دیدگاه پان ایرانیست ها در مورد نقاط مرزی کشور و اغتشاش در این بخش ها

اکتبر 15, 2008

پاينده ايران
 
در چند سال گذشته درنوارهای مرزی ایران برخی از گروه های مسلح پدید آمده اند موجب ناامنی،اغتشاش و درگیری های مسلحانه و در نتیجه به شهادت رسیدن مرزبانان کشورمان می شوند.این گروه ها تلاش دارند با یارگیری از مردمان فقیر این مناطق لایه ی اجتماعی برای خود دست و پا کرده و حرکت خود را حرکتی مشروع و اجتماعی جلوه دهند.
ديدگاه حزب پان ایرانیست در مورد این گونه گروه ها را می توان در موارد ذیل خلاصه نمود:
یکم: باید دقت داشت که وضعیت اقتصادی این مناطق (سیستان و بلوچستان و کردستان) به قدری وخیم است که مردمان شهرهای این استان ها به سختی زندگی خود را پیش می برند و بیشتر جوانان دارای شغل مناسب و آبرومندی نمی باشند.ایجاد کارخانه ها و شرکت های تولیدی و سرمایه گذاری های متناسب با اقلیم این استان ها بایستگی درجه اول در این مناطق به شمار می رود.
دوم:وابستگی این گروه های واپسگرا به دولت های اجنبی و بیگانه امروز از دیده کسی پنهان نیست.آنان  عملا یا در پی ترویج فرقه های ضد ایرانی و ضد شیعی در میان مردم ایران می باشند (وهابیت) و یا در پی آسیب زدن به تمامیت سرزمینی کشور.اخیرا نیز دیده می شود که گروه های مروج وهابی گری در مناطق کردنشین ایران تلاش می کنند تا با منحرف کردن جوانان کرد، آنان را به سوی خود جذب نمایند.همین روند در شهرهای شمال شرقی ایران و مناطق سنی نشین پیگیری می گردد.
از همین رو برخورد قاطعانه با چنین اشراری و خنثی نمودن آنها لازمه ایجاد آرامش و امنیت در کشور می باشد. وطن پرستان هیچ گونه مشروعیت و اعتباری برای اشرار مسلح که مرزهای کشور را به آشوب می کشانند و سربازان مرزدار به شهادت می رسانند قائل نیستند.به ویژه یادآوری این نکته نیز خالی از لطف نیست که پنهان شدن این گروه ها در پشت نام های فریبنده ای چون آزادی برای ایران و دموکراسی و … دامی بیش نیست.کسانی که در صدد برقراری آزادی سیاسی و دموکراسی هستند هیچگاه از طریق اعمال خشونت های قرون وسطایی وارد میدان نشده و نخواهند شد.
سوم:برقراری هرگونه ثبات اجتماعی و مرزی در این مناطق پیوند مستقیم دارد با رعایت نکات ذکر شده در فقره یکم این نوشتار.یعنی بدون ایجاد فرصت های شغلی و اقتصادی برای مردمان محروم مرز نشین، هرگز نمی توان شاهد وضعیت بهتری بود.در نتیجه از دید ما پیش بینی برخوردهای نظامی در این مناطق به تنهایی کافی نمی باشد و لازمه ثمر بخشی این اقدامات برنامه ریزی های دقیق اقتصادی و رفاهی است.
         پاینده ایران

برگرفته از:وبلاگ رسمي حزب پان ايرانيست

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

  • 1.    عقاب ایران  |  اکتبر 16th, 2008 at 1:14 ق.ظ

    درود فراوان به شما دوست عزیز, ایرانمان به زوی از ظلم و چپاول رها خواهد شد. از وبلاگ ما دیدن فرمایید. منتظر شما هستم هموطن گرامی…

  • 2.    خردورز  |  اکتبر 16th, 2008 at 2:23 ب.ظ

    درود بر شمابه اطلاع می رسانم که تارنگار ” ستیز با خرافات ” با موضوع :غدیر خم ، واقعیت یا تحریف تاریخ ؟!به روز گشته است .شما و سایر هم میهنانم را به خواندن این مطلب و داوری نمودن درباره ی آن دعوتمی کنم .شاد زیمهر افزونبدرود

  • 3.    شاپور  |  اکتبر 18th, 2008 at 8:15 ب.ظ

    پاینده ایران

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها