بیانیه دانشجویان آزادیخواه ملی * فعالان ملی را آزاد کنید! *

تیر ۲۷, ۱۳۸۸

از فردای اعلام نتایج انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی، بسیاری از نخبگان و فعالان مدنی، به همراه میلیونها ایرانی دیگر، نتوانستند که صحت نتایج انتخاباتی را پذیرا باشند و از این روی به راههای گوناگون اعتراض خود را به این نتایج نشان دادند. به این ترتیب بود که حاکمانی که تلاش در نمایش فضایی دموکراتیک و آزاد از انتخابات ایران داشتند،  به دلیل سرمستی وصف ناپذیرشان از باده قدرت، نتوانستند چهره واقعی خویش را پنهان کنند و در واکنش های خشونت بار خویش چنان دژخویی از خود نشان دادند که باید درود فرستاد بر منش چنگیز و اسکندر! چرا که اگر آنان در اعصار بسیار دور آن هم علیه مردمانی بیگانه دست به اقدامات خشونت باری می زدند؛ اینان در دورانی که باید بشردوستی و احترام به حقوق انسانها سرلوحه کار حکومت گران باشد با مردمان خویش چنان رفتار کردند که گویی قومی غالبند بر دشمنی دیرینه!

حاکمان از هیچ کوششی برای سرکوب اعتراضات صورت گرفته نسبت به نتیجه انتخابات فروگذار نکردند و همچنان نیز به اقدامات سرکوبگرانه خویش ادامه می دهند و در این راه تا آنجا پیش رفته اند که خون بسیاری از هم میهنانمان در سرکوب تظاهرات خیابانی به زمین ریخته شده است. کسانی که تنها برای احقاق حقوقشان و جلوگیری از خیانت دولتمردان به رأی خویش به خیابان آمده بودند و برای بیان اعتراضات خویش مسالمت آمیزترین روشها را به کار برده بودند.

    متأسفانه دولت کودتا تا کنون علاوه بر ضرب و شتم شدید و بازداشت بسیاری از هم میهنان معترض مان در خیابان ها و تظاهرات اعتراضی ؛ عده بسیاری از فعالان سیاسی و مدنی  از طیف های گوناگون فکری و سیاسی را نیز در خانه هایشان بازداشت کرده اند. فعالین ملی نیز از این اقدامات سرکوبگرانه بی نصیب نمانده اند. از جمله می توان از مهندس کورش زعیم ،محمد علی دادخواه، ابوالفضل عابدینی،پیمان عارف، مجتبی موسوی و حسام نصیری نام برد که هم اکنون در بازداشت به سر می برند. و نیز باید اشاره کرد به مهندس هومن اسکندری ،جهانگیر محمودی روحانی میهن پرست و امیررضا امیربختیار ، که در طی حوادث اخیر مدتی را در بازداشت نیروهای امنیتی گذرانده اند و یا احضار شده اند.

    ما دانشجویان آزادیخواه ملی از حق اعتراضات مدنی و مسالمت آمیز شهروندان بر طبق میثاقهای  بین المللی تضمین کننده حقوق بشر و نیز اصل ۲۷ قانون اساسی حاکمیت ، دفاع کرده و در عین حال سرکوب اعتراضات مردمی و بازداشت های دل بخواهی و بی دلیل فعالین سیاسی و مدنی از جمله فعالین ملی را به شدت محکوم می کنیم و خواستار آزادی هرچه سریعتر همه بازداشت شدگان وقایع اخیر هستیم. 

پاینده ایران

ائتلاف دانشجویان آزادیخواه ملی

۲۲/۴/۱۳۸۸

برگرفته از:تارنمای دانشجویان آزادیخواه ملی

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی