روزنامه هاو نکاتی پیرامون غرض ورزی رسانه ها نسبت به حزب پان ایرانیست

می 21, 2008

 بدلیل فیلتر شدن ،این تارنما و تارنمای بدون فیلتر جدیدمان همزمان بروز می گردد. کلیک کنید

برای بایگانی در تاریخ

پاینده ایران

         پس از ۳۰ سال شعارهای پان ایرانیست بر روزنامه های ایران نقش بست و

   این به معنای آنست که تا کنون درست عمل کرده ایم و این یعنی یک گام تا پیروزی   

            

(روزنامه ها به شکلی اسکن شده که متن خوانا و گنجایش انها کم باشد. برای خواندن متن عکس ها را ذخیر کرده سپس بخوانید .در صورت نیاز به عکس ها با کیفیت بالاتر ایمیل بزنید).

 روز 10 اردی بهشت روز ملی خلیج فارس آمد(وگذشت) و بر اساس برنامه و فراخوان از سوی سازمان جوانان حزب پان ایرانیست،ایرانیان میهن پرست و معترض در برابر سفارت امارات گرد هم آمدند تا اعتراض خود در برابر زیاده خواهی و یاوه گویی های کشورهای  عربی  و سکوت هیات حاکمه ایران را به گوش همگان برسانند. اخبار این همایش کم مانند در همه رسانه های فارسی زبان برون مرزی ،ماهواره ها و تارنماهای اینترنتی درون و برون کشور بازتاب گسترده ای داشت و خبرگزاری های ایران از جمله ایسنا،ایرنا،فارس نیوز،مهر نیوز و…  نیز پوشش خبری تصویری خوبی از این مراسم داشتند و روزنامه های چاپ شده در فردای روز گردهمایی نیز با استقبال از این مراسم،اغلب آنرا در تیتر یک خود کار کردند،مهمترین اندیشه برای میهن پرستان پان ایرانیست این بود که توجهه همگان را به این نکته بکشاند که چه خطر بزرگی ایران و تمامیت ارضی کشور را تهدید می کند و یادآوری شود که به ایران بیاندیشیم که در این راه نیز به پیروزی رسیدیم و دیدیم چگونه پس از این برنامه دلاور مردان و زنان آذرآبادگان چه کردند و با راهپیمایی 200 هزار نفره در روز ملی خلیج فارس چنان سیلی محکمی به گوش جدایی خواهان پان ترک ودیگر دشمنان ایران زدند که تا مدت ها از سرگیجه روی پای خود بند نخواهند شد!درود بر شرف آنها.

و اما….. در ادامه شایسته است نکاتی را در زمینه بی انصافی و غرض ورزی رسانه ها در بازتاب آنچه گذشت برای خوانندگان آشنا با ما و دیگران یاد آور شوم:

1.بی انصافی و بی مهری رسانه های مکتوب و اینترنتی به آن اندازه بود که علیرغم دانست حتا از یادآوری این نکته که مراسم به فراخوان سازمان جوانان حزب پان ایرانیست بوده است خودداری می کردند. در ادامه تصاویر روزنامه های ایران و گزارش ها و عکس های آنان از این روز بزرگ را خواهید دید اما دریغ از یک بار آوردن نام پان ایرانیست!تنها یکی از روزنامه ها به گرو های ملی و در پرانتز نام “جبهه ملی”اشاره داشت و دیگران هم علیرغم درج عکس جمعیت با پلاکاردها و شعارهای پان ایرانیستی و ملی به یادکرد نام دفتر تحکیم وحدت ،انجمن اسلامی دانشجویان مستقل ،فعالان نهادهای مردمی، مردم عادی و مومن ودانشجو بسنده کردند.

2.تعداد جمعیت یکی دیگر از مواردی بود که باید بدان اشاره نمود برخی با ذکر تعداد 200 نفر نهایت بی شرمی را در بازتاب خبر داشتند.پیش از ساعت 11 و آغاز رسمی مراسم تعدادی بیش 500 نفر در جلوی سفارت امارات گردآمده بود که به سرعت درهمان دقایق اولیه پس از 11 به دو هزار نفر رسید که مدام رو به افزایش بود و تصاویر بیش از همه چیز گویای این نکته است.

3.در همه روزنامه و بیشتر تارنماها از انجمن اسلامی دانشجویان نام برده شده بود اما یک نکته که از دید آقایان پنهان مانده بود باشندگان پیر و کهنسال و پوشش امروزی ِجوانان با نشان های فروهر در گردن و زنان و دختران با مانتو و روسری ها رنگارنگ در این مراسم بود و همچنین شعارهای در دست گرفته شده از سوی مردم و حضور چهره های جوان ملی و اندامان و افراد سرشناس حزب پان ایرانیست گویای چیز دیگری بود.

4.به گفته باشندگان در محل ،تعداد افرادی که از اراک و با عنوان انجمن اسلامی دانشجویان مستقل(!؟) بیش از یک اتوبوس ولوو نبود و این را از عکس نماز جماعت آنها در برابر سفارت می توان دریافت. این را با تعداد افراد حاضر در ساعت 11 و پیش از آمدن این گروه که در همه عکس ها آشکار است بسنجید و اینکه چرا برخی اقدام به بازتاب مراسم دوم با عنوان “دانشجویان و تحکیم وحدتی و بسیجی ها و انجمن اسلامی “کردند  جالبتر اینکه از عکس های جمعیت با پلاکاردها و شعارهای پان ایرانیستی(نیرزد آن خون که نریزد به راه پاسداری این خاک –فلات ایران به زیر یک پرچم-یگیانگی همه اقوام ایرانی-به یادعملیات بیت المقدس- پیش تا به مرز خویش-ارتش ایران کجاست) استفاده شده اما متن گزارش ِهمایش از افراد انجمن اسلامی و …است! این مورد واپسین باعث شده برخی نیروهای چپ و مخالف ملی دچار اشتباه شده و در بیانیه ها و نوشتارهایتان تحلیل های اشتباه ارائه داده و هر آنچه که می وانستند نثار ما کردند.ما در راه نگاهداری تمامیت ارضی دست همه ایرانیان را فرای دیدگاه های ایدئولوژیکی می فشاریم.

 برخی شعارها به عمد یا از روی بی توجهی به اشتباه در روزنامه ها چاپ شد؛ ناخرسندی خود را از هفته نامه امرداد ارگان زرتشتیان را بیان می دارم که آنان افزوده بر اینکه ملی هستند چونان دیگر روزنامه ها نامی از پان ایرانیست نبردند (که البته آشکار است زیر فشار حاکمیت بوده است )اما ناراحت کننده این است که بخش هایی از  گزارش گردهمایی و شعارهای درج شده در آن نشریه نیز دارای اشتباه است.(یکشنبه 22 اردی بهشت 1387رویه دوم شماره 183)

همه ی بریده های روزنامه را در یک فایل، یکجا دریافت کنیددانلود

(روزنامه ها به شکلی اسکن شده که متن خوانا باشد. برای خواندن متن عکس ها را ذخیر کرده سپس بخوانید .در صورت نیاز به عکس ها با کیفیت بالاتر ایمیل بزنید).

 

    

 

    

 

 سرمقاله روزنامه اعتماد

 

 

 

 

 

 

 

 به امید ایرانی آباد و آزاددر سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .1 دیدگاه Add your own

  • 1.    افشین  |  می 22nd, 2008 at 8:23 ب.ظ

    با نوشتار “آیا ترکان آدمخوار هم بودند؟” به روز شد.

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها