Archive for سپتامبر, 2008

چرا ممانعت…؟!

کنگره حزب پان ایرانیست

خلاف قانون اساسی نیست

خلاف قوانین شهروندی نیست

خلاف مصالح عالیه کشور نیست

اقدام زیر زمینی و بر انداز نیست

سرور استاد منوچهر يزدي : چرا اجازه نمیدهید ما بر سر آرمان مان باشیم وبا اندیشه های پاک ایرانی  ، ازاستقلال و تمامیت ارضی و فرهنگ اهورایی ایران دفاع کنیم ؟

چرا اجازه نمیدهید با بر گزاری کنگره که یک امر داخلی حزب میباشد به  اصلاح و ارتقاء درونی بپردازیم؟

چرا گمان میکنید فقط عناصر خودی حاکمیت ، کلید حل معماهای موجود کشوررا در دست دارند ، شما که تجربه شکست تئوری خودی و غیر خودی را دارید ؟

چرا حزبی که تنها دل در گروی ملت ایران داشته  و از هرگونه وابستگی به سیاست های بیگانه که در راستای منافع ایران نیست بشدت اهتراز دارد ، از رسیدگی به امور داخلی خود منع میگردد ؟

حزب پان ایرانیست چه در دوران دفاع مقدس و چه بهنگام دفاع از تمامیت ارضی ایران در زمینه بحرین– جزایر سه گانه ایران در خلیج فارس – دریای مازندران –  دفاع از حقوق پایمال شده برادران افغانستانی و شیعیان عراق و لبنان و …– دفاع از حقوق اساسی و مدنی کردها و سایر تیره های ایرانی– پاسداری از حقوق حقه ایران در توسعه فن آوری های نوین مانند علوم و فنون هسته ای و پاسداری از تمدن و فرهنگ ایران بزرگ از هرگونه تلاشی سر باز نزده وحتی از تهمت مزدوری حکومت های پهلوی و جمهوری اسلامی  هراسی به دل راه نداده است .

اینک

حزب پان ایرانیست فقط در شرایط مناسب و در یک محیط آزاد میتواند به تجزیه و تحلیل عملکرد مسئولین خود بپردازد و فضای سیاسی اش را در برابر عواملی که به ظن مقامات امنیتی نگاه شان به بیرون از مرز هاست پاک سازی نماید .

حداقل  مسئولین می دانند که ممانعت مقامات انتظامی و امنیتی خلاف اصول 26 و  27 قانون اساسی است و نیز شما بخوبی آگاهید که برابر ماده2 دستور العمل تفویض اختیارات وزارت کشور به  استانداران در خصوص  صدور مجوز برگزاری تجمعات محدود  در مکان های  سر پوشیده نیازی به اخذ مجوز نیست و تنها یک اعلام 48 ساعته به استانداری کافی میباشد.

پس چه عامل و یا عواملی سبب شده است که فشار ها بر این حزب 62 ساله افزایش یابد و راه بر حرکت اصولی و قانونی آن  مسدود گردد ؟

من امیدوارم مقامات مسئول شرایط  فعلی میهن مان را دریابند و راه تمکین از حقوق حقه جامعه ایرانی بر اساس قانون اساسی کنونی و حقوق بشر را بر فشارهای بی انگیزه ترجیح دهند .

برگرفته از تارنماي سرور استاد:منوچهر يزدي

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

5 comments سپتامبر 30th, 2008

احضار سرور دهقان به ستاد خبری وزارت اطلاعات

پاینده ایران

امروز سرور میلاد دهقان از یاران پان ایرانیست خوزستان به ستاد خبری اطلاعات استان در اهواز احضار گردید.در این باره فعالان حقوق بشر در ایران بیانیه صادر نموده است که متن آن در زیر می آید:

سرور دهقان

در تداوم احضار اعضا و هوادارن يک حزب سياسي در طي روزهاي اخير ، ميلاد دهقان از اعضاي حزب مذکور در شهر اهواز به ستاد خبري وزارت اطلاعات احضار و مورد تهديد قرار گرفت .
دکتر سهراب اعظم زنگنه (دبيرکل حزب مذکور) ، قدرت الله جعفري (قائم مقام حزب مذکور) ، مهندس رضا کرماني، فرهاد باغباني ، منوچهر يزدي (از نمايندگان مجلس در رژيم سابق) منجمله افرادي هستند که در طي روزهاي اخير مورد بازجويي و تهديد قرار گرفته اند. گفته ميشود احضار وسيع هواداران و اعضاي حزب مذکور به دليل تلاش اين حزب براي برگزاري کنگره سالانه خود می باشد .

پیوند خبر در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

بازتاب ها:

http://www.cyrusnews.com/news/fa/?mi=9∋=30864

http://www.roshangari.net/as/sitedata/20081001005630/20081001005630.html

http://technorati.com/posts/0Or1buSini31HjK_KGksEMIqm_SpinhYEmNMwxuMBQw%3D

http://www.ayenehrooz.de/?p=13075

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

5 comments سپتامبر 29th, 2008

گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از فساد در قوه قضاییه – بخش 1و2

پاينده ايران

اگر تاكنون فايلي را غير مستقيم دانلود نكرده ايد آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر) را ببينيد.

بخش نخست  ۴.۵ مگابايت

    Tahghigh va tafahos majles_part1(1387-5-14).wmv

 

بخش دوم-  فروش سئوالات كنكور – ۶.۳۹ مگابايت

    Tahghigh va tafahos majles_part 2 konkor(1387-5-15).wmv

 

اگر در دانلود فايل ها مشكل داريد پيام بگزاريد تا از راه ايميل براي شما بفرستم.

اين رشته گزارش ها در ۶ بخش است كه بخش نخست و دوم آنرا امروز براي دريافت مي كنيد . اين برنامه كه امرداد ماه ۱۳۸۷ از صداي آمريكا پخش شده است دقيقاً از بر اساس گزارش مجلس شوراي اسلامي است . دوستان اين فايل ها ي شنيدني و ديدني را دريافت كرده و در بين دوستان و آشنايان پخش نمايند تا  به گوشه اي از ميزان فساد بي كران سران رژيم به گفته خودشان پي ببرند. اندازه و گنجايش فايل ها كم است كه براحتي با سرعت كم اينترنت خانگي قابل دريافت است.

بخش دانلود ها در اين تارنما

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

8 comments سپتامبر 27th, 2008

احضار میهن پرستان حزب پان ایرانیست به ستادهای خبری وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی

پاینده ایران

احضار ميهن پرستان حزب پان ایرانیست از سوی ستادهای خبری وزارت اطلاعات

سرور دکتر زنگنهسرور قدرت الله جعفریسرور مهندس کرمانیسرور استاد منوچهر یزدی

در روزهای گذشته با توجه به نزدیک شدن به روز کنگره حزب پان ایرانیست در تهران یاران ما در شهرهای گوناگون به اداره اطلاعات احضار شدند. در همین باره فعالان حقوق بشر در ایران بیانیه ای صادر کرده است:

فعالان حقوق بشر در ايران

در طي روزهاي گذشته تعداي از اعضا و مسئولين “حزب پان ايرانيست” از سوي ستادهاي خبري وزارت اطلاعات در تهران و شهرستانهاي مختلف احضار و مورد تهديد قرار گرفته اند.

دکتر سهراب اعظم زنگنه (دبيرکل حزب مذکور) ، قدرت الله جعفري (قائم مقام حزب مذکور) ، مهندس رضا کرماني، فرهاد باغباني ، منوچهر يزدي (از نمايندگان مجلس در رژيم سابق) منجمله افرادي هستند که مورد بازجويي و تهديد قرار گرفته اند .

گفته ميشود اين احضارها در پي تدارک اين حزب براي برگزاري کنگره خود مي باشد ، اين گونه نشست هاي حزب پان ایرانیست از سال 1384 در دفعات متعدد از سوي وزارت اطلاعات مختل گرديده و از برگزاري آن جلوگيري شده است.

حزب مذکور که بيم برخوردهاي شديدتر و مشکل سازي دستگاه امنيتي را مي دهد طي اطلاعيه اي خطاب به مجامع خبري ، اصحاب رسانه اي را از اين برخوردها مطلع نموده و خواستار توجه آنان به اين موضوع گرديده است.

بیانیه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

بازتاب خبر در تارنمای سرشناس ایران پرس نیوز

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

6 comments سپتامبر 25th, 2008

دانلود نسخه PDF کتاب ارتش و امپریالیسم

  ارتش و امپرياليسم

    ۲۶۴ كيلوبايت PDF

از دانلود يكراست

يا

دانلود ۲  http://www.mediafire.com/?bdmjszidgmt

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

1 comment سپتامبر 25th, 2008

کتاب ارتش و امپریالیسم – بخش دوم

  ارتش و امپرياليسم

بخش دوم

آخــرین ضربه برپیکر ملتهب ارتش در زمان حکومت انـتقالی بخـــتیار وارد شد . بختیـــار به تبع سیاست شریف امامی وازهاری و براستی به تبع دشمنان ارتش وموجودیت ملی ما –  هم چنان ارتش را دربــرابر مردم نگهداشت .

درتمــام این مدت ژنـــرال تبهکار آمریکایی ” هـــایزر” درتــهران بـه فعالیتهای جنایتکارانه و ضد ایرانی خود مشغول بود . سفارت آمــریکا نیز پایگاه وکانون تلاش او بود . “هایزر” که پس از روانه کردن شاه بدنبال” نخود سیاه ” بدستیاری دوفرمانده بلند پایه وخائن ارتش ایران یعنی ژنرال قــره باغی وژنرال فــردوست ، فرماندهی ارتش را دردست داشت ، جــریانات را بسود ســـیاست مورد نظرهــماهنگ میکرد . ایـن آمریکایی تا آخرین لحظاتی که درایران بود ، بطورمداوم با هیئت حاکمه جدید ایران – که به جعل وتزویر خود را برخاسته ازانقلاب مردم قلمداد کرده است و بســیاری ازکمونیستها وشبه کمونیستها نیز برای ثبــــوت اصالت آن به خروارها تئوری ونقل متوسل شده اند –  درارتباط نزدیک بود .

برای آنکه به عمــق فــاجعه دست یابیم با هم دفــاعیات سپــهبد ربیــعی فرمانده وقت نیروی هوایی را درباصطلاح دادگاه رژیم که همانموقع در روزنامه اطلاعات بچاپ رسید مرور میکنیم :

“.. پنج شش روز مانده بود که شاه برود ، سروکله هــایزر پــیدا شد قره باغی گفت بیایید جلسه داریم . وقتی آمدیم هـایزرآمد آنجا ونشست مقدم فرارکرد ورفت هایزرگفت من آمده ام بشما بگویم شاه باید برود !

به همین سادگی ، به مقدسات عالم بزرگترین ضربه است در زندگی من که تازه فهمیدم شـاه ساختمانی است که به یک چوب پوسیده و لغـزانی استــواراست ، درست مثل اینــکه دم یک مـــوشی را بگــیرد وبینــدازد بیرون … هــایزر آمد گفت : شــاه باید برود ! درست مثل یک مــوشی کثیف انداختش بیرون .. “(3)

وقتی ســران ارتــش دیدند که چـگونه یک ژنـــرال آمـــریکایی میتـواند فرمانده آنانرا که در نظرشان بس عظیم مینمود بسادگی از کشوراخراج نماید آنوقت برای آنها قطعی شد که فرمانده آنان درحقیقت همیشه یک ژنرال یا کسانی نظیر او بوده اند .

ربیعی ادامه میدهد :

“.. جلسه دومش عبارت از این بود که گفت سوخت یا مواد غـذایی اگـر میخواهید ، بهتان بدهیم . من شش بار یا هفت بار هـــایزر را دیدم ، اما هایزر با قــره باغی بیشــتر از اینها مــلاقات داشت قره باغی انگــلیسی نمی دانست اما نمی خواست یکنــفر بـــرایش تــرجمه کند ، دوبار بـنـده ترجمه کردم وشش بار که من بودم حبیب اللهی میرفت ترجمه میکرد .

یکبار وقتی اورا دیدم که ازنــیاوران داشت میآمد بیرون ، یکبار اولـش  آمد گفت شاه باید برود .  بـاردوم آمد گفت مسئله سـوخت ، بارســوم  و چهارم وپنجم که من بودم …. ایشان اول نشست وگفت که ملت ایـران ودنیا دیگر سیستم فردی را نمی پسندد ، دولت متبــوع من دیگر از شـاه پشتیبانی نخواهد کرد که صحبتهای ایشان تــرجمه میشد وبه قره باغی داده میشد .. گفت که کشورهای اروپایی هم دیگر نمی توانند شاه را در این سیستم  بپــذیرند و شــاه باید برود .

درجلسه سوم بود ، بعد از این که هایزر نشست گفت خوب ، شاه هم که رفت البته گفتار او صورت تحکم نداشت بلکه حالت رفاقت آمیز وحالت همگامی داشت بعد از اتاق بیرون رفتند و یک صورتی با خود آورد کـه حاوی شماره تلفــن نــمایندگان حضـرت امــام بود به ما داد . بعد از آن سرلشگر گِس( رییس مستشاری آمریکا ) رفت بیرون وبعد از اینکه با  تلفن با شخصی تماس گرفت آمد درون اتاق ، بعد هایزر گفت : من فکر میکنم بصلاح ارتـش باشد که با نمایندگان امــام تـماس بگیرند  حالا من فکر میکنم تلفنهایی که به ما دادند بیشتر از دوتا سه شماره تلفن بود .

من درآن موقع تازه تصمیم گرفته بودم که درباره مسائل فکر کنم . ازچیزی که استنـباط کردم فهمیدم هایزر دوهدف داشت یا اینکه ارتــش را بسمت نمـــایندگان امام ببرد وارتش همبستگی خود را اعلام کند ویا اینـــکه ارتــش بـــاعث شود که بختـــیار با نمـــایندگان امـــام بـاهــــم نزدیک بشوند .. “(4)

چنین است که اعضای شورای تـقلبی وغاصب انــقلاب ایـران از افشای روابط خود با این ژنـــرال تبهکار آمریکایی وسایر جاسوسان آن کشور وحشت دارند وهر بار که نام او بمیان میآید یا درتنگنا قرار میگیرند به ” تقیه ” متوسل میشوند !

بــاین تـــرتیب با واسطه گی ارتـــشبد قره باغی ، ارتش نـــیرومندی که میــلیاردها دلار از درآمد کشور صرف تجهیزآن شده بود و دهــها کـادر ورزیده درخدمت آن بود با همه کمیت وکیفیت دربست در اختیار ژنرال هایزر وژنرال ” فون به ” قرار گرفت .

هایزر که مطمئن شد دسته نارنجک را کشیده است وراهی جز انفــجار وجود ندارد وبزعم او انتقال قدرت بطور”مطمئن وسریع” انجام خواهد شد ، ظاهرا روز سه شنبه 17بهمن ماه – یعنی همان روزی که شریف امامی کــشور را ترک کرد –  از ایــران خــارج شد وباقی کارها بدست ویلیام سولیوان سفیر آمریکا در تهران سپرد . پس ازخروج شاه وهایزر، سفارت آمریکا لاینقطع در جنب وجوش بود وتماسهای آنها با شورای انقلاب جعلی بیشتر شد . عباس امیر انــتظام معاون دولت بازرگان دردفاعیات خود اسرارجالبی را دراین زمینه فاش کرد “… برای اینکه هرگونه ابهامی رادراین مورد برطرف کنم توضیح میدهم که حساسیت زمان درآنموقع بترتیبی بود که من دائما “میبایستی  بدانم آقای مهندس بازرگان درکجا هستند تا اگر اطلاعی بمن داده میشد که بایستی از طریق ایشان باطلاع شورای انقلاب برسانم تاخیری درآن پیش نیاید .  یکــبار جلسه شورای انقلاب در مـنزل آیــت الله مـــوسوی اردبیلی  تشکیل شده بود که من بمنزل ایشان رفتم واطلاعی را که آقای “استـــمپل” داده بود به آقـــای مهنـــدس بــازرگان دادم وایشان به اطلاع اعضای شورای انقلاب که دراتاق دیگر منزل جلسه داشتند رسانیدند و  نتیجه را بمن گفتند که احتیاج به تلفن بود وجناب آقای موسوی اردبیلی شخصا تلفن را به اتاقی که من بودم آوردند ومن به استمپل تلفن کردم .

دفعه دوم که باز احتیاج فوری برای دیدن آقای مهنــــدس بازرگان پیش آمده بود ساعت 8 بعد ازظهر جمعه 20 بهمن 57 بود که آقای مهندس بازرگان باتفاق آیت الله موسوی اردبیلی برای مذاکره با سولیوان سفیر کبیر آمریکا واستمپل درمنزل آقای دکتر فـــریدون سحابی جلسه داشتند ومن بمنزل دکتر سـحـابی رفتم وپس از خروج آقای سولیـوان واستمپل با تاقی که آقای بــازرگان با  آیت الله موسوی اردبـــیلی بود رفتـم و گزارش کار  خود را دادم ..” (5)

حوادث پس ازاین ملاقات (واحتمالا ملاقاتهای بعدی) را همه میدانند، قره باغی رییــس ستـاد وقت ارتش طی بیانیه ای اعلام داشت ارتش به پــادگانها باز میگردد مراحل نهایی توطئه در شــرف تکوین بود . ایجاد حادثه مرموز نیروی هوایی ، تسلیم مسلسل سازی پس از یک مقاومت هجده سـاعته –  بدون آنکه هیچگونه کمکی دریــافت کند –  سقـــوط از پیش طرح ریزی شده باغشاه ودیگرپادگانها وپی آمدهای آن ،کارارتش را یکسره کرد .

بیشتر فرماندهان ارتش ظرف 48 ساعت به طرق مبهم ومرموز کشته شدند اما قره باغی که در هجوم به ستاد ارتش غافلگیر شده بود با پیام رادیو تلویزیونی مهندس بازرگان ازمهلکه نجات یافت وازآن پس دیگر از سرنوشت او وژنرال همدستش ” فردوست ” خبری نشد .

” الف  – عرفان ” درمقاله ای تحت عنوان “راز عقب نشینی گام بگام آمریکا دربرابر انقــلاب ایــران” زوایای تاریک روزهای سقوط ارتش ایران را روشن میکند . 

 “… هفت پادگان نظامی قـدرتمـند ترین نیروی نظامی منطقه ، در فاصله 36 ساعت فتــح شد آنهم بــدست افــرادی که بعضی ازآنها پیش ازآن حتی فشنگ را ندیده بودند . فتح هفت پادگان نظامی یک ارتش ، آنهم ارتشی که چهارسال پیش پس از تحمل یک حمله غافلگیرانه از طرف همـسایه فقط به فاصله پــانزده ساعت دهها کیلومتر درخاک این همسایه که به قولی قوی ترین نيروي نظامی عــربی را دراختیاردارد  پیشروی نمود تا جاییکه آن کشور اجبـــارا به شورای امنیت شکایت برد ، واقعا افسـانه بنظر میرسد وباور نکردنی است .

 باید پرسید که علت این پیروزی شگفت وآسان چیست ؟

–  نیروی قوی تر ایمان مردم ؟

–  برتری نفرات مردم از نظر تعداد ؟

–  تفرقه درارتش ؟ ، کدامیک ؟

اینها همه مهمند ولی کافی نیست . عامل مــرموز دیگری دراینجا هست وکیــفیت بروز حــوادث ، سئـــوال برمی انگیزد . ارتشی که فانتومها وهلیکوپترهای آن تا چهارروزقبل از تسلیم پادگانها با غرش خود آسمان تهران را میلرزاند ومردم را تهدید میکرد ، چگونه بظاهر ازهم پاشید و آرام وسربزیر گشت و وفادار (6)

پس از سقوط ارتش ، همه دشمنان ایران از کــارتر گرفته تا بـرژنف از صدام تکریتی گرفته تا شیخ حاکم دوبی ، از هایزر گرفته تا شــورای غاصب انقلاب ایران همه وهمه ، نفسی براحتی کشیدند ودر بستــرهای  خود شبی را آسوده خاطر بصبح رساندند . اما در مقابل ، میلیونها نفرایرانی بهمراه دهها هزار افسر ودرجه دار وطن پرست حیران وگریان دیدند که چگونه خائنان ثمره پنجاه سال سرمایه گذاری یک ملت را به باد فنا سپردند.

پس از انحــراف انـــقلاب ، اینک وقت آن بود که رژیـم جدید با خاطری آسوده به سلاخی کادرهای ارتش بپردازد وچون اینکار به زمینه افکار عمومی نیازداشت درنتیجه بمبی که آمریکا تدارک آنرا دیده بود بوسیله عمال مارکسیسم تجارتی درجامعه منفجر شد :

–  ارتش ، ارتش ضد خلقی است !

–  ارتش ، ارتش آمریکایی است !

–  قراردادهای تسلیحاتی را لغو کنید !

–  خرید اسلحه موقوف !

–  ایران نباید ژاندارم خلیج فارس باشد !

–  ارتش را منحل کنید !

–  ارتش “خلقی “به پا کنید !

این شــعارها که طنیــن خــواستهای مشــترک روسها وآمـریکاییها بود متاسفانه ازسوی گروههای هیجان زده وساده اندیش نیز تکرار میشد .  بـــاید اضــافه کنــیم که آنچه برسر ارتـــش ومــلت ما آمد صرفنـــظر از دسیسه های دشمن ، دراثر وابستگی فرماندهان بلند پایه وخـائن ارتش به یک کشور ودولت بیگانه یعنی آمــریکا بود ، پس هیچ ایرانی وطــن پرست وآزاده نمیتواند خــواهان وابــستگی ارتش کشور خود به هیـــچ نیروی بیگانه باشد . ارتش هر کشور از مهمترین ابزارهای دفاعی هر ملت است وفقط باید درراستای وظایف خود که دفاع ازحقوق سرزمینی آن ملت است عمل کند .

ارتش آرمانخواه چنان ارتشی است که ذره ذره وجود خود راجان گرفته از پیــکر بــرومند موجودیت ملی ودرخدمت سرسپــردگی مطــلق به آن احساس کند . ارتشی که سردمداران یا اجزاء آن درخدمت اراده بیگانگان باشد هرگز ارتشی ملی ومورد قبول نیست .

این مختصر کافی است که دیدگاه ما از ارتش را روشن کند .  

با این بینش ، تزکیه ارتش ایـــران وهـــدایت آن بسوی ادراک عـمیق و مسئولانه وظـایف مــلی ، ضـرورتی مبرم وقطعی است ، اما نابودی کل ارتش ومتلاشی ساختن شیرازه های آن –  به بهانه فساد وخیانت برخی فرماندهان –  آنهم دربحــرانی ترین وپرمخاطره ترین لحظات سرنـوشت یک ملت ، بیشک اقدامی جنون آسا وخائنانه است .

باری درچنان فضایی سلاخی ارتش آغاز شد وهزاران افسر ودرجه دار و پاسبان وسرباز دربیداد کاههای رژیم سفاک وضحاک صفت ظرف چند دقیقه محاکمه وجلوی جوخه های آتش فرستاده شدند .

قابل تامل است درحالیکه درجه داران وافسران جزء و حتی سربازان و پاسبانها بگناه اطـــاعت از دســتور فــرماندهان خـــائن و آمـــریکایی در برابرجوخه های آتش قرارگرفتند ، شــریف امامی ، ازهــاری ، قــره باغی وفردوست که عاملین اصلی رودرروقراردادن ارتش با مردم بودند وتمام مسئولیتهای نــاشی از حــوادث بعدی برعهده آنها بود ( وهست ) دست نخورده باقی ماندند وچه بسا که با معاضدت رژیم وایادی آن به سلامت ازکشور خــارج شدند تا باقی عمر ننگین وکثیف خود را با مزدی که از نوکری اجــنبی وهمـدردادن خــون هزاران شهید بدست آورده بودند ، در گوشه ای از جهان بذلت ونکبت بسر کنند .

لازم به تــذکر است که ارتــش ایــران تا قبل از22بهــمن 1357 دارای ظرفیت تقریبی ذیل بود :

–  پرسنل نیروهای مسلح رقمی بیش ازنیم میلیون نفر تا 540 هزارنفر بود .

–  هفت لشگر مستقل پیاده وزرهی وتوپخانه .

–  لشگـــر وتیپ های مستقـــل و یگــانهای زرهــی ومهندسی وتوپخانه ومخابرات گارد شاهنشاهی سابق .

–  سه تیپ مستقل هوا برد .

–  تیپ های مستقل پیاده زاهدان وخرم آباد .

–  واحدهای عظیم توپخانه وموشک انداز مجهز به پیشرفته ترین جنگ

افزارهای مورد استفاده ارتش های نیرومند جهان .

–  واحدهای هوانیروز مستقر درتهران واصفهان  .

–  یازده مرکز آموزش رتبه های مختلف نظامی .

–  هفت پایگاه مجهز هوایی بجز مرکز فرماندهی نیروی هوایی .

–  6 مرکز رادار .

–  هفت پایگاه مجهز ونیــرومــند دریـایی بجز مرکز فـرماندهی نیروی دریایی . باید توجه داشت که پس ازانحراف انقــلاب کلیه امراء ارتش (از درجه سرتیپی به بالا ) یا اعدام ویا بازنشسته ویا اخـراج شدند ودرنتیجه ارتش از نظر فرماندهی عالی به یکباره به ورطه سقوط افتاد .

حدود دوسوم از افسران ارشد درمشاغل مختلف نیز یا بـــازنشسته و یا اعدام ویا اخراج شدند . تعدادی از افسران جوان نیز مشمول باز خرید سنوات خدمتی شده وارتش را ترک کردند ونیز کلیه فرماندهان گردانها وگروهانها ومعاونان گردانها و گروهانها که بدستورمافوق درماموریت حکومت نظامی در شهرهای مختلف بودند تیر باران شدند !

وبدین ترتیب مي توان عمق ضربه هولناکی را که برارتش ایران وارد آمده است تشخیص داد . قدرمسلم اینست چنانکه جنگ تحمیلی رژیم مزدورعراق پیش نیامده بود ظـــرفیت کنـــونی ارتش منهــدم شده ایـــران نیز وجود نمیداشت و ســردمداران رژیــم استبــداد سپــاه خود را به وجـود سپــاه پاسداران انقــلاب که عــامل بی چون وچرای اجرای تمنیات آنها است ، دلخوش کرده بودند لیکن آنچه میـتواند ما  را  به  وسعت و ژرفای توطئه ضــد ایرانی  قــدرتهای  بزرگ وامپریالیستی درجلوگیری ازنقش آزادگی طلب وآزادی بخش ارتش ایران وکشانیدن آن به مسلخ عناصر ضد ملی هدایت کند ، طــرح ها و بــرنامه های گستـرش ارتش دلاور ایران برای آینده بود که ضرورتا وبه اجمال در سطور آیــنده به آن میپردازیم تا هر  سپاهی آزاده و ایرانپرست وهر سرباز راه استقلال وسرفرازی ایـران از جنـــایت هـــولناکی که برملـــت ومیـــهن او روا داشته اند آگـاهی یابد و خوشه های خشم راعلیه جنایتکاران غرب وشرق وسرسپردگان ودست آموزان آنها درقلب وروح خود آبیاری نماید .

پس از این ضربات هـولناک که پیکرارتـش ایران را پاره پاره کرد ، در مــرداد ماه 59 رژیــم  گــروهی از ناراضــیان ارتش را که درمیان آنها رشیدترین ومیهن پرست ترین فرزندان ملت ایران قرار داشتند به بهانه کودتا ( ؟ ) تیر باران کرد . این اعــدامها آنقدر تکان دهنده بود که حتی رییس جمهور رژیم اذعان کرد که لطمات سختی بر نیروی هوایی وارد ساخته است .

با متلاشی شدن شــیرازه و نظــام ارتش ، و روحیه رعب و وحشتی که رژیم استبداد سیاه برآن حاکم کرده بود اینک نوبت به رژیم بعث عراق رسید تا آخرین بقایای ارتش را دریک حمله غافلگیرانه نابود کند .

تـردید نیست که یـورش گستــاخانه رژیـم عــراق با هماهنگی آمریکا صورت گرفته است . آمریکا ازاین جنگ نتایج زیادی بدست میآورد ، ازجمله :

–  با متشنج کردن منطقه ، حکومتهای غربی و از جمله آمریکا ، سـیل سلاح را بسوی حکومتهای پوشالی و لــرزان منطقه سرازیـر کرده واز این بابت میلیاردها دلار عاید کارتلهای مولد جنگ افزار میکنند .

–  توان ارتشهای ایران وعراق را بطور کامل ازآنها میگیرد بطوریکه درمنطــقه بیــن النـــهرین خطـر آخــرین مانع برسر راه بسط  حــاکمیت اسراییل از بین میرود .

–  واز همه مهمتر به بهانه تــامین امنیت خلــیج فــارس عملا به اشغال نظامی آن مبادرت میکند .

اما رژیم عراق واربابان آن دربرآوردهای خود دچار اشتباه شده بودند .

علیرغم  فقــدان جنگ افزا وعلـیرغم تحمل مصایب هولناک ، افسران ، درجه داران و سربازان دلیــر ارتش ایران با برپا کردن سدی از پـوست وگوشت واستخوان خود جلوی پیشروی دشمن را سد کردند ملت ایران  ایثار گرانه به جبهه های پیکار با دشمن متجاوز شتافت وچنان حماسه  آفرید که جهانیان را در شگفت ساخت . دشمن که تصور میکرد بفاصله  یک هفته حادثه قادسیه را تکرارخواهد کرد ، اینک تا خرخره درباتلاق تجاوز خود فرو رفته است .

ما یــاد همه دلاورانی را که بــرای صیــانت شــرف هــزاران ســاله این سرزمین ایـــزدی درجنگ با انیــران شربت شهادت نوشیدند ، گـرامی میداریم .

شاد باد ، شاد باد ، شاد باشید ای شهیدان راه ایران ! که دردل دشتها ، کوهها وآبهای میهن بخون خود کفن پوشیده وخفته اید .

نام شما افتخار ما وراه شما درس زندگی ماست !

*      *      *

با همه عوارض خرد کننده جنگ ، این واقعه نتیجه دیگری نیزداشت :

همه کسانی که میکوشیدند تا کارانحـلال ارتش را یکسره کنند دربرابر ملت رسـوا شدند و از ترس بی آبرویی بیشتر ، دیگر این شعــار دشمن ساخته را تکرار نکردند !

واما بررسی عــوارض ناشی از تضعیف ارتش ایران ، درمنطقه نیز درخور توجه است :

1-  همانطورکه ” پل اردمان ” پیش بینی کرده بود سرانجام آمریکا به یاری عربستان می شتابد :

“.. کارتر در زمان ریاست جمهوری خود ، چهارهــواپیمای جــاسوسی آواکــس وچند صد نفر از نیروی ارتش آمریکا را به عــربستان فرستاد وخاطرنشان کرد که این نیروها فقط تا زمانی که جنگ ایـــران وعــراق خــاتمه پیدا کند دراین منطقه حضور خواهند داشت . ولی ریکان اعــلام کرد که این نیروها همچنان درمنطقه خواهند ماند .

در حال حاضر 62 جنگنده اف  – 15 از طرف عـربستان سفـارش داده شده که فروش آنها بتصویب مجلس آمـریکا هم رسیده است ، ازســوی دیگرنیروی هوایی آمریکا درصدد است هفت پایگاه دررابطه با دریافت اطلاعات از هواپیماهای آواکس را به پادشاهی عربستان بفروشند …

بموجب گــزارش نیویورک تایمز ، فروش این هواپیماها بــاحتمال قوی مورد تایید اســراییل و سنـاتورهای آمریکا قرارخواهد گرفت باین شرط که پادشاهی عــــربستان متعهد شد از این هـــواپیماها علیه فلسطین  اشـــغالی ( اسراییل ) استفاده نکند .. (7)

مسلح کردن رژیم عربستان آنهم بشرط آنکه تسلیحات خود را برعــلیه اســراییل بکار نبرد ، هیچ معنایی جز معــارضه با حضور زنده وفعــال ایران در منطقه خلیـج فـارس ندارد . رژیم عربستان وابسته به آمریکا است وبدون حمایت آمریکا حتی یکروز نیز نمیتواند برپا بماند بنابراین شیوخ جـزیره العرب برای حفظ حکومت خود مجبور از اطاعت آمریکا هستند ، ازاینروآمریکا ازعربستان بعنوان پایگاه غرب استفاده میکند .

2- پیش ازدرهم کوبیدن ارتش ایران ، درخلیج فارس که مجرای تنفسی ایــران محسوب میشود ، ارتش ایــران قــدرت بلامـنازع بود اما پس از متلاشی شدن این ارتش اینک غــرب در صدد حضور مستقیم نظامی در خلیج فارس میباشد. آمریکا گامهای اصلی مربوط به تدارک نیروی ضربتی را ( که طرح آن مربوط بسال 1977 است ) برداشته است. این نیرو میتواند در مدت کوتاهی درهر نقطه خلیج فارس وارد عمل شود . برای تقویت این نیروی چند هزار نفری ، آمریکا تا سال 1985 حدود 10 میلیارد دلار هزینه خواهد کرد .

برای عملکرد آسان این نیروها ، آمریکا پــایگاهها وبنـــادرعربستان ، بحرین وعمان نقش مهمی دارند . آمریکا از دیر باز در بحرین حــضور داشته است واستفاده از تسهیلات نظامی عربستان نیز برای نیــروهای آمریکایی عملا بدون اشکال است . درعین حال بموجب مــوافقتنامه ای که در ژوئن 1980 بین آمـریکا وعمــان به امضاء رسید ، عمان در قبال دریافت 50 میلیون دلار تجهیزات جنگی ، بآمریکا اجازه داد تا از سه پایگاه هوایی وسه بندر دریایی آن کشور استفاده کند .

برای کامل شدن طرح اشغال نظامی خلیج فارس انگلستان نیز مسئول  فراهم ساختن زمینه های سیاسی آن شد . مارگرت تاچر، نخست وزیرانگـــلیس دراواخـر فـــروردین 1360 درپی اعلام طـــرح آمـــریکایی” امنیت خلیج ” از کشورهای ساحلی خلیج فارس دیدار کرد تا ضمن مذاکره با رهبران این کشورها وحدت سیاسی ، اطلاعاتی ونظامی شش کشور کــرانه جنوبی خلیج فارس یعنی : عمان ، امارات عربی متحده ، قطر ، کویت ، بحرین ، وعربستان سعودی را بسود غرب میسر سازد .

جالب است که سردمداران ” ضد آمریکایی ؟! ” رژیم استبـداد سیاه در برابر این تحولات ، رضامندانه ، زبان درکام کشیده اند وحتی از عرضه اطلاعات واخبار مربوط باین نقل وانتقالات اکراه دارند .

3- پس از درهم شکسته شدن ارتش ایران ، تــزارهای ســرخ که برای اجرای وصیت پتــر درانتظار فرصت بودند ، بدون دغدغه خاطر بسوی افغانستان سرازیر شدند . عملیات روسها درافغانستان ازبقدرت رسیدن نور محمــد تره کی در اردیبهشت 1357 تا بقدرت رسیدن امین وسپس سرنگونی او بوسیله کـــارمل و سرازیر شدن نزدیک به یکــصد هــزار روسی بخاک اینکشور ، همگی متناسب با زوال تـدریجی قدرت ایـــران درمنطقه بوده است .

اینک اگر روســها بتــوانند درمرحله بعد ، از بلــوچستان آنسـوی مــرز عبورکنند ، رویای تــاریخی ” پتـــر” برای نیل به آبهای گرم جنوب به واقعیت تبدیل میشود .

درپــایان این نــوشتار تــاکید یک نکته بسیار مهم ضرور بنظر میرسد .

آمریکاییها –  همچنانکه روسها – درمنطقه بدنبال منابع طبیعی هستند .

ارزش این منطـقه ازنظر آنها مساویست با ارزش مقدار نفت ( یا دیگرمواد ) موجود درمنطقه . برای قدرتهایی نظیر آمریکا . مــوجــودیت ملتهایی نظــیر ایران ، افغانستان یا هر کشور دیگر مطرح نیست . آنها تا زمانی که دراین منطقه چیزی برای چپاول وجود داشته باشد حاضرند وپس ازآنكه ارزش اقتصادی آن تمام شد دیگردر رفتن درنگ نمیکنند .

ذکــر این مسائل بخاطر آنست که افـــراد ارتش ما در بـرابر تـــرفندهای قدرتهای غارتگر جهانی هشیار باشند وهرگز کسی تصور نکند که یک یا هر یک ازاین قدرتها برای ملتــهایی چون ما دل میسوزانند ومنـــافع خود را بخاطر ما  بخطر میاندازند .

همه قدرتهای جهانی درروابط بین المللی تنها مصالح ومنافع اقتصادی خود را درنظر میگیرند . ارتباطات آنها براساس قربانی کردن مصــالح ملتــها بسود خــویش است .  روسها افغـــانستان را اشــغال میکــنند وآمـــریکاییها خلـــیج فارس را وهردو برای تحمــیق مردم ســاده لوح ، دررادیوها ومطبوعات خویش بدیگری فحش میدهند وهریک دیگری را به تجــاوز وتوسعه طــلبی متهم میکنند ! حال آنکه هردو تیشه دردست به ریشه موجودیتهای مستقل مشغولند .

ارتش ایران نه درپنــاه این یا آن قــدرت جــهانی که تنها با اتکا به ملت ایران میتواند کارساز باشد .

ملت ما و کشور ما  دراثر دویست سال حکومت هیــاتهای فاسد وخـائن وستم استعمار ، حقــوق بسیاری را ازدست داده است بطوریکه اکــنون پس از استقـــرار حکـومت جهنمی وضد ایرانی رژیم استبداد سیاه ، کل موجودیت آن درخطر است . تحــولاتی که شرح آن دراین نــوشته رفـت .

همــگی به ضعــف و رنجوری این ملت منجر شده است . گــرگهایی که اینک دراطـــراف ما بحــالت انتـــظار نشسته اند منتظــرند تا توان ما تا مرحله سقــوط به تحلیل رود آنـوقت باید مطـمئن بود که بر سر بلعــیدن شکار با هم جنگ نخواهند کرد وبا یکدیگر کنار خواهند آمد .

برای غلبه براین سستی وضعف باید دردوجبهه قیام کرد :

–  درجبهه اجتماعی باید جرثومه های نکبت زا را چون چرک وعفونت  نــاشی از بیــماری از دل این جـامعه بیــرون ریخت وسپس ” عدالت ” بمفــهوم عمــیق وگستــرده آن که نیاز حیاتی جامعه است باید درجامعه استقرار یابد .

–  درجبهه دفـاعی باید به توانمندی ارتش ایران اهمیت بسیار داد وآثار ضعف را ازپیکرآن زدود وبه آن چنان قدرتی بخشید که بتواند بسادگی ازموجودیت وحقوق وسرزمین ملت ما دفاع کند .

ارتــش ایــران باید در خلــیج فــارس ، نیروی فــائقه ودرمنطقه بازوی پرتوان ملتهای ستم کشیده وجنبشهای ضد استعمار وآزادگی بخش ودر سراسرجهان دشمن نیرومند دشمنان بشریت باشد .

این ویژگیها در ارتشی متبلوراست که ریشه ایرانی داشته باشد،خلاصه اینکه :  

حفــظ استقــلال ایران تنها درپناه نــیرومندی ارتش مستقـل ایــران میــسر اسـت . 

پانویسها :

(1) سقوط 79 ، نــوشته پــــل اردمان ، ترجمه دکتر اوترابیان چاپ دوم ، دیماه 1357همچنانکه گفته شد این کتاب درحدود دوسال قبل از حدوث وقایع نوشته شده است . تــــقارن شگفت آور پیش بینی های کتاب با جنایت هولناک  متلاشی کردن ارتش در سال 79 انسان را وسوسه میکند که نام کتاب را سقوط ارتش ایران درسال 79 ” خواند !

(2) آیندگان ، پنجشنبه 3 خرداد 1358 ، شماره 3355

(3) دفاعیان سپهبد ربیعی در دادگاه بنقل از روزنامه اطلاعات شماره 15828 بتاریخ 23/1/1358

(4) همآنجا

(5) دفاعیات امـیر انتـظام در دادگاه بنقل از میزان شماره 160بتــاریخ 15 فروردین 1360

(6) آیندگان ، شماره 3295 ، پنجشنبه سوم اسفند ماه 1357

(7) انقلاب اسلامی ، شماره 516 ، بتاریخ 30 فروردین 1360 

آخرین سخن

  درحالی که آخرین مراحل کار نشر این نوشته رو به پایان بود ، شنیده میشود که زعــمای رژیم استبداد سیاه در صــددند تا پس از پایان جنگ تحمیلی ، مراحل نهایی طرح ننگین انهدام ارتش را بمورد اجرا بگذارند وکادرهای آنرا در سطح وسیعی تصفیه نمایند .

این کتاب مـــراحل گـــونــاگــون این تــوطئه را نشان داده است واینــک خوانندگان ما دست بسیاری از گــردانندگان رژیم حاکم را در اجرای این طرح شوم وضد ایرانی آلوده می بینند . بیگمان اگراین شنیده ها درست باشد وباردیگر عمال فرومایه درصدد نابودی مانده ارتش ایـران پس از اینهمه قــهرمانــیها دربرابرتجاوز ارتش مــزدورعراق ، باشد .  ضـربه ضربه هولناک دیگری برموجودیت ملت ایران وارد میشود . ما به همه عـــاشقان این مرز و بوم و به همه کسانیکه از صمــیم قــلب خـــواهان ماندگاری سرافرازانه این ملتند ، هشدار میدهیم –  انهـــدام ارتش ایران تـــوطئه ای صد در صد ضد ایرانی وخواست مشــترک دشمنان ملت ما است حیـــات ملت ما در این منــطقه پـرآشوب .  که هر لــحظه عنــاصر وعوامل شکل دهنده آن در تغییر است تنها به کمک ارتشی نیـــرومند ، دلاور و مستقــل امکــان پـذیر است . هراقـدامی که درجهت تضـعیف و ونــابودی این ارتش صورت پذیرد ، زنــدگی مــلی ایران را دستخوش حوادث تلخ واراده قدرتهای ستمگر ومتجاوز جهانی میکند .

 بخش نخست

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

1 comment سپتامبر 23rd, 2008

کتاب ارتش و امپریالیسم – بخش نخست

آغاز ۸ سال دفاع مقدس گرامی باد

دلاوری های ملت ایران و پدافند از آب و خاک و ناموس مام میهن در سالیان جنگ و خون و ایستادگی، یاد باد.یکبار گفته ایم بار دیگر هم خواهیم گفت:

انیرانیان بدانند درآن سال های سخت و طاقت فرسا و با کمک ابرقدرتهای استعمارگرنتوانستند ذره ای از خاک وطن را جدا سازند، چگونه است که امروز داعیه جدایی خوزستان از مام میهن تحت لوای خلق عرب را دارند. زهی خیال باطل مگرایران ،از جانفشانانش خالی باشد که چنین اندیشه خامی به واقعیت بدل گردد. هرگز ذره ای از خاک اینجا از مادر جدا نخوهد اوفتاد. هنوز بیشه ایران پر ز شیران است.

 در همین باره کتاب “ارتش و امپریالیسم “از انتشارات آرمانخواه وابسته به حزب پان ایرانیست که در سال 1360 منتشر گردید در دو بخش به ایران یاران گرامی پیشکش می گردد.در این کتاب می خوانید که تجهیزات ارتش ایران به چه نیرومندی بود و چگونه به دست امریکاییان و همپیمانان خائن آن در ایران به قربانگاه رفت و راه برای یورش صدام تازی و جنایتکار به میهنمان هموار گردید.چگونه تلاشهای اعضای حزب پان ایرانیست برای حفظ ارتش و گفتگو با امام خمینی ناکام ماند(کلیک کنید)…!

 *****

ارتش و امپرياليسم

 

پیشکش به روان پاک شهدای بخون خفته ارتش دلاور ایران

 نویسنده: الف –  كاويان

انتشارات آرمانخواه

تهران –  خرداد 1360

 

پاینده ایران

نخستین بار که عواقب حضور ارتش نیرومند ایران درمنطقه خلیج فارس وخاورمیانه موردسئوال قرارگرفت ، کمی پیش ازبرنده شدن دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود.  چند ماه ماه قبل از انتخاب جیمی کـارتر بمقام رییس جمهوری برخی از سنـــاتورهای آمــریکایی درکنگره آمریکا با فروش تجهیزات جدید به ارتش ایران مخالفت کردند درراس تقاضاهای ارتش ایران ، رادارهای پرنده موسوم به “آواکـس”قرار داشت که چهارسال ونیم پس ازآن مخالفتها ، دراختیار عــربستان سعودی قرارگرفت .

پس ازآن واقعه ، بحث برسرعواقب نیرومندی روزافزون ارتــش ایران درمحافل آمریکایی از قبیل پنتاگون، کنگره ومطبوعات آن کشور بالا گرفت . اساس این مباحث با توجه به بالا گرفتن نــارضاییها درایران وتشدید فعالیتهای جمعیتهای باصطلاح طرفدار حقـوق بشر در خــارج ازایران ، عبارت بود از انتخاب منافع ومصالح درجه اول آمریکا :

–  آیا در برابر تـــقاضاهای مشــتری خـوش حسابی چـون ایـــران باید سرتسلیم فرود آورد ؟

یا  بخاطر مصالح دراز مدت آمریکا –  بویژه در دوران ایران بدون شـاه باید از تسلیح روز افزون ارتش ایران جلوگیری کرد و از منـافع فـوری بخاطر تضمین منافع دراز مدت چشم پوشید ؟

روند تبلیغات وسمت گیریهای حکومتگران آمریکا نشان داد که جــنـاح نفتی آمـــریکا بخـــاطر حصول اطمینان از ادامه غـــارت منــابع  نفــتی خلیج فارس ، نظریه ” حفظ منافع درازمدت ” را بمرحله اجرا گــذارد . اما سبب این نگرانیها چه بود ؟

قبل ازاینکه کارتر برصحنه تئاترانتخاباتی آمریکاظاهرشود ،سرویسهای مخفی آمریکا ، کتابی را که بصورت یک داستان تخیلی وبا نثری بسیار شیوا نگاشته شده بود وارد بازار کردند . این کتاب” سقوط 79″نــــام داشت .

کتاب آنگونه که گفتیم از چنان نثر روان ومحتوای تخیلی برخوردار بود که خـــواننده تا آنــرا تمام نمیکرد از دست فــرو نمی گذاشت این کتـاب بسرعت به دیگر زبانهای اروپـــایی ترجمه شد وحتی برخی از مجـلات آمریکایی واروپایی ، خــلاصه ای ازآنـرا بصورت یک جزوه ضمیمه باعنوانهای دیگر منتشر کردند .

گرچه بازیگر اصلی کتاب بظاهر محمد رضا شاه پهــلوی وگروهی از اعوان وانصـار او با نامهای مستعار است ، اما مسئـله اصــلی کتـاب ” ارتش ایران ” است .

آمریکاییها متوجه شده بودند که”غول” ازچراغ “جادو” خارج شده است. 

درست است که صاحب این غـول در حال حاضر مردی بیمار،  ضعیف النفس واسیر سر پنجه اراده آنانست ودرست است که صــاحب کنونی”غول” نه تنها بی دستور آنها فرمانی به غول نخواهند داد بلکه بسبب قید وبـــندهای بســیاری که بردست و پا دارد امـــکان هر گـــونه نافرمانی احتمالی نیز از او سلب شده است ، اما مسئله اینجاست که هر گاه این “غول” دراختیار صاحب اصلی آن یعنی ” ملت ایران ” قـــرار گیرد ، تکلیف چیست ؟

– چگونه میتوان براین ملت حکم راند ؟

– چگونه میتوان ادامه غارت منابع نــفتی خلـیج فارس را برای غــرب تضمین کرد ؟

– چگونه میتوان ازعـصیان مردم چـپاول شده کـرانه های جنـــوبی خلیج فارس جلوگیری کرد ؟

وسرانجام چگونه میتوان درآسیای مـــیانه برحقوق دیگر ملتها تجاوز کرد وبه سیادت غرب ادامه داد ؟

 اینها وپرسشهایی نظیر آن بود که محتوای ” سقوط 79 “را شکل داد نظام حکومتی آمریکا کوشید تا با استفاده ازاین کتاب وتبلیغات مشابه ، اذهان غرب را متوجه خـــطر بالقوه این غول کند . روشن است که این خطـــر، خطر شـاه نبــود بلکه خطر ابـــزاری بـود که از خــود بــه میراث میگذاشت .

مهمتر اینکه ارتش ایران نخستین ارتشی بود که دریک جنگ چـریکی به پیروزی رسیده بود . نبرد ظفار با توجه به شرایط اقلیمی وموقـعیت جغرافیایی وطبیعی منطقه ، آزمون بزرگی برای ارتش ایران بود .

اززمانی که سرداران ” پارت ” شیوه جدیدی از جنگ یعنی ” جنــگ وگریز ” را برابر لژیونهای منظم رومی درپیش گرفتند و موفق شدند ،واژه پارتـیزان وجنگ پارتیـزانی برای جنگجوی غیر منظم درجهان مصطلح شد .

چه درگذشته های دوروچه دردوران اخیرهیــچ ارتـــش منــظمی دریک جنـــگ پــــارتیـزانی موفق نبوده است . شکــست ارتــــــش آلمـــــان دریـوگـوسلاوی جـنگ جهانی دوم و شکست ارتش آمریکا در ویتـــنام در سالهای اخـیر، نــمونه های قابل ذکر این ادعـــا است . امــا پیروزی ارتش ایـران در ظُـفار بسیاری از تئــــوریهای جنگ پـارتیزانی را که براساس تجربه ویتـنام بنا شده بود درهم ریخت ونشان داد که یک ارتش منـــظم هم میتواند در یک جنگ چــــریکی پیـــــروز شود شاید همیـــن پیـــروزی بود که آمریکایی ها را شگفـــت زده کرده وتــوانستند قدرت واقعی ارتش ایران را دریابند .

” پل اردمان ” نویسنده صهیونیست کتاب ، تجهیزات ارتــش ایـران را به این شرح معرفی میکند :

“… زراد خانه ایران درآنموقع علاوه برهمه سلاحها بزرگترین ناوگان عملیاتی “هورکرافتهای” ساخت بـریتـــانیا ومجموعه بی نــــظیری از مــوشکهای پر هیبت “هاوک” و”فونیکس”(ساخـت آمریکا) ،”راپــیر” (ساخت انگلستان) ، ” کــــروتال ” ( ساخــت فرانسه ) را در اختیارداشت و نفرات ارتـش نیز از عــده ای حدود نیم میـــلیون نفر ( با احتساب افراد ذخیره ) تشکیل میگردید که بنوبه خود نیرومند ترین قوای نظامی خاورمیانه ( باستثنای اسراییل ) شمرده میشد …  ستــون فقرات ارتش ایران را تا روز دهم مارس 1977 سلاحهای زیر تشکیل میداد :

486 هواپیمای آماده بپروازباین شرح 80 هواپیمای اف – 14بحساب میآید وبهترین هواپیما برای حمل مـــوشکهای اتـــمی و مــناسب ترین جنگــنده درشرایط مختلف جوی میباشد) 221 هـواپیمای اف –  5 ساخت” نورتروپ”)در ضــمن وجـــود 739 هلــیکوپتر از انـــواع مخــتلف ، تعداد 1660 تــانــک( شــــامل 400 تــانک ام  –  47 ،  تانــک ام  – 60 و 800  تانک چـــیفتن ) 2000نفر بر ( ساخت شوروی ) و39 رزمناو که در بیـن آنها دو نـاو مجهز به مــوشکهای ” کیــتی هاوک ” و” کــانستلیشن ” همراه با 5 نـاوشکن از آخـــرین مدلهای ساخت ” لیـــتون اینــداستــریز ” لیست زرادخانه مخوف ایران را تکمیل میکرد .. ” (1)

پس از یکرشته مقــدمه چیــنی و داستان سرایی کتاب سقــوط 79 باین ترتیب به آخر میرسد : ارتــش ایران با یک حمله برق آسا ، عــراق را بزانو در میآورد وتسخیر میکند . بعد از عراق نوبت به کویت میرسد . دراینجا ایـــرانیان ساکن امــارات وشیخ نشــینهای خلیج فارس ، پرچم ایران را برفراز همه امارات وشیخ نشینها به اهتزاز درمیآورند وبـدین ترتیب در عرض سه روز همه حوزه های نفتی عـــربستان سعودی بـه تسخیر ارتش ایران در میآید و بــالاخره شاه ( بخوان فـرماندهی ارتش ایران ) دربرابر مقاومت عربستان سعودی دستور میدهد نیروی هوایی ایران از بمب اتـــمی استفاده کند وباین ترتیب منـــاطق نفــتی عربستان بمباران اتمی میشوند .

آخرداستان بسبک همه فیلمهای جنگی آمریکایی که ارتش این کشوردر آغـــاز شکست میخورد وبـــالاخره دراثـر تصادف وشجاعت یک فرد به پیروزی می رسد ، ژنرال فالک آمریکایی که وابسته سفارت آمریکا در ریــاض است با هفده فــانتوم عربستان سعودی از سمت شرق به بالای خرمشهر میرسد ومحوطه پـایگاه هـوایی خرمشهر را زیر آتش میگیرد که در نتیجه سه هواپیمای حامل بمب اتمی نیـــروی هوایی ایران که در گوشه باند این پایگاه پارک شده بودند ، منفجر میشوند .

” … بادهایی که از سمت شــرق میوزند باعث پــراکنده شدن ابـــرهای رادیواکتیو به شهر آبادان ومناطق نفتی اطراف آن شد …”

براساس برنامه پیش بینی شده ارتش ایران در سال 1362 باید دارای این ظرفیت ها باشد :

تعداد کل افـراد قـوای مسلح ایران از 540 هزار نفر به 760 هزار نفر افزایش می یافت .

–  1500 تــانک مـوســوم به ” شیـــر ایـــران ” که  از  طرف ســازنــدگان

انگلیسی برای شـــرایط ویژه ایــران  طــراحی شده بود  و از هر جهت برتـــانکهای مشابه برتری داشت .  این تانک ها مجــهز به موتورهای نیرومند جدید وتجهیزات دیگری از قبیل توپ 120 میلیمتری ، تله متر بالیزر وزرهی از نوع جدید که کلیه دستگاههای آن با کامپیوتر تنظیم ورهبری میشد .

–  800  تانک “چیفتن” با موتور جدید ودارای دستگاههای یاد شده دربالا .

–  460  تانک ” ام  –  60 ” مجهز به دستگاه های جدید وتوپ 105 میلیمتری .

–  460 تانک ” ام  –  47 ”  با تغییرات اساسی مناسب ایران و مجهز به توپ 90 مـیلیمتری که امکان تبـدیل آنها به توپ 105 میلیمتری وجود داشت

–  250 تانک ” اسکورپیون ” مخصوص عملـیات اکتشـافی وگشتی وتعدادی تانک دیگر از همین نوع که در نظر بود سفارش شود .

از نظر قدرت رزمی توپخانه ، ارتش ایران می باید قدرت آتشی همپایه واحدهای ارتش پیمان آتــلا نتیک شمــالی داشته باشد و قـــراربود درآینده ای نزدیک توپ 105 میلیمتری و120میلیمتری و150میلیمتری وحتی نیرومند تر در کارخانه های داخلی تولید شود .

–  تا سال 1362برنامه تکمیل جنگ افزارها و وسایل نیروی هوایی برپایه ذیل استوار بود .

–  78 هواپیما ” اف –  14″ که مجهز به مــوشکهای فـونیکس با برد 90 میل و رادارنیـــرومند با برد 150 مایل که به شش دستگاه پــرتاب موشک مجــهز می بودند ومی توانستند درآن واحد مــوشکهای خود را به شش جهت مختلف پرتاب کنند .

– ۲۵۰ هواپيماي فانتوم با آمادگي كامل و مجهز به بمب هاي ليزر و دستگاههاي منحرف كننده موشك هي دشمن

–  بیش از 100 هواپیمای “ای –  اف 5”

– بیش از 100 هواپیمای ترابری “14 وای  –  و 15 وای ”

– 160 هواپیمای “اف 16” که سفارش آن به کارخانه سازنده داده شده بود وبرای خرید 140هواپیمای دیگرازهمین نوع گفت وگوهایی درجریان بود .

–  7 رادار پرنده موسوم به ” آواکس ” که می توانست در ارتفاع 3500پا پرواز نماید وکنترل نقل وانتقالات نظامی منــطقه را زیر نظر داشته باشد .

– 24 هـــواپیمای بـــویینگ 747 ، 707 بمنـــظور سوخت رســانی به هواپیماهای درحال پروازکه همواره امکان پروازتعداد زیادی هواپیمای جنگی را درآسمان میداد .

– 57 هواپیمای حمل ونقل ” سی  – 130″ موسوم به هـرکولس جهت جابجایی نـــفرات و تجـهیزات صدها هلی کوپتر از انواع گوناگون که با تکمیل ساختمان وماشین آلات کارخانه هلی کوپتر سازی درپایان ســال 1357

( طـــرحی که مـــتوقف شد ) امکـــان داشـــتن هـــر تعـــداد هلی کوپتر با قدرت وظرفیت رزمی گوناگون به ارتش ایران می بخشید .

علاوه براینها کارخانه های اسلحه سازی ایران امکان تولید سلاحهای زیر را داشت :

–  موشک های ضد هوایی ” سام 7 ” شوروی .

موشکهای هوا به زمین ” ماوریک ” آمریکایی با کلاهک تلویزیونی بسیار دقیق وبا برد 12مایل که کــارخانه تولید کننده این نوع موشک درشیراز ودر حوادث انقلاب بکلی ویران شد !

موشکهای ضـــد تـــانک  ازنوع  ” تـــاو”  که درنظربود ازنوع مافوق صوت آن با اشعه لیزر درایران ساخته شود .

–  موشکهای ضد تانک روسی  .

–  دستگاههای پرتاب موشک ” تــله گیده ” ازنوع ” دراکون ” با برد یکهزار متر بمنظور استفاده درنیروی زمینی  .  

–  افزایش واحدهای هوابرد از سه تیپ به 5 تیپ هوا برد .

برنامه تکمیلی نیروی دریایی ایران برای سال 1362 بشرح زیر بود .

–  چـــهار رزم نـــاو هشــت هزار تنی مجــهز به دستگــاه های پـرتــاب موشکهای دریا به هوا سرعتی سه برابرصوت ونیزدستگاههای پرتـاب موشک دریا به دریا با بردی درحدود 90 کیلومتر .

طرحی در دست اجرا بود که این نوع موشک از نظر سرعت به مافوق صوت تبدیل شده وامکان پرتاب آنها از زیردریایی نیزامکان پذیرشود .

– 12 ناوشکن سه هزارتنی مجهز به دستگاه پرتاب موشک هایی ازنوع فوق 

–  12 ناوچه جنگی ساخته شده درفرانسه  .

– 12 زیر دریایی که سفارش آن به کشورهای آلمان فــدرال وهلند داده شده بود .

–  50 هلی کوپتر مخصوص نیروی دریایی  .

– تعداد لازم کشتی های نیروبر وتانکر سوخت برای رفع نیاز نــیروی دریایی  .

تعداد لازم هواپیماهای اکـــتشافی ازنوع “اوریــون” مورد نیاز نیروی دریایی که حوزه عمل ونظـارت و پـاسداری نیروی دریایی ایـــران تنها محدود به خلیج فارس نبود بلکه شامل دریای عمان واقیانوس هند نیزمیشد.

ضمنا کارخانه عظیم تعمیر موتورهواپیما در دست ساختمان بود تا تمام نیازهای تعمیرات ونگهداری هواپیماهای نظامی وغیرنظامی را مرتفع سازد.

حال بخوبی میتوان دریافت که چگونه طرح شوم انــهدام ارتــش ایـران مورد توجه قرار گرفت ، زیرا کاملا مشخص بود که ایران با دارا بودن این ارتش نیرومند ومجهز ، مانع عـظیمی در راه مطامع امپـریالیــستی شـــرق وغـــرب درمنطقه آســیای میانه بود و هر آن میــتوانست که با نیروهای متجاوز واستعمارگردرهر گوشه از منطقه به مصاف برخیزد .

آمریکاییها خوب میدانستند که هرگاه نیروی بالقوه ارتش ایران به یک ایدئولوژی ملی نیز مجهز شود وبجای امرای فاسد و وابسته بآمریکا ، فرماندهان ایرانی زمام این ارتش را بدست گیرند ، دیگر دراین منطقه ازجهان ، جایی برای نفوذهای استعماری باقی نخواهد ماند .

آمـــریکا با بـــررسیهای خود باین نتـــیجه رسید که رژیم شـاه به دلایل گــوناگون برابر نهضت مـــردم ایران که دیر یا زود اوج خواهد گرفت ، قدرت مقـــابله ندارد و در درازمدت ازپای درخواهد آمد . درعیــن حال ارتش ایران روز بروز نیرومند تر میشود وکادرهای آن از قدرت عــمل بالاتری برخوردار میگردند .  نتیجه اینکه اگر یک گــروه ناسیونالیست موفق شود با بسیج افکار عمومی ، قــدرت را در کشور بدست بگیرد و بتواند به آرمان تـــاریخی ایـــرانیان یعنی ” عـــدالـت ” بمفهوم عــمیق وگستـــرده آن جامه عمل بپوشاند ، درآنصورت نیــرویی جدی ، منــافع آمـــریکا وهر قـــدرت دیگر را در این منـــطقه مورد تهدید واقعـی قرار خواهد داد .

آمریکا خوب دریافته بود که اگر چنین نـــیرویی بتواند دراین سرزمــین جانشین هیـــاتهای فـــاسد حاکمه گردد ، درآنصورت با دردست داشــتن چنین ارتشی، دراین منطقه از جهان راه بر هرگونه توطئه استعماری سد خواهد شد .   

دراین نـگرانی آمــریکا تنها نبود ، واحــدهای پــوشالی ودست نشــانده امپـــریالیسم غرب درخـــلیج فارس بسبب حضور صــدها هزار ایــرانی درسرزمینهای تحت حکومتشان ، تــوام با نیرومندی روزافــزون ارتش ایران و تشدید نـــارضایتی برعلیــه هیئت حاکمه ایـران ، دراین نگرانی سهیم بودند هم چنین روسها وجود ارتشی نیرومند ومستقل درایران را مانعی –  ویا دست کم تهدیدی –  برای اجرای برنامه های توسعه طلبانه خود تلقی میکردند .  از اینرو تمام زمینه ها برای متلاشی کردن ارتـش ایران آماده بود .  با توجه به جهاتی که گفته شد ، آمــریکاییها با تــایید ضمنی روســها برآن شدند تا ارتـــش ایـــران را نـــابود کنند تا –  حـتی درصورت استقـــرار یک حـــکومت ملی درمفهوم عمیق وگسترده آن –  ایران نه تنها نتواند نقش آزادگی بخش منطقه ای وجهانی خود را ایفا کند ، بلکه با برتری نظامی همسایگان ، به لاک دفاعی فرو رود .

دراینجا نیز بمانند همه موارد مـشابه در دویست سال اخـیر،” فــراماسونری ” مامور اجرای این طرح شوم شد وبعنــوان شـــروع عملیات اجرایی تــوطئه ، لـــژدار بزرگ سازمانهای مــاسونی ایران (شریف امامی) که سالها درحکومت خودکامه محمد رضا پهلوی ، مشاغل کلیدی کشوررا دردست داشت ، با دریــافت فـــرمانی از سوی شـــاه حکـومت را بدست گرفت .

تا این لحظه ارتش بطور مداوم ومستقیم رودرروی مردم قرار نگــرفته بود ولی برای متــلاشی کردن ارتش می بایست ابتدا روحــیه آنرا درهم شکست ودر درون آن عقده گناه را پرورش داد وسپس آنرا بسوی عدم توازن روحی رهبری کرد تا خود با پای خود بسوی مسلخ روان شود .  

اعــلام حکـومت نظامی از سوی شــریف امــامی و کشتار مردم در روز جمعه خونین –  درشرایطی که اوکابینه خود را بدروغ کابینه آشتی ملی نامیده بود ومردم از اعلام حکــومت نظامی بی خبــربودند – ارتــش را مستقیما رودرروی مردم قرارداد ودستهای اورا بخون هم میهنان خود آغشت .این جـــنایت چنان هــولـــناک وتکــان دهنده بود که درتـــاریخ مشروطیت ایران نظیرنداشت .

بدین ترتیب پس از باز کردن پای ارتــش به خیابانها گـــام دیگری برای درهم کـــوبیدن روحیه ارتش وسهیم کردن آن درجنـــایت وتلاشی آن ازدرون برداشته شد .

گـــام بعدی را آمــریکا ییها با زیـرکی برداشتند ودرحالی که بردن شاه برای آنان حتمی بود ، وی را تشویق کردند که ” ازهاری” رییس ستاد وقت ارتش را به نخست وزیر برگزیند . (2) 

 این گام بخــاطر آن برداشته شد که ارتش با همه مـوجـودیت آن بطــور رسمی دربرابرمردم قرار گیرد ودرنتیجه روحیه وتوان خود را از دست بدهد و بهــانه لازم را برای متلاشی کردن نهایی وســلاخی کادرهای آن بوسیله رژیم بعدی ، باقی بگذارد وگرنه از نظر نظامی ، کابینه ازهاری فقط شمایل نظامی داشت ویک کابینه نظامی به معنی متـداول ومــرسوم نبود . بهرحال ارتشی که برای مقابله با نیروهای دشمن تعلیم دیده بود، نــاخواسته به یک جنـگ خـانگی کشیده شد ودر برابر ملتی قرار گرفت که خود از آن بـوجود آمده بود ، درنتیجه از درون شــروع به متــلاشی شدن کرد  .

اینک بسقوط کامل ارتش چیزی نمانده بود . 

 پايان بخش نخست. بخش دوم را فردا در تارنما خواهيد ديد.

گرامی باد یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس _وبلاگ رسمی حزب پان ایرانیست

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment سپتامبر 22nd, 2008

دانلود تاریخچه نهضت- مکتب و حزب پان ایرانیست

پاينده ايران

دانلود كتابچه در چاچوب پی دی اف – ۱۰۷كيلو بايت – ۱۸ رویه

 يكراست از اينجا دانلود كنيد

دانلود از سِرور ۲  http://www.mediafire.com/download.php?mnu2mefkzmc

آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر)

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment سپتامبر 18th, 2008

نگاهی گذرا به بررسی کاربردی واژه شوونیست

پاينده ايران

نگاهي گذرا به بررسي كاربردي واژه شوونيست

نخستين شخصى كه بنظر مى رسد واژه شوونيسم‌ ‌را در ايران بكار گرفته سيد حسن تقى زاده بود. او اين واژه را در يك متن تحليلى ـ انتقادى مورد استفاده قرار داده و اين همان متنى است كه در آن پيش فرض تقى زاده ، اين بود كه از سر تا پا بايد غربى شد. بعدها در خطابه اى تقى زاده ادعا كرد كه: “اينجانب در تحريض و تشويق به اخذ تمدن غربى در ايران پيش قدم بوده ام و چنان كه اغلب مى دانند اولين نارنجك تسليم به تمدن فرنگى را در چهل سال پيش بى پروا انداختم كه به مقتضيات و اوضاع آن زمان شايد تند روى شمرده شود.”

اما هيچگاه نتوانست منتقدين خود را راضى كند كه او اول كسى بوده كه اين تند روى را كرده و اولين نارنجك تسليم به تمدن فرنگى را بى پروا انداخته. اين گفته ى او نيز صحيح نبود كه “اغلب اين موضو ع را مى دانند.” بلكه بلعكس مورد قبول اغلب قرار نگرفت. اين مقالات ـچند مقاله اى استـكه در دوران جوانى تقى زاده نوشته شده است و اگر چه به لحاظ نظرى ايراد دارد چرا كه پيش فرض آن به اندازه ى كافى مبهم است و البته به لحاظ موازين جامعه شناختى مورد ايراد اما به اندازه ى كافى صميمانه و صادقانه است، چيزى كه بعدها كمتر از تقى زاده ديده شد، و تكاپوى انديشيدن به ايران را توسط يك جوان كه در كسوت روحانيت نيز بوده است، نشان مى دهد.
او در اين مقالات نظر افرادى را كه معتقد بودند گذشته ى ما درخشان بوده است و لذا نيازى نيست در تمامى امور تقليد از غرب كنيم، را شوونيستى مى‌داند چرا كه گذشته را بيش از حد بزرگ و درخشان جلوه مىدهند! نقد اين مطلب بكار ما نمى آيد و اين نكته را نيز مى افزاييم كه اين واژه را به درستى نميتوان واژه اى دقيق براى وصف هيچ نظرى دانست، چنان كه بعدها خود تقى زاده نيز از نظر قبلى خود عدول كرد و بسيارى از سخنانى را كه روزگارى شوونيستى خوانده بود تكرار كرد. پس اين واژه به شدت نسبى است و چيزى مثل واژه” افراطى بودن “به اندازه ى كافى مبهم.
اما در اين جا پرسشى ديگر پيش مى آيد، اين واژه چگونه به ايران راه يافته و تقى زاده چگونه با آن آشنا شده بوده است؟ از آنجائى كه بسيار دور از ذهن است كه اين واژه در كتب ترجمه شده ى آن دوره بوده باشد، حدسمان اين است كه آن را در يكى از روزنامه ها خوانده باشد و يا اين كه از حوزه ى قفقاز به ايران راه يافته باشد و در اين صورت مى توان آن را پيش درآمد و حالت جنينى ادبيات چپ روسى ـقفقازى، عليه ناسيوناليسم و ملى گرايى دانست. اين واژه به اندازه كافى توان اين را دارد كه پرخاش هاى سياسى را رهبرى كند، همان طور كه اپورتونيست، بورژوا و … اين توان را دارند. به هر حال نحوه ى آشنايى تقى زاده با اين واژه به اندازه ى كافى جالب است!
سالها بعد اين واژه وصف حالى شد از افراد وطن پرست كه چپ و راست در به كارگيرى آن شريك بودند. يكى از تاريخ نگاران انگليسى كه كتابش را با »تقديم و اخلاص« به “سر ريدر بولارد” سفير بدانديش در حق ايران تقديم نموده در قضاوتى نسبت به اميركبير مى گويد »ايستادگى ميرزا تقى خان در دفاع از حقوق حاكميت ايران،در سياست عليه دو دولت نيرومند روس و انگليس جلوه گر است، گرچه گاه به تعصب در ملت پرستى و شوونيسم‌ ‌مىانجامد.‌
استاد فريدون آدميت در تحليل نظر اين نويسنده ى انگليسى سخنى جالب دارد:»انتقاد او]نويسنده انگليسى[ از امير از اين رهگذر است كه توسعه ى نفوذ انگلستان را در خليج فارس سد كرده بود و به كشتى هاى انگليسى اجازه تفتيش نمى داد. از اين جهت البته اگر حقوق حاكميت ايران را در طبق اخلاص تقديم انگلستان ساخته بود مرد ليبرالى‌ ‌به شمار مى رفت.« اين قضاوت تيزهوشانه و دقيق استاد آدميت وجهه نظر نويسندگان و دولت مردان قدرت هاى بزرگ را بر عليه سياستمداران ايرانى به خوبى نشان مى دهد. بنابراين مى بينيم كه ايستادگى در دفاع از حاكميت ايران مصداق شوونيسم‌ ‌است.
بالعكس تمام رجالى كه در دفاع از حاكميت ايران اصرارى نداشتند همان طور كه استادآدميت اشاره كرده است، به افرادى ليبرال موصوف شدند. مانند هويدا،بازرگان و …اگر اين نويسنده انگليسى كتاب خود را به »سر ريدر بولارد« تقديم نمى كرد من به شبهه مى افتادم كه نكند كار اين نويسنده صادقانه شناسايى رگه هاى شوونيستى در رجال سياسى ايران است؟! اما اين امرمسلم است كه از شگردهاى قدرت هاى بيگانه اين بوده است كه با اين واژگان افراد وطن پرست و كسانى كه تعصبى در دفاع از حقوق حاكميت ايران داشته اند به حاشيه برانند و در موضعى دفاعى قرار دهند.

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment سپتامبر 16th, 2008

کنگره دهم حزب پان ایرانیست برگزار خواهد شد

پاينده ايران

کنگره دهم حزب پان ایرانیست در پیش است

شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست طی بيانيه ای خطاب به خبرگزاری ها و رسانه های کشور، خبر برگزاری کنگره دهم حزب را در تاریخ ۱۲/۷/۱۳۸۷ اعلام نمود.

براي خواندن بيانيه روي پاينده ايران كليك كنيد.

 برگرفته از: وبلاگ رسمي حزب پان ايرانيست

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment سپتامبر 15th, 2008

حاکمیت ملت شماره 107- نشریه داخلی حزب پان ایرانیست

پاينده ايران

شماره ۱۰۷حاکمیت ملت (نشریه داخلی حزب پان ایرانیست) منتشر شد.

حاکمیت ملت را از پان ایرانیست ها بخواهید. نسخه پي دي اف براي دريافت در زير آماده شده است.

يكراست از اينجا دانلود كنيد  يا از دانلود۱  يا از دانلود۲

(۱.۶ مگابايت)


در اين شماره:

مصاحبه سرور محسن پزشکپور در مورد جزایر سه گانه (بخش دوم)
خانه ای در بهشت قلهک ـــ سرور ابوالقاسم پورهاشمی
نظر پان ترکیست ها در مورد ترکان ـــ دکتر عنایت الله رضا
نگاهی گذرا بر تاریخ پان ایرانیسم ــ سرور مهندس رضا کرمانی
بسته پیشنهادی ۱+۱ ــ سرور دکتر آرش خرسند
نبرد بر سر هست و نیست ــ دکتر فرشید سیمبر
حل مسئله اتمی ــ سرور دکتر حسن کیانزاد
کالبد شکافی روشنفکران دینی(بخش چهارم) ــ سرور منوچهر یزدی
حمله به پان ایرانیست ها به بهانه پیش برد طرح تروریستی نسبت به ایرانیان ــ دکتر حکمت
یک دنیا، يك آرزو ــ سرور آرش كيخسروي
جمهوري اسلامي ــ روسيه ــ باكو: سرور مهندس هومن اسكندري
خاك وطن كه رفت چه خاكي به سر كنم؟ ــ سرور شاهين فرازدوست
آنچه از استالين مي توان آموخت ــ سرور شاهين زينعلي
مصدق را نقد كنيم نه تخريب … از مسير ساختن آينده ايران خارج نشويم ــ عليرضا افشاري
شط العرب مرگا مرگ ماباد ــ سرور جانفشان
اخبار حزبي
دل آرامي ها

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment سپتامبر 14th, 2008

دانلود فایل تصویری سخنان ارتشبد بهرام آریانا

پاینده ایران

ارتشبد  آریانا سرباز فداکار میهن

 ارتشبد بهرام آریانا18شهریور همزمان با سالروز شهادت احمد شاه مسعود ،سالروز درگذشت ارتشبد بهرام آریانا نیز بود که به دلیل همزمان بودن این دو ،نوشتار و فیلم ِامروز 20 شهریور درباره این شخصیت بزرگ ارتشی است. ایشان از افسران ارشد و رده بالای ارتش شاهنشاهی ایران و یک میهن پرست راستین بود که در سالهای پایانی خدمتش در اثر توطئه های دشمنان ایران که از سالیان پیش در ارتش نفوذ داشتند بازنشسته گردید. ارتشبد آریانا یکی از هواداران پان ایرانیسم و نیز از علاقه مندان به سرور محسن پزشکپور رهبر حزب پان ایرانیست بود؛ همزمان با آغاز 8 سال دفاع مقدس به هنگامی که ناو  “تبرزین” را برای ضربه زدن به جمهوری نوپای اسلامی در آبهای خلیج پارس از نیروی دریایی جمهوری اسلامی ربود، سرور محسن پزشکپور که بر خلاف دیگر مخالفان ِحکومت انقلابی ایران، در حمایت از سرزمین و مردم ایران (و نه حکومت جمهوری اسلامی) در برابر یورش نیروهای عراق موضع گرفت،از ایشان خواست که برای تقویت نیروی دریایی ایران در برابر نیروهای عراقی ناو را به ایران پس دهد که این سرباز بزرگ نیز چنین کرد.در سالهای پس از آن ارتشبد آریانا همراه با دیگر درجه داران و افسران ارتش ایران طرح هایی برای ساقط کردن حکومت جمهوری اسلامی به مرحله عمل در آورد که بدلیل خیانت های گوناگون داخل و خارج ناکام ماند. بخشی از گفتگوی فرزان دلجو (هنرمند سرشناس) از “سازمان جنبش ایران” با ارتشبد بهرام آریانا که سالها پیش از درگذشت ایشان در محل زندگیش در فرانسه انجام گرفته است برای شنیدن آماده است.درود بر روان همه سربازان جان بر کف میهن که تا واپسین نفس به سوگند خود برای دفاع از ایران وفادار ماندند.     زمان این فایل تصویری ۷ دقیقه است.

ارتشبد آریانا و فرزان دلجو در خانه ارتشبد

کیفیت و گنجایش پایین -۴.۵ مگابایت  http://www.mediafire.com/download.php?yzlgvqpzuow

کیفیت و گنجایش بالا – 9.5۱ مگابایت   http://www.mediafire.com/download.php?zazp8vausuh  

 آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر)

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

6 comments سپتامبر 10th, 2008

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها