اطلاعیه / وضعیت نگران کننده سه تن از بازداشت شدگان ۲۴ خردادماه

تیر ۴, ۱۳۸۷

فعالان حقوق بشر در ایران

تاریخ :۴/۴/۸۷
شماره :۸۲۱ – ۸۷

                                                

محبوبه کرمی ، ویدا دهقانیان و جلال اقدامی هر سه از فعالان مدنی بازداشت شده در تجمع ۲۴ خرداد ماه در محدوده پارک ملت تهران میباشند . هر چند حداقل بازداشت شدگان بیش از ۲۵۰ تن اعلام شده اند اما وضعیت سه فرد مذکور متمایز و نگران کننده تر از سایرین میباشد.
جلال اقدامی ۳۰ ساله ، برادر زندانی سیاسی سابق جعفر اقدامی از اعضای این مجموعه میباشد که هم اکنون در سلول انفرادی در بند ۲۴۰ زندان اوین به سر میبرد ، این مجموعه گزارشاتی را مبنی بر بدرفتاری با ایشان دریافت نموده است . وی فارغ از اینکه به اتهام شرکت در تجمع که حتی خود وی نیز عنوان میدارد که در حاشیه تجمع و بدلیل بازداشت کور و دسته جمعی دستگیر شده است به خاطر فعالیتهای برادر خود تحت فشار قرار گرفته است.
همچنین محبوبه کرمی ، ۴۰ ساله ، ژورنالیست و از اعضای کمپین یک میلیون امضا که پس از بازداشت و انتقال به زندان اوین به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل و با انتقال به سلول انفرادی تحت فشار قرار گرفته است و ایشان نیز فارغ از اتهام فاقد وجاهت مبنی بر شرکت در تجمع در مورد فعالیتهای کمپین و سایر مسائل غیر مرتبط با علل بازداشت مورد بازجویی قرار گرفته است ، وی همچنان تحت فشار روحی و روانی و در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر میبرد.
ویدا (فاطمه) دهقانیان ۳۰ ساله و از فعالان سیاسی و از دستگیر شدگان روز و تجمع مذکور میباشد ، وی نیز فارغ از اتهامات وارده منجر به بازداشت به بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات منتقل گردیده است ، وی هم اکنون در سلول انفرادی به سر می برد و بعلت عضویت در حزب پان ایرانیست تحت بازجویی قرار گرفته است .
این مجموعه علیرغم نگرانی از وضعیت صدها بازداشت شده اخیر در تجمع موسوم به ۲۴ خرداد وضعیت سه فرد یاد شده را بعنوان وضعیت خاص ، بلاتکلیف و تحت فشارهایی خارج از علل بازداشت عنوان میدارد و خواهان پایان برخورد غیرقانونی با این افراد ، دادن اجازه تماس و تسریع در روند رسیدگی به وضعیت این افراد که خواهان آزادی آنان هستیم میباشد.

دبیرخانه مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران
سه شنبه ۴ تیرماه ۱۳۸۷ برابر با ۲۴-۰۶-۲۰۰۸

ویدا دهقانیان شیر زن پان ایرانیست درسلول انفرادی ۲۰۹ اوین

پیوند خبر در فعالان حقوق بشر در ایران

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

  • 1.    شاپور  |  تیر ۲۹ام, ۱۳۸۷ at ۵:۰۴ ب.ظ

    پاینده ایران

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی