پیرامون یاوه گویی های مهدی موید زاده از جبهه ملی

ژانویه 11, 2009

در پی نوشتار آقای مهدی موید زاده از سران شوراي رهبري جبهه ملی و پاسخ شايسته پان ايرانيست هاي آذري به ایشان بایسته دیدم از سروران گرامی و دست اندرکاران تارنمای فرمان آریا سپاسگزاري نمايم. من نيز نکاتی را برای دوستان و هم اندیشان گرامی بیان کنم.

نخست بگویم پاسخی شایسته به این فرد وگروه چند نفره جبهه [خیانت] ملی داده اید. شوربختانه هر اندازه که ما در پی اتحاد هستیم همان اندازه بزرگان این گروه در پی تهمت زدن و ایجاد دودستگی در میان نیروهای ملی هستند که واپسین نمونه آنان سخنان آقای موید زاده است. از زمان راه اندازی ِنخستینِ ِتارنمای تریبون آزاد پان ایرانیست در خوزستان که هک گردید (اسفند 1383) تاکنون نه من و نه هیچ یک از دوستان هیچ گاه نوشته ای توهین آمیز نسبت به جبهه ملی و زنده یاد دکتر مصدق نداشته ایم و حتا چندین نوشتار ملی از آنان (پیروز مجتهد زاده) (کوروش زعیم) (زنده یاد پرویز ورجاوند) نیز به چاپ رساندیم کاری که هیچ یک از تارنماهای وابسته به جبهه ملی تا کنون انجام نداده ند. به گمان من جز چند تن فرد انگشت شمار هیچ یک از افراد کنونی جبهه ملی ، رهرو مصدق این مرد بزرگ نبوده و نیستند و تنها در پشت سر نام مصدق سینه می زنند و باعث بی آبرویی و بدنامی ایشان می گردند.آقایان دیگر بس است در این زمانه که نیروهای میهن پرست از هر سو مورد فشار هستند هر اندازه ما می خواهیم در مورد اختلاف های گذشته و ایجاد دودستگی چیزی نگویم نمیگزارید… این جبهه ملی کجاست که ما اثری از آن نمی بینیم! کدام نشست؟ کدام کارسیاسی تشکیلاتی اثر بخش در میدان سیاست در30 سال گذشته [جز هر از گاهی دور هم گرد آمدن و خاطره تعریف کردن از دهه 40 که هنوز در نوستالژی آن مانده اند] ؟ کدام نشریه ؟ کدام نیروهای سازمان یافته حزبی ؟ کار شما جز دست و پا زدن های بیهوده برای باقی ماندن یک نام چه چیز بوده است. این تشکیلات و شاخه ها و تارنماهای یک نفره در خارج از کشور و یا در استان ها چه کرده و می کنند؟

چند باراین با ظاهرملی ها تلاش داشتند برنامه گوناگون ما را به نام خود مصادره کنند.مگر گردهمایی روبروی سفارت امارات به فراخوان سازمان جوانان حزب پان ایرانیست در تاریخ 10 اردی بهشت 87 را فراموش کردیم که برای همسویی با دیگر ناسیونالیست ها، نه نشان حزب پان ایرانیست را در برگه ها زده شده بود و نه در بیانیه پایانی نام پان ایرانیست آمده بود به یکباره دیدیم همه چیز قرار است به نام جبهه ملی به پایان برسد و البته با هوشیاری دوستان ما وانجام گفتگوهاي سرور يزدي و كلاشي و عابديني با  صداي آمريكا و راديو فردا اینگونه نشد!

مراسم 16 آذر امسال و برافراشته شدن پرچم پان ايرانيست در دانشگاه تهران را به یاد داریم که همه تارنماهای تک نفره جبهه ملی به بازتاب گزارش تارنمای سلام دمکرات که دارای دیدگاه چپی و غیر ملی هستند اقدام کرده و گزارش ناسیونالیست ها را بازتاب نداد چرا که خبر برافراشتن پرچم پان ایرانیست در آن آمده بود! (البته اگر دوستان تارنمایی را سراغ دارند که اینگونه عمل نکرده است آگاهی دهند که من سخنان خود را درست کنم)بجای بازتاب گسترده این خبر که پس از 30 سال پرچم یک گروه ملی در دانشگاه و در برابر چپ ها و جدایی خواهان به اهتزار درآمد و باید مایه سربلندی نیروهای ملی باشد خبر دروغین و مغرضانه سلام دمکرات بازتاب داده شد! خواننده گرامی ما همیشه دست یاریمان در مسايل میهنی به سوی نیروهای ملی از هر دسته و گروهی دراز بوده و در پی همدلی بوده ایم اما ایشان چه کرده اند جز دشمن تراشی؛ پس چنین واکنش هایی در بین برخی از پان ایرانیست ها را باید طبیعی دانست. شما که هنوز به اشتباه خود و بزرگان این جبهه به اصطلاح ملی مانند دکتر مهدی بازرگان، کریم سنجابی ، یدالله سحابی، حاج سید جوادی ، ابراهیم یزدی قاتل و مزدور آمریکا و… در شورش 57 و سیه روزی ملت ایران اعتراف نکرده اید وهنوز بر مواضع اشتباه خود پا فشاری می کنید چگونه انتظار دارید جوانان میهن پرست روی خوش به شما نشان دهند؟

یکی نیست از این آقایان بپرسد تعریف جبهه چیست؟اگر نمی دانند بخوانند: که «جبهه مجموعه ای از چند تشکل یا حزب سیاسی است که بنا به ضرورت ِحرکت در یک مرحله با یکدیگر هماهنگ می شوند و بر خط مشی واحد و موضع گیری مقطعی اتفاق نظردارند، اگر چه در جهان بینی و اصول عقیدتی و برنامه های آینده با هم اختلاف داشته باشند».

هم اکنون در جبهه ملی چند حزب سیاسی وجود دارد؟ افراد شورای رهبری این احزاب چه کسانی هستند؟ جهان بینی و اصول عقیدتی و برنامه های آینده آنان چیست؟ اساس نامه و کنگره های حزبی و عملکرد آنان در گذشته و حال چه بوده است؟ (كافي است به يكي از اين احزاب جبهه ضد ملي به نام نهضت آزادي به رهبري ابراهيم يزدي قاتل سرلشكر خسرو داد اشاره نمود) اصولا این جبهه راساً قادر به نیروگیری نیست ! پس مسئولان تشکیلات یکنفره این جبهه در برخی از استان ها که جوانان میهن پرست و ملی اما خام و بی تجربه هستند چگونه و از سوی چه کسی برگزیده شده اند؟

در پایان بد نیست به خاطره ای بپردازیم: زمانی که سرور محسن پزشکپور پندار بنیان گزار و رهبر حزب پان ایرانیست به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بود ، کوروش زعیم به عیادت این بزرگ مرد رفته بود هنگامی که بر بالین ایشان رسید خود را معرفی کرد: من کوروش زعیم هستم از شورای رهبری جبهه ملی! و سرور پندار چه زیبا گفت : مگر شما(جبهه ملی) هنوز وجود دارید؟ و آقای امیرانتظام (ازهمراهان قدیمی جبهه) با لبخند پاسخ داد جناب پزشکپور این ها تتمه(باقی مانده) شان هستند!!

دو پاسخ به دکتر موسی غنی‌نژاد  (روزنامك)

كژفهمي برخي از سران جبهه ملي از مفاهيم ملي! (آراسپ)

نقدي بر نوشتار دكتر مهدي مويدزاده از عليرضا افشاري

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

  • 1.    بچه پارس  |  ژانویه 10th, 2009 at 10:04 ب.ظ

    دایه داری مبارزه با پانترکیسم یا رهبری جذب جوانان آذری به دامن پان آذریسم؟نوشتاری مهم در وبلاگ بچه پارس!

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها