Archive for اسفند, ۱۳۸۶

بررسی کوتاهی در مورد نام تاریخی اروند رود

پاینده ایران

اروند رود یا …؟!

اروند رود مرز ایران و عراق

چندی است که از بلندگوهای رسانه های ماهواره ای برون مرزی پارسی شنیده می شود که به جای نام تاریخی اروندرود نام مجعول شط العرب به زبان می آید. شنیدن این سخن های نسنجیده از دشمنان این آب و خاک دور از ذهن نیست،آنچه برای ما شگفتی آور و نگران کننده است این است که گاهی این گفته ها از سوی کسانی بیان می گردد که هوادار شدید تمامیت ارضی ایران هستند و مرتبا در برنامه های خود از ایران و ایرانی سخن می گویند. از دید ما پان ایرانیست ها عراق کشوری عربی نیست بلکه تعداد بسیار زیادی کُرد و آشوری و شیعیان ایرانی کوچ کرده به آن سامان هستندو بخشی از آن را اعراب تشکیل می دهند و اصولا این کشور تا مدت ها بخشی از خاک شاهنشاهی ایران بوده است و بسیاری از آثار تاریخی و فرهنگی مذهبی مورد علاقه شیعیان جهان بویژه ایرانیان هنوز در این سرزمین پابرجاست.(در این میان می توان به نام ایرانی بغداد که پایتخت این سامان است اشاره کرد) این کشور غیر عربی که در دهه ۳۰ میلادی به یاری استعمار استقلال یافته و سپس به عنوان یک کشور عربی در بین مردم شناخته گردید، شط العرب ندارد واین نام،نام تاریخی آن نمی باشد.این نکته را یادآور می شویم یکی از دلایل آغاز یورش رژیم بعث عراق و دفاع مقدس ایرانیان نیز، ادعاهای واهی و پوچ صدام حسین نسبت به اروند رود بود که با دفاع همه جانبه ملت ایران روبرو گردید و شهدا و جانبازان و اسیران زیادی که از همه اقوام ایرانی و اقلیت های دینی بویژه تعدادی از هم میهنان عرب زبان نیز بودند، برجای نهاد. بسیاری از این شهیدان در اروند رود ِخروشان جان شیرین را فدای مام میهن نمودند و هنوز در بستر این رود خفته اند(جاوید الاثر)،تا مدافع آب و خاک و ناموس ایران و ایرانی باشند.

در اینجا چند سند تاریخی کهن که در آنها به روشنی از اروند رود نام برده شده است برای خوانندگان گرامی آورده می شود.نخستین، مهمترین و کهن ترین سندهای ایران زمین در شاهنامه فردوسی است. حکیم توس درکتاب جاودانه ی خود در بخش رفتن فریدون به جنگ ضحاک می نویسد:

 فریدون کمر بست و اندر کشید

نکرد آن سخن را بدیشان پدید

بِراند و بُدَش کاوه پیش سپاه

برافراز راند او  از آن  جایگاه

برافراشته کاویانی درفش

همایون همان خسروانی درفش

به اروند رود اندر آورد روی 

چنان چون بُوَد مرد دیهیم جوی 

اگر پهلوانی ندانی زبان 

به تازی تو اروند را دجله خوان 

چو آمد به نزدیک اروند رود 

فرستاد زِی رودبانان درود

 

در

در بخش دیگری از شاهنامه حکیم توس از خواب دیدن انوشیروان می فرماید:

خروش آمد از راه اروندرود 

به موبد چنین گفت هست این درود 

۲٫در کتاب نُزهَه القلوب نوشته حمد الله مستوفی جلد ۳ صفحات ۲۱۴ و ۲۱۵ ابتدا روشنگری هایی در مورد به هم پیوستن دجله و فرات آورده شده و سپس اینگونه آمده است: آب هایی که از خوزستان در می رسد به آن جمع گشته شط العرب می شود … و فرس(ایرانیان) آن را اروند رود می خواند. 

۳٫ اروند رود نام یکی از هفت رودخانه سپند (مقدس) در اوستا می باشد.(حقوق بین الملل دریاها و مسایل ایران ،دکتر بهمن آقایی دیبا،ص ۱۲۷)

۴.در روزگاران دور، رود های دجله و فرات بدون این که به هم بپیوندند مستقیماً به خلیج فارس می ریختند و نام دجله اروند رود بود. اروند به چم ( معنای ) « تند و تیز » است و چون این رود از کوه های پر شیب آسیای صغیر(ترکیه کنونی) و ارمنستان سرچشمه می گیرد و بسیار خروشان است، بدین نام خوانده می شد. نام تازی دجله نیز به همین چم است. (نامه باستان، میر جلال الدین کزازی، جلد یکم، ص ۳۰۷ )

امید است این اسناد که مشتی از خروار است روشن کننده اذهان باشد.

به امید ایرانی آباد وآزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۱۰ comments اسفند ۸ام, ۱۳۸۶

احضار سرور کسرا علاسوند به دادگاه انقلاب اهواز

پاینده ایران

سرور کسرا علاسوند دوباره به دادگاه انقلاب احضار شد.موضوع اتهام ایشان در برگه احضاریه ای که برای ایشان  فرستاده شد “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی” نوشته شده است.کسرا علاسوند همزمان با سرور عابدینی در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۸۶ توسط ماموران اطلاعات خوزستان دستگیر شده بود (اینجا کلیک کنیدکه پس از سپری نمودن دو هفته در انفرادی وزارت اطلاعات، با قرار وثیقه ۷۰ میلیون تومانی آزادگردید.

 برگه احضاریه دادگاه انقلاب اهواز

همرزمانم، هان باشمایم (به یاد یارانِ دربند ؛کسرا و ابوالفضل )

پان ایرانیست های دربند از سرور منوچهر یزدی

 

 به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۲ comments اسفند ۷ام, ۱۳۸۶

بیانیه حزب پان ایرانیست درباره حقوق تاریخی و گذشت ناپذیر ملت ایران

به نام خداوند جان و خرد

 بیانیه حزب پان ایرانیست درباره حقوق تاریخی و گذشت ناپذیر ملت ایران  

هم میهنان در خبر های داخلی و خارجی آمده است که حاکمیت فرقه ای در سطوح گونا گون مشغول مذاکراتی با بیگانگان میباشد ،از جمله در مورد معاهده الجزایر و اروند رود حقوق مسلم و خدشه ناپذیر ایران در خلیج فارس به ویژه در سه جزیره(تنب کوچک ، تنب بزرگ  و  ابوموسی)ُ دریای مازندران ،وضعیت عراق و حتی لبنان و افغانستان که همه این موارد در دستور کار قرار دارد.

از آنجا که حفظ منافع ملی و حقوق تاریخی و سیاسی ملت بزرگ ایران در پهنه جهان بشری و اذامه حیات سرافراز ایران و ایرانی از اولویت اساسی برخوردار است ، حزب پان ایرانیست هر گونه قرارداد ، مقاوله نامه ، معامله و تفاهم نامه و غیره را که در تعارض با منافع ملی و حقوق تاریخی و سیاسی ملت بزرگ ایران باشد مردود اعلام کرده و به حاکمیت فرقه ای هشدار میدهد که مبادا برای ادامه حیات غیر مشروع خود حقوق و منافع ملی ایران را وجه المصالحه قرار دهد   و بیگانگان نیز بدانند که هرگونه تضییع حقوق تاریخی و منافع ملی ایران با پاسخ منفی ملت ایران در آینده رو برو خواهد بود.

 پاینده ایران

حزب پان ایرانیست

شامگاه سوم اسفندماه ۱۳۸۶

 

Add comment اسفند ۶ام, ۱۳۸۶

زاد روز بزرگ مرد ایران زمین محسن پزشکپور(پندار)

بزرگ مرد ایران زمین،

 

 زاد روزت خجسته باد

      زاد

۲ اسفند زادروز محسن پزشکپور رهبر و بنیان گذار نهضت پان ایرانیسم و حزب سرافراز پان ایرانیست بر همه یاران و هم اندیشان ایران پرست فرخنده باد. بر آن بودم که چیزی بنویسم اما متن زیر را که درتارنمای فرمان آریا دیدم اشک به چشمانم آورد.با پروانه از یاران گرامی در پایگاه تبریز آنرا در این تارنما بازتاب می دهم.بی شک آیندگان از این مرد بزرگ به نیکی یاد خواهند نمود و او را همپای بابک و مازیار و همه ایران پرستان بیگانه ستیز قرار خواهند داد.

من به عنوان یک ایرانی ، یک ایرانی میهن پرست و ناراضی

 که اگر بند بند بدنش را قطع کنند و به چهار میخ بکشند , هر

 ذره ی خون او بر روی این خاک مقدس یک کلمه را ترسیم

خواهد کرد : ایران و ایرانی .

( مجلس شورای ملی , شهریور ۵۷ , دکتر محسن پزشکپور )

   

برادران عرب و کرد دست در دست رهبر حزب پان ایرانیست

برادران کرد و عرب ایرانی در کنار رهبر حزب پان ایرانیست

به راستی چند تن از ما با این نام آشنا هستیم. چند نفر از ما ایرانیان دکتر محسن پزشکپور را می شناسیم؟ چند کس از ما با مردی که تمام زندگی خود را از نوجوانی تا کهنسالی وقف ایران و ایرانیان کرده آشنایی داریم؟ تمام زندگی؟ نه. باید بگویم تمام هستی خود را. خانواده. دارایی. تندرستی و اندیشه. کسی که به گفته همرزمش تنها به ایران می اندیشد. این مرد بزرگ را به بینید. شاید در تاریخ سیاسی کشورمان کم اند کسانی که پندار وار به کار سیاسی پرداخته اند. اگر نیم نگاهی به گذشته نه چندان دور خود بیاندازیم خواهیم دید ، خواهیم دید که ما علی منصور ها ، سرلشکر نخجوان ها ، حسنعلی منصورها ، هویداها و … را در صحنه سیاست کشورمان تجربه کردهایم. ولی در مقابل مادر میهن فرزند گرانمایه یی چون پندار را بریمان به ارمغان آورد. پزشکپور در طول خدمات ایران دوستانه اش به میهن گرامی زندگی خود را وقف این کشور کرد . از جان و مال خود برای این کشور گذشت . راه پزشکپور در بسیاری موارد همگام را راه دکتر محمد مصدق است . عشق پزشکپور به ایران و حقوق بین المللی ایرانیان در همان مسیری است که شادروان مصدق به دنبال آن بود  . نام پزشکپور برای تاریخ ایران نامی بزرگ و جاودانه است . نهضت وی نهضت ایران دوستانه و فقط در جهت منافع ملی ایران زمین است . او با بنیان گذاری این اندیشه در میان ایرانیان برای ابدیت یاد و خاطره خود را در تاریخ ایران به جای گذاشت . پزشکپور با آشنایی کامل بر تمدن و گستره ایران حقیقی و با دانش ایرانشناسی خود این اندیشه را پایه گذاشت .

پندار ( پزشکپور ) که اکنون پیرترین کوشنده ی سیاسی ایران به شمار می رود با کارنامه سیاسی درخشانی دین خویش را به مام میهن ادا کرده است. از همه چیزش گذشت و البته بسیاری از چیزهای دیگر که می توانست از آن ِ او باشد !!! مردی که خود را در آرمانش فنا کرد. پیر کهنسالی که هر ساعت و هر دم به ایرانش می اندیشد. در چشمهای سبز محسن پزشکپور ( پندار ) می توان خیلی چیزها دید. من در این چشمها زیبا و درخشان بادکوبه و شروان را می بینم. من در این چشمها بیلقان و لنکران را می بینم. می توان در این چشمها گرمای خورشید سمرقند و بخارا را حس کرد. من در این چشمها ایران را هم دیدم . با چشمهای پرفروغ پندار می توان همه ی ایرانیان را دید. نگاه او نگاه همه ی ماست. اراده ی قدرت در وجود این ابرمرد متجلی می شود. آنگاه که ببینی این مرد هنوز نیز پس از دهه ها همچون آفتاب امیدی در میان پان ایرانیست ها قبله ی امید و سرچشمه ایران پرستی ست، آن هنگان که دریابی چگونه این مرد در سنین کهولت ،عاشقانه و بخردانه از ایران و ایرانی می گوید و از حقوق ایرانیان سخن می گوید ، پس از آن درهای معنی بر رویت گشوده می شود. محسن پزشکپور را از طریق کتابها نمی توان شناخت . در نوجوانی با نام این بزرگمرد آشنا شدم و در جوانی پس از سالها جستجو یافتمش . ولی میان آنچه خوانده بودم و آنچه می دیدم فرسنگها فاصله بود . من در برابر چنار پیری ایستاده بودم که گذر زمان مستحکمتر و استوارترش کرده بود. ای کاش ما ، من و تو کمی بیشتر به اطراف خود دقت می کردیم. ای کاش تلاش می کردیم کسی را که تمام زندگی خود وقفمان کرده بیشتر بشناسم.

هرچه تاریخ ایران پر بوده باشد از ماسونها و جهان وطنها در عوض در تاریخمان داشته ایم و داریم کسانی چون پندار و آژیر را ، که آمدند و از ایران گفتند . و چه زیبا گفتند. هر گاه به پندار می اندیشم ،هر زمان که غرش های دلیرانه او را در می شنوم ویا فرتورش را می نگرم امید بزرگی در دلم زنده می شود. امید به اینکه امروز هستند کسانی که مرام و اندیشه ی پندار را الگوی زندگی خود قرار داده اند. ولی …

پس بنگرید به زیباترین آرزوی یک ایرانی که ایدون فریاد می زند:
این برترین آرزوی من است که سرنوشت چنین آینده یی برای زندگی من ترسیم کند:

 شهادت در راه ایران به خاطر وحدت ایران

ای دل آهنگ نبردم آرزوست                              صحنه ی دیدار مردم آرزوست

صحنه ی پیکار با اهریمنان                           دوره ی پایان دردم آرزوست

   جنگ بهر عزت و آزادگی                             سرخی سیمای زردم آرزوست

جنگ بهر انتقام از دشمنان                          خفتن اندر خاکم آرزوست

خفتن اندر خاک،گرد آب و گل                           خفتن اندرخون گرمم آرزوست

    تا به کی افتادگی و بندگی                       مرگ خوش فرجامم ، ایندم آرزوست

تا به کی دور از عزیزان و کسان                     زین سپس دیدار یارم آرزوست

من ز کف قفقاز و افغان داده ام                          کی نمایم صلح؟جنگم آرزوست

وارهاندن ملک بحرین و بلوچ                          از کف بیگانگانم آرزوست

بر سراسر سرزمین این فلات                        یک درفش کاویانم آرزوست

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۶ comments اسفند ۲ام, ۱۳۸۶

حراج نوروزی دختران ایرانی در دوبی

شما را به مقام انسانیت می رسانیم..معنویت شما را عظمت می دیم…معنویت شما را بردن اینها… ما هم این دنیا را آباد می کنیم هم آخرت را…..روحت شاد امام! امام خمینی در سخنرانی بهشت زهرا ۱۲ بهمن ۱۳۵۷

ننگ بر شما


همزمان با تکرار ادعاهای امارات مبنی بر مالکیت بر جزایر سه گانه ایرانی،اطلاعات مندرج در یک سایت حاکی است که برخی شیوخ امارات با همراهی تعدادی از عناصر ایرانی، در صدد برگزاری حراج سالانه دختران ایرانی در دوبی هستند!
به گزارش خبرنگار عصرایران، مافیای فساد امارات، با راه اندازی سایتی اقدام به تبلیغ برای دختران ایرانی کرده است که سن اکثر آنها بین ۱۵ تا ۱۸ سال است.
در این سایت، علاوه بر نام و سن این دختران، عکس رنگی نیز از هر کدام از آنها گنجانده شده است تا مشتریان عرب آنها، با دید بهتری به انتخاب بپردازند. قیمت های اعلام شده برای تصاحب هر کدام از این دختران نیز بنا به سن و زیبایی آنها بر مبنای درهم در این سایت اعلام شده است.
در این سایت برای اطمینان بخشی به مشتریان فاسد، در کنار مشخصات هر دختر، تاکید شده است که در صورت بیمار بودنش امکان استرداد وجود دارد.
در سایت (…) ادعا شده است که ۸ گروه در ایران با شبکه فروش دختران ایرانی در امارت همکاری دارند و از بقیه “گروه های مافیایی” که می توانند در این امر فعالیت داشته باشند، دعوت به همکاری شده است.
به ادعای سایت مذکور، اسپانسر این جریان غیراخلاقی، یکی از شیوخ فجیره به نام “ع” می باشد.
همچنین از مشتریانی که در صدد تصاحب این دختران هستند دعوت شده است همزمان با سال نوی ایرانی، در هتل (…) حاضر شوند.
در این سایت ، به جزئیات ارتباط حضوری مشتریان اشاره نشده و فقط از آنها خواسته شده است با آدرس ایمیلی که به این منظور معرفی شده است ، تماس بگیرند .
البته در صحت ادعاهای مطروحه در این سایت تردید جدی وجود دارد ولی هر چه باشد وجود چنین سایت هایی حتی اگر به شکل ذکر شده، نمود بیرونی هم نداشته باشند، ضربه ای به حیثیت ایرانی است به ویژه آنکه در سال های اخیر، اخبار زیادی درباره قاچاق یا فرار زنان و دختران ایرانی به امارات – به ویژه دوبی- و تصاحب آنها توسط ثروتمندان عرب منتشر شده است.
امارات که علیه ایران ادعای ارضی دارد و تعداد زیادی از ثروتمندان آن، با بی اخلاقی تمام در صدد تصاحب زنان و دختران ایرانی هستند، بیشترین سود را از تجارت با ایران می برد و یک چهارم از توریست های این کشور به وی‍ژه در ایام نوروز را ایرانیان تشکیل می دهند!

سن : ۱۸ سال
قیمت پیشنهادی : ۷۰۰۰ درهم
اصلیت : همدان
این دختران در صورت مریضی پس گرفته می شوند*
قیمت پیشنهادی خود را به ما ایمیل کنید ما به بیشترین پیشنهاد جواب خواهیم داد
دخترهای بیشتری به زودی آماده فروش خواهد شد.

حراج دختران ایرانی در فجیره انجام شد!(قدیمی)

بازداشت ۲۴ ساعته منبع خبری سینا در بحث قاچاق دختران ایرانی در فجیره(قدیمی)

 برگرفته از:ایران ب ب ب

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۶ comments اسفند ۱ام, ۱۳۸۶

باز هم خلیج همیشه فارس و گوگل

پاینده ایران

گوگل ارت(Google Earth) عبارت «خلیج عربی» را در کنار نام «خلیج فارس» اضافه کرد!

 

تبریز نیوز:سرویس جهان:رادیو زمانه – پژمان اکبرزاده: گوگل ارت (Google Earth) درتازه‌ترین نسخه‌ی خود، عبارت «خلیج عربی» را در کنار نام «خلیج فارس» اضافه کردهاست.
در تصاویر ماهواره‌ای «گوگل ارت»، پیش‌تر تنها عنوان «خلیج فارس» به کار برده می‌شد ولی در زمان بزرگ ‌نمایی تصویر منطقه، گهگاه این عبارت به «خلیج» تغییر پیدامی‌کرد. کاربرد تصاویر ماهواره‌ای «گوگل ارت» اخیراً در فعالیت‌های پژوهشی و رسانه‌های جهانی، گسترش فراوانی یافته است.در پی اضافه شدن نام «خلیج عربی» در کنار «خلیج فارس»، درتارنمای تبادل نظر کاربران گوگل ارت، این اقدام، به بحث‌های زیادی دامن زده است.
در حال حاضر، در گوگل ارت، چنانچه ماوس رایانه روی عبارت «خلیج عربی» قرار گیرد،گه گاه پنجره‌ای باز می‌شود که در آن نوشته شده: “در ایران و بیشتر دنیا به عنوان“خلیج فارس” شناخته می‌شود ولی به عنوان “خلیج عربی” هم شناخته شده است و برخیمنابع نیز آن‌ را “خلیج” می‌نامند.“.
تصمیم تازه‌ی «گوگل ارت» هنوز واکنش رسمی نهادهای دولتی یا مستقل ایرانی را درپی نداشته است.
از بابت قرار دادن عبارت «خلیج عربی» در کنار نام «خلیج فارس»، اقدام کمابیش مشابهی از سوی سازمان نشنال جئوگرافیک در اطلس سال ۲۰۰۴ این سازمان صورت گرفت. نشنال جئوگرافیک، دلیل اضافه کردن این نام در کنار عنوان تاریخی «خلیج فارس» را “مصطلح شدن”آن عنوان کرد. این حرکت در پی واکنش ایرانیان مهاجر و در پی آن ها، واکنش مقام‌های رسمی ایران، به حذف نام «خلیج عربی» از نسخه اینترنتی اطلس منتهی شد ولی نشنال جئوگرافیک در نقشه‌ی اینترنتی منطقه، یادداشتی با این مضمون اضافه کرد:”نام تاریخی و متداول ‌تراین آب راه، خلیج فارس است با این حال برخی آنرا خلیج عربی می نامند”.
سازمـان ملل متحـد در دوبیانیـه،نام “خلیـج فـارس” (Persian Gulf) را به عنوان تنها نام رسمی این آب راه اعلام کرده است. در خارج از ایران نیز، یک انجمن غیردولتی اینترنتی با عنوانPersian Gulf Onlineبه کوشش برای حفظ نام تاریخی این آب راه مشغول است.
به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی
پاینده ایران

۱ comment بهمن ۳۰ام, ۱۳۸۶

سرور عابدینی از زندان آزاد شد

پاینده ایران

 سرورعابدینی از زندان آزاد شد

واپسین عکس سرور عابدینی

سرور ابوالفضل عابدینی نصر ساعت ۷ شب روز یکشنبه(دیروز) از زندان آزادگردید.سرور عابدینی که روز ۲۲ آبان ماه سال ۱۳۸۶ به دلیل پوشش خبری اعتصابات کارگران نیشکر هفت تپه در دفتر روزنامه بهار سبز خوزستان توسط مامورین وزارت اطلاعات بازداشت شده بود شب گذشته با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی از زندان کارون اهواز آزاد شد .شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز ایشان را به اتهام نوشتن نامه به رهبری و توهین به مقام عظمای ولایت به یکسال زندان محکوم کرد.چندی پیش نیز سرور “کسرا عَلاسوند” یار دیگر ما که همان روز همراه با سرور عابدینی دستگیر شده بود از زندان آزاد گردیده بود.
آزادی ایشان را به خانواده گرامی اش و همه یاران پان ایرانیست شاد باش می گوییم و امیدورایم روزی همه زندانیان سیاسی از بند ر‍ژیم رها شوند.

بخش سرور عابدینی که گزارش ها و گفتگو های پیشین در آن قرار گرفته است.

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۳ comments بهمن ۲۹ام, ۱۳۸۶

تلخند

پاینده ایران

۲۹ سال پس از اعلام آب و برق رایگان و پول نفت که به در خانه ها خواهد آمد..!!

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

 

۹ comments بهمن ۲۸ام, ۱۳۸۶

سپندارمزگان،جشن عشاق در ایران باستان

پاینده ایران

۲۹ بهمن جشن سِپَندارمَزگان (والنتاین ایرانی) فرخنده باد

چند سالی است زمانی که به روز۲۶بهمن (۱۴ فوریه)  نزدیک می شویم هیاهوی جوانان در شهر تماشایی است. از این فروشگاه به آن فروشگاه برای خرید هدیه ای فانتزی و کادویی شیک و لوکس در رفت و آمد هستند.اگر از آنان بپرسی که روزوالنتاین چه روزی است تاریخچه آن را بخوبی برای شما بازگو می کنند اما نمی دانند که ایرانیان باستان زمانی بسیار پیشتر همین روز را در تاریخ خویش داشتند .اما ابتدا ببینیم داستان والنتاین خارجی چیست و سپس جشن سپندارمزگان چه بوده که امروز از آن سخن می گوییم:

در قرن سوم میلادی در روم باستان همزمان با اپراتوری ساسانی در ایران ،سزار کلودیوس دوم فرمانروایی می کرد که اندیشه های عجیبی داشت. او می گفت که سربازان مجرد بهتر پیکار می کنند و از این رو ازدواج را برای سربازان رومی ممنوع کرده بود و همچنین به هیچ کشیشی اجازه نمیداد که عشاق جوان را به عقد همدیگر در آورد.در این میان یک کشیش به نام والنتیوس(والنتاین) مخفیانه پیوند ازدواج را میان سربازان و دختران محبوبشان انجام می داد.کلودیوس پس از آگاهی از این خبر کشیش والنتاین را به زندان می اندازد.کشیش در زندان دلبسته ی دختر زندانبان می گردد.پس از محاکمه، کشیش به جرم جاری کردن عقد میان عاشق ها،به مرگ محکوم شده و با قلبی عاشق اعدام می گردد. از آن پس والنتاین به عنوان شهید راه عشق معروف می گردد و کم کم در باور مردم اروپا این روز به نام روز والنتاین جاودانه می گردد و عشاق در این روز به نشانه مهر به یکدیگر هدیه هایی می دهند.

 

اما آیا شما از موضوع آگاه هستند که قرن ها پیش از این رویداد خود ایرانیان روز عشق داشتند!؟ما ایرانیان به عنوان ملتی که همیشه جشن و سرورو پایکوبی داشته اند در نزد جهانیان زبانزد بوده ایم حدود دوهزار سال پیش از والنتاین روزی به نام روز عشق یا همان جشن “سپندارمزگان” یا “اسفندار مزگان” داشته ایم که در گاهنامه(تقویم) جدید ایرانی همزمان یا ۲۹ بهمن یعنی سه روز پس از والنتاین خارجی!

.چرایی این روز به عنوان روز عشق اینگونه بوده که در ایران باستان هر ماه سی روز بوده که افزوده براین که هر ماه یک نام دارد هر روز نیز یک نام داشته است. هر گاه نام روز با نام ماه برابر می گردید آن روز را جشنی بزرگ می گرفتند.برای نمونه روز ۱۶ هر ماه به نام مهر است و چون روز مهر با ماه مهر همزمان است جشن مهرگان در شانزدهم مهرماه است.روز اولِ ماه “روز اهورامزدا”، روز دوم روز بهمن”(تندرستی،اندیشه)، روز سوم “اَردی بهشت” به معنی راستی و پاکی،روز چهارم شهریور یعنی”شاهی و فرمانروایی آرمانی،روز پنجم “سپندارمز” بوده است.سپندارمز لقب ملی زمین و به معنی گستراننده،مقدس،فروتن و زمین نماد عشق است زیرا با فروتنی و گذشت به همه عشق می ورزد،زاینده است و همه را چون مادری در دامان پرمهر خود می پرورد. به همین دلیل در فرهنگ باستان “اسپندارمزگان” را به عنوان نماد عشق می پنداشتند.

بر ما ایرانیان است جشنی را که ریشه در تاریخ و فرهنگ کهن سال و با شکوه مان دارد گرامی داشته و از این پس به جای روز ۲۶ بهمن یا والنتاین خارجی، روز ۲۹ بهمن یا جشن تاریخی و ایرانی اسپندارمزگان را گرامی بداریم.

  

                                   به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران


 

۱۱ comments بهمن ۲۵ام, ۱۳۸۶

تصاویر اعدام های انقلاب + دانلود فیلم محاکمه تیمسار رحیمی


تصاویری تلخ از اعدام ارتش ایران،اعدام های انقلاب،امیران ارتش ایران که به جوخه های عدام سپرده شدند.همان های که امام فرموده بوداگر به مردم بپیوندند  آنها را خواهد بخشید و با آنها کاری ندارد.

بینندگان گرامی این پست سنگین است وباز شدن این صفحه  ممکن است کمی به درازا بکشد اما با شکیبایی و دقت آنرا بخوانید و ببنیید و فیلم ها انتهای نوشتار را هر گونه که می توانید دانلود کرده و ببینید تا برخی حقایق بر شما آشکار گردد.

سخنرانی امام خمینی به مناسبت سالگرد تولد حضرت محمد (ص) در سال ۱۳۶۱

ما خلیفه میخواهیم که دست بِبُرد و حَدّ بزند و رَجم کند.

                                  

یوم الله واقعی روزی است که امیرالمومنین علیه سلام شمشیرش را کشید و خوارج را از اول تا به آخر درو کرد و تا به آخر کشت. ایام الله روزهایی است که خداوند تبارک و تعالی یک زلزله ای وارد میکند، یک سیلی را وارد میکند، یک طوفانی وارد میکند، به این مردم شلاق میزند که آدم بشوید. امیرالمومنین اگر بنا بود مسامحه کند شمشیر نمیکشید تا ۷۰۰ نفر را یکدفعه بکشد. در حبسهای ما هم بیشتر این اشخاص هستند که مفسدند. اگر ما اینها را نکشیم هر یکیشان که بیرون برود آدم میکشد. اصلاً آدم نمیشوند اینها( همان شد که در تابستان ۶۷ همه زندانیان سیاسی را قتل عام کردند)…. 

شما آقایان علما چرا فقط سراغ احکام نماز و روزه میروید؟ چرا هی آیات رحمت را در قرآن میخوانید و آیات قتال را نمیخوانید؟ قرآن میگوید بکشید، بزنید و حبس کنید. چرا فقط شما همانطرفش را گرفته اید که صحبت از رحمت میکند؟ رحمت مخالفت با خدا است… محراب یعنی محل حرب یعنی مکان جنگ. از محرابها باید جنگ پیدا شود. چنانکه بیشتر جنگهای اسلام از محرابها پیدا می شد. پیغمبر شمشیر داشت تا آدم بکشد. ائمه ما همگی چندی نظامی بودند. همگی جنگی بودند. شمشیر میکشیدند آدم می کشتند…

همانطور که رسول الله دست میبرید، حد میبرید، رجم میکرد و همانطور که یهود بنی قریظه را چون جماعتی ناراضی بودند قتل عام کرد. اگر رسول الله فرمان داد که فلان محل را بگیرید، فلان خانه را آتش بزنید، فلان طایفه را از بین ببرید، حکم به عدل نموده است… زندگی بشر را با قصاص تامین کرد، زیرا حیات توده زیر این قتل قصاصی خوابیده است. با چند سال زندان کار درست نمیشود. این عواطف کودکانه را کنار بگذارید! ما خلیفه میخواهیم که دست ببرد و حد بزند و رجم کند. 

کمونیست کثیف و خائن به ملت ایران (آیت اله)کیانوری نوه شیخ فضل اله نوری مرتجع دروان مشروطه هم ضمن تعریف و تمجید از امام که در روزنامه کیهان چاپ شد به ایشان هشدار می دهد که حواست به کودتای ارتش باشد!!شگفتا که همه دشمنان ملت ایران پشت سر امام صف کشیده اند

                                

 سخنان امام خمینی برای ارتشیان و بخشش آنها در صورت پیوستن به مردم را حتما گوش کرده و سپس عکس ها را ببینید

  

زنده یاد سرور دکتر محمد رضا عاملی تهرانی اندیشمند پان ایرانیست

سرلشکر خسرو داد دلاور مرد آسمان یکی از بهترین خلبانان دنیا

 

  

 

   

   

 

 

  

اعدام 11 نفر در باند فرودگاه سنندج-عکاس جایزه عکس پولیتزر را برد

در زیر باران گلوله های داغ             پاشیده بر این خاک بذر هزاران باغ

آنان که بی پروا جان را فدا کردند       در شوره زار تن جنگل به پا کردند

در بستر تاریخ از خون این یاران    حماسه می جوشد از چشمه عصیان

آن لحظه که دژخیم فرمان آتش داد    سیلاب آزادی با خون براه افتاد

در لحظه ی اعدام  معراج این یاران    فریادشان این بود پاینده باد ایران

 

دانلود فیلم محاکمه تیمسار رحیمی توسط ابراهیم یزدی(۱۷ مگابایت) حتما ببینید (بخش کوتاه)

دوستان گرامی این فیلم را که گنجایش کمی هم دارد(۱ مگابات) حتماً ببینید که مجاهدین خلق چگونه دست خود را در خون گوسفند می زنند و با شعارهای انقلابی از جنایت های شاه دم می زنند و مردم ساده را تحریک می کنند!(با سپاس فراوان از سرور حجت)  (پیوند دوم برای دریافت )

در صورت دانلود نشدن هر یک از فیلم ها و یا فیلتر شدگی پیوندها، پیام بگزارید تا از راه ایمیل برای شما بفرستم.

دانلود سخنان امام خمینی که با تصویر میکس شده  (۷ مگابایت)

بخش های پیشین در باره شورش ۵۷

انقلاب به روایت تصویر – بخش نخست

انقلاب به روایت تصویر – بخش دوم

انقلاب به روایت تصویر – بخش سوم

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۲۴ comments بهمن ۲۲ام, ۱۳۸۶

انقلاب به روایت تصویر – بخش سوم

پاینده ایران

خائنین به ملت ایران را بشناسیم

خوب نگاه کنید این همان ابراهیم یزدی است…دبیر کل نهضت(خائنین به) آزادی

کالبد شکافی نهضت آزادی به قلم سروردکتر منوچهر یزدی را بخوانید.

   

 

 این یکی از همه شگفت انگیزتر است که حزب خیانتکار توده که سر در آخور شوروی داشت به جمهوری اسلامی رای مثبت دهد!!!!!حزبی کمونیستی که خدا را منکر است چگونه با اسلام گرایان همراه می گردد؟ آقایان باز هم بگویید توطئه ای در کار نبوده است. کنفرانس گوادالوپ برای سرنگونی اقتدار ملت ایران توهم است؟

لشکر توران به قلب سرزمین ما رسید           رستم و گودرز کو اسفندیاران را چه شد؟

زیر سم لشکر ضحاک پشت من شکست       کاوه لشکر شکن کو شهسواران را چه شد؟

 

 انقلاب به روایت تصویر – بخش نخست

انقلاب به روایت تصویر – بخش دوم

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۵ comments بهمن ۲۱ام, ۱۳۸۶

صندلی هشتم: پیامی از محسن پزشکپور

  “صندلی هشتم”

فروپاشی اقتدار ملت ایران قبل از فروپاشی اتحاد

 جماهیر شوروی؟!  

پیامی از محسن پزشکپو(پندار)

تهران ـ امرداد ماه ۱۳۷۹ 

چندی پیش در اجتماعی بزرگ از همه کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران که حتی بسیاری از بانوان وابسته به بیت های رهبری سابق و لاحق نیز حضور داشتند، رهبر نظام جمهوری اسلامی شرح مبسوطی پیرامون چگونگی و دلائل و آثار طرح فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی سابق بیان نمود، ایشان در این اظهارات مبسوط نتیجه گرفتند که: «… این سید اولاد پیغمبر (خاتمی) گورباچف نیست و نظام جمهوری اسلامی هم اتحاد جماهیر شوروی نمی باشد…»     به نقل از مضمون

پیرامون این مهم بیان مطالبی چند ضرور است:

۱ـ زمانی پیش از آن، مقارن بود با برپایی کنفرانس سران هفت کشور صنعتی جهان یعنی دولت های «آمریکا، انگلیس، ژاپن، آلمان، ایتالیا، فرانسه و کانادا» که  بهتر است این هفت دولت را به نام دیرین آن ها که برای ما ایرانیان و بسیاری از کشورهای جهان ستم کشیده و همه غارتگران و غارت شدگان جهان روشن است عنوان کشورهای استعماری بیان کنیم یعنی رؤسای دولت های شرکت کننده در کنفرانس جنایتکار گوآدولوپ، کنفرانسی که در آن تصمیم جهان استعمارگر برای براندازی مدیریت وقت ملت ایران در زیر عنوان  « بردن شاه » و آوردن دوره ای:  « آنچه آنان انقلاب می نامیدند» انجام شد. در این کنفرانس که محور اصلی آن هفت دولت استعماری و غارتگر فوق الذکر هستند در کنار صندلی های سران دولت های هفت گانه مزبور «صندلی هشتم» یعنی صندلی دیگری قرار دادند که قبلاً آقای یلتسین روی آن تکیه زد و اکنون پوتین رئیس جمهور وقت دولت فدرال روسیه بر آن صندلی قرار می گیرد؟!

(بیشتر…)

۸ comments بهمن ۱۹ام, ۱۳۸۶

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی