بیانیه سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی در حمایت کارگران هفت تپه

دسامبر 20, 2008

محاکمه کارگران نیشکر هفت تپه را محکوم میکنیم

 سندیکاشرکت واحد اتوبوس رانی تهران وحومه

طبق اظهارات وکیل مدافع جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه، دادگاه انقلاب دزفول طبق ابلاغیه ای آقایان علی نجاتی، فریدون نیکو فرد، محمد حیدری مهر، جلیل احمدی و قربان علیپور را در روز سی ام آذر ماه به دادگاه جهت محاکمه احضار کرده است. بر اساس این ابلاغیه آقای ابوالفضل عابدینی روزنامه نگار نیز به جرم مشارکت در اتهام تبلیغ علیه نظام، در این روز به دادگاه فرا خوانده شده است.
بر اساس اظهار وکیل مدافع این کارگران اتهام آنان تبلیغ علیه نظام است. این اتهام در حالی به پنج نفر از کارگران نیشکر هفت تپه وارد میشود که آنان هیچ جرمی جز دفاع از حقوق انسانی شان مرتکب نشده اند.
قابل ذکر است کارفرمای نیشکر هفت تپه بطور مکرر دستمزدهای این کارگران را ماهها پرداخت نکرده بود و آنان در اعتراض به این وضعیت بناچار دست به اعتراض زده بودند.
محاکمه کارگران نیشکر هفت تپه به جرم تبلیغ علیه نظام، ابزاری برای وادار کردن کارگران به سکوت در برابر پایمال کردن ابتدائی ترین حقوقشان می باشد.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ضمن محکوم کردن محاکمه کارگران نیشکر هفت تپه، بر این باور است که تشکل و اعتراض و تجمع حق مسلم کارگران است و این محاکمه چیزی جز محاکمه حق خواهی کارگران نیست و باید فورا ملغی شود.

سندیکای کارگران شرکت واحد
اتوبوسرانی تهران و حومه
۲۵/۹/۱۳۸۷

Entry Filed under: Uncategorized. .No Comments yet Add your own

  • 1.    مهر  |  دسامبر 21st, 2008 at 7:05 ب.ظ

    باسلام من ساکن شیراز هستم … شیراز چنین جلساتی برگزار نمی شود ؟

  • 2.    فرهاد  |  دسامبر 23rd, 2008 at 7:27 ق.ظ

    درود بر شما هم میهن گرامی”شهریار”, نوکر شوونیسم فارسی!(در وبلاگ بدون سانسور)

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها