اخذ آخرین دفاعیات از ابوالفضل عابدینی

آگوست 2, 2009

ساعت 8 صبح روز جاری یکشنبه  مورخ 11 مردادماه، ابوالفضل عابدینی نصر روزنامه نگار مستقل  و مسول روابط عمومی مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران از زندان سپیدار برای اخرین دفاعیه به شعبه 12 بازپرسی دادگاه انقلاب اهواز منتقل و قرار بازداشت موقت تا زمان رسیدگی و برگزاری دادگاه برای ایشان صادر شد.

در این جلسه عابدینی  با رد تمامی اتهامات  مطرحه، اعتراض شدید خود را نسبت به تمدید بازداشت موقت به بازپرس این شعبه ابراز نمود و خواهان آزادی خود شد.

لازم به یادآوری است این فعال حقوق بشر در تاریخ نهم تیر ماه سال جاری در اهواز بازداشت و بعد از گذراندن بیش از 21 روز بازداشت در بازداشتگاه وزارت اطلاعات اهواز با اتهاماتی همچون  اقدام علیه امنیت  ملی از طریق عضویت در مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران و فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه ها با تعیین وثیقه چهل میلیون تومانی راهی زندان سپیدار اهواز شد . با مراجعه وکیل و  وثیقه گذار به شعبه مذکور و اعلام امادگی در خصوص ارایه  وثیقه تعیین شده  بازپرس به این بهانه که می بایست این فعال مدنی برای اخرین بازپرسی به این شعبه مجددا احضار شود از قبول وثیقه خودداری نمود .

محمد اولیایی فر وکیل مدافع عابدینی در دیدار با موکلش در زندان از وضعیت بد جسمی به دلیل شکنجه روحی و بدنی در ایام بازداشت خبر داد و نگرانی خود را نسبت به  عارضه قلبی موکلش  اعلام نمود  .لازم به ذکر است عابدینی به دلیل مشکلات قلبی پیش از بازداشت تحت درمان پزشک بوده است.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران


خبرهاي پيشين درباره سرور ابوالفضل عابديني

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها