Archive for فوریه, 2008

بررسی کوتاهی در مورد نام تاریخی اروند رود

پاينده ايران

اروند رود يا …؟!

اروند رود مرز ايران و عراق

چندی است که از بلندگوهای رسانه های ماهواره ای برون مرزی پارسی شنیده می شود که به جای نام تاریخی اروندرود نام مجعول شط العرب به زبان می آید. شنیدن این سخن های نسنجیده از دشمنان این آب و خاک دور از ذهن نیست،آنچه برای ما شگفتی آور و نگران کننده است این است که گاهی این گفته ها از سوی کسانی بیان می گردد که هوادار شدید تمامیت ارضی ایران هستند و مرتبا در برنامه های خود از ایران و ایرانی سخن می گویند. از دید ما پان ایرانیست ها عراق کشوری عربی نیست بلکه تعداد بسیار زیادی کُرد و آشوری و شیعیان ایرانی کوچ کرده به آن سامان هستندو بخشی از آن را اعراب تشکیل می دهند و اصولا این کشور تا مدت ها بخشی از خاک شاهنشاهی ایران بوده است و بسیاری از آثار تاریخی و فرهنگی مذهبی مورد علاقه شیعیان جهان بویژه ایرانیان هنوز در این سرزمین پابرجاست.(در این میان می توان به نام ایرانی بغداد که پایتخت این سامان است اشاره کرد) این کشور غیر عربی که در دهه ۳۰ میلادی به یاری استعمار استقلال یافته و سپس به عنوان یک کشور عربی در بین مردم شناخته گردید، شط العرب ندارد واین نام،نام تاریخی آن نمی باشد.این نکته را یادآور می شویم یکی از دلایل آغاز یورش رژیم بعث عراق و دفاع مقدس ایرانیان نیز، ادعاهای واهی و پوچ صدام حسین نسبت به اروند رود بود که با دفاع همه جانبه ملت ایران روبرو گردید و شهدا و جانبازان و اسیران زیادی که از همه اقوام ایرانی و اقلیت های دینی بویژه تعدادی از هم میهنان عرب زبان نیز بودند، برجای نهاد. بسیاری از این شهیدان در اروند رود ِخروشان جان شیرین را فدای مام میهن نمودند و هنوز در بستر این رود خفته اند(جاوید الاثر)،تا مدافع آب و خاک و ناموس ایران و ایرانی باشند.

در اینجا چند سند تاریخی کهن که در آنها به روشنی از اروند رود نام برده شده است برای خوانندگان گرامی آورده می شود.نخستین، مهمترین و کهن ترین سندهای ایران زمین در شاهنامه فردوسی است. حکیم توس درکتاب جاودانه ی خود در بخش رفتن فريدون به جنگ ضحاك مي نويسد:

 فریدون کمر بست و اندر کشید

نکرد آن سخن را بدیشان پدید

بِراند و بُدَش کاوه پیش سپاه

برافراز راند او  از آن  جایگاه

برافراشته کاویانی درفش

همایون همان خسروانی درفش

به اروند رود اندر آورد روی 

چنان چون بُوَد مرد دیهیم جوی 

اگر پهلوانی ندانی زبان 

به تازی تو اروند را دجله خوان 

چو آمد به نزدیک اروند رود 

فرستاد زِی رودبانان درود

 

در

در بخش ديگري از شاهنامه حكيم توس از خواب ديدن انوشيروان مي فرمايد:

خروش آمد از راه اروندرود 

به موبد چنین گفت هست این درود 

2.در كتاب نُزهَة القلوب نوشته حمد الله مستوفی جلد 3 صفحات 214 و 215 ابتدا روشنگری هایی در مورد به هم پیوستن دجله و فرات آورده شده و سپس اینگونه آمده است: آب هایی که از خوزستان در می رسد به آن جمع گشته شط العرب می شود … و فرس(ایرانیان) آن را اروند رود می خواند. 

3. اروند رود نام یکی از هفت رودخانه سپند (مقدس) در اوستا می باشد.(حقوق بین الملل دریاها و مسایل ایران ،دکتر بهمن آقایی دیبا،ص 127)

۴.در روزگاران دور، رود های دجله و فرات بدون این که به هم بپیوندند مستقیماً به خلیج فارس می ریختند و نام دجله اروند رود بود. اروند به چم ( معنای ) « تند و تیز » است و چون این رود از کوه های پر شیب آسیای صغیر(ترکیه کنونی) و ارمنستان سرچشمه می گیرد و بسیار خروشان است، بدین نام خوانده می شد. نام تازی دجله نیز به همین چم است. (نامه باستان، میر جلال الدین کزازی، جلد یکم، ص 307 )

امید است این اسناد که مشتی از خروار است روشن کننده اذهان باشد.

به امید ایرانی آباد وآزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

10 comments فوریه 27th, 2008

احضار سرور کسرا علاسوند به دادگاه انقلاب اهواز

پاينده ايران

سرور كسرا علاسوند دوباره به دادگاه انقلاب احضار شد.موضوع اتهام ايشان در برگه احضاريه اي كه براي ايشان  فرستاده شد “فعاليت تبليغي عليه نظام جمهوري اسلامي” نوشته شده است.كسرا علاسوند همزمان با سرور عابديني در تاريخ ۲۲ آبان ۱۳۸۶ توسط ماموران اطلاعات خوزستان دستگير شده بود (اينجا كليك كنيدكه پس از سپري نمودن دو هفته در انفرادي وزارت اطلاعات، با قرار وثيقه ۷۰ ميليون توماني آزادگرديد.

 برگه احضاريه دادگاه انقلاب اهواز

همرزمانم، هان باشمایم (به یاد یارانِ دربند ؛کسرا و ابوالفضل )

پان ایرانیست های دربند از سرور منوچهر یزدی

 

 به اميد ايراني آباد و آزاد در سايه حاكميت ملي

پاينده ايران

2 comments فوریه 26th, 2008

بیانیه حزب پان ایرانیست درباره حقوق تاریخی و گذشت ناپذیر ملت ایران

به نام خداوند جان و خرد

 بیانیه حزب پان ایرانیست درباره حقوق تاریخی و گذشت ناپذیر ملت ایران  

هم میهنان در خبر های داخلی و خارجی آمده است که حاکمیت فرقه ای در سطوح گونا گون مشغول مذاکراتی با بیگانگان میباشد ،از جمله در مورد معاهده الجزایر و اروند رود حقوق مسلم و خدشه ناپذیر ایران در خلیج فارس به ویژه در سه جزیره(تنب کوچک ، تنب بزرگ  و  ابوموسی)ُ دریای مازندران ،وضعیت عراق و حتی لبنان و افغانستان که همه این موارد در دستور کار قرار دارد.

از آنجا که حفظ منافع ملی و حقوق تاریخی و سیاسی ملت بزرگ ایران در پهنه جهان بشری و اذامه حیات سرافراز ایران و ایرانی از اولویت اساسی برخوردار است ، حزب پان ایرانیست هر گونه قرارداد ، مقاوله نامه ، معامله و تفاهم نامه و غیره را که در تعارض با منافع ملی و حقوق تاریخی و سیاسی ملت بزرگ ایران باشد مردود اعلام کرده و به حاکمیت فرقه ای هشدار میدهد که مبادا برای ادامه حیات غیر مشروع خود حقوق و منافع ملی ایران را وجه المصالحه قرار دهد   و بیگانگان نیز بدانند که هرگونه تضییع حقوق تاریخی و منافع ملی ایران با پاسخ منفی ملت ایران در آینده رو برو خواهد بود.

 پاینده ایران

حزب پان ایرانیست

شامگاه سوم اسفندماه 1386

 

Add comment فوریه 25th, 2008

زاد روز بزرگ مرد ایران زمین محسن پزشکپور(پندار)

بزرگ مرد ايران زمين،

 

 زاد روزت خجسته باد

      زاد

۲ اسفند زادروز محسن پزشكپور رهبر و بنيان گذار نهضت پان ايرانيسم و حزب سرافراز پان ايرانيست بر همه ياران و هم انديشان ايران پرست فرخنده باد. بر آن بودم كه چيزي بنويسم اما متن زير را كه درتارنماي فرمان آريا ديدم اشك به چشمانم آورد.با پروانه از یاران گرامی در پایگاه تبریز آنرا در اين تارنما بازتاب مي دهم.بي شك آيندگان از اين مرد بزرگ به نيكي ياد خواهند نمود و او را همپاي بابك و مازيار و همه ايران پرستان بيگانه ستيز قرار خواهند داد.

من به عنوان یک ایرانی ، یک ایرانی میهن پرست و ناراضی

 که اگر بند بند بدنش را قطع کنند و به چهار میخ بکشند , هر

 ذره ی خون او بر روی این خاک مقدس یک کلمه را ترسیم

خواهد کرد : ایران و ایرانی .

( مجلس شورای ملی , شهریور 57 , دکتر محسن پزشکپور )

   

برادران عرب و كرد دست در دست رهبر حزب پان ايرانيست

برادران كرد و عرب ايراني در كنار رهبر حزب پان ايرانيست

به راستی چند تن از ما با این نام آشنا هستیم. چند نفر از ما ایرانیان دکتر محسن پزشکپور را می شناسیم؟ چند کس از ما با مردی که تمام زندگی خود را از نوجوانی تا کهنسالی وقف ایران و ایرانیان کرده آشنایی داریم؟ تمام زندگی؟ نه. باید بگویم تمام هستی خود را. خانواده. دارایی. تندرستی و اندیشه. کسی که به گفته همرزمش تنها به ایران می اندیشد. این مرد بزرگ را به بینید. شاید در تاریخ سیاسی کشورمان کم اند کسانی که پندار وار به کار سیاسی پرداخته اند. اگر نیم نگاهی به گذشته نه چندان دور خود بیاندازیم خواهیم دید ، خواهیم دید که ما علی منصور ها ، سرلشکر نخجوان ها ، حسنعلی منصورها ، هویداها و … را در صحنه سیاست کشورمان تجربه کردهایم. ولی در مقابل مادر میهن فرزند گرانمایه یی چون پندار را بریمان به ارمغان آورد. پزشکپور در طول خدمات ایران دوستانه اش به میهن گرامی زندگی خود را وقف این کشور کرد . از جان و مال خود برای این کشور گذشت . راه پزشکپور در بسیاری موارد همگام را راه دکتر محمد مصدق است . عشق پزشکپور به ایران و حقوق بین المللی ایرانیان در همان مسیری است که شادروان مصدق به دنبال آن بود  . نام پزشکپور برای تاریخ ایران نامی بزرگ و جاودانه است . نهضت وی نهضت ایران دوستانه و فقط در جهت منافع ملی ایران زمین است . او با بنیان گذاری این اندیشه در میان ایرانیان برای ابدیت یاد و خاطره خود را در تاریخ ایران به جای گذاشت . پزشکپور با آشنایی کامل بر تمدن و گستره ایران حقیقی و با دانش ایرانشناسی خود این اندیشه را پایه گذاشت .

پندار ( پزشکپور ) که اکنون پیرترین کوشنده ی سیاسی ایران به شمار می رود با کارنامه سیاسی درخشانی دین خویش را به مام میهن ادا کرده است. از همه چیزش گذشت و البته بسیاری از چیزهای دیگر که می توانست از آن ِ او باشد !!! مردی که خود را در آرمانش فنا کرد. پیر کهنسالی که هر ساعت و هر دم به ایرانش می اندیشد. در چشمهای سبز محسن پزشکپور ( پندار ) می توان خیلی چیزها دید. من در این چشمها زیبا و درخشان بادکوبه و شروان را می بینم. من در این چشمها بیلقان و لنکران را می بینم. می توان در این چشمها گرمای خورشید سمرقند و بخارا را حس کرد. من در این چشمها ایران را هم دیدم . با چشمهای پرفروغ پندار می توان همه ی ایرانیان را دید. نگاه او نگاه همه ی ماست. اراده ی قدرت در وجود این ابرمرد متجلی می شود. آنگاه که ببینی این مرد هنوز نیز پس از دهه ها همچون آفتاب امیدی در میان پان ایرانیست ها قبله ی امید و سرچشمه ایران پرستی ست، آن هنگان که دریابی چگونه این مرد در سنین کهولت ،عاشقانه و بخردانه از ایران و ایرانی می گوید و از حقوق ایرانیان سخن می گوید ، پس از آن درهای معنی بر رویت گشوده می شود. محسن پزشکپور را از طریق کتابها نمی توان شناخت . در نوجوانی با نام این بزرگمرد آشنا شدم و در جوانی پس از سالها جستجو یافتمش . ولی میان آنچه خوانده بودم و آنچه می دیدم فرسنگها فاصله بود . من در برابر چنار پیری ایستاده بودم که گذر زمان مستحکمتر و استوارترش کرده بود. ای کاش ما ، من و تو کمی بیشتر به اطراف خود دقت می کردیم. ای کاش تلاش می کردیم کسی را که تمام زندگی خود وقفمان کرده بیشتر بشناسم.

هرچه تاریخ ایران پر بوده باشد از ماسونها و جهان وطنها در عوض در تاریخمان داشته ایم و داریم کسانی چون پندار و آژیر را ، که آمدند و از ایران گفتند . و چه زیبا گفتند. هر گاه به پندار می اندیشم ،هر زمان که غرش های دلیرانه او را در می شنوم ویا فرتورش را می نگرم امید بزرگی در دلم زنده می شود. امید به اینکه امروز هستند کسانی که مرام و اندیشه ی پندار را الگوی زندگی خود قرار داده اند. ولی …

پس بنگرید به زیباترین آرزوی یک ایرانی که ایدون فریاد می زند:
این برترین آرزوی من است که سرنوشت چنین آینده یی برای زندگی من ترسیم کند:

 شهادت در راه ایران به خاطر وحدت ایران

ای دل آهنگ نبردم آرزوست                              صحنه ی دیدار مردم آرزوست

صحنه ی پیکار با اهریمنان                           دوره ی پایان دردم آرزوست

   جنگ بهر عزت و آزادگی                             سرخی سیمای زردم آرزوست

جنگ بهر انتقام از دشمنان                          خفتن اندر خاکم آرزوست

خفتن اندر خاک،گرد آب و گل                           خفتن اندرخون گرمم آرزوست

    تا به کی افتادگی و بندگی                       مرگ خوش فرجامم ، ایندم آرزوست

تا به کی دور از عزیزان و کسان                     زین سپس دیدار یارم آرزوست

من ز کف قفقاز و افغان داده ام                          کی نمایم صلح؟جنگم آرزوست

وارهاندن ملک بحرین و بلوچ                          از کف بیگانگانم آرزوست

بر سراسر سرزمین این فلات                        یک درفش کاویانم آرزوست

 

به اميد ايراني آباد و آزاد در سايه حاكميت ملي

پاينده ايران

6 comments فوریه 21st, 2008

حراج نوروزی دختران ایرانی در دوبی

شما را به مقام انسانيت مي رسانيم..معنويت شما را عظمت مي ديم…معنويت شما را بردن اينها… ما هم اين دنيا را آباد مي كنيم هم آخرت را…..روحت شاد امام! امام خميني در سخنراني بهشت زهرا ۱۲ بهمن ۱۳۵۷

ننگ بر شما


همزمان با تکرار ادعاهای امارات مبنی بر مالکیت بر جزایر سه گانه ایرانی،اطلاعات مندرج در یك سایت حاکی است که برخی شیوخ امارات با همراهی تعدادی از عناصر ایرانی، در صدد برگزاری حراج سالانه دختران ایرانی در دوبی هستند!
به گزارش خبرنگار عصرایران، مافیای فساد امارات، با راه اندازی سایتی اقدام به تبلیغ برای دختران ایرانی کرده است که سن اکثر آنها بین 15 تا 18 سال است.
در این سایت، علاوه بر نام و سن این دختران، عکس رنگی نیز از هر کدام از آنها گنجانده شده است تا مشتریان عرب آنها، با دید بهتری به انتخاب بپردازند. قیمت های اعلام شده برای تصاحب هر کدام از این دختران نیز بنا به سن و زیبایی آنها بر مبنای درهم در این سایت اعلام شده است.
در این سایت برای اطمینان بخشی به مشتریان فاسد، در کنار مشخصات هر دختر، تاکید شده است که در صورت بیمار بودنش امکان استرداد وجود دارد.
در سایت (…) ادعا شده است که 8 گروه در ایران با شبکه فروش دختران ایرانی در امارت همکاری دارند و از بقیه “گروه های مافیایی” که می توانند در این امر فعالیت داشته باشند، دعوت به همکاری شده است.
به ادعای سایت مذکور، اسپانسر این جریان غیراخلاقی، یکی از شیوخ فجیره به نام “ع” می باشد.
همچنین از مشتریانی که در صدد تصاحب این دختران هستند دعوت شده است همزمان با سال نوی ایرانی، در هتل (…) حاضر شوند.
در این سایت ، به جزئیات ارتباط حضوری مشتریان اشاره نشده و فقط از آنها خواسته شده است با آدرس ایمیلی كه به این منظور معرفی شده است ، تماس بگیرند .
البته در صحت ادعاهای مطروحه در این سایت تردید جدی وجود دارد ولی هر چه باشد وجود چنین سایت هایی حتی اگر به شکل ذکر شده، نمود بیرونی هم نداشته باشند، ضربه ای به حیثیت ایرانی است به ویژه آنکه در سال های اخیر، اخبار زیادی درباره قاچاق یا فرار زنان و دختران ایرانی به امارات – به ویژه دوبی- و تصاحب آنها توسط ثروتمندان عرب منتشر شده است.
امارات که علیه ایران ادعای ارضی دارد و تعداد زیادی از ثروتمندان آن، با بی اخلاقی تمام در صدد تصاحب زنان و دختران ایرانی هستند، بیشترین سود را از تجارت با ایران می برد و یک چهارم از توریست های این کشور به وی‍ژه در ایام نوروز را ایرانیان تشکیل می دهند!

سن : 18 سال
قیمت پیشنهادی : 7000 درهم
اصلیت : همدان
این دختران در صورت مریضی پس گرفته می شوند*
قیمت پیشنهادی خود را به ما ایمیل كنید ما به بیشترین پیشنهاد جواب خواهیم داد
دخترهای بیشتری به زودی آماده فروش خواهد شد.

حراج دختران ايراني در فجيره انجام شد!(قديمي)

بازداشت ۲۴ ساعته منبع خبري سينا در بحث قاچاق دختران ايراني در فجيره(قديمي)

 برگرفته از:ايران ب ب ب

به اميد ايراني آباد و آزاد در سايه حاكميت ملي

پاينده ايران

6 comments فوریه 20th, 2008

باز هم خلیج همیشه فارس و گوگل

پاینده ایران

گوگل ارت(Google Earth) عبارت «خلیج عربی» را در کنار نام «خلیج فارس» اضافه کرد!

 

تبریز نیوز:سرویس جهان:رادیو زمانه – پژمان اکبرزاده: گوگل ارت (Google Earth) درتازه‌ترین نسخه‌ي خود، عبارت «خلیج عربی» را در کنار نام «خلیج فارس» اضافه کردهاست.
در تصاویر ماهواره‌ای «گوگل ارت»، پیش‌تر تنها عنوان «خلیج فارس» به کار برده می‌شد ولی در زمان بزرگ ‌نمایی تصویر منطقه، گهگاه این عبارت به «خلیج» تغییر پیدامی‌کرد. کاربرد تصاویر ماهواره‌ای «گوگل ارت» اخیراً در فعالیت‌های پژوهشی و رسانه‌های جهانی، گسترش فراوانی یافته است.در پی اضافه شدن نام «خلیج عربی» در کنار «خلیج فارس»، درتارنمای تبادل نظر کاربران گوگل ارت، این اقدام، به بحث‌های زیادی دامن زده است.
در حال حاضر، در گوگل ارت، چنانچه ماوس رایانه روی عبارت «خلیج عربی» قرار گیرد،گه گاه پنجره‌ای باز می‌شود که در آن نوشته شده: “در ایران و بیشتر دنیا به عنوان“خلیج فارس” شناخته می‌شود ولی به عنوان “خلیج عربی” هم شناخته شده است و برخیمنابع نیز آن‌ را “خلیج” می‌نامند.“.
تصمیم تازه‌ي «گوگل ارت» هنوز واکنش رسمی نهادهای دولتی یا مستقل ایرانی را درپی نداشته است.
از بابت قرار دادن عبارت «خلیج عربی» در کنار نام «خلیج فارس»، اقدام کمابیش مشابهی از سوی سازمان نشنال جئوگرافیک در اطلس سال 2004 این سازمان صورت گرفت. نشنال جئوگرافیک، دلیل اضافه کردن این نام در کنار عنوان تاریخی «خلیج فارس» را “مصطلح شدن”آن عنوان کرد. این حرکت در پی واکنش ایرانیان مهاجر و در پی آن ها، واکنش مقام‌های رسمی ایران، به حذف نام «خلیج عربی» از نسخه اینترنتی اطلس منتهی شد ولی نشنال جئوگرافیک در نقشه‌ي اینترنتی منطقه، یادداشتی با این مضمون اضافه کرد:”نام تاریخی و متداول ‌تراین آب راه، خلیج فارس است با این حال برخی آنرا خلیج عربی می نامند”.
سازمـان ملل متحـد در دوبیانیـه،نام “خلیـج فـارس” (Persian Gulf) را به عنوان تنها نام رسمی این آب راه اعلام کرده است. در خارج از ایران نیز، یک انجمن غیردولتی اینترنتی با عنوانPersian Gulf Onlineبه کوشش برای حفظ نام تاریخی این آب راه مشغول است.
به اميد ايراني آباد و آزاد در سايه حاكميت ملي
پاينده ايران

1 comment فوریه 19th, 2008

سرور عابدینی از زندان آزاد شد

پاينده ايران

 سرورعابديني از زندان آزاد شد

واپسين عكس سرور عابديني

سرور ابوالفضل عابديني نصر ساعت ۷ شب روز يكشنبه(ديروز) از زندان آزادگرديد.سرور عابديني كه روز ۲۲ آبان ماه سال ۱۳۸۶ به دليل پوشش خبري اعتصابات کارگران نيشکر هفت تپه در دفتر روزنامه بهار سبز خوزستان توسط مامورين وزارت اطلاعات بازداشت شده بود شب گذشته با قرار وثيقه ۵۰ ميليون توماني از زندان کارون اهواز آزاد شد .شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز ايشان را به اتهام نوشتن نامه به رهبري و توهين به مقام عظماي ولايت به يکسال زندان محکوم كرد.چندي پيش نيز سرور “كسرا عَلاسوند” يار ديگر ما كه همان روز همراه با سرور عابديني دستگير شده بود از زندان آزاد گرديده بود.
آزادي ايشان را به خانواده گرامي اش و همه ياران پان ايرانيست شاد باش مي گوييم و اميدورايم روزي همه زندانيان سياسي از بند ر‍ژيم رها شوند.

بخش سرور عابديني كه گزارش ها و گفتگو هاي پيشين در آن قرار گرفته است.

 

به اميد ايراني آباد و آزاد در سايه حاكميت ملي

پاينده ايران

3 comments فوریه 18th, 2008

تلخند

پاینده ایران

۲۹ سال پس از اعلام آب و برق رایگان و پول نفت که به در خانه ها خواهد آمد..!!

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

 

9 comments فوریه 17th, 2008

سپندارمزگان،جشن عشاق در ایران باستان

پاینده ایران

29 بهمن جشن سِپَندارمَزگان (والنتاين ايراني) فرخنده باد

چند سالي است زماني كه به روز۲۶بهمن (14 فوريه)  نزديك مي شويم هياهوي جوانان در شهر تماشايي است. از اين فروشگاه به آن فروشگاه براي خريد هديه اي فانتزي و كادويي شيك و لوكس در رفت و آمد هستند.اگر از آنان بپرسي كه روزوالنتاين چه روزي است تاريخچه آن را بخوبي براي شما بازگو مي كنند اما نمي دانند كه ايرانيان باستان زماني بسيار پيشتر همين روز را در تاريخ خويش داشتند .اما ابتدا ببينيم داستان والنتاين خارجي چيست و سپس جشن سپندارمزگان چه بوده كه امروز از آن سخن مي گوييم:

در قرن سوم ميلادي در روم باستان همزمان با اپراتوري ساساني در ايران ،سزار كلوديوس دوم فرمانروايي مي كرد كه انديشه هاي عجيبي داشت. او مي گفت كه سربازان مجرد بهتر پيكار مي كنند و از اين رو ازدواج را براي سربازان رومي ممنوع كرده بود و همچنين به هيچ كشيشي اجازه نميداد كه عشاق جوان را به عقد همديگر در آورد.در اين ميان يك كشيش به نام والنتيوس(والنتاين) مخفيانه پيوند ازدواج را ميان سربازان و دختران محبوبشان انجام مي داد.كلوديوس پس از آگاهي از اين خبر كشيش والنتاين را به زندان مي اندازد.كشيش در زندان دلبسته ي دختر زندانبان مي گردد.پس از محاكمه، كشيش به جرم جاري كردن عقد ميان عاشق ها،به مرگ محكوم شده و با قلبي عاشق اعدام مي گردد. از آن پس والنتاين به عنوان شهيد راه عشق معروف مي گردد و كم كم در باور مردم اروپا اين روز به نام روز والنتاين جاودانه مي گردد و عشاق در اين روز به نشانه مهر به يكديگر هديه هايي مي دهند.

 

اما آيا شما از موضوع آگاه هستند كه قرن ها پيش از اين رويداد خود ايرانيان روز عشق داشتند!؟ما ايرانيان به عنوان ملتي كه هميشه جشن و سرورو پايكوبي داشته اند در نزد جهانيان زبانزد بوده ايم حدود دوهزار سال پيش از والنتاين روزي به نام روز عشق يا همان جشن “سپندارمزگان” يا “اسفندار مزگان” داشته ايم كه در گاهنامه(تقويم) جديد ايراني همزمان يا 29 بهمن يعني سه روز پس از والنتاين خارجي!

.چرايي اين روز به عنوان روز عشق اينگونه بوده كه در ايران باستان هر ماه سي روز بوده كه افزوده براين كه هر ماه يك نام دارد هر روز نيز يك نام داشته است. هر گاه نام روز با نام ماه برابر مي گرديد آن روز را جشني بزرگ مي گرفتند.براي نمونه روز 16 هر ماه به نام مهر است و چون روز مهر با ماه مهر همزمان است جشن مهرگان در شانزدهم مهرماه است.روز اولِ ماه “روز اهورامزدا”، روز دوم روز بهمن”(تندرستي،انديشه)، روز سوم “اَردي بهشت” به معني راستي و پاكي،روز چهارم شهريور يعني”شاهي و فرمانروايي آرماني،روز پنجم “سپندارمز” بوده است.سپندارمز لقب ملي زمين و به معني گستراننده،مقدس،فروتن و زمين نماد عشق است زيرا با فروتني و گذشت به همه عشق مي ورزد،زاينده است و همه را چون مادري در دامان پرمهر خود مي پرورد. به همين دليل در فرهنگ باستان “اسپندارمزگان” را به عنوان نماد عشق مي پنداشتند.

بر ما ايرانيان است جشني را كه ريشه در تاريخ و فرهنگ كهن سال و با شكوه مان دارد گرامي داشته و از اين پس به جاي روز 26 بهمن يا والنتاين خارجي، روز 29 بهمن يا جشن تاريخي و ايراني اسپندارمزگان را گرامي بداريم.

  

                                   به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران


 

11 comments فوریه 14th, 2008

تصاویر اعدام های انقلاب + دانلود فیلم محاکمه تیمسار رحیمی


تصاویری تلخ از اعدام ارتش ایران،اعدام های انقلاب،امیران ارتش ایران که به جوخه های عدام سپرده شدند.همان های که امام فرموده بوداگر به مردم بپیوندند  آنها را خواهد بخشید و با آنها کاری ندارد.

بینندگان گرامی این پست سنگین است وباز شدن این صفحه  ممکن است کمی به درازا بکشد اما با شکیبایی و دقت آنرا بخوانید و ببنیید و فیلم ها انتهای نوشتار را هر گونه که می توانید دانلود کرده و ببینید تا برخی حقایق بر شما آشکار گردد.

سخنرانی امام خمینی به مناسبت سالگرد تولد حضرت محمد (ص) در سال ۱۳۶۱

ما خلیفه میخواهیم که دست بِبُرد و حَدّ بزند و رَجم کند.

                                  

یوم الله واقعی روزی است که امیرالمومنین علیه سلام شمشیرش را کشید و خوارج را از اول تا به آخر درو کرد و تا به آخر کشت. ایام الله روزهایی است که خداوند تبارک و تعالی یک زلزله ای وارد میکند، یک سیلی را وارد میکند، یک طوفانی وارد میکند، به این مردم شلاق میزند که آدم بشوید. امیرالمومنین اگر بنا بود مسامحه کند شمشیر نمیکشید تا ۷۰۰ نفر را یکدفعه بکشد. در حبسهای ما هم بیشتر این اشخاص هستند که مفسدند. اگر ما اینها را نکشیم هر یکیشان که بیرون برود آدم میکشد. اصلاً آدم نمیشوند اینها( همان شد که در تابستان ۶۷ همه زندانیان سیاسی را قتل عام کردند)…. 

شما آقایان علما چرا فقط سراغ احکام نماز و روزه میروید؟ چرا هی آیات رحمت را در قرآن میخوانید و آیات قتال را نمیخوانید؟ قرآن میگوید بکشید، بزنید و حبس کنید. چرا فقط شما همانطرفش را گرفته اید که صحبت از رحمت میکند؟ رحمت مخالفت با خدا است… محراب یعنی محل حرب یعنی مکان جنگ. از محرابها باید جنگ پیدا شود. چنانکه بیشتر جنگهای اسلام از محرابها پیدا می شد. پیغمبر شمشیر داشت تا آدم بکشد. ائمه ما همگی چندی نظامی بودند. همگی جنگی بودند. شمشیر میکشیدند آدم می کشتند…

همانطور که رسول الله دست میبرید، حد میبرید، رجم میکرد و همانطور که یهود بنی قریظه را چون جماعتی ناراضی بودند قتل عام کرد. اگر رسول الله فرمان داد که فلان محل را بگیرید، فلان خانه را آتش بزنید، فلان طایفه را از بین ببرید، حکم به عدل نموده است… زندگی بشر را با قصاص تامین کرد، زیرا حیات توده زیر این قتل قصاصی خوابیده است. با چند سال زندان کار درست نمیشود. این عواطف کودکانه را کنار بگذارید! ما خلیفه میخواهیم که دست ببرد و حد بزند و رجم کند. 

کمونیست کثیف و خائن به ملت ایران (آیت اله)کیانوری نوه شیخ فضل اله نوری مرتجع دروان مشروطه هم ضمن تعریف و تمجید از امام که در روزنامه کیهان چاپ شد به ایشان هشدار می دهد که حواست به کودتای ارتش باشد!!شگفتا که همه دشمنان ملت ایران پشت سر امام صف کشیده اند

                                

 سخنان امام خمینی برای ارتشیان و بخشش آنها در صورت پیوستن به مردم را حتما گوش کرده و سپس عکس ها را ببینید

  

زنده یاد سرور دکتر محمد رضا عاملی تهرانی اندیشمند پان ایرانیست

سرلشکر خسرو داد دلاور مرد آسمان یکی از بهترین خلبانان دنیا

 

  

 

   

   

 

 

  

اعدام 11 نفر در باند فرودگاه سنندج-عکاس جایزه عکس پولیتزر را برد

در زیر باران گلوله های داغ             پاشیده بر این خاک بذر هزاران باغ

آنان که بی پروا جان را فدا کردند       در شوره زار تن جنگل به پا کردند

در بستر تاریخ از خون این یاران    حماسه می جوشد از چشمه عصیان

آن لحظه که دژخیم فرمان آتش داد    سیلاب آزادی با خون براه افتاد

در لحظه ی اعدام  معراج این یاران    فریادشان این بود پاینده باد ایران

 

دانلود فیلم محاکمه تیمسار رحیمی توسط ابراهیم یزدی(17 مگابایت) حتما ببینید (بخش کوتاه)

دوستان گرامی این فیلم را که گنجایش کمی هم دارد(1 مگابات) حتماً ببینید که مجاهدین خلق چگونه دست خود را در خون گوسفند می زنند و با شعارهای انقلابی از جنایت های شاه دم می زنند و مردم ساده را تحریک می کنند!(با سپاس فراوان از سرور حجت)  (پیوند دوم برای دریافت )

در صورت دانلود نشدن هر یک از فیلم ها و یا فیلتر شدگی پیوندها، پیام بگزارید تا از راه ایمیل برای شما بفرستم.

دانلود سخنان امام خمینی که با تصویر میکس شده  (۷ مگابایت)

بخش های پیشین در باره شورش ۵۷

انقلاب به روایت تصویر – بخش نخست

انقلاب به روایت تصویر – بخش دوم

انقلاب به روایت تصویر – بخش سوم

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

24 comments فوریه 11th, 2008

انقلاب به روایت تصویر – بخش سوم

پاينده ايران

خائنین به ملت ایران را بشناسیم

خوب نگاه کنید این همان ابراهیم یزدی است…دبیر کل نهضت(خائنین به) آزادی

کالبد شکافی نهضت آزادی به قلم سروردکتر منوچهر یزدی را بخوانید.

   

 

 این یکی از همه شگفت انگیزتر است که حزب خیانتکار توده که سر در آخور شوروی داشت به جمهوری اسلامی رای مثبت دهد!!!!!حزبی کمونیستی که خدا را منکر است چگونه با اسلام گرایان همراه می گردد؟ آقایان باز هم بگویید توطئه ای در کار نبوده است. کنفرانس گوادالوپ برای سرنگونی اقتدار ملت ایران توهم است؟

لشکر توران به قلب سرزمین ما رسید           رستم و گودرز کو اسفندیاران را چه شد؟

زیر سم لشکر ضحاک پشت من شکست       کاوه لشکر شکن کو شهسواران را چه شد؟

 

 انقلاب به روایت تصویر – بخش نخست

انقلاب به روایت تصویر – بخش دوم

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

5 comments فوریه 10th, 2008

صندلی هشتم: پیامی از محسن پزشکپور

  “صندلي هشتم”

فروپاشي اقتدار ملت ايران قبل از فروپاشي اتحاد

 جماهير شوروي؟!  

پيامي از محسن پزشكپو(پندار)

تهران ـ امرداد ماه 1379 

چندي پيش در اجتماعي بزرگ از همة كارگزاران نظام جمهوري اسلامي ايران كه حتي بسياري از بانوان وابسته به بيت هاي رهبري سابق و لاحق نيز حضور داشتند، رهبر نظام جمهوري اسلامي شرح مبسوطي پيرامون چگونگي و دلائل و آثار طرح فروپاشي اتحاد جماهير شوروي سابق بيان نمود، ايشان در اين اظهارات مبسوط نتيجه گرفتند كه: «… اين سيد اولاد پيغمبر (خاتمي) گورباچف نيست و نظام جمهوري اسلامي هم اتحاد جماهير شوروي نمي باشد…»     به نقل از مضمون

پيرامون اين مهم بيان مطالبي چند ضرور است:

1ـ زماني پيش از آن، مقارن بود با برپايي كنفرانس سران هفت كشور صنعتي جهان يعني دولت هاي «آمريكا، انگليس، ژاپن، آلمان، ايتاليا، فرانسه و كانادا» كه  بهتر است اين هفت دولت را به نام ديرين آن ها كه براي ما ايرانيان و بسياري از كشورهاي جهان ستم كشيده و همة غارتگران و غارت شدگان جهان روشن است عنوان كشورهاي استعماري بيان كنيم يعني رؤساي دولت هاي شركت كننده در كنفرانس جنايتكار گوآدولوپ، كنفرانسي كه در آن تصميم جهان استعمارگر براي براندازي مديريت وقت ملت ايران در زير عنوان  « بردن شاه » و آوردن دوره اي:  « آنچه آنان انقلاب مي ناميدند» انجام شد. در اين كنفرانس كه محور اصلي آن هفت دولت استعماري و غارتگر فوق الذكر هستند در كنار صندلي هاي سران دولت هاي هفت گانة مزبور «صندلي هشتم» يعني صندلي ديگري قرار دادند كه قبلاً آقاي يلتسين روي آن تكيه زد و اكنون پوتين رئيس جمهور وقت دولت فدرال روسيه بر آن صندلي قرار مي گيرد؟!

(بیشتر…)

8 comments فوریه 8th, 2008

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها