سرنوشت نامعلوم بهرام آبتین پس از احضار به وزارت اطلاعات

آوریل 17, 2008

پاينده ايران

بهرام آبتين روبروي سفارت اماراتطي روزهاي گذشته اداره اطلاعات استان  خوزستان چندين بار بهرام آبتين  مسئول کانون فرهنگي لر بختياري ايرانيان را احضار کرد، که طبق گفته ايشان ، وي خواستار احضار به صورت کتبي و قانوني  شد.به همين دليل  ساعت 17، روز چهار شنبه 28فروردين بارديگر  با اوتماس گرفته و با لحني خشونت آميز وي را تهديد کردند که در صورت عدم مراجعه به ستاد خبري با او شديدا برخورد مي شود . پس از اين تماس تلفني بهرام آبتين خود را به ستاد خبري معرفي مي کند و تا اکنون هيچ خبري از وضعيت ايشان در دست نيست . بهرام آبتين از جمله فعالان فرهنگي در خوزستان است که هميشه نسبت به تخريب ميراث فرهنگي خصوصا در مورد آبگيري سد سيوند و عبور قطار شهري اهواز از مسير شهر باستاني هرمز اردشيرفعاليت هاي اعتراضي داشت . 
لازم به ذکر است در تاريخ پنج شنبه 22ارديبهشت کانون فرهنگي لر بختياري که آبتين مسئول آن است به همراه اعضاي حزب پان ايرانيست در اعتراض به ادعاي واهي مالکيت امارات نسبت به سه جزيره ايراني در مقابل سفارت اين کشور تجمع کردند که منجر به بازداشت 48ساعته آبتين در زندان اوين شد.

سرور ابوالفضل عابديني

بازتاب اين گزارش : مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران

به اميد ايراني آباد و آزاد در سايه حاكميت ملي

پاينده ايران

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها