پخش شبنامه در اهواز: ای همقومان دلاور که به نام عرب خوزستانی شناخته شده اید…

نوامبر 5, 2008

پاينده ايران

شب نامه زیر که با دوزبان پارسی و عربی در اهواز پخش شده بود چند هفته پیش به دست ما رسید. در این شب نامه با تاکید بر این که عرب های خوزستان ریشه های یکسانی با عرب های غیر ایرانی ندارند و در واقع جزو امت غیر عرب می باشند پاسخ و واکنشی است به جدایی خواهان عرب که آتش تفرقه و جدایی بین عرب و غیر عرب را دامن می زنند. هر دو متن آن بدون کم و کاست پیش روی شماست:

………………………………………….. 

هوالحقّ 

إسمَعوا یا مَعشرَنا البطل تُسَمّی بالعرب الخوزستانی نحنُ  ناصحکم 

انتم قومٌ عزیزٌ فی عندالله تعالی ؛ بعضنا یقولون انتم عرب و شعبٌ من شعوب الامّة العربیة. ولیکن ما یصح َ و لاعندهم  مدالیل و مسانید لهذا لقول . فی الواقع نحن قوم من اولاد الّسام کما اولاد یعرب القحطان انّهم ایضا من اولاد الّسام و سمّاهم بالعرب. و نحن بابلیون و من الشعب الابراهیم علیه السلام و من اسماعیل و من اسحاق وایضا نحن من الشعب المحمّد رسول الله (ص) وعلی (ع) وفاطمه (س) ومن قوم بیت المطهر و ائمة الکرام و من الشعب عیسی و موسی و یعقوب و سلیمان ویوسف و یحیی و…لانّهم کل اولاد ابراهیم علی نبینا و آله و علیه السلام . وماالحقیقه شعبنا ؟حقیقة شعبنا عبرانیاً .و العبرانیون عندعرب شعبٌ من الشعوب العجم .لهذا  یقولون ؛کلٌ اولاد الابراهیم و عندالعرب کلُ اولاد الاسماعیل عجمٌ،او عرب ُ عد نانیا او عربٌ مستعربه . یعنی عربٌ لیس العرب ، لیکن فی الحال الحاضر یهچی و یکلّم بلسان العربیه کما فی اازمن البعید یهچی و یکلم بالسان العبرانیه ومدتٌ من الایام الماضیه یهچی و یکلم بالسان الفهلوی ، فی عهد ملوک الساسان و فی عهد ما قبل . نحن من الشعب الابراهیم لانّ ابراهیم (ع) من مدینة الاُور فی المصرالبابل . الکلام ختم الکلام نحن لیس العرب! لانّ هذاالقول ، قولٌ سخیف . بل شعبٌ عجمیٌ  ولیکن لا من عجم الفارسیه ، بل عجم العبرانیه وهذا قولٌ قوّی .

ثمرة البحث : قوم العرب الخوزستانی لیس العرب ، لهذا لیس شعبٌ من شعوب الامّة العربیه .بل شعبٌ من شعوب  الا مّةالعجمیه. 
 

لُجنة الحوار فی بحوث القومیه 

………………………….

ترجمه متن عربی: 

ای همقومان دلاور که به نام عرب خوزستانی شناخته شده اید ، ما خیر خواه شما هستیم .                      

شما قومی عزیز در نزد خدای بزرگ هستید .برخی از ما اعتقاد دارند که شمااز امت عرب هستید ، درحالیکه چنین سخنی درست نیست و با دلایل واسناد کافی مورد حمایت واقع نمی شود .درواقع ما قومی از فرزندان سام هستیم ، چنانچه فرزندان “یعرب ابن القحطان” نیز از فرزندان سام هستند و آنان را عرب حقیقی می نامند. ما بابلی هستیم و از ملت ابراهیم (ع) و از ملت اسماعیل و اسحاق علیهما السلام و همچنین از ملت محمد (ص) وعلی(ع) و فاطمه(س) واز قوم بیت مطهر و پاک و از ملت امامان پاک می باشیم واز ملت عیسی و موسی ویعقوب وسلیمان و یوسف و یحیا و….می باشیم. زیرا آنان همگی از فرندان ابراهیم هستند که آنانی که از فرزندان اسماعیل هستند نیز  در نزد عرب به نام عجمی که دوست دارد عرب باشد یا عرب عدنانی و عرب  مستعربه نامیده شده اند . پس حقیقت ملت ما چیست ؟حقیقت ملت ما عبرانی است، وملت عبرانی در نزد عرب ملتی از امّت عجم معرفی شده است . با این تفاوت که در حال حاضر به زبان عربی سخن می گوییم .چنانچه در گذشته های دور به زبان عبرانی سخن می گفتیم و حتی در زمانی از روزگاران گذشته در هنگام سلطنت ساسانیان و حتی پیش از آن به زبان پهلوی سخن می گفتیم .ما از ملت ابراهیم (ع) هستیم ، زیرا او اهل شهر اور از سرزمین بابل (عراق کنونی ) بود .درپایان تاکید می کنیم  که ما از ملل عرب نیستیم ، و هر کس می گوید ما عرب هستیم سخن بی پایه ای را برگزیده است .امّا ملت ما عجم است لیکن نه از ملت عجم فارسی ، بلکه از ملت عجم عبرانی و این سخنی پایدار و نیرومند است .

نتیجه این که: قوم عرب ِخوزستانی عرب نیست، به همین دلیل از ملل وابسته به امّت عربی به شمار نمی آید؛ به واقع این قوم از ملل عجم است ، بنابراین جزو امت عجم به شمار می آید.

  انجمن گفتگو پیرامون بحث های قومی

 به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها