ابوالفضل عابدینی متهم به بمب گذاری گردید!!

آذر ۱۱, ۱۳۸۶

پاینده ایران

خبر زیر به نقل از تارنمای ایرنا خبرگذاری رسمی جمهوری اسلامی در تاریخ ۶ آذر ماه ۱۳۸۶ (۴ رو پیش) آورده شده است. پانویس ما را هم بخوانید و خود قضاوت کنید….
***
یک مقام آگاه گفت: اتهام “ابوالفضل عابدینی نصر” تلاش برای بمب‌گذاری و ضربه زدن به مراکز اقتصادی خوزستان بوده است.
وی که خواست نامش در خبر ذکر نشود سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:
عابدینی به این منظور مبالغی را از یک تشکل ضدانقلاب در خارج از کشور دریافت، و برای عملی شدن اهدافش با فریب چند نفر از دوستانش اقدام به یارگیری نموده است.
این مقام آگاه گفت: عابدینی چند سال پیش به یک تشکل ضدانقلاب مستقر در خارج از کشور که دارای خط مشی مسلحانه می‌باشد وصل شد. گفتنی است برخی رسانه‌های بیگانه تلاش دارند عابدینی را که اخیرا به دلیل اقدام علیه امنیت ملی بازداشت شد یک خبرنگار معرفی کنند.
رییس خانه مطبوعات خوزستان نیز در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: عابدینی هیچ گونه پرونده‌ای به عنوان خبرنگار یا روزنامه نگار در خانه مطبوعات خوزستان ندارد. “ابراهیم افتخار” افزود: این در حالی است که خبرنگاران خوزستان در خانه مطبوعات دارای پرونده هستند.
سردبیر هفته نامه ” بهارسبز” نیز گفت: در مدت چهار سالی که بعنوان سردبیر در این نشریه مشغول بکار بوده‌ام، ابوالفضل عابدینی هیچگونه همکاری خبری با نشریه نداشته است. ” محمد مالی ” افزود: عابدینی امسال حدود پنج ماه در کارهای اجرایی و جذب آگهی، با این نشریه همکاری را داشته است.وی اظهارداشت: با توجه به تعریفی که از خبرنگار وجود دارد، عابدینی از خبرنگاران این نشریه نبوده است.

                                                             *****
پانویس:

درباره دروغ بودن این خبر شکی نیست چرا که برای بیراه کردن افکار عمومی باید این چنین جو سازی هایی گردد تا افکار مردم از موضوع اصلی و واقعی دستگیری عابدینی  که همانا احقاق حقوق کارگران نیشکر هفت تپه بود منحرف شود. یکی نیست از این آقایان حکومتی بپرسد ،یک انسان میهن پرست چگونه می تواند همشهریان خود را به خاک و خون بکشد؟جبهه دمکراتیک خلق عرب  که مسئولیت انفجارهای دو سال پیش خوزستان را رسما به عهده گرفت جدایی خواه بوده و اندیشه ای کاملا مخالف با جریانات ناسیونالیستی مانند پان ایرانیست دارد. پس چگونه یک پان ایرانیست می تواند از نظر عملکرد در جهت جدایی خواهان گام بردارد؟؟؟اسناد گوناگونی از عملکرد مطبوعاتی سرور عابدینی در نشریات خوزستان در سالهای گذشته وجود دارد البته آقایان گفته اند به تعریف ما ایشان خبرنگار نیست.بله خبرنگار به تعریف شما کسی است که واقعیت ها را نگوید و چشم بر هم حق کشی ها و ظلم و جورها و جنایات بردارد و خود را به تکه نانی که حکومت به آنها می دهد راضی کند. و در مورد بعدی کدام تشکل مسلحانه به جز منافقین جود دارد که شما ادعا می کنید عابدینی به آنها وصل شده کدام پول را از گروه های خراج کشور گرفته است که برای خود خرج کندابوالفضل به جز یکی گوشی موبایل و یک دوربین چه چیز دیگری داشت که شما را به وحشت انداخته بود. بله احساس مسئولیت و  میهن پرستی و شجاعت او بود که شما را این چنین آشفته کرده است.

این هم سندی از دروغ گویی آقای محمد مالی؛ ایشان ادعا کرده که ابوالفضل ۵ ماه در نشریه کار می کرده است به تاریخ انتشار ویژه نامه بهار سبز که در زمستان سال گذشته آماده و دربهار عرضه شد توجه کنید.


نشریه بهار سبز

این یک نمونه از بیشمار دروغ هایی است که از سوی حاکمیت و عوامل آنها به آزادی خواهانی چون سرور عابدینی زده شده است.همچنین در روزهای آینده داده هایی دیگر درروی تارنما قرار خواهد گرفت.

 

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

مزدک

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

 • 1.    پیام آذربایجانی  |  آذر ۱۱ام, ۱۳۸۶ at ۸:۱۸ ب.ظ

  با درودخواندن این خبر دل انسان را به درد می اورد ننگ باد بر حکومت فرقه ای و بیش از همه چیز اظهارات سردبیر نشریه مضحک و خنده دار بود حال آنکه نمک نشناسی کارگرانی که ابوالفضل عابدینی بخاطر احقاق حق آنان در بند است نیز مایه ی تاسف است این کارگران قبل از دستگیری سرور عابدینی چندین بار بخاطر مسائل دیگر دست به اعتصاب زدند ولی اکنون دریغ از کوچکترین حرکتشان در راه عابدینیپاینده ایران

 • 2.    رهگذر  |  آذر ۱۳ام, ۱۳۸۶ at ۱۲:۵۶ ب.ظ

  درودآقا مزذک این محمد مالی اطلاعاتیه چرا این دوستتون نمیدونست عجیبه؟تمام فک و فامیلاش تو اطلاعات هستند…من کامل خبر دارم چه ادمیه همین جوری اومدم تو وبلاگت خبر را دیدم تعجب کردم.امیدوارم زودتر آزاد بشه.

 • 3.    غروب  |  آذر ۲۰ام, ۱۳۸۶ at ۲:۵۱ ب.ظ

  وقتی موج فرومی نشیند تنها کفی می ماند که شاید از دریا تنها تصوری نچندان درست در ذهنش وجود داشته باشد.اما آفتاب روزگار مدیدی پشت ابر نمی ماند چرا که قصه قصه بی غصه ای است.تصور نمی کنم که هر سخنی را باید پاسخ داد.اما از آنجاییکه آنچه در مورد محمد مالی رفته است را بی انصافی محض در برابر شخصیتی می دانم که با دانستن عواقب احتمالی همکاری با انسانی که به هر حال درست یا نادرست در مضان اتهاماتی قرار داشته است در دوره ای که حتی دوستان هم حزبی اش از نزدیکی به او خود داری می کرده اند و شرایطی را فراهم آورد تا او بتواند روزهای خود را در شرایط بهتری بگذراند و از هیچ کمک و مساعدتی به او دریغ نکرد.ذکر نکاتی را که خود با پرسش از او دریافته ام و تنها می خواهم نقل پاسخ او را در برابر این همه بی انصافی نمایم لازم می دانم:نخست آنکه همکاری عابدینی با بهار سبز از زمستان ۸۵ نبوده.بلکه سالنامه بهار سبز ویژه نوروز۸۶ بوده که عابدینی به صورت پاره وقت و فقط به عنوان آگهی گیرنده در آن ویژه نامه فعالیت داشته است.به قول آقای مالی خوشبختانه پول هیچکدام از آگهی هایی که ایشان گرفتند هم وصول نشد.در ضمن عنوان دبیر سرویس اقتصادی هم به عنوان مسئول جذب آگهی ها و به همین دلیل عنوان شده است.دوم.ایشان باز هم تاکید کردند که همکاری عابدینی با نشریه تحت سرپرستی شان تنها در حوزه مسائل اقتصادی نشریه چون جذب آگهی و پیگیری امور اقتصادی نشریه بوده است.بنابر این اگر هم در این دوره ۵ ماهه یک مقاله یا یک عکس از ایشان به چاپ رسیده چنانچه دوستان آگاه می دانند نمی تواند بر خبرنگار بودن وی در این نشریه تعبیر شود.و در پایان آقای مالی اظهار نظر کردند که هل جزا الحسان الا احسان.در مورد نظر این آقای رهگذر خطاب به مزدک خان هم تنها ایشان به این نکته اشاره کردند که امیدوارم همه ما به راه راست هدایت شویم .

 • 4.    شاهین فراز دوست  |  آذر ۲۱ام, ۱۳۸۶ at ۱:۴۹ ب.ظ

  جناب غروب با درود به شما از این که عنوان فرمودیدو بیان کردید که آقای مالی را در این تریبون مورد اتهاماتی قرار گرفته به گمان نگارنده چنین نیست تا آن جا که می دانم ما تنها نقل گفتگوهای ایشان رابیان کردیم که عنوان کرده بودند آقای عابدینی هیچ گونه کار خبرنگاری برای نشریه بهار سبز انجام نداده اند و ما اسناد و مدارکی را از نشریه بهار سبز در این تارنما نشان دادیم و آشکار کردیم که نشان از آن داشت که ایشان مدت بیش از ان چه آقای مالی عنوان کرده بود خبرنگار این نشریه بوده است حالا تعداد خبرهای که از ایشان چاپ شد کم یا زیاد بوده مهم نیست مساله این است که ایشان به جرم انعکاس اخبار کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شده اند و اگر هم جرمی را مرتکب شدند جرم مطیوعاتی محسوب می شود تازه جناب عابدینی تا آن جا که می دانم و همگان آگاه هستندحدود ۷سالی است که در عرصه ی مطبوعات خوزستان مشغول به کار هستند و الیته از این محل نیز زندگی را به سختی همچون دیگر روزنامه نگاران از سر می گذرانندانتظاری که ما از همکاران ایشان بوِیژه آقای مالی داشتیم این بود که لاقل اگر خیری نمی رسانند لاقل به انکار فعالیت های مطبوعاتی ایشان نپردازند چرا که هر کس که موضوع بازداشت ایشان را مورد کنکاش قرار دهد متوجه خواهد شد که انکار خبرنگار بودن وی و اتهام تلاش برای بمب گذاری در مراکز اقتصادی استان مرتبط بوده است تا بدین وسیله راه برای دادگاه های به اصطلاح انقلاب و نیز بازجویان ایشان باز تر شود.

 • 5.    شاهین فراز دوست  |  آذر ۲۱ام, ۱۳۸۶ at ۱:۵۱ ب.ظ

  ادامه از گفتار پیشین ما این اسناد را همچنان استفاده خواهیم کرد تا افکار عمومی خود به قضاوت بنشیند.دیگر این که گفته ایدکه آقای مالی در زمانی که هیچکدام از دوستان حزبی با او ارتباط نمی گرفتند در واقع به ایشان پناه دادند که امری است غیر واقع و دروغ چرا که حضور ایشان در همه ی آیین های ویژه ی وطن پرستان ویا پان ایرانیست ها خلاف این گفته را می رساند تازه در همین مدت که ایشان بازداشت شده اند بیشترین پوشش خبری را پان ایرانیستها از خود نشان دادند و چند تن از اعضای شورای عالی رهبرب در این باره گفتگو هایی را با رسانه های بین المللی انجام دادند و نیز متن درخور تاملی به حمایست از ایشان و کسرا الاسوندبه نام ( هان با شمایم همرزمانم )چاپ و در سطح وسیع پخش گردید و البته همچنان تلاش ها ادامه دارد و در باره ی سند و وثیقه هم که برای ایشان بریده اند این موضوع نیز در حال پیگیری و انجام است.دیگر اینکه هر کس در این تارنما آزاد است که نظرات خود را بیان کنند آقا و یا خانم رهگذر هر که هستند نظر شخصی خود را بیان کرده اند هممانطور که جناب غروب گفتارهایی را بیان نمودند و این ها هیچکدام نظر پان ایرانیست ها نمی باشد نشان از اعتقاد به دوموکراسی در این تارنما است. ما هم هرگز در این تارنما آقای مالی را مامور امنیتی و یا مرتیط با این نهاد معرفی نکردیم هر چند به نظر من صرق مامور امنیتی بودن دلیل بر متهم یا گناه کار بودن نیست و چه بسا عناصر بسیار و طن پرستی نیز در این ارگان وجود داشته باشد که وظیفه پاسداری از نیاخاک را برعهده دارند تنها گله ی ما از جناب مالی این است که نمی بایست در این شرایط که از هز سو به آقای عابدینی اتهامات ناروا زده می شود ایشان و دیگر همکار شان همجون آقای افتخار به نمایندگی از خانه ی مطبوعات که خوب می دانیم مدتی حتی از برگزاری کنگره خود عاجز گشته اینچنان ایشان را به همراه دیگر رزونامه های استانی مورد بی مهری قرار دهند.در پایان امیدواریم این توضیحات اندک خود اندکی بر روشن تر شدن این گفتار ها که از سوی جناب غروب مطرح شده بود بیفزاید و خواننده خود به داوری بنشیند.

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی