کارگران لوله سازی اهواز در اعتراض به رئیس جمهور تجمع کردند

آذر ۲۷, ۱۳۸۷

از ساعت ۱۵ روز جاری(چهارشنبه ۲۷ آذرماه۱۳۸۷) بیش از ۱۰۰۰ نفر از کارگران شرکت لوله سازی اهوز در شرایطی که احمدی نژاد در این استان می‌باشد در اعتراض به سیاستهای غلط دولت روبروی استانداری خوزستان دست به تجمع زدند.

کارگران معترض مسیر ۵ کیلومتری کارخانه تا استانداری را با پای پیاده به دلیل عدم حمایت مدیران شرکت در به اختیار گذاشتن وسائل نقلیه پیمودند. این کارگران در حین راهپیمایی شعار معیشت “زندگی‌  حق مسلم ماست  را  فریاد  میزدند”
به  گفته ی فعالین کارگری در این شرکت ، بخشنامه ی اخراج کلیه ی کارگران لوله سازی که حدود  ۴۰۰۰ کارگر می باشند از سوی هیات دولت صادر شده و در تاریخ ۵ دیماه ۵۰ در صد از کارگران اخراج می شوند. در این بخشنامه آماده است به دلیل عدم بازدهی اقتصادی لوله سازی اهواز مابقی  کارگران  میبایست  تا قبل از پایان  سال ۱۳۸۷ تسویه  حساب شوند.
به همین دلیل کارگران لوله سازی با توجه به سفر احمدی نژاد به استان خوزستان برای نشان دادن اعتراض خود به تصمیم دولت دست به این تجمع زدند که به دلیل تعداد زیاد کارگران ،ریاست جمهوری نماینده خود به نام دادخواه را برای مذاکره با سه تن از نمایندگان کارگری فرستاد که گفتگو‌های آنان نتیجه ای دربرنداشت.
لازم  به یادد آوریست سپاه پاسداران بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان از این شرکت خرید کرده است که هنوز هزینه ای را پرداخت نکرده است و فعالان کارگری معتقدند این موضوع یکی‌ از دلیل عمده ور شکستگی لوله سازی اهواز می‌باشد. این تجمع به دلیل افزایش نیروهای انتظامی و امنیتی در ساعت۱۷:۳۰ به پایان رسید.

گزارشگر : ابوالفضل عابدینی

گفتگوی رادیوفردا با وحید فخرالدین کیل عابدینی و کارگان نیشکر هفت تپه –   دانلود ۱.۳ مگابایت

به امید ایرانی آباد و آزاد در سایه حاکمیت ملی

پاینده ایران

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

  • 1.    فرید صلواتی  |  آذر ۲۸ام, ۱۳۸۷ at ۱:۵۷ ق.ظ

    وبلاگ از دید من اینگونه است . از دید شما چگونه است ؟

  • 2.    شاپور  |  آذر ۲۸ام, ۱۳۸۷ at ۵:۱۳ ب.ظ

    پاینده ایرانبرای آزادی !! چیزی جز رهایی از زنجیر نداریم… یلدا یادگار قوم ایرانی … شنبه یکم آذرماه

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی