تماس تلفنی نوشین جعفری/ نگهداری وی در بند عمومی زندان اوین

فوریه 25, 2010

کمیته گزارشگران حقوق بشر – روز شنبه، اول اسفندماه نوشین جعفری فعال مدنی و روزنامه‌نگار طی تماس تلفنی با خانواده‌اش از نگهداری خود در بند عمومی زندان اوین خبر داد. وی در این تماس ابراز داشت هنوز هیچ‌گونه بازجویی از وی صورت نپذیرفته و او از اتهام و دلیل بازداشتش بی‌خبر است.

نوشین جعفری، خبرنگار سرويس ادب و هنر روزنامه اعتماد نیمه‌شب ‌14 بهمن‌ماه در منزلش بازداشت شد. ماموران امنیتی با حضور درمنزل وی پس از تفتیش وسایل و ضبط رایانه شخصی او را بازداشت کردند.

بازداشت این روز‌نامه‌نگار در حالی صورت پذیرفت که او در سرویس ادب و هنر روزنامه اعتماد مشغول به کار بود و هیچ‌گونه فعالیت سیاسی نداشت.

در ماه‌های اخیر موج بازداشت فعالان سیاسی و مدنی به روزنامه‌نگاران حوزه فرهنگ و هنر و منتقدین ادبی رسید. حسن ظهوری خبرنگار خبرگزاری میراث فرهنگی و خلیل درمنکی نویسنده و منتقد ادبی از جمله این بازداشت‌شدگان هستند. ظهوری شامگاه اول اسفندماه آزاد شد اما درمنکی همچنان در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برد.

  4 اسفند 1388        شماره 1249-2010 

برگرفته از:

   كميته گزارشگران حقوق بشر  و خبرگزاري مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران


سرور نوشین جعفری بازداشت شد

http://farmane-ariya.blogfa.com/post-475.aspx

http://www.news-hra.info/news/12620.aspx

دسته بندی جستاری:اخبار روز

Entry Filed under: Uncategorized. .Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها