اَربیل ، تهران ، کلن __ اخلال در ثبات

سپتامبر 23, 2007

پژاک،ایران،اربیل،کوههای قندیل،کردستان،ترکیه

 

اخلال در ثبات

تجزيه طلبان مسلح فعال در غرب ايران براي عمليات خويش از داخل آلمان مورد حمايت قرار مي گيرند. علي رغم اعتراضات ايران سرکرده اين گروه تجزيه طلبان کرد ميتواند تحت نظارت دستگاههاي امنيتي آلمان نفراتي را براي اينکار در خاک اين کشور بسيج نمايد. تجزيه طلبان مزبور مسئول قتل صدها تن از نيروهاي مسلح ايران بشمار ميروند. يک استاد دانشکده افسري آلمان در شهر مونيخ از فعاليت آنها حمايت مي کند: به نظر او ايران را بايد تضعيف نموده و در صورت امکان به انحلال رساند. حمايت آلمان از تجزيه طلبان کرد در ايران مکمل روابط آلمان با دولت مستقل کردان عراق بوده و نقش اين کشور را در راستاي تغيير مناسبات منطقه اي خاورميانه بر اساس قومي تقويت مي کند. طرح هاي مشابهي از جانب دواير نظامي آمريکا مدتهاست دست بدست مي گردند. شديدترين جانبدار تجزيه کردستان در حال حاضر رئيس جمهور کردستان مستقل عراق، مسعود بارزاني است که از چندين سال پيش با وزارت خارجه آلمان در ارتباط بوده، بارها با آنگلا مرکل ملاقات داشته است.

 

بارزاني تجزيه منطقه تحت حاکميت خويش در کردستان عراق را اعلان کرده و قصد دارد آنرا با افزودن سه بخش نفت خيز کرکوک، نينيوه و دياله گسترش دهد. آنجا قرار است در سال جاري در باره استقلان منطقه تجزيه شده کردستان همه پرسي صورت گيرد. در کرکوک اين برنامه هاي تجزيه طلبانه موجب تنش ها و درگيري هاي شديد قومي و عمليات تروريستي ميگردند. مسعود بارزاني تهديد کرده است در صورتيکه پس از آن همه پرسي از حاکميت او بر کرکوک جلوگيري شود، به زور اسلحه آنرا محقق خواهد ساخت.

اربيــــــل

بارزاني رهبر حزب دموکرات کردستان KDP که قومش قسمت شمالي بخش تجزيه شده را تحت کنترل خويش دارد، بعنوان رئيس جمهور کردستان مستقل ساير بخش هاي کردستان عراق را تحت حاکميت خويش داشته و سالهاست با کشور آلمان در ارتباط نزديک مي باشد. وي در سالهاي دهه 80 با فرانس يوزف اشتراوس (رئيس دولت وقت ايالت باوارياي آلمان) ارتباط نزديکي داشته است و در سالهاي دهه 90 روابط خويش را با دولت ايالت NRW که از يک رشته پروژه هاي توسعه در شمال عراق حمایت مالي مي کند، گسترش داد. اين پروژه ها شامل بررسي هائي براي يک پروژه استژيک نيز موسوم به راه بارزاني مي باشد. (1)

روابط بارزاني با ايالت NRW از جمله از طريق يکي از نمايندگان پارلمان آنجا بنام زيگفريد مارچ که از وابستگان حزب سبزهاست صورت مي گيرد. اين ارتباط چنان تنگاتنک است که موجب پذيرش وي در قوم بارزاني گشته است بطوري که امروزه از او به زيگي بارزاني نام ميبرند. مارچ رياست شعبه آژانس سرمايه گذاري را در شمال عراق موسوم به همکاريهاي عمراني کردستان Kurdistan Development Corporation در دست داشته و تا کنون براي شرکت هاي آلماني قراردادهاي حجيمي را واسطه شده است. مارچ به هنگام افتتاح مرکز فرهنگي آلمان در سال 2006 در اربيل که پايتخت کردستان عراق بحساب ميرود، نمايندگي آلمان را بعهده داشت. فعاليت هاي مربوط به تأسيس اين مرکز را خانم سوزان اّستهوف که يکي از همکاران وزارت خارجه آلمان و احتمالا از همکاران سازمان جاسوسي اين کشور موسوم به BND مي باشد انجام مي داد. (2)

کوههاي قنــــديل

در محدوده نفوذ بارزاني کوههاي قنديل واقع در تقاطع مرز ايران، عراق و ترکيه قرار دارند. از اين محل دستجات شبه نظامي تجزيه طلب PKK عمليات خود را در ترکيه آغاز مي کنند. همچنين در کوههاي قنديل مقر اصلي گروهي موسوم به پژاک قرار دارد که با PKK روابط نزديک داشته و در غرب ايران با ارتش اين کشور درگيري دارد. هدف اين گروه که از منطقه تحت نفوذ بارزاني عمليات خويش را آغاز مي کند ايجاد کردستان يکدست مي باشد. پژاک بنا به تخمين، قريب 300 سرباز ايراني را کشته است. بطوريکه برنامه تلويزيوني مونيتور گزارش کرد، رئيس اين گروه عبدالرحم حاجي احمدي در شهر کلن آلمان نفراتي را براي اينکار بسيج مي کند.(3) بر اساس اين گزارش وي مرتب بين کلن و عراق رفت و آمد دارد بدون اينکه مأمورين آلمان جلوي او را بگيرند. گفته ميشود سازمان جاسوسي آلمان با پژاک روابط مشکوکي دارد.(4) نقشه زيرين کوههاي قنديل را در عراق نشان مي دهد.

کوههای قندیل

کردستـــان

بطوري که گزارش شده است پژاک نه تنها از آلمان، بلکه از آمريکا نيز کمک مي گيرد.(5) کردستان يکدستي که مطلوب اين گروه است همانگونه که مورد حمايت سيات خارجي قوميت گراي آلمان هست، با سياست هاي استراتژيک آمريکا نيز همخوان است. دواير نظامي آمريکا خواهان تغيير نظام خاورميانه بر اساس قوميت مي باشند. در ماه ژوتيه 2006 در مجله آرمد فورسيس ژورنال که يکي از نشريات ارتش آمريکاست بقلم يکي از نظاميان بازنشسته اين کشور بنام رالف پيترز، نقشه اي منتشر شد که در آن مرزهاي  جهان عربي- اسلامي بر اساس قوميت تغيير يافته اند.(6) از جمله کشورهائي که حريم آنها در اين نقشه مورد دست اندازي قرار گرفته است، ايران است که حاضر به پذيرش سياست تسلط طلبانه آمريکا در خليخ فارس نيست. تهران که متعاقب تحريم اقتصادي تضعيف گشته است (7) و به لحاط نظامي از جانب آمريکا مورد تهديد قرار دارد، در سرحدات غربي خود با نيروهاي تجزيه طلب مقابل است.

نیروهای حزب موسوم به پژاک              عبدالرحمن حاجی احمدی رهبر حزب پژاک

در استتار پليس مخفي

منطق سياست نظامي آمريکا و آلمان در حمايت از پژاک را در آغاز سال جاري يک استاد دانشکده نظامي شهر مونيخ توضيح داد. به گفته ميشائيل ولفسٌن Michael Wolfsohn “ايران کشوري چند مليتي است که 49% آن را اقوامي تشکيل مي دهند که از سياست دولت مرکزي ناراضي اند.” به نظر ولفسن ايران از درون در معرض خطر مي باشد. وي تجزيه طلبي کردستان را شاهد ميآورد: بخش ايراني کردستان اگر اين انتخاب را ميداشت تا کنون به بخش عراقي آن  ملحق شده و بود و همچنين بخش کردنشين ترکيه و سوريه نيز بدانها مي پيوستند.(8) بنظر اين استاد دانشکده افسري آلمان تجزيه طلبي قومي بهترين اهرم براي ايجاد اختلال در ثبات رژيمهاي ناخوش آيندي مانند تهران بوده و “اين عدم ثبات داخلي ميتواند و مي بايد اهرم سياست غرب در در چارچوب تعرض نظامي به ايران باشد. (البته با کمک دستگاههاي جاسوسي)

________________________________

براي مراجعه به پاورقي ها به متن اصلي مراجعه کنيد.

در پاورقي 6 از جمله چنين آمده است: چگونگي یارگيري و بسيج نفرات از جانب حزب کارگر کردستان PKK در آلمان تحت نظارت دستگاههاي امنيتي اين کشور است: بنا بر گزارش یادشده در برنامه مونيتور که در کانال اول تلويزيون آلمان بتاريخ 21 ژوئن 2007 پخش شد، سازمان پژاک در سال 2005 تعداد 120 تن از نفرات ارتش ايران را معدوم نمود. از آنزمان تا کنون نيز 200تن ديگر قرباني اين سازمان شده اند. پژاک که شقّي از PKK مي باشد،  قسمت اعظم تسليحاتش را از اروپا دريافت مي کند- از جمله از آلمان. در مقام مقابله با اين عمليات ايران در اواسط ماه اوت به عراق و مناطق عمليات آنجا نيرو فرستاد و دولت عراق اين عمليات ارتش ايران را تحمل کرد، زيرا رئيس جمهور عراق که رئيس اتحاديه وطنپرستان کردستان PUK مي باشد و در رقابت با بارزاني قرار دارد پژاک را قابل قبول نمي داند.

برگردان از آلمانی به فارسي از حميد بهشتي  19 سپتامبر 2007

متن آلمانی : سازمان مراقب سیاست خارجی آلمان  

 

پاینده ایران

مزدک

Entry Filed under: Uncategorized. .14 Comments Add your own

 • 1.    سارینا  |  سپتامبر 23rd, 2007 at 11:40 ق.ظ

  درود سپاس از لطف و حضور سبز شمابا کمال میل به شما پیوند دادم

 • 2.    دادگان  |  سپتامبر 23rd, 2007 at 1:53 ب.ظ

  با درود فراوان و با سپاس از تشریف فرمایی قبلی شما،وبسایت دادگان،با ((بنیادهای تئوریک هانتینگتُن)) به روز شد.

 • 3.    ؟  |  سپتامبر 23rd, 2007 at 3:56 ب.ظ

  ای خائنین… ای مرتجعین… ای شوونیستها… ای پان فارسیستها… ای ماکیاولیستها…

 • 4.    بهنود  |  سپتامبر 24th, 2007 at 1:29 ب.ظ

  درود بر یار گرامی مزدکبه هر سوی من به هر وبلاگ دیگری هم بروم فیلتر می شومدر ضمن ممنون از امدنت و در مورد این نظر بالا بسیار جالب است این احمق حتی معنی خیانتکار را هم نمی داند ما به چه چیزی خیانت کردیم؟بدرود گرامی

 • 5.    علیرضا  |  سپتامبر 24th, 2007 at 4:14 ب.ظ

  درود بر شما…انها این ارزو را به گور خواهند برد.واقعا نگران اوضاع کردستان هستم یک مدت پیش در شهر مرزی مریوان بودم متاسفانه این گروههای تجزیه طلب هر شب سیدی و اعلامیه هایی را در انجا پخش می کنند و در این شهر مرزی هیچ خبری از نیروهای ارتش و سپاه ندیدم تا در مقابل این گروهگ ها بایستند.امیدوارم این جمهوری اسلامی از خواب بلند شود.پاینده باد ایران.

 • 6.    کیان زاد  |  سپتامبر 24th, 2007 at 4:51 ب.ظ

  درود بر شماسپاس از سرور گرامیبا توجه به اظهار نگرانی دوست عزیز در مورد کردستان باید بگویم که فراموش نمی کنیم که همین حاکمیت فرقه ای بود که فضا و میدان را در اختیار این گروه های به اصطلاح تجزیه طلب قرار داد….بنابراین ما پان ایرانیست ها چشم و امید به این حاکمیت نداشته ایم و نخواهیم داشت.برای سرکوب حرکت های اینچنینی تنها راه مبارزه روشنگری و شناساندن هویت ملی به کردان دلاور و آذری های غیور و خوزی های خون گرم است.بنابراین تنها راه پان ایرانیست می باشد.ایرانیان را آگاه سازید.پاینده ایران

 • 7.    کیان مهر  |  سپتامبر 24th, 2007 at 10:06 ب.ظ

  درود بر شماسپاس از مطلب خوبتانپیوند ناگسستنی تمامی اقوام ایرانی ریشه در تاریخ دارد ،ایرانی امروز به پیوند با هفده شهر قفقاز می اندیشد و نه به جدایی ،ما خواهان ارتباط عمیق با تمامی ایرانیان هستیم .اندک افردی که به قصه ی نافرجام بیگانگان گوش سپردند راهی جز بازگشت به هویت واقعی خویش ندارند.”شیر بیدارمان در نهاد هر ایرانی است” پیروز و پایدار باشیدپاینده ایران

 • 8.    م.زندگی  |  سپتامبر 25th, 2007 at 11:16 ق.ظ

  درود دوست عزیز ایرانی باید همیشه بداند که ایران هیچگاه از هم جدا نخواهد شد و ایرانی هم هیچگاه با تروریسم همراه نخواهد بود با آرزوی ایرانی آزاد و آباد م.زندگی

 • 9.    جوانان پان ایرانیست  |  سپتامبر 26th, 2007 at 3:59 ب.ظ

  درود .سربلند و همیشه سرفراز باشیدپاینده ایران

 • 10.    اسپنتمان  |  سپتامبر 26th, 2007 at 7:03 ب.ظ

  دروددوست خوبممن هفته ی پیش مریوان بودم…. شهری با مردمانی مهمان نواز, ولی اندکی شکاک و بدبین نسبت به بیگانه ها…. پژاک همچنان به کشتار خود ادامه میدهد….سید ملایری نامی 11 نفر از کلبار(قاچاقچی های خرده پای مرزی) را کشته و اکنون از ترس انتقام پژاک به مرخصی رفته است. به نظر من هر چه فرایند و روند فرهنگ سازی در این شهر بیشتر پیشرفت کند و برای مردم شهر تاسیسات کارخانه ای و رفاهی بیشتری تاسیس گردد از پیوستن آنها به گروههای تجزیه طلب کاسته میشود.عامه ی مردم با نگاهی مبهم به قضیه ی تجزیه طلبی نگاه میکنند.. عده ای با آن موافقند ولی تعداد زیادی هم آن را راهکاری احمقانه میدانند.مریوانی ها رابطه ی چندان خوبی با سنندجی ها ندارند زیرا سنندج روند فارسی سازی خود را طی کرده است و کم تر سنندجی را میتوان یافت که به اراجیف تجزیه طلبان وقعی بنهد…مشکل اصلی کردها ایران و ایرانی نیست, مشکل اصلی آنجاست که جمهوری کثیف اخوندی به فرزندان کردها امکان رشو و نمو برابر با سایر هموطنان نمیدهد و این خود عامل بروز بدبختی برای ایران است.به امید پیوستگی ابدی با تمام سرزمینهای جدا شده از ایرانجاوید ایرانبدرود

 • 11.    هژیر  |  سپتامبر 26th, 2007 at 9:46 ب.ظ

  با سلام ودرود هویت ملی ما برآیندی متشکل از هویت همهی اقوام است تفکرات افراطی گری اینچنینی بجای کمک به حفظ سرزمین پاک ومقدس ایران می تواند خطرناک باشد فکر می کنم اتهام وارد کردن بر همه ی افراد یک قوم دور از خردورزی ایران منشانه است همهی مردمان این سرزمین قلبشان برای ایران می تپد پس به انصاف بنویسید وفراموش نکنید همیشه این سرزمین جاویدان دلاورمردانی را می زاید تا از این خاک مقدس دفاع کنند بجای این حرف ها به اقوام احترام بگذاریم

 • 12.    ؟  |  سپتامبر 29th, 2007 at 12:59 ق.ظ

  ما عربیم و می خواهیم عرب بمانیم ای بی همه چیزان ایرانی تا به کی بر طبل نادانی بکوبید خوزستان سرزمین مردمی با فرهنگ به نام عیلامیان است چرا با اعراب دشمنی میکنید آیا تا بحال از خود پرسیده اید که چرا 6 میلیون عرب خوزستان 1 مدرسه عربی هم ندارند من پاسخ می دهم چون می خواهید اقلیت اعراب خوزستان با فراموش کردن زبان مادریشان در دریای فارس پرستیتان حل شود تا براحتی دست طمع به نفت و گازشان دراز کنید اما کور خوانده اید خوزستان امروز سرزمین عیلام فرزند سام فرزند نوح (ع) فرزند شیث فرزند آدم(ع) است موسس تمدنی بزرگ وفرهنگساز بنام عیلام . وشما کیستید شما اقوام آریایی اقوامی شمالی بودید که برای دست رسی به مراتع بهتر به فلات ایران کوچ کردید و به سه دسته تقسیم شدید پارتها پارسها ومادها و به تمدن دیرینه ای بنام عیلام حمله کردید و بعد از کشتار وغارت مردم بر خرابه های آن امپراطوری خونخوار ی بنیان گذاردید که تا مصر و روم گردنکشی می کرد چرا چشم و گوش بسته در مورد اعراب قضاوت می کنید از عداوت دست بردارید لباس مردم عرب دشداشه و چفیه و صندل است که مناسب هوای گرم خوزستان است و ما اعراب بومی منطقه ایم نه بختیاری ها که لباسشان چوقا و دویت و گیوه (گالش) و کلاه گرم است.به چهار محال وبختیاری برگردید. بگذار به شما بگویم شما در دو دوره در خوزستان حاکم بوده اید1-بعد از شکست عیلامیان تا طلوع اسلام و شکست ساسانیان2-از سال 1925 تابه حالدر ضمن ما را با دیگر اقوام ایران مقایسه نکنید ما عرب هستیم ولی کردها و لرها وترکهاو… همه آریاییوالسلام

 • 13.    Tonyukuk  |  اکتبر 6th, 2007 at 2:18 ب.ظ

  فـیلم شهیدسینا طارق قهــرمان ملی آذربایجان و تمام تورکهای دنیا http://www.youtube.com/watch?v=tOrNnloVNRcو اینهمفیلم گیهای تهران در یو توپGAYS İN iran, Tehran:کلوپ و گیهای تهران مشهور دنیا شدنبه زودی پسرهای تهران برای خود فروشی کاسبی دخترای تهران در دوبی و کشورهای عربی را می گیرندخترهای تهران بپا خیزید پسر های تهران دارن بازار شما را کسادمی کنند.http://youtube.com/watch?v=HnzL4nQ3CDUhttp://www.youtube.com/watch?v=UFiKS9dKc0shttp://www.youtube.com/watch?v=-NxmUp1fYTMاخی العرب کیف الاحوال! فارس بی هویت عکس التظاهرات الاتراک فی تبریز را به حساب خود گذاشته

 • 14.    دیاکو  |  ژانویه 11th, 2009 at 7:11 ب.ظ

  لام خدمت اون دوست عزیز که میگه سنندجی ها زیاد به اون مثلا اراجیف گوش نمیدن اگه بیای اینجا شاهد این خواهی بود که در اینجا هر ماه اعتراضاتی از جانبه سنندجی ها علیه حکومت برگزار میشه در ضمن حزب پان ایرانیست ما نمیتونیم هم زبونای دیگمونو در حال استقلال هستن ول کنیم و به ایران بچسبیم

Leave a comment

hidden

Some HTML allowed:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


تازه ها :

پیوندها

بایگانی‌ها