بیانیه جنبش آذربایجان در باره سرور ویدا دهقانیان

جولای 13, 2008

جنبش آذربایجان برای یکپارچگی و دمکراسی در ایران

Azarbaijan Movement for Democracy and Integrity of Iran 
بانو ویدا دهقانیان 
 

جنبش آذربایجان خواهان آزادی “ویدا دهقانیان” از زندان اوین است 

“ویدا دهقانیان” فعال فرهنگی و سیاسی آذری مقیم تهران در اعتراض به شرایط سخت و برخوردهای صورت گرفته در زندان اوین همچون سایر هم بندی های خود دست به اعتصاب غذا زده است.

خبرهای منتشره در سایت های خبری و حقوق بشری حاکی از آن است که این شیر زن آذری ظهر روز آدینه 24 خرداد 1387 توسط نیروهای امنیتی در میدان ونک تهران دستگیر و تا به امروز در زندان اوین زیر انواع فشارهای روحی و روانی قرار دارد.

از آن جا که رژیم جمهوری اسلامی دریافته است جنبش زنان آزاده با مطرح کردن خواسته های مدنی، انسانی و جهان شمول خود منجمله  برابری تمام حقوق آن ها با مردان می تواند به رستاخیز ملی برای تغییرات اساسی و بنیادین بیانجامد در نتیجه تصمیم به سرکوب تمامی حرکت های آن ها گرفته است.

به درستی ، زنان ما با الحام از مادرشان ایران، در طول سه ده حکومت غیر مردمی ثابت کردند که هرگز تسلیم قوانین قرون وسطائی حاکم بر آن ها نشده و نخواهند شد.

جنبش آذربایجان برای یکپارچگی و دمکراسی در ایران ” با محکوم نمودن بازداشت غیر قانونی خانم “ویدا دهقانیان” و تمامی فعالان حقوق بشر و زندانیان سیاسی و صنفی در ایران خواستار آزادی بدون قید و شرط آن ها بوده و از تمامی هم میهنان به ویژه از آذربایجانی ها در داخل و خارج دعوت می کند اعتراض های خود را به سازمان های حقوق بشری در تمام دنیا اعلام کنند. 

پاینده ایران و ملت ایران

دبیرخانه جنبش آذربایجان برای یکپارچگی و دمکراسی در ایران

11 جولای 2008 

تارنمای ایران آذر

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

  • 1.    کاوه اهوازی  |  جولای 14th, 2008 at 11:24 ق.ظ

    پاینده ایرانبه روزم

  • 2.    برگزیده  |  جولای 14th, 2008 at 3:58 ب.ظ

    حکومت اسلامی یا حکومت جمهوری اسلامی؟

  • 3.    irankadban  |  جولای 15th, 2008 at 2:37 ق.ظ

    پاینده ایران

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها