی وی با توجه به عارضه قلبی که اخیرا به آن دچار شده است خبری در دست نیست.

 عابدینی پس ایام متوالی بازداشت و حبس،اخیرا به عارضه ناراحتی و نارسایی قلبی و افتادگی دریچه میترال  دچار شده است و اطبا هر گونه تنش و فشار روحی و روانی را برای او شدیدا ممنوع کرده بودند.

عابدینی پیش از بازداشت اخیر، در آخرین مرتبه در روز سه شنبه 22 آبان ماه هشتاد و شش در هفته نامه بهارسبز اهواز بازداشت شده بود، وی در آن بازداشت با پرونده سازی و اتهام افکنی فراوان روبرو شد و پس از سپری کردن ایام طولانی و غیرقانونی بازداشت موقت! و بازجویی های متعدد و پاسخگویی های فراوان به اتهاماتی نظیر؛ توهین به رهبری، اقدام علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق ایجاد اختشاش و نقش آفرینی در اعتصابات کارگران کشت و صنعت هفت تپه و مصاحبه با رسانه های بیگانه با توجه به عدم توانایی در تودیع وثیغه سنگینی که تعیین شده بود در زندان کارون اهواز محبوس شد اما علاسوند موفق شد با تودیع وثیغه 70 میلیون تومانی موقتا از زندان آزاد شود. عابدینی باز هم برای بازجویی های بیشتر به اطلاعات شوش فرستاده شد تا در انجا باز هم پرونده ای جدید  در خصوص اعتصابات هفت تپه برایش ایجاد کنند . بعد از سپری کردن ایام بازدشت در اداره آگاهی و اداره اطلاعات شوش به  بند 6 زندان کارون اهواز منتقل شد .

آن هنگام همزمان با شایعه سازی ها و اتهام افکنی ها علیه عابدینی، سردبیر هفته نامه بهار سبز نیز در ایفا رسالت انقلابی! و انسانی! خود در مصاحبه ای با یکی از خبرگزاری ها به دروغ اعلام نمود که عابدینی خبرنگار این نشریه نیست و با تعاریفی که از یک خبرنگار می شود ایشان خبرنگار نیست. البته بلافاصله بعد از این دروغ پردازی سردبیر فوق مزد خوش خدمتی خود را از حاکمیت دریافت نمود و به ریاست روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب اهواز منصوب شد. اما این مصاحبه سراسر دروغ آغازگر سناریو شومی شد که در باره عابدینی به اجرا درآمد چرا که بعد از چندی در اقدامی هماهنگ با این مصاحبه، چند روزنامه و هفته نامه سرسپرده محلی به نقل از یک مقام مجهول آگاه اعلام نمود که اتهام عابدینی تلاش برای بمب گزاری در مرکز اقتصادی خوزستان بوده است.

عابدینی بعد از فضاسازی ها و اتهام افکنی های رسانه ای در شعبه دوم و سوم دادگاه انقلاب اهواز محاکمه و با دفاعیات خود بدون حضور وکیل مدافع از تمامی اتهامات بی اساس دادستان دادگاه انقلاب تبرئه شد.

اتهام بمب گزاری که در راستای تخریب چهره این روزنامه نگار و برای بی اعتباری او طراحی شده بود با حضور قاضی با شرف و مستقل و عدالت خواه شعبه سوم بی اعتبار گردید و فقط عابدینی در خصوص نگارش نامه ای سرگشاده به رهبر جمهوری اسلامی به یک سال حبس که شش ماه آن به مدت دو سال نیم به حالت تعلیق درآمده بود محکوم شد وجالب است که عابدینی با وجود محکومیت از سوی قاضی مربوطه با توجه به فشارهایی که بر قاضی اعمال می شد تا حکم سنگینی در باره او به اجرا درآورد، همواره از شرافت، انسانیت، استقلال و عدالت خواهی قاضی خود در شعبه دوم و سوم دادگاه انقلاب اهواز تمجید و تعریف می نمود.  

عابدینی پس از سپری کردن ایام حبس در زندان با توجه و احتساب ایام بازداشت در سال 86 و 85 ، در اواخر اسفند ماه  سال 86  از زندان آزاد شد . هنوز چند صباحی از رهایی اش نگذشته بود که پرونده ای جدید با اتهام جالب «معاونت در فعالیت تبلیغی علیه نظام» در دادگاه انقلاب شهر دزفول برای او مفتوح شد و او به همراه اعضای سندیکای کارگران کشت و صنعت هفت تپه دوباره به محاکمه کشیده شدند در حالی که این اتهام قبلا توسط دادستان دادگاه انقلاب اهواز طرح شده بود و قاضی مربوطه در شعبه دوم دادگاه انقلب اهواز پس از بررسی ادله دادستان در این باره حکم برائت صادر نموده بود، لذا در دادگاه انقلاب دزفول محمد اولیایی فر، وکیل مدافع عابدینی و کارگران دربند، با اشاره به حکم برائت دادگاه انقلاب اهواز خواهان منع تعقیب و بسته شدن پرونده اتهامی می نماید که قاضی پرونده اعلام می کند، در صورتی که شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز درباره این اتهام اقدام به صدور حکم کرده باشد، رای آن شعبه را خواهد پذیرفت، لذا رای صادره از شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز استعلام و حکم برائت عابدینی از سوی دادگاه دزفول صادر گردید اما وقتی برای دریافت حکم برائت دادگاه انقلاب دزفول مراجعه شد رییس دفتر شعبه رسیدگی کننده به این بهانه که پرونده برای تجدید نظر به شعبه سیزدهم دادگاه انقلاب اهواز ارجاع داده شده است از دادن حکم برائت خودداری نمود و ارسال حکم را منوط و موکول به بازگشت پرونده از شعبه سیزدهم دادگاه انقلاب نمود و این پرونده همچنان مفتوح است تا آزادی مقبوض و خبرنگاران مغضوب باشد.

اینک نیز عابدینی دوباره بازداشت و در مکان نامعلومی در حبس و تحت بازجویی می باشد و پیگیری های خانواده ایشان جهت مشخص شدن مکان بازداشت و علت بازداشت و اطلاع از وضعیت جسمی وی تاکنون نتیجه ای نداده است و هیچ ارگان یا سازمانی هم پاسخگو نیست.

عابدینی بر اثر فشارهای روحی و روانی که در این سالها بر پیکره نحیف و ضعیف او آمده چندیست که در عنفوان جوانی به نارسایی قلبی دچ
ار گشته است و بیم

Add comment جولای 11th, 2009

ابوالفضل عابدینی به اقدام علیه امنیت ملی متهم شد

ابوالفضل عابدینی به اقدام علیه امنیت ملی متهم  و صبح امروز ایشان با قرار وثیقه‌ی چهل میلیون تومانی به زندان کارون اهواز منتقل شد.

صبح روز جاری 14 تیر ماه با مراجعه خانواده‌ی ابوالفضل عابدینی از اعضای مجموعه فعالان حقوق‌بشر در ایران به شعبه 12 بازپرسی دادگاه انقلاب اهواز به آن‌ها اعلام شد اتهام وی اقدام علیه امنیت ملی است و وی با قرار وثیقه‌ی چهل میلیون تومانی به زندان کارون اهواز منتقل شده‌ است.

با مراجعه خانواده ایشان به زندان مسولین زندان از ارجاع ایشان به زندان سپیدار خبر دادند و اعلام کردند چند روز پیش این فعال حقوق‌بشر به زندان سپیدار منتقل شده است، در مراجعه خانواده‌ی عابدینی به زندان سپیدار مسولین زندان از وجود شخصی به نام ابوالفضل عابدینی نصر  در این زندان ابراز بی اطلاعی می‌کنند.

لازم  به یادآوری است که پرونده‌ی قبلی ابوالفضل عابدینی در خصوص اتهام معاونت در فعالیت تبلیغی علیه نظام مربوط به اعتصابات کارگران هفت تپه که یک بار در شعبه دو دادگاه انقلاب اهواز بررسی شده بود و منجر به حکم برائت شده بود، بار دیگر در دادگاه دزفول مورد بررسی و  مجددا حکم برائت ایشان صادر شد که با اعتراض دادستان به شعبه سیزدهم دادگاه تجدید نظر اهواز منتقل شده است. این فعال حقوق کارگران همچنین دارای شش ماه حکم تعلیغی مربوط به سال 86 به مدت دو سال است که در صورتی که حکم مجددی دایر بر محکومیت ایشان صادر شود این حکم نیز قابل اجرا است .
ابوالفضل عابدینی سه شنبه هفته گذشته ساعت 9 صبح در خانه شخصی خود بازداشت و به نقطه نا معلومی انتقال داده شد . از روز بازداشت تا کنون با خانواده خود تماسی نداشته و از داشتن وکیل نیز تاکنون محروم بوده است.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

خبرگزاری هرانا

Add comment جولای 7th, 2009

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها