Archive for مهر, ۱۳۸۷

چرا ممانعت…؟!

کنگره حزب پان ایرانیست

خلاف قانون اساسی نیست

خلاف قوانین شهروندی نیست

خلاف مصالح عالیه کشور نیست

اقدام زیر زمینی و بر انداز نیست

سرور استاد منوچهر یزدی : چرا اجازه نمیدهید ما بر سر آرمان مان باشیم وبا اندیشه های پاک ایرانی  ، ازاستقلال و تمامیت ارضی و فرهنگ اهورایی ایران دفاع کنیم ؟

چرا اجازه نمیدهید با بر گزاری کنگره که یک امر داخلی حزب میباشد به  اصلاح و ارتقاء درونی بپردازیم؟

چرا گمان میکنید فقط عناصر خودی حاکمیت ، کلید حل معماهای موجود کشوررا در دست دارند ، شما که تجربه شکست تئوری خودی و غیر خودی را دارید ؟

چرا حزبی که تنها دل در گروی ملت ایران داشته  و از هرگونه وابستگی به سیاست های بیگانه که در راستای منافع ایران نیست بشدت اهتراز دارد ، از رسیدگی به امور داخلی خود منع میگردد ؟

حزب پان ایرانیست چه در دوران دفاع مقدس و چه بهنگام دفاع از تمامیت ارضی ایران در زمینه بحرین– جزایر سه گانه ایران در خلیج فارس – دریای مازندران –  دفاع از حقوق پایمال شده برادران افغانستانی و شیعیان عراق و لبنان و …– دفاع از حقوق اساسی و مدنی کردها و سایر تیره های ایرانی– پاسداری از حقوق حقه ایران در توسعه فن آوری های نوین مانند علوم و فنون هسته ای و پاسداری از تمدن و فرهنگ ایران بزرگ از هرگونه تلاشی سر باز نزده وحتی از تهمت مزدوری حکومت های پهلوی و جمهوری اسلامی  هراسی به دل راه نداده است .

اینک

حزب پان ایرانیست فقط در شرایط مناسب و در یک محیط آزاد میتواند به تجزیه و تحلیل عملکرد مسئولین خود بپردازد و فضای سیاسی اش را در برابر عواملی که به ظن مقامات امنیتی نگاه شان به بیرون از مرز هاست پاک سازی نماید .

حداقل  مسئولین می دانند که ممانعت مقامات انتظامی و امنیتی خلاف اصول ۲۶ و  27 قانون اساسی است و نیز شما بخوبی آگاهید که برابر ماده۲ دستور العمل تفویض اختیارات وزارت کشور به  استانداران در خصوص  صدور مجوز برگزاری تجمعات محدود  در مکان های  سر پوشیده نیازی به اخذ مجوز نیست و تنها یک اعلام ۴۸ ساعته به استانداری کافی میباشد.

پس چه عامل و یا عواملی سبب شده است که فشار ها بر این حزب ۶۲ ساله افزایش یابد و راه بر حرکت اصولی و قانونی آن  مسدود گردد ؟

من امیدوارم مقامات مسئول شرایط  فعلی میهن مان را دریابند و راه تمکین از حقوق حقه جامعه ایرانی بر اساس قانون اساسی کنونی و حقوق بشر را بر فشارهای بی انگیزه ترجیح دهند .

برگرفته از تارنمای سرور استاد:منوچهر یزدی

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۵ comments مهر ۹ام, ۱۳۸۷

احضار سرور دهقان به ستاد خبری وزارت اطلاعات

پاینده ایران

امروز سرور میلاد دهقان از یاران پان ایرانیست خوزستان به ستاد خبری اطلاعات استان در اهواز احضار گردید.در این باره فعالان حقوق بشر در ایران بیانیه صادر نموده است که متن آن در زیر می آید:

سرور دهقان

در تداوم احضار اعضا و هوادارن یک حزب سیاسی در طی روزهای اخیر ، میلاد دهقان از اعضای حزب مذکور در شهر اهواز به ستاد خبری وزارت اطلاعات احضار و مورد تهدید قرار گرفت .
دکتر سهراب اعظم زنگنه (دبیرکل حزب مذکور) ، قدرت الله جعفری (قائم مقام حزب مذکور) ، مهندس رضا کرمانی، فرهاد باغبانی ، منوچهر یزدی (از نمایندگان مجلس در رژیم سابق) منجمله افرادی هستند که در طی روزهای اخیر مورد بازجویی و تهدید قرار گرفته اند. گفته میشود احضار وسیع هواداران و اعضای حزب مذکور به دلیل تلاش این حزب برای برگزاری کنگره سالانه خود می باشد .

پیوند خبر در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

بازتاب ها:

http://www.cyrusnews.com/news/fa/?mi=9∋=۳۰۸۶۴

http://www.roshangari.net/as/sitedata/20081001005630/20081001005630.html

http://technorati.com/posts/0Or1buSini31HjK_KGksEMIqm_SpinhYEmNMwxuMBQw%3D

http://www.ayenehrooz.de/?p=13075

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۵ comments مهر ۸ام, ۱۳۸۷

گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از فساد در قوه قضاییه – بخش ۱و۲

پاینده ایران

اگر تاکنون فایلی را غیر مستقیم دانلود نکرده اید آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر) را ببینید.

بخش نخست  ۴.۵ مگابایت

    Tahghigh va tafahos majles_part1(1387-5-14).wmv

 

بخش دوم-  فروش سئوالات کنکور – ۶.۳۹ مگابایت

    Tahghigh va tafahos majles_part 2 konkor(1387-5-15).wmv

 

اگر در دانلود فایل ها مشکل دارید پیام بگزارید تا از راه ایمیل برای شما بفرستم.

این رشته گزارش ها در ۶ بخش است که بخش نخست و دوم آنرا امروز برای دریافت می کنید . این برنامه که امرداد ماه ۱۳۸۷ از صدای آمریکا پخش شده است دقیقاً از بر اساس گزارش مجلس شورای اسلامی است . دوستان این فایل ها ی شنیدنی و دیدنی را دریافت کرده و در بین دوستان و آشنایان پخش نمایند تا  به گوشه ای از میزان فساد بی کران سران رژیم به گفته خودشان پی ببرند. اندازه و گنجایش فایل ها کم است که براحتی با سرعت کم اینترنت خانگی قابل دریافت است.

بخش دانلود ها در این تارنما

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۸ comments مهر ۶ام, ۱۳۸۷

احضار میهن پرستان حزب پان ایرانیست به ستادهای خبری وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی

پاینده ایران

احضار میهن پرستان حزب پان ایرانیست از سوی ستادهای خبری وزارت اطلاعات

سرور دکتر زنگنهسرور قدرت الله جعفریسرور مهندس کرمانیسرور استاد منوچهر یزدی

در روزهای گذشته با توجه به نزدیک شدن به روز کنگره حزب پان ایرانیست در تهران یاران ما در شهرهای گوناگون به اداره اطلاعات احضار شدند. در همین باره فعالان حقوق بشر در ایران بیانیه ای صادر کرده است:

فعالان حقوق بشر در ایران

در طی روزهای گذشته تعدای از اعضا و مسئولین “حزب پان ایرانیست” از سوی ستادهای خبری وزارت اطلاعات در تهران و شهرستانهای مختلف احضار و مورد تهدید قرار گرفته اند.

دکتر سهراب اعظم زنگنه (دبیرکل حزب مذکور) ، قدرت الله جعفری (قائم مقام حزب مذکور) ، مهندس رضا کرمانی، فرهاد باغبانی ، منوچهر یزدی (از نمایندگان مجلس در رژیم سابق) منجمله افرادی هستند که مورد بازجویی و تهدید قرار گرفته اند .

گفته میشود این احضارها در پی تدارک این حزب برای برگزاری کنگره خود می باشد ، این گونه نشست های حزب پان ایرانیست از سال ۱۳۸۴ در دفعات متعدد از سوی وزارت اطلاعات مختل گردیده و از برگزاری آن جلوگیری شده است.

حزب مذکور که بیم برخوردهای شدیدتر و مشکل سازی دستگاه امنیتی را می دهد طی اطلاعیه ای خطاب به مجامع خبری ، اصحاب رسانه ای را از این برخوردها مطلع نموده و خواستار توجه آنان به این موضوع گردیده است.

بیانیه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران

بازتاب خبر در تارنمای سرشناس ایران پرس نیوز

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۶ comments مهر ۴ام, ۱۳۸۷

دانلود نسخه PDF کتاب ارتش و امپریالیسم

  ارتش و امپریالیسم

    ۲۶۴ کیلوبایت PDF

از دانلود یکراست

یا

دانلود ۲  http://www.mediafire.com/?bdmjszidgmt

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۱ comment مهر ۴ام, ۱۳۸۷

کتاب ارتش و امپریالیسم – بخش دوم

  ارتش و امپریالیسم

بخش دوم

آخــرین ضربه برپیکر ملتهب ارتش در زمان حکومت انـتقالی بخـــتیار وارد شد . بختیـــار به تبع سیاست شریف امامی وازهاری و براستی به تبع دشمنان ارتش وموجودیت ملی ما –  هم چنان ارتش را دربــرابر مردم نگهداشت .

درتمــام این مدت ژنـــرال تبهکار آمریکایی ” هـــایزر” درتــهران بـه فعالیتهای جنایتکارانه و ضد ایرانی خود مشغول بود . سفارت آمــریکا نیز پایگاه وکانون تلاش او بود . “هایزر” که پس از روانه کردن شاه بدنبال” نخود سیاه ” بدستیاری دوفرمانده بلند پایه وخائن ارتش ایران یعنی ژنرال قــره باغی وژنرال فــردوست ، فرماندهی ارتش را دردست داشت ، جــریانات را بسود ســـیاست مورد نظرهــماهنگ میکرد . ایـن آمریکایی تا آخرین لحظاتی که درایران بود ، بطورمداوم با هیئت حاکمه جدید ایران – که به جعل وتزویر خود را برخاسته ازانقلاب مردم قلمداد کرده است و بســیاری ازکمونیستها وشبه کمونیستها نیز برای ثبــــوت اصالت آن به خروارها تئوری ونقل متوسل شده اند –  درارتباط نزدیک بود .

برای آنکه به عمــق فــاجعه دست یابیم با هم دفــاعیات سپــهبد ربیــعی فرمانده وقت نیروی هوایی را درباصطلاح دادگاه رژیم که همانموقع در روزنامه اطلاعات بچاپ رسید مرور میکنیم :

“.. پنج شش روز مانده بود که شاه برود ، سروکله هــایزر پــیدا شد قره باغی گفت بیایید جلسه داریم . وقتی آمدیم هـایزرآمد آنجا ونشست مقدم فرارکرد ورفت هایزرگفت من آمده ام بشما بگویم شاه باید برود !

به همین سادگی ، به مقدسات عالم بزرگترین ضربه است در زندگی من که تازه فهمیدم شـاه ساختمانی است که به یک چوب پوسیده و لغـزانی استــواراست ، درست مثل اینــکه دم یک مـــوشی را بگــیرد وبینــدازد بیرون … هــایزر آمد گفت : شــاه باید برود ! درست مثل یک مــوشی کثیف انداختش بیرون .. “(۳)

وقتی ســران ارتــش دیدند که چـگونه یک ژنـــرال آمـــریکایی میتـواند فرمانده آنانرا که در نظرشان بس عظیم مینمود بسادگی از کشوراخراج نماید آنوقت برای آنها قطعی شد که فرمانده آنان درحقیقت همیشه یک ژنرال یا کسانی نظیر او بوده اند .

ربیعی ادامه میدهد :

“.. جلسه دومش عبارت از این بود که گفت سوخت یا مواد غـذایی اگـر میخواهید ، بهتان بدهیم . من شش بار یا هفت بار هـــایزر را دیدم ، اما هایزر با قــره باغی بیشــتر از اینها مــلاقات داشت قره باغی انگــلیسی نمی دانست اما نمی خواست یکنــفر بـــرایش تــرجمه کند ، دوبار بـنـده ترجمه کردم وشش بار که من بودم حبیب اللهی میرفت ترجمه میکرد .

یکبار وقتی اورا دیدم که ازنــیاوران داشت میآمد بیرون ، یکبار اولـش  آمد گفت شاه باید برود .  بـاردوم آمد گفت مسئله سـوخت ، بارســوم  و چهارم وپنجم که من بودم …. ایشان اول نشست وگفت که ملت ایـران ودنیا دیگر سیستم فردی را نمی پسندد ، دولت متبــوع من دیگر از شـاه پشتیبانی نخواهد کرد که صحبتهای ایشان تــرجمه میشد وبه قره باغی داده میشد .. گفت که کشورهای اروپایی هم دیگر نمی توانند شاه را در این سیستم  بپــذیرند و شــاه باید برود .

درجلسه سوم بود ، بعد از این که هایزر نشست گفت خوب ، شاه هم که رفت البته گفتار او صورت تحکم نداشت بلکه حالت رفاقت آمیز وحالت همگامی داشت بعد از اتاق بیرون رفتند و یک صورتی با خود آورد کـه حاوی شماره تلفــن نــمایندگان حضـرت امــام بود به ما داد . بعد از آن سرلشگر گِس( رییس مستشاری آمریکا ) رفت بیرون وبعد از اینکه با  تلفن با شخصی تماس گرفت آمد درون اتاق ، بعد هایزر گفت : من فکر میکنم بصلاح ارتـش باشد که با نمایندگان امــام تـماس بگیرند  حالا من فکر میکنم تلفنهایی که به ما دادند بیشتر از دوتا سه شماره تلفن بود .

من درآن موقع تازه تصمیم گرفته بودم که درباره مسائل فکر کنم . ازچیزی که استنـباط کردم فهمیدم هایزر دوهدف داشت یا اینکه ارتــش را بسمت نمـــایندگان امام ببرد وارتش همبستگی خود را اعلام کند ویا اینـــکه ارتــش بـــاعث شود که بختـــیار با نمـــایندگان امـــام بـاهــــم نزدیک بشوند .. “(۴)

چنین است که اعضای شورای تـقلبی وغاصب انــقلاب ایـران از افشای روابط خود با این ژنـــرال تبهکار آمریکایی وسایر جاسوسان آن کشور وحشت دارند وهر بار که نام او بمیان میآید یا درتنگنا قرار میگیرند به ” تقیه ” متوسل میشوند !

بــاین تـــرتیب با واسطه گی ارتـــشبد قره باغی ، ارتش نـــیرومندی که میــلیاردها دلار از درآمد کشور صرف تجهیزآن شده بود و دهــها کـادر ورزیده درخدمت آن بود با همه کمیت وکیفیت دربست در اختیار ژنرال هایزر وژنرال ” فون به ” قرار گرفت .

هایزر که مطمئن شد دسته نارنجک را کشیده است وراهی جز انفــجار وجود ندارد وبزعم او انتقال قدرت بطور”مطمئن وسریع” انجام خواهد شد ، ظاهرا روز سه شنبه ۱۷بهمن ماه – یعنی همان روزی که شریف امامی کــشور را ترک کرد –  از ایــران خــارج شد وباقی کارها بدست ویلیام سولیوان سفیر آمریکا در تهران سپرد . پس ازخروج شاه وهایزر، سفارت آمریکا لاینقطع در جنب وجوش بود وتماسهای آنها با شورای انقلاب جعلی بیشتر شد . عباس امیر انــتظام معاون دولت بازرگان دردفاعیات خود اسرارجالبی را دراین زمینه فاش کرد “… برای اینکه هرگونه ابهامی رادراین مورد برطرف کنم توضیح میدهم که حساسیت زمان درآنموقع بترتیبی بود که من دائما “میبایستی  بدانم آقای مهندس بازرگان درکجا هستند تا اگر اطلاعی بمن داده میشد که بایستی از طریق ایشان باطلاع شورای انقلاب برسانم تاخیری درآن پیش نیاید .  یکــبار جلسه شورای انقلاب در مـنزل آیــت الله مـــوسوی اردبیلی  تشکیل شده بود که من بمنزل ایشان رفتم واطلاعی را که آقای “استـــمپل” داده بود به آقـــای مهنـــدس بــازرگان دادم وایشان به اطلاع اعضای شورای انقلاب که دراتاق دیگر منزل جلسه داشتند رسانیدند و  نتیجه را بمن گفتند که احتیاج به تلفن بود وجناب آقای موسوی اردبیلی شخصا تلفن را به اتاقی که من بودم آوردند ومن به استمپل تلفن کردم .

دفعه دوم که باز احتیاج فوری برای دیدن آقای مهنــــدس بازرگان پیش آمده بود ساعت ۸ بعد ازظهر جمعه ۲۰ بهمن ۵۷ بود که آقای مهندس بازرگان باتفاق آیت الله موسوی اردبیلی برای مذاکره با سولیوان سفیر کبیر آمریکا واستمپل درمنزل آقای دکتر فـــریدون سحابی جلسه داشتند ومن بمنزل دکتر سـحـابی رفتم وپس از خروج آقای سولیـوان واستمپل با تاقی که آقای بــازرگان با  آیت الله موسوی اردبـــیلی بود رفتـم و گزارش کار  خود را دادم ..” (۵)

حوادث پس ازاین ملاقات (واحتمالا ملاقاتهای بعدی) را همه میدانند، قره باغی رییــس ستـاد وقت ارتش طی بیانیه ای اعلام داشت ارتش به پــادگانها باز میگردد مراحل نهایی توطئه در شــرف تکوین بود . ایجاد حادثه مرموز نیروی هوایی ، تسلیم مسلسل سازی پس از یک مقاومت هجده سـاعته –  بدون آنکه هیچگونه کمکی دریــافت کند –  سقـــوط از پیش طرح ریزی شده باغشاه ودیگرپادگانها وپی آمدهای آن ،کارارتش را یکسره کرد .

بیشتر فرماندهان ارتش ظرف ۴۸ ساعت به طرق مبهم ومرموز کشته شدند اما قره باغی که در هجوم به ستاد ارتش غافلگیر شده بود با پیام رادیو تلویزیونی مهندس بازرگان ازمهلکه نجات یافت وازآن پس دیگر از سرنوشت او وژنرال همدستش ” فردوست ” خبری نشد .

” الف  – عرفان ” درمقاله ای تحت عنوان “راز عقب نشینی گام بگام آمریکا دربرابر انقــلاب ایــران” زوایای تاریک روزهای سقوط ارتش ایران را روشن میکند . 

 “… هفت پادگان نظامی قـدرتمـند ترین نیروی نظامی منطقه ، در فاصله ۳۶ ساعت فتــح شد آنهم بــدست افــرادی که بعضی ازآنها پیش ازآن حتی فشنگ را ندیده بودند . فتح هفت پادگان نظامی یک ارتش ، آنهم ارتشی که چهارسال پیش پس از تحمل یک حمله غافلگیرانه از طرف همـسایه فقط به فاصله پــانزده ساعت دهها کیلومتر درخاک این همسایه که به قولی قوی ترین نیروی نظامی عــربی را دراختیاردارد  پیشروی نمود تا جاییکه آن کشور اجبـــارا به شورای امنیت شکایت برد ، واقعا افسـانه بنظر میرسد وباور نکردنی است .

 باید پرسید که علت این پیروزی شگفت وآسان چیست ؟

–  نیروی قوی تر ایمان مردم ؟

–  برتری نفرات مردم از نظر تعداد ؟

–  تفرقه درارتش ؟ ، کدامیک ؟

اینها همه مهمند ولی کافی نیست . عامل مــرموز دیگری دراینجا هست وکیــفیت بروز حــوادث ، سئـــوال برمی انگیزد . ارتشی که فانتومها وهلیکوپترهای آن تا چهارروزقبل از تسلیم پادگانها با غرش خود آسمان تهران را میلرزاند ومردم را تهدید میکرد ، چگونه بظاهر ازهم پاشید و آرام وسربزیر گشت و وفادار (۶)

پس از سقوط ارتش ، همه دشمنان ایران از کــارتر گرفته تا بـرژنف از صدام تکریتی گرفته تا شیخ حاکم دوبی ، از هایزر گرفته تا شــورای غاصب انقلاب ایران همه وهمه ، نفسی براحتی کشیدند ودر بستــرهای  خود شبی را آسوده خاطر بصبح رساندند . اما در مقابل ، میلیونها نفرایرانی بهمراه دهها هزار افسر ودرجه دار وطن پرست حیران وگریان دیدند که چگونه خائنان ثمره پنجاه سال سرمایه گذاری یک ملت را به باد فنا سپردند.

پس از انحــراف انـــقلاب ، اینک وقت آن بود که رژیـم جدید با خاطری آسوده به سلاخی کادرهای ارتش بپردازد وچون اینکار به زمینه افکار عمومی نیازداشت درنتیجه بمبی که آمریکا تدارک آنرا دیده بود بوسیله عمال مارکسیسم تجارتی درجامعه منفجر شد :

–  ارتش ، ارتش ضد خلقی است !

–  ارتش ، ارتش آمریکایی است !

–  قراردادهای تسلیحاتی را لغو کنید !

–  خرید اسلحه موقوف !

–  ایران نباید ژاندارم خلیج فارس باشد !

–  ارتش را منحل کنید !

–  ارتش “خلقی “به پا کنید !

این شــعارها که طنیــن خــواستهای مشــترک روسها وآمـریکاییها بود متاسفانه ازسوی گروههای هیجان زده وساده اندیش نیز تکرار میشد .  بـــاید اضــافه کنــیم که آنچه برسر ارتـــش ومــلت ما آمد صرفنـــظر از دسیسه های دشمن ، دراثر وابستگی فرماندهان بلند پایه وخـائن ارتش به یک کشور ودولت بیگانه یعنی آمــریکا بود ، پس هیچ ایرانی وطــن پرست وآزاده نمیتواند خــواهان وابــستگی ارتش کشور خود به هیـــچ نیروی بیگانه باشد . ارتش هر کشور از مهمترین ابزارهای دفاعی هر ملت است وفقط باید درراستای وظایف خود که دفاع ازحقوق سرزمینی آن ملت است عمل کند .

ارتش آرمانخواه چنان ارتشی است که ذره ذره وجود خود راجان گرفته از پیــکر بــرومند موجودیت ملی ودرخدمت سرسپــردگی مطــلق به آن احساس کند . ارتشی که سردمداران یا اجزاء آن درخدمت اراده بیگانگان باشد هرگز ارتشی ملی ومورد قبول نیست .

این مختصر کافی است که دیدگاه ما از ارتش را روشن کند .  

با این بینش ، تزکیه ارتش ایـــران وهـــدایت آن بسوی ادراک عـمیق و مسئولانه وظـایف مــلی ، ضـرورتی مبرم وقطعی است ، اما نابودی کل ارتش ومتلاشی ساختن شیرازه های آن –  به بهانه فساد وخیانت برخی فرماندهان –  آنهم دربحــرانی ترین وپرمخاطره ترین لحظات سرنـوشت یک ملت ، بیشک اقدامی جنون آسا وخائنانه است .

باری درچنان فضایی سلاخی ارتش آغاز شد وهزاران افسر ودرجه دار و پاسبان وسرباز دربیداد کاههای رژیم سفاک وضحاک صفت ظرف چند دقیقه محاکمه وجلوی جوخه های آتش فرستاده شدند .

قابل تامل است درحالیکه درجه داران وافسران جزء و حتی سربازان و پاسبانها بگناه اطـــاعت از دســتور فــرماندهان خـــائن و آمـــریکایی در برابرجوخه های آتش قرارگرفتند ، شــریف امامی ، ازهــاری ، قــره باغی وفردوست که عاملین اصلی رودرروقراردادن ارتش با مردم بودند وتمام مسئولیتهای نــاشی از حــوادث بعدی برعهده آنها بود ( وهست ) دست نخورده باقی ماندند وچه بسا که با معاضدت رژیم وایادی آن به سلامت ازکشور خــارج شدند تا باقی عمر ننگین وکثیف خود را با مزدی که از نوکری اجــنبی وهمـدردادن خــون هزاران شهید بدست آورده بودند ، در گوشه ای از جهان بذلت ونکبت بسر کنند .

لازم به تــذکر است که ارتــش ایــران تا قبل از۲۲بهــمن ۱۳۵۷ دارای ظرفیت تقریبی ذیل بود :

–  پرسنل نیروهای مسلح رقمی بیش ازنیم میلیون نفر تا ۵۴۰ هزارنفر بود .

–  هفت لشگر مستقل پیاده وزرهی وتوپخانه .

–  لشگـــر وتیپ های مستقـــل و یگــانهای زرهــی ومهندسی وتوپخانه ومخابرات گارد شاهنشاهی سابق .

–  سه تیپ مستقل هوا برد .

–  تیپ های مستقل پیاده زاهدان وخرم آباد .

–  واحدهای عظیم توپخانه وموشک انداز مجهز به پیشرفته ترین جنگ

افزارهای مورد استفاده ارتش های نیرومند جهان .

–  واحدهای هوانیروز مستقر درتهران واصفهان  .

–  یازده مرکز آموزش رتبه های مختلف نظامی .

–  هفت پایگاه مجهز هوایی بجز مرکز فرماندهی نیروی هوایی .

–  6 مرکز رادار .

–  هفت پایگاه مجهز ونیــرومــند دریـایی بجز مرکز فـرماندهی نیروی دریایی . باید توجه داشت که پس ازانحراف انقــلاب کلیه امراء ارتش (از درجه سرتیپی به بالا ) یا اعدام ویا بازنشسته ویا اخـراج شدند ودرنتیجه ارتش از نظر فرماندهی عالی به یکباره به ورطه سقوط افتاد .

حدود دوسوم از افسران ارشد درمشاغل مختلف نیز یا بـــازنشسته و یا اعدام ویا اخراج شدند . تعدادی از افسران جوان نیز مشمول باز خرید سنوات خدمتی شده وارتش را ترک کردند ونیز کلیه فرماندهان گردانها وگروهانها ومعاونان گردانها و گروهانها که بدستورمافوق درماموریت حکومت نظامی در شهرهای مختلف بودند تیر باران شدند !

وبدین ترتیب می توان عمق ضربه هولناکی را که برارتش ایران وارد آمده است تشخیص داد . قدرمسلم اینست چنانکه جنگ تحمیلی رژیم مزدورعراق پیش نیامده بود ظـــرفیت کنـــونی ارتش منهــدم شده ایـــران نیز وجود نمیداشت و ســردمداران رژیــم استبــداد سپــاه خود را به وجـود سپــاه پاسداران انقــلاب که عــامل بی چون وچرای اجرای تمنیات آنها است ، دلخوش کرده بودند لیکن آنچه میـتواند ما  را  به  وسعت و ژرفای توطئه ضــد ایرانی  قــدرتهای  بزرگ وامپریالیستی درجلوگیری ازنقش آزادگی طلب وآزادی بخش ارتش ایران وکشانیدن آن به مسلخ عناصر ضد ملی هدایت کند ، طــرح ها و بــرنامه های گستـرش ارتش دلاور ایران برای آینده بود که ضرورتا وبه اجمال در سطور آیــنده به آن میپردازیم تا هر  سپاهی آزاده و ایرانپرست وهر سرباز راه استقلال وسرفرازی ایـران از جنـــایت هـــولناکی که برملـــت ومیـــهن او روا داشته اند آگـاهی یابد و خوشه های خشم راعلیه جنایتکاران غرب وشرق وسرسپردگان ودست آموزان آنها درقلب وروح خود آبیاری نماید .

پس از این ضربات هـولناک که پیکرارتـش ایران را پاره پاره کرد ، در مــرداد ماه ۵۹ رژیــم  گــروهی از ناراضــیان ارتش را که درمیان آنها رشیدترین ومیهن پرست ترین فرزندان ملت ایران قرار داشتند به بهانه کودتا ( ؟ ) تیر باران کرد . این اعــدامها آنقدر تکان دهنده بود که حتی رییس جمهور رژیم اذعان کرد که لطمات سختی بر نیروی هوایی وارد ساخته است .

با متلاشی شدن شــیرازه و نظــام ارتش ، و روحیه رعب و وحشتی که رژیم استبداد سیاه برآن حاکم کرده بود اینک نوبت به رژیم بعث عراق رسید تا آخرین بقایای ارتش را دریک حمله غافلگیرانه نابود کند .

تـردید نیست که یـورش گستــاخانه رژیـم عــراق با هماهنگی آمریکا صورت گرفته است . آمریکا ازاین جنگ نتایج زیادی بدست میآورد ، ازجمله :

–  با متشنج کردن منطقه ، حکومتهای غربی و از جمله آمریکا ، سـیل سلاح را بسوی حکومتهای پوشالی و لــرزان منطقه سرازیـر کرده واز این بابت میلیاردها دلار عاید کارتلهای مولد جنگ افزار میکنند .

–  توان ارتشهای ایران وعراق را بطور کامل ازآنها میگیرد بطوریکه درمنطــقه بیــن النـــهرین خطـر آخــرین مانع برسر راه بسط  حــاکمیت اسراییل از بین میرود .

–  واز همه مهمتر به بهانه تــامین امنیت خلــیج فــارس عملا به اشغال نظامی آن مبادرت میکند .

اما رژیم عراق واربابان آن دربرآوردهای خود دچار اشتباه شده بودند .

علیرغم  فقــدان جنگ افزا وعلـیرغم تحمل مصایب هولناک ، افسران ، درجه داران و سربازان دلیــر ارتش ایران با برپا کردن سدی از پـوست وگوشت واستخوان خود جلوی پیشروی دشمن را سد کردند ملت ایران  ایثار گرانه به جبهه های پیکار با دشمن متجاوز شتافت وچنان حماسه  آفرید که جهانیان را در شگفت ساخت . دشمن که تصور میکرد بفاصله  یک هفته حادثه قادسیه را تکرارخواهد کرد ، اینک تا خرخره درباتلاق تجاوز خود فرو رفته است .

ما یــاد همه دلاورانی را که بــرای صیــانت شــرف هــزاران ســاله این سرزمین ایـــزدی درجنگ با انیــران شربت شهادت نوشیدند ، گـرامی میداریم .

شاد باد ، شاد باد ، شاد باشید ای شهیدان راه ایران ! که دردل دشتها ، کوهها وآبهای میهن بخون خود کفن پوشیده وخفته اید .

نام شما افتخار ما وراه شما درس زندگی ماست !

*      *      *

با همه عوارض خرد کننده جنگ ، این واقعه نتیجه دیگری نیزداشت :

همه کسانی که میکوشیدند تا کارانحـلال ارتش را یکسره کنند دربرابر ملت رسـوا شدند و از ترس بی آبرویی بیشتر ، دیگر این شعــار دشمن ساخته را تکرار نکردند !

واما بررسی عــوارض ناشی از تضعیف ارتش ایران ، درمنطقه نیز درخور توجه است :

۱-  همانطورکه ” پل اردمان ” پیش بینی کرده بود سرانجام آمریکا به یاری عربستان می شتابد :

“.. کارتر در زمان ریاست جمهوری خود ، چهارهــواپیمای جــاسوسی آواکــس وچند صد نفر از نیروی ارتش آمریکا را به عــربستان فرستاد وخاطرنشان کرد که این نیروها فقط تا زمانی که جنگ ایـــران وعــراق خــاتمه پیدا کند دراین منطقه حضور خواهند داشت . ولی ریکان اعــلام کرد که این نیروها همچنان درمنطقه خواهند ماند .

در حال حاضر ۶۲ جنگنده اف  – 15 از طرف عـربستان سفـارش داده شده که فروش آنها بتصویب مجلس آمـریکا هم رسیده است ، ازســوی دیگرنیروی هوایی آمریکا درصدد است هفت پایگاه دررابطه با دریافت اطلاعات از هواپیماهای آواکس را به پادشاهی عربستان بفروشند …

بموجب گــزارش نیویورک تایمز ، فروش این هواپیماها بــاحتمال قوی مورد تایید اســراییل و سنـاتورهای آمریکا قرارخواهد گرفت باین شرط که پادشاهی عــــربستان متعهد شد از این هـــواپیماها علیه فلسطین  اشـــغالی ( اسراییل ) استفاده نکند .. (۷)

مسلح کردن رژیم عربستان آنهم بشرط آنکه تسلیحات خود را برعــلیه اســراییل بکار نبرد ، هیچ معنایی جز معــارضه با حضور زنده وفعــال ایران در منطقه خلیـج فـارس ندارد . رژیم عربستان وابسته به آمریکا است وبدون حمایت آمریکا حتی یکروز نیز نمیتواند برپا بماند بنابراین شیوخ جـزیره العرب برای حفظ حکومت خود مجبور از اطاعت آمریکا هستند ، ازاینروآمریکا ازعربستان بعنوان پایگاه غرب استفاده میکند .

۲- پیش ازدرهم کوبیدن ارتش ایران ، درخلیج فارس که مجرای تنفسی ایــران محسوب میشود ، ارتش ایــران قــدرت بلامـنازع بود اما پس از متلاشی شدن این ارتش اینک غــرب در صدد حضور مستقیم نظامی در خلیج فارس میباشد. آمریکا گامهای اصلی مربوط به تدارک نیروی ضربتی را ( که طرح آن مربوط بسال ۱۹۷۷ است ) برداشته است. این نیرو میتواند در مدت کوتاهی درهر نقطه خلیج فارس وارد عمل شود . برای تقویت این نیروی چند هزار نفری ، آمریکا تا سال ۱۹۸۵ حدود ۱۰ میلیارد دلار هزینه خواهد کرد .

برای عملکرد آسان این نیروها ، آمریکا پــایگاهها وبنـــادرعربستان ، بحرین وعمان نقش مهمی دارند . آمریکا از دیر باز در بحرین حــضور داشته است واستفاده از تسهیلات نظامی عربستان نیز برای نیــروهای آمریکایی عملا بدون اشکال است . درعین حال بموجب مــوافقتنامه ای که در ژوئن ۱۹۸۰ بین آمـریکا وعمــان به امضاء رسید ، عمان در قبال دریافت ۵۰ میلیون دلار تجهیزات جنگی ، بآمریکا اجازه داد تا از سه پایگاه هوایی وسه بندر دریایی آن کشور استفاده کند .

برای کامل شدن طرح اشغال نظامی خلیج فارس انگلستان نیز مسئول  فراهم ساختن زمینه های سیاسی آن شد . مارگرت تاچر، نخست وزیرانگـــلیس دراواخـر فـــروردین ۱۳۶۰ درپی اعلام طـــرح آمـــریکایی” امنیت خلیج ” از کشورهای ساحلی خلیج فارس دیدار کرد تا ضمن مذاکره با رهبران این کشورها وحدت سیاسی ، اطلاعاتی ونظامی شش کشور کــرانه جنوبی خلیج فارس یعنی : عمان ، امارات عربی متحده ، قطر ، کویت ، بحرین ، وعربستان سعودی را بسود غرب میسر سازد .

جالب است که سردمداران ” ضد آمریکایی ؟! ” رژیم استبـداد سیاه در برابر این تحولات ، رضامندانه ، زبان درکام کشیده اند وحتی از عرضه اطلاعات واخبار مربوط باین نقل وانتقالات اکراه دارند .

۳- پس از درهم شکسته شدن ارتش ایران ، تــزارهای ســرخ که برای اجرای وصیت پتــر درانتظار فرصت بودند ، بدون دغدغه خاطر بسوی افغانستان سرازیر شدند . عملیات روسها درافغانستان ازبقدرت رسیدن نور محمــد تره کی در اردیبهشت ۱۳۵۷ تا بقدرت رسیدن امین وسپس سرنگونی او بوسیله کـــارمل و سرازیر شدن نزدیک به یکــصد هــزار روسی بخاک اینکشور ، همگی متناسب با زوال تـدریجی قدرت ایـــران درمنطقه بوده است .

اینک اگر روســها بتــوانند درمرحله بعد ، از بلــوچستان آنسـوی مــرز عبورکنند ، رویای تــاریخی ” پتـــر” برای نیل به آبهای گرم جنوب به واقعیت تبدیل میشود .

درپــایان این نــوشتار تــاکید یک نکته بسیار مهم ضرور بنظر میرسد .

آمریکاییها –  همچنانکه روسها – درمنطقه بدنبال منابع طبیعی هستند .

ارزش این منطـقه ازنظر آنها مساویست با ارزش مقدار نفت ( یا دیگرمواد ) موجود درمنطقه . برای قدرتهایی نظیر آمریکا . مــوجــودیت ملتهایی نظــیر ایران ، افغانستان یا هر کشور دیگر مطرح نیست . آنها تا زمانی که دراین منطقه چیزی برای چپاول وجود داشته باشد حاضرند وپس ازآنکه ارزش اقتصادی آن تمام شد دیگردر رفتن درنگ نمیکنند .

ذکــر این مسائل بخاطر آنست که افـــراد ارتش ما در بـرابر تـــرفندهای قدرتهای غارتگر جهانی هشیار باشند وهرگز کسی تصور نکند که یک یا هر یک ازاین قدرتها برای ملتــهایی چون ما دل میسوزانند ومنـــافع خود را بخاطر ما  بخطر میاندازند .

همه قدرتهای جهانی درروابط بین المللی تنها مصالح ومنافع اقتصادی خود را درنظر میگیرند . ارتباطات آنها براساس قربانی کردن مصــالح ملتــها بسود خــویش است .  روسها افغـــانستان را اشــغال میکــنند وآمـــریکاییها خلـــیج فارس را وهردو برای تحمــیق مردم ســاده لوح ، دررادیوها ومطبوعات خویش بدیگری فحش میدهند وهریک دیگری را به تجــاوز وتوسعه طــلبی متهم میکنند ! حال آنکه هردو تیشه دردست به ریشه موجودیتهای مستقل مشغولند .

ارتش ایران نه درپنــاه این یا آن قــدرت جــهانی که تنها با اتکا به ملت ایران میتواند کارساز باشد .

ملت ما و کشور ما  دراثر دویست سال حکومت هیــاتهای فاسد وخـائن وستم استعمار ، حقــوق بسیاری را ازدست داده است بطوریکه اکــنون پس از استقـــرار حکـومت جهنمی وضد ایرانی رژیم استبداد سیاه ، کل موجودیت آن درخطر است . تحــولاتی که شرح آن دراین نــوشته رفـت .

همــگی به ضعــف و رنجوری این ملت منجر شده است . گــرگهایی که اینک دراطـــراف ما بحــالت انتـــظار نشسته اند منتظــرند تا توان ما تا مرحله سقــوط به تحلیل رود آنـوقت باید مطـمئن بود که بر سر بلعــیدن شکار با هم جنگ نخواهند کرد وبا یکدیگر کنار خواهند آمد .

برای غلبه براین سستی وضعف باید دردوجبهه قیام کرد :

–  درجبهه اجتماعی باید جرثومه های نکبت زا را چون چرک وعفونت  نــاشی از بیــماری از دل این جـامعه بیــرون ریخت وسپس ” عدالت ” بمفــهوم عمــیق وگستــرده آن که نیاز حیاتی جامعه است باید درجامعه استقرار یابد .

–  درجبهه دفـاعی باید به توانمندی ارتش ایران اهمیت بسیار داد وآثار ضعف را ازپیکرآن زدود وبه آن چنان قدرتی بخشید که بتواند بسادگی ازموجودیت وحقوق وسرزمین ملت ما دفاع کند .

ارتــش ایــران باید در خلــیج فــارس ، نیروی فــائقه ودرمنطقه بازوی پرتوان ملتهای ستم کشیده وجنبشهای ضد استعمار وآزادگی بخش ودر سراسرجهان دشمن نیرومند دشمنان بشریت باشد .

این ویژگیها در ارتشی متبلوراست که ریشه ایرانی داشته باشد،خلاصه اینکه :  

حفــظ استقــلال ایران تنها درپناه نــیرومندی ارتش مستقـل ایــران میــسر اسـت . 

پانویسها :

(۱) سقوط ۷۹ ، نــوشته پــــل اردمان ، ترجمه دکتر اوترابیان چاپ دوم ، دیماه ۱۳۵۷همچنانکه گفته شد این کتاب درحدود دوسال قبل از حدوث وقایع نوشته شده است . تــــقارن شگفت آور پیش بینی های کتاب با جنایت هولناک  متلاشی کردن ارتش در سال ۷۹ انسان را وسوسه میکند که نام کتاب را سقوط ارتش ایران درسال ۷۹ ” خواند !

(۲) آیندگان ، پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۵۸ ، شماره ۳۳۵۵

(۳) دفاعیان سپهبد ربیعی در دادگاه بنقل از روزنامه اطلاعات شماره ۱۵۸۲۸ بتاریخ ۲۳/۱/۱۳۵۸

(۴) همآنجا

(۵) دفاعیات امـیر انتـظام در دادگاه بنقل از میزان شماره ۱۶۰بتــاریخ ۱۵ فروردین ۱۳۶۰

(۶) آیندگان ، شماره ۳۲۹۵ ، پنجشنبه سوم اسفند ماه ۱۳۵۷

(۷) انقلاب اسلامی ، شماره ۵۱۶ ، بتاریخ ۳۰ فروردین ۱۳۶۰ 

آخرین سخن

  درحالی که آخرین مراحل کار نشر این نوشته رو به پایان بود ، شنیده میشود که زعــمای رژیم استبداد سیاه در صــددند تا پس از پایان جنگ تحمیلی ، مراحل نهایی طرح ننگین انهدام ارتش را بمورد اجرا بگذارند وکادرهای آنرا در سطح وسیعی تصفیه نمایند .

این کتاب مـــراحل گـــونــاگــون این تــوطئه را نشان داده است واینــک خوانندگان ما دست بسیاری از گــردانندگان رژیم حاکم را در اجرای این طرح شوم وضد ایرانی آلوده می بینند . بیگمان اگراین شنیده ها درست باشد وباردیگر عمال فرومایه درصدد نابودی مانده ارتش ایـران پس از اینهمه قــهرمانــیها دربرابرتجاوز ارتش مــزدورعراق ، باشد .  ضـربه ضربه هولناک دیگری برموجودیت ملت ایران وارد میشود . ما به همه عـــاشقان این مرز و بوم و به همه کسانیکه از صمــیم قــلب خـــواهان ماندگاری سرافرازانه این ملتند ، هشدار میدهیم –  انهـــدام ارتش ایران تـــوطئه ای صد در صد ضد ایرانی وخواست مشــترک دشمنان ملت ما است حیـــات ملت ما در این منــطقه پـرآشوب .  که هر لــحظه عنــاصر وعوامل شکل دهنده آن در تغییر است تنها به کمک ارتشی نیـــرومند ، دلاور و مستقــل امکــان پـذیر است . هراقـدامی که درجهت تضـعیف و ونــابودی این ارتش صورت پذیرد ، زنــدگی مــلی ایران را دستخوش حوادث تلخ واراده قدرتهای ستمگر ومتجاوز جهانی میکند .

 بخش نخست

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۱ comment مهر ۲ام, ۱۳۸۷

کتاب ارتش و امپریالیسم – بخش نخست

آغاز ۸ سال دفاع مقدس گرامی باد

دلاوری های ملت ایران و پدافند از آب و خاک و ناموس مام میهن در سالیان جنگ و خون و ایستادگی، یاد باد.یکبار گفته ایم بار دیگر هم خواهیم گفت:

انیرانیان بدانند درآن سال های سخت و طاقت فرسا و با کمک ابرقدرتهای استعمارگرنتوانستند ذره ای از خاک وطن را جدا سازند، چگونه است که امروز داعیه جدایی خوزستان از مام میهن تحت لوای خلق عرب را دارند. زهی خیال باطل مگرایران ،از جانفشانانش خالی باشد که چنین اندیشه خامی به واقعیت بدل گردد. هرگز ذره ای از خاک اینجا از مادر جدا نخوهد اوفتاد. هنوز بیشه ایران پر ز شیران است.

 در همین باره کتاب “ارتش و امپریالیسم “از انتشارات آرمانخواه وابسته به حزب پان ایرانیست که در سال ۱۳۶۰ منتشر گردید در دو بخش به ایران یاران گرامی پیشکش می گردد.در این کتاب می خوانید که تجهیزات ارتش ایران به چه نیرومندی بود و چگونه به دست امریکاییان و همپیمانان خائن آن در ایران به قربانگاه رفت و راه برای یورش صدام تازی و جنایتکار به میهنمان هموار گردید.چگونه تلاشهای اعضای حزب پان ایرانیست برای حفظ ارتش و گفتگو با امام خمینی ناکام ماند(کلیک کنید)…!

 *****

ارتش و امپریالیسم

 

پیشکش به روان پاک شهدای بخون خفته ارتش دلاور ایران

 نویسنده: الف –  کاویان

انتشارات آرمانخواه

تهران –  خرداد ۱۳۶۰

 

پاینده ایران

نخستین بار که عواقب حضور ارتش نیرومند ایران درمنطقه خلیج فارس وخاورمیانه موردسئوال قرارگرفت ، کمی پیش ازبرنده شدن دموکراتها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود.  چند ماه ماه قبل از انتخاب جیمی کـارتر بمقام رییس جمهوری برخی از سنـــاتورهای آمــریکایی درکنگره آمریکا با فروش تجهیزات جدید به ارتش ایران مخالفت کردند درراس تقاضاهای ارتش ایران ، رادارهای پرنده موسوم به “آواکـس”قرار داشت که چهارسال ونیم پس ازآن مخالفتها ، دراختیار عــربستان سعودی قرارگرفت .

پس ازآن واقعه ، بحث برسرعواقب نیرومندی روزافزون ارتــش ایران درمحافل آمریکایی از قبیل پنتاگون، کنگره ومطبوعات آن کشور بالا گرفت . اساس این مباحث با توجه به بالا گرفتن نــارضاییها درایران وتشدید فعالیتهای جمعیتهای باصطلاح طرفدار حقـوق بشر در خــارج ازایران ، عبارت بود از انتخاب منافع ومصالح درجه اول آمریکا :

–  آیا در برابر تـــقاضاهای مشــتری خـوش حسابی چـون ایـــران باید سرتسلیم فرود آورد ؟

یا  بخاطر مصالح دراز مدت آمریکا –  بویژه در دوران ایران بدون شـاه باید از تسلیح روز افزون ارتش ایران جلوگیری کرد و از منـافع فـوری بخاطر تضمین منافع دراز مدت چشم پوشید ؟

روند تبلیغات وسمت گیریهای حکومتگران آمریکا نشان داد که جــنـاح نفتی آمـــریکا بخـــاطر حصول اطمینان از ادامه غـــارت منــابع  نفــتی خلیج فارس ، نظریه ” حفظ منافع درازمدت ” را بمرحله اجرا گــذارد . اما سبب این نگرانیها چه بود ؟

قبل ازاینکه کارتر برصحنه تئاترانتخاباتی آمریکاظاهرشود ،سرویسهای مخفی آمریکا ، کتابی را که بصورت یک داستان تخیلی وبا نثری بسیار شیوا نگاشته شده بود وارد بازار کردند . این کتاب” سقوط ۷۹″نــــام داشت .

کتاب آنگونه که گفتیم از چنان نثر روان ومحتوای تخیلی برخوردار بود که خـــواننده تا آنــرا تمام نمیکرد از دست فــرو نمی گذاشت این کتـاب بسرعت به دیگر زبانهای اروپـــایی ترجمه شد وحتی برخی از مجـلات آمریکایی واروپایی ، خــلاصه ای ازآنـرا بصورت یک جزوه ضمیمه باعنوانهای دیگر منتشر کردند .

گرچه بازیگر اصلی کتاب بظاهر محمد رضا شاه پهــلوی وگروهی از اعوان وانصـار او با نامهای مستعار است ، اما مسئـله اصــلی کتـاب ” ارتش ایران ” است .

آمریکاییها متوجه شده بودند که”غول” ازچراغ “جادو” خارج شده است. 

درست است که صاحب این غـول در حال حاضر مردی بیمار،  ضعیف النفس واسیر سر پنجه اراده آنانست ودرست است که صــاحب کنونی”غول” نه تنها بی دستور آنها فرمانی به غول نخواهند داد بلکه بسبب قید وبـــندهای بســیاری که بردست و پا دارد امـــکان هر گـــونه نافرمانی احتمالی نیز از او سلب شده است ، اما مسئله اینجاست که هر گاه این “غول” دراختیار صاحب اصلی آن یعنی ” ملت ایران ” قـــرار گیرد ، تکلیف چیست ؟

– چگونه میتوان براین ملت حکم راند ؟

– چگونه میتوان ادامه غارت منابع نــفتی خلـیج فارس را برای غــرب تضمین کرد ؟

– چگونه میتوان ازعـصیان مردم چـپاول شده کـرانه های جنـــوبی خلیج فارس جلوگیری کرد ؟

وسرانجام چگونه میتوان درآسیای مـــیانه برحقوق دیگر ملتها تجاوز کرد وبه سیادت غرب ادامه داد ؟

 اینها وپرسشهایی نظیر آن بود که محتوای ” سقوط ۷۹ “را شکل داد نظام حکومتی آمریکا کوشید تا با استفاده ازاین کتاب وتبلیغات مشابه ، اذهان غرب را متوجه خـــطر بالقوه این غول کند . روشن است که این خطـــر، خطر شـاه نبــود بلکه خطر ابـــزاری بـود که از خــود بــه میراث میگذاشت .

مهمتر اینکه ارتش ایران نخستین ارتشی بود که دریک جنگ چـریکی به پیروزی رسیده بود . نبرد ظفار با توجه به شرایط اقلیمی وموقـعیت جغرافیایی وطبیعی منطقه ، آزمون بزرگی برای ارتش ایران بود .

اززمانی که سرداران ” پارت ” شیوه جدیدی از جنگ یعنی ” جنــگ وگریز ” را برابر لژیونهای منظم رومی درپیش گرفتند و موفق شدند ،واژه پارتـیزان وجنگ پارتیـزانی برای جنگجوی غیر منظم درجهان مصطلح شد .

چه درگذشته های دوروچه دردوران اخیرهیــچ ارتـــش منــظمی دریک جنـــگ پــــارتیـزانی موفق نبوده است . شکــست ارتــــــش آلمـــــان دریـوگـوسلاوی جـنگ جهانی دوم و شکست ارتش آمریکا در ویتـــنام در سالهای اخـیر، نــمونه های قابل ذکر این ادعـــا است . امــا پیروزی ارتش ایـران در ظُـفار بسیاری از تئــــوریهای جنگ پـارتیزانی را که براساس تجربه ویتـنام بنا شده بود درهم ریخت ونشان داد که یک ارتش منـــظم هم میتواند در یک جنگ چــــریکی پیـــــروز شود شاید همیـــن پیـــروزی بود که آمریکایی ها را شگفـــت زده کرده وتــوانستند قدرت واقعی ارتش ایران را دریابند .

” پل اردمان ” نویسنده صهیونیست کتاب ، تجهیزات ارتــش ایـران را به این شرح معرفی میکند :

“… زراد خانه ایران درآنموقع علاوه برهمه سلاحها بزرگترین ناوگان عملیاتی “هورکرافتهای” ساخت بـریتـــانیا ومجموعه بی نــــظیری از مــوشکهای پر هیبت “هاوک” و”فونیکس”(ساخـت آمریکا) ،”راپــیر” (ساخت انگلستان) ، ” کــــروتال ” ( ساخــت فرانسه ) را در اختیارداشت و نفرات ارتـش نیز از عــده ای حدود نیم میـــلیون نفر ( با احتساب افراد ذخیره ) تشکیل میگردید که بنوبه خود نیرومند ترین قوای نظامی خاورمیانه ( باستثنای اسراییل ) شمرده میشد …  ستــون فقرات ارتش ایران را تا روز دهم مارس ۱۹۷۷ سلاحهای زیر تشکیل میداد :

۴۸۶ هواپیمای آماده بپروازباین شرح ۸۰ هواپیمای اف – ۱۴بحساب میآید وبهترین هواپیما برای حمل مـــوشکهای اتـــمی و مــناسب ترین جنگــنده درشرایط مختلف جوی میباشد) ۲۲۱ هـواپیمای اف –  5 ساخت” نورتروپ”)در ضــمن وجـــود ۷۳۹ هلــیکوپتر از انـــواع مخــتلف ، تعداد ۱۶۶۰ تــانــک( شــــامل ۴۰۰ تــانک ام  –  47 ،  تانــک ام  – 60 و ۸۰۰  تانک چـــیفتن ) ۲۰۰۰نفر بر ( ساخت شوروی ) و۳۹ رزمناو که در بیـن آنها دو نـاو مجهز به مــوشکهای ” کیــتی هاوک ” و” کــانستلیشن ” همراه با ۵ نـاوشکن از آخـــرین مدلهای ساخت ” لیـــتون اینــداستــریز ” لیست زرادخانه مخوف ایران را تکمیل میکرد .. ” (۱)

پس از یکرشته مقــدمه چیــنی و داستان سرایی کتاب سقــوط ۷۹ باین ترتیب به آخر میرسد : ارتــش ایران با یک حمله برق آسا ، عــراق را بزانو در میآورد وتسخیر میکند . بعد از عراق نوبت به کویت میرسد . دراینجا ایـــرانیان ساکن امــارات وشیخ نشــینهای خلیج فارس ، پرچم ایران را برفراز همه امارات وشیخ نشینها به اهتزاز درمیآورند وبـدین ترتیب در عرض سه روز همه حوزه های نفتی عـــربستان سعودی بـه تسخیر ارتش ایران در میآید و بــالاخره شاه ( بخوان فـرماندهی ارتش ایران ) دربرابر مقاومت عربستان سعودی دستور میدهد نیروی هوایی ایران از بمب اتـــمی استفاده کند وباین ترتیب منـــاطق نفــتی عربستان بمباران اتمی میشوند .

آخرداستان بسبک همه فیلمهای جنگی آمریکایی که ارتش این کشوردر آغـــاز شکست میخورد وبـــالاخره دراثـر تصادف وشجاعت یک فرد به پیروزی می رسد ، ژنرال فالک آمریکایی که وابسته سفارت آمریکا در ریــاض است با هفده فــانتوم عربستان سعودی از سمت شرق به بالای خرمشهر میرسد ومحوطه پـایگاه هـوایی خرمشهر را زیر آتش میگیرد که در نتیجه سه هواپیمای حامل بمب اتمی نیـــروی هوایی ایران که در گوشه باند این پایگاه پارک شده بودند ، منفجر میشوند .

” … بادهایی که از سمت شــرق میوزند باعث پــراکنده شدن ابـــرهای رادیواکتیو به شهر آبادان ومناطق نفتی اطراف آن شد …”

براساس برنامه پیش بینی شده ارتش ایران در سال ۱۳۶۲ باید دارای این ظرفیت ها باشد :

تعداد کل افـراد قـوای مسلح ایران از ۵۴۰ هزار نفر به ۷۶۰ هزار نفر افزایش می یافت .

–  1500 تــانک مـوســوم به ” شیـــر ایـــران ” که  از  طرف ســازنــدگان

انگلیسی برای شـــرایط ویژه ایــران  طــراحی شده بود  و از هر جهت برتـــانکهای مشابه برتری داشت .  این تانک ها مجــهز به موتورهای نیرومند جدید وتجهیزات دیگری از قبیل توپ ۱۲۰ میلیمتری ، تله متر بالیزر وزرهی از نوع جدید که کلیه دستگاههای آن با کامپیوتر تنظیم ورهبری میشد .

–  800  تانک “چیفتن” با موتور جدید ودارای دستگاههای یاد شده دربالا .

–  460  تانک ” ام  –  60 ” مجهز به دستگاه های جدید وتوپ ۱۰۵ میلیمتری .

–  460 تانک ” ام  –  47 ”  با تغییرات اساسی مناسب ایران و مجهز به توپ ۹۰ مـیلیمتری که امکان تبـدیل آنها به توپ ۱۰۵ میلیمتری وجود داشت

–  250 تانک ” اسکورپیون ” مخصوص عملـیات اکتشـافی وگشتی وتعدادی تانک دیگر از همین نوع که در نظر بود سفارش شود .

از نظر قدرت رزمی توپخانه ، ارتش ایران می باید قدرت آتشی همپایه واحدهای ارتش پیمان آتــلا نتیک شمــالی داشته باشد و قـــراربود درآینده ای نزدیک توپ ۱۰۵ میلیمتری و۱۲۰میلیمتری و۱۵۰میلیمتری وحتی نیرومند تر در کارخانه های داخلی تولید شود .

–  تا سال ۱۳۶۲برنامه تکمیل جنگ افزارها و وسایل نیروی هوایی برپایه ذیل استوار بود .

–  78 هواپیما ” اف –  14″ که مجهز به مــوشکهای فـونیکس با برد ۹۰ میل و رادارنیـــرومند با برد ۱۵۰ مایل که به شش دستگاه پــرتاب موشک مجــهز می بودند ومی توانستند درآن واحد مــوشکهای خود را به شش جهت مختلف پرتاب کنند .

– ۲۵۰ هواپیمای فانتوم با آمادگی کامل و مجهز به بمب های لیزر و دستگاههای منحرف کننده موشک هی دشمن

–  بیش از ۱۰۰ هواپیمای “ای –  اف ۵”

– بیش از ۱۰۰ هواپیمای ترابری “۱۴ وای  –  و ۱۵ وای ”

– ۱۶۰ هواپیمای “اف ۱۶” که سفارش آن به کارخانه سازنده داده شده بود وبرای خرید ۱۴۰هواپیمای دیگرازهمین نوع گفت وگوهایی درجریان بود .

–  7 رادار پرنده موسوم به ” آواکس ” که می توانست در ارتفاع ۳۵۰۰پا پرواز نماید وکنترل نقل وانتقالات نظامی منــطقه را زیر نظر داشته باشد .

– ۲۴ هـــواپیمای بـــویینگ ۷۴۷ ، ۷۰۷ بمنـــظور سوخت رســانی به هواپیماهای درحال پروازکه همواره امکان پروازتعداد زیادی هواپیمای جنگی را درآسمان میداد .

– ۵۷ هواپیمای حمل ونقل ” سی  – 130″ موسوم به هـرکولس جهت جابجایی نـــفرات و تجـهیزات صدها هلی کوپتر از انواع گوناگون که با تکمیل ساختمان وماشین آلات کارخانه هلی کوپتر سازی درپایان ســال ۱۳۵۷

( طـــرحی که مـــتوقف شد ) امکـــان داشـــتن هـــر تعـــداد هلی کوپتر با قدرت وظرفیت رزمی گوناگون به ارتش ایران می بخشید .

علاوه براینها کارخانه های اسلحه سازی ایران امکان تولید سلاحهای زیر را داشت :

–  موشک های ضد هوایی ” سام ۷ ” شوروی .

موشکهای هوا به زمین ” ماوریک ” آمریکایی با کلاهک تلویزیونی بسیار دقیق وبا برد ۱۲مایل که کــارخانه تولید کننده این نوع موشک درشیراز ودر حوادث انقلاب بکلی ویران شد !

موشکهای ضـــد تـــانک  ازنوع  ” تـــاو”  که درنظربود ازنوع مافوق صوت آن با اشعه لیزر درایران ساخته شود .

–  موشکهای ضد تانک روسی  .

–  دستگاههای پرتاب موشک ” تــله گیده ” ازنوع ” دراکون ” با برد یکهزار متر بمنظور استفاده درنیروی زمینی  .  

–  افزایش واحدهای هوابرد از سه تیپ به ۵ تیپ هوا برد .

برنامه تکمیلی نیروی دریایی ایران برای سال ۱۳۶۲ بشرح زیر بود .

–  چـــهار رزم نـــاو هشــت هزار تنی مجــهز به دستگــاه های پـرتــاب موشکهای دریا به هوا سرعتی سه برابرصوت ونیزدستگاههای پرتـاب موشک دریا به دریا با بردی درحدود ۹۰ کیلومتر .

طرحی در دست اجرا بود که این نوع موشک از نظر سرعت به مافوق صوت تبدیل شده وامکان پرتاب آنها از زیردریایی نیزامکان پذیرشود .

– ۱۲ ناوشکن سه هزارتنی مجهز به دستگاه پرتاب موشک هایی ازنوع فوق 

–  12 ناوچه جنگی ساخته شده درفرانسه  .

– ۱۲ زیر دریایی که سفارش آن به کشورهای آلمان فــدرال وهلند داده شده بود .

–  50 هلی کوپتر مخصوص نیروی دریایی  .

– تعداد لازم کشتی های نیروبر وتانکر سوخت برای رفع نیاز نــیروی دریایی  .

تعداد لازم هواپیماهای اکـــتشافی ازنوع “اوریــون” مورد نیاز نیروی دریایی که حوزه عمل ونظـارت و پـاسداری نیروی دریایی ایـــران تنها محدود به خلیج فارس نبود بلکه شامل دریای عمان واقیانوس هند نیزمیشد.

ضمنا کارخانه عظیم تعمیر موتورهواپیما در دست ساختمان بود تا تمام نیازهای تعمیرات ونگهداری هواپیماهای نظامی وغیرنظامی را مرتفع سازد.

حال بخوبی میتوان دریافت که چگونه طرح شوم انــهدام ارتــش ایـران مورد توجه قرار گرفت ، زیرا کاملا مشخص بود که ایران با دارا بودن این ارتش نیرومند ومجهز ، مانع عـظیمی در راه مطامع امپـریالیــستی شـــرق وغـــرب درمنطقه آســیای میانه بود و هر آن میــتوانست که با نیروهای متجاوز واستعمارگردرهر گوشه از منطقه به مصاف برخیزد .

آمریکاییها خوب میدانستند که هرگاه نیروی بالقوه ارتش ایران به یک ایدئولوژی ملی نیز مجهز شود وبجای امرای فاسد و وابسته بآمریکا ، فرماندهان ایرانی زمام این ارتش را بدست گیرند ، دیگر دراین منطقه ازجهان ، جایی برای نفوذهای استعماری باقی نخواهد ماند .

آمـــریکا با بـــررسیهای خود باین نتـــیجه رسید که رژیم شـاه به دلایل گــوناگون برابر نهضت مـــردم ایران که دیر یا زود اوج خواهد گرفت ، قدرت مقـــابله ندارد و در درازمدت ازپای درخواهد آمد . درعیــن حال ارتش ایران روز بروز نیرومند تر میشود وکادرهای آن از قدرت عــمل بالاتری برخوردار میگردند .  نتیجه اینکه اگر یک گــروه ناسیونالیست موفق شود با بسیج افکار عمومی ، قــدرت را در کشور بدست بگیرد و بتواند به آرمان تـــاریخی ایـــرانیان یعنی ” عـــدالـت ” بمفهوم عــمیق وگستـــرده آن جامه عمل بپوشاند ، درآنصورت نیــرویی جدی ، منــافع آمـــریکا وهر قـــدرت دیگر را در این منـــطقه مورد تهدید واقعـی قرار خواهد داد .

آمریکا خوب دریافته بود که اگر چنین نـــیرویی بتواند دراین سرزمــین جانشین هیـــاتهای فـــاسد حاکمه گردد ، درآنصورت با دردست داشــتن چنین ارتشی، دراین منطقه از جهان راه بر هرگونه توطئه استعماری سد خواهد شد .   

دراین نـگرانی آمــریکا تنها نبود ، واحــدهای پــوشالی ودست نشــانده امپـــریالیسم غرب درخـــلیج فارس بسبب حضور صــدها هزار ایــرانی درسرزمینهای تحت حکومتشان ، تــوام با نیرومندی روزافــزون ارتش ایران و تشدید نـــارضایتی برعلیــه هیئت حاکمه ایـران ، دراین نگرانی سهیم بودند هم چنین روسها وجود ارتشی نیرومند ومستقل درایران را مانعی –  ویا دست کم تهدیدی –  برای اجرای برنامه های توسعه طلبانه خود تلقی میکردند .  از اینرو تمام زمینه ها برای متلاشی کردن ارتـش ایران آماده بود .  با توجه به جهاتی که گفته شد ، آمــریکاییها با تــایید ضمنی روســها برآن شدند تا ارتـــش ایـــران را نـــابود کنند تا –  حـتی درصورت استقـــرار یک حـــکومت ملی درمفهوم عمیق وگسترده آن –  ایران نه تنها نتواند نقش آزادگی بخش منطقه ای وجهانی خود را ایفا کند ، بلکه با برتری نظامی همسایگان ، به لاک دفاعی فرو رود .

دراینجا نیز بمانند همه موارد مـشابه در دویست سال اخـیر،” فــراماسونری ” مامور اجرای این طرح شوم شد وبعنــوان شـــروع عملیات اجرایی تــوطئه ، لـــژدار بزرگ سازمانهای مــاسونی ایران (شریف امامی) که سالها درحکومت خودکامه محمد رضا پهلوی ، مشاغل کلیدی کشوررا دردست داشت ، با دریــافت فـــرمانی از سوی شـــاه حکـومت را بدست گرفت .

تا این لحظه ارتش بطور مداوم ومستقیم رودرروی مردم قرار نگــرفته بود ولی برای متــلاشی کردن ارتش می بایست ابتدا روحــیه آنرا درهم شکست ودر درون آن عقده گناه را پرورش داد وسپس آنرا بسوی عدم توازن روحی رهبری کرد تا خود با پای خود بسوی مسلخ روان شود .  

اعــلام حکـومت نظامی از سوی شــریف امــامی و کشتار مردم در روز جمعه خونین –  درشرایطی که اوکابینه خود را بدروغ کابینه آشتی ملی نامیده بود ومردم از اعلام حکــومت نظامی بی خبــربودند – ارتــش را مستقیما رودرروی مردم قرارداد ودستهای اورا بخون هم میهنان خود آغشت .این جـــنایت چنان هــولـــناک وتکــان دهنده بود که درتـــاریخ مشروطیت ایران نظیرنداشت .

بدین ترتیب پس از باز کردن پای ارتــش به خیابانها گـــام دیگری برای درهم کـــوبیدن روحیه ارتش وسهیم کردن آن درجنـــایت وتلاشی آن ازدرون برداشته شد .

گـــام بعدی را آمــریکا ییها با زیـرکی برداشتند ودرحالی که بردن شاه برای آنان حتمی بود ، وی را تشویق کردند که ” ازهاری” رییس ستاد وقت ارتش را به نخست وزیر برگزیند . (۲) 

 این گام بخــاطر آن برداشته شد که ارتش با همه مـوجـودیت آن بطــور رسمی دربرابرمردم قرار گیرد ودرنتیجه روحیه وتوان خود را از دست بدهد و بهــانه لازم را برای متلاشی کردن نهایی وســلاخی کادرهای آن بوسیله رژیم بعدی ، باقی بگذارد وگرنه از نظر نظامی ، کابینه ازهاری فقط شمایل نظامی داشت ویک کابینه نظامی به معنی متـداول ومــرسوم نبود . بهرحال ارتشی که برای مقابله با نیروهای دشمن تعلیم دیده بود، نــاخواسته به یک جنـگ خـانگی کشیده شد ودر برابر ملتی قرار گرفت که خود از آن بـوجود آمده بود ، درنتیجه از درون شــروع به متــلاشی شدن کرد  .

اینک بسقوط کامل ارتش چیزی نمانده بود . 

 پایان بخش نخست. بخش دوم را فردا در تارنما خواهید دید.

گرامی باد یاد و خاطره شهیدان هشت سال دفاع مقدس _وبلاگ رسمی حزب پان ایرانیست

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment مهر ۱ام, ۱۳۸۷

دانلود تاریخچه نهضت- مکتب و حزب پان ایرانیست

پاینده ایران

دانلود کتابچه در چاچوب پی دی اف – ۱۰۷کیلو بایت – ۱۸ رویه

 یکراست از اینجا دانلود کنید

دانلود از سِرور ۲  http://www.mediafire.com/download.php?mnu2mefkzmc

آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر)

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment شهریور ۲۸ام, ۱۳۸۷

نگاهی گذرا به بررسی کاربردی واژه شوونیست

پاینده ایران

نگاهی گذرا به بررسی کاربردی واژه شوونیست

نخستین شخصى که بنظر مى رسد واژه شوونیسم‌ ‌را در ایران بکار گرفته سید حسن تقى زاده بود. او این واژه را در یک متن تحلیلى ـ انتقادى مورد استفاده قرار داده و این همان متنى است که در آن پیش فرض تقى زاده ، این بود که از سر تا پا باید غربى شد. بعدها در خطابه اى تقى زاده ادعا کرد که: “اینجانب در تحریض و تشویق به اخذ تمدن غربى در ایران پیش قدم بوده ام و چنان که اغلب مى دانند اولین نارنجک تسلیم به تمدن فرنگى را در چهل سال پیش بى پروا انداختم که به مقتضیات و اوضاع آن زمان شاید تند روى شمرده شود.”

اما هیچگاه نتوانست منتقدین خود را راضى کند که او اول کسى بوده که این تند روى را کرده و اولین نارنجک تسلیم به تمدن فرنگى را بى پروا انداخته. این گفته ى او نیز صحیح نبود که “اغلب این موضو ع را مى دانند.” بلکه بلعکس مورد قبول اغلب قرار نگرفت. این مقالات ـچند مقاله اى استـکه در دوران جوانى تقى زاده نوشته شده است و اگر چه به لحاظ نظرى ایراد دارد چرا که پیش فرض آن به اندازه ى کافى مبهم است و البته به لحاظ موازین جامعه شناختى مورد ایراد اما به اندازه ى کافى صمیمانه و صادقانه است، چیزى که بعدها کمتر از تقى زاده دیده شد، و تکاپوى اندیشیدن به ایران را توسط یک جوان که در کسوت روحانیت نیز بوده است، نشان مى دهد.
او در این مقالات نظر افرادى را که معتقد بودند گذشته ى ما درخشان بوده است و لذا نیازى نیست در تمامى امور تقلید از غرب کنیم، را شوونیستى مى‌داند چرا که گذشته را بیش از حد بزرگ و درخشان جلوه مىدهند! نقد این مطلب بکار ما نمى آید و این نکته را نیز مى افزاییم که این واژه را به درستى نمیتوان واژه اى دقیق براى وصف هیچ نظرى دانست، چنان که بعدها خود تقى زاده نیز از نظر قبلى خود عدول کرد و بسیارى از سخنانى را که روزگارى شوونیستى خوانده بود تکرار کرد. پس این واژه به شدت نسبى است و چیزى مثل واژه” افراطى بودن “به اندازه ى کافى مبهم.
اما در این جا پرسشى دیگر پیش مى آید، این واژه چگونه به ایران راه یافته و تقى زاده چگونه با آن آشنا شده بوده است؟ از آنجائى که بسیار دور از ذهن است که این واژه در کتب ترجمه شده ى آن دوره بوده باشد، حدسمان این است که آن را در یکى از روزنامه ها خوانده باشد و یا این که از حوزه ى قفقاز به ایران راه یافته باشد و در این صورت مى توان آن را پیش درآمد و حالت جنینى ادبیات چپ روسى ـقفقازى، علیه ناسیونالیسم و ملى گرایى دانست. این واژه به اندازه کافى توان این را دارد که پرخاش هاى سیاسى را رهبرى کند، همان طور که اپورتونیست، بورژوا و … این توان را دارند. به هر حال نحوه ى آشنایى تقى زاده با این واژه به اندازه ى کافى جالب است!
سالها بعد این واژه وصف حالى شد از افراد وطن پرست که چپ و راست در به کارگیرى آن شریک بودند. یکى از تاریخ نگاران انگلیسى که کتابش را با »تقدیم و اخلاص« به “سر ریدر بولارد” سفیر بداندیش در حق ایران تقدیم نموده در قضاوتى نسبت به امیرکبیر مى گوید »ایستادگى میرزا تقى خان در دفاع از حقوق حاکمیت ایران،در سیاست علیه دو دولت نیرومند روس و انگلیس جلوه گر است، گرچه گاه به تعصب در ملت پرستى و شوونیسم‌ ‌مىانجامد.‌
استاد فریدون آدمیت در تحلیل نظر این نویسنده ى انگلیسى سخنى جالب دارد:»انتقاد او]نویسنده انگلیسى[ از امیر از این رهگذر است که توسعه ى نفوذ انگلستان را در خلیج فارس سد کرده بود و به کشتى هاى انگلیسى اجازه تفتیش نمى داد. از این جهت البته اگر حقوق حاکمیت ایران را در طبق اخلاص تقدیم انگلستان ساخته بود مرد لیبرالى‌ ‌به شمار مى رفت.« این قضاوت تیزهوشانه و دقیق استاد آدمیت وجهه نظر نویسندگان و دولت مردان قدرت هاى بزرگ را بر علیه سیاستمداران ایرانى به خوبى نشان مى دهد. بنابراین مى بینیم که ایستادگى در دفاع از حاکمیت ایران مصداق شوونیسم‌ ‌است.
بالعکس تمام رجالى که در دفاع از حاکمیت ایران اصرارى نداشتند همان طور که استادآدمیت اشاره کرده است، به افرادى لیبرال موصوف شدند. مانند هویدا،بازرگان و …اگر این نویسنده انگلیسى کتاب خود را به »سر ریدر بولارد« تقدیم نمى کرد من به شبهه مى افتادم که نکند کار این نویسنده صادقانه شناسایى رگه هاى شوونیستى در رجال سیاسى ایران است؟! اما این امرمسلم است که از شگردهاى قدرت هاى بیگانه این بوده است که با این واژگان افراد وطن پرست و کسانى که تعصبى در دفاع از حقوق حاکمیت ایران داشته اند به حاشیه برانند و در موضعى دفاعى قرار دهند.

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment شهریور ۲۶ام, ۱۳۸۷

کنگره دهم حزب پان ایرانیست برگزار خواهد شد

پاینده ایران

کنگره دهم حزب پان ایرانیست در پیش است

شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست طی بیانیه ای خطاب به خبرگزاری ها و رسانه های کشور، خبر برگزاری کنگره دهم حزب را در تاریخ ۱۲/۷/۱۳۸۷ اعلام نمود.

برای خواندن بیانیه روی پاینده ایران کلیک کنید.

 برگرفته از: وبلاگ رسمی حزب پان ایرانیست

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment شهریور ۲۵ام, ۱۳۸۷

حاکمیت ملت شماره ۱۰۷- نشریه داخلی حزب پان ایرانیست

پاینده ایران

شماره ۱۰۷حاکمیت ملت (نشریه داخلی حزب پان ایرانیست) منتشر شد.

حاکمیت ملت را از پان ایرانیست ها بخواهید. نسخه پی دی اف برای دریافت در زیر آماده شده است.

یکراست از اینجا دانلود کنید  یا از دانلود۱  یا از دانلود۲

(۱.۶ مگابایت)


در این شماره:

مصاحبه سرور محسن پزشکپور در مورد جزایر سه گانه (بخش دوم)
خانه ای در بهشت قلهک ـــ سرور ابوالقاسم پورهاشمی
نظر پان ترکیست ها در مورد ترکان ـــ دکتر عنایت الله رضا
نگاهی گذرا بر تاریخ پان ایرانیسم ــ سرور مهندس رضا کرمانی
بسته پیشنهادی ۱+۱ ــ سرور دکتر آرش خرسند
نبرد بر سر هست و نیست ــ دکتر فرشید سیمبر
حل مسئله اتمی ــ سرور دکتر حسن کیانزاد
کالبد شکافی روشنفکران دینی(بخش چهارم) ــ سرور منوچهر یزدی
حمله به پان ایرانیست ها به بهانه پیش برد طرح تروریستی نسبت به ایرانیان ــ دکتر حکمت
یک دنیا، یک آرزو ــ سرور آرش کیخسروی
جمهوری اسلامی ــ روسیه ــ باکو: سرور مهندس هومن اسکندری
خاک وطن که رفت چه خاکی به سر کنم؟ ــ سرور شاهین فرازدوست
آنچه از استالین می توان آموخت ــ سرور شاهین زینعلی
مصدق را نقد کنیم نه تخریب … از مسیر ساختن آینده ایران خارج نشویم ــ علیرضا افشاری
شط العرب مرگا مرگ ماباد ــ سرور جانفشان
اخبار حزبی
دل آرامی ها

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment شهریور ۲۴ام, ۱۳۸۷

دانلود فایل تصویری سخنان ارتشبد بهرام آریانا

پاینده ایران

ارتشبد  آریانا سرباز فداکار میهن

 ارتشبد بهرام آریانا18شهریور همزمان با سالروز شهادت احمد شاه مسعود ،سالروز درگذشت ارتشبد بهرام آریانا نیز بود که به دلیل همزمان بودن این دو ،نوشتار و فیلم ِامروز ۲۰ شهریور درباره این شخصیت بزرگ ارتشی است. ایشان از افسران ارشد و رده بالای ارتش شاهنشاهی ایران و یک میهن پرست راستین بود که در سالهای پایانی خدمتش در اثر توطئه های دشمنان ایران که از سالیان پیش در ارتش نفوذ داشتند بازنشسته گردید. ارتشبد آریانا یکی از هواداران پان ایرانیسم و نیز از علاقه مندان به سرور محسن پزشکپور رهبر حزب پان ایرانیست بود؛ همزمان با آغاز ۸ سال دفاع مقدس به هنگامی که ناو  “تبرزین” را برای ضربه زدن به جمهوری نوپای اسلامی در آبهای خلیج پارس از نیروی دریایی جمهوری اسلامی ربود، سرور محسن پزشکپور که بر خلاف دیگر مخالفان ِحکومت انقلابی ایران، در حمایت از سرزمین و مردم ایران (و نه حکومت جمهوری اسلامی) در برابر یورش نیروهای عراق موضع گرفت،از ایشان خواست که برای تقویت نیروی دریایی ایران در برابر نیروهای عراقی ناو را به ایران پس دهد که این سرباز بزرگ نیز چنین کرد.در سالهای پس از آن ارتشبد آریانا همراه با دیگر درجه داران و افسران ارتش ایران طرح هایی برای ساقط کردن حکومت جمهوری اسلامی به مرحله عمل در آورد که بدلیل خیانت های گوناگون داخل و خارج ناکام ماند. بخشی از گفتگوی فرزان دلجو (هنرمند سرشناس) از “سازمان جنبش ایران” با ارتشبد بهرام آریانا که سالها پیش از درگذشت ایشان در محل زندگیش در فرانسه انجام گرفته است برای شنیدن آماده است.درود بر روان همه سربازان جان بر کف میهن که تا واپسین نفس به سوگند خود برای دفاع از ایران وفادار ماندند.     زمان این فایل تصویری ۷ دقیقه است.

ارتشبد آریانا و فرزان دلجو در خانه ارتشبد

کیفیت و گنجایش پایین -۴.۵ مگابایت  http://www.mediafire.com/download.php?yzlgvqpzuow

کیفیت و گنجایش بالا – ۹٫۵۱ مگابایت   http://www.mediafire.com/download.php?zazp8vausuh  

 آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر)

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۶ comments شهریور ۲۰ام, ۱۳۸۷

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی