Archive for آبان, ۱۳۸۷

گفتگوی امیر رضا امیر بختیار با صدای آمریکا

گفتگوی امیر رضا امیر بختیار درباره بزرگداشت کوروش بزرگ با صدای آمریکا


روز ۷ آبان روز جهانی کوروش بزرگ گروهی از میهن پرستان خوزستان (پان ایرانیست – جبهه ملی- انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان “تاریانا “-انجمن فرهنگی لربختیاری) در پاسارگاد گردهم آمدند تا به کوروش بزرگ بنیانگذار حقوق بشر در جهان ادای احترام کنند.یار میهن پرست ما امیر رضا امیربختیار از شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت کوروش بزرگ درباره برخود نیروهای امنیتی با باشندگان و حواشی که در این روز رخ داد به جمشیدچالنگی در برنامه تفسیر خبر صدای امریکا گزارش می دهد:

زمان ۴ دقیقه گنجایش ۲٫۱۶ مگابایت

دانلود

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment آبان ۹ام, ۱۳۸۷

۷ آبان روز جهانی کوروش بزرگ

پاینده ایران

۲۹ اکتبر (۷آبان)روز جهانی کوروش بزرگ گرامی باد

  

سر از خاک بردار و ایران ببین که بی تو خراب است ایران زمین

 

متن فرمان کوروش بزرگ ترجمه دکتر ارفعی که بهترین و درست ترین ترجمه آن است. کلیک کنید

برای دانلود فیلمی کوتاه درباره کوروش بزرگ روی پاینده ایران کلیک کنید.

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

۴ comments آبان ۶ام, ۱۳۸۷

اسناد حزب پان ایرانیست – بخش ۱

حزب پان ایرانیست به روایت اسناد

به پایندگی ایران زمین و با درود بر یاران گرامی و خوانندگان ارجمند

از امروز یک بخش دیگر به نام “اسنادحزب‌ پان‌ایرانیست‌ ” به بخش های بایگانی جستاری این تارنما افزوده می شود. این اسناد از کتاب پان ایرانیست به روایت اسناد، تدوین شهلا بختیاری برداشته شده اند که در شهریور ۱۳۸۵ ،در ۴۰۸ صفحه با قیمت ۲۶۰۰ تومان و با شمارگان بسیار کم ۱۰۰۰ جلد منتشر شد.اسناد این کتاب گویای کوشش ها و فعالیت های حزب پان ایرانیست از آغاز در دهه ۳۰ تا انقلاب ۱۳۵۷ می باشد.

این کتاب از مجموعه کتابهای منتشر شده ی مرکز اسناد انقلاب اسلامی است و در دو بخش کلی است. بخش اول “مدخل پژوهشی” که یک بیوگرافی کامل از حزب و کوشش های آن است و بخش دوم و بزرگتر که بیش از سه چهارم کتاب می باشد ، “اسناد وتصاویر” نام دارد که همه اسناد و تصاویر بخش دوم به مرور زمان روی تارنما جای خواهد گرفت.شایان یادآوری است که کتاب دیگری نیز با نام “حزب پان ایرانیست” از آقای علی اکبر رزمجو در سال ۱۳۷۸ از سوی مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شد.چاپ دو کتاب از حزب پان ایرانیست نشانگر اهمیت این حزب در صحنه سیاست چند دهه اخیر ایران می باشد.

    به جزمعرفی کتاب که بخش های بسیار نادرستی درباره عملکرد و فعالیت حزب پان ایرانیست در آن امده است بقیه کتاب در برگیرنده اسناد ارزشمندی از حزب پان ایرانیست است که همگی در حکم تایید عملکرد درست آن می باشد.دو مورد کاملا نادرست و اشتباه در باره حزب با رنگ قرمز نشان داده است. 

تاریخ‌ معاصر ایران‌ بعد از سقوط‌ پهلوی‌ اوّل‌ از جریان‌های‌ متعدد سیاسی‌ حکایت‌دارد که‌ در شکل‌گیری‌ آنها افراد و احزاب‌ مختلف‌ نقش‌ ایفا کرده‌اند. فضای‌ نسبتاً بازسیاسی‌ پس‌ از سقوط‌ رضاخان‌ و حوادث‌ ناشی‌ از اشغال‌ ایران‌ در شهریور ۱۳۲۰ به‌دست‌ نیروهای‌ متفقین‌، زمینه‌های‌ لازم‌ را برای‌ رشد و بالندگی‌ جمعیت‌ها، گروه‌ها واحزاب‌ سیاسی‌ فراهم‌ آورد. در دوران‌ حاکمیت‌ پهلوی‌ دوّم‌ احزاب‌ و گروه‌های‌ سیاسی‌ باهدف‌ مشارکت‌ در قدرت‌ یا پاسداری‌ از نظام‌ حاکم‌، پا به‌ عرصه‌ی‌ وجود گذاشتند. دراین‌ زمان‌ احزابی‌ پدید آمدند که‌ با مد نظر قرار دادن‌ جریان‌های‌ مختلف‌ سیاسی‌ از جمله‌ناسیونالیسم‌ و با تأکید بر عنصر ایرانی‌ به‌ فعالیّت‌ می‌پرداختند. حزب‌ «پان‌ایرانیست‌» باتکیه‌ بر ناسیونالیسم‌ نژادگرا کوشید در وقایع‌ سیاسی‌ کشور سهمی‌ را به‌ خود اختصاص‌دهد؛ امّا پس‌ از کودتای‌ ۲۸ مرداد، به‌ دلیل‌ دکترین‌ حزب‌ که‌ نظام‌ شاهنشاهی‌ را به‌صورت‌ بهترین‌ تعریف‌ و مصداقِ ایده‌ی‌ خود پذیرفته‌ بود، گرایش‌ به‌ حاکمیت‌ در میان ‌پان‌ایرانیست‌ها رخ‌ نمود. این‌ امر سرفصلی‌ جدید در تاریخ‌ حزب‌ بود که‌ فعالیّت‌های‌ آن‌را در قالب‌ اعتراض‌های‌ سیاسی‌ بروز داد. از دیگر فعالیّت‌های‌ آنان‌ توجه‌ به‌ مسائل‌ی‌نظیر بزرگداشت‌ سال‌روزهای‌ تأسیس‌، برگزاری‌ کنگره‌ها و تشکیلات‌ درونی‌ حزب‌ بود.حزب‌ در اواخر دهه‌ی‌ ۱۳۴۰ در مقابل‌ مشی‌ سیاسی‌ رژیم‌ مخالفت‌هایی‌ نشان‌ داد و به‌جدا شدن‌ بحرین‌ از ایران‌ معترض‌ بود، امّا با تأسیس‌ حزب‌ فراگیر رستاخیز در دهه‌ی‌بعد، رهبران‌ حزب‌ پان‌ایرانیست‌ نیز انحلال‌ حزب‌ را اعلام‌ کردند و به‌ جمع‌ آنان‌ پیوستند(دقیقا برعکس است بگونه ای که در این کتاب اسنادی دال بر عدم انحلال حزب و فعالیت های آن در هنگام پیوستن به حزب رستاخیز آمده است!).در حزب‌ پان‌ایرانیست‌، فقدان‌ تعریفی‌ دقیق‌ از فعالیّت‌های‌ حزبی‌، ناکارایی‌ ساختارتشکیلاتی‌ حزب‌ و تصمیمات‌ رهبران‌ که‌ مشی‌ حزب‌ را تعیین‌ می‌نمود، عمر مبارزات‌سیاسی‌ حزب‌ را کوتاه‌ ساخت‌…!!! (اسناد همین کتاب و وجود حزب در صحنه کنونی کوشش های ملی «مانند گردهمایی ۱۰ اردی بهشت۱۳۸۷ به فراخوان سازمان جوانان حزب »،خود گویای همه چیز است)

مرکز اسناد انقلاب‌ اسلامی‌، به‌ منظور معرفی‌ جریان‌ها و گروه‌های‌ فعّال‌ در تاریخ‌معاصر، چاپ‌ اسناد مربوط‌ به‌ حزب‌ پان‌ایرانیست‌ را به‌ سبب‌ ارتباط‌ آن‌ با رخدادهای ‌تاریخی‌، مهّم‌ دانسته‌ است‌.

 سند شماره 1

سند شماره 1 بخش دوم

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment آبان ۲ام, ۱۳۸۷

دانلود کتابچه آشنایی با حزب پان ایرانیست – PDF

پاینده ایران

دانلود کتابچه آشنایی با پان ایرانیست -پی دی اف – ۷۵۹ کیلو بایت

یکراست از اینجا دانلود کنید

دانلود از پیوند دوم  http://www.mediafire.com/?2ndzty91x4r

آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر)

در این جزوه به آنچه مورد نیاز برای آشنایی با پان ایرانیسم می باشد پرداخته شده است:

۱ـ  پان ایرانیسم یعنی چه؟

۲ـ  ناسیونالیسم چیست ؟

۳ـ  درفش پان ایرانیسم چگونه می باشد ؟

۴ـ  چرا آرم و نشان مخالف را برای درفش پان ایرانیسم برگزیده ایم ؟

۵ـ  نوار سیاه بر درفش پان ایرانیسم

۶ـ  سلام حزبی پان ایرانیست ها

۷ـ  سرآغاز یا نیایش حزبی پان ایرانیست ها

۸ـ  هفت پیمان حزبی پان ایرانیست ها

۹ـ  اونیفورم یا لباس حزبی پان ایرانیست ها

۱۰ـ  پاینده ایران , سلام و خداحافظی پان ایرانیست ها

۱۱ـ  کلمه ” سرور ” خطاب  پان ایرانیست ها به یکدیگر

۱۲ـ سرودهای حزبی پان ایرانیستها  

نسخه اچ تی ام اِل را از اینجا ببینید

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment مهر ۲۹ام, ۱۳۸۷

پیامی به مردم آذربایجان به مناسبت سالگرد معاهده ی ننگین گلستان و ترکمنچای

به نام خداوند جان و خرد

پاینده ایران  

از دژهای استوار پاسداری ایران ,از سنگرهای مقاوم پان ایرانیست به شما ای ایرانیان پاک سرشت آذربایجان گرم ترین درودهای خود را پیشکش می کنم بر شما ای آزادگان شریفی که هنوز حادثه ی شوم ترکمانچای روح و روانتان را خلیده و وجدانتان را آزرده است.برخاک پاکی که اشکها و حسرت عباس میرزا,قائم مقام و امیر کبیر را در دل خود چون راز دردناک تاریخی به یادگار دارد,فریاد هزاران هزار شهید سرفرازی را که با یاد خدای ,الله الله گویان به پیشباز خطر رفته و خاک وطن خود پاسداشته اند و ایران را با آخرین نگاههای خود با آخرین نفسهای خود ;با آخرین امیدهای خود به نسلهای بعد سپرده اند , به سینه دارد. شما را باد ای پیشگامان خط,   اراده ی پیروز مندان و قامت قهرمانان تاریخ و شرف و غیرت ایرانی پاک گوهر!

ای هموطنان گرامی تر از جان من ,آذربایجان دیار شریفی است ,خاکش فرزندان خوبی برای ایران پرورده .مادرمان در روزهای سختی بدان دیار امیدها داشته است.تاریخ به یاد ندارد که به حرف بیکسان از راه رفته باشد,تلاش ناپاکان را ناکام گذاشته است.برای پاسداشت ایران دلیران کم مانندی چون آتروپات ,بابک,شاه اسماعیل,ستارخان و ثقه السلام و … به دامان پرورده که همه رزمنده و آرمانخواهانه این خاک پاک را پاسداشته اند.آیا شما نیز بدین رزم آماده اید ,آیا خود را برای کوشش و نبرد به راه ایران مهیا داشته اید ,آیا این خواسته, این رسالت چون شرری در اندرون سینه هایتان شعله ور شده و بالا گرفته است!آیا گوهر پاکتان را پاس داشته اید ,آیا دست ناپاکان و کج اندیشان را از آن دیار پاک کوتاه کرده اید !آیا شرور بد طینت از هیبت شما ,از ترس به دخمه های تاریک خود جسته اند؟یا نه در بازار کج اندیشی و فریب و بد طینتی سوداگری می کنند؟آیا این شیران هستند که بیشه را پاس می دارند یا زوزه ی گرگان است که گوشها را می خراشد و روانها را می آزارد؟

کوششهایی که در این دیار به همراه دیگر فرزندان وطن برای وحدت ایران زمین و زدودن آثار ضعف و سستی ,فتور و شکست به عمل آمد,با همه ی دلاوریها ,خود گذشتگیها و ایثارها ,هنوز نتوانسته شاهد مقصود به آغوش کشد!آیا برای خیزشی دوباره برای نیرومندی دگر باره تاب و توش نگرفته اید!؟آیا شمائید که چون صلا داده شود که کیست که “پیمان بسته است با خدای خود ,با خون خود ,که مام میهن را تا واپسین دم پاس دارد؟مرزها را از گزند اهریمنان” در امان دارد؟فریاد بر میدارید ما.

شماراست که ماران زهرداری که در گوشه هایی پنهان شده و انبان پر از زهر می کنند بدیده بگیرید,پادزهرها بسازید و یک لحظه آرامشان نگذارید !مبارزه ی بزرگی داریم.سینه به سینه ,نفس به نفس بداندیشان را مهار کنید .با خردورزی و روشنگری سر ماران را فرو کوبید و صدای گرگان بشکنید .آنان در شکل گیری حکومتهای مشروطه گذر به دموکراسی و امکان تحقق شرایط پایبندی به حقوق بشر که نیاز ملی است و مقدمه ی قدرتمندی موانع جدی هستند و حیات ملی ما را با خطرات عدیده ای مواجه می کنند.نگذارید بذر فاسد این بد انیشان در مزرعه ی حیاتمان علفهای هرز پدید آورد.آنگاه مهیا شوید برای قدرتمندی و سربلندی ایران .این همان راهی است که خواست و کشش فطری ماست که ازآن دور افتاده ایم .به طبیعت خود بازگردیم .ندای درون خود را بشنویم که ما را به سربلندی و عظمت و مهی فرا می خواند .ترس را خوب بشناسید تا مبادا در میانه ی راه راهتان زند اما مسحور آن نشوید.با تدبیر و دلی پر امید پای در راه عبور از این گردنه ی سخت تاریخی بگذارید که آنسوی این پایمردی ,این ایستادگی ,این ایمان غلبه بر احوال بیمار و افتادگی و شکستهاست.

                                                                                                حجت کلاشی

                                                                               مسوول سازمان جوانان حزب پان ایرانیست

Add comment مهر ۲۷ام, ۱۳۸۷

با پان ایرانیسم و حزب پان ایرانیست آشنا شویم

با
پان ایرانیسم و
 
حزب پان ایرانیست
آشنا شویم
پاینده ایران

در این جزوه به آنچه مورد نیاز برای آشنایی با پان ایرانیسم می باشد پرداخته شده است:

۱ـ  پان ایرانیسم یعنی چه؟

۲ـ  ناسیونالیسم چیست ؟

۳ـ  درفش پان ایرانیسم چگونه می باشد ؟

۴ـ  چرا آرم و نشان مخالف را برای درفش پان ایرانیسم برگزیده ایم ؟

۵ـ  نوار سیاه بر درفش پان ایرانیسم

۶ـ  سلام حزبی پان ایرانیست ها

۷ـ  سرآغاز یا نیایش حزبی پان ایرانیست ها

۸ـ  هفت پیمان حزبی پان ایرانیست ها

۹ـ  اونیفورم یا لباس حزبی پان ایرانیست ها

۱۰ـ  پاینده ایران , سلام و خداحافظی پان ایرانیست ها

۱۱ـ  کلمه ” سرور ” خطاب  پان ایرانیست ها به یکدیگر

۱۲ـ سرودهای حزبی پان ایرانیستها  

برای خواندن جزوه روی ادامه نوشتار کلیک کنید

(بیشتر…)

۴ comments مهر ۲۵ام, ۱۳۸۷

دیدگاه پان ایرانیست ها در مورد نقاط مرزی کشور و اغتشاش در این بخش ها

پاینده ایران
 
در چند سال گذشته درنوارهای مرزی ایران برخی از گروه های مسلح پدید آمده اند موجب ناامنی،اغتشاش و درگیری های مسلحانه و در نتیجه به شهادت رسیدن مرزبانان کشورمان می شوند.این گروه ها تلاش دارند با یارگیری از مردمان فقیر این مناطق لایه ی اجتماعی برای خود دست و پا کرده و حرکت خود را حرکتی مشروع و اجتماعی جلوه دهند.
دیدگاه حزب پان ایرانیست در مورد این گونه گروه ها را می توان در موارد ذیل خلاصه نمود:
یکم: باید دقت داشت که وضعیت اقتصادی این مناطق (سیستان و بلوچستان و کردستان) به قدری وخیم است که مردمان شهرهای این استان ها به سختی زندگی خود را پیش می برند و بیشتر جوانان دارای شغل مناسب و آبرومندی نمی باشند.ایجاد کارخانه ها و شرکت های تولیدی و سرمایه گذاری های متناسب با اقلیم این استان ها بایستگی درجه اول در این مناطق به شمار می رود.
دوم:وابستگی این گروه های واپسگرا به دولت های اجنبی و بیگانه امروز از دیده کسی پنهان نیست.آنان  عملا یا در پی ترویج فرقه های ضد ایرانی و ضد شیعی در میان مردم ایران می باشند (وهابیت) و یا در پی آسیب زدن به تمامیت سرزمینی کشور.اخیرا نیز دیده می شود که گروه های مروج وهابی گری در مناطق کردنشین ایران تلاش می کنند تا با منحرف کردن جوانان کرد، آنان را به سوی خود جذب نمایند.همین روند در شهرهای شمال شرقی ایران و مناطق سنی نشین پیگیری می گردد.
از همین رو برخورد قاطعانه با چنین اشراری و خنثی نمودن آنها لازمه ایجاد آرامش و امنیت در کشور می باشد. وطن پرستان هیچ گونه مشروعیت و اعتباری برای اشرار مسلح که مرزهای کشور را به آشوب می کشانند و سربازان مرزدار به شهادت می رسانند قائل نیستند.به ویژه یادآوری این نکته نیز خالی از لطف نیست که پنهان شدن این گروه ها در پشت نام های فریبنده ای چون آزادی برای ایران و دموکراسی و … دامی بیش نیست.کسانی که در صدد برقراری آزادی سیاسی و دموکراسی هستند هیچگاه از طریق اعمال خشونت های قرون وسطایی وارد میدان نشده و نخواهند شد.
سوم:برقراری هرگونه ثبات اجتماعی و مرزی در این مناطق پیوند مستقیم دارد با رعایت نکات ذکر شده در فقره یکم این نوشتار.یعنی بدون ایجاد فرصت های شغلی و اقتصادی برای مردمان محروم مرز نشین، هرگز نمی توان شاهد وضعیت بهتری بود.در نتیجه از دید ما پیش بینی برخوردهای نظامی در این مناطق به تنهایی کافی نمی باشد و لازمه ثمر بخشی این اقدامات برنامه ریزی های دقیق اقتصادی و رفاهی است.
         پاینده ایران

برگرفته از:وبلاگ رسمی حزب پان ایرانیست

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment مهر ۲۴ام, ۱۳۸۷

گستاخی جدید شیخ نشین کویت: ایرانی ها مشرک و بدتر از کفار غرب !

حمله ای دیگر به تمامیت ارضی ایران و سکوت حاکمیت فرقه ای

روزنامه‌های «الوطن»، «القبس» و «السیاسه» کویت، که همه روزه میزبان یادداشت‌ها، مقالات و تحلیل‌های ضدایرانی است، با دستاویز قرار دادن مقاله «کیهان»، شریعتمدای به انتشار مقالات گوناگونی پرداختند، که حجم آن طی هفته گذشته به بیش از سی مقاله و گزارش می‌رسد.

در این مطالب، ضمن تخریب و زیر سؤال‌ بردن حاکمیت ارضی و منافع ملی کشورمان، اقدام «کیهان» را نشان‌دهنده سعی ایران برای سیطره بر منطقه دانستند و آشکارا ایران را به ایجاد فتنه در منطقه، عراق، یمن، لبنان، فلسطین، سوریه، مغرب و مصر متهم کردند.

«در همین حال، «عبدالعزیز العتیبی»، از علمای کویتی و دارنده دکترای شریعت اسلامی، در مقاله‌ای در روزنامه «الوطن» ـ چاپ کویت ـ با ذکر این مطلب که فارس‌ها (ایرانی‌ها) دشمنان اسلام و مسلمین بوده و بدتر از کفار غرب هستند، نوشته است: «یهود و نصارای کشورهای غربی از نزدیکان به دین اسلام هستند و فارس‌ها و مجوسی‌ها به دور از دین اسلام هستند زیرا آنها اهل کتاب بوده‌اند که این امر نشان می‌دهد فارس‌ها و مجوسی‌ها به دین اسلام هیچ نزدیکی ندارند. »

اصطلاح مجوسی‌ها که صدام حسین آن را علیه ایران در جنگ هشت ساله استفاده کرد، مورد استقبال مقاله‌ نویسان مطبوعات کویتی از جمله روزنامه‌های «الوطن» و «السیاسه» است دارای بالاترین حمایت مقامات دولتی کویت هستند.

العتیبی در ادامه مقاله خود که در روزنامه متعلق به یکی از شخصیت‌های خاندان حکومتی کویت است، می‌نویسد: «فارس‌ها قصد دارند امپراطوری از دست رفته کسری را که بر نیمی از جهان سیطره پیدا کرده بود، زنده کنند که این باعث نگرانی و گسترش فتنه و ناامنی است اما کسری هلاک شده است و گنج‌های آنها در راه خدا تقسیم شده  است».

این مفتی کویتی، اقدامات ایران را با هدف بازگشت به دوران پادشاهی کسری قلمداد کرده است و می‌افزاید: «فارس‌ها قومی هستند که همیشه در طمع‌های سیاسی و طایفی بوده‌اند و کسانی که مایلند با آنها روابط برقرار کنند، باید بدانند فارس‌ها دشمن خدا و پیامبر اسلام هستند و من نسبت به پیروان کسری و ارتباط با آنها هشدار می‌دهم و امیدوارم دشمنان خود را بشناسید تا خداوند پیروزی و سلامت را برای شما بیافریند»

این شخصیت سلفی ـ وهابی فراموش کرده است که ایرانیان تنها قومی بوده‌اند که از دیرباز به خداوند اعتقاد داشته‌اند و اعراب در عصر جاهلیت بوده‌اند.

در همین روز، «ابو ایاد اهوازی» یک عضو دفتر سیاسی حزب آزادیبخش عربی برای آزادی اهواز! (استان خوزستان) نیز در مقاله‌ای در روزنامه «السیاسه کویت( که آشکارا خود را پایگاه عرب‌های جدایی طلب خوزستان دانسته است)، خوزستان را «سرزمینی اشغال‌شده توسط ایران» دانسته و نقش ایران را در تحولات اعراب تخریبی و توسعه‌ طلبانه ذکر کرده و بدون در نظر گرفتن حمله اعراب توسط عراق علیه ایران نوشته است: «فارس‌ها در تعامل با اعراب همیشه مانع اصلی پیشرفت اعراب در طول تاریخ بوده‌اند».

در ادامه نیز، «طلال عبدالکریم» در روزنامه «القبس» که سرمایه‌گذار و صاحب‌امتیاز آن، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس این کشور است، در یادداشتی از اعراب خواسته است در مقابل ادعای ایران خواستار سرزمین‌های تاریخی خود!! از جمله ال احواز(خوزستان) و المحمره (خرمشهر) شوند.

 روزنامه القبس» که به تازگی به جرگه مطبوعات ضدایرانی در کویت پیوسته است، همچنین در مقاله‌ای دیگر، با نام بردن از سواحل جنوبی ایران به سواحل اعراب، سابقه استقلال بحرین را قرن‌ها پیش دانسته است! ».

این مطالب، تنها گوشه‌ای از مقالات این مطبوعات در یک روز است. این در حالی است که روزنامه «الوطن» به سرپرستی «شیخ علی خلیفه الصباح» عضو خاندان حکومتی، روزنامه «القبس» به سرمایه‌داری و صاحب‌امتیازی «محمد الصقر»، رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس کویت و روزنامه «السیاسه» نیز به سردبیری «احمد جارالله» اداره می‌شود که ولیعهد، نخست‌وزیر و شماری از مقامات عالی‌رتبه کویت چندی پیش این روزنامه را تریبون بیان مطالب صادقانه و آزاد قلمداد کرده بودند.

ز شیر شتر خوردن وسوسمار       عرب رابه جایی رسید است کار

که   تاج   کیانی   کند  آرزو           تفو بر تو ای چرخ  گردون تفو

با سپاس از :جنبش آزربایجان برای یکپارچگی و دمکراسی

بخش دسیسه های ضد ایرانی را ببینید.

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment مهر ۲۳ام, ۱۳۸۷

سالی که نکوست از بهارش پیداست – باراک اوباما و مسأله حقوق بشر در ایران

باراک اوباما و مسأله حقوق بشر در ایران

سرور دکتر حسن کیانزاد

دکتر کیانزاد

در خبرها آمده است که باراک اوباما کاندیدای ریاست جمهوری حزب دموکرات، آماده است در صورت پیروزی در انتخابات، بدون قید و شرط با سردمداران نظام حاکم در ایران وارد مذاکره شود و در این راستا، برقراری روابط دیپلوماتیک را، بهترین راه برای فشار بر رژیم ایران میداند. به نظر ایشان، دیپلوماسی «مستمرو  فعال» همراه با تحریم‌های شدید قادرند مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، شود. همچنین باراک اوباما می‌خواهد در صورت پیروزی در انتخابات، به ایران پیشنهاد کند که اگر از برنامه‌های هسته‌ای خود منصرف شود و از تروریسم دست بردارد، آمریکا از سرمایه‌گذاری های ‌خارجی در ایران پشتیبانی کرده و برای ایران امکان عضویت در سازمان جهانی تجارت را فراهم خواهد آورد. به گفته اوباما، اگر ایران به خواست او پاسخ مثبت ندهد و به «رفتار نگران‌کننده»ی خود ادامه دهد، از نظر اقتصادی ضرر خواهد کرد و خود را به انزوای سیاسی خواهد کشاند.
کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا آقای باراک اوباما که میلیونها آمریکایی ناراضی و روی برتافته از سیاست‌های کلی جرج بوش و بویژه جنگ درعراق، چشم امید به او بسته‌اند و همچنین بسیاری از دولتمردان در اروپا و مردمان‌اش، نابردبارانه در انتظار پیروزی‌ او روزشماری می‌کنند، باید که از منظر سیاست خارجی, در برخورد با یک چنین رویکردهای ساده‌نگرانه که از واقعیت‌های سیاسی روز بدور اند،  نگران پیامدهای ناسازوار آن در آینده، باشند. در این میان، رسانه‌های گروهی در رابطه‌ با بی‌تجربگی باراک اوباما در پهنه سیاست‌ خارجی ‌بسیار گفته‌ و نوشته‌اند و بهمین سبب هم، گزینش سناتور «بایدن» به عنوان معاون ریاست جمهوری که از دانش سیاسی و تجربه و آزمون سی ساله بویژه در عرصه سیاست خارجی، برخوردار است, به این خاطر بود که او این کاستی‌ و کم‌اگاهی ریاست جمهور احتمالی آمریکا را  کارشناسانه با ارایه نظر، برطرف کند. اما به نظر می‌رسد که این کارشناس امورسیاست خارجی, خود  در نگاه به راه حل های سیاسی مشکل گشا با آقای باراک اوباما همداستان و هم‌آهنگ باشد.  و یا اینکه اختیاریک چنین مواضعی تنها جنبه تبلیغی  انتخاباتی داشته برای جلب همه ی آن مردمی که از سیاست‌های دوران هشت ساله‌ ریاست جمهوری جرج بوش، بویژه, بحران در خاورمیانه و همچنین اوضاع نابسامان و از هم گسیخته ی اقتصادی به ستوه آمده‌اند, که ما امروز نه تنها در آمریکا، بلکه در اروپا هم شاهد آن می باشیم. با این پیشگفتار، می توان به گونه‌ی زیر به تحلیل رویکردهای بیان گردیده از سوی آقای باراک اوباما، که در فراز آوردیم، پرداخت:
الف – سناتور باراک اوباما باید که از کم و کیف مذاکرات پیگیر و جدی ی نه تنها آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین (IAEA) بلکه دیگر نهادهای جهانی از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحاد اروپا و تصمیمات گروه ۱+۵ و چهار قطعنامه تصویبی ی که تشدید تحریم‌های اقتصادی و دیگر توبیخ‌های سیاسی را تاکنون بهمراه داشته است، اگاهی داشته و بداند که تمامی آن گفت و شنودها با نمایندگان آن حکومت جابر و غاصب در ایران، فرایندی جز وقت‌گذرانی و سردرگمی، بهمراه نداشته است. زیرا که مافیای حاکم بر کشورما، یعنی ملایان و رئیس جمهور روان پریش و بی خرد و ناسزاگویش را نه با دیپلماسی «مستمر و فعال»، که به آن اشاره بردیم می توان سرعقل آورد و نه با تحریم‌های نیم‌بندی که حاکمیت غارتگر را از آنها باکی نیست، بلکه تنها عرصه زندگی را بر میلیونها مردم تنگدست و محروم جامعه ی ایران محدودتر کرده و به فقر و درماندگی فزاینده آنها بیشتر دامن می زند.
ب- سناتور باراک اوباما باید بگوید، چگونه میتوان با سردمداران تروریست و تروریست پرور حکومتی توتالیتر و فاشیست مذاکره کرد, که در سی سال گذشته بر مردم ایران خشن‌ترین استبداد مذهبی را تحمیل کرده و تمامی آزادیهای مندرج در منشور جهانی حقوق بشر  را  به نام مذهب و ولایت کاذب از سوی خدا, بربرانه لگدمال اباطیل و مُهملات قرون وسطایی خود کرده است. و همچنین چگونه او می خواهد بدون هرگونه «قید و شرطی» با آن حکومتگران افسارگسیخته, که در عرصه ی سیاست جهانی با تنش آفرینی پیگیر در خاورمیانه و پشتیبانی آشکار از گروههای تروریست اسلامیست و انکار بی شرمانه ی هولوکاست از سوی رئیس جمهور آن, که نابودی اسرائیل را هرروز لافزنانه به دور از عواقب سهمگین اش برزبان می آورد, به سخن بنشیند و از آنان بخواهد که از «برنامه ی اتمی» خود, دست بردارند؟    آن هم برنامه ای که, تنها تولید تسلیحات اتمی را آماج دارد برای باج گیری و پیش برد خواست های تنش آفرین و جنگ افروزانه در منطقه و جهان, که کمترین اش نابودی اسراییل را در پیش دارد و برپایی حکومت جهانی ی اسلامی بنا بر گفته ی رئیس جمهور هذیان گویش احمدی نژاد.
پ- آقای اوباما می‌خواهد در صورتیکه حکومتگران در ایران از برنامه‌ غنی سازی اورانیوم چشم بپوشند، از سرمایه‌گذاری‌ خارجی در ایران پشتیبانی کرده و امکان عضویت ایران در سازمان تجارت جهانی را فراهم آورد. اما اگر ایران به خواست او پاسخ مثبت ندهد و به رفتار «نگران‌کننده» خود  ادامه دهد، از نظر اقتصادی ضرر خواهد کرد و خود را به انزوای سیاسی خواهد کشانید. با توجه به این سخنان به نظر می رسد که باراک اوباما,  که میلیونها مردم جهان و آمریکا به او به گونه‌ ی یک «مُصلح» و دادگستر و آزادیخواه چشم دوخته اند، چونان همگنانش در بستر سیاست ک
لان

Add comment مهر ۲۰ام, ۱۳۸۷

دانلود گفتگوی سرور مهندس کرمانی با برنامه سیمای همبستگی ملی ایرانیان

پاینده ایران

گفتگوی روز سه شنبه ۱۶مهرماه سرور مهندس رضا کرمانی با خانم مریم افشاری از برنامه سیمای همبستگی ملی ایرانیان که از کانال جهانی پارس پخش شد برای دانلود آماده است.در این برنامه مهندس رضا کرمانی عضو شورایعالی حزب پان ایرانیست در مورد شرایط دشوار حزب برای برگزاری کنگره و همچنین احضار ، بازجویی و تهدید اندامان شورای عالی رهبری و دیگر اعضای حزب در اهواز و دیدگاه های حزب در باره منافع ملی سخنانی بیان داشتند.    

ابتدا  آموزش دانلود فایل ( از مدیا فایر) را ببینید.

دیداری در چارچوب wmv زمان ۱۶ دقیقه

 دانلود با کیفیت  پایین – ۵.۰۸ مگابایت  http://www.mediafire.com/?timwm4jmukd

دانلود با کیفیت بالا –  ۱۸.۶۴ مگابایت   http://www.mediafire.com/?mdalaweyzcu

اگر اینترنت پرسرعت دارید می توانید همه برنامه را آنلاین در تارنمای سیمای همبستگی ملی ایرانیان از

 اینجا ببینید.

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment مهر ۱۹ام, ۱۳۸۷

گفتگوی سرور زهرا غلامی پور دبیرکل حزب پان ایرانیست با روزآنلاین

دبیرکل جدید حزب پان‌ایرانیست در مصاحبه با روز:‏ – چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۸۷ [۲۰۰۸٫۱۰٫۰۸]  

کار زیر زمینی نمی کنیم در زیر زمین کار می کنیم !

نوشین جعفری: به دنبال عدم برگزاری کنگره‌ی حزب پان ایرانیست و احضار اعضای شورای عالی رهبری این حزب به وزارت ‏اطلاعات، با خانم زهرا غلامی‌پور (صفارپور)، دبیرکل جدید این حزب به گفت‌وگو نشسته‌ایم.خانم غلامی پور می گوید: ‏‏”مسأله‌ی اصلی این است که اصل تحزب نهادینه شود والا در حکومتی که تحزب را برنتابد و دائماً احزاب غیروابسته را ‏تحت فشار قرار دهد شرکت در انتخابات چه معنی دارد؟”‏

***

‎‎طی هفته‌های اخیر خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه حزب پان‌ایرانیست تصمیم دارد کنگره‌ی دهم این حزب ‏را در تاریخ ۱۲ مهرماه برگزار کند اما این اتفاق نیفتاد. دلایل عدم برگزاری کنگره را شرح  دهید‎ ‎:

یکی از برنامه‌های مدون حزب پان‌ایرانیست این است که طبق اساسنامه، برای تغییر مدیریت داخلی حزب هر سه سال ‏یک بار کنگره‌ی داخلی برگزار کند و اعضای حزب دور هم جمع شوند و مواردی راکه ضروری می‌دانند به بحث و ‏گفتگو بگذارند. اما متأسفانه پس از برگزاری کنگره‌ی نهم، در این چند سال اخیر امکان برگزاری کنگره پیش نیامد. از ‏تیرماه سال ۱۳۸۴ چندین بار کنگره‌ی دهم حزب به سوی برگزاری رفت، حتی یک بار هم کار به برگزاری کشید، اما ‏نیروهای امنیتی با حضور در محل برگزاری کنگره مزاحمت‌هایی ایجاد کردند و جلوی ورود اندامان حزب و میهمانان ‏را به محل برگزاری کنگره گرفتند. دبیرکل وقت، آقای دکتر زنگنه هم بر اساس تصویب شورای عالی رهبری به دلیل ‏اینکه نمی‌خواستند مشکلات و درگیری خاصی پیش آید از اعضای حزب تقاضا کردند برگردند تا درگیری ایجاد ‏نشود.اما امسال تصمیم گرفتیم این کنگره را به صورت علنی برگزار کنیم، به خبرگزاری‌ها هم اطلاع دادیم ولی ‏متأسفانه از چند روز پیش از برگزاری کنگره، تهدیدها از سوی دستگاه‌های امنیتی آغاز شد. تا آنجا که از سوی نیروی ‏انتظامی اماکن با من تماس گرفتند و آقایی که خودشان را سرهنگ رضایی معرفی کردند مرا مورد اتهام، اهانت و ‏توهین قرار دادند و حتی گفتند که شما اشرار را در خانه‌ات جمع می‌کنی که من این مطلب را نپذیرفتم و اعتراض کردم. ‏گفتم دفتر حزب پان‌ایرانیست در زیرزمین منزل من جای دارد، اما ما کار زیرزمینی نمی‌کنیم، کار خلاف جهت قانون ‏اساسی نمی‌کنیم؛ خود من و دیگر دوستانمان التزام عملی به قانون اساسی داریم ولی متأسفانه در آن گفتگوی تلفنی تهدید ‏شدم که در خانه‌ام را پلمپ می‌کنند. سپس تعدادی دیگر از دوستانمان و اعضای شورای عالی رهبری حزب از جمله ‏سروردکتر زنگنه، سرور جعفری، سرور یزدی و سرور کرمانی را حضوراً خواستند. پس از مواجه شدن با تهدیدهای ‏مکرر تصمیم گرفتیم در نشستی فوق‌العاده مسائل را بررسی کنیم. از آنجایی که تهدیدمان کرده‌بودند که نیروهای انتظامی ‏را برای برخورد فیزیکی می‌فرستند، در آن نشست مصلحت حزب را در این دیدیم که کنگره را برگزار نکنیم. اما باید ‏بگویم اگر کسانی فکر می‌کنند ما عقب‌نشینی کردیم واقعیت این است که چنین نیست بلکه مصلحت حزب برای ما مهم‌تر ‏از برگزاری کنگره بود که با توجه به فشار موجود نتوانیم با شرایط مطلوب و بصورت اساسنامه‌ای برگزارش کنیم و ‏حتی نتوانیم کارهای اساسی خود را به انجام برسانیم.‏

‎‎از گوشه و کنار شنیدیم که در جلسه‌ی شورای عالی رهبری حزب پان‌ایرانیست شما به عنوان دبیرکل این ‏حزب برگزیده شدید. این یک اتفاق تاریخی است. چطور شد که این اتفاق رخ داد و نظر خودتان در خصوص انتخابتان ‏به عنوان دبیرکل یکی از احزاب ایران چیست؟‎‎

بعد از اینکه ما لازم دیدیم کنگره را تشکیل ندهیم، شورای عالی رهبری حزب پان‌ایرانیست بر آن شد که تصمیمات ‏جدیدی را برای مدیریت حزب اتخاذ کند و از آنجایی که خود من بیش از ۴۵ سال و از دوران کودکی با حزب ‏پان‌ایرانیست آشنا بودم، با علاقمندی به سرزمینم، این اندیشه در من چنان رسوخ کرد که احساس کردم که به عنوان یک ‏زن ایرانی می‌توانم مؤثر واقع شوم. با توجه به شناختی که از حزب پان‌ایرانیست داشتم و می دانستم این حزب همیشه ‏به دنبال شایسته‌سالاری است و از آنجایی که وقتی در فرهنگ و نظام فرهنگی جامعه‌ی خودمان و تاریخ گذشته‌مان ‏مطالعه می‌کنیم می‌بینیم که زن همیشه چه از نظر فرهنگی، چه از نظر اجتماعی نقش مؤثری داشته، ومسلماً حضورش ‏در عرصه‌ی سیاست هم مفید است؛ بخصوص اینکه در این سی سال اخیر جامعه‌ی زنان ثابت کردند بیش از هر قشر ‏دیگری برای گرفتن حقوقشان فعالیت و پافشاری و در صحنه‌ی مبارزات مدنی ملت ایران حضور پررنگ‌تری دارند. ‏من هم به عنوان یک زن پان‌ایرانیست، یک ایرانی عاشق سرزمین بزرگ ایران و معتقد به تمامیت ارضی مملکتم ‏احساس می‌کنم در شرایطی قرار گرفتم که بایدخودم را به عنوان کاندیدای دبیرکلی حزب پان‌ایرانیست به اعضای ‏شورای عالی رهبری این حزب معرفی کنم. حال خوشحالم که اعضای شورا با حداکثر آرا مرا انتخاب کردند و آرزو ‏می‌کنم که لیاقت این مسئولیت بزرگ را داشته‌باشم؛ هرچند می‌دانم ممکن است با خطراتی هم روبه‌رو شوم ولی با تمام ‏این‌ها به خاطر عشقی که به وطنم دارم وبه خاطر شناختی که از اندیشه‌ی پان‌ایرانیسم دارم این خطر را هم به جان ‏می‌خرم.‏

‎‎به‌طور کلی نقش زنان را در مبارزات ملت ایران چگونه ارزیابی می‌کنید؟‎ ‎

من در بسیاری از تجمعات حضور داشتم و نقش زنان را خیلی پررنگ‌ و شجاعانه‌ دیدم. زن در جامعه‌ی امروز ما هم ‏مادر است، هم اداره‌کننده‌ی خانواده است، هم می‌تواند و باید هم بتواند در مبارزات اجتماعی نقش مؤثر را ایفا کند. ما در ‏دوران جنگ هم دیدیم که زنان جامعه در نبود مردانشان چگونه زندگی را چرخاندند، چگونه یک تنه کار کردند و ‏فرزندانشان را اداره نمودند. این نمونه‌ایست از فعالیت زن ایرانی. در هر صورت ما وارث زنان بزرگی در تاریخمان ‏هستیم، اگر دختران و زنان جامعه‌ی ما دریابند که زن ایرانی چه شخصیتی در تاریخ خود داشته مسلماً از این موقعیتی ‏که دارند، بالاتر و جلوتر خواهند رفت.‏

‎‎چندی است که بحث درباره‌ی انتخابات ریاست جمهوری دهم، گروه‌های فعال سیاسی (از دولتی گرفته تا ‏غیردولتی) در ‏ایران را به خود مشغول کرده‌است. شما فکر می‌کنید با توجه به وضعیت احزاب و تشکل‌ها در ایران، در ‏انتخابات ریاست جمهوری بایدچه رویکردی داشت؟‎ ‎

اگر احزابی که ریشه‌ها یا سابقه‌ی دیرینه دارند یا در درون مردم به گونه‌ای شناخته شده‌باشند که مردم بپذیرند احزابی که ‏فعالیت می‌کنند برای رسیدن یک گروه خاص به قدرت نیست بلکه برایشان مسئله‌ی مردم و ملت‌سالاری، جامعه و منافع ‏ملی‌شان مطرح است، اگر احزاب و تشکل‌ها به آن سمت بروند، مسلماً مردم به راحتی می‌توانند با شناختی که پیدا ‏می‌کنند به آن حزبی رأی بدهند که کاندیدایش برخاسته از این دیدگاه باشد. اگر نه، احزاب به صورت مقطعی و فقط به ‏خاطر اینکه فردی را از بین خودشان انتخاب کنند پدید آیند، برای رسیدن به یک موقعیت، آن هم برای یک گروه خاص، ‏متأسفانه هیچ‌گونه موفقیتی نخواهندداشت. مسأله‌ی اصلی این است که اصل تحزب نهادینه شود والا درحکومتی که تحزب ‏را برنمی تابد و دائماً احزاب غیروابسته را تحت فشار قرار می دهد، شرکت در انتخابات چه معنایی دارد؟ قطعاً توجه و ‏رویکرد احزاب ملی به این نوع انتخابات باید منفی باشد.‏

‎‎پان‌ایرانیست‌ها در این راستا چه برنامه‌ای دارند؟‎ ‎

حزب پان‌ایرانیست معتقد است که هر ایرانی باید در تعیین سرنوشت خود کوشا باش؛ بخصوص باید در انتخاباتی که ‏می‌تواند برایش سرنوشت‌ساز باشد، شرکت بکند. اما با توجه به شرایط کنونی ایران که کاندیداها باید مورد تأیید یک ‏گروهی مثل اعضای شورای نگهبان باشد، حزب پان‌ایرانیست چنین حرکتی را نمی‌پذیرد. ما معتقدیم مردم باید بدون ‏واسطه کاندیداهای خود را شناسایی کنند، نه اینکه افراد خاصی روی کاندیداها صحه بگذارند. از این جهت تا زمانی ‏که در نظام جمهوری اسلامی قوانین به این گونه باشد و شروط خاصی را برای افراد می‌گذارند، و تا زمانی که ‏باصطلاح آن مصلحت‌اندیشی‌های حکومتی وجود دارد، حزب پان‌ایرانیست نه حاضر به معرفی کاندیدا است و نه ‏شرکت کردن در انتخابات را جایز می‌داند. ولی اگر شرایط به گونه‌ای باشد که آن چند بند خاص را از روی این ‏قوانین بردارند و به من به عنوان یک فرد ایرانی یا هر پان‌ایرانیست دیگری اجازه بدهند که مردم مستقیماً کاندیدا‌ها ‏را شناسایی و بررسی کنند و بعد رأی بدهند، حاضر به شرکت هستیم؛ در غیر این صورت تا زمانی که قوانین ‏به این گونه است که شورای نگهبان انتخاب و اصلح بودن را افرادی خاص بررسی می‌کنند، در آن صورت ما شرکت ‏نمی‌کنیم. البته ما تحریم هم نمی‌کنیم به این دلیل که مردم باید حق انتخاب را در شرایط زندگی‌شان داشته‌باشند. ‏

‎‎شما در انتخابات‌های گذشته با انتشار اطلاعیه شرکت در انتخابات را تحریم کردید؟‎‏ آیا مطلبی که بیان ‏نمودید نظر شخصی شما بود یا دیدگاه کلی حزب پان‌ایرانیست هم همین است؟‎

خب از آنجا که ما معتقدیم مردم حق انتخاب دارند و حق دارند که رأی بدهند و یا ندهند و ما خود را قیم مردم نمی‌دانیم، ‏بنابراین تحریم را رد می‌کنیم، اما در انتخابات اینچنینی هم شرکت نمی‌کنیم.‏

‎‎شما در جایی دیگر گفتید اگر آن چند بند حذف شود ما هم در انتخابات شرکت می‌کنیم. منظور از آن چند بند ‏کدام بندهاست؟‎ ‎

من ایرانی، من مسلمان، من زرتشتی، من مسیحی، من یهودی که ایرانی هستم بایستی حق داشته‌باشم در انتخابات مملکتم ‏فعال ‌باشم. حالا به صرف اینکه من حتماً باید التزام به پذیرش ولایت فقیه داشته‌باشم، به صرف اینکه حتماً باید مسلمان ‏باشم، حتماً باید شیعه باشم، یا اینکه من را باید از یک صافی خاصی رد کنند این‌ها مواردی است که مورد تأیید ما ‏نیست؛ ولی اگر به عنوان یک فرد ایرانی به من اجازه بدهند که آزادانه اسمم را بنویسم، با شروط مختلف و نابه‌جا ‏روبه‌رو نشوم و شرط این باشد که مردم من را شناسایی کنند و بر اساس شناخت شان رأی بدهند، در آن صورت هر ‏کسی می تواند با خیالی آسوده در انتخابات شرکت کند. ضمن اینکه حزب پان‌ایرانیست معتقد است باید مردم در ‏انتخابات شرکت کنند و باید افرادی را مثلاً به مجلس، شوراها یا… بفرستند که این افراد هم مدافع قانون کلی مملکت ‏باشند، هم قوانین جزئی. قوانینی که به تمامیت ارضی ما برمی‌گردد، قوانینی که بر به منافع ملی ما ‏می‌گردد. طبیعتاً شخصی که با این دیدگاه وارد مجلس شود مطمئناً هیچ وقت به خودش فکر نمی‌کند، بلکه به ‏مأموریتی که به او داده‌ شده می‌اندیشد.‏

‎‎فکر می‌کنید تحریم انتخابات راهکار مناسبی برای برون رفت از وضعیت موجود است که ممکن است ‏از سوی مردم اتخاذ شود؟‏‎ ‎

در هر صورت وقتی قرار باشد من وارد شوم و بعد ردم کنند یا آن برگه‌ای را که در تأیید اعتقاد به ولایت فقیه یا شیعه ‏بودن است را امضا نکنم، خب مسلماً نه من اجازه‌ی ورود دارم و نه آن‌ها تأییدم می‌کنند. می بینید در همین چند سال ‏اخیر، افرادی را هم که در دو ـ سه دوره مجلس حضور داشتند، به دلیل اینکه التزام عملی به کارهای آن‌ها نداشتند، تأیید ‏نکردند. ‏

‎‎با توجه به اینکه در شرایط فعلی بحث حضور آقای خاتمی در انتخابات از سوی ‏اصلاح‌طلبان مطرح ‏شده‌است و عده‌ای دیگر آقای عبدالله نوری را پیشنهاد می‌کنند، فکر می‌کنید این‌ها در مقابل اصولگرایان می‌توانند ‏گزینه‌های مناسبی برای ریاست جمهوری باشند؟‏‎‎

به نظر من اگر مردم دوباره اشتباه کنند، بزرگ‌ترین اشتباه را کرده‌اند. آقای خاتمی اگر می‌توانست کاری کند با ‏پشتوانه‌ی بیست میلیون رأیی که به دست آورده‌بود می‌توانست از رأی مردم دفاع کند و خودش هم جزئی از اصولگرایان ‏نشود.‏

‎‎در مورد آقای نوری چطور؟‏‎ ‎

طیف آن‌ها یکی است، ممکن است در کلام و در واژه‌هایی که برای مردم به کار می‌برند یک مقدار دلنشین‌تر باشد، ولی ‏در اصل تفاوتی در دیدگاه اصلی‌شان نیست.

یعنی شما فکر می‌کنید حتی آقای نوری با توجه به سابقه‌ی زندان و احتمال رد صلاحیتش، نمی‌تواند کاندیدای ‏مناسبی باشد؟‏‎ ‎

من مطالب ایشان را در همان دوران زندان و بعد از زندان خوانده‌ام. خیلی هم مطالب دلنشینی بود، خیلی هم از دیدگاه ‏من ِپان‌ایرانیست، پان‌ایرانیست‌گونه بود، اما معتقدم که نه. ایشان هم نمی‌تواند آن گزینه‌ای باشد که ملت ایران را به ‏رهایی از این بن‌بست می رساند.‏

‎‎پان‌ایرانیست‌ها از جمله‌ی معدود گروه‌هایی بوده‌اند که همواره از دستیابی ایران به انرژی هسته‌ای دفاع ‏کردند. موضع امروز این حزب‎ ‎نسبت به پرونده‌ی هسته‌ای ایران چیست؟‎ ‎

ما همانطور که از قبل گفتیم که انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست، الآن هم معتقد به همین هستیم. حق مسلم ملت ایران ‏است که از انرژی هسته‌ای و دانش هسته‌ای برخوردار باشد. متأسفانه طوری مسائل را مطرح کرده‌اند که به محض ‏اینکه این موضوع مطرح می‌شود بلافاصله اذهان به سوی بمب هسته‌ای جلب می‌گردد، در حالیکه عمده اهداف از این ‏موضوع استفاده‌ی ملت‌ها از جنبه‌های مختلف این دانش است که پیشرفت‌های اساسی دیگری را نصیب بشر کرده‌است ‏مثلاً استفاده در مصارف پزشکی یا کشاورزی یا صنایع دیگر ضمن اینکه ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که دشمنان ‏متعددی داریم، باید بتوانیم در هنگامه‌های غیرقابل پیش‌بینی از خود دفاع کنیم تا دشمنان نتوانند سرزمین ما را میدانگاه ‏تاخت و تازهای خود قرار دهند. پس از نظر ما اگر تأیید دیگران به سلاح‌های هسته‌ای هم باشد ما آن سلاح‌ها را عمدتاً ‏بازدارنده تلقی می‌کنیم. وقتی من اطراف خودم را نگاه می‌کنم، وقتی اسرائیل می‌تواند از این نیروگاه‌های هسته‌ای استفاده ‏کند، وقتی پاکستان می‌تواند برخوردار باشد، ملت ایران با آن فرهنگ دیرینه‌اش چطور این حق را نباید داشته‌باشد؟ ‏کشوری که منشور حقوق بشرش بر سردر سازمان ملل است، ملتی که منشور حقوق بشر از سرزمین او گرفته ‏شده‌است. حالا هیچ دلیلی ندارد با ما مخالفت بکنند و بگویند که نباید این نیروگاه را داشته‌باشیم یا نباید به دانش هسته‌ای ‏مجهز شویم. ما باید داشته‌باشیم. باید در مقابل بیگانگان بتوانیم از خودمان دفاع کنیم.‏

‎‎به عنوان سؤال آخر اصولاً حکومت‎ ‎مطلوب از نظر شما چیست؟‎

حکومت مطلوب حکومتی است که سرافرازی و اقتدار ملت ایران را بخواهد. یعنی ملت ایران را به جایگاهی برساند که ‏در دنیایی که زندگی می‌کند برای زیستن و ایستادگی حرفی برای گفتن داشته‌باشد. سرافرازی ایران را تأمین کند. ‏شرایطی را به وجود آورد که جوان ایرانی وقتی در گوشه و کنار دنیا حرکت می‌کند او را متهم به تروریست بودن ‏نکنند، با بی‌احترامی با او برخورد نکنند. من این بی‌اعتباری امروزمان را از رفتارها و دیدگاه‌های حکومتی می‌بینم.

 پیوند گفتگو در روز آنلاین

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment مهر ۱۸ام, ۱۳۸۷

اولین دبیر کل زن در تاریخ احزاب سیاسی ایران

اولین دبیر کل زن  در تاریخ احزاب سیاسی  ایران

 بانو صفارپور- روز بنیاد پان ایرانیسم شهریور1386 تهران

تاریخ احزاب در ایران همیشه با نام مردان رقم خورده است و رهبر یا مسئول حزب نیز از بین جامعه مردان برگزیده شده است ، ولی شورای عالی رهبری  حزب پان ایرانیست این طلسم را شکست و بانو زهرا صفار پور را به سمت دبیر کلی بر گزید .

بانو صفار پور همسر شادروان مهدی صفار پور یکی از صاحب منصبان فرهنگی و معاون وزارت آموزش و پرورش در قبل از انقلاب و از مبارزان دیر گام حزب پان ایرانیست بود که پس از انقلاب ، ماهها در بند انقلابیون ، رنج زندان اوین را بر خود هموار کرد و از آرمان پان ایرانیسم دوری نگزید  .

بانو صفار پور در مکتب همسرش در س میهن پرستی و وفاداری به پان ایرانیسم را آموخت و با این سرمایه پر بار در کلاسهای درس آئین عشق ورزی به ایران و ایرانی را به دانش آموزان تدریس میکرد و سی سال در نظام آموزشی کشور خدمت نمود.

بانو صفار پور هنوز بار مرگ جانگداز همسرش را بر زمین نگذارده بود که پرواز نا بهنگام فرزند برومند و تحصیلکرده اش ” آرش ” رنج این بانوی فرهیخته را دو چندان کرد … اما  گردبادهای پی در پی، در عزم آهنین این دخت ایران زمین کمترین خللی وارد نیاورد و او همچنان استوار قامت و راست اندیش بر سر پیمان خود با آرمان پان ایرانیسم باقی ماند و در جایگاه عضویت شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست ، رسالت خود را به نحو احسن ایفا کرد .

شورای عالی رهبری حزب پان ایرانیست با انتخاب این بانوی شکست نا پذیر به سمت دبیر کلی ، بر سنت شایسته سالاری و حرمت به زنان مبارز ، برای نیل به اهداف بزرگ خود گام ارزنده ای را برداشت و برای اولین بار در تاریخ احزاب کشور یک زن را به مقام دبیر کلی حزب بر گزید.

با سپاس از سرور منوچهر یزدی

تریبون آزاد پان ایرانیست خوزستان نیز این گزینش شایسته را به بانو صفارپور و همه اندامان حزبی شاد باش می گوید.

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Add comment مهر ۱۶ام, ۱۳۸۷

Previous Posts


تازه ها :

پیوندها

بایگانی